جمع بندی کدام انتخاب بهتر است؟

تب‌های اولیه

42 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کدام انتخاب بهتر است؟

با عرض سلام خدمت همه دوستان اسك دين و كارشناسان محترم:Gol:

براي انتخاب همسر بر سر دو راهي قرار گرفتم :vamonde:نمي دونم كدام انتخاب برايم بهتر هست:please:
با توجه به مالكهاي من براي ازدواج لطفا راهنماييم كنيد

ملاكهاي ازدواج من به ترتيب الويت: :Narahat az:
١. دينداري ٢.اخلاق ٣. زيباي متناسب با خودم( به دلم بشينه) ٤. خانواده ٥. فرهنگ ٦. تحصيلات ٧. اقتصادي

انتخاب اول :
از نظر عقيدتي خيلي نزديك به من هست( ٩٥٪ بدلم مي شينه):hamdel:
از نظر اخلاقي نزديك به من هست (٨٠٪ بدلم ميشينه):ok:
از نظر ظاهري (٦٠ ٪ بدلم ميشينه):Gig:
از نظر فرهنگي ٨٠٪
اختلف سني ٨ سال
همشهري هم هستيم ( ساكن شهرستان نزدك به تهران)
تحصيلات ترم اخر ليسانس
محل زندگي در اينده شهرستان خانه شخصي:Khab:

انتخاب دوم:
از نظر عقيدتي نزديك به من هست( ٨٠٪ بدلم مي شينه):hamdel:
از نظر اخلاقي نزديك به من هست (٨٥٪ بدلم ميشينه):ok:
از نظر ظاهري (٩٠ ٪ بدلم ميشينه):yes:
از نظر فرهنگي ٧٥٪
اختلف سني ١ سال
( ساكن تهران)
تحصيلات ليسانس
شاغل
محل زندگي دراينده تهران خانه اجارهاي ،ضمنا تو انتخاب دوم مشكل مسكن هم هست (اجاره خانه بالا در تهران نسبت به درامدم):khobam:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

با توجه به مواردی که گفتید به نظر می رسد مورد اول اولویت دارد؛ چون علاوه بر اینکه از لحاظ اعتقادی تناسب بیشتری با شما دارد، به دلیل همشهری بودن با ایشان، امکان شناختِ دقیق تر و بیشتر به راحتی فراهم است. بعلاوه اینکه سختی سکونت در تهران را هم ندارد. البته در نگاه کلی نیز شاغل نبودن هم یک اولویت است که البته این مسئله به نگاه شما بستگی دارد. تنها مسئله ای که باقی می ماند اختلاف سنی 8 ساله است. لذا به دلیل اینکه اختلاف سنی شما کمی زیاد است، در مورد تناسب در زمینه سلایق و علایق و خواست های طرفینی دقت بیشتری به خرج دهید. این موارد را در جلسات خواستگاری بیشتر بررسی کنید و اگر مشکلی اساسی از این جهت نبود می توانید با هم ازدواج کنید. در مورد ظاهر هم اگر شما اهل نگاه به زنان و دختران و مقایسه آنها با هم نباشید، همین مقدار پسند، کافی است و مشکلی ایجاد نخواهد شد.

اگر به هر دلیلی مورد اول جور نشد به سراغ مورد دوم بروید و مراحل شناخت و ... را با دقت طی کرده و بعد تصمیم بگیرید.

پیروز و سربلند

mahyar 1363;679556 نوشت:
[=Helvetica Neue]با عرض سلام خدمت همه دوستان اسك دين و كارشناسان محترم:Gol:

[=Helvetica Neue]براي انتخاب همسر بر سر دو راهي قرار گرفتم :vamonde:[=Helvetica Neue]نمي دونم كدام انتخاب برايم بهتر هست:please:
[=Helvetica Neue]با توجه به مالكهاي من براي ازدواج لطفا راهنماييم كنيد

[=Helvetica Neue]ملاكهاي ازدواج من به ترتيب الويت: :Narahat az:
[=Helvetica Neue]١. دينداري ٢.اخلاق ٣. زيباي متناسب با خودم( به دلم بشينه) ٤. خانواده ٥. فرهنگ ٦. تحصيلات ٧. اقتصادي

[=Helvetica Neue]انتخاب اول :
[=Helvetica Neue]از نظر عقيدتي خيلي نزديك به من هست( ٩٥٪ بدلم مي شينه):hamdel:
[=Helvetica Neue]از نظر اخلاقي نزديك به من هست (٨٠٪ بدلم ميشينه):ok:
[=Helvetica Neue]از نظر ظاهري (٦٠ ٪ بدلم ميشينه):Gig:
[=Helvetica Neue]از نظر فرهنگي ٨٠٪
[=Helvetica Neue]اختلف سني ٨ سال
[=Helvetica Neue]همشهري هم هستيم ( ساكن شهرستان نزدك به تهران)
[=Helvetica Neue]تحصيلات ترم اخر ليسانس
[=Helvetica Neue]محل زندگي در اينده شهرستان خانه شخصي:Khab:

[=Helvetica Neue]انتخاب دوم:
[=Helvetica Neue]از نظر عقيدتي نزديك به من هست( ٨٠٪ بدلم مي شينه):hamdel:
[=Helvetica Neue]از نظر اخلاقي نزديك به من هست (٨٥٪ بدلم ميشينه):ok:
[=Helvetica Neue]از نظر ظاهري (٩٠ ٪ بدلم ميشينه):yes:
[=Helvetica Neue]از نظر فرهنگي ٧٥٪
[=Helvetica Neue]اختلف سني ١ سال
[=Helvetica Neue]( ساكن تهران)
[=Helvetica Neue]تحصيلات ليسانس
[=Helvetica Neue]شاغل
[=Helvetica Neue]محل زندگي در[=Helvetica Neue]اينده [=Helvetica Neue] تهران خانه اجارهاي ،ضمنا تو انتخاب دوم مشكل مسكن هم هست (اجاره خانه بالا در تهران نسبت به درامدم):khobam:

طبق مطالبی که فرمودید، خب انتخاب اول مورد مناسب تری هست.
انتخاب دوم طبق آمار درصدی که دادین(:khandeh!:)، یه مقدار اخلاق بهتری داره و حدود یک پنجم ظاهر بهتری!(چقدر دقیق!) و همچنین اختلاف سن بهتری دارن ولی در باقی معیار ها، انتخاب اول مناسب هستند.
درمورد ظاهر هم، بگم که شاید تفاوتشون، مهارت آرایش کردنشون هم باشه!:khaneh: پس خیلی به ظاهر اعتماد نکنید.

