جمع بندی مگر دعاها و اذكار هم عوارض دارند؟

تب‌های اولیه

154 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مگر دعاها و اذكار هم عوارض دارند؟

با سلام و خسته نباشيد
مي گن 400 بار خواندن ذكر يونسيه در سجده خيلي خوبه اما بايد با اذن استاد باشد تا اجنه و شيطان آزارت ندن. يا اينكه بايد حتما قسمت آخر رو هم بگي (فاستجبنا له و نجينا....) وگرنه با گفتن صرفا قسمت اول به خدا مي گي تنبيه كن منو و چوب داره. اما خدا كه نيت اصليه منو مي دونه من نوازش مي خوام نه چوب.
يا اينكه در اينجا آيت الله كشميري http://erfanekeshmiri.ir/pages/adie در جواب گفتن:
آيا زيارت عاشورا ختمى هم دارد؟
ج: چهل روز براى روا شدن حاجات خوب است، لكن زيارت عاشورا سنگين است و براى بعضى حوائج چوب (و عوارض) دارد.
اين ماجراي تعداد ذكر چيست مثلاذكر يا باسط را 903 بار بايد گفت يعني اگر 902 بار گفته بشه خدا گوش نمي كنه. يعني دل ما اونقدر مهم نيست ولي اعداد اينهمه مهم ان؟ مثلا 10 بار از ته دل گفتن بهتر نيست از 1000 بار بي توجه گفتن؟ حتي اگه هم با حضور قلب باشه و هم به تعداد باشه چرا اين تعداد مهمه ؟مگه خدايي نكرده خدا از تعداد تحت تاثير قرار مي گيره؟ نعوذ بالله

و يه سوال خيلي مهم هم دارم اگه زحمت بكشيد مفصل پاسخ بديد خيلي ممنون مي شم و دعاگوتون خواهم بود.
چرا هر ذكري يا دعايي يه بار برا آدم اثر مي كنه؟ البته ممكنه برا خيلي ها اينجوري نباشه ولي براي من همينطوره. از يه ذكري يا دعايي يه بار يا 2 بار حاجت مي گيرم يا آرامش خيلي زياد مي گيرم. بعد انگار ديگه زياد روم تاثير نمي ذاره. يا شايدم عادي مي شه اما ذكر كه نمي شه اثرش رو از دست بده يه چيزي تو درون من اتفاق ميافته اما نمي دونم چيه. بعد حاجت روايي به جاي اينكه اعتقادم به اون ذكر بيشتر بشه كه مي شه اما دومين بار برام بي تاثير مي شه يعني ديگه حاجتمو با خوندنش نمي گيرم. مثلا براي نورانيت دل ذكرهايي هست يه مدت خيلي روم اثر مي ذاره اما بعدا ديگه نه.
ببخشيد زياد شد. يه خواهش لطفا لطفا اگه بشه لينك نذاريد اينجا رو بخون جوابتو پيدا مي كني چون همه جا رو خوندم اما هنوز شبهه وجود داره. جواب قطعي مي خوام چون فقط به اين سايت اعتماد دارم.
پيشاپيش ممنون.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

دختر بارون;687497 نوشت:
با سلام و خسته نباشيد
مي گن 400 بار خواندن ذكر يونسيه در سجده خيلي خوبه اما بايد با اذن استاد باشد تا اجنه و شيطان آزارت ندن. يا اينكه بايد حتما قسمت آخر رو هم بگي (فاستجبنا له و نجينا....) وگرنه با گفتن صرفا قسمت اول به خدا مي گي تنبيه كن منو و چوب داره. اما خدا كه نيت اصليه منو مي دونه من نوازش مي خوام نه چوب.
يا اينكه در اينجا آيت الله كشميري http://erfanekeshmiri.ir/pages/adie در جواب گفتن:
ج: چهل روز براى روا شدن حاجات خوب است، لكن زيارت عاشورا سنگين است و براى بعضى حوائج چوب (و عوارض) دارد.
اين ماجراي تعداد ذكر چيست مثلاذكر يا باسط را 903 بار بايد گفت يعني اگر 902 بار گفته بشه خدا گوش نمي كنه. يعني دل ما اونقدر مهم نيست ولي اعداد اينهمه مهم ان؟ مثلا 10 بار از ته دل گفتن بهتر نيست از 1000 بار بي توجه گفتن؟ حتي اگه هم با حضور قلب باشه و هم به تعداد باشه چرا اين تعداد مهمه ؟مگه خدايي نكرده خدا از تعداد تحت تاثير قرار مي گيره؟ نعوذ بالله

سلام علیکم
اذکار در یک تقسیم بندی به دو گروه تقسیم می شوند:
1. اذکار خاص
برای گفتن اذکار خاص که دارای عدد و وقت مشخص می باشد، باید از استاد اهل فن و راه پیموده اجازه گرفت. علتش این است که:
أ-با گفتن این اذکار حالاتی برای انسان پیش می آید که باید این حال به استاد عرضه شود تا انسان را از آن حال عبور دهد و مانع توقف شاگرد و بروز مشکل نشود.
ب-چون این اذکار جنبۀ داروی خاص دارند، با توجه به روحیات و نیاز و نقص شاگرد تجویز می شود.از تجویز خود سرانه باید پرهیز نمود تا گرفتار عواقب آن نشود.
ج-معمولاً اذکاری که در کتب بیان شده،کامل نیست. نویسنده تمام شرایط را بیان نمی کند. گفتن آن مطابق کتاب، به جای سود، زیان آور خواهد بود.
د- بعضی اذکار اثر خود را به صورت فقر یا بیماری یا مشکل در زندگی نشان می دهد که ما توان تحمل آن را نداریم. چه بسا باعث از دست دادن ایمان کم ما هم بشود.البته مقصود همانطور که گفته شد اذکار با عدد مشخص مقصود است و گفتن هر ذکری بدون عدد و به نیت یاد خدای متعال هیچ مشکل و ضرری ندارد.
همچنین ضرر داشتن بدین معناست که اثرات آن ذکر خاص با شرایط و تحمل و وضعیت فعلی ما سازگاری ندارد.نه اینکه ذکر شر یا بدی داشته باشد.
ه-ممکن است انسان در اثر این اذکار به افراط و تفریط کشیده شود. از ادامه راه باز ایستد. بسیاری از ماندگان راه،آن هایی هستند که در دام افراط و تفریط افتاده اند.

2. اذکار عمومی
این ذکرها جنبۀ داروی عمومی دارند و گفتن آن بدون تجویز استاد جایز و اثر بخش است.
معمولاً ذکرهایی که از اهل بیت (ع) در کتاب هایی مثل مفاتیح الجنان و ثواب الأعمال شیخ صدوق وارد شده، و اذکار ایام هفته، گفتنش ایرادی ندارد.مثلا در روایتی فرموده هر کس فلان ذکر را (بدون عدد یا با عدد)بگوید فلان اثر را دارد،چون در روایت فرموده اند هر کس و روایت برای شخص خاصی نبوده است این دستورالعمل عمومی است اما از ذکر هایی که از علما و عرفا نقل شده با عدد خاص، باید پرهیز کنید و این اذکار که البته مأخوذ از منابع دینی هستند باید با اذن و اجازه استاد گفته شوند.

