عضویت نوجوانان در گروه های غیر اخلاقی

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عضویت نوجوانان در گروه های غیر اخلاقی

سلام
من دختری 21 ساله هستم. خواهری پانزده ساله دارم که هم اکنون در اوج نوجوانی و شادابی به سر می برد. من مشکلات درسی و درونی زیادی دارم و کمتر می رسم که با خواهرم بحث و تعامل داشته باشم. امروز اتفاقی متوجه شدم در شبکه های اجتماعی که در تبلت خودش نصب کرده، در گروه های غیراخلاقی عضو است. در این حد که پسرهای عضو گروه حرف های بسیار زننده ای ردوبدل می کنند. همچنین دیدم که خواهرم به بهانه های مختلف با پسرهای ناشناس دیگری چت کرده که البته بیشتر کل انداختن بود تا دوستی و آشنایی. خواهرم به شدت به تبلت خودش وابسته است و در شرایط عادی به من یا مادرم اجازه استفاده از آن را نمی دهد. پدر و مادرم هم تقریبا به ما اعتماد دارند و خیلی پیگیر این مساله نیستند، یا شاید خیلی درباره دامنه وسیع این ارتباطات آگاهی ندارند. پیش از این من از مادرم خواسته بودم خواهرم را در استفاده از تبلت و اینترنت محدود کند ولی خواهرم بسیار لجباز و بدقلق است و مادرم حریفش نمی شود.
من در بازه کوتاهی از نوجوانی این مشکلات را داشتم ولی به لطف خدا خیلی زود راهم را پیدا کردم. دلم می خواهد دوستانه خواهرم را متوجه اشتباهش بکنم ولی به نظرم حتما نیاز به اعمال زور و کنترل شدید دارد. چه طور باید این مساله را مطرح کنم و آیا مشکل را با پدرومادرم در میان بگذارم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

ضعیف الیقین;685365 نوشت:
من دختری 21 ساله هستم. خو

سلام بر شما خواهر گرامي
در بررسي تاپيك ها به اين تاپيك مواجهه شدم كه بدون جواب مانده بود و واقعا متأثر شدم كه جواب تان را نداده ام
اميدوارم بنده را به بزرگواري خودتان ببخشيد
چون واقعا سؤال جدي و مهم و به روز است و مشكل بسياري از خانواده است
از كاربران بزرگوار درخواست مي كنم كه نظرشان را در خصوص اين سؤال بيان كنند بعد جمع بندي خواهم كرد[/]

[=Microsoft Sans Serif]سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام

من یه چیزی بگم:

حالا هر کسی که به نحوی درگیر یک اشتباهی هست، از اول که این مشکل رو نداشته!

به عنوان مثال: در همین مورد، این جوون اول که وارد این فضا شده، قصد نداشته که در فضاهای غیر اخلاقی عضو بشه....

برای ادامه عرضم دو تا زیر عنوان تعریف می کنم:

[HL]1-اصلا برای چی به این فضاها رو آورد و در بین دلایل مطرح شده.... کدوماش قابل کنترل و کدوماش جبر جامعس!![/HL][=Microsoft Sans Serif]

[HL][=Microsoft Sans Serif]2-حالا که به این فضا رو آورد،چی شد که کارش رسید به مسائل زشت و زیبا و گروه های غیر اخلاقی[/HL]

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

یا زینب کبری;738954 نوشت:
1-اصلا برای چی به این فضاها رو آورد و در بین دلایل مطرح شده.... کدوماش قابل کنترل و کدوماش جبر جامعس!!

1- عواملی که جبرا باعث پر رنگ شدن این فضاها شد

--------همه تبلت و موبایل و کامپیوتر دارن، پس ما هم باید داشته باشیم!
----------------ضایس خاله مهری اینا کامپیوتر داشته باشن ولی ما نداشته باشیم:vamonde:
:Gol:راهکار:Gol:: فرهنگ سازی کردن.... عزیز من ... لازم نیست هرکی هر اشتباهی کرد... شما هم تقلید کنی!

-------- برای انجام تکالیف مدرسم لازم دارم!
----------------مامان بابا های بنده خدا هم می ترسن که از درس و مشق عقب نیوفته:Gig:
:Gol:راهکار:Gol:: آگاهی بخشی به خانواده ها از دو حیث:

------------------------------اولا مطمئن باشید این چیزا تاثیر مثبتی رو درس بچتون نداره، بلکه از درس هم میوفته و ضررش بیشتر از منفعتشه
-----------------------------دویومندش بدونید که می تونه خیلی مخاطرات برای انحرافات اخلاقی بچتون داشته باشه، پس اگه از این وسیله ها براش خریدین، مراقبش باشید و نذارید مبتلا بشه

--------بعد از موارد بالا می شود به صورت کمرنگ به جولنب آموزشی این ابزار ها نیز توجه کرده....
----------------البته اگر مشغله هایی نظیر موسیقی گوش دادن و لطیفه خواندن فرصت کافی بذاره!
:Gol:راهکار:Gol:: قانون مند شدن مدت مجاز استفاده از این ابزار!... مثلا روزی نیم ساعت و بقیه وقت روزانه بچتون رو با برنامه های مناسب تر پر کنید تا رفته رفته به این چیزا گرایش پیدا نکنه!!!

2- عواملی که بر اثر بی دقتی و کم کاری چنین زمینه ای را ایجادکرد

-------- البته اون موارد بالا جبری نیستند... ولی وقتی سیستم به طور ناخواسته بر مبنای سرمایه داری اداره می شود و نگرانی اصلی میزان عرضه و فروش هست... تو این جریان (سراشیبی خطرناک) خانواده هایی که می خوان اصولی کار کنن،کاری از دستشون بر نمیاد.

:Gol:راهکار:Gol:: [HL]حداقل تبلیغ تبلت واسه بچه ابتدایی ها رو ممنوع کنید!!!.... والا به خدا... هیچ کس که تو زمینه فرهنگ سازی کاری نمی کنه... حداقل از روش های سلبی استفاده کنیم!!![/HL]

یا زینب کبری;738954 نوشت:
2-حالا که به این فضا رو آورد،چی شد که کارش رسید به مسائل زشت و زیبا و گروه های غیر اخلاقی

این که دیگه مشخصه.... وقتی یک سری مسائل کنترل و مدیریت نشد....[HL] دیگه از یه نوجون چه توقعی می شه داشت!![/HL]

خیلی راحت شهوتش قلقلک داده می شه و میره دنبال این مسائل!!

من واسه این مورد که در اصل سوال مستقیم بحث هست... نظری ندارم... غیر از نظر همیشگی خودم!!!!!!!!!!.... دختری که به عنوان مثال 15 سالشه... بدجور نیاز داره و در تب و تابه.... حالا اگه عروس شد و از حلالش لذت برد که فبها.... اگر نه دیگه باید بیایم خودمون رو بگشیم که بعضی خسارت ها رو جبران کنیم!...((میشه در این خصوص به آمار ها توجه کرد تا عمق فاجعه بیشتر مشخص بشه:Sham:))

[SPOILER]در کل پیشنهاد های بنده مهم نیست...

بیشتر قصد داشتم چند تا عنوان مهم رو استخراج کنم و یه مقدمه ورود به بحث باشه تا دیگر دوستان هم تکمیلش کنن[/SPOILER]

یا علی[/]

با نام خدا

یه نوجوان 15 ساله ای رو دیدم در یکی از شبکه های اجتماعی . . .

یه سری تصاویر و مطالب واقعا نادرستی منتشر میکرد . . .

چندتا پیام بهش دادم و کلی توضیحات دادم و از انسان بودن و خدا و ... براش گفتم
.
.
خلاصه خودم رو خیلی بهش نزدیک کردم و بعدش سوال کردم این حرف های منو قبول داری ؟

گفت ره و قبول دارم و خیلی تشکر کرد . .

.

تا جایی پیش رفتم که تمام تصاویر البومی که ایجاد کرده بودم دیدم حذف کرده . . .

بعد گفتم یه لعنت به شیطان بگو و تمام اونایی که توی سیستم هست رو هم پاک کن !

گفت : چشم!

.
.

.

میخوام به این نکته اشاره کنم که اگر درباره این مسائل با نوجوانان با ملایمت و دلایل کافی صحبت بشه و محبت بشه از طرف خانواده
اون جبهه گیری لازم رو در هر مکانی خواهند کرد .

.

ضعیف الیقین;685365 نوشت:
دلم می خواهد دوستانه خواهرم را متوجه اشتباهش بکنم ولی به نظرم حتما نیاز به اعمال زور و کنترل شدید دارد. چه طور باید این مساله را مطرح کنم و آیا مشکل را با پدرومادرم در میان بگذارم؟

اصل کار ما ایراد داره . اینکه دست هر بچه ای یه ماس ماسک دادن داره بازی میکنه اصل بیچارگی ما است .
هرگز به هیچ راه حلی نمیرسید مگر با حذف تبلت و ایجاد تفریحات سالم
موضوع قفل شده است