جمع بندی دلیل بستن دکمه (آخر) یقه روحانیون و مذهبی ها چیست؟ آیا این کار جزء دین است؟

تب‌های اولیه

54 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دلیل بستن دکمه (آخر) یقه روحانیون و مذهبی ها چیست؟ آیا این کار جزء دین است؟

سلام
دلیل بستن دکمه (آخر) یقه آخوندها و مذهبی ها چیست؟ اينكار مستحب است ؟! جز دین است؟! آیه یا روایتی هست؟
یا مثلا دلیل اینکه یک پیراهن بزرگ می خرند که با عرض معذرت اندازه یک دامنه و می اندازند روی شلوارشون چیه؟!!!!
یا کلا دلیل اینجور کارهایی که انجام می دهند چیه؟
ببخشید این سوال رو پرسیدم چون سوال دارم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره

در احادیث امامان معصوم (علیهم السلام) مطالبی در مورد لباس وارد شده است ؛
مثلا درروایات متعددی فرموده اند : خیر لباس کل زمان لباس اهله(1)
بهترین لباس در هر زمان ، لباس اهل همان زمان است
و نیز سفارش شده که مردان لباس زنان و زنان لباس مردان را نپوشند و مرز میان زن و مرد حتی در لباس پوشیدن مراعات گردد، ولی در مورد مدل لباس تاکید شده که به گونه ای نباشد که باعث انگشت نما شدن شما در جامعه گردد و مردم به چشم خاصی به شما نگاه کنند و یا در مورد خانم ها سفارش شده که از پوشیدن لباس نازک و بدن نما و لباسی که برجستگی های بدن آنها را مشخص سازد خود داری کنند.

اما امامان معصوم (علیهم السلام) در مورد مدل و نوع خاصی از لباس و پوشش چیزی نفرموده اند و آن را به سلیقه و عرف و فرهنگ هر جامعه ای واگذار کرده اند .
راجع به بستن یقه در برخی از روحانیون آیه و روایت خاصی وجود ندارد و امری سلیقه ای و ذوقی است وبه همین خاطر بسیاری از روحانیون و افراد حزب اللهی یقه پیراهنشان راباز می گذارند و تمایلی به بستن دکمه بالای آن ندارند .
شاید دلیل بستن دکمه در برخی از روحانیون و حزب اللهی ها و دیپلمات ها این باشد که این کار در حفظ پوشیدگی و سنگینی و وقار آنها اثر دارد و با موقعیت اجتماعی و شان روحانی آنها سازگارتر است.
لباس و پوشش با همه اهمیتش موضوعی مربوط به ظاهرو سطح روئی اعمال و برنامه های زندگی و آداب شریعت است و در عین توجه داشتن به آن باید به اصول و ریشه ها و مطالب زیر بنایی اعتقادی و دینی پرداخت و امور ظاهری و سطحی را با آن زیر بناها و اصول هماهنگ نمود . چه مهم است این است که انسان در راه بندگی خداوند قدم بردارد و از خطوط قرمز محرمات الهی عبور نکند و واجبات و محرمات الهی را رعایت و صیانت نماید و پس از آن اعمال سلیقه و تنوع و ذوق و چیزهایی که مورد پسند انسان است بلا مانع و حتی مطلوب است .
پی نوشت :
1.میزان الحکمه ، ج11 ،ص5287 ، ح18085

تذکره;677370 نوشت:
در احادیث امامان معصوم (علیهم السلام) مطالبی در مورد لباس وارد شده است ؛
مثلا درروایات متعددی فرموده اند : خیر لباس کل زمان لباس اهله(1)
بهترین لباس در هر زمان ، لباس اهل همان زمان است
و نیز سفارش شده که مردان لباس زنان و زنان لباس مردان را نپوشند و مرز میان زن و مرد حتی در لباس پوشیدن مراعات گردد، ولی در مورد مدل لباس تاکید شده که به گونه ای نباشد که باعث انگشت نما شدن شما در جامعه گردد و مردم به چشم خاصی به شما نگاه کنند و یا در مورد خانم ها سفارش شده که از پوشیدن لباس نازک و بدن نما و لباسی که برجستگی های بدن آنها را مشخص سازد خود داری کنند.

اما امامان معصوم (علیهم السلام) در مورد مدل و نوع خاصی از لباس و پوشش چیزی نفرموده اند و آن را به سلیقه و عرف و فرهنگ هر جامعه ای واگذار کرده اند .
راجع به بستن یقه در برخی از روحانیون آیه و روایت خاصی وجود ندارد و امری سلیقه ای و ذوقی است وبه همین خاطر بسیاری از روحانیون و افراد حزب اللهی یقه پیراهنشان راباز می گذارند و تمایلی به بستن دکمه بالای آن ندارند .
شاید دلیل بستن دکمه در برخی از روحانیون و حزب اللهی ها و دیپلمات ها این باشد که این کار در حفظ پوشیدگی و سنگینی و وقار آنها اثر دارد و با موقعیت اجتماعی و شان روحانی آنها سازگارتر است.
لباس و پوشش با همه اهمیتش موضوعی مربوط به ظاهرو سطح روئی اعمال و برنامه های زندگی و آداب شریعت است و در عین توجه داشتن به آن باید به اصول و ریشه ها و مطالب زیر بنایی اعتقادی و دینی پرداخت و امور ظاهری و سطحی را با آن زیر بناها و اصول هماهنگ نمود . چه مهم است این است که انسان در راه بندگی خداوند قدم بردارد و از خطوط قرمز محرمات الهی عبور نکند و واجبات و محرمات الهی را رعایت و صیانت نماید و پس از آن اعمال سلیقه و تنوع و ذوق و چیزهایی که مورد پسند انسان است بلا مانع و حتی مطلوب است .
پی نوشت :
1.میزان الحکمه ، ج11 ،ص5287 ، ح18085

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل و سلم علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم استاد 3 سوال داشتم:1- اینکه چرا روحانیون ما به همین روایت امام صادق صلوات الله علیه عمل نمیکنند؟ مگر لباس اهل زمان ما با لباس روحانیون ما فرق نمیکند؟خب چرا آنها اینگونه لباس میپوشند؟ 2-میخواستم بدانم این روایت آیا روایت صحیح السند است؟ و اینکه در کدام مصدر روایی بوده؟(کتب اربعه-بحار یا کتب شیخ صدوق یا غیره) و بعد در میزان الحکمه آمده؟ 3-اینکه آیا تمام روایات کتاب میزان الحکمه معتبر و صحیح است؟ با تشکر از شما

در پاسخ به پرسش های شما عرض می کنیم :
1- این که چرا روحانیون ما به همین روایت امام صادق (صلوات الله علیه) عمل نمی کنند؟ مگر لباس اهل زمان ما با لباس روحانیون ما فرق نمی کند؟خوب چرا آنها این گونه لباس می پوشند؟
جواب :
منظور از این روایت این است که از لباس شهرت استفاده نشود و لباس شهرت لباسی است که فردی یا افرادی به صورت غیر متعارف آن را بپوشند و برخی شغل ها لباس مشخص شده از مافوق را می پوشند مثل پلیس و ... لذا به اینها نمیشود گفت لباسشان با لباس جامعه متفاوت است .

2-می خواستم بدانم این روایت آیا روایت صحیح السند است؟ و این که در کدام مصدر روایی بوده؟(کتب اربعه-بحار یا کتب شیخ صدوق یا غیره) و بعد در میزان الحکمه آمده؟

این روایت در
وسائل الشیعه جلد 5 صفحه 8 هم موجود است و ظاهرا در سند آن مشکلی نیست ولو مشکل سندی داشته باشد در این جا عیب به حساب نمی آید
3-این که آیا تمام روایات کتاب میزان الحکمه معتبر و صحیح است؟
عمده روایات این کتاب معتبر است ولی در صحت یا صحیح السند بودن روایت باید جدا جدا هر روایت بررسی شود

من هم با بستن دکمه ی آخر راحت ترم همیشه...
واقعاً جای تاسف داره بعضی پسرها پیرهنشون طوری یقه بازه که سینه هاشون معلومه!!!

وقتی انتظار دارم خانم ها در جامعه طوری حاضر شوند که محرک نباشد و موجب جلب توجه منفی نشود، خودم هم باید همونطور باشم...
انتظار دارم خانم ها حجابشون کامل باشه حتی زیرآفتاب داغ تابستون!
بنابراین خودم هم دکمه ی آخرو می بندم و لباس آستین کوتاه نمی پوشم

اگرچه هیچکدوم از این کارها واجب نیست...
اما چون انتظار داریم بقیه حداقل به واجب عمل کنن، خودمون به مراتب دیگه هم عمل می کنیم
اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

لبیک یا علی النقی;686068 نوشت:
من هم با بستن دکمه ی آخر راحت ترم همیشه...
واقعاً جای تاسف داره بعضی پسرها پیرهنشون طوری یقه بازه که سینه هاشون معلومه!!!

وقتی انتظار دارم خانم ها در جامعه طوری حاضر شوند که محرک نباشد و موجب جلب توجه منفی نشود، خودم هم باید همونطور باشم...
انتظار دارم خانم ها حجابشون کامل باشه حتی زیرآفتاب داغ تابستون!
بنابراین خودم هم دکمه ی آخرو می بندم و لباس آستین کوتاه نمی پوشم

اگرچه هیچکدوم از این کارها واجب نیست...
اما چون انتظار داریم بقیه حداقل به واجب عمل کنن، خودمون به مراتب دیگه هم عمل می کنیم
اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

من خودم با حجاب نيستم ولي نظرتون خيلي خوب بود اين همدردي قشنگه به نظر من همه مردهاي مذهبي بايد اينجور رعايت كنن اتفاقا يه تاپيك هم ايجاد كردم تقريبا با همين موضوع منتظرم تاييد بشه

ملورين;686075 نوشت:
من خودم با حجاب نيستم ولي نظرتون خيلي خوب بود اين همدردي قشنگه به نظر من همه مردهاي مذهبي بايد اينجور رعايت كنن اتفاقا يه تاپيك هم ايجاد كردم تقريبا با همين موضوع منتظرم تاييد بشه

دریکی از تاپیک ها دیدم که فرمودید که در حال علاقه مند شدن به نماز هستید
ان شاءالله به حجاب هم علاقه مند می شوید:ok:

تذکره;677370 نوشت:
و امری سلیقه ای و ذوقی است وبه همین خاطر بسیاری از روحانیون و افراد حزب اللهی یقه پیراهنشان راباز می گذارند و تمایلی به بستن دکمه بالای آن ندارند .

بله
این تصویری که گذاشتم تصویر جوانی رهبر هست که دکمه بالایی پیراهن رو نبستند

[="Arial"][="Blue"]سلام به نظر من بستن دکمه یقه بسیار شیک ومرتب تر از باز بودن آن هست مخصوصا یقه دیپلمات
همچنین این یک نمادبرای نشان دادن عقاید هست شما خانم های باوقار ومذهبی رو از حجاب وچادر شون می شناسید مردهای مذهبی هم باید با یک نوع پوشش شناخته شوند
[/]

لبیک یا علی النقی;686079 نوشت:
دریکی از تاپیک ها دیدم که فرمودید که در حال علاقه مند شدن به نماز هستید
ان شاءالله به حجاب هم علاقه مند می شوید:ok:

:Doaa::Doaa::Doaa:

بنت الحسین;686084 نوشت:
سلام به نظر من بستن دکمه یقه بسیار شیک ومرتب تر از باز بودن آن هست مخصوصا یقه دیپلمات
همچنین این یک نمادبرای نشان دادن عقاید هست شما خانم های باوقار ومذهبی رو از حجاب وچادر شون می شناسید مردهای مذهبی هم باید با یک نوع پوشش شناخته شوند

يعني اوني كه حجاب نداره وقار نداره ؟!!!:no:

ملورين;686087 نوشت:

وقار دارای مراتب مختلف است...
حجاب، هم یک مرتبه ی آن است....
شاید فرد بی بهره از حجاب، مراتب دیگر آن را داشته باشد، اما به هرحال فاقد این مرتبه است.
فرد با حجاب هم ممکنه سایر مراتب را رعایت نکنه!
انسان مؤمن سعی می کند همه ی مراتب وقار را رعایت کند و کاریکاتوری عمل نکند!

لبیک یا علی النقی;686089 نوشت:
وقار دارای مراتب مختلف است...
حجاب، هم یک مرتبه ی آن است....
شاید فرد بی بهره از حجاب، مراتب دیگر آن را داشته باشد، اما به هرحال فاقد این مرتبه است.
فرد با حجاب هم ممکنه سایر مراتب را رعایت نکنه!
انسان مؤمن سعی می کند همه ی مراتب وقار را رعایت کند و کاریکاتوری عمل نکند!

وقار مگه اين نيست كه كاري كنيم كه مرد بهمون نگاه نكنه ؟ وقار يعني رفتار سنجيده و مؤدبانه ربطش به حجاب چيه اخه ؟

ملورين;686090 نوشت:
وقار مگه اين نيست كه كاري كنيم كه مرد بهمون نگاه نكنه ؟ وقار يعني رفتار سنجيده و مؤدبانه ربطش به حجاب چيه اخه ؟

دقیقا اینی که شما فرمودید یک جنبه از وقار می باشد....

حجاب باعث می شود که زنان به خاطر شخصیت و تفکر خود مورد توجه فرار گیرند، نه به خاطر ""زنانگی"" خود!

برای کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک های مربوط به فلسفه ی حجاب مراجعه فرمایید....زیرا به بحث این تاپیک، بی ارتباط است...
سلامت باشید.....التماس دعا

اینهم عکس های آیت الله بهجت:

من خودم اصلا اهل ارايش نيستم ، نيازي نميبينم بهش ولي يه دختره هست تو دانشگاهمون چادري هفت قلم ارايش ميكنه به خدا انقدر كه پسرها زوم اين ميشن به من يه نگاه هم نميكنن با اينكه موهام بيرونه
حالا بي خيال الان ميان دوباره بن ميكنن من رو كه تاپيك رو منحرف ميكني قول دادم دختر خوبي باشم تو سايت

عکس علامه طباطبایی

تذکره;686066 نوشت:
در پاسخ به پرسش های شما عرض می کنیم :
1- این که چرا روحانیون ما به همین روایت امام صادق (صلوات الله علیه) عمل نمی کنند؟ مگر لباس اهل زمان ما با لباس روحانیون ما فرق نمی کند؟خوب چرا آنها این گونه لباس می پوشند؟
جواب :
منظور از این روایت این است که از لباس شهرت استفاده نشود و لباس شهرت لباسی است که فردی یا افرادی به صورت غیر متعارف آن را بپوشند و برخی شغل ها لباس مشخص شده از مافوق را می پوشند مثل پلیس و ... لذا به اینها نمیشود گفت لباسشان با لباس جامعه متفاوت است .

2-می خواستم بدانم این روایت آیا روایت صحیح السند است؟ و این که در کدام مصدر روایی بوده؟(کتب اربعه-بحار یا کتب شیخ صدوق یا غیره) و بعد در میزان الحکمه آمده؟

این روایت در
وسائل الشیعه جلد 5 صفحه 8 هم موجود است و ظاهرا در سند آن مشکلی نیست ولو مشکل سندی داشته باشد در این جا عیب به حساب نمی آید
3-این که آیا تمام روایات کتاب میزان الحکمه معتبر و صحیح است؟
عمده روایات این کتاب معتبر است ولی در صحت یا صحیح السند بودن روایت باید جدا جدا هر روایت بررسی شود

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم استاد گرامی با تشکر از شما که پاسخ فرمودید اما 2 نکته و سوال:
1- استاد روایت واضح است! روایت میفرماید بهترین لباس لباس اهل آن زمان است و لباس آقایان در این زمان آن هم در ایران هرگز لباس روحانیت نیست اما در باب مثالی که درباره پلیس زدید لباس پلیس دقیقا لباس اهل این زمان است با این نکته که رنگ آن فرق میکند نه شکل و حالت آن!!! لباس پلیس یک پیراهن است و یک شلوار نه عبا و عمامه و غیره!! پس لباس اهل این زمان قطعا لباس متداول میان مردم است! نه لباس های دیگر!
2-
درباب کتاب میزان هم به این دلیل پرسیدم که چون کتابی منتخب از سایر کتب حدیثی است به نظرم رسید حتما قبل از آوردن در کتاب بررسی شده و سپس ثبت شده پس این کتاب هم کامل نیست؟ با تشکر مجدد از شما

سلام و درود

سوال

چرا از آقایون کراواتی و پاپیونی این سوال نمیشه؟؟؟؟ ؟

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چطور برای بعضیا سلیقه شخصیه و چیز خوبه

ولی همین سلیقه برای دیگران بد میشه ؟؟؟؟؟؟

عکس آیت الله کشمیری از عرفای بزرگ

عکس آیت الله بهاءالدینی از عرفا

[="Arial"][="Blue"]

ملورين;686087 نوشت:

برای اینکه بحث منحرف نشه در پروفایل بحث رو ادامه بدیم[/]

سلام و درود

سوال

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چطور برای بعضیا سلیقه شخصیه و چیز خوبه

ولی همین سلیقه برای دیگران بد میشه ؟؟؟؟؟؟

ya muhammad;686119 نوشت:

علت حرمت كراوات به نظر برخي مراجع معظم تقليد، به خاطر حرمت شبيه شدن به كفار است. كروات در حال حاضر و در جامعه امروزي ما يك لباس مخصوص جامعه غربي است كه فرهنگي غير اسلامي دارد. وجه تمايز آن با كت و شلوار اين است كه اين لباس ها در حال حاضر عموميت يافته و بين همه مسلمانان و كفار مشترك است. اينها از قبيل لباس مشترك محسوب مي شود لكن در مورد كروات ، حداقل در جامعه متدين ايراني ، هنوز نمادي از فرهنگ غرب شناخته مي شود. اجتناب از تشبيه به كفار و هضم شدن در نماد هاي فرهنگ غرب نيز امري ضروري است كه مطالعات جامعه شناختي و روانشناختي نيز آن را تاييد مي كند. جمله معروفي در نزد روانشناسان اجتماعي و جامعه شناسان وجود دارد به اين مضمون؛ «بگو چگونه لباس مي پوشي تا بگويم چگونه فكر مي كني و چگونه عمل مي كني». پشت اين جمله به ظاهر بي ربط حقايق ظريفي در مورد نحوه واكنش وعملكرد انسان ها به ظواهر پيرامون انان نهفته است و تاثير خزنده و غير مستقيمي كه نحوه پوشش بر نحوه تفكر و عملكرد آدمي ايجاد مي نمايد.

بنت الحسین;686084 نوشت:

نماد برای نشان دادن عقاید در خود دین تعریف میشود مثلا برای آقایان محاسن و انگشتر عقیق و ... که مستحب هستند اما بستن دکمه بالایی سفارشی نشده و به هیچ وجه نمیشه چادر و حجاب برای زن را با بستن یقه برای مرد مقایسه کرد که حتی مستحب هم نیست و بسیاری از علما آن را رعایت نمی کنند که عکس های برخی از آنان قرار داده شد.

[="Arial"][="Blue"]

???;686139 نوشت:
نماد برای نشان دادن عقاید در خود دین تعریف میشود مثلا برای آقایان محاسن و انگشتر عقیق و ... که مستحب هستند اما بستن دکمه بالایی سفارشی نشده و به هیچ وجه نمیشه چادر و حجاب برای زن را با بستن یقه برای مرد مقایسه کرد که حتی مستحب هم نیست و بسیاری از علما آن را رعایت نمی کنند که عکس های برخی از آنان قرار داده شد.

بله مستحب نیست ولی رسمی وشیک است[/]

بنت الحسین;686141 نوشت:
بله مستحب نیست ولی رسمی وشیک است

پس نماد اسلام نیست نماد شیک بودنه (البته شیک بودن از نظر شما)
چون اونهایی که دکمه بالا رو باز می گذارند به نظر خودشان اینجوری که بهتره
+ اگر یقه گشاد باشد که شیک نیست و اگر گشاد نباشد باعث ضرر به بدن میشه یقه تنگ و اگر هم گشاد باشه شیک و رسمی نیست و زشته!

بنت الحسین;686141 نوشت:
بله مستحب نیست

خوب اگر مستحب نیست چطور تبدیل می شود به نماد دین که شما گفتید همانطور که حجاب برای زن نماد دین است بستن یقه هم نماد دین است؟!!!!!

کراوات و یقه:

بستن دکمه بالایی لباس و همچنین داشتن کروات می تواند باعث بروز مشکلاتی شود. تحقیقات نشان از آن است که بستن کراوات و همچنین اگر دکمه بالایی لباس بسیار سفت باشد باعث بروز اختلالات بینایی شود. این امر به گونه ای اتفاق می افتد که یقه شما به رگ های کردن فشار وارد می کند و این فشار مستقیما به چشم وارد می شود.

برحسب تحقیقاتی که انجام شده است از هر ده مرد هفت نفر آن ها لباس هایی می خرند که یقه هایی کوچکتر از اندازه گردنشان دارد. این یقه ها می توانند همچنین جلوی جریان خون به مغز را بگیرند و این باعث سردردهای بسیار شدید می شود.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/112968/%D8%B9%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D9%84%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%86%DA%AF%D8%B9%DA%A9%D8%B3

ملورين;686087 نوشت:

بنده شخصا خانم های چادری رو ( اگر چادر رو ب زور نپوشیده باشن) بسیار سنگین رنگین و با وقار تر میبینم
حالا من که مثلا مذهبی ام ولی پسرای دیگه ی دانشگاهمونو که میبینم اونا هم همین طوری ان
حتی به قول شما اونایی که ارایش نمیکنن و ... تو نگاه پسرا اینجورین

دلیل بسته بودن دکمه بالا....
زور اداره ! مثلا حراست اموزش پرورش و دارایی و نیرو انتظامی زورکی میگه ببند
خودم تست کردم
دادگاه هم که کی جرات داره بره پشت میز شورا نبنده
شده علامت دینداری
یکی از المانهای دینداری شده ..... میشه در 99درصد موارد یکی از المانهای خشک مذهبی بودن دونست

حالا این روحانیون بنده خداها اگر یقه رو نبندند؛ لباسشون فرم نامنظمی میگیره ولی این افراد عامی که با پیرهن این کار رو میکنند رو نمیفهمم.

البته این نظر شخصیه و ممکنه برخی افراد سلیقشون کاملا متفاوت باشه و عاشق بستن دکمه یقه باشند.
ولی واقعا احساس خفگی دست میده هم کراوات هم این نوع یقه به خصوص کراوات خیلی چیز مزخرفیه.

Mohammad-Za;686841 نوشت:
به خصوص کراوات خیلی چیز مزخرفیه.

اینو که موافقم....
---------------
ولی پیرهنهایی که من می پوشم یقه اش از گردنم بزرگتره..بنابراین راحت می بندم...احساس خفگی هم نمیده!:ok:

من از بچگی و کلا از وقتی که یادم میاد دکمه ی اول که برای کراواته و دکمه ی دوم رو نبستم.
سینم مو داره اما فرفری و زیاد نیست. یکی دو سالی هست که پایین تر از دکمه ی دوم دکمه مخفی می دوزم به حدی که حداکثر دو 3 سانت از موی سینم دیده می شه

آیا دیده شدن همین دو 3 سانت بی حجابی مردونه محسوب میشه؟؟

آیا اصولا برای جنس مخالف این چبزا مهمه؟؟ آیا مثل مرد که از دیدن اندام زن (ممکنه) تحریک بشه برای زن هم همینطوریه؟؟ اگه آره با چه شدت یا ضعفی؟؟

koosha;686875 نوشت:
من از بچگی و کلا از وقتی که یادم میاد دکمه ی اول که برای کراواته و دکمه ی دوم رو نبستم.
سینم مو داره اما فرفری و زیاد نیست. یکی دو سالی هست که پایین تر از دکمه ی دوم دکمه مخفی می دوزم به حدی که حداکثر دو 3 سانت از موی سینم دیده می شه

آیا دیده شدن همین دو 3 سانت بی حجابی مردونه محسوب میشه؟؟

آیا اصولا برای جنس مخالف این چبزا مهمه؟؟ آیا مثل مرد که از دیدن اندام زن (ممکنه) تحریک بشه برای زن هم همینطوریه؟؟ اگه آره با چه شدت یا ضعفی؟؟

برای جنس مخالف مهم هم نباشه
این چیزا بوی لاتی میده
تو جامعه مذهبی هم صورت خوش نداره و به چشم دیگه ای که خوب نیست میبیننت
حالا از این به بعد سعی کن دکمه دوم هم ببندی

ملورين;686877 نوشت:
نه بابا مگه مريضيم كه انقدر زود تحريك بشيم شما كلا دگمه ها رو هم باز كني برا زنها جذابيت نداره ! بنده كلا جز بدن شوهرم هيچ مرد ديگه اي برام جذابيت نداره حتي اگه الن دلون باشه:khaneh: ادم فقط بايد به بدن همسرش نگاه جنسيتي داشته باشه حتي اگه يكي لخت اومد جلوت نبايد تحريك بشي ! تعهد اينجا معني پيدا ميكنه !

باید ها یه حرفه ، و اتفاقاتی که واقعا رخ میدن یه حرف دیگه...
خوب شما آدم کاملی هستی ، همه همینطورن ؟ همه دخترا وقتی میبینن چقدر بقیه پسرا خوشتیپ تر و خوش هیکل تر از شوهر خودشتونن اصلا به اونا نگاه جنسیتی نمیکنن و اصلانم نمیخوان که اون جای شوهرشون بود ؟

???;676589 نوشت:
سلام
دلیل بستن دکمه (آخر) یقه آخوندها و مذهبی ها چیست؟ اينكار مستحب است ؟! جز دین است؟! آیه یا روایتی هست؟
یا مثلا دلیل اینکه یک پیراهن بزرگ می خرند که با عرض معذرت اندازه یک دامنه و می اندازند روی شلوارشون چیه؟!!!!
یا کلا دلیل اینجور کارهایی که انجام می دهند چیه؟
ببخشید این سوال رو پرسیدم چون سوال دارم

سلام علیکم
حالا جدا از مقایسه لباس ها و مزیت بعضی نسبت به بقیه که متناسب با فرهنگ بومی یک کشور و مذهبشون هست
اصولا هر صنف از جمله ارتش, پزشکان, و من جمله روحانیت به لباس و زی خاصی شناخته شدند
شما هیچ موقع یک مامور ارتش یا نیروی انتظامی رو نمی بینید که مثلا بدون کلاه سر خدمت باشه یا پزشکی با لباس شخصی بیاد تو بیمارستان
حالا تاریخچه لباس مقدس روحانیت به کدام عصر میرسه و کدام عالم یا شخص بزرگواری چنین لباسی رو به اصطلاح مد کردند, بنده اطلاغعی ندارم
ولی فعلا روحانیت به همین لباس شناخته می شوند, که علی القاعده باید رفتار متناسب با اون رو داشته باشند.
حالا این اشکال که چرا این صنف این لباس ها رم می پوشند
دقیقا مثل این می مونه که یکی بپرسه چرا پزشکان یا نیروی انتظامی یا ارتش این تیپ لباس رو با اون کلاه خاص می پوشند
که در واقع به سائل و مجری آن باید شک کرد.

نه حجاب انسان رو خوب میکنه نه بیحجاب بده
نه چادر نشانه تدین هست نه مانتو کوتاه نشانه فحشا
نه یغه بسته نشانه تدین هست نه کروات نشانه بی دینی ...
چرا یه زمانی اونی که حجاب داشت تکلیفش معلوم بود ... ولی الان نه والا معلوم نیست ...

سید محمد جواد;687003 نوشت:
چرا یه زمانی اونی که حجاب داشت تکلیفش معلوم بود ... ولی الان نه والا معلوم نیست ...

پس بفرمایید معیار از نظر شما چیه؟
یادتون باشه ما تو دنیایی زندگی می کنیم که ظاهر شرط اساسی در اکثر انتخابات و تصمیمات و حتی معقولات و تجربیات ما هست.

سید محمد جواد;687003 نوشت:

اینایی که گفتین درست ولی میشه بگین آدم ها رو از روی چه چیزیشون قضاوت کنیم؟؟؟؟

از طرفی همگی می دونیم که انسان ها تونایی این رو ندارند که از باطن اشخاص با خبر باشند و از طرفی ( به گفته ی شما) از روی ظاهر نمیشه قضاوت کرد!!!

مگر نه اینکه " از کوزه همان برون تراود که در اوست"

یه خانم که با فلان تیپ داره تو خیابون راه میره و دل و هوش جوونای مردم رو می بره
یه آقا که هفت قلم(:Nishkhand:) آرایش کرده و از انجامش هیچ خجالتی نمی کشه
یه پسر که مخ دختر مردم رو زده و به هزار و یک راه کشوندتش
یه خواننده که هزار رو یک غلط رو کرده میشه طرفدار ساخت مسجد و طواف کننده ی مکه
من در شهری زندگی می کنم که (نسل جدیدش) به شدت به " دلت پاک باشه، قیافه مهم نیست" اعتقاد دارن. تنیجش شده

جوونی که کارمند دولته، خوشتیپه، خوش هیکله به جایی می رسه که یه ماه بعد از به دنیا اومدن فرزندش مو و ناخنش رو میبره آزمایشگاه تا مطمئن بشه که این بچه ی خودشه یا نه!!:Ghamgin:
میشه بچه ای که تالاسمی ماژور می گیره، نه به خاطر اینکه پدر و مادرش مشکل دارن بلکه به خاطر اینکه مادرش با یه مرد دیگه هم خوابه میشه در حالی که شوهر قانونی و شرعی داره:Ghamgin:
می شه پارک هایی که مملو از دختران 14 -15-16 سالست که هرکدومشون دست یه گرگ افتادن،
...

دل پاک اینا به چه درد ما میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه کسی ریش بزاره و لباس گشاد بپوشه یا چادر سرش کنه اکثریت بهش میگن " پشت لباسش قایم شده، دنبال قدرته، وابسته است و غیره..."
اما همون اکثریت وقتی به کسی که هیچ جنبه ای از ظواهر رو رعایت نمی کنه میرسن، میرن تو فاز روشن فکری و می گن " اینا خودشونن و پشت ظاهرشون قایم شدن، دلشون پاکه، ریاکار نیستن، اینطوری دوشت داره و باید به نظرش احترام گذاشت و..."

من از وقتی دست چپ و راستمو فهمیدم

"زنده های کمتر از مردارها" ی زیادی دیدم. کسانی که خیلی ازشون ضربه خوردیم. جماعتی که پشت قیافه هاشون قایم شدن و هزار و یک جنایت به خداوند و دین خداوند کردن.

و در عوض " کفتارهایی" رو دیدم که حتی به مردار ما هم رحم نمی کنن، اگر دستشون برسه کفن رو از تن مرده های ما هم می کنن و به خاطر کلاس داشتن و امروزی شدن، لخت لخت می فرستنش اون دنیا.

امروز جوونای ما نه کفتار رو میشناسن و نه زنده ی کمتر از مردار.

یکی رو به خاطر ظاهر درستش تقبیح می کنن و دیگری رو به خاطر ظاهر نادرستش تشویق.

S.A.J;687098 نوشت:
پس بفرمایید معیار از نظر شما چیه؟

اصلا روی ظاهر حساب نکنید
واقعا شما از روی لباس و تسبیح و برفرض عکس حضرت امام روی گوشی تشخیص میدین طرف متدن و خوبه ؟

koosha;687188 نوشت:
مگر نه اینکه " از کوزه همان برون تراود که در اوست"

سلام و درود
این مال الان نیست عزیز
والا این تجربه شماست من در هر دو گروه نوع پوشش خوب دیدم بد هم دیدم
تشخیص و معیار خوبی از روی ظاهر نیست و هر فرد با فرد دیگر فرق داره عزیز

نه حجاب انسان رو خوب میکنه نه بی حجاب بده
چرا یه زمانی اونی که حجاب داشت تکلیفش معلوم بود ...

اما توجه بفرمایید :
حجاب و چادر و یقه بستن از نشانه های دینداری است ولی همیشه باعث خوبی انسان نیست کما این که بی حجاب و دختر با مانتوی کوتای زننده و کروات نشانه غربی ها نشانه بی دینی است گرچه شاید این افراد هم گاهی دیندار در جایی دیگر هست ولی این ها به هم ربطی ندارند

تذکره;688207 نوشت:
یقه بستن از نشانه های دینداری است

عجب!!!!!!!!!!!!!!!
پس رهبر و علامه طباطبایی و آیت الله بهجت و آیت الله کشمیری و دیگر بزرگان که من عکسشان را در صفحات قبل زدم و دکمه آخر یقه را نبسته بودند بی دین هستند!!!!!!!!!!!!!!
شما خودتان در قسمت اول گفتید آیه و روایتی در اینباره نیست و یک چیز سلیقه ای است نه دینی!!!!!!!
خیلی جالبه چیزی که در دین به ان اشاره نشده اما شده نشانه دینداری!!!!!!!!!!!!!!!

با عرض پوزش اصلاح پاسخم این است :

نه حجاب انسان رو خوب میکنه نه بی حجاب بده
چرا یه زمانی اونی که حجاب داشت تکلیفش معلوم بود ...

اما توجه بفرمایید :
حجاب و چادر و لباس منظم پوشیدن از نشانه های دینداری است ولی همیشه باعث خوبی انسان نیست کما این که بی حجاب و دختر با مانتوی کوتای زننده و کروات نشانه غربی ها نشانه بی دینی است گرچه شاید این افراد هم گاهی دیندار در جایی دیگر هست ولی این ها به هم ربطی ندارند

???;688210 نوشت:
پس رهبر و علامه طباطبایی و آیت الله بهجت و آیت الله کشمیری و دیگر بزرگان که من عکسشان را در صفحات قبل زدم و دکمه آخر یقه را نبسته بودند بی دین هستند!!!!!!!!!!!!!!

اللهم عجل لولیک الفرج
سلام

یا مثلا در جماعه ما لباس روحانیت شناخته شده است
آیا اگر یک روحانی با گرمکن ورزشی به پارک بره برای ورزش
یا میره کوه لباس مخصوص کوه بپوشد
یا در خانه با لباس راحتی بگردد یعنی دیگر روحانی نیست و در همه شرایط و زمان و مکان باید لباس روحانیون را بپوشد؟!
:Gol:

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

تذکره;688257 نوشت:
حجاب و چادر و لباس منظم پوشیدن از نشانه های دینداری است ولی همیشه باعث خوبی انسان نیست کما این که بی حجاب و دختر با مانتوی کوتای زننده و کروات نشانه غربی ها نشانه بی دینی است گرچه شاید این افراد هم گاهی دیندار در جایی دیگر هست ولی این ها به هم ربطی ندارند

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
استاد گرامی آیا این مطلب درست است که باز گذاشتن یقه از خصلت های یکی از قوم های است که مورد عذاب شدید اللهی قرار گرفته اند؟:Gig:
[SPOILER]دوستانی که احتمالا این مطلب را شندیند لطفا تا به سر انجام نرسیدن این مطلب از منسوب کردن و یا نام این قوم را بردن اجتناب کنند[/SPOILER][/]

رستگاران;688283 نوشت:
یا مثلا در جماعه ما لباس روحانیت شناخته شده است
آیا اگر یک روحانی با گرمکن ورزشی به پارک بره برای ورزش
یا میره کوه لباس مخصوص کوه بپوشد
یا در خانه با لباس راحتی بگردد یعنی دیگر روحانی نیست و در همه شرایط و زمان و مکان باید لباس روحانیون را بپوشد؟!

چه ربطی داره؟؟؟؟؟؟؟؟
کسی نگفته روحانی نیست یا با لباس راحتی نگرده یا ...
اما اگه بگویند کاری جز دینه یا جز دین نیست مثلا بگن لباس ورزشی نپوشیدن جز دینه بعد طرف بره لباس ورزشی بپوشه اشکال داره
یعنی اگه به قول شما یقه باز گذاشتن کار قومی است که مورد عذاب خداست پس دیگه پارک و کوه و ... نداره نباید انجامش بدن
اگه یقه بستن جز دینداریه نباید یقش باز باشه و باید یقش رو ببنده
در ضمن فقط عکس کوه و ... هم نیست عکس های دیگه هم هست خودت سرچ کن پیدا میشه این عکس ها!!!

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

???;688298 نوشت:
اما اگه بگویند کاری جز دینه یا جز دین نیست مثلا بگن لباس ورزشی نپوشیدن جز دینه بعد طرف بره لباس ورزشی بپوشه اشکال داره

اللهم عجل لولیک الفرج

آیا هرچیزی در دین است به معنای وجوب انجام آن است؟
مثلا نماز شب یا دیگر نافله ها جزء دین است آیا به این معنی است که همه باید نماز شب بخوانند؟

???;688298 نوشت:
یعنی اگه به قول شما یقه باز گذاشتن کار قومی است که مورد عذاب خداست پس دیگه پارک و کوه و ... نداره نباید انجامش بدن
اگه یقه بستن جز دینداریه نباید یقش باز باشه و باید یقش رو ببنده

اولا من به طور قطع نگفتم که قطعا هست به موضوع من توجه کنید

رستگاران;688289 نوشت:
استاد گرامی آیا این مطلب درست است که باز گذاشتن یقه از خصلت های یکی از قوم های است که مورد عذاب شدید اللهی قرار گرفته اند؟

سوال کردم از استاد تا موضوع روشن شود

اما اگر این موضوع صحت داشته باشد باید وارد بحث دیگر این موضوع شد که مصداقش چیز آیا این نوع پوشش الان هم موضوعیت دارد و دیگر مقولات

بعد اگر اشکال داشت و جزء محرمات شد که خب باید از ان دوری کرد :Gol:[/]

موضوع قفل شده است