سلام
من به مدت شاید 15 روز در ماه رمضان دوسال بیش به طور دائم ذکر یا زکی الطاهر من کل آفه بقدسه را میگفتم این ذکر را از کتاب کیمیای محبت برداشته بودم شب ها هم درسجده 200بار ذکر یونسیه را میگفتم زمانی که این ازکار را میگفتم کاملا نورانیت را درقلبم حس میکردم گفتن این ازکار برای من مثل این بود که گویا قرص انرزیزا مصرف کرده باشم-اما بعد 15روز شاید بشود گفت به طور ناگهانی تمام احساساتم را ازدست دادم یعنی دیگر هیچ حسی در قلبم نه به عبادات و نه به خانواده ونه به هیچ موجود زنده ی دیگری نداشتم این موضوع ادامه داشت که بعد چند وقت بیش یک استاد اخلاق رفتمو او به منگفت که نباید این اذکار را بخصوص ذکر یونسیه را میگفتم چون کسی که این ذکر را میگوید(آن هم با یک عدد خاص)نباید گناه کند و تو گناه کردی و باطنت راسوزاندی تا به العان هم اثرات آن اذکار در من وجود دارد و نمیدانم چاره ی کارم کجاست جوانیم را دارم از دست میدهم

دختر بارون;687497 نوشت:
و يه سوال خيلي مهم هم دارم اگه زحمت بكشيد مفصل پاسخ بديد خيلي ممنون مي شم و دعاگوتون خواهم بود.
چرا هر ذكري يا دعايي يه بار برا آدم اثر مي كنه؟ البته ممكنه برا خيلي ها اينجوري نباشه ولي براي من همينطوره. از يه ذكري يا دعايي يه بار يا 2 بار حاجت مي گيرم يا آرامش خيلي زياد مي گيرم. بعد انگار ديگه زياد روم تاثير نمي ذاره. يا شايدم عادي مي شه اما ذكر كه نمي شه اثرش رو از دست بده يه چيزي تو درون من اتفاق ميافته اما نمي دونم چيه. بعد حاجت روايي به جاي اينكه اعتقادم به اون ذكر بيشتر بشه كه مي شه اما دومين بار برام بي تاثير مي شه يعني ديگه حاجتمو با خوندنش نمي گيرم. مثلا براي نورانيت دل ذكرهايي هست يه مدت خيلي روم اثر مي ذاره اما بعدا ديگه نه.
ببخشيد زياد شد. يه خواهش لطفا لطفا اگه بشه لينك نذاريد اينجا رو بخون جوابتو پيدا مي كني چون همه جا رو خوندم اما هنوز شبهه وجود داره. جواب قطعي مي خوام چون فقط به اين سايت اعتماد دارم.
پيشاپيش ممنون.

اینکه شما چنین مشکلی دارید می تواند دلایل مختلف داشته باشد که جای بیانش اینجا نیست. اما خدمتتان عرض می کنم تمام دین ذکر گفتن نیست،مهمترین قدم برای هر سالکی انجام واجبات و ترک محرمات است.
گناه نمی گذارد نه ذکر اثر کند و نه فکر و نه هیچ کار نیکی.هر کاری راهی دارد و پیمودن راه خدا با کوتاهی ما در ترک گناه میسر نمیشود.البته بنده به رعایت این مسأله بسیار سزاوارترم تا دوستان خواننده.

دختر بارون;687497 نوشت:
با سلام و خسته نباشيد

باسلام

بعضی اذکار به عدد خاص و بنیت خاص و بدون اذن استاد یا تحت نظر استاد ضرر دارد مثلا باعث حالت قبض و... میشود!

بعنوان نمونه وقتی شخص بر خواندن ذکر یونسیه مداومت داشته باشد به عوالم این ذکر نزدیک میشود و بدلیل لطافت بالای ذکر، حالاتی برایش پیش می آید مثلا دچار وسواس میشود که فلان کار گناه بود نبود و... این حالات عوارض گونه برای فرد عادی پیش می آید اما برای سالکی که استاد دارد خیر!

ذکر و عددش را از استاد یا فرد آگاه به اذکار باید گرفت نه کتب و سایتها!

نمیدونم شما جوانان این اذکار رو برای چی میخواید بخونید؟!!!

مشابه سوال شما قبلا در لینک زیر هم پرسیده شده

http://www.askdin.com/thread39206.html

یارئوف;689286 نوشت:
سلام
اما بعد 15روز شاید بشود گفت به طور ناگهانی تمام احساساتم را ازدست دادم یعنی دیگر هیچ حسی در قلبم نه به عبادات و نه به خانواده ونه به هیچ موجود زنده ی دیگری نداشتم این موضوع ادامه داشت که بعد چند وقت بیش یک استاد اخلاق رفتم و او به منگفت که نباید این اذکار را بخصوص ذکر یونسیه را میگفتم چون کسی که این ذکر را میگوید(آن هم با یک عدد خاص)نباید گناه کند و تو گناه کردی و باطنت راسوزاندی تا به العان هم اثرات آن اذکار در من وجود دارد و نمیدانم چاره ی کارم کجاست جوانیم را دارم از دست میدهم

با سلام

عوارض اذکار مذکور قابل رفع است اما دیگر بدون استاد ذکری نگویید.

استغفار و صلوات و اکثر ادعیه ائمه نازنین عام هستند میتوانید اینها را بخوانید.

سلام خدمت اساتید محترم علی الخصوص استاد پاسخگوی عرفان و اخلاق
حالا که حرف از اذکار شد منهم یک سوال دارم که لطفا جواب بدید خیلی ممنون میشم
من حدود 6 ماهه که هرروز چند عمل را انجام میدم اول زیارت جامعه ( البته کبیره نه بعد از زیارت جامعه کبیره یه زیارت جامعه هست که دو سه صفحه است) بعدش زیارت امین الله بعدش زیارت عاشورا ( البته با یکبار لعن و سلام نه صد بار)بعدش زیارت آل یاسین بعد از همه اینها دو رکعت نماز میخونم و بعد از تسبیحات حضرت زهرا (س) این نماز را هدیه میدم به ائمه اطهار علیهم السلام
از وقتی این کارو میکنم واقعا در خودم احساس نورانیت خیلی عالی میکنم ترک گناه خیلی خیلی راحت شده دلبستگی به دنیا ندارم موفق به نمازهای 51 رکعت شده ام و این اعمال اصلا برام خستگی نداره و محاسن دیگه حالا خواستم بپرسم آیا انجام این اعمال هرروزه اشکالی که نداره چون هرکدوم در مفاتیح کلی براش محاسن نوشته مثلا این دوستمون گفتند زیارت عاشورا سنگینه و خوندنش برای بعضی حوائج چوب و عواقب داره خواستم بدونم آیا اینطوره و من به اعمالم ادامه بدم یا نه؟

استاد لطفا جواب دهید

دستور ریاضت های غیر شرعی را از کجا باید گیر آورد؟
آیا ما میتوانیم نوع ریاضت را خودمان انتخاب کنیم؟ مثلا من دوست دارم به بدنم آسیب بزنم سوزن فرو کنم آیا میشه همین را انجام بدم و بگم این ریاضت من است و قدرت کسب کنم؟
من حالم همیشه بد است و خیلی سال است که در یکجا متوقف هستم و هیچ کاری نمیتوانم بکنم اصلا دوست ندارم از خانه بیرون بروم روز و شب در خانه هستم. هیچ کاری حتی بعضی کارهای واقعا کوچک که میخواهم انجام بدهم را نمیتوانم عملی کنم و به انجام برسانم. بعضی گفتند چون تو دشمن داری (و البته اونها آدمهای نادونی هستند و دنبال این مزخرفات جادو و دعا هستند) این را بگویم من هیچ وقت دنبال این چیزها نبودم و اصلا اهمیت نمیدهم و باور ندارم، ولی با اینکه چندین ساله روانپزشک میرم و مرتب دارو مصرف میکنم هیچ وقت بهتر نمیشم (تشخیص دکتر افسردگی و وسواس است)
الان دیگر به خدا اعتماد ندارم و اون رو دوست و خیر خواه نمیبینم
یجورایی ازش نفرت دارم
همیشه امیدم تنها به خودکشــــی بوده و هست
دوست دارم از ابلیس و شیاطین کمک بگیرم دوست دارم از یاران آنها بشم تا آنها بمن کمک کنند
خیلی احساس بد بیهودگی دارم میخوام یک کاری بکنم بگذار حداقل تو بدی خوب باشم.
لطفا راه درمان متفاوتی ارائه دهید (لطفا حرفهای کلیشه ای و تکراری نزنید)

میدانم با خودتان فکر میکنید که چه آدم بدی هستم ولی واقعا اینطور نیست
دارم دیوانه میشوم من حاضرم این اذکار خاص که شما میگویید ضرر دارند را انجام بدهم (فقط دستورش را بمن آموزش بدهید)
چون فکر میکنم حالم بقدری بد هست که بدتر هم بشود اشکالی نداشته باشد

به عبارتی آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب

[="Navy"]

hosain.nor;689468 نوشت:
از وقتی این کارو میکنم واقعا در خودم احساس نورانیت خیلی عالی میکنم ترک گناه خیلی خیلی راحت شده دلبستگی به دنیا ندارم

سلام
من کارشناس نیستم اما مثل این چیزی که گفتین قبلا هم اینجا خونده بودم که پیامبر (ص) گفتن کسی که برای ترک محرمات عبادت کند و ریاضت بکشد دارای کرامات میشود
و کسی که همین کار را برای خدا بکند به خدا میرسد و گمونم خدا رو می بیند!

ولی زیاده روی خوب نیست پیامبر گفتن وقت خود را 5 قسمت کنین که یکیش عبادت هست![/]

تسنیـم;689499 نوشت:
دوست دارم از ابلیس و شیاطین کمک بگیرم دوست دارم از یاران آنها بشم تا آنها بمن کمک کنند

این کار خوب نیست تبدیل به دیوید کاپرفیلد میشی...اون وقت دیگه نمی تونی برگردی در حالی که مردم عادی رو می بینی که چقد شادن و با بچه هاشون میرن مسافرت و اینا بهشون حسودیت میشه اما دیگه تموم شدو تو نمی تونی کاری بکنی!

این دعای سیفی صغیر وقتی میخونیش مخصوصا بامعنی چنان گریه میکنی حد وحساب نداره،یه بار سینم سنگین شد، نظرتون چی هستش درمورد این دعا???????

hosain.nor;689468 نوشت:
من حدود 6 ماهه که هرروز چند عمل را انجام میدم اول زیارت جامعه ( البته کبیره نه بعد از زیارت جامعه کبیره یه زیارت جامعه هست که دو سه صفحه است)
بعدش زیارت امین الله بعدش زیارت عاشورا ( البته با یکبار لعن و سلام نه صد بار)بعدش زیارت آل یاسین بعد از همه اینها دو رکعت نماز میخونم و بعد از تسبیحات حضرت زهرا (س) این نماز را هدیه میدم به ائمه اطهار علیهم السلام
از وقتی این کارو میکنم واقعا در خودم احساس نورانیت خیلی عالی میکنم ترک گناه خیلی خیلی راحت شده دلبستگی به دنیا ندارم موفق به نمازهای 51 رکعت شده ام و این اعمال اصلا برام خستگی نداره و محاسن دیگه حالا خواستم بپرسم آیا انجام این اعمال هرروزه اشکالی که نداره چون هرکدوم در مفاتیح کلی براش محاسن نوشته مثلا این دوستمون گفتند زیارت عاشورا سنگینه و خوندنش برای بعضی حوائج چوب و عواقب داره خواستم بدونم آیا اینطوره و من به اعمالم ادامه بدم یا نه؟

با سلام

بنده که نگاه کردم اعمال مذکور مشکلی بوجود نمی آورد اما زیارت و دعاها و دستوراتی مثل زیارت عاشورا و... که لعن، هلاک خواستن و... در آن است اگر بر خواندنش مداومت شود باعث حالت قبض در شخص بشود برای همین بجای آن مورد دیگری انتخاب کنید مثل دعای زیر یا ادعیه صحیفه سجادیه خصوصا دعای بیستم در طلب اخلاق ستوده و افعال پسنديده

دعایی از امام زمان: اَللّهُمَّ ارْزُقْنا تَوْفیقَ الطّاعَةِ وَ بُعْدَ الْمَعْصِیَةِ، وَ صِدْقَ النِّیَّةِ وَ عِرْفانَ الْحُرْمَةِ، وَ اَکْرِمْنا بِالْهُدی وَالاِسْتِقامَةِ، وَسَدِّدْ اَلْسِنَتَنا بِالصَّوابِ وَالْحِکْمَةِ، وَامْلاَ قُلُوبَنا بِالْعِلْمِ وَالْمَعْرِفَةِ، وَ طَهِّرْ بُطُونَنا مِنَ الْحَرامِ وَالشُّبْهَةِ، وَاکْفُفْ اَیْدِیَنا عَنِ الظُّلْمِ وَالسَّرِقَةِ، وَاغْضُضْ اَبْصارَنا عَنِ الْفُجُورِ وَالْخِیانَةِ، وَاسْدُدْ اَسْماعَنا عَنِ اللَّغْوِ وَالْغیبَةِ، وَ تَفَضَّلْ عَلی عُلَماَّئِنا بِالزُّهْدِ وَالنَّصیحَةِ، وَ عَلَی الْمُتَعَلِّمینَ بِالْجُهْدِ وَالرَّغْبَةِ، وَ عَلَی الْمُسْتَمِعینَ بِالاِتِّباعِ وَالْمَوْعِظَةِ، وَ عَلی مَرْضَی الْمُسْلِمینَ بِالشِّفاَّءِ وَالرّاحَةِ، وَ عَلی مَوْتاهُمْ بِالرَّاْفَةِ وَالرَّحْمَةِ، وَ عَلی مَشایِخِنا بِالْوَقارِ وَالسَّکینَةِ، وَ عَلَی الشَّبابِ بِالاِنابَةِ وَالتَّوْبَةِ، وَ عَلَی النِّساَّءِ بِالْحَیاَّءِ وَالْعِفَّةِ، وَ عَلَی الاْغْنِیاَّءِ بِالتَّواضُعِ وَالسَّعَةِ، وَ عَلَی الْفُقَراَّءِ بِالصَّبْرِ وَالْقَناعَةِ، وَ عَلَی الْغُزاةِ بِالنَّصْرِ وَالْغَلَبَةِ، وَ عَلَی الاُسَراَّءِ بِالْخَلاصِ وَالرّاحَةِ، وَ عَلَی الاُمَراَّءِ بِالْعَدْلِ وَالشَّفَقَةِ، وَ عَلَی الرَّعِیَّةِ بِالاِنْصافِ وَ حُسْنِ السّیرَةِ، وَ بارِکْ لِلْحُجّاجِ وَالزُّوّارِ فِی الزّادِ وَالنَّفَقَةِ، وَاقْضِ ما اَوْجَبْتَ عَلَیْهِمْ مِنَ الْحَجِّ وَالْعُمْرَةِ، بِفَضْلِکَ وَ رَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ.
خدايا، توفيق فرمانبرى و دورى از نافرمانى و درستى نهاد و شناخت واجبات را روزى ما بدار؛ و ما را به هدايت و پايدارى گرامى دار، و زبان ما را به راستگويى و حكمت استوار ساز، و دل هاي ما را از دانش و بينش پر كن، و شكم هاي ما را از حرام و شبهه پاك فرما، و دستان ما را از ستم و دزدى باز دار و ديدگان ما را از ناپاكى و خيانت فرو بند؛ و گوش هاي ما را از شنيدن بيهوده و غيبت ببند، و بر دانشمندان ما زهد و خيرخواهى و بر دانش‏آموزان تلاش و شوق، و بر شنوندگان پيروى و پند آموزى، و بر بيماران شفا و آرامش، و بر مردگان‏ مهر و رحمت، و بر پيران متانت و آرامش، و بر جوانان بازگشت و توبه‏، و بر زنان حيا و پاكدامنى، و بر ثروتمندان فروتنى و گشادگى، و بر تنگدستان شكيبايى‏ و قناعت، و بر جنگجويان نصر و پيروزى، و بر اسيران آزادى و راحتى، و بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى، و بر زيردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما، و حاجيان‏ و زيارت‏كنندگان را در زاد و خرجى بركت ده، و آنچه را بر ايشان از حج و عمره واجب كردى توفيق اتمام عنايت كن به فضل و رحمتت اى مهربان‏ترين مهربانان.

تسنیـم;689499 نوشت:
من حالم همیشه بد است و خیلی سال است که در یکجا متوقف هستم و هیچ کاری نمیتوانم بکنم اصلا دوست ندارم از خانه بیرون بروم روز و شب در خانه هستم. هیچ کاری حتی بعضی کارهای واقعا کوچک که میخواهم انجام بدهم را نمیتوانم عملی کنم و به انجام برسانم. بعضی گفتند چون تو دشمن داری. این را بگویم من هیچ وقت دنبال این چیزها نبودم و اصلا اهمیت نمیدهم و باور ندارم
الان دیگر به خدا اعتماد ندارم و اون رو دوست و خیر خواه نمیبینم. یجورایی ازش نفرت دارم

با سلام

همیشه بعد نماز صبح، موقع غروب (یا بعد نمازمغرب) و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید!

بعد نماز صبح و عصر هم صد بار استغفار و صلوات بگویید!

بنده تا حدودی احتمال میدهم مشکل و عوارضی شبیه عوارض چشم زخم و سحر یا ... داشته باشید. به همین دلیل خیالات و افکار کفرآمیز به سراغتان می آید و حالت افسردگی و گوشه نشینی، بد شانسی و... دارید.

در مورد خواب هم بنظر بنده مشکلی باید داشته باشید که نگفتید مثلا خواب زیاد یا ترس در خواب یا خوابهای عجیب و غریب و رویت حیوانات در خواب و...

استاد;689283 نوشت:
البته مقصود همانطور که گفته شد اذکار با عدد مشخص مقصود است و گفتن هر ذکری بدون عدد و به نیت یاد خدای متعال هیچ مشکل و ضرری ندارد.

سلام و خسته نباشيد خدمت شما استاد گرامي و همه دوستان عزيز
با تشكر از پاسخهاتون
آيا آيات قران هم جز اين اذكار خاص حساب مي شه يا نه؟ مثلا من براي افزايش رزق و پيدا كردن كار هر روز بعد هر نماز 14 بار اينها رو مي خونم تا 40 روز :
ان ربك يبسط الرزق لمن يشا و يقدر و رب صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
ان يكونو فقرا يغنهم الله من فضله و رب صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
به عدد مي خونم و به نيت خاص.
و هر روز 100 بار بسم الله الرحمن الرحيم براي تعجيل ظهور
آيا اينها هم ممكنه عوارض داشته باشن؟
آيا به طور كلي منظور اينه كه هر كسي بايد در حد ظرفيتش ذكر بگه و بعضي دعاها رو بخونه؟ يعني مني كه مي دونم هنوز از بابت ترك گناه تو مرحله ابتدايي هستم نبايد به فكر ذكر و دعا و نماز شب و ... باشم؟؟ (چون اين اعمال و اذكار با رفتار من هماهنگ نيست. و مي خونم بعد ميرم گناه مي كنم و ضررش رو ممكنه ببينم) آيا اشتباه فهميدم.؟
پيشاپيش ممنون از پاسختون

دختر بارون;689633 نوشت:
با تشكر از پاسخهاتون
آيا آيات قران هم جز اين اذكار خاص حساب مي شه يا نه؟ مثلا من براي افزايش رزق و پيدا كردن كار هر روز بعد هر نماز 14 بار اينها رو مي خونم تا 40 روز :
ان يكونو فقرا يغنيهم الله من فضله و رب صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
آيا به طور كلي منظور اينه كه هر كسي بايد در حد ظرفيتش ذكر بگه و بعضي دعاها رو بخونه؟ يعني مني كه مي دونم هنوز از بابت ترك گناه تو مرحله ابتدايي هستم نبايد به فكر ذكر و دعا و نماز شب و ... باشم؟؟
پيشاپيش ممنون از پاسختون

باسلام

بنده نظرم رو میگم و قصدم دخالت در پاسخگویی جناب استاد نیست.

قرائت آیات مذکور عوارضی ندارد و هیچ مشکلی ایجاد نمیکند. اذکار خاص و عددش رو باید استادی به شما دهد.

کسانی که استاد ندارند میتوانند ادعیه ائمه نازنین را بخوانند.

شوخ;689610 نوشت:
با سلام

همیشه بعد نماز صبح، موقع غروب (یا بعد نمازمغرب) و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید!

بعد نماز صبح و عصر هم صد بار استغفار و صلوات بگویید!

بنده تا حدودی احتمال میدهم مشکل و عوارضی شبیه عوارض چشم زخم و سحر یا ... داشته باشید. به همین دلیل خیالات و افکار کفرآمیز به سراغتان می آید و حالت افسردگی و گوشه نشینی، بد شانسی و... دارید.

در مورد خواب هم بنظر بنده مشکلی باید داشته باشید که نگفتید مثلا خواب زیاد یا ترس در خواب یا خوابهای عجیب و غریب و رویت حیوانات در خواب و...

سلام و عرض ادب و سپاس
بله خوب فهمیدید بدشانس هستم اونقدر که فکر میکنم من نحسم
زیاد خوابم میاد در خواب هم خیلی خوابهای عجیب و غریب ، کابوس و آشفته میبینم.

لطفا بمن ذکر بدید از اون ذکرهای خاص با عدد خاص، نگران عوارضش هم نباشید
من مادرم یکی دو مرتبه از این چیزهایی که میگیرن همراه خودشون نگه میدارن (که نمیدونم چی هست) برایم گرفته ولی من هیچ وقت استفاده نکردم

[="Arial"]سلام
ینی سحر و جادو اینقد تو این زمونه زیاد شده؟؟؟؟
همه میرن دنبال سحر و جادو و....؟؟؟؟
با هر کس مشکلی داشتن میرن سحرش میکنن؟؟؟

کالباس;689704 نوشت:
سلام ینی سحر و جادو اینقد تو این زمونه زیاد شده؟؟؟؟همه میرن دنبال سحر و جادو و....؟؟؟؟ با هر کس مشکلی داشتن میرن سحرش میکنن؟؟؟

باسلام
نمیخوام موضوع تاپیک منحرف شود اما باید بگویم فقط سحر نیست که مشکلات بوجود می آورد علل دیگری هم هست.

[="Arial"]

شوخ;689706 نوشت:
باسلام
نمیخوام موضوع تاپیک منحرف شود اما باید بگویم فقط سحر نیست که مشکلات بوجود می آورد علل دیگری هم هست.

یه کوچولو بگین دیگه!(منحرف نمیشه زیاد)

کالباس;689717 نوشت:
یه کوچولو بگین دیگه!(منحرف نمیشه زیاد)

در تاپیک زیر قبلا به سوالاتی در این زمینه پاسخ دادم و مطالبی عرض کردم.

http://www.askdin.com/thread45699.html

[="Arial"]

شوخ;689719 نوشت:
در تاپیک زیر قبلا به سوالاتی در این زمینه پاسخ دادم و مطالبی عرض کردم.

http://www.askdin.com/thread45699.html

موضوع ترسناک شد
من اینا رو میخونم وسواس میگیرم
از طرفی هم تازه هجده سالم شده!دیگه چه شود

کالباس;689727 نوشت:
موضوع ترسناک شد
من اینا رو میخونم وسواس میگیرم
از طرفی هم تازه هجده سالم شده!دیگه چه شود

به نام خدا

با سلام:

یکی از عوامل مهم عقب ماندگی مسلمین مشغول شدن

به این مسائل و رها کردن راه اصلی سعادت دنیا و آخرت

یعنی قران و اهل بیت علیهم السلام است.

متاسفانه عادت کرده ایم که سهل انگاریهای خودمان را در اغلب موارد

به گردن دیگران بیندازیم:

1-جادو شدیم

2-چشم زخم خوردیم

3-نفرین شدیم

4-جن زده شدیم

وووووووو

منکر بعضی از اینها نیستم

جادو و تاثیرات آن در قران بیان شده،اما دلیلی وجود ندارد

که همه علل طبیعی اتفاقات زندگی را رها کرده و به علل

ماورائی نسبت دهیم،با عنایت به اینکه در اینطور مواقع

خیلی وقتها مرتکب غیبت از مردم و تهمت به آنها می شویم.

[="Arial"]بنظر من زیاد نباید دنبال اینجور چیزا رفت
خوندن سوره ناس و فلق و ایت الکرسی خیلی سخته؟
آدم اینا رو رعایت کنه دیگه حله

لطفا استاد جواب بدن

سلام
من هر شب زیارت عاشورا میخونم با توچه به اینکه یکی از کاربران گفتند که مداومت بر آن قسمت که مربوط به لعن است باعث قبض میشود
آیا بهتر است (با توجه به وضعیتی که دارم) خواندن زیارت عاشورا را ترک کنم؟

دوستان عزیز توصیه به عنوان برادر کوچکتر اینه که
تا میتونید از گفتن ذکر ها و ادعیه های غیر معمول خودداری و حتی فرار کنید
بیشتر وقت خودتون را جهت خودسازی و افزایش معنویت مصروف به کارها ی اخلاقی و نیکی کردن و خدمت به خلایق کنید و به هیچ وجه گرد جلسات این گونه ای نگردید که تباه کننده دنیا و اخرت شماست
ادعیه و اذکار معروفه مانند زیارت عاشورا و صلوات و نمازهای یومیه مناسب حال افراد معمولی است و لازم نیست که حتما برنامه های فشرده و سنگین معنوی در طی روز انتخاب شود که در طولانی مدت نهایتا منجر به خستگی روحی و دل زدگی خواهد شد

تسنیـم;689671 نوشت:
سلام و عرض ادب و سپاس
بله خوب فهمیدید بدشانس هستم اونقدر که فکر میکنم من نحسم
زیاد خوابم میاد در خواب هم خیلی خوابهای عجیب و غریب ، کابوس و آشفته میبینم.

لطفا بمن ذکر بدید از اون ذکرهای خاص با عدد خاص، نگران عوارضش هم نباشید
من مادرم یکی دو مرتبه از این چیزهایی که میگیرن همراه خودشون نگه میدارن (که نمیدونم چی هست) برایم گرفته ولی من هیچ وقت استفاده نکردم

دوست عزیز بدونید چاره کار شما درون خود شماست
هیچ ذکری مانند تلقین برای روح و جسم ادم مفید و یا بالعکس مضر نخواهد بود و هیچ دارویی بدون اعتقاد قلبی داشتن در روح تاثیر گذار نخواهد شد

از این ساعت تمام افکار منفی را از ذهن دور کنید و هنگام مواجه با هر کدام ، از تفکر مخالف و مثبت اون بهره ببرید
از کلمات مثبت در طول روز به عنوان ذکر استفاده کنید تا میتوانید کلمات انرژی داری مانند"" سلامتی ،موفقیت،خیروبرکت،شکرخدا،والدین مهربان،رضایت،
و ..... بارهاوبارها تکرار کنید تا با تلفین روح شرایط شما تغییر کند
و مطمئن باشید هیچ ذکری و هیچ کسی جز شما قادر به تغییر شرایطتان نیست

یاعلی

حبیبه;689738 نوشت:

به گردن دیگران بیندازیم:

1-جادو شدیم

2-چشم زخم خوردیم

3-نفرین شدیم

4-جن زده شدیم

وووووووو

منکر بعضی از اینها نیستم

با سلام
بنده که گفتم هیچ وقت به این چیزها اعتقاد نداشته و اهمیت نمیدهم حتی اون چیزی که مادرم گرفته بود (با اینکه خودم دیدم خیلی ها دارند) را یکروز هم استفاده نکردم
ولی باور کنید این چیزا تو جامعه ی ما بسیار شایعه (البته میدونم اغلب اون افراد، شیاد هستند)
اما در مورد من، عرض کردم آنها چون آدمهایی نادان اند بدنبال این مسایل هستند و البته از زبان خودشان هم معترف بودند و از طرق مختلف بما بارها ثابت شده که چقدر بدنبال این مزخرفات هستند و بآن اعتقاد دارند (یجورایی اکسپِرت این کارند مثل شما که کارشناس دین هستید)
حالا بعد از چندین سال دارو خوردن و از طریق علمی بدنبال حل مساله بودن، وقتی من میبینم حالم هیچ وقت بهتر نمیشود حق ندارم حتی ظنین بشوم که شاید بقیه درست میگویند و قضیه از جای دیگری آب میخورد؟

حالا تمام اینها را نوشتم درحالیکه حرف من همیشه همین حرف شما بوده، هرچیزی توضیح و علل علمی خودش را دارد
منتها مثل اینکه باز یچیزی که نباید را هرجایی بزبان آوردم.

تسنیـم;689872 نوشت:
حالا بعد از چندین سال دارو خوردن و از طریق علمی بدنبال حل مساله بودن، وقتی من میبینم حالم هیچ وقت بهتر نمیشود حق ندارم حتی ظنین بشوم که شاید بقیه درست میگویند و قضیه از جای دیگری آب میخورد؟

با سلام و احترام:

ابتدا عرض کنم بنده کارشناس دین نیستم(به هیچ وجه)

بعد هم در مورد مشکلی که حضرتعالی به آن اشاره فرمودید

بنده تخصصی ندارم تا اظهار نظری بکنم،اما یک چیز را می دانم

کمک خود انسان و باور و تمایلش برای بهبود بسیار کمک کننده است.

ضمن اینکه اگر مشکلاتی که برای انسان پیش می اید ربطی به عوامل

فوق طبیعی داشته باشد،هر کسی شایستگی دادن ذکر وووو

ندارد باید به علماء معتمد و امین مراجعه کرد،حد اقلش این است

که انس با اهل علم و انسانهای پرهیزگار و علماء و دانشمندان دینی

بسیاری از مشکلات انسان را خودبخود حل می کنند.

و می تواند باورهای دینی انسان را قوی کند و همین یقین-توکل و ایمان

به خدا و التزام به شرع به نوبه خود بهترین دارو برای دردهای روحی انسان است

بسیار قوی تر از داروهای دیگر.

شکسته نفسی میفرمائید بالاخره کارشناس مرتبط با دین هستید دیگر

حبیبه;689888 نوشت:
کمک خود انسان و باور و تمایلش برای بهبود بسیار کمک کننده است.

کاملا درست فرمودید. من خودم بزرگترین دشمن خودمم. همیشه فکر میکنم بدترین آدم روی زمین من هستم
شاید باور نکنید اما تا همین چند وقت پیش مثلا میخواستم یدونه سیب بخورم با خودم میگفتم حتما این سیب موجود بدی بوده که نصیب منه بد شده
یا مثلا یه بچه ی کوچیک رو بغل میگرفتم اگر بهر دلیلی گریه میکرد میگفتم این بچه داره میفهمه که من چقدر بدم و بهمین خاطر دوست نداره بغلم وایسته
یا درباره ی حیوانات هم افکار مشابهی داشتم
کلا داغون بودم :geryeh:ولی خدا رو شکر الان بهترم:Doaa:

شوخ;689987 نوشت:
شمائید که عقب مانده اید!

اینقدر ادبیات حضرتعالی سخیف است که پاسخی جز"سلاما"

برای آن وجود ندارد!

اگر همه متن را با دقت مطالعه می کردید،نتیجه گیری بهتری

می فرمودید!

یارئوف;689770 نوشت:
لطفا استاد جواب بدن

سلام
من هر شب زیارت عاشورا میخونم با توچه به اینکه یکی از کاربران گفتند که مداومت بر آن قسمت که مربوط به لعن است باعث قبض میشود

سلام من استاد نیستم فقط در رابطه با زیارت عاشورا باید خدمت شما بگم که اگر قبل و بعد از زیارت عاشورا را در مفاتیح بخوانید می بینید که زیارت عاشورا را حضرت امام محمد باقر علیه السلام طبق یک روایت طولانی ذکر کرده اند و در ابتدای روایت حضرت ثوابهای بسیار بسیار زیادی را برای این زیارت ذکرکرده که آدم از عظمت این همه فضیلت و ثواب متحیر میگردد و سپس حضرت اصل زیارت عاشورا را به راوی املا می فرمایند و پس از اتمام زیارت ، حضرت خطاب به راوی می فرمایند اگر بتوانی که زیارت کنی آن حضرت را ( امام حسین علیه السلام را) در هر روز به این زیارت در خانه خود ، بکن که خواهد بود برای تو جمیع این ثوابها
پس می بینیم قرائت هر روزه زیارت عاشورا توصیه حضرت امام محمد باقر روحی فداه است بنابراین هرکس غیر این چیزی بگوید حتما به خطا رفته است

شوخ;689987 نوشت:
در کل قرآن از شیطان به عنوان دشمنی آشکار (عدو مبین) نام برده شد! کدام دشمن کارش فقط وسوسه است؟!

شیطان که دشمن اصلی و آشکار انسان است نباید شرورتر و ظالمتر و موذی تر از دیگر مخلوقات باشد؟!

به نام خدا

[=arial]با سلام:

1-"ان عبادی لیس لک علیهم سلطان و کفی بربک کفیلا"

تو هرگز سلطه ای بر آنها نخواهی یافت،همین کافی است

که خداوند نگهبان آنها باشد.

2-
همچنین در آیات 99 و 100 سوره ی نحل در این باره فرموده است :

[=arial] « او بر کسانی که ایمان دارند و بر پروردگارشان توکل می کنند،

[=arial]تسلطی ندارد. تسلط او تنها بر کسانی است که او را به
[=arial]سرپرستی خود برگزیده اند و آنها که نسبت به او (خدا) شرک

[=arial]می ورزند ( و فرمان شیطان را به جای فرمان خدا گردن

[=arial] می نهند)

3-سوره ابراهیم ایه 22

خداوند شما را دعوت کرد من نیز دعوت کردم

او وعده راست داد و من وعده دادم و تخلف کردم!

من بر شما تسلط نداشتم مگر اینکه دعوتتان کردم

و شما دعوت مرا پذیرفتید......

شوخ;689987 نوشت:
در بعضی از نوشته های مورخین ومحدثین شیعه نام بعضی از ذریه های ابلیس و شیطان ذکر گردیده :

چه کسی وجود شیاطین و ذریه اش را نفی کرده است؟

سخن از مشغول شدن به این امور و وانهادن اصل فرهنگ

اهل البیت سلام الله علیهم اجمعین بود.

شوخ;690123 نوشت:
جواب مطلب شما را در تاپیک زیر قبلا دادم کامل مطالعه اش کنید

با سلام:

ظاهرا شما اصلا مطالب را مطالعه نمی فرمایید

بنده سؤال نکردم بلکه آیات مذکور استشهاد بر عدم تسلط شیاطین

بر انسانها است،شیاطین کارشان در حد وسوسه است

مگر اینکه انسان خودش را تحت ولایت شیطان قرار دهد.

دختر بارون;687497 نوشت:
مگر دعاها و اذكار هم عوارض دارند؟

[=arial black]با سلام
از همگی دوستان خواهش میکنم هیچ ذکر خاصی رو
تاکید میکنم هیچ ذکرخاصی رو بدون اجازه استاد صاحب اذن نگید
ذکرهای خاص نیاز به اذن استاد دارن
مهم نیست این قضیه چه تعداد مخالف تو کل دنیا داشته باشه
مهم اینه که خود بنده چوب ذکر بدون استاد رو خوردم ...

استاد;689283 نوشت:
برای گفتن اذکار خاص که دارای عدد و وقت مشخص می باشد، باید از استاد اهل فن و راه پیموده اجازه گرفت.

استاد;689283 نوشت:
اما از ذکر هایی که از علما و عرفا نقل شده با عدد خاص، باید پرهیز کنید و این اذکار که البته مأخوذ از منابع دینی هستند باید با اذن و اجازه استاد گفته شوند.

رهگذر آسمان;690141 نوشت:
با سلام

با سلام و خسته نباشید
حالا اینهمه دوستان استاد استاد میکنید، استاد واقعی که کلاهبردار و شیاد نباشه از کجا میشه پیدا کرد!!؟ از هر شخصی هم که میپرسی یه استاد موثق مجرب مطمئن معرفی کن میگه من کسی رو نمیشناسم!!!!
پس لطفا اینقدر به چیزی که پیدا نمیشه همدیگه رو پاس ندین
موفق باشید

رهگذر آسمان;690141 نوشت:
با سلام

سلام
من خیلی به این موضوع علاقمند و در عین حال کنجکاو شدم
میخوام حتما امتحانش کنم
میشه لطفا داستانت رو بگی استفاده کنم ممنون میشم
اینم بگم نمیترسم حتما امتحان میکنم

رهگذر آسمان;690141 نوشت:

[=arial black]با سلام

سلام
بعد یک سال به اسک دین خوش اومدم:Nishkhand:

دقیقا با این دوست گرامی موافقم
اینجانب هم تاوان سنگینی بابت گفتن اذکار بدون اذن استاد پرداخت کردم
البته ذکر من خیلی سنگین بود و در حد علما بود
ولی توصیه اکید میکنم از برگزاری چله و گفتن اذکار بدون اذن از استاد جدا خودداری کنید :Gol:

حبیبه;690124 نوشت:
با سلام: ظاهرا شما اصلا مطالب را مطالعه نمی فرمایید بنده سؤال نکردم بلکه آیات مذکور استشهاد بر عدم تسلط شیاطین بر انسانها است،شیاطین کارشان در حد وسوسه است مگر اینکه انسان خودش را تحت ولایت شیطان قرار دهد.

باسلام
میتوانید همین مطلب را بصورت سوال در یکی از بخشهای فلسفه و عرفان مطرح کنید تا هم با شما و هم کارشناس سایت بحث کنیم و ببینیم نظر بنده درست است یا شما و حتی مراجع و فقهاء ؟!

در ضمن بنده هیچگونه تحصیلات حوزوی ندارم!

رهگذر آسمان;690141 نوشت:
با سلام

گل مینا;690188 نوشت:
سلام
بعد یک سال به اسک دین خوش اومدم
دقیقا با این دوست گرامی موافقم
اینجانب هم تاوان سنگینی بابت گفتن اذکار بدون اذن استاد پرداخت کردم
البته ذکر من خیلی سنگین بود و در حد علما بود
ولی توصیه اکید میکنم از برگزاری چله و گفتن اذکار بدون اذن از استاد جدا خودداری کنید

سلام، لطفا اساتیدتون رو هم معرفی کنید بریم اذن بگیریم.

hosain.nor;689468 نوشت:
من حدود 6 ماهه که هرروز چند عمل را انجام میدم اول زیارت جامعه ( البته کبیره نه بعد از زیارت جامعه کبیره یه زیارت جامعه هست که دو سه صفحه است) بعدش زیارت امین الله بعدش زیارت عاشورا ( البته با یکبار لعن و سلام نه صد بار)بعدش زیارت آل یاسین بعد از همه اینها دو رکعت نماز میخونم و بعد از تسبیحات حضرت زهرا (س) این نماز را هدیه میدم به ائمه اطهار علیهم السلام

سلام علیکم
با اوصافی که مطرح کردید و این اعمال باعث کسالت و خستگی شما نمی شوند،انجام دادن آنها برای شما هیچ منعی ندارد.
این ادعیه ای که فرمودید برای تقرب به خدا و ترک گناهان می خوانید از جمله ی دستور العمل های عمومی هستند.ان شاء الله همیشه موفق باشید.

تسنیـم;689499 نوشت:
استاد لطفا جواب دهید

آیا ما میتوانیم نوع ریاضت را خودمان انتخاب کنیم؟ مثلا من دوست دارم به بدنم آسیب بزنم سوزن فرو کنم آیا میشه همین را انجام بدم و بگم این ریاضت من است و قدرت کسب کنم؟
من حالم همیشه بد است و خیلی سال است که در یکجا متوقف هستم و هیچ کاری نمیتوانم بکنم اصلا دوست ندارم از خانه بیرون بروم روز و شب در خانه هستم. هیچ کاری حتی بعضی کارهای واقعا کوچک که میخواهم انجام بدهم را نمیتوانم عملی کنم و به انجام برسانم. بعضی گفتند چون تو دشمن داری (و البته اونها آدمهای نادونی هستند و دنبال این مزخرفات جادو و دعا هستند) این را بگویم من هیچ وقت دنبال این چیزها نبودم و اصلا اهمیت نمیدهم و باور ندارم، ولی با اینکه چندین ساله روانپزشک میرم و مرتب دارو مصرف میکنم هیچ وقت بهتر نمیشم (تشخیص دکتر افسردگی و وسواس است)
الان دیگر به خدا اعتماد ندارم و اون رو دوست و خیر خواه نمیبینم
یجورایی ازش نفرت دارم
همیشه امیدم تنها به خودکشــــی بوده و هست
خیلی احساس بد بیهودگی دارم میخوام یک کاری بکنم بگذار حداقل تو بدی خوب باشم.

میدانم با خودتان فکر میکنید که چه آدم بدی هستم ولی واقعا اینطور نیست
دارم دیوانه میشوم من حاضرم این اذکار خاص که شما میگویید ضرر دارند را انجام بدهم (فقط دستورش را بمن آموزش بدهید)
چون فکر میکنم حالم بقدری بد هست که بدتر هم بشود اشکالی نداشته باشد
به عبارتی آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب

سلام علیکم
از شنیدن مشکلات شما متأثر شدم ولی متأسفانه بنده نمی توانم کمکی به شما بکنم.لطفا با آیدی حامی و دیگر دوستان بخش مشاوره مشکل خود را مطرح بفرمایید إن شاء الله مشکلتان حل بشود.

