جمع بندی درخواست احادیث معصومین در خصوص اعیاد شعبانیه

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست احادیث معصومین در خصوص اعیاد شعبانیه

سلام و عرض ادب و احترام

من تو یه سازمانی مشغول به کارم
میخواستم هر روز یک جمله روی برد بزنم که خیلی جملات قشنگی باشه

چون اعلان تو ایام شعبانیه هستیم میخواستم در خصوص ایام شعبانیه باشه حدود 10 تا جمله میخواستم بلند نباشه تیتر بزنم در حد یک خط دو خط که از دور روی برگه آچار خوب دیده بشه

ممنون میشم
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره

سلام
با توجه به تقاضای شما 10 حدیث برای شما ارسال می کنم که 5 تای اول در موضوع ماه شعبان و 5 تای بعدی قابل استفاده و بکارگیری در این ماه است :

1- امام صادق علیه السلام :
مَنْ صَامَ ثَلَاثَةَ أَيَّامٍ مِنْ آخِرِ شَعْبَانَ وَ وَصَلَهَا بِشَهْرِ رَمَضَانَ كَتَبَ اللَّهُ لَهُ صَوْمَ شَهْرَيْنِ مُتَتَابِعَيْن‏
هر كس سه روز آخر ماه شعبان را روزه بگيرد و به روزه ماه رمضان وصل كند خداوند ثواب روزه دو ماه پى در پى را برايش محسوب مى‏ كند.
من لا یحضره الفقیه ج 2 ، ص 94 ، ح 1829 - امالی(صدوق) ص 670

2- امام علی علیه السلام
شهر رمضان شهر الله و شعبان شهر رسول الله و رجب شهرى؛
رمضان ماه خدا و شعبان ماه رسول خدا و رجب ماه من است.
شرح فروع کافی ج 4 ، ص 14

3- امام رضا علیه السلام :
اللَّهُمَّ إِنْ لَمْ تَكُنْ غَفَرْتَ لَنَا فِيمَا مَضَى مِنْ شَعْبَانَ فَاغْفِرْ لَنَا فِيمَا بَقِي‏ مِنْه‏
خدایا اگر ما را در روز هایی که از ماه شعبان گذشت نبخشیدی پس ما را در باقیمانده آن بیامرز
{این دعا سفارش شده است در روزهای پایانی ماه شعبان زیاد خوانده شود}
وسایل الشیعه ج 10 ، ص 301 ، ح 13471

4-امام على عليه السلام :
صَومُ شَعبانَ يَذهَبُ بِوَسواسِ ا لصَّدرِ وَ بَلابِلِ القَلبِ.
روزه ماه شعبان، وسواس دل و پريشانى‏ هاى جان را از بين مى ‏برد.
تحف العقول ص 102 - خصال ص 612

5-حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم :
شَعبانُ شَهري... فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعاً يَومَ القِيامَةِ.
شعبان ماه من است. هر كه ماه مرا روزه بدارد، روز قيامت شفيع او خواهم بود.
بحارالأنوار(ط-بیروت) ج 94 ، ص 83 ، ح 54

----------------------------------------

1-پيامبر صلى الله عليه و آله :
إِذَا وُضِعَتِ الْمَائِدَةُ حَفَّتْهَا أَرْبَعَةُ آلَافِ مَلَكٍ فَإِذَا قَالَ الْعَبْدُ بِسْمِ اللَّهِ قَالَتِ الْمَلَائِكَةُ بَارَكَ اللَّهُ عَلَيْكُمْ فِي طَعَامِكُمْ ثُمَّ يَقُولُونَ لِلشَّيْطَانِ اخْرُجْ يَا فَاسِقُ لَاسُلْطَانَ لک عَلَيْهِم‏هرگاه سفره پهن مى شود، چهار هزار فرشته در اطراف آن گرد مى آيند. چون بنده بگويد:«بسم اللّه » فرشتگان مى گويند: «خداوند، به غذايتان برکت دهد!» سپس به شيطان مى گويند: «اى فاسق! بيرون شو. تو بر آنان، راه تسلّط ندارى».
كافى(ط-الاسلامیه) ج 6، ص 292، ح 1

2-پيامبر صلى الله عليه و آله :
صَلَاةُ اللَّيْلِ مَرْضَاةٌ لِلرَّبِّ وَ حُبُّ الْمَلَائِكَةِ وَ سُنَّةُ الْأَنْبِيَاءِ وَ نُورُ الْمَعْرِفَةِ وَ أَصْلُ الْإِيمَانِ وَ رَاحَةُ الْأَبْدَانِ وَ كَرَاهِيَةٌ لِلشَّيْطَانِ وَ سِلَاحٌ عَلَى الْأَعْدَاءِ وَ إِجَابَةٌ لِلدُّعَاءِ وَ قَبُولٌ لِلْأَعْمَالِ وَ بَرَكَةٌ فِي الرِّزْق‏

نماز شب، موجب رضايت پروردگار، دوستى فرشتگان، سنت پيامبران، نور معرفت، ريشه ايمان، آسايش بدن ها، مايه ناراحتى شيطان، سلاحى بر ضدّ دشمنان، مايه اجابت دعا، قبولى اعمال و بركت در روزى است.
ارشاد القلوب(دیلمی) ج 1، ص 191

3-پيامبر صلى الله عليه و آله :
لَا يُطَوِّلَنَّ أَحَدُكُمْ شَارِبَهُ وَ لَا عَانَتَهُ وَ لَا شَعْرَ إِبْطَيْهِ فَإِنَّ الشَّيْطَانَ يَتَّخِذُهَا مَخَابِئَ يَسْتَتِرُ بِهَا

کسى از شما موهاى سبيل و موهاى زير بغل و موى زير شكم خود را بلند نكند؛ چرا كه شيطان (ميكروب) اين نقاط را پناهگاه خود قرار داده، و زير موها پنهان مى شود.
علل الشرایع ج 2 ، ص 519

4-امام باقر عليه السلام :
إِنَّمَا قُصَّ الْأَظْفَارُلِأَنَّهَا مَقِيلُ الشَّيْطَانِ وَ مِنْهُ يَكُونُ النِّسْيَانُ.

كوتاه كردن ناخن، از آن رو لازم است كه پناهگاه شيطان است و فراموشى مى آورد.
كافى(ط-الاسلامیه) ج 6، ص 490، ح6

5-پيامبر صلى الله عليه و آله :
لا تُبَيَّتُوا القُمامَةَ فى بُيوتِكُم وَ اَخرِجوها نَهارا، فَاِنَّها مَقعَدُ الشَّيطانِ؛
زباله را شب در خانه هاى خود نگه نداريد و آن را در روز به بيرون از خانه منتقل كنيد، زيرا زباله نشيمن گاه شيطان است.
من لا يحضره الفقيه ج 4، ص 5، ح 4968 - امالی(صدوق) ص 423

موضوع قفل شده است