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]سلام
ملاک خاصی برای اختلاف سنی ندارید؟
اختلاف سطح ادراکی و تفاهم فکری مهمتره به نظرم تا اختلاف سنی
ممکنه با کسی هشت سال اختلاف سنی وجود داشته باشه ولی اختلاف سطح ادراکی به مراتب کمتر از اختلاف سنی یکسال باشه

اگه فقط مشکل مورد اول، زیباییش بود تقریباً میشد مطمئن گفت مورد اول بهتره چون محبتی که خدا بعد عقد میندازه باعث میشه طرف بیشتر از قبل به دل بشینه. خصوصاً که همسویی بیشتری از همه جهات با ایشون دارید.

اما الان متغیرها زیادن و شما حساسیت هاتون رو نگفتین
شاید تمایلات خاصی در شما باشه که راه انتخاب رو روشن تر کنه[/]

اقا یاده ما هم بده چجوری اینقدر دقیق درصد گرفتی؟فرمول خاصی داره؟ اگه دومی را انتخاب کنی.میتونی خونه شهرستانو اجاره بدی بعد یه مقدار از اجاره تهران در میاد.جفتتونم که شاغلید...

حالا چرا دوستان گیر دادن به نحوه درصد گیری. خواستن با بیانی که برای بقیه هم قابل فهم باشد میزان نزدیک بودن اخلاق و ... رو به بقیه بفهمونن. صحت و سقمش بر عهده خودشونه.

mahyar 1363;679556 نوشت:
براي انتخاب همسر بر سر دو راهي قرار گرفتم نمي دونم كدام انتخاب برايم بهتر هست
با توجه به مالكهاي من براي ازدواج لطفا راهنماييم كنيد

ملاكهاي ازدواج من به ترتيب الويت:
١. دينداري ٢.اخلاق ٣. زيباي متناسب با خودم( به دلم بشينه) ٤. خانواده ٥. فرهنگ ٦. تحصيلات ٧. اقتصادي

انتخاب اول :
از نظر عقيدتي خيلي نزديك به من هست( ٩٥٪ بدلم مي شينه)
از نظر اخلاقي نزديك به من هست (٨٠٪ بدلم ميشينه)
از نظر ظاهري (٦٠ ٪ بدلم ميشينه)
از نظر فرهنگي ٨٠٪
اختلف سني ٨ سال
همشهري هم هستيم ( ساكن شهرستان نزدك به تهران)
تحصيلات ترم اخر ليسانس
محل زندگي در اينده شهرستان خانه شخصي

انتخاب دوم:
از نظر عقيدتي نزديك به من هست( ٨٠٪ بدلم مي شينه)
از نظر اخلاقي نزديك به من هست (٨٥٪ بدلم ميشينه)
از نظر ظاهري (٩٠ ٪ بدلم ميشينه)
از نظر فرهنگي ٧٥٪
اختلف سني ١ سال
( ساكن تهران)
تحصيلات ليسانس
شاغل
محل زندگي دراينده تهران خانه اجارهاي ،ضمنا تو انتخاب دوم مشكل مسكن هم هست (اجاره خانه بالا در تهران نسبت به درامدم)

به نظر من اولی خوبه
من فکر کنم تو شیفته ی زیبایی دومی شدی
توی این دوره زمونه هیچ وقت ظاهری نباش

پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :
با زن به خاطر 4 چیز ازدواج می شود : مال و ثروتش ، زیبایی اش ، دینداری اش و اصل و نسب خانواده اش ؛ و تو با زنان متدین ازدواج کن
(کنز العمال . ح44602)

منبع:حدیث در مورد ازدواج

موفق باشی:ok:

سلام مجدد خدمت كارشناس محترم و همه دوستان عزيز و تشكر فراوان از نظراتتون خدا خيرتون بده
براي اينكه تصميم درست تري بگيرم لازم ديدم توضيحاتمو كامل كنم تا دوستان بهتر نظر بدند
انتخاب اول
از نظر پوشش كاملا محجبه هستند و پوشش بيرون مانتوي مناسب ،تو چند جلسه خواستگاري اصلا آرايش نكرده بودند حتي پيوست ابروشون هم نگرفته بودند
از نظر اعتقادي تاكيد رو نماز اول وقت داشتند روي نحو برگزاري عروسي بدون تجمل و گناه تاكيد داشتند فقط تنها موردي كه به نظم ضعيف بودند به ولي فقيه شك داشتند
از نظر سني ب نظره بنده ايشون خانمو پخته تر از سنشون بودند و سختي از دست دادن پدر هم كشيدند

از نظر اخلاقي به نظرم اخمو ميومدن و كم ديدم تبسم بزنند

انتخاب دوم
از نظر پوشش مقدار كمي موهاش بيرون بود و مقدار كمي آرايش كرده بود
از نظر اعتقادياهل نماز و روزه ولي نكات ضعيف ايشون نداشتن مرجع تقليد بود ضمنا من از ايشون درباره خمس سوال كردم گفتم من خمس پرداخت مي كنم و از همسر ايندم هم همچين توقعي دارم كه ايشون در جواب گفت من تا الان خمسي پرداخت نكردم ولي اگر همسرم به ببخواهد اين كارو مي كنم
از نظر مسائل ديني ضعيف و بي اطلاع بودند ضمنا خانوم سيده هستند
از نظر اخلاقي خانوم آرام به نظر ميومدند و گفتند من مقداري از پولامو خرج كمك به ديگران ميكنم
و خانوم متوقع نبودند ضمنا از نظر درامد دو برابر من حقوق مي گيرند و با درامد پايين من كنار امدند
البته مسائل اقتصادي براي من كمترين اهميتو داره

اين هم اضافه كنم كه من شده خانمو هايي كه از نظر زيبايي خبلي بدلم نشسته بودند ولي بخاطر مسائل ديني قبول نكردم
من چقدر در مسائل ديني براي انتخاب همسر حساس باشم خوب هست؟
من سعي ميكنم تمام واجباتو رعايت كنم و از محرمات دوري كنم خانواده به من ميگن تو خيلي حساسي

ببخشيد اگه زياد شد
با تشكر از همه شما عزيزان

شما پسرا واقعن حرص آدمو درمیارید

چجوری میتونید در آن واحد دو تا دخترو واسه ازدواج در نظر بگیرید و بشینید سبک سنگین کنین که کدوم بهتره

مگه میخوایید کاسه بشقاب بخرید

:||||||||||||||||||||||||||||||||

یه جا برید خاستگاری خوشتون اومد اوکی نیومد نفره بعدی

دیگه این پا و اون پا بین دو تا دختر و مقایسه واقعن نوبرشه

اطلاعاتی که نوشتین خیلی ناقص است
خانواده شان ؟
نگاهشان نسبت به کار و درس؟
اگر یه عروسی مختلط بشه چکار میکنن ؟
و...

Miss Chadoriii;680684 نوشت:

چجوری میتونید در آن واحد دو تا دخترو واسه ازدواج در نظر بگیرید و بشینید سبک سنگین کنین که کدوم بهتره

[=Verdana]ممنون از انتقاد تون که بجا هم هست
[=Verdana]این شرایطی هست که پیش آماده اگه نظر بدید منون میشم

بپاخیزیم;680703 نوشت:
اطلاعاتی که نوشتین خیلی ناقص است
خانواده شان ؟
نگاهشان نسبت به کار و درس؟
اگر یه عروسی مختلط بشه چکار میکنن ؟
و...

[=Verdana]هر دو مورد خانواده خوب و با اصل نسب هستند
[=Verdana]دومی‌ می‌خواد فوق‌لیسانس بخونه اولی‌ بد از درس می‌خواد کار کنه
[=Verdana]هر دو با عروسی‌ مختلط مخالف هستند
[=Verdana]اینم توضیح بدم که تو دو جلسه اطلاعات بیشتر از این نمی‌توان گرفت

mahyar 1363;680673 نوشت:
سلام مجدد خدمت كارشناس محترم و همه دوستان عزيز و تشكر فراوان از نظراتتون خدا خيرتون بده
براي اينكه تصميم درست تري بگيرم لازم ديدم توضيحاتمو كامل كنم تا دوستان بهتر نظر بدند
انتخاب اول
از نظر پوشش كاملا محجبه هستند و پوشش بيرون مانتوي مناسب ،تو چند جلسه خواستگاري اصلا آرايش نكرده بودند حتي پيوست ابروشون هم نگرفته بودند
از نظر اعتقادي تاكيد رو نماز اول وقت داشتند روي نحو برگزاري عروسي بدون تجمل و گناه تاكيد داشتند فقط تنها موردي كه به نظم ضعيف بودند به ولي فقيه شك داشتند
از نظر سني ب نظره بنده ايشون خانمو پخته تر از سنشون بودند و سختي از دست دادن پدر هم كشيدند

انتخاب دوم
از نظر اعتقادياهل نماز و روزه ولي نكات ضعيف ايشون نداشتن مرجع تقليد بود ضمنا من از ايشون درباره خمس سوال كردم گفتم من خمس پرداخت مي كنم و از همسر ايندم هم همچين توقعي دارم كه ايشون در جواب گفت من تا الان خمسي پرداخت نكردم ولي اگر همسرم به ببخواهد اين كارو مي كنم
از نظر اخلاقي خانوم آرام به نظر ميومدند و گفتند من مقداري از پولامو خرج كمك به ديگران ميكنم
و خانوم متوقع نبودند ضمنا از نظر درامد دو برابر من حقوق مي گيرند و با درامد پايين من كنار امدند

اين هم اضافه كنم كه من شده خانمو هايي كه از نظر زيبايي خبلي بدلم نشسته بودند ولي بخاطر مسائل ديني قبول نكردم
من سعي ميكنم تمام واجباتو رعايت كنم و از محرمات دوري كنم خانواده به من ميگن تو خيلي حساسي

ببخشيد اگه زياد شد

سلام
اولی از دومی خوشگلتره
تو نمیدونی دخترا با آرایش چی میشن؟
جن بده پری تحویل بگیر

اومدم بگم دومی...دیدم همه گفتن اولی

من دیگه حرفی ندارم.. Fool

یاس...;680737 نوشت:
اومدم بگم دومی...دیدم همه گفتن اولی

من دیگه حرفی ندارم.. :|

[=Verdana]ممنون از نظرتون
[=Verdana]دلیل قانع کنندهای داری

سلام
من اگه پسر بودم اولی رو انتخاب میکردم چون اون چند درصدی هم که گفتین به خاطر آرایش دختره بوده که متحولش کرده:khandeh!:
برداشت من که صرفا درست هم نیست اینه که اولی چون بیچاره مقید تر بوده میگین اخلاق اون یکی بهتره شاید مثل دومی زیاد صمیمی نشده بوده من حدسم اینه اولی یکم معذب بوده شاید اخلاق واقعیش از اینیکی هم بهتر باشه
دو جلسه کمه
اینایی که گفتم حدس و گمان بود و چیزی که به ذهن من رسید

دخترها هم اینطوری هستنا:Narahat az:
خودم قبلاً هم یه بار گفتم رفتیم خواستگاری و خانواده دختر میگن شما چهارمین خواستگاری هستید که در این هفته برای دخترمون اومدید حالا ما میخوایم حرف همه رو بشنویم و تصمیم بگیریم به هر کدوم از چهار خانواده چه جوابی بدیم

با سلام

خانوما که باید بشینن یکی بیاد. اقایون هم که باید یه جا برن خواستگاری و مقایسه نکنن. پس چطور بهترین گزینه ها که با هم مناسب ترین باشن انتخاب بشن.
حرصتون چرا در بیاد؟!!
بله اونایی که از روش آشنایی نزدیک و از در دوستی وارد می شن (بگذریم از صحیح یا غلط بودن اصل مسئله) در این حالت حق ندارن همزان در حال بازی کردن با احساسات چند تا دختر باشن. در این حالت هم باید از قبل مقایسه ها صورت گرفته باشه. سبک سنگین شده باشه بعد برای اطمینان بیشتر (به عقیده اون تیپ افراد) یه مدت هم با هم به صورت دوستی بگذرونن ببینن هم از نظر احساس و هم از نظر اخلاقی به هم میان و همدیگه رو سبک سنگین کنن. (که البته شرعیش نامزد شدن غیر رسمیه)
در این صورت خوب معلومه حق با شماست نمیتونه با چند نفر باشه.
اما قبل از انتخاب لازمه گزینه ها سبک سنگین بشن.
شما خودتون اگه چند تا خواستگار براتون بیاد فقط یکیش رو میگین بیاد و بررسی می کنین و تا نظر نهایی رو ندادین اجازه نمیدین بعدی بیاد؟!!!!!!!!!
آقایون هم تعدادی گزینه رو سبک سنگین می کنن و میرن سمت یکی که مناسب تر باشه حالا بماند خیلی ها معنی مناسبتر رو نمی دونن و سمت بدترینش میرن.

موفق باشید :Gol:

mahyar 1363;680716 نوشت:
هر دو مورد خانواده خوب و با اصل نسب هستند
دومی‌ می‌خواد فوق‌لیسانس بخونه اولی‌ بد از درس می‌خواد کار کنه
هر دو با عروسی‌ مختلط مخالف هستند
اینم توضیح بدم که تو دو جلسه اطلاعات بیشتر از این نمی‌توان گرفت

با سلام
به نظر من ذات آدم ها مهمتر از اخلاقیات و ویژگی هاییه که الان نشون میدن و شما ملاک قرار میدین. دو گزینه ای که فرمودین به نظرمن امکان زیادی داره که از نظر مذهبی در یک سطح باشن و چند رفتار ظاهری نمیشه ملاک باشه. اونی که موهاش یه کم بیرونه اگه ذاتش پاک باشه میشه اصلاحش کرد. ولی الان اگه بهش بگی موضع میگیره و میگه من می خوام اینطوری باشم. کلا دو جلسه بسیار کمه و اصلا به هیچ وجه ملاک نیست.
من با نفر دومی به دلیل اختلاف سنی کمتون مشکل دارم. خانوم خودم با من اختلاف سنی مشابه نفر اولی شما داره و چون پختگی ملاکه مشکلی هم پیش نیومده.
اونی که میگه من حتما باید فلان شهر زندگی کنم از نظر من خودش یه محدودیت حساب میشه و بستگی به خودتون داره که چقدر بیارزه.
از نظر زیبایی هم باید براتون مورد قبول باشه و اگر نبود نظر من اینه که همه معیارهای دیگه رو کنار بزارید و با احساسات یه دختر بازی نکنین. مورد پسند بودن مهمه. و توصیه می کنم زیاد به زیبایی چهره و گردی صورت فکر نکنید. خیلی ها تمرکزشون از نظر زیبایی روی همین بخشه و بعداً براشون تکراری میشه و موارد دیگری در زیابیی براشون مهمتر میشه.

ولی حتی اگر نفر اول رو انتخاب کردین حتماً یه مدت برای آشنایی بیشتر با هم در جایی که مناسب باشد صحبت کنید. ولی مواظب باشید که وابستگی بینتون پیش نیاد. اصلا پای احساسات رو وسط نکشین. من تجربه دارم در عین این که فکر می کردم دارم همه چیز رو مدیریت می کنم و احساسی پیش نمیاد و به خودشون تاکید هم کرده بودم. وقتی به نتیجه رسیدم که مناسب هم نیستیم ایشون خیلی داغون شدند. من اصلا متوجه شکل گیری احساس در ایشون نشده بودم. به همین دلیل ارتباط طولانی و ایجاد صمیمیت رو به هیچ وجه توصیه نمی کنم. ولی لازمه که یه مقدار سوال و جواب هایی خصوصی تری شکل بگیرن. بعد تصمیم نهایی رو بگیری.
از نظر من وقتی وارد مقوله عقد موقت دو سه ماه میشی که شناخت بیشتر بشه، یه اتفاقاتی تو ذهن و روان می افته که دیگه نمیشه جلو احساسی بودن تصمیم ها رو گرفت. بخاطر همین توصیه می کنم به طوری که از حدودتون فراتر نرفته باشید قبل از نامزدی حتماً جلسات بیشتری با هم صحبت نمایید.

موفق باشی

aminjet;680864 نوشت:
با سلام

خانوما که باید بشینن یکی بیاد. اقایون هم که باید یه جا برن خواستگاری و مقایسه نکنن. پس چطور بهترین گزینه ها که با هم مناسب ترین باشن انتخاب بشن.

سلام
این عمل غیر انسانی و ناپسند است
اول تکلیف یک مورد باید مشخص شود بعد سراغ مورد بعدی رفت

mousavi928;680885 نوشت:
سلام
این عمل غیر انسانی و ناپسند است
اول تکلیف یک مورد باید مشخص شود بعد سراغ مورد بعدی رفت

با سلام
تکلیفی در بین نبوده که بخواهد مشخص شود.
صرفاً دو نفر نشسته اند و بدون هیچ تعهدی به هم درباره تمایلاتشون و و آن دسته اخلاقیات و خواسته ها و خصوصیاتی که در گام های اولیه آشنایی برای ازدواج ضروری است با هم گفتگو کرده اند. و لابد رسما گفته اند که این گفتگو نشانه هیچ گونه تکلیف و تعهدی به هم نیست. امیدوارم دوستمان این کار را کرده باشند و خانم هم پذیرفته باشد که الان صرفاً یک گزینه است (همانطور که خود آقا هم برای خانم صرفاً یک گزینه هستند) و هرکدام ممکن است یک آن شخص مناسبتری را پیدا کنند و با حفظ احترام با شخص دیگری ازدواج نمایند.
چرا غیر انسانی و ناپسند است؟!!

aminjet;680903 نوشت:
با سلام
تکلیفی در بین نبوده که بخواهد مشخص شود.
صرفاً دو نفر نشسته اند و بدون هیچ تعهدی به هم درباره تمایلاتشون و و آن دسته اخلاقیات و خواسته ها و خصوصیاتی که در گام های اولیه آشنایی برای ازدواج ضروری است با هم گفتگو کرده اند. و لابد رسما گفته اند که این گفتگو نشانه هیچ گونه تکلیف و تعهدی به هم نیست. امیدوارم دوستمان این کار را کرده باشند و خانم هم پذیرفته باشد که الان صرفاً یک گزینه است (همانطور که خود آقا هم برای خانم صرفاً یک گزینه هستند) و هرکدام ممکن است یک آن شخص مناسبتری را پیدا کنند و با حفظ احترام با شخص دیگری ازدواج نمایند.
چرا غیر انسانی و ناپسند است؟!!

سلام مجدد
ببینید انسان روحیه حساسی داره
اقایی که میره خواستگاری و چند گزینه همزمان داره شاید این رو نتونه درک کنه
اما اون خانمی که پس زده میشه بسیار غصه میخوره

شما میرید ی مغازه فرضا یخچال بخرید. مغازه میزنه تو سر خودش که هر جور شده با قیمت مناسبتر اون رو به شما بفروشه اما شما میگید من باید جایی دیگه قیمت بگیریم و هی مغازه دار بیشتر تلاش می کنه... بعدشم که میرید بیرون همش منتظره شما برگردید و اون جنس رو بخرید

خب انسان کجا کالا کجا
پس اون خانم یا اون آقای که توی خواستگاری رقابتی قرار گرفته خیلی آسیب می بینه

mousavi928;680923 نوشت:
سلام مجدد
ببینید انسان روحیه حساسی داره
اقایی که میره خواستگاری و چند گزینه همزمان داره شاید این رو نتونه درک کنه
اما اون خانمی که پس زده میشه بسیار غصه میخوره

شما میرید ی مغازه فرضا یخچال بخرید. مغازه میزنه تو سر خودش که هر جور شده با قیمت مناسبتر اون رو به شما بفروشه اما شما میگید من باید جایی دیگه قیمت بگیریم و هی مغازه دار بیشتر تلاش می کنه... بعدشم که میرید بیرون همش منتظره شما برگردید و اون جنس رو بخرید

خب انسان کجا کالا کجا
پس اون خانم یا اون آقای که توی خواستگاری رقابتی قرار گرفته خیلی آسیب می بینه

با سلام
صحبت ما سر قبل از خواستگاری رسمی است. خواستگاری مربوط به زمانیست که تا حدی حداقل پسر به نتیجه رسیده است. هرچند هنوز امکان تغییر هست. من صحبتم سر این است که مثلا دو تا دانشجو به هم معرفی می شوند و با اطلاع خانواده اجازه می گیرند که چند جلسه در جای مناسبی با هم صحبت کنند که اصلا کار به خواستگاری و ورود رسمی بزرگترا در قضیه برسه یا نه. معلومه اگر رفته باشه خواستگاری نباید فردا شب بره خواستگاری یکی دیگه.

از طرفی خانوم ها همچین هم دنبال این نیستند که تمام تلاششون بکنند زن ما بشند و اگه ما بریم برنگردیم از غصه دق کنند. مگر این که ما غیر انسانی عمل کرده و آنها را فریب داده و وابستگی ایجاد کرده باشیم. یا ارتباط را خوب مدیریت نکرده باشیم و باعث ایجاد وابستگی در خود یا او شده باشیم که این وابسته کردن از هرطرفی اشتباه است.

به قول خودتون انسان کجا کالا کجا. همچنین مغازه دار کجا و خانم کجا.

موفق باشید

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

درحد یک نظر و انتقاد حرفت رو قبول دارم اما به نظرم مشکلی نداره بررسی همزمان. مهم اینه که با احساسات هیچکدوم بازی نشه
کسی که هنوز هیچی براش پنجاه پنجاه هم نیست یه مدلی حرف نزنه که انگار خیلی طرف رو پسندیده و بعد خیلی راحت بره سراغ کیس دیگه:ok:
خب مگه برا دخترها خواستگار همزمان نمیاد؟[/]

سلام

به نظر من با اين چيزاي جزئي نميشه تصميم گرفت چون اينا ظاهر قضيه هست

من فك ميكنم اگه يه مدتي باهاشون رفت و آمد داشته باشين بهتر ميتونين تصميم بگيرين

مسئله ديگه اين كه شايد ظاهر دومي كمي شما رو به شك انداخته باشه

به اينم فكر كنين كه اگه يه اخلاقي داشته باشه كه شما ازش راضي نباشين قيافش اصلا به چشمتونم نمياد

ولي توصيه ميكنم حتما حتما باهم بيرون برين نوع رفتارشون رو بسنجين

ببينين تو موقعيت هاي خاص چه رفتار و عكس العملي دارن

اصلا شايد شما پسند كردين و اون خانم پسندتون نكرد

به عنوان يه دختر فكر كردم اينا براي انتخابتون موثر باشه

موفق باشين

aminjet;680926 نوشت:
از طرفی خانوم ها همچین هم دنبال این نیستند که تمام تلاششون بکنند زن ما بشند و اگه ما بریم برنگردیم از غصه دق کنند. مگر این که ما غیر انسانی عمل کرده و آنها را فریب داده و وابستگی ایجاد کرده باشیم. یا ارتباط را خوب مدیریت نکرده باشیم و باعث ایجاد وابستگی در خود یا او شده باشیم که این وابسته کردن از هرطرفی اشتباه است.

نه دوست عزیز منظورم این نیست که اون خانم دق کنه که چرا فلان پسر نگرفتش
نه
اون با خودش فکر می کنه مگر چه ایراد و مشکلی داره که طرف اینجوری باش برخورد کرده

دیدم که میگم

mkhahande313;680953 نوشت:

درحد یک نظر و انتقاد حرفت رو قبول دارم اما به نظرم مشکلی نداره بررسی همزمان. مهم اینه که با احساسات هیچکدوم بازی نشه
کسی که هنوز هیچی براش پنجاه پنجاه هم نیست یه مدلی حرف نزنه که انگار خیلی طرف رو پسندیده و بعد خیلی راحت بره سراغ کیس دیگه:ok:
خب مگه برا دخترها خواستگار همزمان نمیاد؟

50 50 ؟؟؟؟ شما بگو 1 درصد

نه دختر نه پسر نباید این کارو کنن

تا وقتی پرونده یه کیس ازدواج رو تو ذهنشون نبستن نباید برن سراغ یه کیس دیگه

خیلی نامردیه بشینن ( چه دختر چه پسر ) چرتکه بندازن کدوم کیس ازدواج بهتره

چون اینجوری در حق اونی که انتخاب نمیشه خیلی ظلمه بزرگی میشه حتی اگه وابستگی نباشه حتی اگه هیچی قطعی نباشه

[="Tahoma"][="Navy"]

با سلام خدمت کاربران و شرکت کنندگان گرامی در این بحث

با تشکر و سپاس از اینکه از موضوع بحث اصلی زیاد دور نشده اید

ممنون از حضور مفیدتان :Rose:

[/]

mousavi928;680975 نوشت:
ه دوست عزیز منظورم این نیست که اون خانم دق کنه که چرا فلان پسر نگرفتش
نه
اون با خودش فکر می کنه مگر چه ایراد و مشکلی داره که طرف اینجوری باش برخورد کرده

دیدم که میگم

با سلام
من هم مثل شما دیدم که چقدر داغون شدن ایشون. و در اون زمان هم موردی به جز ایشون رو مد نظر نداشتم. ولی نتیجه نهاییم این بود که مناسب هم نیستیم. و این وسط اون نتیجه گرفته بود که هستیم. و ایشون داغون شد. و من ارتباط رو درست مدیریت نکرده بودم و یه مقدار هم زیادی طولانی شده بود.
من مشکل را در عدم مدیریت صحیح و طولانی بودن این ارتباط اولیه می بینم. نه چند گزینه داشتن. من همون یه گزینه رو بررسی می کردم.
به خاطر همین میگم اگر همه چیز اصولی پیش بره چند گزینه داشتن هم اشکالی نداره. اتفاقا باعث میشه ضمن این که با داشتن گزینه های بیشتر مناسبترین رو انتخاب کنیم و این برای اجتماع آینده بهتر است، تکلیف گزینه ها هم زودتر مشخص شود نه این که روی یک گزینه بمانیم تا وابستگی ایجاد شود بعد به نتیجه برسیم که مناسب نیستیم. هم عمری هدر رفته هم احساسی.

موفق باشید.

ریحانه النبی;680998 نوشت:

ممنون از حضور مفیدتان

با سلام
بحث اصلی که مشاوره دوستمون بود می خواستند بین دو گزینه انتخاب کنند. ولی یه مقدار روی اصل دو گزینه داشتن بحث پیش اومده. نمیدونم مرتبط هست یا نیست. :Gig:

ممنون

[="Tahoma"][="Navy"]

aminjet;681013 نوشت:
با سلام
بحث اصلی که مشاوره دوستمون بود می خواستند بین دو گزینه انتخاب کنند. ولی یه مقدار روی اصل دو گزینه داشتن بحث پیش اومده. نمیدونم مرتبط هست یا نیست. :Gig:

ممنون

سلام
بله ایشون دو مورد رو برای بررسی گذاشتند و دوستان هم نظراتشونو میدن خوبه،
ولی اگر بحث روی بررسی نظرات یکدیگر باشد از موضوع اصلی کم کم خارج خواهید شد.

پس لطف کنید نظرتان را بر موارد استارتر متمرکز نمایید.
موفق باشید[/]

Miss Chadoriii;680997 نوشت:
50 50 ؟؟؟؟ شما بگو 1 درصد

نه دختر نه پسر نباید این کارو کنن

تا وقتی پرونده یه کیس ازدواج رو تو ذهنشون نبستن نباید برن سراغ یه کیس دیگه

خیلی نامردیه بشینن ( چه دختر چه پسر ) چرتکه بندازن کدوم کیس ازدواج بهتره

چون اینجوری در حق اونی که انتخاب نمیشه خیلی ظلمه بزرگی میشه حتی اگه وابستگی نباشه حتی اگه هیچی قطعی نباشه

چه ظلمی؟؟؟؟
من اصلاً متوجه نمیشم. خب یکی کلاً سیستمش همینه (دیدم که میگم)خواستگار نداره نداره یهو دوتا سه تا همزمان داره! بعد بگه یکی یکی بخوابونمشون تو آب نمک؟:Cheshmak:

ظلم اونجایی میشه که وابستگی بوجود بیاد وگه نه خود من این کارو کردم نه طرف فک کرده ظلم شده درحقش نه ادعای غیر انسانی بودن کار منو کرده.

میگم فقط اگه طرفین یا یه کدومشون یه طوری رفتار کرده که برای فرد مقابل وابستگی ایجاد شده اینجا اگه مقایسه همزمان بشه و اینا خیلی منطقی نیست

ولی وقتی دو طرف میدونن فقط در حد معارفه هستن و احتمال اینکه بهم نخورن=احتمال اینکه بهم بخورن خب خیلی منطقی هرکدوم از دوطرف میتونن اگه موردی دیگه مطرح شد اون هم بررسی کنن.

من واقعاً نمیفهمم مشکل چیه؟ کاش یه کم باز کنی قضیه رو.البته تو این تاپیک نه چون ممکنه یه بحث دونفره باشه که به استارتر هم کمکی نکنه:Gol:

aminjet;681010 نوشت:
با سلام
من هم مثل شما دیدم که چقدر داغون شدن ایشون. و در اون زمان هم موردی به جز ایشون رو مد نظر نداشتم. ولی نتیجه نهاییم این بود که مناسب هم نیستیم. و این وسط اون نتیجه گرفته بود که هستیم. و ایشون داغون شد. و من ارتباط رو درست مدیریت نکرده بودم و یه مقدار هم زیادی طولانی شده بود.
من مشکل را در عدم مدیریت صحیح و طولانی بودن این ارتباط اولیه می بینم. نه چند گزینه داشتن. من همون یه گزینه رو بررسی می کردم.
به خاطر همین میگم اگر همه چیز اصولی پیش بره چند گزینه داشتن هم اشکالی نداره. اتفاقا باعث میشه ضمن این که با داشتن گزینه های بیشتر مناسبترین رو انتخاب کنیم و این برای اجتماع آینده بهتر است، تکلیف گزینه ها هم زودتر مشخص شود نه این که روی یک گزینه بمانیم تا وابستگی ایجاد شود بعد به نتیجه برسیم که مناسب نیستیم. هم عمری هدر رفته هم احساسی.

موفق باشید.

سلام
دوست گرامی این نظر شخصی حقیر نیست
نظر کارشناسان این است که چه دختر چه پسر مورد به مورد و دونه به دونه
وقتی ی دختر خواستگار داره پسر دوم نباید پیشنهاد خواستگاری بده حتی و برعکس
فکرنم آقای عباسی بودن تو تلویزیون داشتن همین رو می گفتن تو برنامه گلبرگ یا سمت خدا نمیدونم همون که ظهر میدن

mahyar 1363;680673 نوشت:
انتخاب اول

انتخاب دوم

ببخشيد اگه زياد شد

سلام

در مورد مسائل اعتقادی معیار شما باید این باشه که کسی رو انتخاب کنی که بیشتر از همه به اعتقادات و افکارتون نزدیک باشه. البته چون معمولا کسی که صد در صد شبیه باشه پیدا نمیشه اگه کسی بود که 60-70 درصد هم با شما تناسب داشت میتونه مورد خوبی باشه.

با این حال همونطور که قبلا هم عرض کردم مورد اول محسنات بیشتری داره. در مورد ولایت فقیه هم اگه معاند نباشه یعنی با اینکه حق رو میدونه ولی انکار میکنه، میتونی بعدا در موردش صحبت کنید و ایشون رو قانع کنید. در مورد اخمو بودن و ... هم با توجه به شرایطی که گفتید این مسئله طبیعیه؛ چون هنوز شما برای او یک غریبه هستین و عفت و حیای ایشون مانع از این مسئله میشه.

لذا به خواستگاری ایشون برید و مراحل شناخت بیشتر و دقیق تر رو طی کنید. اگه به تفاهم نرسیدید اون موقع برید سراغ مورد دومی و ملاک و معیارها رو با دقت بیشتر بررسی کنین و بعد تصمیم بگیرین.

ریحانه النبی;680998 نوشت:

ممنون از حضور مفیدتان :Rose:

سلام

دوستان در مورد خواستگاری همزمان در تاپیکی دیگر مفصل بحث شده است

http://www.askdin.com/thread44989.html#post601649

سلام ...
ب نظر من واقعا نمیدونین کدومش بهتون نزدیک تره؟یا منتظرین یکی انتخاب تونو تایید کنه تا برین جلو؟؟؟
من بعید میدونم آدم نتونه تشخیص بده کدوم شون ب آدم میخوره مگه اینکه آدم از خودش شناختی نداشته باشه
بچه های اینجا میتونن فقط نظر بدن کسی ک باید سبک سنگین کنه خودتونین ... ب نظرم شما ک اینقد دقیق میتونین تفاوت هاشونو واسه ما بیان کنین حتما خودتونم میدونین کدوم ب کدوم ارجحیت داره ... ب حرف خودتون بکنین و باخودتون تعارف نکنین... توکل کنین و برین جلو ... موفق باشین ...

[=Verdana]خیلی‌ تشکر می‌کنم از همه دوستانی که نظر دادند:Gol::Gol::Gol:
[=Verdana]خیلی‌ کمکم کرد خدا خیرتون بده:hamdel:
[=Verdana]یکی‌ از خوبی‌‌هایی‌ مشورت این هست که کمک می‌کنه آدم بهتر تصمیم بگیر:frind:
[=Verdana]به همه دوستانم که میخوان بروند خواستگاری توصیه می‌کنم این اشتباه منو نکنند :Gig:
[=Verdana]و اینم بگم با توکل به خدا انتخاب اول را می‌خوام ادامه بدم
[=Verdana] دوستان لطفا بگید برای شناخت بیشتر اخلاقیات چه سوال‌هایی‌ دقیق‌تری بپرسم یأ اگر تایپیکی در این زمینه هست معرفی‌ کنند با تشکر از همه

mahyar 1363;681381 نوشت:
[=Verdana]یکی‌ از خوبی‌‌هایی‌ مشورت این هست که کمک می‌کنه آدم بهتر تصمیم بگیر:frind:
[=Verdana]به همه دوستانم که میخوان بروند خواستگاری توصیه می‌کنم این اشتباه منو نکنند :Gig:
[=Verdana] دوستان لطفا بگید برای شناخت بیشتر اخلاقیات چه سوال‌هایی‌ دقیق‌تری بپرسم یأ اگر تایپیکی در این زمینه هست معرفی‌ کنند با تشکر از همه

خب خداروشکر.
درباره شرایط و سؤالا و...، شاید تو اسک دین چند تا تاپیک باشه، ولی پیشنهاد میکنم بری به سایت تخصصی تر درباره‌ی مسائل ازدواج.
یه فرومی که من سراغ دارم و می‌دونم مدیرش خیلی آدم باشخصیّت و متدیّن هست، فروم همدردی هست.
http://hamdardi.net
توی تاپیک های بخش ازدواجش بگردید، خیلی خوبه...

به نظر من روی یه برگه a4 چند تا سوال فلسفی - قلقلکی تایپ کن دوتا کپی ازش بگیر بده جفتشون جوابا رو مقایسه کن هر کدوم بیش تر بر اساس منطق بود نه احساس، اونو انتخاب کن.
چون همدم بی منطق پدر آدمو درمیاره.

یا اینکه با سوالات فراوان سعی کن کلافشون کنی هرکی از کوره در رفت رو نقدا خط بکش.

اگه منطق داشته باشه خود به خود همه چی حله.
من شخصا اصلا نمیتونم افراد بی منطق رو تحمل کنم.
از ما گفتن بود.

mahyar 1363;681381 نوشت:

سلام

ایشالله موفق باشین

این تاپیکها رو برای شناخت ببینید:

http://www.askdin.com/thread30583.html
http://www.askdin.com/thread48383.html
http://www.askdin.com/thread10449.html
http://www.askdin.com/thread38182.html
http://www.askdin.com/thread38015.html

پرسش:
من براي انتخاب همسر بر سر دو راهی قرار گرفتم و نمي دانم كدام انتخاب برايم بهتر هست. ملاك های ازدواج من به ترتيب الويت: دينداری، اخلاق، زيبايی متناسب با خودم ( یعنی به دلم بنشيند)، خانواده، فرهنگ، تحصيلات و تناسب اقتصادی است.
انتخاب اول من از نظر عقيدتی خيلی نزديك به من هست و می شود گفت از مورد دوم بیشتر است.
انتخاب دوم نیز از نظر عقيدتی و فرهنگی و اخلاقی نزديك به من هست و از این جهت تفاوت زیادی با مورد اول ندارد؛ منتها از لحاظ ظاهری این مورد بیشتر مورد پسندم واقع شده. حالا شما بفرمایید که من چکار کنم؟

پاسخ:
با توجه به مواردی که گفتید هر دور مورد خوب است، منتها به نظر می رسد مورد اول اولویت دارد؛ چون علاوه بر اینکه از لحاظ اعتقادی تناسب بیشتری با شما دارد، به دلیل همشهری بودن با ایشان، امکان شناختِ دقیق تر و بیشتر به راحتی فراهم است. بعلاوه اینکه سختی سکونت در تهران را هم ندارد. البته در نگاه کلی نیز شاید بشود گفت شاغل نبودن هم یک اولویت است که البته این مسئله به نگاه شما بستگی دارد. ممکن است برای بعضی ها هم شاغل بودن یک اولویت باشد. تنها مسئله ای که باقی می ماند اختلاف سنی 8 ساله است که هر چند مشکل ساز نیست ولی بهتر است در این انتخاب در مورد تناسب در زمینه سلایق و علایق و خواست های طرفینی دقت بیشتری به خرج دهید؛ چون هر چه اختلاف سنی بیشتر شود، احتمال اختلاف، علایق، سلایق و خواست ها بیشتر می شود. این موارد را در جلسات خواستگاری بیشتر بررسی کنید و اگر مشکلی اساسی از این جهت نبود می توانید با هم ازدواج کنید.

در مورد ظاهر هم اگر شما اهل نگاه به زنان و دختران و مقایسه آنها با هم نباشید، همین مقدار پسند، کافی است و مشکلی ایجاد نخواهد شد. بعلاوه اینکه ظاهر و صورت بعد از مدتی عادی می شود و آنچه پایدار باقی می ماند سیرت است.
اگر به هر دلیلی مورد اول جور نشد، مورد دوم هم خوب است؛ منتها به دلیل اینکه همشهری نیستید مراحل شناخت و ... را با دقت بیشتری طی کنید. در مورد اشتغال ایشان و سکونت در تهران هم بیشتر بررسی و فکر کنید و بعد از پذیرش کامل این شرایط تصمیم به ازدواج با ایشان بگیرید تا خدایی ناکرده در آینده با مشکل مواجه نشوید.(1)

موضوع قفل شده است