جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سرباز شهید حمید جان نثار

علاقه
    امام و شهدا. رهبرم اقاسیدعلی
    نوشته
    781
    حضور
    22 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1668
    صلوات
    6318

سرباز شهید حمید جان نثار

سرباز شهید حمید جان نثار

در 1345/12/7 آلاله ای چشم به جهان گشود که با چهره پاک و نورانی اش روزبه روز شکفته می گشت و نگاههایش متوجه افقی دور دست بود. در سال 1353 را به دبستان نهاد وشروع به تحصیل کرد. در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان به آموزش و یادگیری مشغول شد و در درس ریاضی فوق العاده موفق بود. وی ضمن تحصیل مقداری از وقتش را صرف یادگیری ورزش کیوشیکا در باشگاه کاراته همایون کرد و موفق به دریافت کمربندهای متعددی گشت. شهید ایام تابستان را در مغازه ساعت سازی و پس از مدتی در مغازه فروش وسایل ماشین مشغول به کار شد. وی در عبادات بسیار جدی بود و در هر شرایطی نماز و روزه خود را ترک نمی کرد. سال 1364 در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کرد اما به محض اینکه جواب دانشگاه آمد و متوجه شد قبول نشده است، دفترچه خدمت سربازی را گرفت. او مدتی در پادگان لشگرک و بعد به شیراز منتقل شد و پس از چندی عازم کردستان شد. طی مدت سربازی هیچگاه آدرس مکانی که در آن خدمت می کرد را در نامه ننوشت و فقط کد روی پاکت نامه اش می زد. مادر به دلیل اینکه مطمئن شود پسرش در جای خوبی خدمت می کند و زیاد سختی نمی کشد دائم جویای حالش بود اما حمید زیاد از آنجا برایش تعریف نمی کرد و همیشه می گفت: من جا و مکان خوبی دارم شما خیالتان راحت باشد و می گفت انشاء الله وقتی برگشتم همسری مانند خودت می گیرم. می خواهم حجابش مانند شما باشد. شهید حمید جوان شاد و خنده رویی بود. هرگاه لب به سخن و خنده باز می کرد، پدر خیلی به او ذوق می کرد و می گفت: بلبل من شروع به خواندن کرد. سرانجام بلبل خوش آواز خوان پدر شهید حمید جان نثار در 1366/12/13 در حین انجام وظیفه و سرکشی به نگهبانان مورد اصابت گلوله دشمن قرار گرفت و در کردستان عراق به فیض شهادت نائل آمد. پیکر پاک و مطهرش در قطعه 29 بهشت زهرای تهران در لاله زار شهدا به خاک سپرده شده است.

روحش شاد و یادش گرامی باد

[SIGPIC][/SIGPIC]

براي بهترين دوستان خود آرزوي شهادت کنيد .........
    شهيد سيد مجتبي علمدار

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    امام و شهدا. رهبرم اقاسیدعلی
    نوشته
    781
    حضور
    22 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1668
    صلوات
    6318

وصیتنامه

سرباز شهید حمید جان نثار

بسمه تعالی

- مادر میپرستمت

نوکرتم برایم گریه نکن من طاقت اشک تو را ندارم.

- هروقت دلت برایم تنگ شد زیارت عاشورا را بخوان از خداوند صبر و شکیبائی بخواه.

- مادر خوبم دوستت دارم وقار تو را دوست دارم.

- مادرجان به دخترهای جوان بگو شما یک جواهر هستید حیف است چشم نامحرم به شما بیافتد حجاب داشته باشید.

سرباز شهید حمید جان نثار

سرباز شهید حمید جان نثار

سرباز شهید حمید جان نثار

ویرایش توسط خادم شهدا313 : ۱۳۹۴/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۷:۴۵
    [SIGPIC][/SIGPIC]

براي بهترين دوستان خود آرزوي شهادت کنيد .........
    شهيد سيد مجتبي علمدار

5. صلوات ها 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری