صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا من بیمارم که نمی توانم غیر از دختر مورد علاقه ام به شخصی دیگر دل ببندم؟

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

اشاره آیا من بیمارم که نمی توانم غیر از دختر مورد علاقه ام به شخصی دیگر دل ببندم؟

بسم الله الرحمن الرحیم...سلام...من 5 یا 6 ساله به دختری علاقه مندم و اصلا نمی توانم به شخص دیگری فکر کنم هرچند دختر مورد علاقم بمن علاقه نداره..ایا واقعا من بیمارم اگه اره راه حلش چیست.....من به حضرت علی و حضرت محمد خیلی اعتقاد دارم وقتی می بینم ایشان هر کدام برای خود بالای ده زن داشتند نفس سمج خودم رو سرزنش می کنم چرا دل بستی به یک نفر چرا دل نمی کنی ازش چرا داری خودتو زندانی میکنی...مگه حضرت علی و حضرت محمد رو قبول نداری حتی اون بزرگواران هم به یک زن دلبستگی نداشتند و صرفا برای گسترش اسلام و غیره نبوده بلکه بی شک به تک تک زن های خود از روی علاقه داشتند و هم مهر و محبت می کردند

لطفا کمکم کنید گاهی سرم رو می کوبم به دیوار از درد عشقی که دارم...دلیل اینکه من نمی تونم به شخص دیگری دل ببندم چیست...شاید خنده دار باشه ولی من حتی بخودم می گم خدایا اگه بمن حورالعین هم بدی من یک عدد هم از تو حورالعین بهشتی نمی خوام من بخاطر خودش عشقم رو می خوام نه صرفا زیبایی و غیره...(البته شاید حوری ببینم به اشتباهم پی ببرم)ولی کلا مدام بخودم فشار میارم که نه من فقط باید با این دختر ازدواج کنم چرا در پیامبران و امامان هر گونه ماجرایی اعم از صبر بیماری شکنجه قتل زندانی تهمت و هزاران نوع بلا و سختی بوده و درس عبرتی برای انسان ها بوده اما از عشق نبوده....البته زلیخا و حضرت یوسف بوده ولی زلیخا که پیامبر نبوده...تورو خدا بمن بگید عشق وجود داره بین دو انسان یا نه... چرا پیامبر و حضرت علی چند زن داشتند...مگر حدیث نداریم که اگه حضرت علی نبود هم کفو حضرت فاطمه مردی پیدا نمی شد پس چرا حضرت علی با ده زن دیگه ازدواج کرده و بالای 30 فرزند داشته...

شاید فکر کنید سنم کمه و الکی عاشق شدم و می گذره من 25 سالم شده و 6 ساله زجر عشق رو تحمل می کنم و عین 6 سال اشک ریختم از درد....دیگه کم کم داره باورم میشه عشقی وجود نداره...اما نمی دونم چرا در نهایت بازم فقط دلم پیش اون دختره...حس می کنم مشرکم....چون من همونطور که خدا رو یکی می دونم... دوست دارم فقط این دختر رو داشته باشم و حتی حورالعین هم نداشته باشم و در بهشت هم با عشقم باشم.....چه کار کنم دست خودم نیست چرا خدا شفام نمی ده.....خیلی وقته می گم خدایا من دیگه اونو ازت نمی خوام فقط از ذهنم پاکش کن...دارم سعی می کنم تمام گناهان کبیره رو یکبار برای همیشه ترک کنم بلکه انتقام خدا از من برداشته بشه....هر بار ایه خداوند سخت منتقم است را در قران میبینم گریم میگیره و یاد گناهانم می افتم و بدنم می لرزه...خدارو شکر افتادم رو خط ترک گناه امیدوارم دیگه گناه رو ریشه کن کنم تا خدا حاجت روام کنه وگرنه شک ندارم همینطوری برم جلو همه چیزمو از دست می دم
    ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ در ساعت ۱۷:۵۳

2. صلوات ها 20

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

آیا من بیمارم که نمی توانم غیر از دختر مورد علاقه ام به شخصی دیگر دل ببندم؟

کارشناس بحث: استاد امیدوار

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ در ساعت ۰۶:۰۹ دلیل: تغییرکارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 10

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم...سلام...من 5 یا 6 ساله به دختری علاقه مندم و اصلا نمی توانم به شخص دیگری فکر کنم هرچند دختر مورد علاقم بمن علاقه نداره..ایا واقعا من بیمارم اگه اره راه حلش چیست.....من به حضرت علی و حضرت محمد خیلی اعتقاد دارم وقتی می بینم ایشان هر کدام برای خود بالای ده زن داشتند نفس سمج خودم رو سرزنش می کنم چرا دل بستی به یک نفر چرا دل نمی کنی ازش چرا داری خودتو زندانی میکنی...مگه حضرت علی و حضرت محمد رو قبول نداری حتی اون بزرگواران هم به یک زن دلبستگی نداشتند و صرفا برای گسترش اسلام و غیره نبوده بلکه بی شک به تک تک زن های خود از روی علاقه داشتند و هم مهر و محبت می کردند

لطفا کمکم کنید گاهی سرم رو می کوبم به دیوار از درد عشقی که دارم...دلیل اینکه من نمی تونم به شخص دیگری دل ببندم چیست...شاید خنده دار باشه ولی من حتی بخودم می گم خدایا اگه بمن حورالعین هم بدی من یک عدد هم از تو حورالعین بهشتی نمی خوام من بخاطر خودش عشقم رو می خوام نه صرفا زیبایی و غیره...(البته شاید حوری ببینم به اشتباهم پی ببرم)ولی کلا مدام بخودم فشار میارم که نه من فقط باید با این دختر ازدواج کنم چرا در پیامبران و امامان هر گونه ماجرایی اعم از صبر بیماری شکنجه قتل زندانی تهمت و هزاران نوع بلا و سختی بوده و درس عبرتی برای انسان ها بوده اما از عشق نبوده....البته زلیخا و حضرت یوسف بوده ولی زلیخا که پیامبر نبوده...تورو خدا بمن بگید عشق وجود داره بین دو انسان یا نه... چرا پیامبر و حضرت علی چند زن داشتند...مگر حدیث نداریم که اگه حضرت علی نبود هم کفو حضرت فاطمه مردی پیدا نمی شد پس چرا حضرت علی با ده زن دیگه ازدواج کرده و بالای 30 فرزند داشته...

شاید فکر کنید سنم کمه و الکی عاشق شدم و می گذره من 25 سالم شده و 6 ساله زجر عشق رو تحمل می کنم و عین 6 سال اشک ریختم از درد....دیگه کم کم داره باورم میشه عشقی وجود نداره...اما نمی دونم چرا در نهایت بازم فقط دلم پیش اون دختره...حس می کنم مشرکم....چون من همونطور که خدا رو یکی می دونم... دوست دارم فقط این دختر رو داشته باشم و حتی حورالعین هم نداشته باشم و در بهشت هم با عشقم باشم.....چه کار کنم دست خودم نیست چرا خدا شفام نمی ده.....خیلی وقته می گم خدایا من دیگه اونو ازت نمی خوام فقط از ذهنم پاکش کن...دارم سعی می کنم تمام گناهان کبیره رو یکبار برای همیشه ترک کنم بلکه انتقام خدا از من برداشته بشه....هر بار ایه خداوند سخت منتقم است را در قران میبینم گریم میگیره و یاد گناهانم می افتم و بدنم می لرزه...خدارو شکر افتادم رو خط ترک گناه امیدوارم دیگه گناه رو ریشه کن کنم تا خدا حاجت روام کنه وگرنه شک ندارم همینطوری برم جلو همه چیزمو از دست می دم

بسمه تعالی
    با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی
    عشق دارای انواع و اقسام متعددی است که می توان از جهات متعددی نیز آن را بررسی کرد. برخی از انواع عشق مطلوب و برخی نیز بیمارگونه و مرضی هستند.
    به عنوان مثال فقدان ابژه ( موضوع یا شخص محبوب ) در زندگی گذشته، افسردگی و نیز برخی اختلالات شخصیت مانند شخصیت مرزی زمینه ساز عشق های بیمارگون می شوند.
    با توجه به اینکه لازمه تشخیص گذاری دقیق وضعیت جنابعالی، داشتن اطلاعات جامع تری است که آن هم مستلزم مشاوره حضوری است، اما به طور کلی می توان ویژگیهای فوق را از جمله ویژگی های افراد بوردلاین (شخصیت مرزی) دانست.
    افراد مرزی در عین حالی که از ثبات هیجانی برخوردار نیستند و همواره با ابهام هویت مواجه اند، به شدت در معرض عشقهای آتشین هستند. بنابراین اگر فردی دارای چنین شخصیتی باشد، لازمه آن اقدام برای روان درمانی و نیز دارو درمانی است.
    در انتها برای آشنایی بیشتر با انواع و اقسام عشق و نیز افراد عاشق پیشه، مطالعه کتاب " عشق ویرانگر " پیشنهاد می شود.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 10

نوشته
    194
    حضور
    18 روز 21 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    945

رفتید خواستگاریش ؟ خوب چرا نمیرید خواستگاری ؟
    يَا حَبِيبَ مَنْ لا حَبِيبَ لَهُ يَا طَبِيبَ مَنْ لا طَبِيبَ لَهُ يَا مُجِيبَ مَنْ لا مُجِيبَ لَهُ يَا شَفِيقَ مَنْ لا شَفِيقَ لَهُ يَا رَفِيقَ مَنْ لا رَفِيقَ لَهُ يَا مُغِيثَ مَنْ لا مُغِيثَ لَهُ يَا دَلِيلَ مَنْ لا دَلِيلَ لَهُ يَا أَنِيسَ مَنْ لا أَنِيسَ لَهُ يَا رَاحِمَ مَنْ لا رَاحِمَ لَهُیا صَاحِبَ مَنْ لا صَاحِبَ لَهُ

9. صلوات ها 6

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star نمایش پست ها
    رفتید خواستگاریش ؟ خوب چرا نمیرید خواستگاری ؟
    نمی ذاره اصلا حرف بزنم چه برسه خواستگاری...همین امروز...خواهرش چند تا ناسزا بارم کرد....اخه ساعت 5 صبح زنگ زدم خونشون هر راهی به ذهن هر بنی بشری بود پیاده کردم..اصلا نمیشه که هیچ بدتر هم میشه...هر بهونه ای میاورد ردش می کردم بازم نمی شد....مثلا مدام بهم ناسزا می گفت...من بهش گفتم بخاطر خدا جوابتو نمی دم و می دونم که تو هم بخاطر اینکه خودتو بد نشون بدی بلکه رهات کنم اینطوری رفتار می کنی....اما بخاطر جواب ندادن ناسزاهاش گفت تو بی غیرتی....پاشدم رفتم در خونشون ....اون تهران میشینه و من شهرستان تهران....رفتم جلو خونشون گفتم جلو خونتونم بیاید با هم صحبت کنیم....مثل موش ترسیدن و دیگه ناسزا نگفتن چون خوابشم نمی دیدن خونشونو بلد باشم...یک بار به خونوادم گفتم و اوناهم زنگ زدن قرار خواستگاری بذارن گفتن نه نمی خواد که نمی خواد...من مسلمونم....طرف اصلا نماز نمی خونه ولی خدا رو قبول داره....شاید بگید زمین تا اسمون فرق داریم... اما نفس دردمند من راضی نمیشه... از امروز قسم خوردم دیگه بهش زنگ نزنم...4 ساله گوشیش رو منو در لیست سیاه قرار داده...قلبش پاره سنگ هم بدتره....بخدا سنگ بود تا الان اب شده بود...قبل از اینکه برداشت کنید بگم...بخدا قسم من سر هوس و غیره نیست یا ندید بدید نیستم... من از همه چیزش خوشم اومده بود...درسته مسلمون نیست ولی هرکی مسلمون نباشه که غیر ادم نیست...نمی دونم چه کنم دیگه کم مونده خون از چشمام بیاد

11. صلوات ها 7

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    در انتها برای آشنایی بیشتر با انواع و اقسام عشق و نیز افراد عاشق پیشه، مطالعه کتاب " عشق ویرانگر " پیشنهاد می شود.
    ممنون...ولی اگه میشه کمی از از کمک ائمه و پیامبر بگید....میلیون ها اتفاق و حوادث و بلا و غیره در جهان رخ داده و کلی حدیث و راهنما از پیامبر و ائمه داریم اخه چرا در این مورد نیست...حس می کنم درد بی درمانیه که حتی پیامبران هم حدیثی ازش نگفتند...اگه هست لطفا بگید

13. صلوات ها 5

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

ممنون...ولی اگه میشه کمی از از کمک ائمه و پیامبر بگید....میلیون ها اتفاق و حوادث و بلا و غیره در جهان رخ داده و کلی حدیث و راهنما از پیامبر و ائمه داریم اخه چرا در این مورد نیست...حس می کنم درد بی درمانیه که حتی پیامبران هم حدیثی ازش نگفتند...اگه هست لطفا بگید
    بسمه تعالی
    با سلام و تحیت مجدد

لازم است بخش سیره و حدیثی موضوع را از کارشناسان محترم قران و حدیث پیگیری بفرمائید
    با تشکر از حضرتعالی
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

15. صلوات ها 7

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

تو اولین ادمی نیستی که عاشق میشه.اخریش هم نخاهی بود.میتونی فراموشش کنی اول باید خودت بخای.فکر کنم خودتم نمیخای که فراموش کنی.بی خیالش شو.از چیش خوشت اومده؟از کجا میشناسیش؟دوست بودین قبلا؟
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

17. صلوات ها 8

سلام و عرض ادب

من فقط نظرمو مینویسم ان شاالله که کمکی باشه

اینجور مردها کم هستند ولی برعکسش رو زیاد دیدمو شنیدم ولی وقتی یه مرد عاشق یک نفر شد خیلی سخته برگشتش به یه نفر دیگه

اول چند تا تذکر رو یاد آور بشیم به خودتون بشید بعد حساب کتاب کنید ببینید چی به چیه

ببنید درسته شما عاشق شدید و دلتون اسیر یک نفر و به جز اون به کسی فکر نمیکنید درست اما با خودتون فکر کردید آیا شما همسر همدم میخواید یا فقط یه عشق واهی

شما این دختر رو به چه عنوان میخواید این که همسرتون باشه بنظر شما با اینجور مسئله ای شما آیا این دختر میتونه فردا روز همسری شایسته برای شما و مادری خوب برای فرزندانتون

باشه آیا به دوام همیشگی زندگیتون فکر کردید به این که فردا روز اگه این خانوم با شما ازدواج کرد حالا به هردلیلی از کجا معلوم پای شما وایسه تحمل اینو دارید که این زن شما رو به

ناخواسته خواسته و برای اینکه علاقه ای نداشته به شما با وجود این که زن شماست اما بر سراغ کسی دیگه کسیکه میخواد دوسش داشته باشه

ممکنه این خانوم حتی اگه زن شما هم باشه فردا روز سراغ کسی دیگه هم بره فکر نکنم دوست داشتن اینجوری آخرش به جای خوب ختم بشه

اما دلیل اینجوری بودن شما ذهنتو تمام وجودتون پر از تلقینه پر از احساسی که فقط خودتون میفهمید پر از تلقینید چون همش و مدام روز و شب به این فکر میکنید من فقط اینو میخوام و به

غیر از این کسی نه خب مسلمه بعد از اینهمه سال حتی مغزتون وجودتون فقط همینو میگه خب چه توقع دارید که کسی دیگه جای اون رو بگیره یا نگیره از بس تلقین شده دیگه حتی اگه

کسی بهتر از ان پیدا بشه نمیخوایدش

خب شما باید یک بار برای همیشه ارادتون رو جزم کنید و تکلیفتون رو با خودتون و دلتون عشقتون روشن کنید آیا من یه همسر شایسته میخوام و یه مادر برای فرزندانم یا نه یه عشق میخوام

که باهاش زندگی کنم اونم عشقی یک طرفه

به نظرم شما هنوز نبریدید خسته نشدید تا خسته نشید دل نمیکنید وقتی خسته شدید از این وضع راحت میشید گرچه سخته چون عاشقید اونم یه مرد بازم دلت با اون میمونه ولی شاید هم

خانمی پیدا ببشه که دها برابر از اون بهتر و وقتی وارد زندگی شدی به مرور میفهمی که قد دراشتباه بودی و بخاطر خوشبختیت خدا رو سپاس میگویی این عشق مال جوونیه جوونی که

شش سال بخاطرش صبر کردید بنظرم باید یه فکر اساسی کنید و خودتون رو رها کنید

البته یه راه دیگه وجود داره این که کاری کنی اون دختر ازتون خوشش بیاد و علاقه مند بشه شاید اون چیزی که اون میخواد نیستید پس اونی باشید که اون میخواد ولی باز هم میگم

بیشتر فکر کنید و عاقلانه

ان شاالله که موفق باشید

برای دوستی با حضرت زهرا سلام دهید و وارید شوید

ممنونم

×! _..مادرم بانوی دو عالم فاطمه(س) .._!×

19. صلوات ها 12

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,988
    حضور
    133 روز 11 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21820

نمی ذاره اصلا حرف بزنم چه برسه خواستگاری...همین امروز...خواهرش چند تا ناسزا بارم کرد....اخه ساعت 5 صبح زنگ زدم خونشون هر راهی به ذهن هر بنی بشری بود پیاده کردم..اصلا نمیشه که هیچ بدتر هم میشه...هر بهونه ای میاورد ردش می کردم بازم نمی شد....مثلا مدام بهم ناسزا می گفت...من بهش گفتم بخاطر خدا جوابتو نمی دم و می دونم که تو هم بخاطر اینکه خودتو بد نشون بدی بلکه رهات کنم اینطوری رفتار می کنی....اما بخاطر جواب ندادن ناسزاهاش گفت تو بی غیرتی....پاشدم رفتم در خونشون ....اون تهران میشینه و من شهرستان تهران....رفتم جلو خونشون گفتم جلو خونتونم بیاید با هم صحبت کنیم....مثل موش ترسیدن و دیگه ناسزا نگفتن چون خوابشم نمی دیدن خونشونو بلد باشم...یک بار به خونوادم گفتم و اوناهم زنگ زدن قرار خواستگاری بذارن گفتن نه نمی خواد که نمی خواد...من مسلمونم....طرف اصلا نماز نمی خونه ولی خدا رو قبول داره....شاید بگید زمین تا اسمون فرق داریم... اما نفس دردمند من راضی نمیشه... از امروز قسم خوردم دیگه بهش زنگ نزنم...4 ساله گوشیش رو منو در لیست سیاه قرار داده...قلبش پاره سنگ هم بدتره....بخدا سنگ بود تا الان اب شده بود...قبل از اینکه برداشت کنید بگم...بخدا قسم من سر هوس و غیره نیست یا ندید بدید نیستم... من از همه چیزش خوشم اومده بود...درسته مسلمون نیست ولی هرکی مسلمون نباشه که غیر ادم نیست...نمی دونم چه کنم دیگه کم مونده خون از چشمام بیاد
    سلام و احترام:

يك توصيه خواهرانه:

خانمها از آدمهاي بيچاره ي ضعيف النفس خوششان نمي آيد!

دوست دارند مرد زندگيشون ابهت و جبروت داشته باشد

چه كسي گفته كه عشق و عقل تقابل دارند؟

در عشق هم بايد عقلانيت باشد!!!!

شما گذاشتيد بهتون فحاشي شود؟باز رفتيد و دو باره فحاشي؟

انتظار داريد با اين وضعيت پاسخ مثبت هم بشنويد؟

يا آن خانم به شما علاقمند شود؟

مرد اينقدر منفعل؟(ببخشيد)

خانمها به لحاظ روحي دوست دارند تكيه گاه داشته باشند

اگر شخصيت كسي را متزلزل احساس كنند دقيقا بر عكس مي شود

براي آنها دافعه ايجاد مي كند نه جاذبه!!!!

شما بايد قدرت كنترل و مهار احساسات را تمرين كنيد،كمي از خودتون

ابهت نشان دهيد،حتي شده خلاف احساستون را نشان دهيد

در كل ذليلانه رفتار نفرماييد(اين راهم امتحان كنيد)

مطلب ديگر اينكه:دوست داشتن به تبع درك زيبايي و كمال

در شخص يا شيئي پديد مي آيد،شما به اين درك در مورد ايشان رسيده ايد

مي گذاشتيد ايشو هم در مورد شما به اين درك برسند.

حديث:"عقول النساء في جمالهن و جمال الرجال في عقولهن"

عقل زن در زيبايي او و زيبايي مرد در عقل اوست.

و در پايان يك سخن از علي عليه السلام:

در دوستي يك طرفه خيري نيست(مضمون)
    ویرایش توسط حبیبه : ۱۳۹۴/۰۳/۰۱ در ساعت ۰۴:۴۰

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

21. صلوات ها 14

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری