جمع بندی درگیری های همیشگی!

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درگیری های همیشگی!

سلام و عرض ادب
دوستان من تازه واردم و اول یکم خودم رو معرفی میکنم
تا برسم به مشکلم و ارائه پیشنهادات کارشناسان:Ghamgin:
من کارمندم و درس رو تا مقطع کارشناسی خوندم
خانواده مذهبی و خانواده همسرم هم مذهبی هستند
ازدواج سنتی داشتیم اما از همون سالهای اول ازدواج
بر اساس نگرشهای خاص همسرم دعوا و درگیری و......
مجبور شدم از خانوادم فاصله بگیرم اما همسرم چون دید که
شگردش برا جدایی موثر واقع شده در اکثر موارد سعی میکنه
منو تحریک کنه تا دعوایی لفظی رو راه بندازه
تا هم بتونه حرفهای قدیمی و تکراری خودشو بزنه
و هم بتونه تا بینهایت توهین کنه
که البته اگر جوابش رو بدم میشم یکی مثل خودشش:Ghamgin:
دست روش بلند کنم هم که بی فایده هست
اخه همه جوره راه کاری رو بلد هست
من چند بار ایشون رو پیش مشاور بردم و ...
تحت نظر هم بوده و قرص و...
اما همینکه اسمی از خانواده من میاد حتی پختن غذای نذری !!!
که در خانواده من بوده و یا مهمونی و یا مسافرت مذهبی و....

دادش در میاد که اینها آدم نیستند اسمشون رو توی خونه من نبر و ...
من میخواستم بدونم آیا میشه یه جوری ایشون رام بشه!!!
من چجوری میتونم بدون درگیری زندگی کنم
بحدی عصبانیم که اگر نت نمیومدم و اینجا رو پیدا نمیکردم
و عضو نمیشدم شاید خیلی اتفاقات می افتاد...
:Sham:
اعصابم بکلی خراب شده و تقریبا 3 ماهی هم میشه که از دستشش به نت پناهنده شدم
البته قبلشش هم سعی میکردم سرگرم کتاب و ورزش و .. باغچه و ... باشم
در حد یه جمله به وظائفش هم به شدت بی توجه هست!!
ممنون میشم دوستان مشاور و مذهبی کمک کنید
هر تجربه و راه کاری دارید بگید و ببخشید اگر طولانی شد

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

با سلام و عرض ادب خدمت شما برادر بزرگوار
بهترين حالت براي مشاوره در خصوص مشكل شما خانواده درماني است. يعني بايد مشكل را در سيستم خانواده شما تعريف كرد و با معادلات ان به حل مشكل رفت. اگر غير از اين باشد راه خيلي طولاني مي شود و خسته كننده. شما هر دو مذهبي هستيد و انصاف حتما جزيي از اخلاق شما و سبك زندگي تان است. در رواياتي آمده كه مؤمنان نسبت به هم حقوقي دارند حداقل آنها اين است كه هر چه براي خود مي پسندند براي ديگري هم بپسندند. و هرچه براي خود نمي پسندند براي ديگري هم نپسندند. در واقع بر حسب وظيفه ديني كار شما كمي سخت مي شود و آن كوتاه آمدن و توجه به شرايط و موقعيت ايشان و همدلي است.
همدلي يعني اين كه زندگي و روابط را از ديد ايشان ببينيد يعني خودتان را جاي ايشان بگذاريد و از چشم يك فردي كه بيماري افسردگي و فشار خود دارد و سال ها درگير دارودرماني است به زندگي و ديگران بنگريد. اگر با تمرين مهارت همدلي رسيديد به تعبير روان شناسان يك سوم از ارتباط شما حل مي شود. چرا كه اعتقاد بر اين است كه اساس يك ارتباط ياري بخش عبارتند از:
1- همدلي،
2- خلوص ( فيلم بازي نكردن و خود بودن)
3- و توجه مثبت بدون شرط به طرف مقابل ( يعني او را به عنوان يك انسان كه گوهر وجودش از خداست بپذيريم)

سخت است ولي
دوست بزرگوارم مي دونم زندگي با بيمار سخت است و به قول عوام بيمار داري سخت تر از بيماري است ولي به هرحال شعار ديندار بودن و انسان بودن ما جايي بايد محقق شود و نمره عملي بگيريم و زندگي سراسر امتحان است و فراز و نشيب دارد. البته اگر در خدمت به ديگران الگويمان حضرت زهرا و امام علي عليهما السلام باشد احساس نشاط خواهيم داشت. اگر ما در قبال خدمتي كه به ديگران مي كنيم چشم داشت داشته باشم و رضاي خدا را در نظر نگيريم اگر از ما تشكر نشود و يا مزدي خوبي دريافت نكنيم افسرده و رنجور مي شويم ولي اگر براي خدا باشيم دل خوشيم كه او كه بايد ببينيد و نمره بدهد ديده است و كار خيرم گم شدني نيست.
وقتي امام حسن و امام حسين بيمار شدن امام علي و همسرشان نذر كردند سه روز روزه بگيرند براي شفاي انها و موقع افطار اسير و يتيم و مسكين آمدند و ايشان غذاي خود را به آنها دادند اينجا بود كه در وصف آنها آيه نازل شد كه اينها همه اين كارها را براي رضاي خداوند انجام دادند و انتظار تشكر و مزد نداشتند.

مراقب باشيد
برادرم! در مشكلات زندگي بايد با صبوري و توكل بر خدا و توسل با شيوه هاي علمي به جنگ مشكل رفت. در اختلافات زناشويي تسليم شدن، تظاهر، خودخوري، پرخاشگري، اجتناب و گريز و..جوابگو نيست و مشكلات زيادي به بار مي آورد. فرزندان شما در اين موقعيت ها از زندگي و رفتارهاي شما فيلم برداري مي كنند و در موقعيت هاي مختلف يا دقيقا مثل شما عمل مي كنند يا اعتراض مي كنند. در كل تشويش ها و نابساماني ها سوهان اعصاب آنها است و انها را به هم مي ريزد. بنابراين شك نكنيد كه بخش عمده مشكلات فرزندان شما به خاطر مشكلات شما با همسرتان است يعني مشكلات فرزند شما آينه اي است براي نشان دادن ارتباط معيوب والدينش.
پناه بردن به نت يعني پاك كردن صورت مسأله نه حل آن.
بنابراين در درجه اول با صبوري تلاش كنيد ايشان درمان شوند و از خانواده ها براي اين منظور به طور غيرمستقيم مدد بگيريد تا انگيزه درمان و رضايت از زندگي اش بالا رود.

دقت كنيد
موشك براي پرتاب نياز به خرج دارد خرج موفقيت شما در حل مشكل: نقاط اشتراكتان، باورهاي ديني و تجارب مثبت تان است.

........................
يُوفُونَ بِالنَّذْرِ وَيَخَافُونَ يَوْماً كَانَ شَرُّهُ مُسْتَطِيراً (7)
وَيُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْكِيناً وَيَتِيماً وَأَسِيراً (8)
إِنَّمَا نُطْعِمُكُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِيدُ مِنكُمْ جَزَاء وَلَا شُكُوراً (9)
إِنَّا نَخَافُ مِن رَّبِّنَا يَوْماً عَبُوساً قَمْطَرِيراً (10)

[TD="class: QuranFarsi, width: 49%"]آنها به نذر خود وفا می‌کنند، و از روزی که شرّ و عذابش گسترده است می‌ترسند، ( 7 )
[/TD]
[TD="class: QuranFarsi, width: 49%"] و غذای (خود) را با اینکه به آن علاقه (و نیاز) دارند، به «مسکین» و «یتیم» و «اسیر» می‌دهند! ( 8 )
[/TD]
[TD="class: QuranFarsi, width: 49%"] (و می‌گویند:) ما شما را بخاطر خدا اطعام می‌کنیم، و هیچ پاداش و سپاسی از شما نمی‌خواهیم! ( 9 )
[/TD]
[TD="class: QuranFarsi, width: 49%"] ما از پروردگارمان خائفیم در آن روزی که عبوس و سخت است! ( 10 )
[/TD]

سوره انسان
فایل: 

سلام و عرض ادب
ممنونم از اطلاع رسانی به موقع و همراهی و همدلی دوستان و شما مدیر محترم

چشم من 12 سال صبر کردم و تحملم رو افزایش دادم بازم سعی میکنم همراهی کنم با ایشون

نمیدونم شاید تقاص گناهان کم کاری در دین
و بی احترامی به بزرگتر باشه

شاید ...
نمیدونم خدا همه رو ببخشه

:Ghamgin:

دوستان دیگه نظری ندارن ...؟

با سلام
متاسفانه در بسیاری از موارد چه در خانواده و محل کار و ... ما همدیگر را تحمل میکنیم به امید اینکه شاید تغییری در شرایط ایجاد شود و وضع بهبود پیدا کند ولی در بسیاری از موارد متاسفانه محبت ما به حساب ضعف ما قرار داده شده و هر روز بیشتر و بیشتر در ما استرس و فشار ایجاد میشود چرا که در بسیار از موارد محبت لازمه اصلاح و در بسیاری موارد سختگیری مایه اصلاح است
و در صورتی که هر کدام در جای مناسب استفاده نشود مطمئنا متضرر خواهیم شد.

دوست عزیز در وهله اول در این مورد سعی بر تقویت قوای فکری و روحی از دسته رفته خود کنید و برای مدتی بر این مشکلات تمرکز نکنید بیشتر وقت را به سرگرم شدن در محل کار و تماس با خانواده و دیدن فیلم و.... سپری کنید به گونه ای که خانم شما متوجه بی اهمیتی کلام و رفتارش برای شما گردد چرا که انسان ها علاقه مندند بر روی نقاط ضعف دیگران مانور کنند
پس تا میتوانید خود را برتر از این نوع کنشها و درگیریها نشان دهید چه برسد به اینکه ذهنتان را درگیر کنید
به هیچ وجه به سمت یک به دو کردن با خانها نروید چرا که اعصاب پولادین برای این کار دارند و به جای ان سوالات و حرفهای وی را به کلمات مختصر و کوتاه و بی رغبت جواب دهید
تمام افعال و رفتارتان را به سمتی سوق دهید که اهمیت خودتان را در همه موارد نه به حرف بلکه با عمل ثابت کنید
متاسفانه بحث مذهبی بودن در بسیاری از موارد عقب تر از اخلاق مند بودن زوجین قرار می‌گیرد و اصلا در گیریها خانوادگی به هیچ وجه لحاظ نمیشود پس خیلی این مورد را به رخ طرف مقابل نکشید که اصلا کاربردی نخواهد داشت
پس در مجموع سعی کنید نقاط ضعف و قوت وی را در زندگی مشترک شناخته تا با اطلاع کامل و بدون درگیری لفظی با وی مقابه و به امید خدا وی را اصلاح نمایید

سلام

امیدوارم که مشکلاتتون هر چه زود تر حل شه

ولی نظر من بر این هست که هیچ خانمی دوس ندارن زندگی پر تنشی

رو داشته باشن پس وقتی مشکلی دارن ینی از یه چیزی ناراحت هستن

این وظیفه شماست که مشکل رو بدونین و با منطق و روحیات خانمتون اون رو حل کنین

به نظر من خانواده هیچ کسی بد نیست حالا فرض رو بر این میگیریم که خانواده یکی هم بد باشه

اگه آقای خونه یا خانم خونه با همسرش خوب باشه مطمئنا همسر به خاطر شریک زندگیش

و احترامی که براش قائله خانواده شریکش رو هم قبول میکنه

توصیه من براتون اینه اول به خودتون و رفتاراتون رجوع کنین بعد تقصیر ها رو گردن خانمتون بندازین

هر چند من از شرایط زندگی شما با خبر نیستم و نمیتونم قضاوت کنم

شاید اصلا حق با شما باشه

ولی از قدیم گفتن از محبت خار ها گل میشود

محبت کنین دوست من ... یه مدت پیش خانمتون حق رو به همسرتون بدین و اجازه بدین این رو حس

کنه که براتون مهمه و احترام قائلین بهش

حرفتون رو تند نگین بهش با آرامش و محبت حرفاتون رو بگین و اجازه بدین از رفتار تندش خجالت بکشه

حرف اخرم اینه سیاست داشته باشین و با پنبه سر ببرین

نمیگم سر همسرتون با رفتاراتون کلاه بذارین نه

منظورم اینه لازم نیست هر حرفی رو به خانمتون بگین که اونم باهاتون جر و بحث کنه

پرسش:
همسرم در اکثر موارد سعی میکنه منو تحریک کنه تا دعوایی لفظی رو راه بندازه تا هم بتونه حرفهای قدیمی و تکراری خودشو بزنه و هم بتونه تا بینهایت توهین کنه من چند بار ایشون رو پیش مشاور بردم و ...تحت نظر هم بوده و قرص و...
من میخواستم بدونم آیا میشه یه جوری ایشون رام بشه!!!ا

پاسخ:
با سلام و عرض ادب خدمت شما برادر بزرگوار
بهترين حالت براي مشاوره در خصوص مشكل شما خانواده درماني است. يعني بايد مشكل را در سيستم خانواده شما تعريف كرد و با معادلات ان به حل مشكل رفت. اگر غير از اين باشد راه خيلي طولاني مي شود و خسته كننده. شما هر دو مذهبي هستيد و انصاف حتما جزيي از اخلاق شما و سبك زندگي تان است. در رواياتي آمده كه مؤمنان نسبت به هم حقوقي دارند حداقل آنها اين است كه هر چه براي خود مي پسندند براي ديگري هم بپسندند. و هرچه براي خود نمي پسندند براي ديگري هم نپسندند. در واقع بر حسب وظيفه ديني كار شما كمي سخت مي شود و آن كوتاه آمدن و توجه به شرايط و موقعيت ايشان و همدلي است.
همدلي يعني اين كه زندگي و روابط را از ديد ايشان ببينيد يعني خودتان را جاي ايشان بگذاريد و از چشم يك فردي كه بيماري افسردگي و فشار خود دارد و سال ها درگير دارودرماني است به زندگي و ديگران بنگريد. اگر با تمرين مهارت همدلي رسيديد به تعبير روان شناسان يك سوم از ارتباط شما حل مي شود. چرا كه اعتقاد بر اين است كه اساس يك ارتباط ياري بخش عبارتند از:
1- همدلي،
2- خلوص ( فيلم بازي نكردن و خود بودن)
3- و توجه مثبت بدون شرط به طرف مقابل ( يعني او را به عنوان يك انسان كه گوهر وجودش از خداست بپذيريم)

سخت است ولي
دوست بزرگوارم مي دونم زندگي با بيمار سخت است و به قول عوام بيمار داري سخت تر از بيماري است ولي به هرحال شعار ديندار بودن و انسان بودن ما جايي بايد محقق شود و نمره عملي بگيريم و زندگي سراسر امتحان است و فراز و نشيب دارد. البته اگر در خدمت به ديگران الگويمان حضرت زهرا و امام علي عليهما السلام باشد احساس نشاط خواهيم داشت. اگر ما در قبال خدمتي كه به ديگران مي كنيم چشم داشت داشته باشم و رضاي خدا را در نظر نگيريم اگر از ما تشكر نشود و يا مزدي خوبي دريافت نكنيم افسرده و رنجور مي شويم ولي اگر براي خدا باشيم دل خوشيم كه او كه بايد ببينيد و نمره بدهد ديده است و كار خيرم گم شدني نيست.
وقتي امام حسن و امام حسين بيمار شدن امام علي و همسرشان نذر كردند سه روز روزه بگيرند براي شفاي انها و موقع افطار اسير و يتيم و مسكين آمدند و ايشان غذاي خود را به آنها دادند اينجا بود كه در وصف آنها آيه نازل شد كه اينها همه اين كارها را براي رضاي خداوند انجام دادند و انتظار تشكر و مزد نداشتند.
تذكر: فرموديد نزد مشاور رفته ايد و دارو هم مصرف مي كند اي كاش خلاصه اي از نظرات پزشك و مشاور را بيان مي كرديد. به هرحال مشاوره را جدي بگيريد و ادامه دهيد تا به نتيجه برسيد. به ايشان القا نكنيد كه بيمار است و بايد مداوا شود و مشكلات از او ناشي مي شود. بايد طوري برخورد كنيد كه مي خواهيم با كمك مشاور موانع خوشبختي و نشاط در روابط زناشويي را از سر راه برداريد.

مراقب باشيد
برادرم! در مشكلات زندگي بايد با صبوري و توكل بر خدا و توسل با شيوه هاي علمي به جنگ مشكل رفت. در اختلافات زناشويي تسليم شدن، تظاهر، خودخوري، پرخاشگري، اجتناب و گريز و..جوابگو نيست و مشكلات زيادي به بار مي آورد. فرزندان شما در اين موقعيت ها از زندگي و رفتارهاي شما فيلم برداري مي كنند و در موقعيت هاي مختلف يا دقيقا مثل شما عمل مي كنند يا اعتراض مي كنند. در كل تشويش ها و نابساماني ها سوهان اعصاب آنها است و انها را به هم مي ريزد. بنابراين شك نكنيد كه بخش عمده مشكلات فرزندان شما به خاطر مشكلات شما با همسرتان است يعني مشكلات فرزند شما آينه اي است براي نشان دادن ارتباط معيوب والدينش.
پناه بردن به نت يعني پاك كردن صورت مسأله نه حل آن.
بنابراين در درجه اول با صبوري تلاش كنيد ايشان درمان شوند و از خانواده ها براي اين منظور به طور غيرمستقيم مدد بگيريد تا انگيزه درمان و رضايت از زندگي اش بالا رود.

دقت كنيد
1- موشك براي پرتاب نياز به خرج دارد خرج موفقيت شما در حل مشكل: نقاط اشتراكتان، باورهاي ديني و تجارب مثبت تان است.
2- اين كه تلاش مي كنيد اعصابتان را با كار و سايت هاي مفيد آرام كنيد خوب است ولي احتياط كنيد كه به اينترنت معتاد نشويد و همسر شما بدبين به شما نشود يعني فكر نكند كه اين كار شما به هدف بي اعتنايي به او است.
3- از افرادي كه همسرتان با آنها ارتباطي صميمي دارند براي اصلاح امور مدد بگيريد تا او كمكش كند فعاليت هاي مثبت و سازنده اي را شروع كند. 4-

........................
يُوفُونَ بِالنَّذْرِ وَيَخَافُونَ يَوْماً كَانَ شَرُّهُ مُسْتَطِيراً (7)
وَيُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْكِيناً وَيَتِيماً وَأَسِيراً (8)
إِنَّمَا نُطْعِمُكُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِيدُ مِنكُمْ جَزَاء وَلَا شُكُوراً (9)
إِنَّا نَخَافُ مِن رَّبِّنَا يَوْماً عَبُوساً قَمْطَرِيراً (10)

class: cms_table

[TD="class: cms_table_QuranFarsi"]آنها به نذر خود وفا می‌کنند، و از روزی که شرّ و عذابش گسترده است می‌ترسند، ( 7 )
[/TD]
[TD="class: cms_table_QuranFarsi"] و غذای (خود) را با اینکه به آن علاقه (و نیاز) دارند، به «مسکین» و «یتیم» و «اسیر» می‌دهند! ( 8 )
[/TD]
[TD="class: cms_table_QuranFarsi"] (و می‌گویند:) ما شما را بخاطر خدا اطعام می‌کنیم، و هیچ پاداش و سپاسی از شما نمی‌خواهیم! ( 9 )
[/TD]
[TD="class: cms_table_QuranFarsi width: 49%"] ما از پروردگارمان خائفیم در آن روزی که عبوس و سخت است! ( 10 )
[/TD]

موضوع قفل شده است