صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواستگاری دختری که چادری نیست

نوشته
    2
    حضور
    50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10

اشاره خواستگاری دختری که چادری نیست

با سلام

چند روز پیش خواستگاری دختری رفتم که خانواده شون رو تقریبا میشناختم اما خود دختر رو خیر
    خواهرشون و مادرشون رو
    که هر دو مذهبی و مقید هستن
    وقتی خواستگاری رفتم با دختر خانومی مواجه شدم مثل من مذهبی نبودن (البته نه که لا مذهب باشن!!!!!) انسان با شخصیتی بودن ولی به گفته خودش چادری نیست خیلی هم حجاب رو سفت و سخت رعایت نمیکنه
    اما من این شکل دوست ندارم یعنی از اول بنایم بوده با کسی ازدواج کنم که این مسائل رو بخوبی رعایت کنه
    حالا بعد از اومدن از اونجا از طریقی دختر خانوم پیام دادن که حاضرن بخاطر من چادر هم بپوشن و حتی اگه راضی نیستم سر کارم نرن
    حالا بنظرتون با در نظر گرفتن سایر جوانب کار و رفتن پیش مشاور آیا به این خواستگاری و رفت و آمد جهت حصول نتیجه ادامه دهم یا خیر
    در ضمن خانواده های دو طرفن راضین
    ببخشید زیاد شد
    یاعلی
    ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹ در ساعت ۱۹:۰۴

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

خواستگاری دختری که چادری نیست

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 5

نوشته
    760
    حضور
    25 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3679

نقل قول نوشته اصلی توسط amirtala65 نمایش پست ها
    با سلام

چند روز پیش خواستگاری دختری رفتم که خانواده شون رو تقریبا میشناختم اما خود دختر رو خیر
    خواهرشون و مادرشون رو
    وقتی خواستگاری رفتم با دختر خانومی مواجه شدم مثل من مذهبی نبودن (البته نه که لا مذهب باشن!!!!!) انسان با شخصیتی بودن ولی به گفته خودش چادری نیست خیلی هم حجاب رو سفت و سخت رعایت نمیکنه
    اما من این شکل دوست ندارم یعنی از اول بنایم بوده با کسی ازدواج کنم که این مسائل رو بخوبی رعایت کنه
    حالا بعد از اومدن از اونجا از طریقی دختر خانوم پیام دادن که حاضرن بخاطر من چادر هم بپوشن و حتی اگه راضی نیستم سر کارم نرن
    حالا بنظرتون با در نظر گرفتن سایر جوانب کار و رفتن پیش مشاور آیا به این خواستگاری و رفت و آمد جهت حصول نتیجه ادامه دهم یا خیر
    ببخشید زیاد شد
    یاعلی
    با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
    امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد:

1. در مورد ملاکهای انتخاب همسر مطالعات بیشتری داشته باشد.
    2. اگر چادری بودن جزء ملاکهای اصلی شما می باشد و البته نه تنها حجاب ظاهری بلکه حجابی که نشان دهنده حیاء و عفاف در این صورت اگر انتخاب چادر بخاطر میل و رغبت به چادر و شناخت نباشد بلکه به خاطر فشار اطرافیان و جو جامعه و اطرافیان باشد در این صورت در زندگی با مشکلاتی مواجه خواهید شد.
    3. دقت کنید که انتخاب چادر بخاطر چه چیزی می باشد آیا بخاطر میل و رغبت به چادر و شناخت کافی از آن می باشد که خوب می باشد ولی اگر بخاطر فشار اطرافیان یا جو ایجاد شده توسط اطرافیان باشد منایب نیست .
    4. دقت داشته باشید این پذیرش چادر و نرفتن به سر کار و... بخاطر چه چیزی باشد چرا که ممکن است بیانگر مشکلی در زندگی طرف مقابل باشد که برای فرار از آن این تصمیم را گرفته است.

نکته مهم:با شرط نمی شود ازدواج کرد و زندگی کرد بلکه باید آن شرط و ملاک قبل از ازدواج در طرف مقابل باشد چرا که تغییر عادات سخت می باشد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید

یاعلی

7. صلوات ها 11

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

با سلام

خواهرشون و مادرشون رو
    ببخشید زیاد شد
    یاعلی
    سلام.
    اگه من باشم کاملاً مخالفم
    خودم خواستگاری دختر خانم های چادری هم که میرم ازشون میپرسم دلیل تون برای چادری بودن چیه و فلسفه چادر پوشیدن چیه؟
    و اگه جواب موجه و منطقی داد قبوله و اگه مثلا بگه چون مادرم چادری بود منم چادری شدم و امثال این دلیل خوبی نیست و احتمال کنار گذاشتن چادر وجود داره
    حالا دیگه چه برسه به کسی که چادری نیست و تازه میگه اگه به شما جواب مثبت بده چادر میپوشه...ااینجوری احتمال کنار گذاشتن چادر بیشتر از احتمال چادری شدنه

9. صلوات ها 9

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

خواهرشون و مادرشون رو
    اینقدر که شما سخت گرفتید پیامبر هم برای مسلمان شدن مردم سخت نگرفت
    واقعا چه دختری پیدا شده که حاضره کارش هم ترک کنه بخاطر شما،
    گزینه ی خوبیه معلومه میشه کاملا مطیع و فرمانبرش کرد مطمئن باشید گزینه ایی بهتر از این پیدا نخواهید کرد
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    سلام.
    خودم خواستگاری دختر خانم های چادری هم که میرم ازشون میپرسم دلیل تون برای چادری بودن چیه و فلسفه چادر پوشیدن چیه؟
    و اگه جواب موجه و منطقی داد قبوله و اگه مثلا بگه چون مادرم چادری بود منم چادری شدم و امثال این دلیل خوبی نیست و احتمال کنار گذاشتن چادر وجود داره
    حالا دیگه چه برسه به کسی که چادری نیست و تازه میگه اگه به شما جواب مثبت بده چادر میپوشه...ااینجوری احتمال کنار گذاشتن چادر بیشتر از احتمال چادری شدنه
    پس معلومه شما چرا هی ازدواج نمیکنید یه کم توقعاتتون رو کم میکردید تا حالا دو تا بچه هم داشتید

11. صلوات ها 6

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    سلام.
    همینه دیگه ازدواج نمیکنی بعد میای میگی تقصیر بقیه هست.میخای چند تا ازمونی کنکوری چیزی هم ازش بگیر تعارف نکنیا.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

13. صلوات ها 4

نوشته
    194
    حضور
    18 روز 21 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    945

البته به نظر من افرین دارن پسرایی که با افتخار زن محجبه می گیرند و به حجابش افتخار می کنند ،در زمونه ای که درسطح جامعه می بینیم مردان زنان بزک کردشونو به همه نشان می دهند و احساس غرور می کنند از این بی غیرتی ومفت بخشی ها .
    يَا حَبِيبَ مَنْ لا حَبِيبَ لَهُ يَا طَبِيبَ مَنْ لا طَبِيبَ لَهُ يَا مُجِيبَ مَنْ لا مُجِيبَ لَهُ يَا شَفِيقَ مَنْ لا شَفِيقَ لَهُ يَا رَفِيقَ مَنْ لا رَفِيقَ لَهُ يَا مُغِيثَ مَنْ لا مُغِيثَ لَهُ يَا دَلِيلَ مَنْ لا دَلِيلَ لَهُ يَا أَنِيسَ مَنْ لا أَنِيسَ لَهُ يَا رَاحِمَ مَنْ لا رَاحِمَ لَهُیا صَاحِبَ مَنْ لا صَاحِبَ لَهُ

15. صلوات ها 8

علاقه
    عرفان
    نوشته
    179
    حضور
    16 روز 12 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    851

برخی از پاسخ‌ها را که می‌خوانم به این نتیجه می‌رسم که:
    بعضی از افراد، ذاتِ مقدسشان از هرگونه تعقل و تفکر به کلّی مبرّا است.

والسلام علی من اتبع الهدی

وَ مَن یَتَّقِ اللهَ یَجْعَل لَه مَخْرَجًا وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ
    وَ مَن یَتَوَکَّلْ عَلَی اللهِ فَهُوَ حَسْبُهُ
    اِنَّ اللهَ بَالِغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا

17. صلوات ها 11

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

وَإِذَا نَادَيْتُمْ إِلَى الصَّلَاةِ اتَّخَذُوهَا هُزُوًا وَلَعِبًا ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَّا يَعْقِلُونَ ﴿المائدة: ٥٨﴾
    عموما تمسخر مطالب دینی از همین بی عقلی و بی خردی ناشی می شود!

19. صلوات ها 3

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star نمایش پست ها
    البته به نظر من افرین دارن پسرایی که با افتخار زن محجبه می گیرند و به حجابش افتخار می کنند ،در زمونه ای که درسطح جامعه می بینیم مردان زنان بزک کردشونو به همه نشان می دهند و احساس غرور می کنند از این بی غیرتی ومفت بخشی ها .
    ولی قبول دارین صرف محجبه بودن یک نفر نمیشه گفت دختره خوبیه یا پسر خوبیه؟یعنی دخترایی که مانتویی معمولی هستن یعنی نه اونجوری که تو چشم بیان.بد هستن؟(مقایسه من بین این دوتا گروه هستش.اونایی که ارایش زننده دارن و ... که تکلیفشون مشخصه.چه کاره ان)ادم باید در درجه اول ذهنش پاک باشه و از درون خوب باشه وگرنه چادر پوشیدن یا مانتوی ساده فرقی نمیکنه اگه از درون خراب باشن.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 7

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری