ترس

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترس

سلام خدمت دوستان عزیز

من یه مشکلی دارم و بابت این موضوع اذیت میشم

کارشناسان محترم اگه راهنماییم کنن متشکر میشم

واقعیتش من از تاریکی یه خورده واهمه دارم

مثلا صبح که برای نماز بیدار میشم و همه جا تاریکه همش فکر میکنم الان یکی میاد جلو چششم ...

یا مثلا شب اگه تو خونه تنها باشم شدیدا استرس میگیرم

تو جاهایی که پله باشه میترسم و حس میکنم از بالا یا پایین پله ها الان یکی میاد طرفم

خودم میدونم که توهم میزنم و اصلا منطقی نیست ولی خب احساسیه که نمیتونم باهاش مقابله کنم

من شنیدم میگن ادمایی که ایمانشون ضعیفه میترسن ...

منم دقیقا از اجنه و اینا میترسم چون چندین بار به چشم دیدمشون یا احساسشون کردم

از اون موقع به بعد همش استرس دارم که توی تاریکی تنها نباشم

سوالم اینه ینی واقعا ایمان من ضعیفه که از اجنه میترسم ؟ یا این یه چیز نرمالی هست ؟

باید چه کارهایی کنم که نترسم ؟

البته اینم بگم وقتی احساس کنم همچین موجوداتی اطرافم هستن اصلا

نمیترسم ولی بعدش که همه چی تموم میشه ترس بهم غلبه میکنه

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

roz1017;682773 نوشت:
پرسش ترس

سلام خدمت دوستان عزیز

من یه مشکلی دارم و بابت این موضوع اذیت میشم

کارشناسان محترم اگه راهنماییم کنن متشکر میشم

مثلا صبح که برای نماز بیدار میشم و همه جا تاریکه همش فکر میکنم الان یکی میاد جلو چششم ...

تو جاهایی که پله باشه میترسم و حس میکنم از بالا یا پایین پله ها الان یکی میاد طرفم

خودم میدونم که توهم میزنم و اصلا منطقی نیست ولی خب احساسیه که نمیتونم باهاش مقابله کنم

من شنیدم میگن ادمایی که ایمانشون ضعیفه میترسن ...

منم دقیقا از اجنه و اینا میترسم چون چندین بار به چشم دیدمشون یا احساسشون کردم

از اون موقع به بعد همش استرس دارم که توی تاریکی تنها نباشم

سوالم اینه ینی واقعا ایمان من ضعیفه که از اجنه میترسم ؟ یا این یه چیز نرمالی هست ؟

باید چه کارهایی کنم که نترسم ؟

البته اینم بگم وقتی احساس کنم همچین موجوداتی اطرافم هستن اصلا

نمیترسم ولی بعدش که همه چی تموم میشه ترس بهم غلبه میکنه

با عرض سلام و ادب خدمت شما
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد :
ضمن توجه به تاپیک :
مشکلی عجیب و آزار دهنده (جن هراسی و اضطراب)

به نکات زیر نیز توجه نمایید :

همه موجودات مخلوق خداوند و مقهور نيروى او مى باشند و خداوند قدرت مطلق و بى انتها است. اگر انسان با اعتقاد در زندگى به خدا تكيه كند و به او پناه ببرد هيچ موجودى نمى تواند به او ضرر و يا آسيبى برساند.

در مورد جن باید توجه داشت که آنها یا مومن هستند و یا کافر مومنهای آنان که اذیتی ندارند ولی جنهای کافر شاید شیطنتهایی داشته باشند که با دستوراتی که از جانب خداوند رسیده از آنها حفظ می شویم که عبارتند از:
1- اذان گفتن با صداى بلند در محيط خانه

2- نصب آيه الكرسى در خانه

3- نوشتن بشم الله الرحمن الرحيم بر سر در خانه

4- قرائت و تلاوت آيات نورانى قرآن در محيط منزل

5- خواندن جهار قل (سوره هاى توحيد و كافرون و ناس و فلق) در هر روز و به خصوص در اول صبح

6- خواند آيه الكرسى به طور مكرر

اما از همه مهم ترو مطمنن ترين راه اين است كه به خداوند پناهنده شويم و خود را از شر همه موجودات موذى در امان و پناه او در آوريم.

ترسی را ذکر نمودید تنها از قوه خیال نشات می گیرد و بخاطر خیال پردازی قوت می گیرد و البته اضطراب سبب تشدید این ترس می شود.
لذا باید قوه خیال خود را مدیریت نمایید و از سویی دیگر اضطراب خود را کاهش دهید و آرامش پیدا کنید. عمل به نکات فوق سبب آرامش می شود و البته باید به موارد زیر نیز توجه نمایید:
نماز اول وقت ،خواندن قرآن مخصوصا چهار قل و آیه الکرسی،صدقه دادن و... سبب آرامش انسان می شود.
برای کنترل اضطراب از تاپیک زیر نیز استفاده کنید:
[h=1]دعا برای رفع اضطراب[/h]استفاده از مهارتهای کنترل افکار از جمله:
تلقین مثبت به خود و نوشتن افکار منفی و فکر نکردن مکرر در مورد آن افکار و به جای آن در نظر جملات مثبت و تفکر روی آنها
هر موقع افکار منفی به سراغ شما آمد کشی را در دست داشته باشید و با کشیدن آن و ایجاد درد مختصر آن فکر را از خود دور نمایید
و...

در پناه قرآن عترت موفق باشید
یا علی

roz1017;682773 نوشت:

با عرض سلام به شما.
من دوستی دارم که قبلا به من گفت از تاریکی می ترسد و چیزهایی شبیه آنچه گفتید گفت.اما پس از مدتی که توانست با استعانت از خدا بر گناهانش غلبه کنه و اونارو ترک کنه و ایمانش بالا رفت خود او به من گفت که دیگر از تاریکی نمی ترسد و حتی از سگی که دارد در کنارش به دنبال کسی می دود نمی ترسد.
به نظر من این قسمت از سوالتان صحیح است.البته به نظر من

roz1017;682773 نوشت:

سلام
خب این طبیعی هست برای همه هست
مثلا من یادم میاد سربازی من منتقل شده بودم یه پادگان بیرون شهر
پادگان مابزرگ بود ما هم 4 تا سرباز بودیم
یه بار رفتم پشت ساختمون اداری دیدم تموم دیوارها سوراخ سوراخ هست!
پرسیدم چرا اینطوریه که یکی از بچه های قدیمی گفت چندین سال قبل منافقا یه بار اومده بودن اینجا یکی از سربازا از ترس در و دیوار و بست به رگبار که اینجا هنوز جاش هست!(حالا الکی...دیوار خودش متخلل شده بود داشت می پوسید!)

همین باعث شد حتی بقیه سرباز جدیدا که می اومدن (من برای اینکه نخوابن سر پست شب) اینو که بهشون میگفتم حتی می خواستن برن بیرون دستشویی جایی می ترسیدن !
یعنی
اول باید منو بزور بلند میکردن من میرفتم توی حیاط می ایستادم بعد اونا برن!!:Khandidan!:

راهنما;686016 نوشت:

با عرض سلام و ادب خدمت شما
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد :
ضمن توجه به تاپیک :

مشکلی عجیب و آزار دهنده (جن هراسی و اضطراب)

به نکات زیر نیز توجه نمایید :

همه موجودات مخلوق خداوند و مقهور نيروى او مى باشند و خداوند قدرت مطلق و بى انتها است. اگر انسان با اعتقاد در زندگى به خدا تكيه كند و به او پناه ببرد هيچ موجودى نمى تواند به او ضرر و يا آسيبى برساند.

در مورد جن باید توجه داشت که آنها یا مومن هستند و یا کافر مومنهای آنان که اذیتی ندارند ولی جنهای کافر شاید شیطنتهایی داشته باشند که با دستوراتی که از جانب خداوند رسیده از آنها حفظ می شویم که عبارتند از:
1- اذان گفتن با صداى بلند در محيط خانه

2- نصب آيه الكرسى در خانه

3- نوشتن بشم الله الرحمن الرحيم بر سر در خانه

4- قرائت و تلاوت آيات نورانى قرآن در محيط منزل

5- خواندن جهار قل (سوره هاى توحيد و كافرون و ناس و فلق) در هر روز و به خصوص در اول صبح

6- خواند آيه الكرسى به طور مكرر

اما از همه مهم ترو مطمنن ترين راه اين است كه به خداوند پناهنده شويم و خود را از شر همه موجودات موذى در امان و پناه او در آوريم.

ترسی را ذکر نمودید تنها از قوه خیال نشات می گیرد و بخاطر خیال پردازی قوت می گیرد و البته اضطراب سبب تشدید این ترس می شود.
لذا باید قوه خیال خود را مدیریت نمایید و از سویی دیگر اضطراب خود را کاهش دهید و آرامش پیدا کنید. عمل به نکات فوق سبب آرامش می شود و البته باید به موارد زیر نیز توجه نمایید:
نماز اول وقت ،خواندن قرآن مخصوصا چهار قل و آیه الکرسی،صدقه دادن و... سبب آرامش انسان می شود.
برای کنترل اضطراب از تاپیک زیر نیز استفاده کنید:
دعا برای رفع اضطراب

استفاده از مهارتهای کنترل افکار از جمله:
تلقین مثبت به خود و نوشتن افکار منفی و فکر نکردن مکرر در مورد آن افکار و به جای آن در نظر جملات مثبت و تفکر روی آنها
هر موقع افکار منفی به سراغ شما آمد کشی را در دست داشته باشید و با کشیدن آن و ایجاد درد مختصر آن فکر را از خود دور نمایید
و...

در پناه قرآن عترت موفق باشید
یا علی

نقل قول:

ممنون از راهنماییاتون

من قبلا اون مواردی رو که گفتین خودم انجام دادم و بابت این شکایت ندارم که این موجودات رو میبینم یا نه

فقط از این نگرانم که حتما ایمانم ضعیفه که میترسم

آیا ترس نشانه سستی ایمان نیست؟ من باید چیکار کنم که ایمانم قوی شه

من حتی برای غلبه بر ترسم خودم رو در موقعیت هایی قرار میدم که خودم رو برای خودم

ثابت کنم که چیزی برای ترسیدن وجود نداره

مثلا با وجود ترسیدن از تاریکی بازم تنهایی میرم تو تاریکی که بهم ثابت شه نمیترسم

roz1017;686059 نوشت:
آیا ترس نشانه سستی ایمان نیست؟ من باید چیکار کنم که ایمانم قوی شه

با عرض سلام و ادب
ترس علل مختلفی می تواند داشته باشد و نمی توان به صورت قطعی گفت که علت ترس شما ضعف در ایمان می باشد
البته افزایش ایمان در کاهش ترس تاثیر گذار می باشد.
برای افزایش ایمان ضمن مراجعه به تاپیکهای مربوطه در بخش اخلاق
از جمله:
[h=1]راهکارهایی برای تقویت ایمان و معنویت
[/h]
با کارشناس مربوط به این بخش صحبت نمایید.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

ممنون از پاسخگوییتون :Gol:

موضوع قفل شده است