دختر بارون;689633 نوشت:
با تشكر از پاسخهاتون
ان يكونو فقرا يغنهم الله من فضله و رب صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
آيا به طور كلي منظور اينه كه هر كسي بايد در حد ظرفيتش ذكر بگه و بعضي دعاها رو بخونه؟ يعني مني كه مي دونم هنوز از بابت ترك گناه تو مرحله ابتدايي هستم نبايد به فكر ذكر و دعا و نماز شب و ... باشم؟؟ (چون اين اعمال و اذكار با رفتار من هماهنگ نيست. و مي خونم بعد ميرم گناه مي كنم و ضررش رو ممكنه ببينم) آيا اشتباه فهميدم.؟
پيشاپيش ممنون از پاسختون

سلام علیکم
عدد و میزان اون دستور اگر در روایت صحیح از معصومین علیهم السلام بیان شده باشد و همچنین در روایت فرموده باشند که هر کس چنین کند،انجام اون دستور العمل ها هیچ منعی ندارند اما در غیر این صورت باید استاد کامل و مکمل عدد و تعداد روزهایش را به شما بگوید.
در غیر این دو حالت یا نتیجه نمیگیرید و ممکن است به خداوند بد بین شوید و یا اتفاقاتی مثلا برای امتحان شما رخ می دهد که باز هم ممکن است به دلایل مختلف نتیجه اش برای شما خوب نباشد.

حبیبه;689738 نوشت:
به نام خدا

با سلام:

به گردن دیگران بیندازیم:

1-جادو شدیم

2-چشم زخم خوردیم

3-نفرین شدیم

4-جن زده شدیم

وووووووو

منکر بعضی از اینها نیستم

سلام علیکم
احسنت به شما کاربر محترم.رحم الله ناصرنا

یارئوف;689770 نوشت:
لطفا استاد جواب بدن

سلام

سلام علیکم
شاید بهتر باشد فعلا اعمال و اذکار مختلف را مدتی کنار بگذارید تا حالتان کمی بهتر شود.اما خواندن زیارت عاشورا به نیت تقرب به خداوند متعال هیچ عارضه ای از جمله قبض ندارد.
فقط برخی از اولیاء الله تذکر داده اند که زیارت عاشورا را برای حوائج دنیایی نخوانید.

Mohamad1;690176 نوشت:
با سلام و خسته نباشید
حالا اینهمه دوستان استاد استاد میکنید، استاد واقعی که کلاهبردار و شیاد نباشه از کجا میشه پیدا کرد!!؟ از هر شخصی هم که میپرسی یه استاد موثق مجرب مطمئن معرفی کن میگه من کسی رو نمیشناسم!!!!
پس لطفا اینقدر به چیزی که پیدا نمیشه همدیگه رو پاس ندین
موفق باشید

سلام علیکم

مَن طَلَبَ شَیئاً و جَدَّ، وَجَدَ و مَن قَرَعَ باباً وَ لَجَّ، وَلَجَ.
هر کس دنبال چیزی بگردد، اگر تلاش کند، آن را می‌یابد، و هر کس دری را بکوبد و سماجت ورزد، آن در به روی او گشوده می‌شود.
(منبع: مصباح الشريعة، ص: 389 و نهج الفصاحة مجموعه كلمات قصار حضرت رسول (ص)، ص: 776)

یادآوری اون ماجرا برام راحت نیست همین قدر و بدونین الان بعد از گذشت 1 سال و نیم هنوز 100% برطرف نشده!

من چله گرفتم از اول ماه محرم تا اربعین
هر روز بین الطلوعین زیارت عاشورا رو میخوندم با صد لعن و صد سلام و دعای علقمه

سلام ...
خب نمیشه سربسته بگید که چی شد؟
با این اوصاف زیارت عاشورا نخونیم دیگه؟
چرا باید برای حوائج دنیوی زیارت عاشورا رو نخوند؟

تسنیـم;689904 نوشت:
من خودم بزرگترین دشمن خودمم. همیشه فکر میکنم بدترین آدم روی زمین من هستم

تسنیم عزیز
معلومه که خودت دشمن ترین دشمن خودتی. تو یک شمری خودت خبر نداری. تو رذل ترین آدم دنیایی خودت خبر نداری. درست گفتی بدترین آدم روی زمین تو هستی بله.
و این واقعا عالیهههههههههههه. تو میدونی به چه مقامی رسیدی؟ مقامی که یک در میلیون که هیچ، یک در میلیارد هم بهش نرسیدن. همه دارن میچرن تو این دنیا فقط. کی میدونه که خودش دشمن ترین دشمن خودشه؟ کی به این سخن گرانمایۀ حضرت علی رسیده که تو رسیدی؟ همه لقلقۀ زبونشونه فقط.
ببین هر موقعیتی (بدون استثناء هر موقعیتی) یک شمشیر دولبه است. هم میشه در جهت حق استفاده اش کرد و هم در جهت باطل. تو به اولین قدم در را خودشناسی عملا رسیدی. خوب فکر کردی شیطان این دشمن قسم خوردۀ انسان تو رو به حال خودت رها میکنه تا واسه خودت با سرعت 1000 کیلومتر بر ثانیه در راه معرفت نفس که منتها میشه به معرفت حق پیش بری؟ خیر آقا یا خانم محترم. به قول حاج آقا پناهیان همیشۀ خدا خودتو بذار جای ابلیس ببین اگه جاش بودی تو هر موقعیتی چطور کاری میکردی که تسنیم به خاک سیاه بشینه و با مغز جوری زمین بخوره که چند سال نتونه پاشه؟ خوب الان شما تو اون موقعیت فوق حساس هستی. الان قسمت سیاه خودتو که آیت الله بهجت فرمودند یک شمر بالقوه است رو شناختی اما قسمت سفید خودت رو نشناختی. چرا؟ چون دشمن قسم خوردۀ انسان نذاشته و چند سال تو این مرحلۀ با استفاده از یکی از دو هربۀ همیشگیش یعنی "یأس" نگهت داشته. اونیکی هربه اش هم غرور هست. جالبه میگن اگه شیطان یه ذکر برا خودش داشته باشه اونم اینه: مغرور مأیوس مغرور
مأیوس مغرور مأیوس مغرور مأیوس مغرور مأیوس مغرور مأیوس مغرور مأیوس مغرور مأیوس مغرور مأیوس مغرور مأیوس مغرور مأیوس مغرور . . .
جناب تسنیم من نه ذکر پیشنهاد میدم نه حرز. چون نه بلدم و نه اعتقاد دارم که در مقابل عقل اثر زیادی داره. تنها پیشنهادم اینه که عقلتو در مقابل جنود جهل بکار بنداز که سخت داری از این سوراخ چند بار گزیده میشی. حتما حتما حتما سخرانی مکائد ابلیس جاج آقا پناهیان رو از اینجا

http://bayanmanavi.ir/post/171
صوت |مکائد ابلیس

دانلود کن و گوش کن. بسیار در مقابل ابلیس قدرتمندت میکنه. اصلا تازه میفهمی که حالتات طبیعی نبودن و حرفای مردم راست بوده که دشمن داری و سحرت کردن و ... . میفهمی دشمنت ابلیسه و از چه طریقی اینهمه مدت سحرت کرده بوده و نمیفهمیدی. دیگه نه ذکر بگو و نه چیزی. فقط و فقط بنشین فکر کن. فکر کن راجع به خودت و مکائد ابلیس. این فکر رو هم تو خونه انجام نده. اصلا تو خونه و جای دیگه انجام نده. فقط و فقط تو حرم امام رضا اگر تونستی و اگر نتونستی یه امامزادۀ نزدیک محل زندگیت که خیلی بهش اعتقاد داری و یا دور بریات دارن. چرا؟ چون تو اماکن متبرکه دست شیطان از تو کوتاهه. و اگر هم فکر مزخرف و مسخره ای میاد تو ذهنت نفسته نه کید ابلیس. اونجاست که فرق شیطان رو با نفس میفهمی و احساس میکنی چقدر سبکتری و بیرون از حرم چقدر بار روت بوده حس نمیکردی. چقدر شیاطین اذیتت میکردن و تو فکر میکردی که خودتی. ماه رمضونم که خداروشکر نزدیکه و دست شیاطین در این ماه بسته. خیلی فکر کن، خیلی. این رو هم حتما بخون :

شیرینی مهمانی خدا را بچشیم-10

چگونه تفاوت «وسوسه‌های شیطان» و «هوس‌های نفس» را درک کنیم؟/ بدی مهار شدن شیطان و فایدۀ این بدی

http://bayanmanavi.ir/category/%D8%AC%D9%87%D8%AA%20%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1%20%D9%85%D8%A7/?page=5

و در مورد این هم که گفتید

تسنیـم;689499 نوشت:

این حس نه دیوانگیست و نه اشکالی دارد. این حس مبارزه با هوای نفس است که در هر فطرت پاکی وجود دارد که در مورد شما شیطان داره از این حس پاک سوء استفاده میکنه تا به سمت گناه و فساد و عدم رعایت حق النفس برید. نوجوونایی هم که دستشونو الکی تیغ میزنند یا مسیحی های قرون گذشته که تو فیلما نشون میده خودشونو با شلاق میزدند هم همین گرایش مبارزه با هوای نفسشون بوده که شیطان به فساد کشیدتش. حتما حتما حتما اینو با این که زیاده گوش بدید.
[=nassim]
صوت | درسنامۀ تنها مسیر (راهبرد اصلی در نظام تربیت دینی)
http://bayanmanavi.ir/post/1460

حتمناااااا. اصن معجزه میکنه. دید آدمو به زندگی و بندگی تغییر میده. هدف زندگی رو تبیین میکنه. آدمو از سردرگمی نجات میده. معنای واقعی دین رو به آدم نشون میده. فرق دین و خرافه و مرز بینشونو مشخص میکنه. باعث میشه آدم با عقل پیش بره و سراغ مسائل زندگیش بره نه از سر عادت و به صورت یک آدم عامی نادون که زود گول میخوره. مهم تر از همه فرق مبارزه با هوای نفس درست و دستور داده شده توسط خدا و اولیاءش که میلش بلا استثناء در همۀ فطرت های پاک وجود داره با مبارزه با هوای نفس مرتاض گونه برات مشخص میشه. حتی یک جا داستانی از علامه طباطبایی و قدرت وافرشون که در اثر مبارزه با هوای نفس کسب کرده بودن در مقابل بزرگترین مرتاض هند بیان میکنه که واقعا جالبه. مرتاضه کپ میکنه بدبخت. فرار میکنه میگه این دیگه کی بود؟ این همه قدرتو از کجا آورده بود؟ هر چی زور زدم کاری کنم نشد!!! کسی که با نگاهش قطار نگه میداشته و ازین کارای مزخرف دیوید کاپرفیلدی! حتما حتما حتما به عنوان دارو روزی یک جلسه از این سخنرانیو مصرف کن. من خودم همه رو به صورت فشرده در طی چند روز متوالی گوش دادم. ینی از صبح تا شب به جز گوش دادن اینا کاری نمیکردم. شمام که ماشالا مث خود من از صب تا شب کاملا بیکاری بشین گوش بده دیگه. باورتون میشه منم کاملا علائم شما رو داشتم تو تمام زندگیم تا همین اواخر که از اعتکاف اومدم؟! اما از اعتکاف به بعد خیلی خیلی بهترم خداروشکر. چون هدفدار و جهتدار شدم. منم مث شما با وجود اینکه دانشگاه داشتم و کارای دیگه اما نمیرفتم و انجام نمیدادم و فقط بیکار بودم و میخوردم و میخوابیدم و افسردگی شدید داشتم و رو آورده بودم به خیلی چیزا که جاش نیس بگم ولی کوچکترین و سالمترینش مواد قندی مثل شکلات و شیرینی بود که معتادش شده بودم و روزی بالای 1.5 یا 2 کیلو میخریدمو میخوردم. خیلی زیاد میخوابیدم و همش خوابای بدجور شامل حیوونای عجیب غریب و ... میدیدم. اما این سخنرانی تنها مسیر درمانم کرد. البته نه کامل. چون بعضی چیزا که تبدیل به عادت میشن درمانش سالها یا شاید تا آخر عمر وقتتو بگیره. و منم بدبختانه تو مرداب عادت افتادم و دارم سعی میکنم درستش کنم. اما جدای از درمان عادات که طول میکشه، فکرم از فساد رهایی یافت و احساس خوشبختی و آزادی و آرامش میکنم و همین مهمترین اتفاقه. شمام اگه میتونی مث من فشرده گوشش بده. در عرض 6 روز تموم میشن. (روزی 12 تا) ولی شش روزه عارضۀ چندین سالتو درمان میکنی. می ارزه یا نه؟!
خواستید میتونم باهاتون مباحثه اش بکنم
به امید خدا

بسم الله

با سلام

بنده هم در این موارد برام سوال مهمی پیش اومده

چند شب پیش تو کتاب میخوندم که نوشته بود هرکس نصفه شب تو جای خلوت و پاک بشینه و ذکر الحکیم رو بگه قلبش خزاین اسرار میشه

بنده هم شروع کردم به گفتن این ذکر ولی فضا خیلی ترسناک شد هنوز هیچ تعدادش 20-30 تا نشده بود که از اشیا سر و صدا میاومد

حتی از کتاب عطار که سه بار صدای کوبیدن کاغذ اومد من که کلا هنگ کرده بودم از ترس:Moteajeb!: (انگار عطار هم از دستم عصبی شده بود خخخخ)

تازه چراغ رو که خاموش کردم وضع بدتر هم شد در اتاقم بدون هیچ بادی دوبار بسته شد .......... در حالی که هیییییییییییچ وقت این اتفاقا و سر و صداها از اتاقم نمیاومد.

خب سوال من اینه که اخه من که با تعداد نمیگفتم چرا همچین شد؟ در ضمن الحکیم مگه جز اذکار خاصه؟:Gig:

من دلم سیر و سلوک میخواد استاد میخواد عالم ملکوت میخواد :Ghamgin:

DARYA69;690441 نوشت:
سلام ...
خب نمیشه سربسته بگید که چی شد؟
با این اوصاف زیارت عاشورا نخونیم دیگه؟
چرا باید برای حوائج دنیوی زیارت عاشورا رو نخوند؟

نه عزیزم زیارت عاشورا بخونین ولی نه به صورتی که من انجام دادم
من چله گرفتم
برای برطرف شدن مشکلی که برام پیش اومد از انواع دکتر اعصاب گرفته تا پیشه دعا نویس هم رفتیم :_loool:
در نهایت ارتباط گرفتیم با بنده خدایی در قم که شاگرد علما بود اون گفت چی کار کنم برطرف بشه
اون گفت زیارت عاشورا بخون نه اینکه نخونی ولی مقید نشو که چهل شب فلان تایم خاص و به فلان مدل بخونم
من مقید شده بودم در زمان و مکان خاص و به صورت کامل با صد لعن و صد سلام و دعای علقمه بخونم

[="Arial"]

*شیوا*;690471 نوشت:
بسم الله

با سلام

بنده هم در این موارد برام سوال مهمی پیش اومده

چند شب پیش تو کتاب میخوندم که نوشته بود هرکس نصفه شب تو جای خلوت و پاک بشینه و ذکر الحکیم رو بگه قلبش خزاین اسرار میشه

بنده هم شروع کردم به گفتن این ذکر ولی فضا خیلی ترسناک شد هنوز هیچ تعدادش 20-30 تا نشده بود که از اشیا سر و صدا میاومد

حتی از کتاب عطار که سه بار صدای کوبیدن کاغذ اومد من که کلا هنگ کرده بودم از ترس:Moteajeb!: (انگار عطار هم از دستم عصبی شده بود خخخخ)

تازه چراغ رو که خاموش کردم وضع بدتر هم شد در اتاقم بدون هیچ بادی دوبار بسته شد .......... در حالی که هیییییییییییچ وقت این اتفاقا و سر و صداها از اتاقم نمیاومد.

خب سوال من اینه که اخه من که با تعداد نمیگفتم چرا همچین شد؟ در ضمن الحکیم مگه جز اذکار خاصه؟:Gig:

من دلم سیر و سلوک میخواد استاد میخواد عالم ملکوت میخواد :Ghamgin:

سلام
ببخشید ولی فکر کنم هیچ کس با خود آزاری سیر و سلوک نصیبش نمیشه
گفتن این اذکار خاص بدون استاد چیزی جز خود آزاری نیست و بنظرم گناه هم هست
چه برسه به اینکه منجر به سیر و سلوک بشه

موضوع قفل شده است