صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با مخالفت پدرم چه کنم؟

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با مخالفت پدرم چه کنم؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

دختری بیست و یک ساله و سال سوم دانشگاه هستن،

حدودا یک سال هست که با پسری از طریق اینترنت آشنا شدن و به گفته ی خودشون پسر خیلی موجه و خوبی هستن که قصدشون هم ازدواجه.
    آقا پسر سال آخر ارشد یکی از رشته های مهندسی رو میخونند و سربازی نرفتن و شغلی هم ندارن و 25 سالشون هم هست.
    پدر آقا پسر کارمند بازشسته هستن و مادرشون خانه دار.
    این ها توی این یک سال متوجه شدن که تفاهم اخلاقی و رفتاری و خانوادگی زیادی با هم دارند و به گفته ی دوستم،روابطشون کاملا در چارچوب شرع و عرف قرار گرفته بوده...
    آقا پسر شماره ی منزل دوستم رو گرفتن تا ایشون رو خواستگاری کنن از خانوادشون.

دوستم رشته پزشکی میخونن و پدرشون استاد دانشگاه هستن.مادرشون هم دبیر بازنشسته.
    پدر دخترخانوم با این ازدواج موافق نیستن و به خانواده پسر جواب منفی دادن چون اول اینکه میگن مادر پسر مانتویی هستن و به خانواده ما نمیخورن و هم اینکه آقا پسر بیکار هستن.آقا پسر هم گفتن من عاشق چادر هستم و ویژگی های خانوادم رو من تعیین نکردم و نمیتونم ازشون بخوام اونجور که من دوس دارم زندگی کنن.

آقا پسر با پدر دوستم تلفنی صحبت کردن و گفتن به شدت جویای کار هستن.هر کاری هم که باشه انجام میدن.ولی پدر دخترخانوم گفتن که دخترم پزشکی میخونه.باید یا با پزشک ازدواج کنه و یا با کسی که شغل دولتی داره.
    پسر هم که تا این سن همش مشغول درس بوده.حتی رتبه ی یک رو توی کنکور ارشد در رشته ی خودشون به دست آوردن و این جور که مادرپسر ازش تعریف میکنه میگه که پسرم واقعا پسر خوب و پاکیه و اگه تا الان بیکار مونده چون همیشه مشغول تحصیل بوده و هر شغلی هم مدرک میخواد و کارت پایان خدمت.
    دوستم هم میگه که بابام باید به خاطر خوب بودنه خوده پسر راضی بشه نه به خاطر خواسته ی من.
    مادر پسر به مادر دوستم گفتن که پدرش همه جوره حمایتش میکنه ولی پدر دوستم میگن که مثلا یه کارمند بازنشسته چقد میخواد بهش کمک کنه و نمیتونه و از این حرفا.
    مشکل دیگه ای که هست اینکه،آقا پسر اهل قزوین هستن و دخترخانوم اهل شیراز و پدر دخترخانوم به شدت به ایشون وابسته هستن و میگن که خارج از استان فارس حق نداری ازدواج کنی و این وابستگی ایشون به دخترشون باعث شده که تا حالا به خیلی از خواستگارهای خوبش که محل زندگیشون دور بوده،جواب منفی بدن.
    در صورتی که دوستم میگه من حتی اگه با ایشون ازدواج نکنم،نمیخوام توی شیراز زندگی کنم و میخوام یه شهر دیگه ای مثل تهران یا اصفهان باشم.

مادر پسر تا حالا سه بار تماس گرفته و بار سوم گفته که لطفا الان جواب قطعی ندین و بیشتر فکر کنید.
    آقا پسر هم با پدر دختر یک بار تلفنی صحبت کردن.
    دوستم دختری نیست که همینجوری کسی رو انتخاب کنه و دختربسیار عاقلی هست.وقتی میگه این پسر خوبه،واقعا حتما یه چیزی هست که میگه خوبه.میگه که از لحاظ ایمان و اخلاق همونیه که میخواستم.
    البته کمی هم به ایشون علاقمند شده ولی میگه اگه پدرم هیچ جوره راضی نشن،قید آقا پسر رو میزنم ولی میخوام تلاشمو بکنم تا بعدنا شرمنده ی دلم نشم.
    به نظر شما تصمیم درست چیه و این ازدواج چه مشکلاتی رو به دنبال داره و اصلا صلاح هست که ازدواج کنن یا خیر؟

پ.ن: جدیدا آقا پسر که به شدت جویای کار بودن در یکی از شهرهای مرزی،شغلی پیدا کردن ولی پدر دختر کماکان دم از مخالفت میزنن

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ در ساعت ۱۰:۲۶

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با نام و یاد دوست

با مخالفت پدرم چه کنم؟

کارشناس بحث: استاد حامی

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲ در ساعت ۰۰:۵۲

5. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام خدمت شما خواهر گرامي
    در خصوص اين سؤال چند نكته بيان مي كنم:
    1- ارتباط اينترنتي: در ارتباط اينترنتي قدرت خيال كولاك مي كند يعني ما چيزي را مي بيينم كه مي خواهيم نه چيزي كه الزاما هست. البته مي دونم كه بسياري از افرادي كه اين متن را مي خوانند مي گويند مشاور از همين اول آيه يأس مي خواند ولي بايد بگويم كه هر گاه جاده تاريك، باريك و لغزنده باشد احتياط شرط عقل است و تجارب مشاوره هايمان مي گويد كه خيلي نبايد با ضرس قاطع سخن گفت كه اين پسر همان كسي است كه مي خواستم. بنابراين حتي اگر خانواده هم موافقت كنند كه پسر براي خواستگاري بياييد بايد تحقيقات جامع خواستگاري از ابتدا شروع شود گويي كه همديگر را امروز ديده اند و كه البته كنار گذاشتن عواطف تجارب گذشته و بررسي جديد بسيار بسيار سخت است( دقت شود)
    2- تحقيقات جامع: در خواستگاري تحقيق نيايد متكي به گفتگوي دختر و پسر باشد بلكه تحقيق بايد ابعاد و كانال هاي مختلف داشته باشد ( پرس و جو از همكاران، محل تحصيل، همسايگان، دوستان، معرف ها، رفتار اعضاي خانواده او با همديگر و مردم، و...)
    3- حياي ناپسند: ازدواج برنامه اي است كه مربوط به دختر است بنابراين ايشان بايد در تصميم گيري نقش محوري داشته باشد ولي طوري نباشد كه از ابتدا تصميمش را گرفته باشد و بگويد الا و بالا همين و گرنه هيچ. بنابراين در اين مورد مي تواند با پدر و مادر صحبت كند و خواهش كند تا رسما براي خواستگاري بيايند و بررسي كنند نيز دختر اگر قصد ندارد در ان شهر زندگي كند بايد اين مسأله را با خانواده در ميان بگذارد البته با حفظ ادب و توجه به زحمات شبانه روزي اي كه آنها برايش كشيده اند.
    4- تفاوت ها: برخي از تفاوت ها كد است و بايد بررسي بيشتري شود تصور كنيد كه دو خانواده از نظر مذهبي تفاوت زيادي با هم دارند در مسير زندگي اين تفاوت ها خودنمايي مي كند يكي پس از ديگري. نيز بايد توجه داشت كه فرهنگ و اقليم و زبان دو شهر شيراز و قزوين با هم تفاوت دارد آيا او قدرت سازگاري بالا براي زندگي با اين تفاوت ها را دارد؟
    5- مشاوره ازدواج: اگر پدر هم موافقت بكنند براي موفقيت در تصميم گيري و اجتناب از تصميم هيجاني و احساسي صرف از مشاوره ازدواج حتما كمك گرفته شود ( به خصوص اين كه ارتباط قبلي مي تواند مانع توجه به تناسب ها و تفاوت هاي مهم شود)
    6- معنويت: از نماز اول و دعا. براي رسيدن به ازدواجي موفق كمك بگيريد ازدواجي كه بهشت تفاهم را به ارمغان آورد نه جهنم سوزان اختلاف.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 9

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

اینکه همه ی تصمیماتشونو با استناد به چت کردن گرفتند کار درستی نیست!
    آقا شاید اصلا اگه همدیگه رو ببینن ظاهر همدیگه رو نپسندن! "عکس با چهره ی واقعی فرق داره!!!"
    مثال عرض کردم....
    یعنی ممکنه در خیلی چیزها به هم نخورن!
    بنابراین اینکه "فقط اینو می خوام!!! همونیه که من می خواستم!!!"زیاد حرف منطقی ای نیست!

حالا اگر پدره راضی شد و اومدن خواستگاری...اون موقع تازه باید فکرکنن ببینن به هم می خورن یا نه!
    نه اینکه فکر کنن چه جوری والدینو قانع کنیم که راضی به این وصلت بشن!
    ویرایش توسط لبیک یا علی النقی : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹ در ساعت ۲۰:۰۴
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

9. صلوات ها 7

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,198
    حضور
    144 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44212

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده صرفا دیدگاه خودم رو مطرح میکنم

ارتباط های قبل ازدواج به هر دلیلی توصیه نمیشه . . .

چون معمولا شناختی که طرفین در اینگونه ارتباطات از هم کسب میکنند شدیدا تحت تاثیر احساسات زود گذر هست . ..

شخصیت اصلی مخفی میشود و شخصیتی که طرف مقابل می پسندد ظهور میکنه . . .

و تازه بعد ازدواج و گذشت چند ماهی معلوم میشود که چی به چیه !!
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

11. صلوات ها 8

نوشته
    291
    حضور
    7 روز 23 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1424

به نام خدا
    در ازدواج کفویت بسیار مهمه ....
    دو شهر مختلف با آداب و رسوم و فرهنگ مختلف .... مدرک خانوم پزشکی و آقا ارشد .....
    گاهی بعضی روانشناسا بعنوان مثال دکتر فرهنگ میگن سعی کنید مدرک خانوم از آقا بیشتر نباشه ....
    بعلاوه اینکه پدر دختر دوس ندارن دخترشون توی شهر دیگه ای باشه ....
    چنین ازدواجی حتی اگر محقق بشه توأم با مشکلات و سختی ها خواهد بود .... اون هم آشناییشون از طریق اینترنت بوده .....
    توکلت علی الله
    الیس الله بکاف عبده ....
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یا حق

13. صلوات ها 5

نوشته
    823
    حضور
    40 روز 22 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3229

با سلام
    الان زمان اوج احساسات هست
    ولی دو روز بعد از ازدواج خود واقعیشون رو نشون میدن
    کوچکترین مشکلی که حتما در این زندگی اتفاق خواهد افتاد اینه که
    تا به یه اختلاف نظر رسیدن و خانوم پرسید چرا نظر منو نمیپرسی یا چرا فلان کارو انجام دادی
    اولین جوابی که میگیره اینه :
    من که التماست نکردم میخواستی یه سال تموم تو اینترنت دنبالم نکنی ....
    هروقت دخترخانم تونستن این طعنه رو برای همه عمر تحمل کنند
    سر مشکلات بزرگترش بحث می کنیم

باید از سمت خدا معجزه نازل بشود
    تا دلم ، باز دلم ، باز دلم ، دل بشود ...

15. صلوات ها 4

نوشته
    308
    حضور
    8 روز 8 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1228

سلام
    فکر کنم تجربه ام به درد بخوره
    من با اقا پسری در یکی از همین انجمن های علمی اشنا شدم !! سوالات علمی ، بعدش کار مقاله و پژوهش و ...
    بعد حدود یه سالی ایشون خواستگاری کردند و باخانواده تشریف اوردند !!! خب چی شد؟؟ با اینکه من چت و تلفن و .... خیلی با ایشون بخاطر مباحث و مسائل درسی و کاری صحبت داشتم ولی وقتی دیدمش اصلا حتی ذره ای نوع نگاه کردن ، رفتارش نپسندیدم ! همیشه اتفاقات جوری تعریف میکنم که کمی اغراق داخلش هست طرف مقابل سعی میکنه با توضیف اخلاق خودش یه تصور خوب برای ما میسازه وما بعد مدتی با همون تصور رفتار طرف مقابل می بینم و دیگه بدی به چشممون نمیاد.
    یا حق
    ناشنوا باش، وقتی از محال بود ن آرزوهایت سخن می گویند
    خداوند برای امید رسیدن به همه ارزوهایت کافیست

همانا او شنوای داناست

17. صلوات ها 8

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,988
    حضور
    133 روز 11 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21820

به نام خدا

با سلام:

چرا انسان کاری بکند که تا این میزان

محل شبهه و اما و اگر است؟

وقتی از راههای ایمن تر می توانید

حرکت کنید چرا یک جاده خطر ناک

پر پیچ و خم را انتخاب کنید؟

ازدواجهای اینترنتی بالاترین ضریب

خطر و شکست را دارند،افراد به

راحتی می تواند هویت،اخلاق

و داشته ها و نداشته های خودشان

را پنهان کنند.

فکر می کنم این فراز از نامه 31 نهج البلاغه

که وصیت حضرت امیر علیه السلام به فرزندشان

امام حسن مجتبی(ع) است یک پاسخ خوب به این

سؤال باشد:

"و ان لم یجتمع لک ما تحب من نفسک....."فراز پنجم نامه

اگر در این راه آنچه را دوست داری فراهم نشد و آسودگی فکر و اندیشه نیافتی بدان راهی

را که ایمنی ندارد می پیمایی و در تاریکی راه می سپری،زیرا طالب دین نه اشتباه می کند

و نه در تردید و سرگردانی است،که در چنین حالتی خود داری از ادامه راه بهتر است.

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

19. صلوات ها 7

نوشته
    895
    حضور
    12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3646

خب اول این که ازدواج های اینترنتی بله ضرر های خودشو داره و .......

اما این نکته که طرف داره میاد خواستگاری خودش نشان از شخصیت و نیت طرفه! قصدش سو استفاده نیست!

اول این که مانتویی بودن مادر آاقا پسر چ ربطی به پدر عروس داره! دوما ایشون با چشم هرزه لابد مانتویی ها رو میبینه؟
    مشکل بعدی پدر ایشون فک کنم واسه این شخصیت سازی نامناسب و ناحق شهر قزوین باشه!
    و با صحبت مشاور و کارشناس که گفتن نباید بگن الا و بلا اینو میخام و باید از قبل انتخاب نکنن!
    ازدواج واسه جووناس پدر و مادر نمیخان ازدواج کنن! چه بسا خیلی پدر مادرا سطح فکری پایینی دارن و تو 50 سال پیش موندن!
    میتونن تجربشونو بگن راهنمایی کنن! آخرش بگن ما راه را نشان دادیم خوه شاکر باشید خواه کافر!
    نمیشه که زور کرد! فردا شکست روحی مشکلات ذهنی و حتی خود کشی صورت بگیره کی مقصره؟ حالا بالفرض اشتباه کردن از قبل وابسته شدن!
    من جای پدر باشم ضرر های اینترنتی اشنا شدن و خانواده پسر و نقد میکنم بعد خوبی هاشم میبینم! ی جم بندی میکنم میگم تصمیم با خودت!
    همه اشنایی های اینترنتی بد هم نیستند.......و کسی که اشنا شده مطمئنا عکس نبوده و چت و وب کم و .....!خصوصا الان با وایبرو ....

جناب دکتر که میگن کسی که تو نت دنبال شوهر بوده نجیب نیست واقعا قابل هضم نیست! یعنی سطح هرزگی و نجابت رو در این امر میدونید؟
    چه بسا شما اصلا نمیدونی ایشون تو نت دنبال شوهر بوده از اول یا یهویی کم کم اشنا شدن!
    ویرایش توسط monji-sec : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ در ساعت ۰۶:۰۰
    بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
    به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۹, ۰۶:۳۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری