صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا این ازدواج دوام دارد؟ (اختلاف در سن و کفویت اقتصادی)

نوشته
    1
    حضور
    1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11

اشاره آیا این ازدواج دوام دارد؟ (اختلاف در سن و کفویت اقتصادی)

با سلام

من 24 سال سن دارم و میخوام با خانمی ازدواج کنم که 34 سال سن دارند. ایشون از فامیل هستند و 10 سال پیش ازدواج کردند و 2 سال پیش جدا شدند و فرزندی هم ندارند. من دانشجوی انصرافی مترجمی زبان هستم یعنی مدرکم دیپلم هست و ایشون فوق لیسانس وکالت دارند. من روزنامه نگار هستم و درآمدم ماهانه 1.2 میلیون تومان هست و درآمد ماهانه ایشون 6 میلیون تومان. بچه دوست ندارم. خانواده من در منطقه 13 تهران هستند و خانواده ایشون در منطقه 2 و املاک و دارایی های خانواده ایشون چند برابر خانواده من هست. در مورد مسکن هم واحدی 70 متری در همان منطقه 13 دارم که مال پدرم هست. من واقعا ایشون رو دوست دارم و خدا شاهده به دنبال پول ایشون نیستم ولی خب تفاوت ها فراوان است و من میترسم که ازدواجمان به طلاق بیانجامد و من خیلی از طلاق بدم میاد و نمیخوام سرمایه گذاری عاطفیم با شکست مواجه بشه.

به نظر شما این ازدواج دوام دارد؟

با تشکر
    ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ در ساعت ۱۵:۰۲

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,567
    حضور
    175 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58362

با نام و یاد دوست

آیا این ازدواج دوام دارد؟ (اختلاف در سن و کفویت اقتصادی)

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 5

نوشته
    773
    حضور
    25 روز 17 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

نقل قول نوشته اصلی توسط s@eed نمایش پست ها
    با سلام

من 24 سال سن دارم و میخوام با خانمی ازدواج کنم که 34 سال سن دارند. ایشون از فامیل هستند و 10 سال پیش ازدواج کردند و 2 سال پیش جدا شدند و فرزندی هم ندارند. من دانشجوی انصرافی مترجمی زبان هستم یعنی مدرکم دیپلم هست و ایشون فوق لیسانس وکالت دارند. من روزنامه نگار هستم و درآمدم ماهانه 1.2 میلیون تومان هست و درآمد ماهانه ایشون 6 میلیون تومان. بچه دوست ندارم. خانواده من در منطقه 13 تهران هستند و خانواده ایشون در منطقه 2 و املاک و دارایی های خانواده ایشون چند برابر خانواده من هست. در مورد مسکن هم واحدی 70 متری در همان منطقه 13 دارم که مال پدرم هست. من واقعا ایشون رو دوست دارم و خدا شاهده به دنبال پول ایشون نیستم ولی خب تفاوت ها فراوان است و من میترسم که ازدواجمان به طلاق بیانجامد و من خیلی از طلاق بدم میاد و نمیخوام سرمایه گذاری عاطفیم با شکست مواجه بشه.

با تشکر

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
    امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میگنم راهگشا باشد.

1. در مورد ملاکهای انتخاب همسر مطالعات بیشتری داشته باش.
    2. یکی از ملاکهای مهم در انتخاب همسر کفویت سنی و اقتصادی وعلمی و مدرکی و...می باشد.و این دو مورد در ازدواج شما نمی باشد لذا همین دو مورد ممکن است سبب بروز اختلافات فراوانی شود.
    3. شما الان می گویید از فرزند خوشتان نمی آید در آینده چه؟
    4. یکی از عللی که توصیه می شود که سن همسر پایین تر باشد ارضاء حس زیبایی گرایی و جنسی می باشد که در صورتی اختلاف سنی (زیاد بودن سن خانم)به درستی تامین نمی شود و علاوه بر اینکه سبب بروز اختلافاتی می شود و امکان ارتباط با خانم دیگر را توسط شما تقویت می کند
    5. از علل دیگر ارضاء حس هیجانی و عاطفی برای هردو می باشد که باز هم حاصل نمی شود چرا که هیجانات ایشان نسبت به شما به شدت کم شده است و ممکن است ایشان نسبت به شما حس مادرانه و نه همسری داشته باشد و درآمد ایشان و ازدواج قبلی ایشان این نکته را تقویت می نماید.(به خاطر رشد زودتر خانمها نسبت به آقایان اختلاف سنی 10 سال را باید حدودا 13 سال در نظر گرفت )
    6. از علل دیگر خانم نیاز دارد که به مردی تکیه کند و مرد هم نیاز دارد که خانمی به او تکیه کند و با توجه به شرایط شما محقق نمی شود
    7. نداشتن کفویت در زمینه مالی و علمی و برتر بودن خانم در این زمینه ها سبب نوعی برتری جویی ایشان نسبت به شما می شود که این با مدیریت خانواده توسط مرد و تربیت فرزندان ناسازگار است و علاوه بر این ممکن است سبب ایجاد رقابت در شما در بدست آوردن کمبودهای شما از طرق نادرست شود.
    8. و...

خلاصه:

با توجه به نکات گفته شده بخاطر نبود کفویت این ازدواج به صلاح شما نمی باشد و ممکن است مشکلات زیادی در زندگی برای شما ایجاد نماید مگر آنکه در شما و ایشان ویژگیهایی داشته باشد که نقص های ظاهری هریک از جمله سن و ظاهر و ازدواج قبلی در خانم و مسائل مالی و علمی و مدرکی و...در آقا را بپوشاند.و این ویژگیها سبب شود که آن نقایص ظاهری به چشم نیاید.
    در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یاعلی

7. صلوات ها 11

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 22 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

مورد خوبی پیدا کردی.خودش راضیه که دیگه بحثی نیس.وکیلم که هست ازین موردا زیاد دیده.الکی یه کاریا نمیکنه.اگه من همچین موردی پیدا میکردم معطل نمیکردم.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

9. صلوات ها 3

نوشته
    744
    حضور
    13 روز 17 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3344

به نظرم اگه هم صنف و رده خودتون رو انتخاب کنین به صلاحتون باشه

اگه در اینده خدایی نکرده مشکلی براتون پیش بیاد و اون خانم یه بار مال

و اموالش رو به رختون بکشه یا حرفی بگه که شما رو به سخره بکشه واقعا از نظر روحی به هم میریزین

و این که زندگی در کنار این خانم با این شرایط اعتماد به نفس شما رو پایین میاره

البته این نظر من بود

كـــــــــاش
    قلبـــها انقدر صــــاف بــــود

كه قبـــــل از پاييـــــن آمدن
    دستــــها

دعــــا ها
    مستــــجاب ميــــشد

11. صلوات ها 6

نوشته
    110
    حضور
    4 روز 8 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    349

مطمئن باشید اگر چنین کاری بکنید بزرگترین اشتباه زندگی خودتونو کردین 10 سال بزرگتر ؟؟!!!!!
    حتما سخرانی استاد فرهنگ رو در مورد ازدواج گوش بدید گذاشتن توی نت برای دانلود در مورد همین مسءله هم صحبت کرده
    گمشده این نسل، اعتماد است نه اعتقاد. اما افسوس، که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد!
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++
    ترکی :
    نجه عباس ایا نچه رخ انورینی نه زلیخا خود یوسیفده چسر الرینی****ترجمه فارسی::عباسی که با دیدن چهره زیبایش زلیخا که هیچ خود حضرت یوسف هم دستشو میبره

13. صلوات ها 7

نوشته
    407
    حضور
    20 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    872

سلام
    اگه واقعاً مطمئني كه اين ازدواج براي هر دو به صلاح هست، بنظرم ترديد نداشته باش
    نگران حرف ديگران و فاميل هم نباش، هر كسي حق انتخاب همسر داره
    تو روزهاي سخت زندگي مگه اون افراد ميان به شما كمك كنن ؟!
    نه، و اين همسر انسان هست كه همدرد آدم ميشه (هم مرد نسبت به زن و هم زن نسبت به مرد)
    پس اگه مطمئني مشكلي نيست و مي تونيد همراه خوبي براي هم باشيد، به حرف ديگران توجه نكنيد
    به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم
    کجـــــا این سر انجــــام بد داشتیم
    "حکیم فردوسی"

15. صلوات ها 2

نوشته
    156
    حضور
    5 روز 9 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    655

نقل قول نوشته اصلی توسط s@eed نمایش پست ها
    با سلام

با تشکر
    شما وقتی همسن ایشون بشید، یعنی 10 سال بعد ایشون در اواخر میانسالی به سر می برن و یائسه میشن و این یعنی شروع پیری، در حالی که شما هنوز جوان هستی.

میل جنسی این خانوم روز به روز کمتر میشه و احتمال اینکه شما مجبور شی برای ارضای نیازهات روابط جدیدی رو شروع کنی خیلی زیاده، احتمال باروری هم کمتر. شما می مونی و یک همسر پیر، یک زندگی کسل کننده نه بچه ای و نه حرارت و گرمی تو زندگی.

24 سالگی برای یک پسر تازه اول جوونی، شما می تونی افراد خیلی مناسب تری رو پیدا کنی.

اگر همین اختلاف بر عکس بود باز هم امکان مشکلاتی بود ولی کوچکتر بودن سن مرد تا این حد اصلا عقلانی نیست.

در ضمن ایشون مطلقه هستن، شا باید بدونی چرا ایشون نتونسته یک زندگی رو نگه داره، به خاطر وضعیت مالی خوب این خانوم، به این فکر کن که این خانوم از هر نظر در زندگی استقلال داره و

احتمالا اگر در زندگی با شما دچار مشکل بشه، فورا دوباره مسئله طلاق مطرح کنه.

17. صلوات ها 8

نوشته
    407
    حضور
    20 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    872

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگین نمایش پست ها

در ضمن ایشون مطلقه هستن، شا باید بدونی چرا ایشون نتونسته یک زندگی رو نگه داره، به خاطر وضعیت مالی خوب این خانوم، به این فکر کن که این خانوم از هر نظر در زندگی استقلال داره و

احتمالا اگر در زندگی با شما دچار مشکل بشه، فورا دوباره مسئله طلاق مطرح کنه.
    خب ما نبايد اينطوري درباره ي ديگران قضاوت كنيم
    شايد همسر سابق اون خانوم مشكلاتي داشته
    كه قطعاً استارتر در اين باره اطلاعات لازم رو بايد بدونن
    به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم
    کجـــــا این سر انجــــام بد داشتیم
    "حکیم فردوسی"

19. صلوات ها 2

نوشته
    110
    حضور
    4 روز 8 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    349

درضمن مهمترین قضیه اینکه شما زن نخواهی گرفت شما فقط بچه یکی دیگه خواهی شد یعنی باید هر روز غرورتو بشکنی هر روز تحقیر بشی عامیانه ترین چیزهم شما نمیتونید با خانمت به یه کافیشاپ بری نه اینکه نمیتونی اما نمیخوای از ترس نگاهای تمسخر امیز و.....
    گمشده این نسل، اعتماد است نه اعتقاد. اما افسوس، که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد!
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++
    ترکی :
    نجه عباس ایا نچه رخ انورینی نه زلیخا خود یوسیفده چسر الرینی****ترجمه فارسی::عباسی که با دیدن چهره زیبایش زلیخا که هیچ خود حضرت یوسف هم دستشو میبره

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری