جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکل من با خانواده ام در مورد ماهواره

 1. #1

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  2
  حضور
  26 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11

  مشکل من با خانواده ام در مورد ماهواره
  با سلام و خسته نباشید مدتی طولانی هست که خانواده من سخت معتاد شبکه های ماهواره مخصوصا GEM TV شدن یعنی به جوری اینها وابسته شدند که هر شب از ساعت ۷ تا اخر شب پای تلویزیون هستن
  من هم مدتی بود به فکر این بودم که چجوری میشه این عادت بد رو از توی خانوادم جمعش کنم و اومدم جوری دستکاریش کردم که دیگه اون شبکه ها باز نشه و نگفتم که کار من بوده و از من هم که سوال میپرسیدن یه جوری میپیچوندم که دروغ نگفته باشم
  ولی انگار که مادر پدر من به این شبکه لعنتی معتاد شدن مادر من که شک کرده بود کار منه همش کارش شده بود نفرین کردن من و میگفت الهی به خاک سیاه بشینی و غیره انگار نه انگار که دارم به نفع خودشون کار میکنم. والا تو خانواده های دیگه مادر پدر به بچه میگن این کانال هارو نگاه نکن ولی انگار کار ما بر عکس شده من باید انگار جلوی اینهارو بگیرم
  به هر حال منم عذب وجدان سختی بهم دست داد و دیگه مجبور شدم دوباره کانال هارو فعال کنم
  والا دیگه خسته شدم میترسم خانوادمون بابت این فیلم های مضخرف از هم بپاشه
  حتی وقتی دیدن که نمیتونن کاری بکنن داشتن میرفتن یه دستگاه دیگه بخرن
  به نظرتون من چیکار میتونم بکنم؟ نمیشه که هرشب پاشم برم تو اتاقم که نگاه نکنم!!!!!

 2. صلوات ها 11


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,406
  حضور
  203 روز 16 ساعت 22 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61457  با نام و یاد دوست


  مشکل من با خانواده ام در مورد ماهواره
  کارشناس بحث: استاد حامی


 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  15,839
  حضور
  221 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122786  قبل از پرداختن به پاسخ يك كتاب معرفي مي كنم

  معرفی کتاب نقش ماهواره در زندگی

  نقش ماهواره در زندگی دارای چهاربخش می باشد که عبارت است از :
  بخش اول :تاثیرات ماهواره برکودکان
  -بخش دوم:تاثیرات ماهواره بر جوانان ونوجوانان
  -بخش سوم:تاثیرات ماهواره بر خانواده
  -بخش چهارم:تاثیرات ماهواره بر جامعه از دیدگاه روانشناسی جامعه شناسی واز منظر آیات قرآن کریم واحادیث وروایات معتبر ازاهل بیت علیهم السلام
  در 240 صفحه
  انتشارات جوانان موفق
  وی گفت درپایان این کتاب بیست سوال برای مسابقه فرهنگی تنظیم شده است
  ایشان در ادامه می گوید نوشتن این کتاب بیش از شش ماه به طول انجامیده که با تحقیق وژرف اندیشی استاد سروری با قلمی روان وبه سبکی نو برای اقشار مختلف جامعه تنظیم گردیده است.
  با صحبتهای که با مسئول محترم پخش متین جناب آقای فرشی زاده درانتشارات جوانان موفق به عمل آمده است برای سهولت ودر اختیار قرار دادن کتاب نقش ماهواره در زندگی به ارگانها دولتی ومراکز فرهنگی مختلف و همچنین کانونهای فرهنگی به سراسر کشور در جهت ترویج معارف دینی با 50/درصد تخفیف اعلام آمادگی کرده اند.

  مشکل من با خانواده ام در مورد ماهواره


  نظر آيت الله ناصري درباره ماهواره


  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰ در ساعت ۰۶:۲۷
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  15,839
  حضور
  221 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122786  جمع بندي
  اعتياد والدين به ماهواره
  پرسش
  با سلام و خسته نباشید مدتی طولانی هست که خانواده من سخت معتاد شبکه های ماهواره مخصوصا GEM TV شدن یعنی به جوری اینها وابسته شدند که هر شب از ساعت ۷ تا اخر شب پای تلویزیون هستن. من هم مدتی بود به فکر این بودم که چه جوری میشه این عادت بد رو از توی خانوادم جمعش کنم و اومدم جوری دستکاریش کردم که دیگه اون شبکه ها باز نشه و نگفتم که کار من بوده و از من هم که سوال میپرسیدن یه جوری میپیچوندم که دروغ نگفته باشم. ولی انگار که مادر پدر من به این شبکه لعنتی معتاد شدن مادر من که شک کرده بود کار منه همش کارش شده بود نفرین کردن من و میگفت الهی به خاک سیاه بشینی و غیره انگار نه انگار که دارم به نفع خودشون کار میکنم. والا تو خانواده های دیگه مادر پدر به بچه میگن این کانال هارو نگاه نکن ولی انگار کار ما بر عکس شده من باید انگار جلوی اینهارو بگیرم. به هر حال منم عذب وجدان سختی بهم دست داد و دیگه مجبور شدم دوباره کانال هارو فعال کنم. والا دیگه خسته شدم میترسم خانوادمون بابت این فیلم های مزخرف از هم بپاشه. حتی وقتی دیدن که نمی‌تونن کاری بکنن داشتن میرفتن یه دستگاه دیگه بخرن. به نظرتون من چیکار میتونم بکنم؟ نمیشه که هرشب پاشم برم تو اتاقم که نگاه نکنم!!!!!
  پاسخ
  سلام خدمت شما پرسشگر محترم خيلي خوشحاليم كه از آگاهي بالايي نسبت به ماهواره و آسيب‌هايش برخوردار هستيد. براي كمك به خانواده خود از شيوه هاي زير كمك بگيريد:
  1- از زمانی که ماهواره اختراع شد تاکنون حدود 20 هزار شبکه ماهواره‌‌ای در جهان فعال است که حدود 3000 شبکه در ایران از طریق دیش و رسیورهای معمولی قابل دریافت هستند. ماهواره‌‌ها به دلیل دسترسی آسان عموم مردم در تمامی کشورها به عنوان ابزاری قوی در دست سلطه‌‌گران غربی قرار گرفته است. گاهي خانواده ها تصور مي كنند كه مخالفت با ماهواره به دليل اين است كه مسؤولان سياسي نظام آن را بد مي دانند و به همين دليل در برابر آن مقاومت مي كنند. برخي هم كه باورهاي ديني ضعيفي دارند يا بي قيد هستند تصور مي كنند فقط آسيب هاي ماهواره را مبلغان ديني از آن دم مي زنند به همين دليل در برابر سخنان كارشناسان ديني مقاومت مي كنند. بنابراين لازم است آسيب ها را از منظر كارشناسان خانواده مورد قبول خانواده به شكل غيرمستقيم در قالب كتاب، سخنراني يا نمونه هاي عيني بيان كنيد.
  2- براي رفع يك عادت بد جايگزين براي آن بگذاريد مثلا مهماني رفتن، دعوت مهمان، ديدن يك فيلم كمدي يا خانوادگي از ويدئو كلوپ يا آنتن هاي ديجيتال كشور.
  3- تا زماني كه امكان دارد به بهانه علاقه به برنامه اي مفيد مانند فيلم هاي مستند و... مانع ديدن برنامه هاي مخرب شويد. گاهي هم تشويق كنيد كه چون مثلا فلان برنامه مانند خندوانه جالب است مي خواهيد آن را ببينيد. البته با ظرافت اين كار را بكنيد كه متوجه هدف شما نشوند.
  4- اگر خانواده تنظيمات را نمي دانند شما كانال هاي مخرب را حذف كنيد. گاهي هم تنظيمات را به هم بزنيد
  5- از اقوام يا افراد بانفوذي كه روي والدين اثر دارند براي حذف ماهواره مدد بگيريد. 6- به بهانه هاي مختلف كاري كنيد كه خانواده احساس كنند ماهواره نظم شما را به هم زده است يا موقعي كه به شما نياز دارند شما گرفتار برنامه اي هستيد.
  7- باورهاي ديني را در خانواده تقويت كنيد. مانند: رفتن به زيارت قبور اموات ( ياد معاد)، تقويت ارادت به امام زمان(عج) ، زيارت اماكن مقدس مانند قم، مشهد، جمكران، ارتباط با افراد معنوي و محدود كردن ارتباط با افراد بي قيد( ارتباط در حد صله رحم)، عيادت بيماران (براي انصراف توجه به نعمت هاي الهي)، 8
  -
  توجه دادن به اين كه بدون بحث ارزش گذاري ماهواره مي تواند اعتياد آور باشد و متخصصان براي اين امر كتاب هاي زيادي نوشته اند.
  9- با اعضاي خانواده كه منطقي هستند و فكرشان به شما نزديك است به صورت فردي و يكي يكي صحبت كنيد تا آنها را متقاعد كنيد.
  10- اگر به هر دليلي امر معروف شما اثري نداشت شما طوري در جمع ننشنيد كه تأييد شما بر ديدن برنامه هاي مشكل دار باشد يا به مطالعه مشغول شويد يا برنامه مفيد ديگري براي خود داشته باشيد. ولي در كل تلاش كنيد با رفتارتان آنها را به خوبي و دينداري دعوت كنيد

  عمده ترين آسیب‌های شبکه‌های ماهواره‌ای

  چه آسیب‌هایی از طریق تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای متوجه خانواده‌ها و جوانان می‌شود؟
  ماهواره یک رسانه قدرتمند است و به خاطر ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد همچنانکه می‌تواند در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جوامع اثر مثبت داشته باشد، برنامه‌های تخریبی و فاسدی هم دارد و می‌تواند بر فکر و اندیشه و اعتقادات و رفتارهای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، تربیتی، خانوادگی و سبک زندگی مردم اثر منفی داشته باشد و استفاده نامحدود و غیر هدفمند آن می‌تواند آثار زیانباری بر جوانان، زنان و خانواده‌ها داشته باشد.
  مهمترین خطر ماهواره، بحث جهانی سازی فرهنگی است که گردانندگان امپراطوری رسانه‌ای غربی به دنبال نابود کردن حوزه فرهنگ‌های سنتی ملت‌ها و مسلط کردن سبک زندگی و فرهنگ آمریکایی بر همه مردم دنیا به نام جهانی سازی هستند.
  از میان ده‌ها اثر تخریبی و آسیبی که برنامه‌های ماهواره‌ای دارد بنده به 11 مورد اشاره می‌کنم:
  1- ترویج خشونت
  یکی از مهمترین و آشکارترین آسیب‌های فیلم‌ها و برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و بازی‌های رایانه‌‌ای خشن غربی، افزایش خشونت در جامعه است.
  همین چند وقت پیش رسانه‌ها خبری را منتشر کردند که جوانی تحت تأثیر برنامه‌های ماهواره خواهر زاده کودک خود را به قتل رساند. در برنامه‌های این شبکه‌ها صحنه‌های خشن بدون توجه به سن مخاطب نمایش داده می‌شود و مسلماً افراد چه بخواهند و چه نخواهند این برنامه‌ها در ضمیر ناخود آگاه آنها تأثیر می‌گذارد گاهی خصوصاً در فیلمهای سه بعدی چنان هنرمندانه صحنه‌ها را ساخته‌اند که افراد انگار که آموزش خشونت می‌بینند و در صحنه‌های مشابه آن صحنه، ناخودآگاه رفتاری مشابه آن را انجام خواهند داد.

  2- سست شدن بنیاد خانواده
  متأسفانه ورود بدون کنترل ماهواره در خانواده‌ها را به تعبیری می‌توان ورود یک فرد نامحرم و لاابالی و دوست ناباب برای بچه‌ها و خانواده تشبیه کرد که به دنبال اختلاف بین زن و شوهر است و به ناموس او چشم طمع دارد، و دین آنها را می‌گیرد، اعتقادات آنها را ضعیف می‌کند، مرزهای حیا و غیرت را می‌شکند، حقایق سیاسی و اجتماعی را وارونه جلوه می‌دهد، وقت آنها را می‌دزد و آنها را به همدیگر بد بین می‌کند. خرید ماهواره برای منزل ورود چنین افرادی به منزل است.
  مجاز شمردن خیانت زن به شوهر و عادی سازی روابط با جنس مخالف، عادی سازی روابط دختر و پسر قبل از ازدواج، زشتی‌ زدایی از حاملگی بدون روابط قانونی و ازدواج، اهانت به والدین و بی توجهی به آنها، نفوذ جادو و تلسم در زندگی؛ همه نشان می‌دهد که شبکه‌های ماهواره‌ای بطور هدفمند عفت و غیرت و روابط خانوادگی سالم را نشانه گرفته است.

  3- زیاد شدن آمار دختران فراری
  یکی از کارکردهای سریال‌ها و فیلم‌های پخش شده در ماهواره این است که القا می کنند که آزادی دختران در خارج از خانه است. یعنی دختران جوانی که به صورت سنتی در خانه با محدودیت‌هایی روبه رو هستند که مقداری از آن هم ضروری و لازم است، اینها را دچار حس زندانی بودن در خانه می‌کنند.
  در فیلم‌ها دختران موفق را کسانی نشان می‌دهند که خارج از خانه آزاد هستند و دخترانی که داخل خانه هستند را نا موفق و افسرده نشان می‌دهند و کم کم این حالت که معمولاً هم از طرف خانوده‌ها مدیریت نمی‌شود به عقده و افسردگی منجر می‌شود و خدای ناکرده به فرار و رویگردانی جوان از خانواده کشیده می‌شود و فرزندی که از طرف خانواده جدا شد انواع آسیب‌ها و انحرافات در انتظار اوست.

  4- اختلافات خانوادگی و شکستن حریم‌های خانواده
  یکی دیگر از خطرهایی که سریال‌های ماهواره‌ای دارند این است که در بسیاری از این فیلم‌ها افراد با انزوا طلبی و حتی مقابله با افراد خانواده و حتی خیانت به خانواده می‌توانند به موفقیت برسند.

  این فضا کم کم خانواده را به سمت بدبینی‌ها و کم اهمیت شدن نقش پدر، ایجاد اختلاف بین زوجین و دور شدن فرزندان از خانواده می‌کشاند وقتی پدر و مادری با دختر و پسر جوانشان فیلمی را می‌بینند که یک معاشقه و لو خفیف صورت می‌گیرد این مسأله پرده‌های حجاب و عفاف را از بین می‌برد و فقط خدا می‌داند که در خانواده‌هایی که قبح این مسائل بشکند چه اتفاق ناگواری می‌تواند به ‌دنبال داشته ‌باشد.

  5- بد حجابی و زنان خیابانی
  وقتی همه افراد خانواده بدون کنترل و محدودیت پای برنامه‌های ماهواره می‌نشینند که برای خانواده مناسب سازی نشده و بی حجابی و بی حیائی در آن موج می‌زند و هیچ حریمی در روابط زن و مرد نیست کم کم حجاب به عنوان یک ارزش تلقی نمی‌شود و زنان و دختران خانواده با کم حجابی یا بد حجابی در جامعه ظاهر می‌شوند و زمانی که کم کم بد حجابی زیاد شد و چشمان هوس باز هم با نگاهشان این روند را تشویق کردند جامعه به فضای خود نمائی برای مردان نا محرم تبدیل می‌شود و کم کم رابطه‌های دور از خانواده و زنان خیابانی و روابط پنهانی مردان و زنان متأهل زیاد می‌شود. در چند سال اخیر آرایش‌های بسیار زننده زنان متأهل و دختران جوان که ایران را رکورد دار مصرف لوازم آرایشی بهداشتی جهان کرده است و بروز رفتارهای دوستانه و بیان کلمات دوستانه به نامحرمان در جامعه به شدت زیاد شده است.

  6- تبلیغ تنوع‌طلبی و هوس‌بازی
  آنچه در شبکه‌های ماهواره‌ای به ویژه شبکه من و تو و فارسی‌وان مشاهده می‌شود این است‌ که بازیگران فقط به دلیل زیبایی‌شان جلوی دوربین هستند و در تمام برنامه زیبایی‌های صورت و اندام او نمایش داده می‌شود و احساسات جنسی و شهوت مخاطب را به صورت غیر مستقیم تحریک می‌کند و مخصوصاً آقایان را تحریک می‌کند که برای تفریح و تنوع هم که شده دنبال این مسائل باشند و حتی اگر دنبال این مسائل هم نروند ذهنشان درگیر خواهد شد.
  کمترین اثر این مسأله این است که روابط زن و شوهرها کمرنگ شده و رضایت جنسی از همدیگر نخواهند داشت و یک ناآرامی و نا امنی روانی و بی‌اعتمادی به همدیگر در افراد خانواده ایجاد خواهد شد و کم کم فرزندان تحت تأثیر این برنامه‌ها پدر و مادر اصیل و سنتی و مذهبی خود را بی کلاس و عقب افتاده می‌دانند و خانواده دچار بحران خواهد شد.

  7- افزایش خریدهای کاذب و بی برنامه در زندگی، فاصله گرفتن از ساده زیستی و تمایل به زندگی لوکس و اشرافی

  8- تبلیغات ضد دینی و ضد اسلامی
  شبکه‌های متعدد در زمینه تبلیغ وهابیت تکفیری و بر علیه شیعه، ترویج مسیحیت تبشیری، ترویج مذاهب خرافی مثل شیطان پرستی و تبلیغ حزب صهیونیستی بهائیت، تبلیغ سکولاریزم و القای شخصی بودن دین، ایجاد شک و تردید حتی در مسلمات دین اسلام فعالیت می‌کنند.

  9- نهادینه کردن بی‌غیرتی
  یکی از ویژگی‌های مهمی که اسلام و دیگر ادیان آسمانی حتی کسانی که اهل دین‌داری نیستند برای یک مرد ارزش می‌دانند غیرت است و تقریباً همه مردان جامعه ما روی ناموس خود حساسیت دارند و ناموس یکی از ویژگی‌های آشنای فرهنگ ماست.
  یکی از موانع اصلی انحراف و یکی از سدهای محکم فرهنگی جامعه ما در برابر فساد و انحراف همین غیرت است.
  اگر مردی حساسیت خود را نسبت به ناموس از دست بدهد می‌تواند زمینه ساز انحراف بشود چرا الان بعضی از مردان جامعه ما هیچ حساسیتی نسبت به آرایش و پوشش‌های زننده همسران و دختران و نوامیس خود ندارند؟
  این موضوع مهمی است آیا این مردان نمی‌دانند که مردانی که از چشمان خود مراقبت نمی‌کنند چگونه و با چه نگاه لذت جویانه‌ای به ناموسشان نگاه می‌کنند؟
  پس چرا با علم به این مسأله باز هم جلوگیری نمی‌کنند و شاید هم خودشان همسرشان را به این نوع پوشش دعوت می‌کنند؟
  این به خاطر ضعف غیرت است و آن ویژگی مردانه است که این ویژگی زنانه را حفظ می‌کند و غرب در شبکه‌های ماهواره‌ای به‌ ویژه در فارسی وان و من و تو به شدت بر این مسأله با حساسیت تمرکز دارد که غیرت مردان ما را ضعیف کنند چون آنها می‌دانند تا غیرت مردان باشد عفت و حیای زن لکه‌دار نمی‌شود.

  10- اعتیاد به ماهواره
  متأسفانه اعتیاد به ماهواره مثل اعتیاد به مواد مخدر به یکی از بیماری‌ها و بحران‌های عصر ما تبدیل شده است و ارزش‌های اخلاقی و خانوادگی را تهدید می‌کند.

  11- بلوغ زود‌رس
  دیدن برنامه‌‌های برخی شبکه‌های ماهواره‌‌ای موجب بلوغ زودرس بچه‌ها می‌شود. اگر فرزندان ما صحنه‌های مبتذل و رقص و صحنه‌های تحریک کننده را ببینند و شرایط ازدواج برای آنها فراهم نباشد سعی می‌کنند عطش خود را از راه دیگری فرو بنشانند کم کم زمینه خود ارضایی یا ارتباط‌های غیر اخلاقی برای آنها فراهم می‌شود.  معرفی کتاب نقش ماهواره در زندگی

  نقش ماهواره در زندگی دارای چهاربخش می باشد که عبارت است از :
  بخش اول :تاثیرات ماهواره برکودکان
  -بخش دوم:تاثیرات ماهواره بر جوانان ونوجوانان
  -بخش سوم:تاثیرات ماهواره بر خانواده
  -بخش چهارم:تاثیرات ماهواره بر جامعه از دیدگاه روانشناسی جامعه شناسی واز منظر آیات قرآن کریم واحادیث وروایات معتبر ازاهل بیت علیهم السلام
  در 240 صفحه
  انتشارات جوانان موفق
  وی گفت درپایان این کتاب بیست سوال برای مسابقه فرهنگی تنظیم شده است
  ایشان در ادامه می گوید نوشتن این کتاب بیش از شش ماه به طول انجامیده که با تحقیق وژرف اندیشی استاد سروری با قلمی روان وبه سبکی نو برای اقشار مختلف جامعه تنظیم گردیده است.
  با صحبتهای که با مسئول محترم پخش متین جناب آقای فرشی زاده درانتشارات جوانان موفق به عمل آمده است برای سهولت ودر اختیار قرار دادن کتاب نقش ماهواره در زندگی به ارگانها دولتی ومراکز فرهنگی مختلف و همچنین کانونهای فرهنگی به سراسر کشور در جهت ترویج معارف دینی با 50/درصد تخفیف اعلام آمادگی کرده اند.

  مشکل من با خانواده ام در مورد ماهواره


  ..........................
  1-گفتگوی با حجت‌الاسلام جواد نصرالله‌پور کارشناس مسائل رسانه‌ ، به نقل از سايت مشرق: تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۲

  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ در ساعت ۲۱:۳۲
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 8. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود