صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مگر دعاها و اذكار هم عوارض دارند؟

نوشته
    64
    حضور
    1 روز 7 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    268

اشاره مگر دعاها و اذكار هم عوارض دارند؟

با سلام و خسته نباشيد
    مي گن 400 بار خواندن ذكر يونسيه در سجده خيلي خوبه اما بايد با اذن استاد باشد تا اجنه و شيطان آزارت ندن. يا اينكه بايد حتما قسمت آخر رو هم بگي (فاستجبنا له و نجينا....) وگرنه با گفتن صرفا قسمت اول به خدا مي گي تنبيه كن منو و چوب داره. اما خدا كه نيت اصليه منو مي دونه من نوازش مي خوام نه چوب.
    يا اينكه در اينجا آيت الله كشميري http://erfanekeshmiri.ir/pages/adie در جواب گفتن:
    آيا زيارت عاشورا ختمى هم دارد؟
    ج: چهل روز براى روا شدن حاجات خوب است، لكن زيارت عاشورا سنگين است و براى بعضى حوائج چوب (و عوارض) دارد.
    اين ماجراي تعداد ذكر چيست مثلاذكر يا باسط را 903 بار بايد گفت يعني اگر 902 بار گفته بشه خدا گوش نمي كنه. يعني دل ما اونقدر مهم نيست ولي اعداد اينهمه مهم ان؟ مثلا 10 بار از ته دل گفتن بهتر نيست از 1000 بار بي توجه گفتن؟ حتي اگه هم با حضور قلب باشه و هم به تعداد باشه چرا اين تعداد مهمه ؟مگه خدايي نكرده خدا از تعداد تحت تاثير قرار مي گيره؟ نعوذ بالله

و يه سوال خيلي مهم هم دارم اگه زحمت بكشيد مفصل پاسخ بديد خيلي ممنون مي شم و دعاگوتون خواهم بود.
    چرا هر ذكري يا دعايي يه بار برا آدم اثر مي كنه؟ البته ممكنه برا خيلي ها اينجوري نباشه ولي براي من همينطوره. از يه ذكري يا دعايي يه بار يا 2 بار حاجت مي گيرم يا آرامش خيلي زياد مي گيرم. بعد انگار ديگه زياد روم تاثير نمي ذاره. يا شايدم عادي مي شه اما ذكر كه نمي شه اثرش رو از دست بده يه چيزي تو درون من اتفاق ميافته اما نمي دونم چيه. بعد حاجت روايي به جاي اينكه اعتقادم به اون ذكر بيشتر بشه
    كه مي شه اما دومين بار برام بي تاثير مي شه يعني ديگه حاجتمو با خوندنش نمي گيرم. مثلا براي نورانيت دل ذكرهايي هست يه مدت خيلي روم اثر مي ذاره اما بعدا ديگه نه.
    ببخشيد زياد شد. يه خواهش لطفا لطفا اگه بشه لينك نذاريد اينجا رو بخون جوابتو پيدا مي كني چون همه جا رو خوندم اما هنوز شبهه وجود داره. جواب قطعي مي خوام چون فقط به اين سايت اعتماد دارم.
    پيشاپيش ممنون.

ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ در ساعت ۱۶:۰۴

2. صلوات ها 20

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

مگر دعاها و اذكار هم عوارض دارند؟

کارشناس بحث: جناب استاد

5. صلوات ها 6

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    2,976
    حضور
    94 روز 6 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25282

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر بارون نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشيد
    مي گن 400 بار خواندن ذكر يونسيه در سجده خيلي خوبه اما بايد با اذن استاد باشد تا اجنه و شيطان آزارت ندن. يا اينكه بايد حتما قسمت آخر رو هم بگي (فاستجبنا له و نجينا....) وگرنه با گفتن صرفا قسمت اول به خدا مي گي تنبيه كن منو و چوب داره. اما خدا كه نيت اصليه منو مي دونه من نوازش مي خوام نه چوب.
    يا اينكه در اينجا آيت الله كشميري http://erfanekeshmiri.ir/pages/adie در جواب گفتن:
    ج: چهل روز براى روا شدن حاجات خوب است، لكن زيارت عاشورا سنگين است و براى بعضى حوائج چوب (و عوارض) دارد.
    اين ماجراي تعداد ذكر چيست مثلاذكر يا باسط را 903 بار بايد گفت يعني اگر 902 بار گفته بشه خدا گوش نمي كنه. يعني دل ما اونقدر مهم نيست ولي اعداد اينهمه مهم ان؟ مثلا 10 بار از ته دل گفتن بهتر نيست از 1000 بار بي توجه گفتن؟ حتي اگه هم با حضور قلب باشه و هم به تعداد باشه چرا اين تعداد مهمه ؟مگه خدايي نكرده خدا از تعداد تحت تاثير قرار مي گيره؟ نعوذ بالله
    سلام علیکم
    اذکار در یک تقسیم بندی به دو گروه تقسیم می شوند:
    1. اذکار خاص
    برای گفتن اذکار خاص که دارای عدد و وقت مشخص می باشد، باید از استاد اهل فن و راه پیموده اجازه گرفت. علتش این است که:
    أ-با گفتن این اذکار حالاتی برای انسان پیش می آید که باید این حال به استاد عرضه شود تا انسان را از آن حال عبور دهد و مانع توقف شاگرد و بروز مشکل نشود.
    ب-چون این اذکار جنبۀ داروی خاص دارند، با توجه به روحیات و نیاز و نقص شاگرد تجویز می شود.از تجویز خود سرانه باید پرهیز نمود تا گرفتار عواقب آن نشود.
    ج-معمولاً اذکاری که در کتب بیان شده،کامل نیست. نویسنده تمام شرایط را بیان نمی کند. گفتن آن مطابق کتاب، به جای سود، زیان آور خواهد بود.
    د- بعضی اذکار اثر خود را به صورت فقر یا بیماری یا مشکل در زندگی نشان می دهد که ما توان تحمل آن را نداریم. چه بسا باعث از دست دادن ایمان کم ما هم بشود.البته مقصود همانطور که گفته شد اذکار با عدد مشخص مقصود است و گفتن هر ذکری بدون عدد و به نیت یاد خدای متعال هیچ مشکل و ضرری ندارد.
    همچنین ضرر داشتن بدین معناست که اثرات آن ذکر خاص با شرایط و تحمل و وضعیت فعلی ما سازگاری ندارد.نه اینکه ذکر شر یا بدی داشته باشد.
    ه-ممکن است انسان در اثر این اذکار به افراط و تفریط کشیده شود. از ادامه راه باز ایستد. بسیاری از ماندگان راه،آن هایی هستند که در دام افراط و تفریط افتاده اند.

2. اذکار عمومی
    این ذکرها جنبۀ داروی عمومی دارند و گفتن آن بدون تجویز استاد جایز و اثر بخش است.
    معمولاً ذکرهایی که از اهل بیت (ع) در کتاب هایی مثل مفاتیح الجنان و ثواب الأعمال شیخ صدوق وارد شده، و اذکار ایام هفته، گفتنش ایرادی ندارد.مثلا در روایتی فرموده هر کس فلان ذکر را (بدون عدد یا با عدد)بگوید فلان اثر را دارد،چون در روایت فرموده اند هر کس و روایت برای شخص خاصی نبوده است این دستورالعمل عمومی است اما از ذکر هایی که از علما و عرفا نقل شده با عدد خاص، باید پرهیز کنید و این اذکار که البته مأخوذ از منابع دینی هستند باید با اذن و اجازه استاد گفته شوند.

تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود

7. صلوات ها 17

نوشته
    126
    حضور
    4 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    428

سلام
    من به مدت شاید 15 روز در ماه رمضان دوسال بیش به طور دائم ذکر یا زکی الطاهر من کل آفه بقدسه را میگفتم این ذکر را از کتاب کیمیای محبت برداشته بودم شب ها هم درسجده 200بار ذکر یونسیه را میگفتم زمانی که این ازکار را میگفتم کاملا نورانیت را درقلبم حس میکردم گفتن این ازکار برای من مثل این بود که گویا قرص انرزیزا مصرف کرده باشم-اما بعد 15روز شاید بشود گفت به طور ناگهانی تمام احساساتم را ازدست دادم یعنی دیگر هیچ حسی در قلبم نه به عبادات و نه به خانواده ونه به هیچ موجود زنده ی دیگری نداشتم این موضوع ادامه داشت که بعد چند وقت بیش یک استاد اخلاق رفتمو او به منگفت که نباید این اذکار را بخصوص ذکر یونسیه را میگفتم چون کسی که این ذکر را میگوید(آن هم با یک عدد خاص)نباید گناه کند و تو گناه کردی و باطنت راسوزاندی تا به العان هم اثرات آن اذکار در من وجود دارد و نمیدانم چاره ی کارم کجاست جوانیم را دارم از دست میدهم
    درنماز اگر یک وقتى سعى کردید و تصمیم گرفتید که با حضور نماز بخوانید، پراکنده شدید، دوباره فکرتان رفت بدانید که راه سخت ‏تر شد، برگردید دوباره به حال حضور ولى بدانید که یک مقدار راه حضور داشتن را براى خودتان سخت‏ تر کردید یک مانعى در اینجا بوجود آوردید، یک تیرگى کسب کردید ولى هنوز میدان هست، شما می ‏توانید دوباره به حضور برسید. ولى دوباره خطا کردید زیادتر سخت شد ولى با سومین خطا دیگر راه را می‏بندد

9. صلوات ها 13

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    2,976
    حضور
    94 روز 6 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25282

و يه سوال خيلي مهم هم دارم اگه زحمت بكشيد مفصل پاسخ بديد خيلي ممنون مي شم و دعاگوتون خواهم بود.
    چرا هر ذكري يا دعايي يه بار برا آدم اثر مي كنه؟ البته ممكنه برا خيلي ها اينجوري نباشه ولي براي من همينطوره. از يه ذكري يا دعايي يه بار يا 2 بار حاجت مي گيرم يا آرامش خيلي زياد مي گيرم. بعد انگار ديگه زياد روم تاثير نمي ذاره. يا شايدم عادي مي شه اما ذكر كه نمي شه اثرش رو از دست بده يه چيزي تو درون من اتفاق ميافته اما نمي دونم چيه. بعد حاجت روايي به جاي اينكه اعتقادم به اون ذكر بيشتر بشه كه مي شه اما دومين بار برام بي تاثير مي شه يعني ديگه حاجتمو با خوندنش نمي گيرم. مثلا براي نورانيت دل ذكرهايي هست يه مدت خيلي روم اثر مي ذاره اما بعدا ديگه نه.
    ببخشيد زياد شد. يه خواهش لطفا لطفا اگه بشه لينك نذاريد اينجا رو بخون جوابتو پيدا مي كني چون همه جا رو خوندم اما هنوز شبهه وجود داره. جواب قطعي مي خوام چون فقط به اين سايت اعتماد دارم.
    پيشاپيش ممنون.
    اینکه شما چنین مشکلی دارید می تواند دلایل مختلف داشته باشد که جای بیانش اینجا نیست. اما خدمتتان عرض می کنم تمام دین ذکر گفتن نیست،مهمترین قدم برای هر سالکی انجام واجبات و ترک محرمات است.
    گناه نمی گذارد نه ذکر اثر کند و نه فکر و نه هیچ کار نیکی.هر کاری راهی دارد و پیمودن راه خدا با کوتاهی ما در ترک گناه میسر نمیشود.البته بنده به رعایت این مسأله بسیار سزاوارترم تا دوستان خواننده.

ویرایش توسط استاد : ۱۳۹۴/۰۳/۲۱ در ساعت ۰۹:۵۲
    تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود

11. صلوات ها 14

نوشته
    168
    حضور
    5 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    435

با سلام و خسته نباشيد
    باسلام

بعضی اذکار به عدد خاص و بنیت خاص و بدون اذن استاد یا تحت نظر استاد ضرر دارد مثلا باعث حالت قبض و... میشود!

بعنوان نمونه وقتی شخص بر خواندن ذکر یونسیه مداومت داشته باشد به عوالم این ذکر نزدیک میشود و بدلیل لطافت بالای ذکر، حالاتی برایش پیش می آید مثلا دچار وسواس میشود که فلان کار گناه بود نبود و... این حالات عوارض گونه برای فرد عادی پیش می آید اما برای سالکی که استاد دارد خیر!

ذکر و عددش را از استاد یا فرد آگاه به اذکار باید گرفت نه کتب و سایتها!

نمیدونم شما جوانان این اذکار رو برای چی میخواید بخونید؟!!!

مشابه سوال شما قبلا در لینک زیر هم پرسیده شده

http://www.askdin.com/thread39206.html

نقل قول نوشته اصلی توسط یارئوف نمایش پست ها
    سلام
    اما بعد 15روز شاید بشود گفت به طور ناگهانی تمام احساساتم را ازدست دادم یعنی دیگر هیچ حسی در قلبم نه به عبادات و نه به خانواده ونه به هیچ موجود زنده ی دیگری نداشتم این موضوع ادامه داشت که بعد چند وقت بیش یک استاد اخلاق رفتم و او به منگفت که نباید این اذکار را بخصوص ذکر یونسیه را میگفتم چون کسی که این ذکر را میگوید(آن هم با یک عدد خاص)نباید گناه کند و تو گناه کردی و باطنت راسوزاندی تا به العان هم اثرات آن اذکار در من وجود دارد و نمیدانم چاره ی کارم کجاست جوانیم را دارم از دست میدهم
    با سلام

عوارض اذکار مذکور قابل رفع است اما دیگر بدون استاد ذکری نگویید.

استغفار و صلوات و اکثر ادعیه ائمه نازنین عام هستند میتوانید اینها را بخوانید.

ویرایش توسط دل عالم : ۱۳۹۴/۰۳/۲۱ در ساعت ۱۶:۲۳

13. صلوات ها 6

نوشته
    109
    حضور
    4 روز 12 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    302

سلام خدمت اساتید محترم علی الخصوص استاد پاسخگوی عرفان و اخلاق
    حالا که حرف از اذکار شد منهم یک سوال دارم که لطفا جواب بدید خیلی ممنون میشم
    من حدود 6 ماهه که هرروز چند عمل را انجام میدم اول زیارت جامعه ( البته کبیره نه بعد از زیارت جامعه کبیره یه زیارت جامعه هست که دو سه صفحه است) بعدش زیارت امین الله بعدش زیارت عاشورا ( البته با یکبار لعن و سلام نه صد بار)بعدش زیارت آل یاسین بعد از همه اینها دو رکعت نماز میخونم و بعد از تسبیحات حضرت زهرا (س) این نماز را هدیه میدم به ائمه اطهار علیهم السلام
    از وقتی این کارو میکنم واقعا در خودم احساس نورانیت خیلی عالی میکنم ترک گناه خیلی خیلی راحت شده دلبستگی به دنیا ندارم موفق به نمازهای 51 رکعت شده ام و این اعمال اصلا برام خستگی نداره و محاسن دیگه حالا خواستم بپرسم آیا انجام این اعمال هرروزه اشکالی که نداره چون هرکدوم در مفاتیح کلی براش محاسن نوشته مثلا این دوستمون گفتند زیارت عاشورا سنگینه و خوندنش برای بعضی حوائج چوب و عواقب داره خواستم بدونم آیا اینطوره و من به اعمالم ادامه بدم یا نه؟

15. صلوات ها 9

نوشته
    312
    حضور
    17 روز 10 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1181

استاد لطفا جواب دهید

دستور ریاضت های غیر شرعی را از کجا باید گیر آورد؟
    آیا ما میتوانیم نوع ریاضت را خودمان انتخاب کنیم؟ مثلا من دوست دارم به بدنم آسیب بزنم سوزن فرو کنم آیا میشه همین را انجام بدم و بگم این ریاضت من است و قدرت کسب کنم؟
    من حالم همیشه بد است و خیلی سال است که در یکجا متوقف هستم و هیچ کاری نمیتوانم بکنم اصلا دوست ندارم از خانه بیرون بروم روز و شب در خانه هستم. هیچ کاری حتی بعضی کارهای واقعا کوچک که میخواهم انجام بدهم را نمیتوانم عملی کنم و به انجام برسانم. بعضی گفتند چون تو دشمن داری (و البته اونها آدمهای نادونی هستند و دنبال این مزخرفات جادو و دعا هستند) این را بگویم من هیچ وقت دنبال این چیزها نبودم و اصلا اهمیت نمیدهم و باور ندارم، ولی با اینکه چندین ساله روانپزشک میرم و مرتب دارو مصرف میکنم هیچ وقت بهتر نمیشم (تشخیص دکتر افسردگی و وسواس است)
    الان دیگر به خدا اعتماد ندارم و اون رو دوست و خیر خواه نمیبینم
    یجورایی ازش نفرت دارم
    همیشه امیدم تنها به خودکشــــی بوده و هست
    دوست دارم از ابلیس و شیاطین کمک بگیرم دوست دارم از یاران آنها بشم تا آنها بمن کمک کنند
    خیلی احساس بد بیهودگی دارم میخوام یک کاری بکنم بگذار حداقل تو بدی خوب باشم.
    لطفا راه درمان متفاوتی ارائه دهید (لطفا حرفهای کلیشه ای و تکراری نزنید)

میدانم با خودتان فکر میکنید که چه آدم بدی هستم ولی واقعا اینطور نیست
    دارم دیوانه میشوم من حاضرم این اذکار خاص که شما میگویید ضرر دارند را انجام بدهم (فقط دستورش را بمن آموزش بدهید)
    چون فکر میکنم حالم بقدری بد هست که بدتر هم بشود اشکالی نداشته باشد

به عبارتی آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب
    ویرایش توسط تسنیـم : ۱۳۹۴/۰۳/۲۱ در ساعت ۱۸:۵۶
    دنیا، سرنوشت، سرگذشت یا خلاصه هر چیزی که اسمش هست
    آنچه بر من گذشت مرا به اینجا رساند؛

17. صلوات ها 3

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

نقل قول نوشته اصلی توسط hosain.nor نمایش پست ها
    از وقتی این کارو میکنم واقعا در خودم احساس نورانیت خیلی عالی میکنم ترک گناه خیلی خیلی راحت شده دلبستگی به دنیا ندارم
    سلام
    من کارشناس نیستم اما مثل این چیزی که گفتین قبلا هم اینجا خونده بودم که پیامبر (ص) گفتن کسی که برای ترک محرمات عبادت کند و ریاضت بکشد دارای کرامات میشود
    و کسی که همین کار را برای خدا بکند به خدا میرسد و گمونم خدا رو می بیند!

ولی زیاده روی خوب نیست پیامبر گفتن وقت خود را 5 قسمت کنین که یکیش عبادت هست!

19. صلوات ها 3

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

نقل قول نوشته اصلی توسط تسنیـم نمایش پست ها
    دوست دارم از ابلیس و شیاطین کمک بگیرم دوست دارم از یاران آنها بشم تا آنها بمن کمک کنند
    لطفا راه درمان متفاوتی ارائه دهید (لطفا حرفهای کلیشه ای و تکراری نزنید)
    این کار خوب نیست تبدیل به دیوید کاپرفیلد میشی...اون وقت دیگه نمی تونی برگردی در حالی که مردم عادی رو می بینی که چقد شادن و با بچه هاشون میرن مسافرت و اینا بهشون حسودیت میشه اما دیگه تموم شدو تو نمی تونی کاری بکنی!

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 19

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری