حکم انتشار فیلم و سریال در فضای مجازی

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم انتشار فیلم و سریال در فضای مجازی

سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان
من یه سوالی برام پیش اومده
تو نت سرچ کردم و اینجا رو پیدا کردم و مناسب دونستم اینجا مطرح کنم
این سوال برای من خیلی جدی شده
که آیا انتشار فیلم و سریال در فضای مجازی درست است؟
هم فیلم و سریال هالیوودی
و هم فیلم و سریال های آسیایی و کره ای
از سایت آیت الله مکارم شیرازی هم سوال کردم و گفتند که به شرط اینکه صاحبان اثر راضی باشند و کافر نباشند و این حرفا
ولی در آخر گفتند که این یک امر اعتقادی است و ما فقط در زمینه ی احکام جواب میدیم
حالا از شما برادران دینی سوال دارم
من صاحب یکی از این سایت ها هستم که فیلم و سریال رایگان برای دانلود قرار میدن
کارم کار درستیه؟
چه کنم
با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

shayan_shams;678053 نوشت:
سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان
من یه سوالی برام پیش اومده
تو نت سرچ کردم و اینجا رو پیدا کردم و مناسب دونستم اینجا مطرح کنم
این سوال برای من خیلی جدی شده
که آیا انتشار فیلم و سریال در فضای مجازی درست است؟
هم فیلم و سریال هالیوودی
و هم فیلم و سریال های آسیایی و کره ای
از سایت آیت الله مکارم شیرازی هم سوال کردم و گفتند که به شرط اینکه صاحبان اثر راضی باشند و کافر نباشند و این حرفا
ولی در آخر گفتند که این یک امر اعتقادی است و ما فقط در زمینه ی احکام جواب میدیم
حالا از شما برادران دینی سوال دارم
من صاحب یکی از این سایت ها هستم که فیلم و سریال رایگان برای دانلود قرار میدن
کارم کار درستیه؟
چه کنم
با سلام و عرض ادب

همان طور که اشاره کردید به نظر آیه الله مکارم،اگر فیلم ها از کافر حربی نباشند باید با اجازه صاحبان آنها باشد.

استفتائات آیه الله مکارم،http://makarem.ir/Question/ViewQuestion.aspx?lid=0

حالا اگر این فیلم ها غیر اخلاقی باشند چطور؟ غالب فیلم های خارجی اونقدر هم علیه السلام نیستن. این فیلم ها دارن در جوونای ما فرهنگ سازی می کنن اون هم طبق اعتقادات غربی و استعمارگرایانشون. من دوستانی دارم که به دلیل گرفتار شدن شدید به این گونه فیلم ها الان دیگه به هیچ دین و فرهنگی اعتقاد نداره و فکرشون کلا مادی شده. ایا باز هم جواب این سوال رو اینقدر سطحی میدید؟ ایا یک جواب سطحی زمینه ی اشاعه ی بیشتر این فرهنگ سازی غلط رو به افراد نمیده؟ از سوال شما به عنوان کارشناس خیلی سو استفاده میشه کرد. لطفا جامع تر پاسخ بدید. تشکر

خب به نظر شما ایناهم پخش نشن مردم بخان نمیرن سمت این چیزا؟
ایا فیلتر کردن سایت های غیر اخلاقی تاثیری روی نگاه نکردن افراد داره؟

داداش هر کسی که فیلم در اینترنت بزاره یه فردی بیاد دانلود کنه مطمئناً تو فیلم یه مشکلاتی داره (صحنه) همین فرد که داره گناه میکنه به پای شما مینویسند همینطور فیلم پخش میشه بین افراد هر چقدر بیشتر پخش بشه چون بنیان فیلم و شما در سایت گذاشتید گناه کردن مردم تو گردن شماست

شما بیا بجای فیلم گذاشتن یه کار مذهبی انجام بده ببین هم خدا راضی هم بنده خدا
بعضی افراد میخوان کاری کنن که میدونن گناهه ولی یه طوری میخوان بپیچونن

شما حساب کار خودت رو می کنی. بله درسته که اگر شما این کار رو نکنی بقیه جات رو خالی نمی گذارن ولی چرا من باید واسه دشمن تبلیغ کنم و موجبات انحراف همنوعانم بشم؟ ادم حداقل دلش واسه خودش که بسوزه. حالا هیچکی هم اعتقاد نداشته باشه ما که معتقدیم این صحنه ها حرامه و ما هم در قبالش مسیولیتی داریم و بازخواست میشم. البته اگه به این چیزا هم اعتقاد نداشته باشیم حداقل بگیم چرا ضد فرهنگ اصیل و زیبای خودمون عمل کنیم. دیدمون رو به این فیلم ها عوض کنیم بهتره. اکثر این محصولات یک برنامه ی کامل فرهنگ سازیه که بطور رایگان هم در اختیار کشورهای جهان سوم قرار می گیره و ما هم ندانسته با دست خودمون اشاعش می دیم.

امیر حسین;679282 نوشت:
حالا اگر این فیلم ها غیر اخلاقی باشند چطور؟ غالب فیلم های خارجی اونقدر هم علیه السلام نیستن. این فیلم ها دارن در جوونای ما فرهنگ سازی می کنن اون هم طبق اعتقادات غربی و استعمارگرایانشون. من دوستانی دارم که به دلیل گرفتار شدن شدید به این گونه فیلم ها الان دیگه به هیچ دین و فرهنگی اعتقاد نداره و فکرشون کلا مادی شده. ایا باز هم جواب این سوال رو اینقدر سطحی میدید؟ ایا یک جواب سطحی زمینه ی اشاعه ی بیشتر این فرهنگ سازی غلط رو به افراد نمیده؟ از سوال شما به عنوان کارشناس خیلی سو استفاده میشه کرد. لطفا جامع تر پاسخ بدید. تشکر

با سلام و عرض ادب کارشناسان احکام در پاسخگویی به سوالات شرعی جوابی را بیان می کنندکه از نظر مراجع دراختیار داند و در مورد سوال شما هم طبق نظر آیه الله مکارم همین پاسخ را در اختیار داریم. درصورتی که سوال شما غیر از این مورد است باید استفتا کنید. موفق و موید باشید

استفتا؟؟؟
استفتا یعنی چی؟
اینو دیگه بلد نیستم

shayan_shams;680778 نوشت:
استفتا؟؟؟
استفتا یعنی چی؟
اینو دیگه بلد نیستم

با سلام و احترام

از این صفمه سوال خود را ارسال نمایید.
http://makarem.ir/Question/question.aspx?lid=0

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است