خودارضایی و راههای درمان عوارض آن

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خودارضایی و راههای درمان عوارض آن

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام دوستان من از 12 سالگی خودارضائی میکردم اول نمیدونستم چیه تا این که 15 سالگی فهمیدم چیه
ولی چون زیاد این کارو میکردم بهش معتاد شدم.
الان 20 سالمه 2 ماهه ترکش کردم مشکلی که دارم اینه : خیلی افسرده شدم چون با این کار خیلی به خودم آسیب زدم و مهمترینشون زودانزالیه زیر 10 ثانیه بیشتر افسردگی من بخاطر همینه (زودانزالی) هرروز چند بار بهش فکر میکنم و کل روز عصبیم دیگه نمیتونم
تحمل کنم میدونم براش یه سری دارو هست ولی از کسایی دیگه ای که این مشکلو دارن پرسیدم گفتن دارو ها هم بد از یه مدت دیگه اثر نمیکنه و همیشه استرس داری 80 درصد طلاق ها هم بخاطر زودانزالیه:Ghamgin:
یکی گفت از دارو ها استفاده کنم و با یکی ...... ولی من هنوز مجردم نمیخوام به این کار ها هم معتاد بشم کم داغون نشدم دوستان چجوری میشه به این موضوع فکر نکرد؟ به این فکر افتادم که با یسری دارو این حس شهوت و .... کلا از بین ببرم تو رو خدا کمکم کنید.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

طاهر;679180 نوشت:
سلام دوستان من از 12 سالگی خودارضائی میکردم اول نمیدونستم چیه تا این که 15 سالگی فهمیدم چیه
ولی چون زیاد این کارو میکردم بهش معتاد شدم.
الان 20 سالمه 2 ماهه ترکش کردم مشکلی که دارم اینه : خیلی افسرده شدم چون با این کار خیلی به خودم آسیب زدم و مهمترینشون زودانزالیه زیر 10 ثانیه بیشتر افسردگی من بخاطر همینه (زودانزالی) هرروز چند بار بهش فکر میکنم و کل روز عصبیم دیگه نمیتونم
تحمل کنم میدونم براش یه سری دارو هست ولی از کسایی دیگه ای که این مشکلو دارن پرسیدم گفتن دارو ها هم بد از یه مدت دیگه اثر نمیکنه و همیشه استرس داری 80 درصد طلاق ها هم بخاطر زودانزالیه
یکی گفت از دارو ها استفاده کنم و با یکی ...... ولی من هنوز مجردم نمیخوام به این کار ها هم معتاد بشم کم داغون نشدم دوستان چجوری میشه به این موضوع فکر نکرد؟ به این فکر افتادم که با یسری دارو این حس شهوت و .... کلا از بین ببرم تو رو خدا کمکم کنید.

بسمه تعالی
با سلام و تحیت خدمت جنابعالی
موفقیت شما در غلبه بر خودارضایی جای خوشحالی و تبریک دارد، امیدوارم همواره در مسیر تعالی و پیشرفت قدم بردارید...

همانطور که اشاره نمودید یکی از عوارض خودارضایی، می تواند موضوعی به نام زود انزالی باشد. اما در این خصوص باید به یاد داشت که زودانزالی فقط معلول خودارضایی نیست بلکه می تواند معلول علتهای متعدد جسمی و نیز روانی باشد. که از جمله علتهای روانی زودانزالی، اضطراب است!
با توجه به موارد مشابه جنابعالی، می توان گفت اضطراب شما بیش از خودارضایی در زودانزالی نقش دارد، بنابراین لازم است تا با فراگیری فنون کاهش اضطراب، آرامش بیشتری را تجربه کنید تا به موازات آن از میزان زودانزالی کاسته شود. البته همانطور که گفته شد ممکن است علتهای دیگری غیر از اضطراب در این موضوع نقش داشته باشد.

با لحاظ مطالب فوق و به منظور کاهش اضطراب، لازم است ابعاد موضوع مبتنی بر واقعیت تحلیل شود و نه برداشتهای غیر منطقی!
بنابراین هم لازم است بدانید زودانزالی قابل کنترل است و در کنار داروهایی مانند " ویاگرا "، روشهای رفتاری مانند " تکنیک کگل " نیز در درمان زودانزالی موثر هستند و هم اینکه توجه داشته باشید اعداد و ارقامی که علت هشتاد درصد طلاقها را زودانزالی می داند!!!!، بیش از اینکه مبتنی بر واقعیت و آمارهای واقعی باشد، بر اساس تبلیغات بی پایه و در جهت اهدافی خاص است. نهایت چیزی که در این باره می توان مطرح کرد این است که طلاق علتهای عدیده و فراوانی دارد که در برخی موارد، معلول مشکلات جنسی است.
پس سعی کنید بر نگرانی خود که بخش زیادی از آن فاقد دلیل منطقی است فائق آئید و با توکل به خدای بزرگ و واقع نگری، ریشه اصلی زودانزالی خود را شناسایی و در مسیر برطرف نمودن آن اقدام نمائید.

سلام علیکم
مطالعه کتاب «انزال زود رس و راه درمان آن» شاید مفید باشد.

همینکه تصمیم و ارداه محکم در ترک چنین رفتاری دارید جای شکر دارد،نگرانی و اضطراب شما و درگیری ذهنی بیش از حد مشکلی را حل نمی کند سعی کنید با ورزش و تغذیه مناسب و مشغولیت فکری،حالا درسی وتحصیلی یا یک شغلی خودتان را مدیریت کنید،ضمنا ارتبط معنوی خود را با خدا قوی کنید و با یک پزشک متخصص آن هم بعد از ازدواج در صورت مشاهده مشکل مشورت بکنید.نه از حالا،(بلکه الان به فکر تقویت قوای جسمی و روحی خودتان باشید)
وارد کردن فشارهای روانی و نگرانی های این چنینی کار را بدتر و چه بسا مشکلات رفتاری دیگری را برایتان ایجاد کند،پس دعا و راز و نیاز و ارتباط با خدا و استفاده از فرصت ها و ورزش منظم را در برنامه خودتان قرار دهید،امید است مشکل حل شود.

اگر درست بیاد داشته باشم آقای بهجت ره فرمودند برای تمرین در کنترل زودانزالی اینه که موقع ادرار ، هی ادرار خودمون رو قطع و وصل کنیم. میخواستم بدونم این توصیه برای خانم هاست یا آقایون و اینکه فایدش چیه؟ اصلا توضیح بیشتر در این زمینه میخواستم. ممنون

قفس;694933 نوشت:
اگر درست بیاد داشته باشم آقای بهجت ره فرمودند برای تمرین در کنترل زودانزالی اینه که موقع ادرار ، هی ادرار خودمون رو قطع و وصل کنیم. میخواستم بدونم این توصیه برای خانم هاست یا آقایون و اینکه فایدش چیه؟ اصلا توضیح بیشتر در این زمینه میخواستم. ممنون
نمیدونم آیت الله بهجت چنین چیزی گفتن یا نه.ولی از دید پزشکی میگم این مطلب درسته.برای هم خانمها هم آقایون کاربرد داره.نگهداشتن ادرار توسط عضلات کف لگن صورت میگیره و تکرار این عمل باعث تقویت عضلات کف لگن و انقباض بهتر و جلوگیری از زودانزالی میشه

سلام دوستان
فکر نمیکردم اینقدر این مشکل بتونه حاد باشه که در چنین محیطی قابل طرح باشه

اما یه پیشنهاد میدم انشاء الله موثر واقع بشه
دوستانی که به این

بیماری خاموش دچار شدند و درگیر هستند

در هر شب قبل از خواب بحالت سجده قرار بگیرند و 100 مرتبه این ذکر رو بگن و معنی اون رو در ذهنشون داشته باشن

جوابش رو خیلی زودتر میگیرن و برا همه مومنین هم دعا کنید

لا اِلهَ اِلّا اَنـت
، سُــــبحانَــــکَ اِنّی کُنتُ مِنَ الظالمین.

نیست خدایی جز تو ، پاک و منزهی ،مسلما من بخودم ظلم کردم

سلام دوستان،ذکر وتوسل به خدا خیلی خوبه.ولی اون چیزی که تعیین کننده است اراده ی خود فرده.دنبال معجزه نباشید، باید از دلتون شروع کنید.برای شروع هم خوبه که يه سرچ کنید از عواقب دنیوی ومضرات اون بعد سراغ اخروی اون برید که خیلی بدتره. انشاءالله. موفق باشيد.

قفس;694933 نوشت:

تمرینات کگل

این کلمه رو در گوگل سرچ کنید تا بدونید چطور میشه زود انزالی رو کنترل کرد و همینطور فواید دیگه ای هم داره هم برای خانم ها هم برای آقایون

ولی موقع ادرار به هیچ وجه این کارو نکنید که باعث عفونت ادراری میشه

طاهر;679180 نوشت:
مهمترینشون زودانزالیه زیر 10 ثانیه بیشتر افسردگی من بخاطر همینه (زودانزالی) هرروز چند بار بهش فکر میکنم و کل روز عصبیم دیگه نمیتونم

دوست عزیز شما که هنوز مجردی چطور فهمیدی زودانزالی !!!!!

خودارضایی باعث زود انزالی میشه و اثرات دیگه ای هم داره
ولی رابطه جنسی با خود ارضایی خیلی فرق داره که شما از الان نتیجه گرفتی زود انزال هستی ( البته چند ماه اول زندگی اکثر آقایون مشکل دارن در این زمینه به مرور زمان این مشکلات حل میشه )

زود انزالی درمان داره ولی درمانش کمی سخت و نیاز به توکل به خدا داره ( برای صبر و استقامت و تحمل وسوسه های شیطان )
اگه میخوای خیالت راحت باشه که تا موقع ازدواج مشکلاتت حل بشه ، پیشنهاد میکنم تمرینات کگل رو انجام بدی
کگل رو توی گوگل سرچ کن تا بدونی چطوریه
اگه یه سال انجام بدی ان شا الله مشکلت حل میشه
ولی اولین قدم ترک خود ارضاییه و قدم قبل ترش توکل به خدا

طالب دوست;695929 نوشت:
سلام دوستان

متاسفانه مشکل خیلی حاده . جوونای ما به خاطر مشکلات دیگه ی زندگی به سمت این چیزا میرن ...
چه محیطی بهتر از یه محیط دینی برای طرح این موضوع؟

طالب دوست;695929 نوشت:
سلام دوستان

اما یه پیشنهاد میدم انشاء الله موثر واقع بشه
دوستانی که به این

بیماری خاموش دچار شدند و درگیر هستند

در هر شب قبل از خواب بحالت سجده قرار بگیرند و 100 مرتبه این ذکر رو بگن و معنی اون رو در ذهنشون داشته باشن

جوابش رو خیلی زودتر میگیرن و برا همه مومنین هم دعا کنید

لا اِلهَ اِلّا اَنـت
، سُــــبحانَــــکَ اِنّی کُنتُ مِنَ الظالمین.

نیست خدایی جز تو ، پاک و منزهی ،مسلما من بخودم ظلم کردم

این مشکل حاد ترین مشکل جوانان ایرانیه!

یک آمار کوچک در مدرسه بگیرید میفهمید از یک کلاس 35 نفره حداقل 28 نفر خود ارضایی میکنن در دبیرستان.......!

هرچیزی که براش بکار ببرین قابل حل نیست!
بیشتر مراجع و پزشکان هم بر این باورند که تنها راهش ازدواجه! (حالا اونی که بعد ازدواجم این کارو میکنه مشکل روحی داره وگرنه چ نیازیه لذت شریک جنسیو با ....عوض کنی؟)

موضوع قفل شده است