جمع بندی معرفی کتابی برای جمع بندی مطالب گفته شده در قرآن

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
معرفی کتابی برای جمع بندی مطالب گفته شده در قرآن

خیلی دوست داشتم کتابی پیدا کنم که مطالبی رو که توی قران بهش اشاره شده دسته بندی کرده باشه ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم ممنون میشم راهنماییم کنین
مثلا مسایل احکام و اخلاق و توحید و چسزایی که توی قران پراکنده گفته شده دسته بندی شده باشه ممنونم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد عمار

[=arial]با سلام و ادب
اگر کل قرآن و به صورت تفسیری منظورتون هست شاید تنها تفسیری که نزدیک و مشابه خواسته شما باشد تفسیر نور آقای قرائتی است.
موفق باشید

نمیدونم فیلم کتاب قانون رو دیدین یا نه
ولی امنه کتابی که بهش هدیه دادن رو تقریبا توی همیت سبکیه که من میخوام که مسایل رو جدا بررسی کرده
بیشتر تاکید من روی زمینه خلاقه
تفسیر اقای قرایتی هم اون چیزی رو ک میخواستم نگفته و دنبال نکرده بلکه به توضیح ایات پرداخته
ولی من کتابی میخوام که موضوعات و اصول و فروع دین رو جدا با استفاده از ایات قران اثبات کرده باشه و بهش پرداخته باشه

[=arial]

pantea1;686469 نوشت:
ولی من کتابی میخوام که موضوعات و اصول و فروع دین رو جدا با استفاده از ایات قران اثبات کرده باشه و بهش پرداخته باشه

با سلام و ادب
احتمالا اون چیزی که شما می خواید تفسیر موضوعی قرآن باشه که معرفی میکنم ببینید.
تفسیر موضوعی آیت الله جوادی آملی.
پیام قرآن آیت الله مکارم.
و تفسیر موضوعی آیت سبحانی.
این تفاسیر به صورت موضوعی به جمع آوری آیات و تفاسیر آن پرداختند.

با سلام

برخی معجم های موضوعی در مورد قرآن نوشته شده است.

مثلا یک مورد در یک کتابخانه دیدم که چاپ قم هم بود و سبک زیبایی داشت فکر کنم سه جلد قطور بود.

اما برخی از این معجم ها غنی نیستند یا با دید کلامی و فقهی شیعه تنظیم نشده اند.

یا مثلا چندین سال پیش یک کتاب دیدم که بسیاری از آیات قرآن را با نام خاص خودشان ذکر کرده بود. که خیلی جالب و جذاب بود.

اگر در مورد آیات احکام می خواهید بدانید ، کتابهایی با نام آیات الاحکام نوشته شده است.

یا کتابهایی که در مورد آیاتی که در شان اهل بیت و امامان معصوم است، تنظیم شده است.

من نیز زمانی به دنبال این چنین کتابی بودم اما چون نیافتم ( البته زیاد پی گیرش نشدم ! )
به معجم المفهرس و حافظه ی خودم اکتفاء کردم.

موضوع قفل شده است