صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: يه سوال در مورد رهبری

شروع کننده موضوع

علاقه
    مطالعه در مورد دين اسلام
    نوشته
    300
    حضور
    10 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1387

اشاره يه سوال در مورد رهبری

اگه كسي قبول نداشته باشه رهبر رو به عنوان يه فرد عادل گناه كاره ؟ مگه ايشون معصوم هستند ؟ من يك جايي يه نقدي از رهبر كردم چند نفري ريختن رو سرم كه تو منافقي و از اين حرفها يكي هم جدي گفت يك ركعت نمازت قبول نيست اگه به ولايت ايشون شك داشته باشي
    واقعا اينجوره؟
    من رهبري و ولايت فقيه رو قبول دارم ولي اصلا ايشون رو معصوم نميدونم اشتباه ميكنم من ؟
    ویرایش توسط بنت الحسین : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ در ساعت ۱۹:۳۸

2. صلوات ها 20

3.  

نوشته
    698
    حضور
    12 روز 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1314

نقل قول نوشته اصلی توسط Nla نمایش پست ها
    اگه كسي قبول نداشته باشه رهبر رو به عنوان يه فرد عادل گناه كاره ؟ مگه ايشون معصوم هستند ؟ من يك جايي يه نقدي از رهبر كردم چند نفري ريختن رو سرم كه تو منافقي و از اين حرفها يكي هم جدي گفت يك ركعت نمازت قبول نيست اگه به ولايت ايشون شك داشته باشي
    واقعا اينجوره؟
    من رهبري و ولايت فقيه رو قبول دارم ولي اصلا ايشون رو معصوم نميدونم اشتباه ميكنم من ؟
    سوال ایشون سوال بنده هم هست
    من هم همین نظر را دارم
    مهم نیست چه سنی داری هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر .

5. صلوات ها 10

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

سلام
    آیت‌الله علم‌الهدی:ما قائل نیستیم که ولی‌فقیه معصوم است اما حق هم ندارم هر چه به نظر من درست نیامد بگویم اشتباه کرده، اگر معصوم نباشد، حکیم است، وقتی می‌خواهد در موضوعی حکم کند و نظر دهد، مشورت‌های لازم را انجام می‌دهد و این‌طور نیست که در نظر شخصی خود موضوع را بیان کنند.

وی تصریح کرد: من که نظرم مخالف است، با چند نفر مشورت کرده‌ام و اطمینان دارم که تحقیق و پژوهش من از نظر ولی‌فقیه صحیح‌تر است؟ تمام خصوصیات ولی‌فقیه به کنار، ما امام زمان(عج) را قبول داریم، امام زمان زنده است، امام زمان گفته‌اند جامعه عظیم امت اسلام و این نظام را تحویل اینان می‌دهند که بعد هر بنی بشری بیاید و بگوید اشتباه کرده است؟ امام زمان امت اسلام را به دست کسی سپرده که دائم اشتباه می‌کند؟ او را در امت اسلام رها کرده در اشتباهاتش؟
    امام‌ جمعه مشهد با بیان اینکه رهبر نظام اسلامی شدن این‌طور نیست که از بین چند ملّای با سواد یک نفر رهبر پیدا شود، تصریح کردند: در زمان حیات امام (ره)، چه کسی در فروردین سال 68 احتمال می‌داد رهبر آینده نظام، مقام معظم رهبری باشد؟ یک دست غیبی پشت قضیه است، اوست که پرچم را به دست هر که بخواهد می‌دهد.

وی ادامه داد: اگر همه عقاید و دین خود را کنار بگذاریم، رهبری یک عنصر نخبه سیاسی، اجتماعی و فکری است، وقتی ایشان می‌خواهد برای امت یک تصمیم بگیرد، بر مبنای علاقه شخصی تصمیم می‌گیرد یا ده‌ها اسناد و مدارک را زیر و رو می‌کند؟ این‌ که من تحقیق نکردم و نظرم خلاف حرف رهبری است، بیایم و بگویم رهبری که معصوم نیست؟
    علم‌الهدی تصریح کرد: از هرکسی شنیدید «رهبری که معصوم نیست» بدانید دنباله دشمنی با پیغمبر (ص) است؛ در قانون اساسی یک اصل برای خبرگان داریم که وظایف و حدود عملکرد آن را مشخص می‌کند؛ یک مسئله به‌ تمام‌ معنا شرعی در نظام است، دندانه وصلی که نظام ما را دینی می‌کند، خبرگان است؛ ما وظیفه‌ داریم در مسائلی که وجود دارد به حجت زمان مراجعه کنیم.

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13930906000526

7. صلوات ها 11

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

نقل قول نوشته اصلی توسط علــی نمایش پست ها
    ما قائل نیستیم که ولی‌فقیه معصوم است اما حق هم ندارم هر چه به نظر من درست نیامد بگویم اشتباه کرده، اگر معصوم نباشد، حکیم است
    از هرکسی شنیدید «رهبری که معصوم نیست» بدانید دنباله دشمنی با پیغمبر (ص) است
    منظور این است که ولی فقیه گاهی نظر می دهد و گاهی حکم صادر می کند. آنگاه که نظر می دهد به عنوان راهنمایی شخص است و می توان به آن عمل نکرد اما اگر حکم دهد موضوع در حدی است که حتما باید انجام پذیرد و بر همگان پیروی از آن لازم است. اگر چه در واقع اشتباه نیز باشد اما چنین مواردی بسیار اندک است و کسی حق ندارد به بهانه اینکه رهبر معصوم نیست احکام حکومتی ولی فقیه را زیر سوال ببرد.

9. صلوات ها 12

نوشته
    698
    حضور
    12 روز 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1314

منظور این است که ولی فقیه گاهی نظر می دهد و گاهی حکم صادر می کند. آنگاه که نظر می دهد به عنوان راهنمایی شخص است و می توان به آن عمل نکرد اما اگر حکم دهد موضوع در حدی است که حتما باید انجام پذیرد و بر همگان پیروی از آن لازم است. اگر چه در واقع اشتباه نیز باشد اما چنین مواردی بسیار اندک است و کسی حق ندارد به بهانه اینکه رهبر معصوم نیست احکام حکومتی ولی فقیه را زیر سوال ببرد.
    یعنی شما تاکید بر معصومیت دارید ؟
    در ضمن جناب حجت الاسلام علم الهدی بفرماییند مخالفت با پیامبر !!! من مرجعی دارم و از او سوال میکنم .خیر اینگونه نیست
    این حکم چیز ساده ای نیست
    ما همه پیروی رهبری هستیم ....

11. صلوات ها 9

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

نقل قول نوشته اصلی توسط سید محمد جواد نمایش پست ها
    یعنی شما تاکید بر معصومیت دارید ؟
    دقت کنید اینکه کسی بگوید معصوم نیست که در صدد تضعیف حکم حکومتی ولی فقیه باشد دنباله رو دشمن هست و گرنه رهبر معصوم نیست اما حکیم هست و نمی شود بگوییم حالا که معصوم نیست به حکم حکومتی توجه نکنیم چون ممکن است اشتباه باشد!

13. صلوات ها 7

نوشته
    698
    حضور
    12 روز 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1314

دقت کنید اینکه کسی بگوید معصوم نیست که در صدد تضعیف حکم حکومتی ولی فقیه باشد دنباله رو دشمن هست و گرنه رهبر معصوم نیست اما حکیم هست و نمی شود بگوییم حالا که معصوم نیست به حکم حکومتی توجه نکنیم چون ممکن است اشتباه باشد!
    سلام و درود
    عزیز دل باید اطاعت کرد خیر و صلاح جامعه در این است ...یکپارچگی جامعه در این است
    ان شخصی هم که مخالف است اگر صلاح جامعه و مملکت را بخواهد باید اطاعت کند و الا نیتش ضربه زدن به مملکت است
    دیگاه ایشان با دیدگاه من شما از فرش تا عرش تفاوت دارد زیرا ایشان مسلت به تمام مسائل و موارد جامعه داخل و خارج هستند بنابر این تصمیمت ایشان با بینشی صد البته بهتر از دیگران است
    حتی معصومیت را هم قبول نداشته باشیم اطاعت از ایشان جزو واجبات است

15. صلوات ها 9

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

سلام و درود
    عزیز دل باید اطاعت کرد خیر و صلاح جامعه در این است ...یکپارچگی جامعه در این است
    ان شخصی هم که مخلف است اگر صلاح جامعه و مملکت را بخواهد باید اطاعت کند و الا نیتش ضربه زدن به مملکت است
    دیگاه ایشان با دیدگاه من شما از فرش تا عرش تفاوت دارد زیرا ایشان مسلت به تمام مسائل و موارد جامعه داخل و خارج هستند بنابر این تصمیمت ایشان با بینشی صد البته بهتر از دیگران است
    حتی معصومیت را هم قبول نداشته باشیم اطاعت از ایشان جزو واجبات است
    باسمه تعالی
    صحیح است (البته مقداری غلط املائی بود که آنها صحیح نیست )
    والسلام

17. صلوات ها 6

نوشته
    698
    حضور
    12 روز 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1314

باسمه تعالی
    صحیح است (البته مقداری غلط املائی بود که آنها صحیح نیست )
    والسلام
    بزارید رو حساب موبایل و صفحه کلید کوچک و ....

19. صلوات ها 7

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

بزارید رو حساب موبایل و صفحه کلید کوچک و ....
    البته ما گذاشتیم به حساب معصوم نبودن

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۹, ۰۴:۴۴ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری