صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ضررهای دوست پسر داشتن (دختر نوح با بدان بنشست....)

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

ضررهای دوست پسر داشتن (دختر نوح با بدان بنشست....)

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام. امیدوارم که حالتون خوب باشه.

کسی که در دوران دبیرستان دوست پسرهای زیادی داشته.
    و طوری بوده که یکی میرفته و یکی دیگه میومده.
    اما هدف دختر از این دوستی ها ازدواج بوده ولی هدف پسرها دوستی بوده.یه جوری توی ذوق دختر زده میشه.
    چون دختر توی ذهنش اونو شوهرش تصور کرده.و پسر هر درخواستی از دختر کرده دختر جواب داده. وهمه جور رابطه با پسرها داشته..

آیا الان که دختر وارد دانشگاه شده، با احساسش تصمیم نمیگیره؟
    دوستی قبل ازدواج چه اثار سویی داره؟
    دودل شدن.سیر بودن از پسر.بی تفاوت بودن.شوق نداشتن برای ازدواج ایا اینا اثرات دوست پسر داشتن قبل ازدواج هست؟
    یا اینکه سن بالامیره و عقل جای احساس تصمیم میگیره؟
    بعد که جواب سوالام داده شده.راه حل هم بدین برای حذف گذشته.و دودل نبودن.و شوق داشتن به ازدواج.

با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 12

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

با سلام خدمت شما پرسشگر محترم
    در پاسخ به اين سؤال توجه شما را به نكات ذيل جلب مي كنم:
    1) لذت دوستي دختر و پسر:
    اگر كسي بگويد من از ارتباط راحت با نامحرم لذت نمي برم يا دروغ مي گويد؛يا بالغ نشده؛ يا بيماري جسمي و يا ذهني(رواني) دارد و يا عارف كامل است. بعيد مي دونم كسي در بين انسان هاي متعارف باشد كه قبول نداشته باشد كه دوستي و ارتباط راحت دو جنس با هم لذت بخش است. البته اين لذت ابتدا ممكن است جنسي نباشد ولي طبيعي است كه اگر حدود شرعي رعايت نشود به لذت جنسي دير يا زود ختم مي شود. اما مسأله اين است كه از نظر عقلي، روان شناختي و شرعي اين دوستي ها و روابط ضررهايش زيادتر است. همان گونه كه فست فودها خوشمزه است ولي پزشكان گوشزد مي كنند كه لذت اين نوع غذاها به ضررش نمي چربد. در حديث هم داريم خداوند نيز به فرشتگانش افتخار مي كند كه اين بنده ام را ببينيد چگونه براي راضي من از لذت گناه چشم پوشي مي كند. پيامبر (صلى الله عليه و آله) فرمود : خداوند بزرگ ، به جوان عبادت پيشه ، نزد فرشتگان افتخار مى كند ، در حالى كه مى فرمايد : «بنده ام را بنگريد . براى من ، خواسته هاى نفْس خود را كنار نهاده است» .حضرت علي مي فرمايند چه لذتهايي آني اي كه حسرت ها ماندگار در پي دارد و نيز مي فرمايند در لذتي كه بعدش آتش باشد خيري نيست.
    اسلام با ازدواج شرعي به تمايل ارتباط با نامحرم ضابطه و قانون مي بخشد ازدواج تعهد، صميميت و ارتباط زناشويي دارد و اين يعني عشق كامل.
    2) ضررهاي دوستي دختر و پسر: از جمله ضررهاي اين نوع دوستي ها اضطراب بالا به خصوص براي دختر است كه معلق است. دختري كه معشوق بوده وقتي مي بينيد نو كه به بازار مي آيد از رونق دوستانش مي افتد به تدريج به اين نظر مي رسد كه ابزار شده و ديگران به خاطر او نبوده كه با او دوست مي شدند بلكه به خاطر لذت و تمتعات شخصي خودشان بوده است. افرادي كه اين دوستي ها را تجربه مي كنند و به هر دليلي كارشان به ازدواج ختم نمي شود ولي هنوز ذهنشان درگير رابطه است فردا در زندگي جديد نمي تواند همسرشان را بپذيرند و ناخودآگاه بهانه هاي مختلف مي گيرند و نسبت به او سرد هستند. نيز افرادي كه تجربه دوستي هاي مختلف را دارند تنوع طلب مي شوند و ارتباط با همسرشان برايشان خسته كننده مي شود. نيز افرادي كه با دوستي با هم آشنا مي شوند هميشه به طرف مقابل بد بين هستند كه ايشان دوستان ديگري هم دارد. به همين دليل است كه به شوخي مي گويند مردي رفت 15 تا كارت پستال گرفت كه فقط به تو مي انديشم.
    3) تجربه تلخ: به هر حال تجارب تلخ و شيرين زندگي انسان را پخته مي كند. ولي انسان عاقل اين است كه قبل از اين كه سرش به سنگ بخورد از تجربه تلخ ديگران درس شيرين زندگي بگيرد.
    4) افزايش سن: دوران جواني سرشار از نشاط و هيجان طلبي است افرادي كه سنشان بالاتر مي رود هيجان و شورشان فروكش مي كند و دربرابر شعور و شناختشان تقويت مي شود. اين امر با افزايش تجربه ارتباط دارد.

1.حكمت نامه جوان، محمد محمدی ری شهری، ج1، ص101.
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۳/۱۵ در ساعت ۰۶:۱۶
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 21

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    اسلام با ازدواج شرعي به تمايل ارتباط با نامحرم ضابطه و قانون مي بخشد ازدواج تعهد، صميميت و ارتباط زناشويي دارد و اين يعني عشق كامل.

Steinberg's Love Triangle Theory

نمونه ديگر

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 18

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

جامعه به طور کامل تفکیک پذیر نیست و
    این چیزیه که بخواهیم یا نخواهیم وضعیت دنیا ایجاب میکنه حتی اگر همه مومن باشند .

دختر و پسر
    خیلی خوبه که در انتخاب و همینطور رد و یا قبول خوب و بد دقیق و قوی باشیم و به موقع عمل کنیم .
    در دوستی ها صادق باشیم و بتونیم حرف دل رو صادقانه به زبان بیاریم و بشنویم
    و گر نه این دوستی نیست و بیشتر به دشمنی و یا خود زنی ختم میشه !!!

مهم ترین مساله در دوستی یا همکاری و همراهی دختر و پسر دوری از انسانهای الوده و مبتلا به بیماریهای جنسی بوده تا به چنین بیماری گرفتار نشن ...چون جوانی و سلامت روانی خود رو به خطر انداخته و بدتر ازون سست اراده میشن و کم کم با افت جذابیت و دقت مواجه میشن که اونارو وادار به تظاهر و ارایش و گدایی عشق و وجود افراد هوسران میکنه ...

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

11. صلوات ها 6

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

جواب سوالا به ترتیب:1.هر موقع رفتین دانشگاه بعد میفهمین با احساس تصمیم میگیره یا نه.جوابتونو اونجا میگیرین.اگرم دانشجویین که جوابتونو میدونید.چرا میپرسی!2 و 3 :اگه دوست پسر داشتین که خودتون الان دارین اثراتشو تجربه میکنین.پس دیگه چرا در مورد اثراتش سوال میکنین.بله.همیناس + یه چیزای دیگه.4:سن که بالا میره عقل جای احساس را میگیره ولی نه 100 درصد. 5:گذشته را که نمیتونی پاک کنی.به حال و اینده فکر کن.خوبی های ازدواجم توی همین سایت هست برو بخون.دوستان اینقدر با شوق در مورد ازدواج نوشتن توی سایت که ادم دلش میخاد 7-8 باری ازدواج کنه :)
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

13. صلوات ها 4

علاقه
    عشق
    نوشته
    38
    حضور
    2 روز 14 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    134

خواهشا رفتار غلط رو برا خودتون توجیه نکنید .
    کاملا مشخص ست که یک پسر ولگرد خیابانی وهمچنین دختر ولگرد دبیرستانی هدف نمی ونه ازدواج نمی تونه باشه .
    خودتونو گول میزنید یا مارو ؟
    عاقل چرا کند کاری که باز ارد پشیمانی؟

15. صلوات ها 5

نوشته
    20
    حضور
    15 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

خوش به حال خودم و البته الحمدلله رب العالمین که دوس پسر ندارم تا مداااااااااااااااااااام هر ثانیهههههههههه به فکرش باشم و خواب و خوراک و رشته زندگیم از دستم بره،من فقط بخاطر همین یه دلیل هیچوقت از دوست پسر داشتن خوشم نیومد
    چیه همش آدم سرش تو گوشیش باشه همه فکر و ذکرش بشه یه نفر اونم چه نفری بنظر من که ارزش نداره تازه بیشتر پسرا که مث دخترا احساس و عاطفشون درگیر نمیشه فقط چشم و نفسشون درگیر میشه
    متنفرم ازینکه به یه چیزی یا کسی وابسته بشم،وقتی تو دبیرستان میدیدم چجوری دوستا و همکلاسیام تو هپروت سیر میکنند و مث این عاشقای پریشون احوال همش منتظر یه زنگ یا یه پیامکن حالم بهم میخورد!‏

17. صلوات ها 11

نوشته
    312
    حضور
    17 روز 10 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1181

سود هم داره من یقین دارم اگر دوست دختر میداشتم خیلی بهتر و سالم تر بودم. بنظرم همین دوست دختر داشتن نشانه ی سالم بودنه آدمه.
    ویرایش توسط تسنیـم : ۱۳۹۴/۰۲/۲۹ در ساعت ۲۱:۰۹
    دنیا، سرنوشت، سرگذشت یا خلاصه هر چیزی که اسمش هست
    آنچه بر من گذشت مرا به اینجا رساند؛

19. صلوات ها 4

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,393
    حضور
    378 روز 17 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    128
    صلوات
    13856

پسر اگر قصدش ازدواج باشه هیچوقت نمیاد بگه بیا یه مدت دوست باشیم..
    .
    یا عشقت رو یه جور دیگه ثابت کن..
    .
    اول تیریپ شخصیت میاد و محترم و این چیزها..فقط کافیه متوجه بشه دختر وابسته شده یا علاقه ای وجود داره..اونوقت شخصیت واقعیش رو میشه..
    .
    برخی دختر ها هم هستن که بخاطر سادگیشون تن به این چیزها میدن . چون واقعا فکر میکنند نتیجه اش میشه ازدواج..ولی نمیشه..
    .
    برخی دخترها هم هستن میرن کله دنیا رو یه دور میزنن..بعد میگن خوب حالا وقت ازدواجه..میرن یه چادر می خرن با همون شخصیتشون چند تا اعتکاف و مسجد میرن..
    .
    بعد که خواستگار میاد شروع میکنن به ادا در آوردن که من اینجوری ام و اونجوری ام و خلق و خوم اینجوریه و ....
    .
    ما این موها رو توی آسیاب سفید نکردیم..
    .
    به نظرم از زمانی که تصمیم بگیری متحول بشی تمام زندگیت عوض میشه و خدا اون کسی رو که می خوای سر راهت قرار میده و پاک پاک میشی..

تولدی دوباره

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری