جمع بندی خواستگاری اينترنتی@@@ @@@ همسرگزینی آگاهانه با "همسان گزینی تبیان"

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگاری اينترنتی@@@ @@@ همسرگزینی آگاهانه با "همسان گزینی تبیان"

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام خدمت شما بزرگوار
از طریق نت با کسی اشنا شده ام البته این اشنایی 5 روز است ایشان از هم استانی هایم است و تقریبا شهرهامون یک ساعت باهم فاصله داره. گفتم برای چی باهم اشنا بشیم گفت برای تبادل افکار قصد ازدواج دارم یکی رو میخوام باهاش حرف بزنم درد دل کنیم حالا شغلشو گفته سنش متولد 62 لیسانس دوسال ازم بزرگتر تعداد خانوادشونو تحصیلات وشغل همشونو بهم گفته چون تعداد شون زیاده وپسر اخری هست موقعیت براش پیش نیومده که ازدواج کنه ازم پرسید چه جور مردی رو دوست داری ایشون هم گفتند فقط برام اخلاق مهمه ساده وبی الایش باشه شوهرشوو دوست داشته باشه خانه دار خوبی باشه بچه ها رو خوب تربیت کنه گفتم نماز وروزه اهلش هستی گکفت مگه مسلمان نیستم راستش چند تا عکس خودشو گذاشته اسم وفامیلشم میدونم بهش گفتم میانت با قران چطوره گفت خوبه اما زیاد وقت نمیکنم بخونم گفتم دعای عهد میخونین گفت زیاد گوش میدم اما خودم نمیخونم خوب من چیکار کنم با ادب هم صحبت میکنه چیکار کنم راهنماییم کنید
ممنون

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما ممنون كه سؤال و دغدغه خود را با ما درميان گذاشتيد و قبل از هر كاري زيركانه مشورت كرديد تا دچار حسرت نشويد
به نظرم اين مقاله كمك زيادي به شما بزرگوار خواهد كرد

دختران سياستمدار(ازدواج اينترنتي)

مدت زيادي منتظر بوديم
آخه بعد از اين همه گرفتاري خواستيم برويم شمال كنار دريا تفريحي و تفرجي كنيم.
هر روز لحظاتي با خانواده درباره اين سفر سخن مي گفتيم:
اين كه چه چيزي نياز است؟
كجا برويم؟
با كي برويم؟
دوربين يادمان نرود؟
كمي پول پس انداز كنيم؟
و....
بالاخر تابستان شد و وقت حركت.
ما كه ماشين نداشتيم بابا با دوستش صحبت كرد تا ماشين او را امانت بگيرد. ظاهر ماشين تميز بود و از اين كه توانسته بوديم ماشيني براي سفر جور كنيم خوشحال بوديم.
چند ساعتي در خيابان بوديم كه مامان گفت بوي سوختني و دود مياد.
ماشين جوش آورده بود
سريع كنار كشيديم.
بعد از چند ساعت بالاخر ماشين امداد خودرو آمد. كاپوت را بالا زد و نگاهي به موتور كرد و نچ نچي كرد و گفت مال موتوره، موتور ماشين قبل جوشكاري شده بود الان باز شده.
بعد از آن هم پول زيادي گرفت و ما را به شهرمان برگرداند.
اگر چه سال‌هاي زيادي از اين موضوع گذشته ولي هنوز كه هنوز است خاطره تلخش در كام مان مانده است. بابا هميشه خودشو سرزنش مي‌كنه كه چرا در ماشين بهتري را امانت نگرفته است.

...........

ازدواج سفري است كه بايد حسابي براي آن توشه تهيه كنيم و بيگدار به آب نزنيم. اگر با دقت و تحقيق جلو نرويم كام خودمان و افراد خانواده عمري تلخ مي‌شود. بزرگان فرموده اند: «ره چنان رو كه رهروان رفته اند.» و «روزه شك دار نگيريد.» ازدواج در فضاي حقيقي به تحقيق و بررسي زيادي نياز دارد اين امر در ازدواج اينترنتي خيلي حساس‌تر مي‌شود. در ازدواج اينترنتي «ضميرناهشيار» و «قوه خيال» كولاك مي‌كنند و «قدرت بينش و شناخت» گرفتار تند با هيجانات و آرزوها مي ‌شود. بنابراين بايد خيلي دقت كرد. چه كنيم كه گرفتار تندباد هيجانات و احساسات نشويم:
الف) «از نظر شرعي» هيچ اشكالي ندارد انسان مانند حضرت شعيب براي دخترانش خواستگاري كند. دختر هم مي‌تواند از پسرخواستگاري كند. اما نبايد فراموش كنيم كه پسري چون حضرت موسي يافت نمي شود. حضرت موسي آن قدر صبور و بردبار بوده كه بيشترين داستان هاي قرآني مربوط به ايشان و اذيت هاي قوم بني اسرائيل است. او پيامبر اوالعزم است. داستان ايشان با پسري كه ظرفيت ندارد و خواستگاري دختر را براي صفات نداشته خود و خانواده اش امتياز حساب مي كند تا آخر عمر سركوفت مي زند متفاوت است.
ولي «از نظر روان شناختي» با طبيعت زنانه و جلوه ناز بودنش سازگاري ندارد كه او به آقايي اعلام نياز كند. مطمئن باشيد اگر آقايي به ازدواج با شما فكر كند نيازي به گفتن شما نيست او سراغ شما مي‌آيد. ممكن است كسي بگويد من مواردي را سراغ دارم كه دختري خواستگاري كرده است و موفق هم بوده اند، خواهيم گفت: از استثنا سخن نمي گوييم و با طناب باريك ان به چاه انتخاب نمي رويم.
ب) اگر پسري از دختري در فضاي مجازي خواستگاري كرد چه كند؟ خب وقتي فتنه ها زياد باشد بايد خوش بين نبود. نبايد با او با تندي سخن گفت و نبايد با او خوش و بش كرد. و نبايد با دعوت او ساعات زيادي براي رسيدن به شناخت چت كرد و گفت وگو.

سؤال، مگر چه مي‌شود؟
تجارب مشاوران ازدواج مي گويد در اين صورت چند امر ممكن است اتفاق بيفتد. در دام فريب افراد شياد گير بيفتيد. اسير تفريحات تفنني كسي شويد كه هم زمان با دختران زيادي مانند شما ارتباط دارد و يا اين كه به او انس بگيريد و اسير عواطف و احساسات شويد و در وقت انتخاب احساس حرف اول را بزند نه عقل و منطق.

چه بايد كرد؟
بهترين راه اين است كه خانواده را مطلع كنيد و به درخواست پسر حتي چند دقيقه هم صحبت نكنيد. بگوييد من در درجه اول بايد با والدين كه عمري برايم زحمت كشيده اند و خالص ترين دوستان و مشاورانم هستند هم انديشي و مشورت كنم. اگر اجازه دادند شماره تلفن پدرم را مي دهم تا پدر يا مادرتان در باره اصل خواستگاري صحبت كنند. و بعد از پذيرش با خواستگاري حضوري زمينه تحقيقات را فراهم كنند.

چرا اين طوري؟
چون در مسير زندگي ممكن است هم سبب بدبيني شود الان پسر امتياز و روشن فكري مي داند ولي وقتي مسؤوليت ها روي كار آمد و انتظارات زندگي خودش را نشان داد و مشاجراتي رخ داد ممكن است پسر شروع كند به ايراد گرفتن كه تو اگر وفا دار بودي به بابا و مامانت رحم مي كردي و در غياب آنها كه برايت زحمت كشيده بودي با من صحبت نمي كردي و مشورتي با آنها مي كردي تو كه به پدر و مادرت پشت كردي از كجا معلوم با من وفا دار باشي؟ از كجا محلوم كه اگر پسري بخواهد با تو صحبت كند با او همسخن نشوي؟

غيرت مردانه
مرداني كه درجه غيرتشان حساس‌تر است نسبت به ازدواج اينترنتي بعدا گرفتار مشكل مي شوند. يعني به اين راحتي نمي توانند به خانمي كه آشنا شده اند اعتماد كنند. هر چند كه در ابتدا براساس هيجانات مثبت زياد و شور اين غيرتي بودن خودش را نشان ندهد.

مادر شوهر
در فرهنگ ايراني مادرشوهر تمايل دارد براي فرزندش خودش دست و آستيني بالا بزند خوش ندارد ديگران عروسش را انتخاب كنند. اگر مادري احساس كند كه او در گزينش عروس نظري نداشته نمي تواند فردا با او كنار بياييد و از همه بدتر اين كه احساس كند دختري فرزند گلش را تور كرده و برايش دم پهن كرده است. با اين دختر به هيچ وجه آبش در يك جوي نخواهد رفت.

دختران سياستمدار
بنابراين دختران بايد در همسرگزيني سياست داشته باشند وگرنه اميد زندگي شيرين نداشته باشند اين را تجارب مشاوران ازدواج مي گويند. حضرت امام زين العابدين عليه السلام فرمود: [HL]هَلَكَ مَنْ لَيْسَ لَهُ حَكيمٌ يُرْشِدُهُ [/HL]؛ يـعـنى هلاك مى شود آن كسى كه انسان فهيم و حكيمي او را از راهنمايي نكند.[1]
1-كشف الغمّه، ج 2، ص313.
منبع: ماهنامه خانه خوبان، محمدحسين قديري، شماره 78، 1394.

حامی;688869 نوشت:
«از نظر شرعي» هيچ اشكالي ندارد انسان مانند حضرت شعيب براي دخترانش خواستگاري كند. دختر هم مي‌تواند از پسرخواستگاري كند. اما نبايد فراموش كنيم كه پسري چون حضرت موسي يافت نمي شود. حضرت موسي آن قدر صبور و بردبار بوده كه بيشترين داستان هاي قرآني مربوط به ايشان و اذيت هاي قوم بني اسرائيل است. او پيامبر اوالعظم است. داستان ايشان با پسري كه ظرفيت ندارد و خواستگاري دختر را براي صفات نداشته خود و خانواده اش امتياز حساب مي كند تا آخر عمر سركوفت مي زند متفاوت است.

گاهي يك پسر براي اين كه كلاس بگذراد كه ما اينيم اگر دختري از او خواستگاري كند
در بين همكلاس هايش يا فاميل يا... تو بوق و كرنا مي كنه
و اين براي يك دختر خانم يعني خراب شدن كوه دماوند بر سرش

[="Tahoma"][="DarkGreen"][h=1]همسرگزینی آگاهانه با "همسان گزینی تبیان"[/h]

[/HR] برای بسیاری از متقاضیانی که در بخش همسان گزینی تبیان ثبت نام کرده اند؛ این سوال پیش می آید که معرفی کفو و همسان بر اساس چه روشی انجام می گیرد. این مطلب به توضیح روش علمی و اصولی که در بخش همسان گزینی تبیان اجرا خواهد شد می پردازد .
[/HR]
حتما بارها با کلمه "کفو" مواجه شده اید؛ کفویت زوجین یکی از مهمترین معیارهای انتخاب درست است.
معنای لغوی کفو، شبیه و مانند است؛ اما کفویت زوجین به معنای شباهت نیست بلکه منظور متناسب بودن آنها با یکدیگر است. کلمه "همسان" معادل فارسی "کفو" می باشد و همسانی دو نفر برای ازدواج از راه سنجش تناسب زوجین در مباحث زیر به دست می آید:
1) دینداری و ایمان
2) ارزش های اخلاقی
3) خصوصیات ظاهری
4) صلاحیت خانوادگی
5) خصوصیات اقتصادی
6) ویژگی های اجتماعی
7) ویژگی های روانشناختی
بخش همسان گزینی تبیان برای سنجش همسانی دو نفر و معرفی ایشان به خانواده ها بر اساس فلوچارتی که در تصویر ملاحظه می کنید؛ اقدام می نماید:

(برای بزرگ نمایی رو تصویر کلیک نمایید)

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید؛ بخش همسان گزینی تبیان از زمان ثبت نام تا یک سال پس از ازدواج متقاضی همراه وی می باشد. در طول این مسیر شبکه ای از واسطین ازدواج، راستی آزمایان و مشاورین
متقاضیان را همراهی خواهند کرد. این همراهی از زمان ثبت نام با اجرای آزمون های سنجش سلامت و دریافت فرم اطلاعات کاملی از متقاضی آغاز می شود.
پنج بسته آموزشی که محتوای آن با همکاری معاونت ساماندهی وزارت ورزش و جوانان تهیه می شود؛ در زمان خود به متقاضی ارائه می گردد تا آموزش های لازم پیش از ازدواج؛ زمان عقد و پس از ازدواج به متقاضیان ارائه گردد.

پنج بسته آموزشی که محتوای آن با همکاری معاونت ساماندهی وزارت ورزش و جوانان تهیه می شود؛ در زمان خود به متقاضی ارائه می گردد تا آموزش های لازم پیش از ازدواج؛ زمان عقد و پس از ازدواج به متقاضیان ارائه گردد.
آزمون های مورد تایید مشاوران خبره و متخصص نیز در جای خود در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت و نرم افزار هوشمند همسان گزینی با استفاده از نتایج آزمون ها، اطلاعات ثبت شده توسط متقاضی و اطلاعات اخذ شده هنگام مصاحبه؛ نزدیکترین فرد را به متقاضی از میان بانک جامع اطلاعات واسطین تبیان، پیشنهاد می دهد. به بیان بهتر همسان وی را مشخص کرده و به واسطین معرفی می نماید تا واسطین بتوانند پس از بررسی، نزدیکترین فرد را به متقاضی ازدواج معرفی نمایند.

بخش همسان گزینی تبیان امیدوار است با اجرای کامل مراحل فلوچارت فوق و با بهره گیری از همکاری

شبکه واسطین ازدواج*، شبکه مشاورین*، شبکه راستی آزمایان*
و همراهی معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان؛ روشنی بخش مسیر مناسب برای شکل گیری ازدواجی آگاهانه و پایدار باشد.

[/HR]
*شبکه واسطین ازدواج: این شبکه از واسطین و معرفین ازدواج تشکیل شده است. واسطین ازدواج افراد معتمد، خیر و دلسوزی هستند که دختران و پسران همسان را به خانواده ها معرفی می کنند.
*شبکه مشاورین: این شبکه از روانشناسان خبره و متخصصی تشکیل شده است که وظیفه ارائه مشاوره و راهنمایی به واسطین،جوانان و خانواده هایشان را به عهده دارند.
*شبکه راستی آزمایان: این شبکه از کارشناسانی تشکیل شده است؛ که با متقاضیان ازدواج مصاحبه کرده و فرم های اطلاعاتی ایشان را تکمیل می کنند.

[/HR]

[h=1] معرفی طرح همسان گزینی تبیان [/h]
[h=1] نشست علمی تخصصی همسان گزینی [/h]
[h=1] پروژه همسان گزینی برای تمامی اقشار... [/h]

2

[/]

[="Times New Roman"][="Black"]

نقل قول:

گاهي يك پسر براي اين كه كلاس بگذراد كه ما اينيم اگر دختري از او خواستگاري كند
در بين همكلاس هايش يا فاميل يا... تو بوق و كرنا مي كنه
و اين براي يك دختر خانم يعني خراب شدن كوه دماوند بر سرش

یکی از بچه ها میگفت فلان دختره هست تو دانشگاه؟
.
گفتم خوب؟
.
گفت دیوونمه.
.
برای اینکه حرفشو ثابت کنه گوشیش رو داد گفت پیاماشو تو واتساپ بخون..
.
منم دیدم دختره کلی قربون صدقه اش رفته و اینا..با توجه به اینکه ما جنس خودمون رو خیلی خوب میشناسیم رفتیم سراغ پیام های ابتدایی دو هفته پیشش..:Nishkhand:
.
چشمتون روز بد نبینه..آی این مثل هاپوووو و با چنان خفتی به این دختر التماس میکرد.. :ghash: :shad: :shad:
.
چقدر با شخصیتی..کاری داشتی بهم زنگ بزن..قصدم ازدواجه..روی من حساب کن..جونمم واست میدم..
.
من از هرکسی خوشم نمیاد..من سخت دل می بندم..زمونه فلانه..
و این اراجیفی که ما پسرا برای مخ زدن استفاده میکنیم..:khandeh!:
.
منم گذاشتم بچه ها که جمع شدن گفتم بچه ها این میلاد چقدر خاطر خواه داره ( اون مثل خــــَ داشت کیف می کرد ) بهش گفتم میلاد گوشیتو بده پیاماشو واسه بچه ها بخونم حال کنن..
.
گوشیشو داد منم شروع کردم پیام های ابتدایی رو خوندن..:Nishkhand:
.
بچه ها هم مشغول گاز زدن زمین شدن..:khaneh::khaneh:خودمم رفتم تو کما..:khaneh:
.
الانم از برزخ واستون این پست رو نوشتم..:khaneh::khaneh::khaneh:[/]

پرسش:
از طریق نت با کسی اشنا شده ام .گفتم برای چی باهم اشنا بشیم گفت برای تبادل افکار قصد ازدواج دارم یکی رو میخوام باهاش حرف بزنم درد دل کنیم

پاسخ:
سلام بر شما ممنون كه سؤال و دغدغه خود را با ما درميان گذاشتيد و قبل از هر كاري زيركانه مشورت كرديد تا دچار حسرت نشويد
به نظرم اين مقاله كمك زيادي به شما بزرگوار خواهد كرد

دختران سياستمدار(ازدواج اينترنتي)

مدت زيادي منتظر بوديم
آخه بعد از اين همه گرفتاري خواستيم برويم شمال كنار دريا تفريحي و تفرجي كنيم.
هر روز لحظاتي با خانواده درباره اين سفر سخن مي گفتيم:
اين كه چه چيزي نياز است؟
كجا برويم؟
با كي برويم؟
دوربين يادمان نرود؟
كمي پول پس انداز كنيم؟
و....
بالاخر تابستان شد و وقت حركت.
ما كه ماشين نداشتيم بابا با دوستش صحبت كرد تا ماشين او را امانت بگيرد. ظاهر ماشين تميز بود و از اين كه توانسته بوديم ماشيني براي سفر جور كنيم خوشحال بوديم.
چند ساعتي در خيابان بوديم كه مامان گفت بوي سوختني و دود مياد.
ماشين جوش آورده بود
سريع كنار كشيديم.

بعد از چند ساعت بالاخر ماشين امداد خودرو آمد. كاپوت را بالا زد و نگاهي به موتور كرد و نچ نچي كرد و گفت مال موتوره، موتور ماشين قبلا جوشكاري شده بود الان قسمت جوش خورده شده از هم باز شده.

بعد از آن هم پول زيادي گرفت و ما را به شهرمان برگرداند.
اگر چه سال‌هاي زيادي از اين موضوع گذشته ولي هنوز كه هنوز است خاطره تلخش در كام مان مانده است. بابا هميشه خودشو سرزنش مي‌كنه كه چرا در ماشين بهتري را امانت نگرفته است.

...........

ازدواج سفري است كه بايد حسابي براي آن توشه تهيه كنيم و بيگدار به آب نزنيم. اگر با دقت و تحقيق جلو نرويم كام خودمان و افراد خانواده عمري تلخ مي‌شود. بزرگان فرموده اند: «ره چنان رو كه رهروان رفته اند.» و «روزه شك دار نگيريد.» ازدواج در فضاي حقيقي به تحقيق و بررسي زيادي نياز دارد اين امر در ازدواج اينترنتي خيلي حساس‌تر مي‌شود. در ازدواج اينترنتي «ضميرناهشيار» و «قوه خيال» كولاك مي‌كنند و «قدرت بينش و شناخت» گرفتار تند با هيجانات و آرزوها مي ‌شود. بنابراين بايد خيلي دقت كرد. چه كنيم كه گرفتار تندباد هيجانات و احساسات نشويم:
الف) «از نظر شرعي» هيچ اشكالي ندارد انسان مانند حضرت شعيب براي دخترانش خواستگاري كند. دختر هم مي‌تواند از پسرخواستگاري كند. اما نبايد فراموش كنيم كه پسري چون حضرت موسي يافت نمي شود. حضرت موسي آن قدر صبور و بردبار بوده كه بيشترين داستان هاي قرآني مربوط به ايشان و اذيت هاي قوم بني اسرائيل است. او پيامبر اوالعزم است. داستان ايشان با پسري كه ظرفيت ندارد و خواستگاري دختر را براي صفات نداشته خود و خانواده اش امتياز حساب مي كند تا آخر عمر سركوفت مي زند متفاوت است.
نكته: گاهي يك پسر براي اين كه كلاس بگذراد كه ما اينيم اگر دختري از او خواستگاري كند در بين همكلاس هايش يا فاميل يا... تو بوق و كرنا مي كند و اين براي يك دختر خانم يعني خراب شدن كوه دماوند بر سرش.
ولي «از نظر روان شناختي» با طبيعت زنانه و جلوه ناز بودنش سازگاري ندارد كه او به آقايي اعلام نياز كند. مطمئن باشيد اگر آقايي به ازدواج با شما فكر كند نيازي به گفتن شما نيست او سراغ شما مي‌آيد. ممكن است كسي بگويد من مواردي را سراغ دارم كه دختري خواستگاري كرده است و موفق هم بوده اند، خواهيم گفت: از استثنا سخن نمي گوييم و با طناب باريك ان به چاه انتخاب نمي رويم.
ب) اگر پسري از دختري در فضاي مجازي خواستگاري كرد چه كند؟ خب وقتي فتنه ها زياد باشد بايد خوش بين نبود. نبايد با او با تندي سخن گفت و نبايد با او خوش و بش كرد. و نبايد با دعوت او ساعات زيادي براي رسيدن به شناخت چت كرد و گفت وگو.

سؤال، مگر چه مي‌شود؟
تجارب مشاوران ازدواج مي گويد در اين صورت چند امر ممكن است اتفاق بيفتد. در دام فريب افراد شياد گير بيفتيد. اسير تفريحات تفنني كسي شويد كه هم زمان با دختران زيادي مانند شما ارتباط دارد و يا اين كه به او انس بگيريد و اسير عواطف و احساسات شويد و در وقت انتخاب احساس حرف اول را بزند نه عقل و منطق.

چه بايد كرد؟
بهترين راه اين است كه خانواده را مطلع كنيد و به درخواست پسر حتي چند دقيقه هم صحبت نكنيد. بگوييد من در درجه اول بايد با والدين كه عمري برايم زحمت كشيده اند و خالص ترين دوستان و مشاورانم هستند هم انديشي و مشورت كنم. اگر اجازه دادند شماره تلفن پدرم را مي دهم تا پدر يا مادرتان درباره اصل خواستگاري صحبت كنند. و بعد از پذيرش با خواستگاري حضوري زمينه تحقيقات را فراهم كنند.

چرا اين طوري؟
چون در مسير زندگي ممكن است هم سبب بدبيني شود الان پسر امتياز و روشن فكري مي داند ولي وقتي مسؤوليت ها روي كار آمد و انتظارات زندگي خودش را نشان داد و مشاجراتي رخ داد ممكن است پسر شروع كند به ايراد گرفتن كه تو اگر وفا دار بودي به بابا و مامانت رحم مي كردي و در غياب آنها كه برايت زحمت كشيده بودي با من صحبت نمي كردي و مشورتي با آنها مي كردي تو كه به پدر و مادرت پشت كردي از كجا معلوم با من وفا دار باشي؟ از كجا محلوم كه اگر پسري بخواهد با تو صحبت كند با او همسخن نشوي؟

غيرت مردانه
مرداني كه درجه غيرتشان حساس‌تر است نسبت به ازدواج اينترنتي بعدا گرفتار مشكل مي شوند. يعني به اين راحتي نمي توانند به خانمي كه آشنا شده اند اعتماد كنند. هر چند كه در ابتدا براساس هيجانات مثبت زياد و شور اين غيرتي بودن خودش را نشان ندهد.

مادر شوهر
در فرهنگ ايراني مادرشوهر تمايل دارد براي فرزندش خودش دست و آستيني بالا بزند خوش ندارد ديگران عروسش را انتخاب كنند. اگر مادري احساس كند كه او در گزينش عروس نظري نداشته نمي تواند فردا با او كنار بياييد و از همه بدتر اين كه احساس كند دختري فرزند گلش را تور كرده و برايش دم پهن كرده است. با اين دختر به هيچ وجه آبش در يك جوي نخواهد رفت.

دختران سياستمدار
بنابراين دختران بايد در همسرگزيني سياست داشته باشند وگرنه اميد زندگي شيرين نداشته باشند اين را تجارب مشاوران ازدواج مي گويند. حضرت امام زين العابدين عليه السلام فرمود: هَلَكَ مَنْ لَيْسَ لَهُ حَكيمٌ يُرْشِدُهُ ؛ يـعـنى هلاك مى شود آن كسى كه انسان فهيم و حكيمي او را از راهنمايي نكند.[1]

همسرگزيني در سايت تبيان
همسرگزيني در سايت تبيان زير نظر روان شناسان و كارشناسان ديني است. البته معرف بودن آنها و آموزش هايي كه دارند شما را نبايد از تحقيق جدي و مشاوره ازدواج غافل كند. بخش همسريابي سه زيرمجموعه مهم دارد:

*شبکه واسطین ازدواج: این شبکه از واسطین و معرفین ازدواج تشکیل شده است. واسطین ازدواج افراد معتمد، خیر و دلسوزی هستند که دختران و پسران همسان را به خانواده ها معرفی می کنند.

*شبکه مشاورین: این شبکه از روانشناسان خبره و متخصصی تشکیل شده است که وظیفه ارائه مشاوره و راهنمایی به واسطین،جوانان و خانواده هایشان را به عهده دارند.

*شبکه راستی آزمایان: این شبکه از کارشناسانی تشکیل شده است؛ که با متقاضیان ازدواج مصاحبه کرده و فرم های اطلاعاتی ایشان را تکمیل می کنند.

1-كشف الغمّه، ج 2، ص313.
منبع: ماهنامه خانه خوبان، محمدحسين قديري، شماره 78، 1394

موضوع قفل شده است