صفحه 4 از 4 نخست ... 234
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: **** درخواست دعای تضمینی برای ثروت حلال و سلامتی****

نوشته
    749
    حضور
    21 روز 11 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2062

پرسش :
    چند وقتی هست دنبال کار هستم کار ندارم و از لحاظ مالی هم ضعیفم ولی تحصیلاتم خوبه، دعا یا سوره و آیه ای یا دستور عملی هست که انجام بدم و خدا مال حلال زیادی به من بده؟ فقط لطفا این موضوع را در نظر بگیرید که در اینترنت و کتاب ها از این دعاها و نقل ها زیاد هست. اما نمی شود که همه اشون را انجام داد
    دلیل این که اینجا سوالمو پرسیدم ، تا اون عزیزانی که خودشون یا اساتیدشون دعا ، سوره و ... که خیلی معتبر و دقیق باشد رو بگویند
    خلاصه یه چیزی میخوام که صد در صد تضمینی باشه ؟ همینطور برای شفای بیماری که درمان ندارد ( ولی کشنده نیست ) همان درخواست بالا را دارم

پاسخ :
    در دعا ،کسی که باور و ایمان قوی نسبت به قدرت نامحدود الهی داشته باشد و با تمام نیاز و تضرع ،خود را به او وصل کند ،همان وقت که در حال دعاست اجابت هم به دست آورده است . اصلاً همین باور قوی و نیاز شدید هر گاه باهم توأم شد ،خود به خود اجابت هم حاصل می‌شود .مثل اینکه بگوییم هر گاه شکر و آب باهم مخلوط شد خود به خود شربت هم آماده است .پس دعا همان وقت که شرایط آن حاصل شد یعنی شخص ،عجز خود و قدرت خدا را هردو باهم درک، و خواسته خود را مطرح کرد همان وقت اجابت می‌شود .حتی اگر ظاهر مادی این اجابت برای رخ نمودن، کمی زمان ببرد و یا با شکلی دیگر که مورد انتظار دعا کننده نبوده است ،ظهور یابد .البته گاهی دیر اجابت شدن هم به این دلیل است که ما دیر به آن باور مورد نیاز دست پیدا می‌کنیم .مثلاً برای خانه خریدن، اول به قوای خود تکیه می‌کنیم .بعد که از قدرت مادی خود و رویا پروازی‌هایمان نتیجه‌ای نگرفتیم و صد درصد از خودمان ناامید شدیم آنگاه به باور لازم برای دعا می‌رسیم آنگاه دعای چندین و چندساله ای که پشتوانه معنوی قوی برای اجابت نداشت ،مستجاب می‌شود.
    در روایت است که امام صادق(علیه السلام) فرمود: هر گاه یکی از شما خواست که از خداوند چیزی درخواست نکند مگر اینکه به او ببخشاید، باید از تمام مردم نومید گشته، و جز به درگاه خدا- عزّوجلّ- امید نداشته باشد، پس هر گاه که خداوند چنین حالتی را در بنده مشاهده کرد، آن بنده چیزی درخواست نمی‌کند مگر اینکه به او عطا می‌فرماید.(1)
    لذا گاهی موقع بهترین و کامل ترین دعا خوانده می شود ولی اگر شرایط فوق را نداشته باشد به هدف نمی رسد و تضمین صددرصد به هدف نمی رسد.
    امام رضا ، از پدرانش ، از امام سجاد ، و او از پدرش امام حسين عليهم‏السلام نقل مى‏كند:
    روزى در خدمت حضرت على عليه‏السلام نشسته بودم كه مرد عربى وارد شد و گفت: اى اميرالمؤمنين مردى هستم عيال وار و از مال دنيا چيزى ندارم.
    امام عليه‏السلام فرمود: اى برادر عرب چرا استغفار نمى‏كنى تا حالت اصلاح شود، مرد عرب گفت: اى اميرالمؤمنين من بسيار استغفار مى‏كنم و حالم تغيير نمى‏كند، امام فرمود:
    خداوند مى‏ فرمايد :
    اِسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ اِنَّهُ كانَ غَفّارا يُرْسِلِ السَّماءَ عَلَيْكُمْ مِدْرارا وَ يُمْدِدْكُمْ بِاَمْوالٍ وَ بَنينَ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ جَنّاتٍ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ اَنْهارا : (2) از پروردگارتان آمرزش بخواهيد كه او بسيار آمرزنده است بارانهاى پربركت آسمان را پى‏درپى بر شما فرو مى‏فرستد و اموال وفرزندان شما را افزون مى‏كند و براى شما باغهاى‏خرم وسر سبز ونهرهاى آب جارى قرار مى ‏دهد.
    اينك من استغفارى به تو ياد مى‏دهم كه هنگام خواب آن را بخوان تا خداوند روزيت را زياد گرداند. آنگاه حضرت امير عليه ‏السلاماستغفارى را نوشت و به مرد عرب داد و فرمود: هنگامى كه خواستى بخوابى و به بستر بروى اين استغفار را با حالت گريه بخوان و اگر گريه ‏ات نيامدخود را به حالت گريه كنندگان در آور.
    امام حسين عليه ‏السلام مى‏ فرمايد: در سال بعد، مرد عرب نزد پدرم آمد و گفت: اى اميرالمؤمنين خداوند نعمتش را بر من تمام نموده تا آنجا كه جائى براى نگهدارى مال وحيوانات خود ندارم، امام عليه‏السلام فرمود: اى برادر عرب، سوگند به خدائى كه محمد را به حق به رسالت برگزيد، هيچ بنده ‏اى اين استعفار را نمى‏ خواند جز آنكه خداوند گناهانش را آمرزيده و حوائج مشروعش را بر آورده مى‏ سازد، و به بركت اين استغفار مال و فرزندانش را افزايش مى‏ يابد.(3)
    پی نوشت :
    1. آمالی شیخ مفید-ترجمه استاد ولی، متن، ص37.
    2. نوح،آیه10.
    3. سيد محمد باقر ابطحى، الصحيفة العلويّة الجامعة، ص 164 دعاى شماره 70 چاپ: قم،مؤسّسة الإمام المهدى.

ویرایش توسط تذکره : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ در ساعت ۲۰:۴۲
    **** درخواست دعای تضمینی برای ثروت حلال و سلامتی****

2. صلوات

صفحه 4 از 4 نخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 9

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری