ضررهای دوست پسر داشتن (دختر نوح با بدان بنشست....)

تب‌های اولیه

117 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ضررهای دوست پسر داشتن (دختر نوح با بدان بنشست....)

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام. امیدوارم که حالتون خوب باشه.

کسی که در دوران دبیرستان دوست پسرهای زیادی داشته.
و طوری بوده که یکی میرفته و یکی دیگه میومده.
اما هدف دختر از این دوستی ها ازدواج بوده ولی هدف پسرها دوستی بوده.یه جوری توی ذوق دختر زده میشه.
چون دختر توی ذهنش اونو شوهرش تصور کرده.و پسر هر درخواستی از دختر کرده دختر جواب داده. وهمه جور رابطه با پسرها داشته..

آیا الان که دختر وارد دانشگاه شده، با احساسش تصمیم نمیگیره؟
دوستی قبل ازدواج چه اثار سویی داره؟
دودل شدن.سیر بودن از پسر.بی تفاوت بودن.شوق نداشتن برای ازدواج ایا اینا اثرات دوست پسر داشتن قبل ازدواج هست؟
یا اینکه سن بالامیره و عقل جای احساس تصمیم میگیره؟
بعد که جواب سوالام داده شده.راه حل هم بدین برای حذف گذشته.و دودل نبودن.و شوق داشتن به ازدواج.

با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

با سلام خدمت شما پرسشگر محترم
در پاسخ به اين سؤال توجه شما را به نكات ذيل جلب مي كنم:
1) لذت دوستي دختر و پسر:
اگر كسي بگويد من از ارتباط راحت با نامحرم لذت نمي برم يا دروغ مي گويد؛يا بالغ نشده؛ يا بيماري جسمي و يا ذهني(رواني) دارد و يا عارف كامل است. بعيد مي دونم كسي در بين انسان هاي متعارف باشد كه قبول نداشته باشد كه دوستي و ارتباط راحت دو جنس با هم لذت بخش است. البته اين لذت ابتدا ممكن است جنسي نباشد ولي طبيعي است كه اگر حدود شرعي رعايت نشود به لذت جنسي دير يا زود ختم مي شود. اما مسأله اين است كه از نظر عقلي، روان شناختي و شرعي اين دوستي ها و روابط ضررهايش زيادتر است. همان گونه كه فست فودها خوشمزه است ولي پزشكان گوشزد مي كنند كه لذت اين نوع غذاها به ضررش نمي چربد. در حديث هم داريم خداوند نيز به فرشتگانش افتخار مي كند كه اين بنده ام را ببينيد چگونه براي راضي من از لذت گناه چشم پوشي مي كند. پيامبر (صلى الله عليه و آله) فرمود : خداوند بزرگ ، به جوان عبادت پيشه ، نزد فرشتگان افتخار مى كند ، در حالى كه مى فرمايد : «بنده ام را بنگريد . براى من ، خواسته هاى نفْس خود را كنار نهاده است» .حضرت علي مي فرمايند چه لذتهايي آني اي كه حسرت ها ماندگار در پي دارد و نيز مي فرمايند در لذتي كه بعدش آتش باشد خيري نيست.
اسلام با ازدواج شرعي به تمايل ارتباط با نامحرم ضابطه و قانون مي بخشد ازدواج تعهد، صميميت و ارتباط زناشويي دارد و اين يعني عشق كامل.
2) ضررهاي دوستي دختر و پسر: از جمله ضررهاي اين نوع دوستي ها اضطراب بالا به خصوص براي دختر است كه معلق است. دختري كه معشوق بوده وقتي مي بينيد نو كه به بازار مي آيد از رونق دوستانش مي افتد به تدريج به اين نظر مي رسد كه ابزار شده و ديگران به خاطر او نبوده كه با او دوست مي شدند بلكه به خاطر لذت و تمتعات شخصي خودشان بوده است. افرادي كه اين دوستي ها را تجربه مي كنند و به هر دليلي كارشان به ازدواج ختم نمي شود ولي هنوز ذهنشان درگير رابطه است فردا در زندگي جديد نمي تواند همسرشان را بپذيرند و ناخودآگاه بهانه هاي مختلف مي گيرند و نسبت به او سرد هستند. نيز افرادي كه تجربه دوستي هاي مختلف را دارند تنوع طلب مي شوند و ارتباط با همسرشان برايشان خسته كننده مي شود. نيز افرادي كه با دوستي با هم آشنا مي شوند هميشه به طرف مقابل بد بين هستند كه ايشان دوستان ديگري هم دارد. به همين دليل است كه به شوخي مي گويند مردي رفت 15 تا كارت پستال گرفت كه فقط به تو مي انديشم.
3) تجربه تلخ: به هر حال تجارب تلخ و شيرين زندگي انسان را پخته مي كند. ولي انسان عاقل اين است كه قبل از اين كه سرش به سنگ بخورد از تجربه تلخ ديگران درس شيرين زندگي بگيرد.
4) افزايش سن: دوران جواني سرشار از نشاط و هيجان طلبي است افرادي كه سنشان بالاتر مي رود هيجان و شورشان فروكش مي كند و دربرابر شعور و شناختشان تقويت مي شود. اين امر با افزايش تجربه ارتباط دارد.

1.حكمت نامه جوان، محمد محمدی ری شهری، ج1، ص101.

حامی;678061 نوشت:
اسلام با ازدواج شرعي به تمايل ارتباط با نامحرم ضابطه و قانون مي بخشد ازدواج تعهد، صميميت و ارتباط زناشويي دارد و اين يعني عشق كامل.

Steinberg's Love Triangle Theory

نمونه ديگر

[="#000080"][="#006400"][="#006400"]هوالعالم[/][/]

جامعه به طور کامل تفکیک پذیر نیست و
این چیزیه که بخواهیم یا نخواهیم وضعیت دنیا ایجاب میکنه حتی اگر همه مومن باشند .

دختر و پسر
خیلی خوبه که در انتخاب و همینطور رد و یا قبول خوب و بد دقیق و قوی باشیم و به موقع عمل کنیم .
در دوستی ها صادق باشیم و بتونیم حرف دل رو صادقانه به زبان بیاریم و بشنویم
و گر نه این دوستی نیست و بیشتر به دشمنی و یا خود زنی ختم میشه !!!

مهم ترین مساله در دوستی یا همکاری و همراهی دختر و پسر دوری از انسانهای الوده و مبتلا به بیماریهای جنسی بوده تا به چنین بیماری گرفتار نشن ...چون جوانی و سلامت روانی خود رو به خطر انداخته و بدتر ازون سست اراده میشن و کم کم با افت جذابیت و دقت مواجه میشن که اونارو وادار به تظاهر و ارایش و گدایی عشق و وجود افراد هوسران میکنه ...[/]

جواب سوالا به ترتیب:1.هر موقع رفتین دانشگاه بعد میفهمین با احساس تصمیم میگیره یا نه.جوابتونو اونجا میگیرین.اگرم دانشجویین که جوابتونو میدونید.چرا میپرسی!2 و 3 :اگه دوست پسر داشتین که خودتون الان دارین اثراتشو تجربه میکنین.پس دیگه چرا در مورد اثراتش سوال میکنین.بله.همیناس + یه چیزای دیگه.4:سن که بالا میره عقل جای احساس را میگیره ولی نه 100 درصد. 5:گذشته را که نمیتونی پاک کنی.به حال و اینده فکر کن.خوبی های ازدواجم توی همین سایت هست برو بخون.دوستان اینقدر با شوق در مورد ازدواج نوشتن توی سایت که ادم دلش میخاد 7-8 باری ازدواج کنه Smile

خواهشا رفتار غلط رو برا خودتون توجیه نکنید .
کاملا مشخص ست که یک پسر ولگرد خیابانی وهمچنین دختر ولگرد دبیرستانی هدف نمی ونه ازدواج نمی تونه باشه .
خودتونو گول میزنید یا مارو ؟
عاقل چرا کند کاری که باز ارد پشیمانی؟

خوش به حال خودم و البته الحمدلله رب العالمین که دوس پسر ندارم تا مداااااااااااااااااااام هر ثانیهههههههههه به فکرش باشم و خواب و خوراک و رشته زندگیم از دستم بره،من فقط بخاطر همین یه دلیل هیچوقت از دوست پسر داشتن خوشم نیومد
چیه همش آدم سرش تو گوشیش باشه همه فکر و ذکرش بشه یه نفر اونم چه نفری بنظر من که ارزش نداره تازه بیشتر پسرا که مث دخترا احساس و عاطفشون درگیر نمیشه فقط چشم و نفسشون درگیر میشه
متنفرم ازینکه به یه چیزی یا کسی وابسته بشم،وقتی تو دبیرستان میدیدم چجوری دوستا و همکلاسیام تو هپروت سیر میکنند و مث این عاشقای پریشون احوال همش منتظر یه زنگ یا یه پیامکن حالم بهم میخورد!‏

سود هم داره من یقین دارم اگر دوست دختر میداشتم خیلی بهتر و سالم تر بودم. بنظرم همین دوست دختر داشتن نشانه ی سالم بودنه آدمه.

[="Times New Roman"][="Black"]پسر اگر قصدش ازدواج باشه هیچوقت نمیاد بگه بیا یه مدت دوست باشیم..
.
یا عشقت رو یه جور دیگه ثابت کن.. :Cheshmak:
.
اول تیریپ شخصیت میاد و محترم و این چیزها..فقط کافیه متوجه بشه دختر وابسته شده یا علاقه ای وجود داره..اونوقت شخصیت واقعیش رو میشه..
.
برخی دختر ها هم هستن که بخاطر سادگیشون تن به این چیزها میدن . چون واقعا فکر میکنند نتیجه اش میشه ازدواج..ولی نمیشه..
.
برخی دخترها هم هستن میرن کله دنیا رو یه دور میزنن..بعد میگن خوب حالا وقت ازدواجه..میرن یه چادر می خرن با همون شخصیتشون چند تا اعتکاف و مسجد میرن..
.
بعد که خواستگار میاد شروع میکنن به ادا در آوردن که من اینجوری ام و اونجوری ام و خلق و خوم اینجوریه و ....
.
ما این موها رو توی آسیاب سفید نکردیم.. :Nishkhand:
.
به نظرم از زمانی که تصمیم بگیری متحول بشی تمام زندگیت عوض میشه و خدا اون کسی رو که می خوای سر راهت قرار میده و پاک پاک میشی..
[/]

طاهر;676944 نوشت:
کسی که در دوران دبیرستان دوست پسرهای زیادی داشته.
و طوری بوده که یکی میرفته و یکی دیگه میومده.
اما هدف دختر از این دوستی ها ازدواج بوده ولی هدف پسرها دوستی بوده.یه جوری توی ذوق دختر زده میشه.
چون دختر توی ذهنش اونو شوهرش تصور کرده.و پسر هر درخواستی از دختر کرده دختر جواب داده. وهمه جور رابطه با پسرها داشته..

خب این مسایل دیگه چیز جدیدی نیست و اسلام هم بیخود اون رو حروم نکرده. شاید دید درستی از پسرها نیست. اون پسرایی که واقعا قصد ازدواج داشته باشن هیچ وقت با اینجور دوستی ها شروع نمی کنن و اگرم قصد ازدواج داشته باشن خیلی به درد زندگی نمی خورن. فکر کنید همچین شخص هوسبازی قراره پدر فرزندان شما بشه! تصورشم سخته. پسرهای خیابانی اصلا قابل اعتماد نیستن و هر چقدر هم در ابتدا پاک باشن به علت نوع محیط و دوستانشون بعد از مدتی ارزش ها رو با غیر ارزش ها عوض خواهند کرد. ضمنا اگر چنین خانمی با بیش از یک پسر ارتباط داشته خب شاید خودش هم از همون دسته پسرهایی باشه که گفتم. بالاخره با اولین ارتباط همه چیز دست ادم میاد و اینکه دوباره به داخل چاه بیفتیم عجیب تره.

طاهر;676944 نوشت:
آیا الان که دختر وارد دانشگاه شده، با احساسش تصمیم نمیگیره؟

در اسلام میگن اگر دختری یکبار ازدواج کرد و طلاق گرفت، دیگه نیازی به اذن پدر برای ازدواج مجدد نداره. خب این نشان از اینه که انسان طی رابطه با جنس مخالف به درک بالاتری می رسه و دیگه فقط بر مبنای احساس تصمیم گیری نخواهد کرد ولی این به این معنا نیست که احساس در فرد بمیره مخصوصا در خانمها.

طاهر;676944 نوشت:
دوستی قبل ازدواج چه اثار سویی داره؟
دودل شدن.سیر بودن از پسر.بی تفاوت بودن.شوق نداشتن برای ازدواج ایا اینا اثرات دوست پسر داشتن قبل ازدواج هست؟

:ok:
البته اثار منفی اون بیشتر از این حرفاست و در زندگی با همسر اینده و دوام اون زندگی تاثیر بسیار زیادی داره

طاهر;676944 نوشت:
راه حل هم بدین برای حذف گذشته.و دودل نبودن.و شوق داشتن به ازدواج.

خب این کار ساده ای نیست ولی غیر ممکن هم نیست. همیشه میگن پیشگیری بهتر و راحت تر از درمانه. اگر چنین فردی قصد داره عوض بشه و وارد یک زندگی سالم بشه باید ابتدا خودش هم اصلاح و سالم بشه. این حقیقتیه که هیچ فرد سالمی تمایلی به یک فرد الوده نداره و یا اینکه یک فرد الوده فقط شایسته ی یکی مثل خودشه (این سنت الهی در قران هم اومده) پس باید ابتدا با سبب ساز و سبب سوز تمام زندگی یعنی خدا کنار بیایم. در توبه هم همیشه بازه. دید اسلام به مبحث توبه اینجوریاست:
لو علم المدبرون، کيف اشتياقي بهم، لماتو شوقا"اگر آنان که از من روي برتافته اند، شدت اشتياق مرا به خودشان مي دانستند، هر آينه از شدت شوق جان مي سپردند.

قُل يا عِبادِىَ الَّذينَ اسرفُوا على اَنفُسهِم لا تَقْنطوا مِن رَحمَة الله إنّ الله يَغفرُ الذُّنوبَ جَميعاً إنَّه هو الغَفورُ الرّحيم
بگو اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‌ايد، از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‌آمرزد و او بسيار بخشنده و مهربان است.

اِنَّ الله يُحِبُّ التَّوّابِين
قطعاً خداوند توبه كنندگان را دوست دارد.

التائِبُ من الذَّنب كَمَن لا ذَنبَ له و المُقيم على الذّنب و هو مستغفِرٌ منه كالمُستَهز
توبه كننده از گناه همانند كسى است كه گناه ندارد و آن كس كه در گناه بماند و در عين حال استغفار كند همانند مسخره كننده است.

خب طرف حساب که اینجوریه پس فقط میمونیم خودمون و دلمون. اگر تصمیم به توبه هست بسم الله ولی توبه ی نصوح. ترک تمام زمینه های انحراف مجدد و پرهیز از بازگشت به همون منجلاب گذشته. یه چیز بگم که تا تمام افراد قبلی و لذت ارتباط با اون ها رو از ذهنتون پاک نکردید اقدام به ازدواج نکنید، این رو هم از خدا بخواهید و او هم اگر ببینه با دل صاف و قلبی پشیمان اومدیم حتما کمک می کنه. این یه جور درمانه و دارو می خواد و زمان میبره و دردهایی هم داره. پس در این راه خسته نشیم و امیدمون به خدا باشه. موفق باشید:Gol:

برای حل هر موضوع و مشکلی باید علت به وجود اومدن اون رو بررسی کرد

"رابطه ای که با دوستی شروع میشه عاقبتی نداره" و بعضی از دوستان مخالفش بودن

دلایلی که باعث میشه یه دختر یا یه پسر به دنبال این دوستی ها بره ریشه در خانواده ، اجتماع ، فرهنگ و شخصیت خود فرد و...

خانواده با عدم تربیت درست و آروم نکردن محیط منزل و ندادن اطلاعات درست در این زمینه به فرزندان و توجه نکردن به سن بلوغ فرزندان که در این سن نیاز شدید به دیده شدن و محبت دیدن دارن باعث میشه فرزند به محیط جامعه رو بیاره....

اجتماع به خاطر تقلید از جوامع دیگه در سبک زندگی و ازدواج ، تحصیل و آموزش باعث شده یک جوان برای همرنگ شدن با دوستان به این رابطه رو بیاره و اون رو جزء داشتن روابط عمومی بالا بدونه

فرهنگ کشورمون با توجه به اینکه مورد تهاجم قرار گرفته از طریق شبکه های ماهواره ای تو بخش های مختلفی اعم از سینما تلویزیون موسیقی و مجله ها و ...باعث شده روابطی که در دانشگاه ها ، محیط های فرهنگی و هنری و محیط داخل خانواده به سمت سبک زندگی اروپایی بره و غرب زدگی رو افزایش بره و سن ازدواج بین جوانان بالاتر بره

خود شخص به خاطر نداشتن خود باوری ، خودشناسی ، اعتماد به نفس و نرسیدن به بلوغ فکری و نداشتن اطلاعات صحیح در رابطه با بلوغ جنسی و... که سرچشمه ی همه ی این نداشتن ها به نداشتن ایمان قلبی و اعتقاد راسخ به الله به وجود میاد

راهکار
راهکار های پیشنهادی که به نظربنده در ابتدا خودسازی فرد هست اینکه اگه ایمان محکمی داشته باشیم میتونیم 90% جلوی این روابط رو بگیریم چون اگه خود شخص باور قلبی داشته باشه در بدترین حالت و بدترین محیط ها میتونه خودشو از این خطر نجات بده
راهکار های دیگه هم برای بقیه ی افراد جامعه که مسئول هستن
وظیفه ی خانواده برقرار کردن محیط آرام در خانه دوستی بین خواهر و برادر و اعضای خونواده که باعث میشه کمبود محبتی شکل نگیره

وظیفه ی جامعه فرهنگسازی در این مورد، دادن هشدارهای لازم به خانواده ها ، اشتغال زایی برای جوانان پسر و کمک در امر ازدواج که هرچقدر سریعتر این امر اتفاق بیفته خیلی از مسائل به محیط خانواده بر میگرده و میشه داخل خونه بهش پرداخت

عاقبت ازدواجی که با دوستی شروع میشه.....
از طرفی همیشه باید به یاد داشت کسانی که تو همچین روابطی قرار میگیرن تو ازدواجشون به مشکلات فراوان یبر میخورن که به دو دسته تبدیل میشن
عده ای هستن که اونقدر تو همچین روابطی بودن که دیگه تعهدی نمیتونن در قبال یه نفر داشته باشن
با اصطلاح اون قدر هفت خط و تنوع طلب هستن که دیگه نمیتونن محدود بشن به یه نفر و این یعنی اگه ازدواج هم کردن بعد یکی دو ماه دیگه احساس تعهد و مسئولیتی نمیکنه
عده ای هم هستن وقتی برن با کسی ازدواج کنن بعد ازدواج به خاطر علاقه و در آقایون به خاطر غیرت بی اعتمادی افزایش پیدا میکنه و همش به همدیگه شک میکنن که هر دو این گروه کارشون به جدایی میرسه

این دوست عزیز باید بدونه که هر چه سریع تر میتونه خودش رو از این منجلاب بیرون بکشه...فقط خودش بخواد و توکل کنه به خدا...

تسنیـم;678092 نوشت:
سود هم داره من یقین دارم اگر دوست دختر میداشتم خیلی بهتر و سالم تر بودم. بنظرم همین دوست دختر داشتن نشانه ی سالم بودنه آدمه.

سودش حتما فقط تجربه هست؟
و همین تجربه باعث شکاکی به همسر آینده میشه
و این وقتی بیشتر میشه که از همین دوستی ازدواج شکل بگیره دیگه افتضاح میشه
چرا که با طرف با خودش میگه اینیکه با من دوست شد امکان داره قبل یا بعد منم با یکی دیگه دوست شده یا بشه....
درصورتیکه اون خانم شاید واقعا عاشق اون شخص بوده باشه...ولی ذهن و شیطان فعال رو نمیشه نادیده گرفت تو ایجاد همچین شک هایی که یه پیش زمینه هم دارن

Im_Masoud.Freeman;678122 نوشت:
بعد میگن خوب حالا وقت ازدواجه..میرن یه چادر می خرن با همون شخصیتشون چند تا اعتکاف و مسجد میرن..

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فقط دعا کنید که افراد پاکدامن که عمری هر چیزی رو به سختی کشیدن ولی به گناه الوده نشدن با افراد پاکدامن ازدواج کنن
اینطوری که ما داریم پیش می ریم...
فکر کنم هر کسی که می گه من هدفم ازدواج بوده یا خنگی کردم یا سادگی کردم همه اینا توجیه یک گناه هست و همونطور که می دونیم توجیه یک گناه از خود گناه بدتره یعنی فرذ نمی خواد قبول کنه که گناهی کرده مثل کسی که یک قتل انجام داده ولی مدام میاد می گه خودش حمله کرد خودش مسخره کرد خودش فحش داد من قصدم قتل نبود...
کسی می تونه دنبال راهکار واقعی باشه که اولا توجیه نکنه کارشو خیلی راحت به خودش قبول کنه گناه کردم و باید با تمام وجودم در صدد رفع و توبه باشم
اولین شرط توبه هم پشیمانی از انجام کار هست پشیمانی منظور فقط این نیست که من پشیمونم تنها بلکه باید دیگه واسه خودش توجیه نکنه با عمق درونش این پشیمونی رو درک کرده باشه نه اینکه از روی احساسات چند روز پشیمون باشه و دیگه بعدش بیخیال باشه واسه همینم هست که توبه واقعی نصیب هر کسی نمی شود

مسافر درون;678185 نوشت:
فقط دعا کنید که افراد پاکدامن که عمری هر چیزی رو به سختی کشیدن ولی به گناه الوده نشدن با افراد پاکدامن ازدواج کنن

فکر نمیکنم دعا تاثیری داشته باشه.مگه خدا تو قرآن نگفته مردان پاکدامن برای زنان پاکدامن و زنان ناپاک برای مردان ناپاک پس وظیفه اونه حتما خودش درستش میکنه

نقل قول:
سیر بودن از پسر

چه جالب

به نام خدا

با سلام:

به نظر من چنين شخصي با مسائلي كه داشته

خيلي چيزها را از دست داده كه ديگه قابل جبران نيست

كاري به رابطه قلبي با خدا و توبه ندارم،اگر موضوع توبه باشه

كه از نوع سؤال اين بر نمي آيد و ظاهرا فقط نگراني از ازدواج آينده هست

و اعتماد به آقايون،بايد بگم توبه شخص هر چند هم گناهش عظيم باشد

مورد قبول حق واقع مي شود و شكي در آن نيست و لي نمي شود با

اين چنين مسئله بزرگي طوري برخورد كرد كه انگار به همين راحتي

همه چيز با توبه حل مي شود،توبه جبران گذشته است و يك موضوع

شخصي است اما ازدواج دو سر دارد فقط خودتون نيستيد يك بنده خداي

ديگري هم هست كه نمي توانيد حقيقت را به او بگوييد،شما نمي تونيد

صورت مسئله را پاك كنيد،اين حق شما به تنهايي نيست حق طرف مقابلتون

براي ازدواج هم هست،اگر از ديدگاه وجدان بخواهيم به اين قضيه نگاه كنيم

وجدان نبايد راضي بشود كه يك جوان پاك بيخبر از اين قضايا را بي خبر بگذاريم

شما بايد راجع به كارهاي بسيار بدي كه كرديد هر روز و هر شب و هر ثانيه

فكر كنيد از همه جوانب:دين-اخلاق-عرف-وجدان-انسانيت-خانواده-خودتون

بعد حس انزجار از خودتون كه پيداشد حس توبه پيدا مي كنيد ظاهرا شما

هنوز نمي دونيد چه كرده ايد؟

بعد كه خالصانه توبه كرديد و زشتي كارهاتون را درك كرديد به خدا توكل كنيد

و به نظر من بايد به شخصي كه مي خواهيد باهاش ازدواج كنيد صادقانه بگيد

چه مشكلاتي داشتيد اين حقشه كه بداند،دل آدمها در دست خداست

مؤلف قلوب خداست اگر واقعا توبه كرده باشيد خداوند وسيله يك زندگي

پاك با يك انسان پاك را براي شما فراهم مي كند،اما ازدواج به هر قيمت

حتي به قيمت تدليس در ازدواج هيچ گره اي را كه باز نمي كند مشكلات را

هم بيشتر مي كند.

متاسفانه ما از غربی ها فقط رفتارهایی که راحته و برامون لذت بخشه رو تقلید میکنیم.

هیچ کس نمیاد بگه اونا ایستگاه فضایی توی فضا دارند که انسان توش زندگی میکنه پس ما هم باید داشته باشیم.

هیچکس نمیگه اونا به حفظ محیط زیستشون احترام میگذارند پس ما هم بگذاریم.

اما تا به مسئله هایی مثل همین دوستیها و عریان بودن میرسیم همه میگویند کل پیشرفت آن ها به این خاطر است پس ما هم تقلید میکنیم!

به هر حال هر جامعه ای یکسری رفتارهای درست و یکسری رفتارهای نادرست دارد.

این دوستیها به منظرم تلف کننده عمر است.

مثلا من هنگامی که یک روز را با یکی از دوستانم میگذرانم دیگر در طول هفته دائم به او فکر نمیکنم و این SMS بازی ها و Viber بازی های بیهوده را انجام نمیدهم.

اما اگر آن دوست یک دختر باشد احتمالا باید کل هفته را به این حالت بیهوده بگذرانم!

کلا وقت تلف کردن با عوارض شدیده.

من یک دوست دارم که درگیر این مسئله شده است. هر مرتبه که با هم بیرون میریم دختره زنگ میزنه و 1 ساعت و نیم با هم چرت و پرت میگن به طوریکه من سردرد میگیرم. بهش میگم ناسلامتیوتو با من اومدی بیرون دو کلمه با هم حرف نزدیم یک ساعته داری با اون چرت و پرت میگی.

به خواهرای عزیزم در این سایت هم باید بگم این دوست من یک دل و هزار دلبر و به همه دخترا هم میگه من فقط با توام.

تسنیـم;678201 نوشت:
فکر نمیکنم دعا تاثیری داشته باشه.مگه خدا تو قرآن نگفته مردان پاکدامن برای زنان پاکدامن و زنان ناپاک برای مردان ناپاک پس وظیفه اونه حتما خودش درستش میکنه

چه جالب

به نام خدا

با سلام:

دعا يكي از عوامل نجاح است نه همه ي آن

موردي را هم كه شما اشاره فرموديد توكل است

توكل همراه با انجام وظيفه است،انسان بايد پاك

زندگي كند و به همراه حفظ پاكدامني خويش در عين

حال براي يك زندگي طيبه به خدا هم توكل كند

و در مورد شريك زندگيش هم به ملاكهايي كه دين ارائه

كرده است توجه كند،اين مي شود يك مجموعه كامل

براي يك زندگي موفق.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

[/]

حبيبه;678229 نوشت:
به نام خدا

با سلام:

به نظر من چنين شخصي با مسائلي كه داشته

خيلي چيزها را از دست داده كه ديگه قابل جبران نيست

كاري به رابطه قلبي با خدا و توبه ندارم،اگر موضوع توبه باشه

كه از نوع سؤال اين بر نمي آيد و ظاهرا فقط نگراني از ازدواج آينده هست

و اعتماد به آقايون،بايد بگم توبه شخص هر چند هم گناهش عظيم باشد

مورد قبول حق واقع مي شود و شكي در آن نيست و لي نمي شود با

اين چنين مسئله بزرگي طوري برخورد كرد كه انگار به همين راحتي

همه چيز با توبه حل مي شود،توبه جبران گذشته است و يك موضوع

شخصي است اما ازدواج دو سر دارد فقط خودتون نيستيد يك بنده خداي

ديگري هم هست كه نمي توانيد حقيقت را به او بگوييد،شما نمي تونيد

صورت مسئله را پاك كنيد،اين حق شما به تنهايي نيست حق طرف مقابلتون

براي ازدواج هم هست،اگر از ديدگاه وجدان بخواهيم به اين قضيه نگاه كنيم

وجدان نبايد راضي بشود كه يك جوان پاك بيخبر از اين قضايا را بي خبر بگذاريم

شما بايد راجع به كارهاي بسيار بدي كه كرديد هر روز و هر شب و هر ثانيه

فكر كنيد از همه جوانب:دين-اخلاق-عرف-وجدان-انسانيت-خانواده-خودتون

بعد حس انزجار از خودتون كه پيداشد حس توبه پيدا مي كنيد ظاهرا شما

هنوز نمي دونيد چه كرده ايد؟

بعد كه خالصانه توبه كرديد و زشتي كارهاتون را درك كرديد به خدا توكل كنيد

و به نظر من بايد به شخصي كه مي خواهيد باهاش ازدواج كنيد صادقانه بگيد

چه مشكلاتي داشتيد اين حقشه كه بداند،دل آدمها در دست خداست

مؤلف قلوب خداست اگر واقعا توبه كرده باشيد خداوند وسيله يك زندگي

پاك با يك انسان پاك را براي شما فراهم مي كند،اما ازدواج به هر قيمت

حتي به قيمت تدليس در ازدواج هيچ گره اي را كه باز نمي كند مشكلات را

هم بيشتر مي كند.

گناهانی از شما که خداوند مهربان و ستار از چشم بقیه پوشانیده شما حق ندارید به کسی دیگه خودتون لو بدید و آبروتونو ببرید.
فقط توبه و بازگشت واقعی...
اینطوری هم خدا پسری رو سمت شما میاره که اونم مثل شما بوده و بعد توبه واقعی کرده و برگشته...

kavoshgar02;678297 نوشت:
گناهانی از شما که خداوند مهربان و ستار از چشم بقیه پوشانیده شما حق ندارید به کسی دیگه خودتون لو بدید و آبروتونو ببرید.
اینطوری هم خدا پسری رو سمت شما میاره که اونم مثل شما بوده و بعد توبه واقعی کرده و برگشته...

باسلام:

ابتدا به خاطر داشتن چنين روح بلندي به شما تبريك مي گويم

ازدواج يك ميثاق غليظ است به تعبير قران

موضوع ازدواج كمي با مسائل ديگر متفاوت است

بله من حق ندارم الان گناهانم را در سايت جار بزنم

ولي اگر گناه من بعد به كسي لطمه بزند و اساس زندگي كسي را

و اعتمادش را و باورهايش را تحت الشعاع قرار داد ديگه نمي تونيد بگوييد

اين گناه شما بود،خانمها در اين رابطه بسيار آسيب پذير هستند

من از شما مي پرسم اگر چنين مسائلي پنهان شود و يك سال بعد از زندگي مشترك فاش شود

چه اتفاقي براي اين زندگي مي افتد؟واقع گرايانه نه شعار گونه!

همه آنهايي كه آلوده به چنين گناهاني مي شوند(البته ديگه بحث مربوط به شخص خاص نيست)

با همين فكر كه ميشود پنهان كرد و لازم نيست مطرح شود به اين آلودگي بيشتر دامن زده اند.

به نام خدا

عفت و حياء زن غير از فضيلتي اخلاقي براي خودش به عنوان يك انسان

يك امانت از سوي همسرش است در دست او،نمي شود در امانت خيانت

كرد و بعد گفت اين گناه شخصي است و راهش توبه است،بعضي چيزها

را نمي توان پنهان كرد،اگر شما در معامله اي غش كرديد و بعد توبه كرديد

مي توانيد بگوييد گناهي را كه خدا پنهان كرده نبايد لو داد؟

در مورد حق الناس كه طلب حلاليت و جلب رضايت شرط است چه؟

ببينيد در حيطه بعضي گناهان كه از دايره حق شخص و ظلم شخص به

خودش فراتر مي رود نمي توان به اين راحتي ها سخن گفت.

شما داريد راجع به حرمت يك خانواده صحبت مي كنيد

به هر حال فكر مي كنم اين مطلب شايد مطابق بايدها باشد

اما با آنچه كه هست خيلي فاصله دارد.

اگر مردم عادت مي كردند كه از عواقب گناه بترسند اين همه

نابساماني در جامعه وجود نداشت،البته اگر با تقوا بوديم و از گناه

متنفر كه دنيا گلستان مي شد.

تسنیـم;678092 نوشت:

اره.به شرطی که به ازدواج ختم بشه.بعد اگه دختره زیر ابی بره ولت کنه.یا خونوادش مخالف باشن.اون موقع هستش که ضررهاشو نشون میده.

kavoshgar02;678297 نوشت:

با قسمت اول حرفهاتون موافقم ولی قسمت آخر فقط یه داستان قشنگه.

[="Black"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب
در رابطه با این موضوع حرف زیاده اما بگذریم
این سوال رو برعکس مطرح میکنم
داشتن دوست مخالف چه سودی داره؟
و نداشتنش چه ضرری داره؟
هر کدوم از دختر خانومای گل و آقا پسرای خوب جواب کامل این سوال رو بدونن هیچ موقع سراغ دوستی با جنس مخالف نمیرن مگر …[/]

طاهر;676944 نوشت:
یا اینکه سن بالامیره و عقل جای احساس تصمیم میگیره؟

سلام من جواب بقیه سوالاتتون رو نمیدونم
اما در مورد این موارد بالا فکر نمیکنم آثار دوست پسر داشتن باشه
من که تو عالم واقعی یه سلامم به نامحرم نمیدادم دیگه حالم از ازدواج بهم خورده.البته شاید دلایل من و شما فرق کنه نمیدونم
شایدم دوست پسر داشتن اون هم اینقدر زیاد باعث این چیزا بشه
پ.ن:جواب همین دوتام نمیدونم:khandeh!:

تسنیـم;678293 نوشت:
درصورتیکه معتقدم اگر بطریقی امکان برآورده شدن نیازهایم میسر میبود الان اوضاعم طور بهتر و دیگری میبود.
اما برای جامعه ی غربی اینها سالهاست که حل شده عزیز
خدا از باعث و بانی این وضعیت نگذره هرچند می دانم باعث و بانیش متاسفانه جهل خود ما مردم است.

یعنی هر لحظه که احساس کردیم به چیزی نیاز داریم باید بهش پاسخ بدیم!!! این انسانیت است یا حیوانیت؟
بله جامعه ی غربی خیلی وقته که حیوانیت برایش حل شده ...!! هر چه میخواهد دل تنگت آنجا در 2ثانیه بدون هیچ محدودیتی بهش میرسی....

این است تمدن غربی و جاهلیت ما مردم ایران احتمالا!!!

Niyaz;678358 نوشت:
یعنی هر لحظه که احساس کردیم به چیزی نیاز داریم باید بهش پاسخ بدیم!!! این انسانیت است یا حیوانیت؟
بله جامعه ی غربی خیلی وقته که حیوانیت برایش حل شده ...!! هر چه میخواهد دل تنگت آنجا در 2ثانیه بدون هیچ محدودیتی بهش میرسی....

هر چه در آدم است در عالم هست. خدا به انسان شکم داده یعنی آن بیرون غذا هست. بنده منظورم بی بندو باری نبود گرامی سوء برداشت شد منظورم مشکلات دیگریست به تصاویر عنایت بیشتری داشته باشید. موفق باشید:Gol:

[=Microsoft Sans Serif]

غلام عشق علی;678350 نوشت:
داشتن دوست مخالف چه سودی داره؟
و نداشتنش چه ضرری داره؟

سلااااااااااااااااااام

آقا اجازه....

من جواباشو می دونم....

آدما اگه دوست جنس مخالف داشته باشن از مزایای زیر بهرهمند می شن:

1-آدم خوش تیپ می شه(خوب بلاخره به خودش می رسه تا بیشتر مورد توجه و تحسین قرار بگیره)

2-آدم منظم می شه...(خوب بلاخره برای انجام بقیه کاراش باید برنامه ریزی کنه تا با فراغ (یا فراق) بال به یارش برسه)

3-آدم وقت شناس می شه:(خوب بلاخره براش خیلی مهمه که به موقع بیاد سر قرار)

4-تلاش آدم زیاد می شه(بلاخره باید یک سری هزینه هایی رو تامین کنه دیگه... حداقلش کارت شارژ)

5-..... الان فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیاد

معایب:

1- اگه یک ذره انسانیت برا آدم مونده باشه.... به خاطر اینکه احساسات یکی دیگه رو بازیچه کرده.... عذاب وجدان می گیره

2-یه چند تا معایب هم بر می گرده به مشکلات خانوادگی و شکاک شدن... که مربوط به بعد ازدواجه

خوب با این اوصاف اگه کسی وجدان نداشت...قصد ازدواجم نداشت... از عذاب خدا هم نمی ترسه.... :Narahat:[=Microsoft Sans Serif]

دیگه ..... دیگه...:khoshgel:

Niyaz;678358 نوشت:

سلام نه دیگه به اون شوری شوری که بدتر از حیوونن نه به این بی نمکی که تو ایران اکثر خانواده ها اینجورین که جوون 27-28 ساله هم روش نمیشه بگه میخوام ازدواج کنم و خیلیا که تو همین انجمن هم گفتن بگن میخوام ازدواج کنم فحش میخورن که تو فلانی و الانی

عاشق امام خامنه ای;678355 نوشت:

من که تو عالم واقعی یه سلامم به نامحرم نمیدادم دیگه حالم از ازدواج بهم خورده.

شما از یه طرف ادمو به ازدواج تشویق میکنین از طرف این حرفو میزنین.!!

mohsen1990;678389 نوشت:
شما از یه طرف ادمو به ازدواج تشویق میکنین از طرف این حرفو میزنین.!!

شما منو از راه به در کردین:Nishkhand:

بلا;678168 نوشت:
عاقبت ازدواجی که با دوستی شروع میشه.....

یعنی کلا ختم به همین دو دسته هستند ؟
شما چقدر شخصا خودتون تجربه داشتید ؟
همین دوستی اگر با راهکار و درست باشه خیلی بهتر از ازدواج سنتی از روی یه مشت دروغ تو جلسه خاستگاری هست

دقت کردین هر پسری میره خاستگاری اخر خوبی هست و دختر هم اخر پرهیزگاری؟

این روابط نه بد مطلق هستند و نه خوب مطلق
نسبی هستند و بستگی به شخص داره

سید محمد جواد;678402 نوشت:
یعنی کلا ختم به همین دو دسته هستند ؟

بنده تو رابطه ی ایشون همچین دیدی دارم
نمیتونم بگم کسی که هر روز با یکی هست خارج از این دو دسته هست و آخر و عاقبت خوب و خوشی در انتظارشه....

شما چقدر شخصا خودتون تجربه داشتید ؟

0%

همین دوستی اگر با راهکار و درست باشه خیلی بهتر از ازدواج سنتی از روی یه مشت دروغ تو جلسه خاستگاری هست

دقت کردین هر پسری میره خاستگاری اخر خوبی هست و دختر هم اخر پرهیزگاری؟

اگه با رهکار درست باشه
باید فرهنگ درستش رو هم تو جامعه ببینیم
ولی اونقدر ما مردمی جوگیر هستیم که حتی مذهبی هاش هم اگه بیفتن رو همچین خط هایی نمیتونن بهترین انتخاب رو داشته باشن
اینی که شما میگین درصورتی میشه که مثلا منه نوعی از یه خانمی خوشم میاد و میرم باهاش حرف میزنم و شده یه آشنایی مختصری ازش به دست بیارم تا تو جلسه ی خواستگاری ضایع نشم ...

این روابط نه بد مطلق هستند و نه خوب مطلق
نسبی هستند و بستگی به شخص داره

تو جامعه ی ما تعریفی برای همچین روابطی داده نشده و عرف جامعه نمیپسنده و این هم میتونه یه مشکلی تو انتخاب همسر خوب باشه ولی باز هم خیلی از دید عمومیت جامعه بد هست .....
و اگه یه شخصی هدفش ازدواج باشه یه ماه یا دو ماه دوستی نه این که هر روز بایکی .....حتی نسبی ....

بلا;678410 نوشت:
بنده تو رابطه ی ایشون همچین دیدی دارم
نمیتونم بگم کسی که هر روز با یکی هست خارج از این دو دسته هست و آخر و عاقبت خوب و خوشی در انتظارشه....

0%

اگه با رهکار درست باشه
باید فرهنگ درستش رو هم تو جامعه ببینیم
ولی اونقدر ما مردمی جوگیر هستیم که حتی مذهبی هاش هم اگه بیفتن رو همچین خط هایی نمیتونن بهترین انتخاب رو داشته باشن
اینی که شما میگین درصورتی میشه که مثلا منه نوعی از یه خانمی خوشم میاد و میرم باهاش حرف میزنم و شده یه آشنایی مختصری ازش به دست بیارم تا تو جلسه ی خواستگاری ضایع نشم ...

تو جامعه ی ما تعریفی برای همچین روابطی داده نشده و عرف جامعه نمیپسنده و این هم میتونه یه مشکلی تو انتخاب همسر خوب باشه ولی باز هم خیلی از دید عمومیت جامعه بد هست .....
و اگه یه شخصی هدفش ازدواج باشه یه ماه یا دو ماه دوستی نه این که هر روز بایکی .....حتی نسبی ....

اونی که تنوع طلب هست اخر عاقبش سیه هست دوست عزیز 100% موافق هستم

ولی شخصی حتی با 20%نیت تشکیل خانواده گامی برداره میتونه رابطش ختم به خیر باشه
البته باز هم به شرط اینکه هوا و شهوت نیت نباشه

سید محمد جواد;678412 نوشت:
ولی شخصی حتی با 20%نیت تشکیل خانواده گامی برداره میتونه رابطش ختم به خیر باشه
البته باز هم به شرط اینکه هوا و شهوت نیت نباشه

خودتون میگین نیت ازدواج....
تو مسئله ی ازدواج میشه به این قضیه پرداخت
ولی این شخص قبلا با همه ی اون اشخاص به نیت ازدواج دوست میشده...حالا مهم طرف مقابله
آیا اون هم با همین نیت دوست میشده؟

در ضمن حتی برای یکبار هم دوست بشه با همین نیت ....فقط یه تایم خاصی رو میتونه فقط صرف شناخت باشه
بعد از یه مدت به همدیگه عادت میکنن و امکان این کهع جناب شیطان هم بینشون حضور پیدا کنه هم زیاد میشه

[="Tahoma"][="DarkGreen"]يكي دو ماه قبل
بنده خدايي به پدرش مي گويد نامزدم را در ماشين دامادمان ديدم. پدرش حساس مي شود و مي گويد مطمئني؟
مي گويد به احتمال قوي همان بود.
پدرش مي گويد بيشتر زير نظرشان داشته باش.
پسر به پدر مي گويد كه بله متأسفانه واقعيت دارد.
كار به مشاجره كشيده مي شود و اون آقا از دامادشان شكايت مي كنند.
در دادگاه آن جوان و پدرش حاضر بودند تا دامادشان بياييد كه مي بينند داماد او با نامزد اين آقا با هم مي آيند و دست هم ديگر را هم محكم گرفته اند و انكار نمي كنند و مي گويند ما به هم علاقه داريم و با هم مي خواهيم ازدواج كنيم
پدر در جا سكته كرد و راهي بيمارستان شد
[/]

حامی;678473 نوشت:
در دادگاه آن جوان و پدرش حاضر بودند تا دامادشان بياييد كه مي بينند داماد او با نامزد اين آقا با هم مي آيند و دست هم ديگر را هم محكم گرفته اند و انكار نمي كنند و مي گويند ما به هم علاقه داريم و با هم مي خواهيم ازدواج كنيم

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
یا خدا..... این دیگه چه وضعشه
خدا بخیر کنه:Ghamgin:

[="Tahoma"]

حامی;678473 نوشت:
يكي دو ماه قبل
بنده خدايي به پدرش مي گويد نامزدم را در ماشين دامادمان ديدم. پدرش حساس مي شود و مي گويد مطمئني؟

متأسفانه عینا این موضوع رو در بین یکی از دوستان خانوادگی دیدم....

از نظر من روابط دوست دختری دوست پسری برای برخی ضرر داره و برای برخی نداره. برای اونایی که دلشون دریاست و اومدن و رفتن آدمها به زندگیشون طبیعیه و میگن این نشد یکی دیگه ضرری نداره ولی برای کسانی که ذات این روابط را که همان به احتمال قوی موقتی بودن هست درک نمیکنند بشدت مضره!

این وسط من بدبخت رو بگو! رابطم با طرف دوست دختری دوست پسری نبود ولی نزدیک بود و طرف رو به شکل همسر آیندم میدیدم توهم هم زده بودم و با خودم میگفتم این اول پا پیش گذاشته و 1 سال و 1 ماه و 1 هفته از من بزرگتره و من سبزه و مو مشکی و چشم قهوه ای هستم و اون سفید و مو طلایی و چشم آبی هست و فیت همدیگه هستیم پس سرنوشت اینو جلوی من گذاشته و بهش دل بستم! حیف! واقعا حیف! طرف عرب بود و منکر عرب بودنش بود! بعد هم فهمیدیم که با پسر عمش نامزده ولی اومده طرف ما! چرا؟! چون کم داشت و از آزار ما لذت میبرد! بعدشم که ولش کن .... نتیجه اینکه هنوزم بهش فکر میکنم و حسرتشو میخورم!

حامی;678473 نوشت:
يكي دو ماه قبل

متأسفانه بايد بگويم اين اتفاق در خانواده يك فرد كاملا مذهبي اتفاق افتاده است
روزي خانمي به من تماس گرفت و شكايت كرد از شوهرش كه وقتي از كار بر مي گردد شلوار كردي پاش مي كنه و دوتا متكاي كالباسي مي اندازه و لم ميده و جلوي دختر و پسر بزرگم بي هدف تماس ميگره تا با خانم هاي مختلف حرف بزنه و بالاخره با چند خوش و بش كنه.
من مردم ولي شوهرم آدم نشد......
از همه بدتر مدتي است رفته تو نخ دختر همسايه. و به بهانه هاي مختلف از من مي خواد كه اونو دعوتش كنم خونه...

.
.
.
مي گفت خاك بر سرم كنم كه حقم است بدون تحقيق عاشق تيپ و سر و زبونش شدم هر چه پدرم حرص خورد كه اين وصله تنه ما نيست گوش ندادم كه ندادم و اصلا به هيچ وجه حاضر نشدم تحقيق كنه با قهرهايم و....بالاخره مجبور شد رضايت بدهد.
الان هم شرم مي كنم از شوهرم شكايت كنم اين آدم بشو نيست و من عمري سوختم و ساختم
.
.
پدر اين خانم يك روحاني بود ولي

دختر نوح با بدان بنشست*** خاندان نبوتش گم شد:Nishkhand:
[/]

[="Tahoma"]

Pitbull;678524 نوشت:
روابط دوست دختری دوست پسری برای برخی ضرر داره و برای برخی نداره. برای اونایی که دلشون دریاست و اومدن و رفتن آدمها به زندگیشون طبیعیه و میگن این نشد یکی دیگه ضرری نداره ولی برای کسانی که ذات این روابط را که همان به احتمال قوی موقتی بودن هست درک نمیکنند بشدت مضره!

خب کلا این روابط حرامه حرامه حرامه...

و برای همه ضرر داره، تا اونجایی که میدونم استثناء هم به هیچ وجه وجود نداره...

حامی;678534 نوشت:
روزي خانمي به من تماس گرفت و شكايت كرد از شوهرش كه وقتي از كار بر مي گردد شلوار كردي پاش مي كنه و دوتا متكاي كالباسي مي اندازه و لم ميده و جلوي دختر و پسر بزرگم بي هدف تماس ميگره تا با خانم هاي مختلف حرف بزنه و بالاخره با چند خوش و بش كنه.
از همه بدتر مدتي است رفته تو نخ دختر همسايه. و به بهانه هاي مختلف از من مي خواد كه اونو دعوتش كنم خونه...

.
.
.
مي گفت خاك بر سرم كنم كه حقم است بدون تحقيق عاشق تيپ و سر و زبونش شدم هر چه پدرم حرص خورد كه اين وصله تنه ما نيست گوش ندادم كه ندادم و اصلا به هيچ وجه حاضر نشدم تحقيق كنه با قهرهايم و....بالاخره مجبور شد رضايت بدهد.
.
.
دختر نوح با بدان بنشست*** خاندان نبوتش گم شد

تجديد وضو
(دختر نوح با بدان بنشست ....)
اين طوري كه براي دانشگاه آزاد و مدارس غيرانتفاعي و مهد كودك پول مي‌گيرند اگر بزرگان ادب فارسي زنده بودند و از ما هزينه درخواست مي كردند همگي ما اعلام ورشكستگي مي‌كرديم از بس مديون هستيم و نمك‌گير. خدايا يعني ميشه سر كيسه لطف تان را شل تر كنيد و كمي از اون ذوق ادبي و عرفاني بريزيد تو كاسه طبع ما؟ سعدي و مولوي و عطار چه ماهرانه سخنان خود را به ما مي‌گفتند. داستان زير را بخوانيد به شرط اين كه به پيمانه واژه ها گير ندهيد و مغز را بگيريد

اى برادر قصه چون پیمانه‏ اى است
معنى اندر وى مثال دانه ‏اى است‏
دانه معنى بگیرد مـــــرد عقـــــــل
ننگرد پیمانه را گـــــر گشت نقل‏

هنگام سحر، خروسی بالای درخت شروع به خواندن کرد و روباهی که از آن حوالی می‌گذشت به او نزدیک شد. روباه گفت: تو که به این خوبی اذان می گویی، بیا پایین با هم به جماعت نماز بخوانیم. خروس گفت: من فقط مؤذن هستم و پیشنماز پای درخت خوابیده و به شیری که آنجا خوابیده بود، اشاره کرد. شیر به غرش آمد و روباه پا به فرار گذاشت.خروس گفت مگر نمی خواستی نماز بخوانیم؟ پس کجا می روی؟ روباه پاسخ داد: می روم تجدید وضو کنم و برگردم!

اگر ما درس مي‌گرفتيم خيلي از اتفاقات ناگوار نمي‌افتد. ما بايد در مذاكرات يك به علاوه يك دقت كنيم. اين مذاكرات بايد براي ازدواج آن هم با نظارت والدين باشد. دختران چون آسيب‌پذيرترند بايد خيلي مراقب باشند. يكي از مصاديق آب در كوزه و ما تشنه لبان مي‌گرديم اين است كه دختر وليّ را بيگانه و بيگانه را ولي (دوست و سرپرست) به حساب مي‌آورد در حالي كه وليّ چكش تجربه خورده است و در دوستي سخت «بي‌غش» است ولي خيلي از افرادي كه ابراز دوستي مي‌كنند تو زرد در مي‌آيند و به سمت نوي ديگري «غش» مي‌كنند و كهنه را دل آزار مي‌كنند.
پسري رفته بود پانزده كارت پستال گرفته بود روي همه نوشته بود: «
فقط به تو مي‌انديشم». بله اگر دختر اجازه دهد پدر و برادرغيرتي‌اش در اين ارتباط وارد شوند احتمالا خيلي از پسران بايد بروند تجديد وضو كنند. اين كه خداوند اذن پدر دختر را لازم دانسته به همين دليل است كه دختر آب در كوزه دارد و نبايد در بيابان بي‌كسي تشنه شود و فريب بخورد. پدر او همجنس خود را مي‌شناسد و اگر پسري قصد فريب داشته باشد فرار مي‌كند( با ورود فرشته ديو فرار مي‌كند.) روزي خانمي به من تماس گرفت و شكايت كرد از شوهرش كه وقتي از كار بر مي گردد شلوار كردي پاش مي كنه و دوتا متكاي كالباسي مي اندازه و لم ميده و جلوي دختر و پسر بزرگم بي هدف تماس ميگره تا با خانم هاي مختلف حرف بزنه و بالاخره با چند خوش و بش كنه. من مردم ولي شوهرم آدم نشد...... از همه بدتر مدتي است رفته تو نخ دختر همسايه. و به بهانه هاي مختلف از من مي خواد كه اونو دعوتش كنم خونه...مي‌گفت خاك بر سرم كنم كه حقم است بدون تحقيق عاشق تيپ و سر و زبونش شدم هر چه پدرم حرص خورد كه اين وصله تنه ما نيست گوش ندادم كه ندادم و اصلا به هيچ وجه حاضر نشدم تحقيق كنه با قهرهايم و....بالاخره مجبور شد رضايت بدهد. الان هم شرم مي كنم از شوهرم شكايت كنم اين آدم بشو نيست و من عمري سوختم و ساختم پدر اين خانم يك روحاني بود ولي
دختر نوح با بدان بنشست*** خاندان نبوتش گم شد
ماهنامه خانه خوبان، محمدحسين قديري، ش 74

به اعتقاد من مديريت رابطه با دختر است يعني اگر دختر مدير خوبي نباشد مذهبي هم باشد يواش يواش پيچ و مهره حيا و عفافش هرز مي شود
ولي در ازدواج موقت مديريت رابطه با مرد است. وگرنه زن وابسته مي شود و نمي تواند به اين فكر كند كه چه طور او را رها كرد و رفت
[/]

حامی;678534 نوشت:

.
.
.
.
.

دختر نوح با بدان بنشست*** خاندان نبوتش گم شد:Nishkhand:

وقتی اینجور داستان ها را توی بعضی سایت ها میخوندم باورم نمیشد.ولی الان که شما میگین باور میکنم.چقدر جامعه کثیف شده.خوشحالم با این سایت اشنا شدم که دیدمو تغییر داده به بعضی مسائل.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]گاهي ما از جايي گزيده مي شويم كه فكرش را نمي كرديم
دشمن دوست نما را نتوان كرد علاج
شاخه را مرغ چه داند كه قفس خواهد شد
برخي فكر مي كنند وقتي مشاوران از دوستي ها و آفات ان مي گويند براي ديگران است. وقتي از آسيب هاي اختلاط راحت محرم و نامحرم مي گويند براي ديگران اتفاق مي افتد.
خيلي از اين موارد كه گرفتار مي شوند به مخيله خودشان هم خطور نمي كرد كه به اين روز بيفتند
.
مي گويند روباه وقتي مي خواهد شكار كند دم لونه مرغ و خروس ها مي رود
دم خود را داخل لونه مي كند انها را باز بازي مي دهد انها هي نوك مي زنند
وقتي سرگرم شدند به تدريج دم را بيرون مي كشد و آنها هم كه غافل شده اند يواش يواش بيرون مي آيند و...فاتحه..( به قول آيت الله مجتهدي حمد و سوره آنها را درست مي كند و پرها و استخوان هايشان را ي جايي مي اندازد و روز از نو روزي از نو)
[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]يك پسر شيرازي با حدود بيست نفر دوست بود و به همه قول ازدواج داده بود و با همه رابطه داشت سه چهار نفر از آنها زن شوهر دار بودند
حالا توبه كرده بود؟
نه؟
پس چي؟!!
مي گفت: به هرحال سنم روز به روز داشت بالا مي رفت يك جا بايد اين روابط شيرين را ختم مي كردم ولي مگر مي شد. يكي دو ماه با دختري كه خيلي مي خواستمش ازدواج كرده ام اما تحمل قيافه تكراري او برايم كشنده است.
وجدانم ناراحت است وقتي مي بينم اين دختر با هزار اميد از خانه اش پا شده آمده و به من دلبسته. بعيد مي دونم بتوانم زندگي خسته كننده با او را ادامه دهم
[/]

mohsen1990;678563 نوشت:
چقدر جامعه کثیف شده

و رسالت و مسؤوليت ما سنگين[/]

[="Tahoma"]

حامی;678576 نوشت:
و رسالت و مسؤوليت ما سنگين

ببخشید استاد خب شما مشاورید و حرف شما رو قبول میکنند ولی ما هر چی هم بگیم فکرمیکنند حسودی میکنیم یا زورمون میاره!

در این مواقع باز هم ما در مقابلشون مسئولیت داریم؟

متأسفانه یه مشاوری هست در اصفهان که توصیه میکنند دخترا برای اینکه برای ازدواج آماده بشن و بدونن که با جنس مخالف باید چطوری رفتار کنند بهشون توصیه میکنند که از اینجور دوستی ها داشته باشند!!!

دختر با وقار;678583 نوشت:
متأسفانه یه مشاوری هست در اصفهان که توصیه میکنند دخترا برای اینکه برای ازدواج آماده بشن و بدونن که با جنس مخالف باید چطوری رفتار کنند بهشون توصیه میکنند که از اینجور دوستی ها داشته باشند!!!

بله متاسفانه از این دست مشاورین داریم ، یکی از دوستانم که در آستانه طلاق بود و به مشاوره رفته بود علت قرار گرفتنش در این موقعیت را عدم آشنایی او با جنس مخالف قبل ازازدواج تشخیص داده شد و به او توصیه شده بود قبل از ازدواج بعدی حتما چند رابطه را باید تجربه کند. تا پسر مردم را گرفتار نکند :Moteajeb!:

موضوع قفل شده است