آیا این ازدواج دوام دارد؟ (اختلاف در سن و کفویت اقتصادی)

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا این ازدواج دوام دارد؟ (اختلاف در سن و کفویت اقتصادی)

با سلام

من 24 سال سن دارم و میخوام با خانمی ازدواج کنم که 34 سال سن دارند. ایشون از فامیل هستند و 10 سال پیش ازدواج کردند و 2 سال پیش جدا شدند و فرزندی هم ندارند. من دانشجوی انصرافی مترجمی زبان هستم یعنی مدرکم دیپلم هست و ایشون فوق لیسانس وکالت دارند. من روزنامه نگار هستم و درآمدم ماهانه 1.2 میلیون تومان هست و درآمد ماهانه ایشون 6 میلیون تومان. بچه دوست ندارم. خانواده من در منطقه 13 تهران هستند و خانواده ایشون در منطقه 2 و املاک و دارایی های خانواده ایشون چند برابر خانواده من هست. در مورد مسکن هم واحدی 70 متری در همان منطقه 13 دارم که مال پدرم هست. من واقعا ایشون رو دوست دارم و خدا شاهده به دنبال پول ایشون نیستم ولی خب تفاوت ها فراوان است و من میترسم که ازدواجمان به طلاق بیانجامد و من خیلی از طلاق بدم میاد و نمیخوام سرمایه گذاری عاطفیم با شکست مواجه بشه.

به نظر شما این ازدواج دوام دارد؟

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

s@eed;681885 نوشت:
با سلام

من 24 سال سن دارم و میخوام با خانمی ازدواج کنم که 34 سال سن دارند. ایشون از فامیل هستند و 10 سال پیش ازدواج کردند و 2 سال پیش جدا شدند و فرزندی هم ندارند. من دانشجوی انصرافی مترجمی زبان هستم یعنی مدرکم دیپلم هست و ایشون فوق لیسانس وکالت دارند. من روزنامه نگار هستم و درآمدم ماهانه 1.2 میلیون تومان هست و درآمد ماهانه ایشون 6 میلیون تومان. بچه دوست ندارم. خانواده من در منطقه 13 تهران هستند و خانواده ایشون در منطقه 2 و املاک و دارایی های خانواده ایشون چند برابر خانواده من هست. در مورد مسکن هم واحدی 70 متری در همان منطقه 13 دارم که مال پدرم هست. من واقعا ایشون رو دوست دارم و خدا شاهده به دنبال پول ایشون نیستم ولی خب تفاوت ها فراوان است و من میترسم که ازدواجمان به طلاق بیانجامد و من خیلی از طلاق بدم میاد و نمیخوام سرمایه گذاری عاطفیم با شکست مواجه بشه.

با تشکر

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میگنم راهگشا باشد.

1. در مورد ملاکهای انتخاب همسر مطالعات بیشتری داشته باش.
  2. یکی از ملاکهای مهم در انتخاب همسر کفویت سنی و اقتصادی وعلمی و مدرکی و...می باشد.و این دو مورد در ازدواج شما نمی باشد لذا همین دو مورد ممکن است سبب بروز اختلافات فراوانی شود.
  3. شما الان می گویید از فرزند خوشتان نمی آید در آینده چه؟
  4. یکی از عللی که توصیه می شود که سن همسر پایین تر باشد ارضاء حس زیبایی گرایی و جنسی می باشد که در صورتی اختلاف سنی (زیاد بودن سن خانم)به درستی تامین نمی شود و علاوه بر اینکه سبب بروز اختلافاتی می شود و امکان ارتباط با خانم دیگر را توسط شما تقویت می کند
  5. از علل دیگر ارضاء حس هیجانی و عاطفی برای هردو می باشد که باز هم حاصل نمی شود چرا که هیجانات ایشان نسبت به شما به شدت کم شده است و ممکن است ایشان نسبت به شما حس مادرانه و نه همسری داشته باشد و درآمد ایشان و ازدواج قبلی ایشان این نکته را تقویت می نماید.(به خاطر رشد زودتر خانمها نسبت به آقایان اختلاف سنی 10 سال را باید حدودا 13 سال در نظر گرفت )
  6. از علل دیگر خانم نیاز دارد که به مردی تکیه کند و مرد هم نیاز دارد که خانمی به او تکیه کند و با توجه به شرایط شما محقق نمی شود
  7. نداشتن کفویت در زمینه مالی و علمی و برتر بودن خانم در این زمینه ها سبب نوعی برتری جویی ایشان نسبت به شما می شود که این با مدیریت خانواده توسط مرد و تربیت فرزندان ناسازگار است و علاوه بر این ممکن است سبب ایجاد رقابت در شما در بدست آوردن کمبودهای شما از طرق نادرست شود.
  8. و...
خلاصه:

با توجه به نکات گفته شده بخاطر نبود کفویت این ازدواج به صلاح شما نمی باشد و ممکن است مشکلات زیادی در زندگی برای شما ایجاد نماید مگر آنکه در شما و ایشان ویژگیهایی داشته باشد که نقص های ظاهری هریک از جمله سن و ظاهر و ازدواج قبلی در خانم و مسائل مالی و علمی و مدرکی و...در آقا را بپوشاند.و این ویژگیها سبب شود که آن نقایص ظاهری به چشم نیاید.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یاعلی

مورد خوبی پیدا کردی.خودش راضیه که دیگه بحثی نیس.وکیلم که هست ازین موردا زیاد دیده.الکی یه کاریا نمیکنه.اگه من همچین موردی پیدا میکردم معطل نمیکردم.

به نظرم اگه هم صنف و رده خودتون رو انتخاب کنین به صلاحتون باشه

اگه در اینده خدایی نکرده مشکلی براتون پیش بیاد و اون خانم یه بار مال

و اموالش رو به رختون بکشه یا حرفی بگه که شما رو به سخره بکشه واقعا از نظر روحی به هم میریزین

و این که زندگی در کنار این خانم با این شرایط اعتماد به نفس شما رو پایین میاره

البته این نظر من بود

مطمئن باشید اگر چنین کاری بکنید بزرگترین اشتباه زندگی خودتونو کردین 10 سال بزرگتر ؟؟!!!!!
حتما سخرانی استاد فرهنگ رو در مورد ازدواج گوش بدید گذاشتن توی نت برای دانلود در مورد همین مسءله هم صحبت کرده

سلام
اگه واقعاً مطمئني كه اين ازدواج براي هر دو به صلاح هست، بنظرم ترديد نداشته باش
نگران حرف ديگران و فاميل هم نباش، هر كسي حق انتخاب همسر داره
تو روزهاي سخت زندگي مگه اون افراد ميان به شما كمك كنن ؟!
نه، و اين همسر انسان هست كه همدرد آدم ميشه (هم مرد نسبت به زن و هم زن نسبت به مرد)
پس اگه مطمئني مشكلي نيست و مي تونيد همراه خوبي براي هم باشيد، به حرف ديگران توجه نكنيد

s@eed;681885 نوشت:
با سلام

با تشکر

شما وقتی همسن ایشون بشید، یعنی 10 سال بعد ایشون در اواخر میانسالی به سر می برن و یائسه میشن و این یعنی شروع پیری، در حالی که شما هنوز جوان هستی.

میل جنسی این خانوم روز به روز کمتر میشه و احتمال اینکه شما مجبور شی برای ارضای نیازهات روابط جدیدی رو شروع کنی خیلی زیاده، احتمال باروری هم کمتر. شما می مونی و یک همسر پیر، یک زندگی کسل کننده نه بچه ای و نه حرارت و گرمی تو زندگی.

24 سالگی برای یک پسر تازه اول جوونی، شما می تونی افراد خیلی مناسب تری رو پیدا کنی.

اگر همین اختلاف بر عکس بود باز هم امکان مشکلاتی بود ولی کوچکتر بودن سن مرد تا این حد اصلا عقلانی نیست.

در ضمن ایشون مطلقه هستن، شا باید بدونی چرا ایشون نتونسته یک زندگی رو نگه داره، به خاطر وضعیت مالی خوب این خانوم، به این فکر کن که این خانوم از هر نظر در زندگی استقلال داره و

احتمالا اگر در زندگی با شما دچار مشکل بشه، فورا دوباره مسئله طلاق مطرح کنه.

رنگین;682707 نوشت:

در ضمن ایشون مطلقه هستن، شا باید بدونی چرا ایشون نتونسته یک زندگی رو نگه داره، به خاطر وضعیت مالی خوب این خانوم، به این فکر کن که این خانوم از هر نظر در زندگی استقلال داره و

احتمالا اگر در زندگی با شما دچار مشکل بشه، فورا دوباره مسئله طلاق مطرح کنه.

خب ما نبايد اينطوري درباره ي ديگران قضاوت كنيم
شايد همسر سابق اون خانوم مشكلاتي داشته
كه قطعاً استارتر در اين باره اطلاعات لازم رو بايد بدونن

درضمن مهمترین قضیه اینکه شما زن نخواهی گرفت شما فقط بچه یکی دیگه خواهی شد یعنی باید هر روز غرورتو بشکنی هر روز تحقیر بشی عامیانه ترین چیزهم شما نمیتونید با خانمت به یه کافیشاپ بری نه اینکه نمیتونی اما نمیخوای از ترس نگاهای تمسخر امیز و.....

بسم هو

با سلام و عرض ادب

بنده به عنوان یک دانشجوی روانشناسی عرض میکنم که : به احتمال 95 درصد این ازدواج با شکست رو به رو میشه و فقط 5 درصد شانس هست و اون هم جز استثناعات هست

یعنی شمامثلا فکر کن از بین 100 تا مهره 95 تاش مهره سوخته هست که میخوای برداری 5تاش سالم هست ... از بین 95 تا سوخته میشه از اون 5تا سالم رو برداشت؟؟؟؟!!!

همچنین:

از بهلول (معروف) درباره همسر گزیدن پرسیدن گفت : زنی رو انتخاب کن که مال خودت باشه: گفتن یعنی چی؟ گفت :یعنی همسری رو انتخاب کن که بکر باشه

اگه مطلقه باشه نصفش مال توعه چون خاطراتش همیشه تو ذهنشه

اگه بچه داشته باشه هیچیش مال تو نیست چون فرزندش همیشه اون رو یاد همسر قبلیش میندازه.

همیشه به دنبال کسی باش که بیشتر ویژگی هایتان مثل هم باید بخصوص از لحاظ مذهبی و اقتصادی

در ضمن یک زن مردی رو دوست داره که بهش بتونه تکیه کنه شما 10 سال ازش کوچکتری !!!!!!!!:Moteajeb!:

اگه اون قبول میکنه تحت احساسات عمل میکنه زمانی که احساسات رفت کنار با عقل میبینه که چه اشتباهی کرده و بهونه گیری ها شروع میشه

زمانی که انسان تحت احساسات ترس خشم محبت عشق هست دستگاه لیمبیک به کار میافته و عقل غیرفعال میشه.....

در ضمن اون زن مطلقه هست و یکبار شکست خورده ولی شما تجربه اولتون رو با خانم مطلقه باید سپری کنید

حالا مختارید بنده گفتنی ها رو به طور مفصل گفتم

96xy;682697 نوشت:
سلام
اگه واقعاً مطمئني كه اين ازدواج براي هر دو به صلاح هست، بنظرم ترديد نداشته باش
نگران حرف ديگران و فاميل هم نباش، هر كسي حق انتخاب همسر داره
تو روزهاي سخت زندگي مگه اون افراد ميان به شما كمك كنن ؟!
نه، و اين همسر انسان هست كه همدرد آدم ميشه (هم مرد نسبت به زن و هم زن نسبت به مرد)
پس اگه مطمئني مشكلي نيست و مي تونيد همراه خوبي براي هم باشيد، به حرف ديگران توجه نكنيد

یه روز بهتون ثابت میشه که همسر ادم هم همدرد ادم نمیشه اون موقع یاد حرف من بیافتید

اون چیزی که توی طایفه خانم نیست وفا هست البته کلا وفایی وجود نداره .

[=Arial Black]برادر عزیز
سلام

سوال شما بسیار کلی است و به منظور راهنمایی دقیق، نیاز به اطلاعات بسیار بیشتری از شرایط و روحیات شما و خانم محترمه وجود دارد.
بنده نه این ازدواج را به شما توصیه می‌کنم و نه شما را از آن نهی می‌کنم.
شانس موفقیت این ازدواج چندان زیاد نیست. ولی موفقیت در این ادواج نیز محال نیست.
لذا به شما اکیداً توصیه می‌نمایم که در صورت اصرار به این وصلت، به اتفاق خانم، به مشاوران دلسوز و فهیم مراجعه نمایید و از اتخاذ تصمیمات احساسی و ناگهانی خودداری نمایید.
شاید این ازدواج جزو معدود ازدواج های موفق اینچنینی باشد. اما تا زمانیکه مطمئن نشده‌اید اقدام نکنید.

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیار واضحه که علاقه شما عاقلانه نیست. اگر این ازدواجتان به طلاق نینجامد بزرگترین ضربات روحی را خودت خواهی خورد. من خودم به یک دختر علاقه مند شدم بعد فهمیدم دوسال ازم بزرگتره نرفتم سراغش.شما می خواهید با کسی ازدواج کنید که 10سال ازخودتان بزرگتره. این خیلی عجیبه.از من یاد بگیرید. مرد باید حدود 3یا 4 سال اززنش بزرگتر باشه. نمی خوای که 5سال دیگه بایک پیرزن زندگی کنی؟

s@eed;681885 نوشت:
با سلام

با تشکر

سلام.

اولا صلاح مملکت خویش خسروان دانند

و اما بعد. به نظر من این موضوع و نحوه ی مواجهه ی شما با اون بستگی به میزان و نوع رابطه ی شما با خانم ها و دختر ها داره

بازم می گم به نظر من شمایی که داری یه همچین کاری رو می کنی یا خیلی خیلی با دخترها و خانم ها رابطه داشتی به حدی که دیگه از لحاظ جسمی و جنیسی فرقی بین 34 و 20 نمی بینی و فقط به باطن اون شخص توجه داری
یا اینکه تا حالا به هیچ وجه با خانمی در ارتباط نبودی (مثل من) و به واسطه ی همین دوری فرقی بین 34 و 20 نمی زاری.

خیلی خوبه که شما به شخصیت اون خانم توجه کردی، این نشان از شخصیت والای شماست اما ازدواج فقط و فقط " دوست دارم" نیست.

شما مجردی و در اوج احساسات و غرایض، ایشون از این دوره گذشته و شاید این حرکات رو بچه گانه ببینه،
شما می خوای باهاش دل و قلوه رد و بدل کنی، ایشون از کار و پول صحبت می کنه
شما می خوای درباره ی اسم پسر یا دختر آیندتون صحبت کنی، ایشون داره برای پسر و دخترش لباس می خره.
اون پسر یا دختر ممکنه( ممکنه) در آینده نسبت به شما حس حمایت کننده و سرپرست نداشته باشن
شما می خوای مثل پسرخالت بری یه شام تو پارک بزنی اما ایشون به فکر بچه هاشه که تنها تو خونن
شما می خوای خانومت لباسای تنگ و خوشگل (تو خونه) بپوشه ولی ایشون از این دوران و اینجور کارا گذشته و ممکنه باعث سردشدن شما بشه
و کلی چیزای دیگه ....
به هرحال یه کم بیشتر فکر کن :ok::ok:

علی علی

*شیوا*;682790 نوشت:
یه روز بهتون ثابت میشه که همسر ادم هم همدرد ادم نمیشه اون موقع یاد حرف من بیافتید

اون چیزی که توی طایفه خانم نیست وفا هست البته کلا وفایی وجود نداره .

یعنی خودتون با اینکه خانمید میگین خانمها وفا ندارن و همدم مردشون نمیشن!!اینجوری که عشق و دوست داشتن و ... همه میره علامت سوال!

اصلا صلاح نیست.

احتمال خیانت شما به این دختر در آینده زیاد است.

به نظر من ازدواج برای شما فعلا زوده
بذارید یکم پخته تر بشید چندتا پیراهن دیگه پاره کنید یکم تجربه و دیدتون بره بالاتر بعده دو سه سال میفهمی واقعا خوب شد همچین کاری نکردم
و اون موقع انشاا... یه همدم و یار همراه پیدا کنید و خوشبخت بشید

96xy;682737 نوشت:
خب ما نبايد اينطوري درباره ي ديگران قضاوت كنيم
شايد همسر سابق اون خانوم مشكلاتي داشته
كه قطعاً استارتر در اين باره اطلاعات لازم رو بايد بدونن

حرف شما درسته. ولی در هیچ طلاقی تنها زن یا شوهر مقصر نیستن بلکه هر دو طرف رابطه مقصرند، این تفکر اشتباهه که بگیم تقصیر مرده یا زن، این جور صحبت ها معمولا برای کسانیه که می خوان از خودشون سلب مسئولیت کنن و اشتباهات خودشون رو به گردن دیگران بندازند.

رنگین;683299 نوشت:
حرف شما درسته. ولی در هیچ طلاقی تنها زن یا شوهر مقصر نیستن بلکه هر دو طرف رابطه مقصرند، این تفکر اشتباهه که بگیم تقصیر مرده یا زن، این جور صحبت ها معمولا برای کسانیه که می خوان از خودشون سلب مسئولیت کنن و اشتباهات خودشون رو به گردن دیگران بندازند.

سلام، قطعاً همين طوره و نقش هر دو بايد در نظر گرفته بشه، اما موارد يك طرفه هم بعضاً وجود داره مثل اعتياد يا جنون ناگهاني يكي از طرفين
ما در فاميل مون يه مورد داشتيم كه بيچاره مرد واقعاً بي گناه بود و مورد سو استفاده ي يك خانمي قرار گرفت

سلام ب شروع کننده تاپیک ...
جل الخالق ...
نه از اخلاقیات گفتین نه از اینکه اصلا این قضیه از طرف ایشون حله؟یا خودتون تویه توهم دارین سیر میکنین یا اصلا معیاراتون واسه ازدواج چیه یا ایشون چ جورین فقط یه مقایسه مالی و سنی و مثه بچه ها پا میکوبین ک میخواین ازدواج کنین من فقط این چیزا از این تاپیک فهمیدم ...
بیشتر شبیه یه تخیل در جوانی میمونه تا یه هدف و تصمیم واسه زندگی .ب نظرم ک اگه بگین اصلا دنبال پول شون نیستین ب خودتون دروغ گفتین واسه ما ک فرقی نمیکنه ...
صادق باشین و واقعیت های زندگی تونو بپذیرین اون وقت خودتون ب این حرفاتون میخندین ...
موفق باشین ...

s@eed;681885 نوشت:

نه
شما همین حالا در اوج عشق و عاشقی ( بنا به گفته خودتون ) نگران تفاوت هاتون هستید میخواهید چطور ازدواجتان دوام داشته باشه اون هم وقتی که تب عشقتون فروکش کرد
موضوع قفل شده است