جمع بندی فرق طلسم با سحر و جادو

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فرق طلسم با سحر و جادو

به نام خدا
با سلام و خسته نباشید
1- لطفا به طور دقیق بفرمایید فرق طلسم با سحر و جادو چیست؟
2- از کجا و چطور باید فهمید که طلسم شده ایم یا جادو؟
3- آیا نحوه ابطال طلسم با ابطال سحر و جادو تفاوت دارد؟
با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اویس

[="Georgia"][="Blue"] [=&quot]
[=&quot]سحر [=&quot]یا جادو [=&quot] [=&quot]عبارت است از اتفاق و توافق پنهانی میان انسان فاجر و شیطان یا اجنه کافر جهت کشف امور پنهان و یا احضار ارواح و یا اختلال در زندگی دیگران و یا برانگیختن انسان به ارتکاب گناهان آشکار و پنهان. این اتفاق یا از طریق ریاضت باطل و یا از طریق خواندن اوراد و اذکاری مخصوصه وغیر معمول که دارای محتوای شرکیه و کفریه به زبانهای غیر مانوس مثل سریانی و عبری و از این قبیل هستند به همراه انجام بخورات مخصوصه میباشد و به نحوی انجام میشود که شیاطین (موکلین کافر) دعوت و عزیمت آن فرد معزم را اجابت میکنند و امور غیر معمول را بدین واسطه انجام میدهند.
[=&quot]
[=&quot]فرق میان سحر با طلسم این است که در سحر تاثیر روح بر روح مد نظر ساحر است مثلا با اورادی سعی در عاشق یا متنفر نمودن فردی می نماید اما در طلسم تأثیر روح در جسم مدّ نظر باشد مثلا با به کار گیری اجسامی و خواندن اورادی بر آنها موجب فرزنددار نشدن شخصی میگردد و اگر تأثیر جسم در جسم مد نظر باشد به آن علم کیمیاء گفته می شود.
[=&quot]
[=&quot]نشانه های عمومی سحر و طلسم شدن در رفتار شخصی این است که فرد در انجام کارهایی که همگان قادر به انجام آن هستند علی رقم اراده و تصمیم راسخ بر انجام آن، خود را ناتوان می بیند
[=&quot]نشانه عمومی سحر و طلسم در روابط اجتماعی این است که علی رقم سعی بر تفاهم و سازگاری با افراد روابطش با دیگران رو به وخامت رفته و به تدریج بدون هیچ دلیل معقولی،کم میلی و بی میلی و تنفر از طرف مقابل در او ایجاد شده و زمینه جدائی و طلاق ایجاد می گردد.
[=&quot]اختلالات رفتاری ناگهانی بدون وجود علت مادی وروانی نیز یکی دیگر از نشانه های عمومی سحر و طلست است مثلا عصبانیت شدید و بدون دلیل پزشکی و روان پزشکی و گرفتگی و انزوا و افسردگی شدید می تواند نشانه سحر و طلسم شدن باشد.
[=&quot]همچنین بیماریهای جسمی بدون علت مادی و روانی مانند گرفتگی زبان و حتی لال شدن و یا فلج شدن یكباره و ناگهانی برخی از اعضای بدن مثل كمر و یا دست و پا نیز می تواند حاکی از طلسم شدن باشد.
[=&quot] نشانه عمومی دیگر سحر و طلسم شدن این است که همیشه احساس میكنید كه كسی با شما همراهست و در بعضی شرایط شما را زیر نظر دارد.
[=&quot]همچنین در اوقات خوابیدن ممکن است بدون علت دچار اضطراب و دلشوره شده و یا در موقع خوابیدن احساس سنگینی در قفسه سینه داشته باشید.[=&quot]

[=&quot]لازم به ذکر است اطلاعات بنده در این خصوص در حد معلومات عمومی است و برای سوالات تخصصی در این فن باید از کسانی که در این باره سررشته دارند بپرسید.
[/]

سلام
بنده يه تاپيك شبيه اين زده بودم اما نفهميدم چي شد
حدود يكساله زندگي من در شرايط بدي قرار داره، انگار همه ي زندگي من مثل يه فيلم نامه نوشته شده تا من زجر بكشم! حتي بديهي ترين موارد كه بايد اثر خوب داشته باشه نداره !
چيكار بايد انجام بدم؟ من از اين جور كار ها و ورد ها سر در نميارم ، كسي رو هم ندارم كه بلد باشه
همه اش هم مي ترسم با يه شخصي رو به رو بشم! كه به جاست البته،
لطفاً اگه راهنمايي هست بگيد

[="Georgia"][="Blue"]

96xy;683196 نوشت:
سلام
بنده يه تاپيك شبيه اين زده بودم اما نفهميدم چي شد
حدود يكساله زندگي من در شرايط بدي قرار داره، انگار همه ي زندگي من مثل يه فيلم نامه نوشته شده تا من زجر بكشم! حتي بديهي ترين موارد كه بايد اثر خوب داشته باشه نداره !
چيكار بايد انجام بدم؟ من از اين جور كار ها و ورد ها سر در نميارم ، كسي رو هم ندارم كه بلد باشه
همه اش هم مي ترسم با يه شخصي رو به رو بشم! كه به جاست البته،
لطفاً اگه راهنمايي هست بگيد

متاسفانه همانطوری که در پست پیشین عرض کردم بنده در این حوزه تخصص ندارم و کسی را برای گشایش در این کار نمی شناسم.
[/]

اویس;683157 نوشت:
لازم به ذکر است اطلاعات بنده در این خصوص در حد معلومات عمومی است و برای سوالات تخصصی در این فن باید از کسانی که در این باره سررشته دارند بپرسید.

جناب اویس با سلام و خسته نباشید
ضمن تشکر از پاسخ شما اما افرادی که در این زمینه تخصص دارند از کجا باید پیدا کرد و اینکه آیا طلسمی وجود دارد که نشود با ادعیه های قرآنی و اسلامی باطل کرد؟ در این حالت چه باید کرد؟ آیا باید از علوم غریبه کمک گرفت که من شنیده ام شرعی نیست. لطفا با مشورت با سایر دوستانتان چنانچه امکان دارد پاسخ دقیقی بفرمایید
تشکر فراوان از شما

[="Georgia"][="Blue"][=georgia]جمع بندی
سوال
[=georgia] فرق طلسم با سحر و جادو چیست؟ و از کجا باید فهمید که طلسم یا جادو شده ایم؟

پاسخ
سحر یا جادو عبارت است از اتفاق و توافق پنهانی میان انسان فاجر و شیطان یا اجنه کافر جهت کشف امور پنهان و یا احضار ارواح و یا اختلال در زندگی دیگران و یا برانگیختن انسان به ارتکاب گناهان آشکار و پنهان. این اتفاق یا از طریق ریاضت باطل و یا از طریق خواندن اوراد و اذکاری مخصوصه وغیر معمول که دارای محتوای شرکیه و کفریه به زبانهای غیر مانوس مثل سریانی و عبری و از این قبیل هستند به همراه انجام بخورات مخصوصه میباشد و به نحوی انجام میشود که شیاطین (موکلین کافر) دعوت و عزیمت آن فرد معزم را اجابت میکنند و امور غیر معمول را بدین واسطه انجام میدهند.
فرق میان سحر با طلسم این است که در سحر تاثیر روح بر روح مد نظر ساحر است مثلا با اورادی سعی در عاشق یا متنفر نمودن فردی می نماید اما در طلسم تأثیر روح در جسم مدّ نظر باشد مثلا با به کار گیری اجسامی و خواندن اورادی بر آنها موجب فرزنددار نشدن شخصی میگردد و اگر تأثیر جسم در جسم مد نظر باشد به آن علم کیمیاء گفته می شود.
نشانه های عمومی سحر و طلسم شدن در رفتار شخصی این است که فرد در انجام کارهایی که همگان قادر به انجام آن هستند علی رقم اراده و تصمیم راسخ بر انجام آن، خود را ناتوان می بیند
نشانه عمومی سحر و طلسم در روابط اجتماعی این است که علی رقم سعی بر تفاهم و سازگاری با افراد روابطش با دیگران رو به وخامت رفته و به تدریج بدون هیچ دلیل معقولی،کم میلی و بی میلی و تنفر از طرف مقابل در او ایجاد شده و زمینه جدائی و طلاق ایجاد می گردد.
اختلالات رفتاری ناگهانی بدون وجود علت مادی وروانی نیز یکی دیگر از نشانه های عمومی سحر و طلست است مثلا عصبانیت شدید و بدون دلیل پزشکی و روان پزشکی و گرفتگی و انزوا و افسردگی شدید می تواند نشانه سحر و طلسم شدن باشد.
همچنین بیماریهای جسمی بدون علت مادی و روانی مانند گرفتگی زبان و حتی لال شدن و یا فلج شدن یكباره و ناگهانی برخی از اعضای بدن مثل كمر و یا دست و پا نیز می تواند حاکی از طلسم شدن باشد.
نشانه عمومی دیگر سحر و طلسم شدن این است که همیشه احساس میكنید كه كسی با شما همراهست و در بعضی شرایط شما را زیر نظر دارد.
همچنین در اوقات خوابیدن ممکن است بدون علت دچار اضطراب و دلشوره شده و یا در موقع خوابیدن احساس سنگینی در قفسه سینه داشته باشید.
از بررسی حدود 51 مورد کلمه سحر و مشتقّات آن در قرآن به این نتیجه می‌‌رسیم که سحر از نظر قرآن به دو بخش تقسیم می‌‌شود:
1. بخشی از سحر،فریفتن و تردستی و شعبده بازی و چشم بندی است و حقیقتی ندارد،و قرآن هم می‌فرماید:
ریسمان ها و عصاهای جادوگران زمان موسی علیه السلام در اثر سحر خیال می‌شد که حرکت می‌کنند(1) . هم چنین آمده است: هنگامی که ریسمان ها را انداختند ، چشم های مردم را سحر کردند و آنان را ارعاب نمودند. (2)
از این آیات استفاده می‌شود که بخشی از سحر حقیقتی ندارد و اثری نمی گذارد، بلکه نوعی تردستی و چشم بندی است و واقعیت ندارد.
2. بخشی از سحر اثر می‌گذارد، مانند آیه 102 سوره بقره که داستان هاروت و ماروت را بیان می‌کند و می‌فرماید: سحر هایی را به مردم می‌آموختند، ولی آنان که سحر را فرا می‌گرفتند، بین مرد و و زنش جدایی می‌انداختند(فیتعلمون منهما ما یفرّقون به بین المرء و زوجه) یا (و یتعلمون ما یضرّ هم و لا ینفعهم) نیز چیزهایی می آموختند که به آنان ضرر می‌رساند و نفعی نمی بخشید.(3)
لازم به ذکر است زياد خواندن سوره‌هاي فلق و ناس و نیز خواندن آيه 51 و52 سوره قلم (يعني از :« و إن يكادالّذين ... تا آخر سوره») و هم چنين خواندن « آيه الكرسي» برای از بین بردن سحر و جادو بسیار مناسب است.

پی نوشت‌ها:
1. طه (20) آیه 66.
2. اعراف (7) آیه 116.
3. بحار الانوار, ج 92 ،ص 319.

موضوع قفل شده است