جمع بندی معرفی کتاب برای تازه مسلمان و یا فردی که شیعه شده

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
معرفی کتاب برای تازه مسلمان و یا فردی که شیعه شده

سلام
همیشه این سوال در ذهنم بود . چون بعضی اوقات به خودم نگاه می کنم چیزی بیشتر از یک بی خدا ندارم .
فرضا من یک کافر بی خدا هستم که به تصادف با اسلام آشنایی هایی دارم و به اسلام علاقه مند شدم ولی همچنان یک آتئیست هستم . اگر قرار باشد شما به عنواو یک مسلمان برای اسلام آوردن من کتابی غیر از قرآن معرفی کنید چه کتاب هایی معرفی می کنید ؟
همین فرض و همین سوال را برای یک تازه مسلمان غیرشیعه و یک مسلمان که تازه شیعه شده را دارم .
ممنون از پاسخگویی تان .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صدیق

پرسش:
اگر قرار باشد به عنوان یک مسلمان برای اسلام آوردن، کتابی غیر از قرآن معرفی شود، چه کتاب‌هایی معرفی می‌شود.؟

پاسخ:
پاسخ به این سوال نیازمند آن است که بدانیم تازه مسلمان و کسی که تازه شیعه شده تا چه حدی از منابع و مطالب ضد دینی یا ضد شیعی مطلع است.
قطعا کسی که با شبهات و سوالات الحادی آشنایی دارد را نمی‌توان با کسی که به هر جهت غیر علمی و به صورت دل‌بخواهی دینی را نپذیرفته است، فرق می‌کند.
شخص مستبصر نیز یا کسی که قبلا با شبهات اهل سنت در مورد شیعیان آشنایی داشته و بعدا با تحقیق مسلمان شده و یا کسی است که صرفا به جهت جوسازی تبلیغاتی یا تبعیت از محیط زندگی و خانواده سنی بوده و بعد با تحقیق شیعه شده است.
با این حال، بنده برای سطح عمومی رو به بالا چند منبع را معرفی می‌کنم.
برای آشنایی با اسلام:
1. آشنایی با عقاید، محمد تقی مصباح یزدی.
2. عقاید استدلالی، علی ربانی گلپایگانی.
3. آموزش کلام اسلامی، محمد سعیدی مهر.
4. محاضرات فی الالهیات، علی ربانی گلپایگانی.

برای آشنایی با شیعه به صورت خاص:
1. شیعه در اسلام، سید محمد حسین طباطبایی.
3. المراجعات، سید عبدالحسین شرف الدین یا ترجمه آن با عنوان رهبری امام علی در قرآن و سنت پیامبر (ترجمه محمد جعفر امامی).
4. آنگاه هدایت شدم، سید جواد مهری.
5. اهل سنت واقعی، تیجانی سماوی، ترجمه سید جواد مهری.

saleht;682310 نوشت:
سلام
همیشه این سوال در ذهنم بود . چون بعضی اوقات به خودم نگاه می کنم چیزی بیشتر از یک بی خدا ندارم .
فرضا من یک کافر بی خدا هستم که به تصادف با اسلام آشنایی هایی دارم و به اسلام علاقه مند شدم ولی همچنان یک آتئیست هستم . اگر قرار باشد شما به عنواو یک مسلمان برای اسلام آوردن من کتابی غیر از قرآن معرفی کنید چه کتاب هایی معرفی می کنید ؟
همین فرض و همین سوال را برای یک تازه مسلمان غیرشیعه و یک مسلمان که تازه شیعه شده را دارم .
ممنون از پاسخگویی تان .

[=&quot]بسمه تعالی کاربر گرامی سلام علیکم [=&quot]اینکه تا میتوانید با مطالعه کتب مفید و متقن اعتقادات و باور های خود را از ابتدا با تفکر و تعقل بسازید و تقویت کنید از مباحث [=&quot]اثبات وجود خدا (در حد توان و فهم) سپس به بحث دین شناسی و بررسی ادیان و سپس مذهب شناسی و احکام (البته نه در حد بسیار بالا که در این صورت باید حداقل 10 تا 20 سال مستمر درس بخوانید و ...) وقتی که با تفکر و اندیشه صحیح انسان به راه صحیح دست یابد دیگر شبهات و طوفان های شیاطین نمیتواند او را از مسیر سعادت منحرف کند ان شا الله 2-بنده به شما تعدادی کتاب معرفی میکنم که مناسب عموم مردم و اشخاص دانشگاهی است و موضوعات آن را هم توضیح میدهم :1-در اول کار توصیه کلی بنده در این باب این است که کتب 2 عالم بزرگوار (مرحوم علامه محمد تقی جعفری و مرحوم آیت الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی) را حتما مطالعه فرمایید 2-برای مباحث خدا شناسی مرحوم آیت اله العظمی دکتر صادقی تهرانی یک کتاب کوچک و بسیار عالی (که گفتگو و سوالات مادیگرایان در زمان شاه با ایشان است و مطالب بسیار ساده و در عین حال متقن و بی نظیر است[=&quot])[=&quot] [=&quot]به نام آفریدگار و آفریده دارند[=&quot] که برای شما بسیار مفید است 3-در مباحث ادیان و اسلام مرحوم آیت الله دکتر صادقی تهرانی کتاب دیگری با نام بشارات عهدین دارند که در ضمن کم حجم بودن بسیار متقن و بی نظیر است و علامه طباطبایی و آیت الله محمد تقی آملی بر آن تقریظ نوشته اند و این کتاب بسیار مورد توجه آیت الله بروجردی قرار گرفت[=&quot] [=&quot]این کتاب دارای حدود 50 بشارت از کتب مقدس عهد جدید و قدیم در باب پیامبر اسلام و امام حسین و امام زمان است و بررسی کم نظیر و قرآنی و بدون غرض میان اسلام و ادیان دیگر و پرسش هایی از صاحبان مکاتب دیگر است[=&quot] [=&quot]4-[=&quot]در باب حقوق بشر و دیدگاه و ارتباط اسلام با آن به کتاب بی نظیر و استثنایی علامه محمد تقی جعفری به نام ((حقوق بشر از دیدگاه اسلام و غرب)) رجوع کنید که زبان از وصف آن قاصر است فقط باید این کتاب را خواند و دیگر هیچ!!!!![=&quot] 5-در باب تشیع و مذاهب اسلامی هم دو کتاب علی و زمام داران آیت اله دکتر صادقی تهرانی و الغدیر(که در 11 جلد به فارسی ترجمه شده و خلاصه 1 جلدی آن هم است) بسیار عالی و بی نیاز کننده است برای خرید این کتاب ها هم کتب علامه جعفری به موسسه ایشان که در اینترنت با نام استاد جعفری اگر جستجو کنید میتوانید اینترنتی هم خرید کنید و توضیحات بیشتری در باب ایشان و کتب ایشان بخوانید و در باب آیت الله صادقی تهرانی هم انتشارات شکرانه ودر اینترنت سایت[=&quot] [=&quot]forghan.ir [=&quot]میتوانید دیدن کرده و اگر خواستید شماره پسر ایشان را به شما میدهم تا با تماس با ایشان بتوانید کتب مورد نظر را سفارش دهید[=&quot] در انتها ضمن تشکر از شما اگر مطلب و سوالی از بنده دارید بفرمایید

saleht;682310 نوشت:
سلام
ممنون از پاسخگویی تان .

السلام علیکم و رحمة الله
سوال مشابه، قبلاً مطرح شده...
این تاپیک را مطالعه فرمایید...
http://www.askdin.com/thread41900.html

موضوع قفل شده است