آیا کسی بختم را بسته؟

تب‌های اولیه

61 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا کسی بختم را بسته؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

من دختری 26 ساله ام که تا به حال فقط 1 خاستگار به خونمون امده که اون اقا هم منو نپسندید
توی تمام سال هایی که من احتیاج به همدم و همراه داشتم هیچوقت شانس ازدواج برام مهیا نشده و متاسفانه سنمم داره بالا میره این در حالیه که تمام دوستام ازدواج کردن و فقط منم که تنها و بی کس باقی ماندم
از نظر قیافه خوبم ایرادی نمیتونم به ظاهرم بگیرم البته زیبایی خیره کننده ندارم
از خانواده سرشناس و مذهبی هستم اما باز هم هیچکس به خاستگاری من نمی آید
از نظر روابط اجتماعی هم متوسطم منظورم این هست که اینطوری نیست که بشینم کنج خونه
و اصلا کسی منو نشناسه که بخواد به خاستگاریم بیاید
مثلا مسجد همیشه میرم خیلی از خانومای اونجا خواستن کسی را معرفی کنن اما فقط در حد حرف و هیچوقت به انجام نرسیده
هرچقدر فکر میکنم که دلیل اینکه چرا هیچکس از من خوشش نمیاد چیست به نتیجه ای نمیرسم
چند تا از دوستام میگند شاید کسی بختت رو بسته باشه
من آذدم خرافاتی نیستم و عقیده دارم که هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خدا وجود نداره
ولی این شرایط منو به شک انداخته
ایا ممکنه کسی بخت منو بسته باشه؟ اصلا همچین چیزی واقعیت داره؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
به عنوان مشاوري كه موارد بسيار مشابه شما را ديده ام. وقتي بررسي مي شود مي بينيم كه علل مختلف در خواستگار نداشتن دخيل بوده است البته نمي خواهم انكار كنم كه سحر و جادو و بستن بخت واقعيت ندارد ولي چيزي كه هست اين است كه افراد خيلي كمي هستند كه به علم سحر آشنايي داشته باشند. حتي در صورتي كه چنين امري هم مسلم باشد وقتي ما از سوي خدا و ائمه راهكار داريم بايد براي باطل كردن آن از آنها استفاده كنيم و يك درصد هم بعد از آن ذهنمان مشغول نباشد.
حال با اين مقدمه از شما در خواست مي كنم كه به عوامل زير خوب دقت كنيد و ببينيد كدام در مورد شما صادق است؟
تحليل روان‌شناختي بخت‌ بستگي
دختري نزد خانم كف‌بيني رفت و گفت. كف دستم را ببين به نظر شما اين خواستگار، من را مي‌پسندد. كف‌بين گفت نه‌خير. او با تعجب گفت: ولي شما كه اصلا به كف دستم نگاه نكردي؟! كف‌بين خنديد و گفت: قيافه و وضعيت ژوليده‌ات را كه ديدم اين‌جا از روان‌شناسي چهره استفاده كردم.[1] البته اين در مورد شما صادق نيست ولي منظورم اين است كه گاهي علل مشكل به همين سادگي است قابل كشف است ولي ما به دلائل راحتي طلب، و فرار از مسؤليت تغيير خود و شرايط براي رسيدن به مقصود دنبال ميان‌برهاي غير علمي(رمال، فالگير وكف‌بين و...) مي‌رويم. از سؤال‌های مهم که اخیراً بسیار رواج یافته است این است که چرا خواستگار نداريم و يا چرا خواستگار می‌رود و پشت سرش را هم نگاه نمی‌کند. دختران و خانواده‌هاي زياد بدون در نظر گرفتن عوامل مختلف در همان وهله اول ذهنشان به سمت بسته شدن بخت و سحر و طلسم شدن مي‌رود، از سويي هم افراد سودجويي به عنوان دعانويس و رمال و.. بدون اين كه عللي را بررسي كنند صد در صد به افكار آنها را تأييد مي‌كنند تا به خواسته‌هاي مادي و گاهي نامشروع خود برسند. اين در حالي است كه نداشتن خواستگار يا بازنگشتن او می‌تواند علل مختلف زير را داشته باشد:
الف: عوامل طبیعی:
1- دختر: شلخته بودن، بدلباسی، بی‌توجهی به نوع استفاده از واژه‌ها و کلمات، توقعات سنگین(مادی یا معنوی)، بیماری روانی یا جسمانی، اجتناب از جمع زنان و شرکت نکردن در مراسم آنان.
2- خواستگار: دمدمی مزاج و شخصیت بی ثبات، تصور این که دختر با اهداف و معیارهای او تناسب ندارد، ترس از توقعات (مادی یا معنوی ) سنگین، برداشت ابتدایی نادرست از خانواده دختر و تصحیح برداشت با روبرو شدن( انتظار مال‌دار بودن و...)
3- خانواده دختر: پدر سالاری یا مادرسالاری و ترس خواستگار و خانواده از دخالت آنها، وجود بیمار جسمی یا روانی در خانواده (اعتیاد، معلول و...) وجود دختر بزرگ تر در خانواده، رو راست نبودن و مخفی کاری و دادن اطلاعات متناقض.
4- خانواده پسر: پدر سالاری یا مادرسالاری و دخالت زیاد در تصمیم گیری پسر، بد دانستن دوستی دختر با پسرشان، اصرار خانواده بر ازدواج و فرار پسر از ازدواج و..
5- افراد بیگانه و دشمنان کینه توز: دو به هم زدن و دادن اطلاعات نادرست به خانواده پسر.
6- پسران بخت‌برگشته: گاهي نپذيرفتن دختر عفيف و باحيا از سوي پسران هديه و نعمت خداوند به دختر است. قرآن از ما مي‌خواهد كه زنان پاكان بايد براي مردان پاكان باشد در واقع اينجا پسر بخت برگشته است كه با نداشتن گوهر ايمان، گوهري( دختر عفيف) را از دست مي‌دهد.[2]

ب: عوامل معنوی:
1- امتحان الهی: دنیا محل آزمایش است هر کسی به گونه ای آزمایش می شود فقر، ثروت، بیماری جسمی و روانی، و...و تاخیر در ازدواج نیز می تواند نوعی امتحان الهی باشد.
2- سحر: افرادی که ساحر باشند خیلی خیلی کم‌اند چون علم است و نیاز به تخصص دارد. ولی اصل سحر وجود دارد. برای سحر لازم نیست از دعا نویس کمک بگیرید. خودتان از دعاهای مفاتیح الجنان کمک بگیرید. با اين كه سحر يكي از عوامل نيامدن خواستگار است، ولي اغلب بقيه عوامل را لحاظ نمي‌كنند و به همين علت كه نياز به تخصص است و كار هركسي نيست و خيلي احتمال وقوعش كم است، تمركز دارند. در آخر همين بخش راه‌هاي دفع و رفع سحر و طلسم بيان شده‌است اگر چيزي هم باشد با اين راه‌ها گره باز نمي‌شود به جاي تمركز بر قدرت سحر، به قدرت خداوند و سخنان ائمه (عليهم السلام) و مراجع تقليد اعتماد كنيم.
3- گناهان: در دعای کمیل می‌خوانیم خدایا گناهانی که نعمت‌های مادی و معنوی را از من منع می‌کند برطرف کن.
نکته: توصیه آیت‌الله بهجت برای ازدواج: نماز جعفر طیار، زیارت عاشورا و صدقه دادن[3]

[/HR] [1] . محمدحسين قديري، شوخ‌طبعي‌هاي طلبگي، ص 86.
[2] . محمدحسين قديري، ماهنامه خانه خوبان، شماره 62.
[3] . سيدمحمدتقي علوي و محمدحسين قديري، مشاوره زير گنبد فيروزه اي، مركز مشاوره موسسه امام خميني، ص50 .

پاسخ به پرسش‌های ازدواج و خانواده ( دانلود يا مطالعه )

فهرست مطالب

سخن آغازین..
موانع ازدواج..
ارتباط دختر و پسر.
صبر و عفاف و دعا، کلید ازدواج..
سحر و جادو، از توهّم تا واقعیّت..
ازدواج موقّت..
خواستگاری..
دوران عقد.
همسر شایسته.
عروسي و زفاف..
میوۀ شیرین صبر و استقامت در خانواده.
اثر گذشت، ایثار و فداکاری در تعالی خانواده.
وفاداری و محبّت، لازمۀ زندگی..
راهکار اصلاح اخلاق و رفتار همسر.
عاقبت سوء تندخویی و بداخلاقی در خانه.
تعدّد زوجات..
فرزندآوری..
ارزش محبّت به فرزند.
روش رویارویی با معضلات فرزندان..
ضرورت صبر، گذشت و تواضع در برابر والدین..

حامی;675670 نوشت:

سحر و جادو، از توهّم تا واقعیّت
سؤال 33. آيا بستن بخت دختر‌ خانم‌ها (به دلیل اختلافات خانوادگي) صحّت دارد؟ در صورت مثبت‌‌بودن پاسخ، راه شكستن و باطل‌شدن آن چگونه است؟

آيت الله مظاهري: اين موارد، معمولاً توهّمي بيش نيست؛ ولي آنچه مسلّم است، اينکه با اجتناب از گناه و خواندن قرآن، مشکلات رفع و بخت‌ها باز خواهد شد.

سؤال 34. دختري هستم كه خیلی دوست دارم ازدواج کنم، امّا هیچ خواستگاری ندارم و نامزدی ناموفّقی هم داشته‌ام. با این تفاسیر، آیا سحر و جادو، واقعاً اثر دارد؟ اگر این چنین باشد، پس قدرت خدا که بالاتر از همۀ قدرت‌هاست، چه می‌شود؟ اگر به این راحتی سحر و جادو رخ دهد، پس نگهبانی و حفاظت خداوند چه معنایی دارد؟

آيت الله مظاهري: قدرت خداوند، فوق همۀ قدرت‌هاست و اگر جداً از خدا با توسّل به قرآن و اهل‌بيت(سلام‌الله‌علیهم)بخواهيد، همۀ مشکلات حل مي‌شود و همۀ‌ کارها آسان مي‌شود. اين وعدۀ خداست که در قرآن کراراً آمده است. البته با اجتناب جدّی از گناه، دعای شما مستجاب می‌شود.

سؤال 35. من خواستگاران فراوانی دارم، ولی متأسّفانه وقتي مي‌آيند، با آنکه من را مي‌پسندند، قبول نمي‌کنند. يک‌ ماه پيش با مادرم نزد دعا‌نويسی رفتم و دعانويس به من گفت که بخت شما را شش سال پيش بسته‌اند و به مدّت پنجاه‌ سال باز نمي‌شود. اگر مي‌خواهيد باز کنيد، مقدار پولي برای من بياوريد تا باز کنم. مي‌خواستم ببينم، حقيقت دارد يا نه؟ اگر حقيقت دارد چه کنم و اگر هم ندارد چه کنم؟ اين موضوع خيلي روي اعصاب من اثر گذاشته است، لطفاً راهنمایي‌ام کنيد.

آيت الله مظاهري: با دعا و توسّل به اهل‌بيت(سلام‌الله‌علیهم) و با صبر و رضايت به مقدرات الهي ان‌شاءالله به ‌زودي مسئلۀ ‌شما حل مي‌شود؛ ولی مراجعه به آن دعانویس، حرام نیست.
................
البته نزد هر دعانويسي نبايد رفت بسيار از افراد شياد به مشكلات مردم به عنوان سرمايه براي سودجويي نگاه مي كنند

سؤال 36. مدّتي است که به بيماري سوء‌ظن و بدبيني دچار شده‌ام و با کوچک‌ترين حرف و صحبتي تحريک مي‌شوم. البته ما زندگي نسبتاً خوبي داريم، به ‌طوري که بعضي از اقوام غبطۀ ما را مي‌خورند. سه ماه است فکر مي‌کنم زندگي‌مان کمي سرد شده و عشق و علاقۀ من به زندگي کم شده است. البته شوهرم خيلي خوشحال و خوش‌اخلاق و هميشه خنده‌روست و من احساس مي‌کنم خنده‌اش از روي اذيت و آزار به من است. از شما مي‌خواهم برايم دعا کنيد تا سوء‌ظنّ من به همسرم کم شود و اينکه علاقه و محبّت ما به يکديگر زياد شود. با توجّه به اين بيماري، آيا نوشتن دعا توسط دعانويس براي رفع بيماري و مشکلات روحي درست است يا نه؟
آيت الله مظاهري:
صفت سوء‌ظن بسيار بد و خطرناک است. بايد با دعا و توسّل و بي‌اعتنايي، آن را رفع کنيد. تقاضا دارم هر چه زودتر آن را کنار بگذاريد و ترتيب اثر ندهيد تا رفع شود. همّت و دعا از شما و دعا از من و عنايت از امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) و شفا از خداوند.
بنابراین بهترين راه این است که تلاش و دعا کنيد و توسّل به اهل‌بيت (سلام‌الله‌علیهم) داشته باشيد، امّا اگر آن دعانویس، اهل سحر و جادو نباشد، صرف گرفتن دعا از او جایز است.

سؤال 37. خانوادۀ‌ من با اينکه هميشه نذر و نياز مي‌کنند و دعا هم مي‌گيرند؛ ولي با اين حال از چشم حسودان و دشمنان در امان نيستند و سالي نبوده است که اتفاقي برايمان نيفتد. در اين‌‌باره بايد چکار کنيم؟ مسئلۀ ‌ديگر اين است که ما دنبال هر چيزي مي‌رويم، اصلاً موفّق نمي‌شويم و هميشه با شکست مواجه مي‌شويم؛ انگار دستمان نمک ندارد. نذر و دعا هم مي‌کنيم، ولي نمي‌دانم چرا امکان‌پذير نيست؟
آيت الله مظاهري:
1. شما بايد بدانيد که زندگي براي همه مشکل دارد، ولي مشکلات هرکس با دیگران متفاوت است و همه بايد با مشکلات بسازند تا پروردگار عالم پاداش دنيا و آخرت بدهد.
2. بدانيد مشکلات شما ناشی از جادو و امثال اينها نيست [HL]
و اگر هم باشد، با دعا و خواندن قرآن، آن را رفع کنيد.[/HL] از نماز اوّل وقت با ادب و حضور قلب کمک بگيريد، مشروط بر اینکه با تقوا باشید، نتیجه می‌گیرید.
3. گله از خداوند نداشته باشيد؛ زيرا خداوند براي کسي بد نمي‌خواهد و بدانيد اين‌گونه فکرها و اين‌گونه حرف‌ها موجب گرفتاري مي‌شود و اگر از خدا راضي باشيد و با او رفيق باشيد، گرفتاري‌هاي شما حتماً رفع مي‌شود.
4. اگر اجتناب از گناه داشته باشيد، حتماً خداوند به شما کمک مي‌کند و بدانيد این گناه است که در زندگي گره مي‌اندازد و در مقابل، توبه و آشتي با خداوند تعالی، گره را مي‌گشايد. بنابراین گناه نکنيد و اگر گناهي جلو آمد، جدي از خداوند متعال عذرخواهي کنيد تا گرفتاري‌ها خود‌به‌خود رفع شود.

سؤال 38. دختری مجرد هستم و همه می‌گویند: تأخیر در ازدواجم ناشی از سحر و جادو است؛ زیرا هرکس به خواستگاری می‌آید، به نحوی کار به هم می‌خورد. شک ندارم که گرۀ بزرگی در کار است. یکی از اقوام، سال‌ها پیش برای پسرش مرا خواستگاری کرد و جواب رد دادم و همه می‌دانند که در کار سحر و جادو دستی دارد. شما بفرمایید من باید چه کنم که دیگر خسته شده‌ام.
آيت الله مظاهري:
[HL]فعلاً ازدواج براي بسياري از جوانان مشکل شده و اين مشکل مختصّ شما نيست. [/HL]علت آن هم موانعي است که افراد و اجتماع براي ازدواج ايجاد کرده‌اند. بنابراين به فکر اين گونه چيزها نباشيد و با توسّل به اهل بيت(سلام‌الله‌علیهم) و با کمک گرفتن از نماز اوّل وقت، از خداوند بخواهيد مشکل شما و ساير جوانان را حل کند و بدانید که اگر با تقوا باشید، دعای شما مستجاب می‌شود. همچنین اگر کسي که دين و اخلاق او خوب است، براي ازدواج پيدا شد، با او ازدواج کنيد و سخت‌گير نباشيد.
اگر هم در فرض بسيار نادر کسي را جادو کرده باشند، با خواندن مکرّر قرآن؛ از هر جاي آن؛ اثر آن سحر و جادو رفع مي‌شود. البته آن هم با اجتناب جدي از گناه نتيجه مي‌دهد. به‌رحمت خداوند اميدوار باشيد و با رابطه با خداوند از طريق نماز و انس با قرآن و نيز ارتباط با اهل‌بيت (سلام‌الله‌علیهم) با نشاط زندگي کنيد و حالت ناراحتي و افسردگي نداشته باشيد که خطرناک است. همچنین به‌اندازه‌ای که قدرت دارید، به‌فکر بی‌نوایان، به‌خصوص خویشان و نزدیکان باشید.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

حامی;675679 نوشت:
اگر هم در فرض بسيار نادر کسي را جادو کرده باشند، با خواندن مکرّر قرآن؛ از هر جاي آن؛ اثر آن سحر و جادو رفع مي‌شود.

پس نگراني جايي ندارد اگر احتمال هم مي دهيم با روش بالا رفع مي شود[/]

حامی;675676 نوشت:
و اگر هم باشد، با دعا و خواندن قرآن، آن را رفع کنيد.

آب در كوزه ما تشنه لبان مي گرديم[/]

[="Times New Roman"][="Black"]تکنیک های موفقیت دکتر شاهین فرهنگ رو ببین و اجرا کن . کمتر از یک ماه کامیون کامیون خواستگار میریزه دم خونتون..
.
به شرطی دست به عمل بزنی و اجرا کنی..
[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]به ياد داشته باشيم
گاهي دعاي ما خرج رد خواستگاران بد مي شود
چه بسا ممكن است فردي سه سوته ازدواج كند و عمري گرفتار شود و اذيت.
ولي فردي دير تر ازدواج كند و دعاهايش سبب شود خواستگاران بد از او دفع شود
[/]

یه سوال کمی مربوط به این تاپیک:
چرا کسی که به علت ازدواج نکردن و در عذاب بودن از غریزه جنسی، رو به خودارضایی میاره بعنوان اثر این گناه باید در ازدواجش تاخیر ایجاد بشه؟ و اینجوری بیشتر در معرض گناه باشه؟
در حالیکه شنیدیم حضرت امیرالمومنین علی جوانی که به این گناه مبتلا بوده رو حد میزنه و از بیت المال خرج ازدواجش رو میده؟
خوب اگه باید فردی بعنوان تنبیه و عقوبت این گناه مجازاتش تاخیر در ازدواج باشه، چرا حضرت علی که خلاف نظر خدا چیزی رو انجام نمیدن به اون جوون نگفتن تو به علت ابتلا به این گناه در ازدواجت تاخیر خواهد افتاد؟ و خودشون ازدواجش رو جور کردن؟

اینکه تا این سن فقط یک خواستگار داشتید جای سواله و حتما از کمکاری شما یا خانوادتونه. مطمینا مشکل در کمالات شما نیست چون حداقل خواستگار میاد و نهایتا بعد از صحبت جواب منفی میدن ولی مورد شما حتما به روابط اجتماعی شما مربوطه. حتما با روانشناس صحبت کنید. عمر ادم زود میگذره ولی هنوز فرصت شما از دست نرفته. موضوع اینجاست که اگه در چشم واسطه ها نباشید چطور قراره به خوستگارها معرفی بشید. البته این حضور اجتماعی اصلا به معنی کم گذاشتن در حیا و حجاب نیست چون واسه مذهبی ها قراره تلاش با پشتوانه ی توکل به خدا صورت بگیره و اول از همه باید دل محبوب اصلی رو بدست بیاریم.

mehrant;675787 نوشت:
چرا کسی که به علت ازدواج نکردن و در عذاب بودن از غریزه جنسی، رو به خودارضایی میاره بعنوان اثر این گناه باید در ازدواجش تاخیر ایجاد بشه؟ و اینجوری بیشتر در معرض گناه باشه؟
در حالیکه شنیدیم حضرت امیرالمومنین علی جوانی که به این گناه مبتلا بوده رو حد میزنه و از بیت المال خرج ازدواجش رو میده؟
خوب اگه باید فردی بعنوان تنبیه و عقوبت این گناه مجازاتش تاخیر در ازدواج باشه، چرا حضرت علی که خلاف نظر خدا چیزی رو انجام نمیدن به اون جوون نگفتن تو به علت ابتلا به این گناه در ازدواجت تاخیر خواهد افتاد؟ و خودشون ازدواجش رو جور کردن؟

حالا واقعا تاثیر داره؟؟؟؟

26 سال که سنی نیست الان کلا سن ازدواج بالا رفته:ok:

امیر حسین;675795 نوشت:
اینکه تا این سن فقط یک خواستگار داشتید جای سواله و حتما از کمکاری شما یا خانوادتونه. مطمینا مشکل در کمالات شما نیست چون حداقل خواستگار میاد و نهایتا بعد از صحبت جواب منفی میدن ولی مورد شما حتما به روابط اجتماعی شما مربوطه. حتما با روانشناس صحبت کنید. عمر ادم زود میگذره ولی هنوز فرصت شما از دست نرفته. موضوع اینجاست که اگه در چشم واسطه ها نباشید چطور قراره به خوستگارها معرفی بشید. البته این حضور اجتماعی اصلا به معنی کم گذاشتن در حیا و حجاب نیست چون واسه مذهبی ها قراره تلاش با پشتوانه ی توکل به خدا صورت بگیره و اول از همه باید دل محبوب اصلی رو بدست بیاریم.

این قسمت از حرفای استارتر رو نخوندین فک کنم

نقل قول:
از نظر روابط اجتماعی هم متوسطم منظورم این هست که اینطوری نیست که بشینم کنج خونه
و اصلا کسی منو نشناسه که بخواد به خاستگاریم بیاید
مثلا مسجد همیشه میرم خیلی از خانومای اونجا خواستن کسی را معرفی کنن اما فقط در حد حرف و هیچوقت به انجام نرسیده

استارتر تاپیک تازه من اگه برات از خاستگارای درب داغونم بشینم تعریف کنم به خودت امیدوار میشی:khandeh!:

باور کن :khandeh!:

ایشالا که خدا خودش بهترین ازدواج رو توی آینده ی نزدیک فسمتت کنه دوستم:ok:

بدرک که قبول نکردن خدارو شکر این جنبه حیوانی (ازدواج)قسمت مانشد وقت بیشتری برا مطالعه دین داریم .[emoji106]

arash68;675796 نوشت:
حالا واقعا تاثیر داره؟؟؟؟

من که چنین چیزی رو که در پست قبلی ام گفتم چند نمونه اش رو دیدم

mehrant;675787 نوشت:

سلام
اين خودش يك تاپيك جدا مي طلبد بنابراين لطف كنيد در تاپيك جديد مطرحش كنيد[/]

طاهر;675403 نوشت:
با نام و یاد دوست

من دختری 26 ساله ام که تا به حال فقط 1 خاستگار به خونمون امده که اون اقا هم منو نپسندید
توی تمام سال هایی که من احتیاج به همدم و همراه داشتم هیچوقت شانس ازدواج برام مهیا نشده و متاسفانه سنمم داره بالا میره این در حالیه که تمام دوستام ازدواج کردن و فقط منم که تنها و بی کس باقی ماندم
از نظر قیافه خوبم ایرادی نمیتونم به ظاهرم بگیرم البته زیبایی خیره کننده ندارم
هرچقدر فکر میکنم که دلیل اینکه چرا هیچکس از من خوشش نمیاد چیست به نتیجه ای نمیرسم
:Gol:

با سلام

بستن بخت رو میشه از دو جنبه بررسی کرد :

اول اینکه چه بسا گناهانی کردیم و این بلایا و مشکلات نتیجه آن باشد و ...

امام صادق علیه السلام : خداوند وقتی بخواهد به بنده اش خیری برساند، وقتی بنده اش گناهی میکند به دنبال گناهش، او را به بلا و گرفتاری دچارش میسازد تا استغفار کند؛ اما وقتی بخواهد به بنده اش شری برساند وقتی بنده اش گناهی کرد دنبال گناهش نعمتی به او میرساند، تا بدین وسیله استغفار از یادش برود و او همچنان به گناهکاری خود ادامه دهد.

امام على عليه السلام : از گناهان دورى كنيد ؛ زيرا هيچ بلایی رخ ندهد و هيچ رزقى كم نشود، مگر به سبب گناهى، حتى خراش برداشتن و به سر در آمدن و مصيبت. خداوند عزّ و جلّ مى فرمايد : «و هر مصيبتى كه به شما رسد به خاطر كارهايى است كه مى كنيد».

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجعَل لَهُ مَخرَجًا وَيَرزُقهُ مِن حَيثُ لا يَحتَسِبُ ۚ وَمَن يَتَوَكَّل عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمرِهِ ۚ قَد جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيءٍ قَدرًا

و هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد؛ و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می‌کند؛ خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند؛ و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است!

امام صادق عليه السلام : هر گاه يكى از شما بخواهد كه هر چه از خداوند طلب كند به او بدهد، بايد از همه مردم چشم اميد بركند و جز به خدا اميد نبندد. پس ، چون خداوند عزّ و جلّ دانست كه او براستى از ته قلب چنين است، هر چه از خدا بخواهد عطايش كند .

امام صادق عليه السلام : دلهاى خود را وارسى كنيد . اگر ديديد كه خداوند آنها را از خطور هر گونه ناخشنودى نسبت به كارهايى كه او مى كند پاك ساخته است (جز رضايت و خشنودى از خدا و كرده هاى او در دلتان نمى يابيد) در اين صورت هر چه مى خواهيد از او طلب كنيد .

از جنبه دیگر بستن بخت از چندین طریق ممکن است صورت گرفته باشد مثل سحر، همزاد، تابعه و.... که از علائم آن یا چکاپ توسط دعانویس میتوان نوع آن را مشخص و درمان کرد! بعنوان نمونه کسانی که سحر شده باشند در خواب میترسند و نحسی در زندگیشان دارند و مشکلات جسمی هم برایشان پیش می آید و...

مثلا خانمی بود که طلاق گرفته بود اما خانواده پسر برای اینکه وی را مجبور کنند برگردد، بختش را از طریق یک ساحر بسته بودند و وی بعد حدود هشت سال فهمید و شک کرد که چرا برایش خواستگار نمی آید و..... بعد از چکاپ دعانویس معلوم شد سحرش کرده بودند! حتی دچار مشکلات جسمی هم شده بود!

تجربه ای که بنده دارم اینست که سحر، همزاد و... که در بستن بخت و مشکلات افراد دخیلند به همین مبحث گناهان و امتحان الهی نیز مربوط میشود و الکی چنین مشکلاتی بروز نمیکند ... بعضی مواقع، بلا نازل میشود تا گناهان انسان بخشیده و از گناه پاک شوند!

نکته مهم دیگر اینکه نباید هر مشکلی رو به سحر و ... نسبت داد و چه بسا مشکل شما اصلا به این قبیل مسائل ربطی نداشته باشد!

همیشه صبح، مغرب و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید و بعد نماز صبح و عصر هم صد بار استغفار و صلوات بگویید!!!

بعد نماز صبح هم یکبار سوره یس قرائت کنید خوب است!

دستور ازدواج: بعد از دادن صدقه بنیت بخشش گناهان و بنیت رفع موانع ازدواج و تسریع و تسهیل در ازدواجتان، 4356 صلوات در یکی دو روز بگویید و بعد از آخرین صلوات، کل صلواتها را به یکی از ائمه نازنین اهدا کنید و دعا کنید و از خداوند بخواهید که همسر صالحی روزیتان کند و ...

سلام
اینکه شاید بختتون رو بسته باشند امکان داره. ولی هرگز و تحت هیچ شرایطی حتی پیش دعا نویسی که ادعا میکنه با آیات قرآن بخت باز میکنه نرید چون شما نمیدونید اون با آیات خدا چه دعاهایی میکنه که گناهش گردن شماست.
چه بختتون بسته باشه چه نه تنها راهش دعا از خداونده و سعی کنین تو دعاهاتون عدالت رو رعایت کنین و دعایی کنین که خداوند خوشش بیاد. سوره ی فلق و سوره ی ناس رو همیشه بخونین. حدیث کسا و از خدا بخواین هرچی مصلحته براتون بده و صبر داشته باشید. یک سایتی هم خوندم به تعداد آیات دو سوره فلق و ناس گره تو نخ بزنین و برین جلوی دود اسفند با خوندن هر آیه یه گره رو باز کنین . البته باید درستیش رو کارشناس تایید کنن. اما یقین کنین سحر هرچقدر هم که بزرگ باشه با دعا به درگاه خدا از بین میره و باطل میشه.
موفق باشین

شوخ;675858 نوشت:
ستور ازدواج: بعد از دادن صدقه بنیت بخشش گناهان و تسریع و تسهیل در ازدواجتان، 4356 صلوات در یکی دو روز بگویید و بعد از آخرین صلوات، کل صلواتها را به یکی از ائمه نازنین اهدا کنید و دعا کنید و از خداوند بخواهید که همسر صالحی روزیتان کند و ...

واقعا ؟؟

چرا این عدد؟؟

طاهر;675403 نوشت:
کار خداست و بس...ببین اگه گناهان کبیره انجام میدی باید ترک کنی...گناهانی که مربوط به ازدواج و جنسی رو خدایی نکرده اگر انجام میدید باید ترک کنید...خدا مومنین رو بیشتر در دنیا عذاب می کنه تا کافر رو...لذا خدا بختتون رو بسته

اگر اعتقاد دارید که هیچ قدرتی خارج از ید الهی وجود ندارد دنبال این نباشبد که بگید کسی بخت منو بسته
چون کسی که ایمانش به خدا قوی است هیچ جن گیر و دعا نویسی نمی تواند در او اثر کند

یه ضرب المثل هست که میگه
یه دونه خواستگارم نداشتن بهتر از داشتن 5تا خواستگار اشغال هست

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.

البته نا گفته نماند این ضرب المثل رو خودم همین الان یهویی اختراع کردم
اگه هم از قبل بوده که هیچی دیگه یکی قبل از من گفته:Cheshmak:

سلام همونطوری که استاد حامی گفتن عمل کنید بعدشم خیالتون راحت باشه که اگه هم بختتون رو بسته باشن با این چیزا باز میشه
ان شاالله خوشبخت بشین

mousavi928;675896 نوشت:
اگر اعتقاد دارید که هیچ قدرتی خارج از ید الهی وجود ندارد دنبال این نباشبد که بگید کسی بخت منو بسته
چون کسی که ایمانش به خدا قوی است هیچ جن گیر و دعا نویسی نمی تواند در او اثر کند

یا خدا
میدونید این ایمانی که میگید باید قوی باشه در چه حده؟
در حد علمای خیلی برجسته دینیه نه واسه آدمای معمولی

یه دعای دفع سحر و طلسم تو مفاتیح هست اونو بخون دیگه خیالت راحت شه

[="Indigo"]سلام

من یه دوست دارم 39 سالشه و علیرغم اینکه خیلی دوست داره ازدواج کنه اما تا به حال قسمتش نشده . یه بار این دوست ما پیش حاج آقایی رفتند و اون حاج آقا فرمودند که سوره حجرات را بنویسه و توی کوزه ای بذاره که تا به حال استفاده نشده ازش و درش هم باز نکنه . حالا تا کی درش رو باز نکنه یادم نمیاد .
[/]

manizhe1373;675810 نوشت:
جنبه حیوانی (ازدواج).[emoji106]

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!: چی!ازدواج حیوانی!خوده معصومین هم ازدواج میکننااااا

سلام
اول استرس و افکار منفی که خواستگار گیرم نمیاد رو از خودتون دور کنید چرا که همین افکار باعث می شن که خواستگاری هم نیاد
دوم به خودتون ارامش بدید و با ذکر خداوند این ارامش رو بیشتر کنید
سوم همیشه تصویری بسیار زیبا از اینده خودتون داشته باشید همیشه این تصویر رو در ذهن خودتون به تصویر بکشید که در اینده زندگی بسیار قشنگ و خانواده بسیار خوب دارید
همیشه این روند رو طی کنید و باور داشته باشید که بزودی شیرینی های زندگی کم کم بوجود میاد
موفق باشید

ایراد از خونواده های دخترا هم هست...من تا قبل از اینکه تصمیم بگیرم برم خاستگاری و ازین حرفا فکر نمیکردم دیگه به من ایراد بگیرن چون موقعیتم خوب بود .خونه درامد تحصیل اخلاق خوب :).... ولی لان یه مدتیه که اقدام میکنیم مادرم زنگ میزنه .مادر دختره یه ایرادایی میگیرن انتظار دارن یه پسر 25 ساله.اندازه یه مرد 40-50 ساله کامل باشه.یکی میگن سربازی نرفتی...یکی دیگه میگه شغل ثابت نداره...یکی میگه حقوقت کمه...یکی میگه اعضاخونواده زیادن... همه این ایرادا از پشت تلفن...من خودم ادمیم که هیچ وقت ناامید نمیشم و تا اخرش دنبال کاری که شروع کردم میرم .ولی وقتی این برخورد ها را میبینم دیگه دوست ندارم جایی زنگ بزنیم.شاید بگین توقعات زیادن.ولی امتحان کردم توقعهامو به صفر رسوندم که امتحان کنم ببینم کسی پیدا میشه که نشد:Moteajeb!: حالا یه پسر بنده خدا با اینجور برخوردها چجوری بازم به ازدواج فکر کنه و ناامید نشه...!!!

طاهر;675403 نوشت:

کی بخت شما رو ببنده؟ اصلا چه سودی می بره که کسی بخت شما رو ببنده؟ (حالا فرض کنیم که بسته شدن بخت واقعیت هم داشته باشه)
بعد می گن چرا ما هنوز جهان سومی هستم وقتی که این تفکرات بر اکثریت قشر مذهبی حاکمه باید هم درآمد ماهانه یک دعانويس از یک برنامه نویس بیشتر باشه!!!!

خوب این خاستگاری که میاد یچیز خوب باید داشته باش آدم دلش خوش باشه نه ایمانی نه نمازی نه کار درست حسابی نه ماشینی .یه معیار خوب هم نداره دلمون به چی خوش کنیم بگیم بعله

mohsen1990;675957 نوشت:
:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!: چی!ازدواج حیوانی!خوده معصومین هم ازدواج میکننااااا

جنبه حیوانی و اعتباری ماندگار نیست بازگشت ما بسوی اوست .[emoji121]

طاهر;675403 نوشت:

سلام
حاج آقا قرائتی توی یکی از سخنرانی هاشون فرمودند:
شما لب چهارراه ایستادی. یک دختر زیبا، یک خانم زیبا پشت فرمان است. یک چند ثانیهای یک نگاه به این میکنی. عجب تکه ای است! شد... نگاهش کردی. آنوقت ازدواجت شش ماه عقب میافتد. هی میروی، نمی شود.
....
می گوید: به خاطر اینکه باقلوا خوردی، از بشقاب پلو محروم شدی. «کم من لقمة من اکلاتی» امیرالمؤمنین فرمود: گاهی یک لقمه جلوی اشتها را می گیرد. شما یک باقلوا را بخوری، اشتهایت نصف می شود....

نه اینکه منظورم خدایی نکرده شما باشید یکی از دلایلی که به نظرم ازدواج جوان ها عقب افتاده به خاطر نگاه به نامحرم و ...باشه
امیدوارم همسری صالح و شایسته نصیبتون بشه.:Gol::Gol:

mohsen1990;675959 نوشت:
ایراد از خونواده های دخترا هم هست...من تا قبل از اینکه تصمیم بگیرم برم خاستگاری و ازین حرفا فکر نمیکردم دیگه به من ایراد بگیرن چون موقعیتم خوب بود .خونه درامد تحصیل اخلاق خوب :).... ولی لان یه مدتیه که اقدام میکنیم مادرم زنگ میزنه .مادر دختره یه ایرادایی میگیرن انتظار دارن یه پسر 25 ساله.اندازه یه مرد 40-50 ساله کامل باشه.یکی میگن سربازی نرفتی...یکی دیگه میگه شغل ثابت نداره...یکی میگه حقوقت کمه...یکی میگه اعضاخونواده زیادن... همه این ایرادا از پشت تلفن...من خودم ادمیم که هیچ وقت ناامید نمیشم و تا اخرش دنبال کاری که شروع کردم میرم .ولی وقتی این برخورد ها را میبینم دیگه دوست ندارم جایی زنگ بزنیم.شاید بگین توقعات زیادن.ولی امتحان کردم توقعهامو به صفر رسوندم که امتحان کنم ببینم کسی پیدا میشه که نشد:Moteajeb!: حالا یه پسر بنده خدا با اینجور برخوردها چجوری بازم به ازدواج فکر کنه و ناامید نشه...!!!

توقع صفر = رفتن سراغ یه دختر کر و کور و کچل :Nishkhand:

همراز;676016 نوشت:
سلام
حاج آقا قرائتی توی یکی از سخنرانی هاشون فرمودند:
شما لب چهارراه ایستادی. یک دختر زیبا، یک خانم زیبا پشت فرمان است. یک چند ثانیهای یک نگاه به این میکنی. عجب تکه ای است! شد... نگاهش کردی. آنوقت ازدواجت شش ماه عقب میافتد. هی میروی، نمی شود.
....
می گوید: به خاطر اینکه باقلوا خوردی، از بشقاب پلو محروم شدی. «کم من لقمة من اکلاتی» امیرالمؤمنین فرمود: گاهی یک لقمه جلوی اشتها را می گیرد. شما یک باقلوا را بخوری، اشتهایت نصف می شود....

نه اینکه منظورم خدایی نکرده شما باشید یکی از دلایلی که به نظرم ازدواج جوان ها عقب افتاده به خاطر نگاه به نامحرم و ...باشه
امیدوارم همسری صالح و شایسته نصیبتون بشه.:Gol::Gol:

سلام اینجوری یعنی اینایی که ازدواج کردن همه چشاشون درویش بوده ؟

باغ بهشت;675956 نوشت:
سلام

من یه دوست دارم 39 سالشه و علیرغم اینکه خیلی دوست داره ازدواج کنه اما تا به حال قسمتش نشده . یه بار این دوست ما پیش حاج آقایی رفتند و اون حاج آقا فرمودند که سوره حجرات را بنویسه و توی کوزه ای بذاره که تا به حال استفاده نشده ازش و درش هم باز نکنه . حالا تا کی درش رو باز نکنه یادم نمیاد .

حالا ازدواج کرد بالاخره یا نه ؟:khandeh!:

باغ بهشت;675956 نوشت:
سلام
من یه دوست دارم 39 سالشه و علیرغم اینکه خیلی دوست داره ازدواج کنه اما تا به حال قسمتش نشده .

با سلام

بنظر بنده دوست شما اگر از نظر ظاهری و... مشکلی ندارد پس احتمالا مشکلی مثل چشم زخم و... دارد و باید توسط یک دعانویس موثق درمان شود و بعد دستورات ازدواج را انجام دهد! نه اینکه هر دستور ازدواجی پیدا کرد انجام دهد و خلاص! اول باید مشکلش رفع شود!

متاسفانه بعضی افراد میروند از یک روحانی و... میپرسند و وی هم یک دستوری که از کتابی بلد هست میدهد و شخص نتیجه نمی بیند.

این قبیل مسائل اگر دیدید با دستورات حل نمیشود پس بدانید که حتما مشکلی هست که تاثیر نمیکند! مثلا کسی که سحر شده اگر دستوری برای ازدواج انجام دهد تاثیری نمی بیند چون عوارض دارد و باید اول تطهیر شود بعد دستورات ازدواج را انجام دهد!

در ضمن بنده بارها در این سایت گفته ام که دعانویس با ساحر فرق دارد و متاسفانه ساحران برای اینکه کسی کاری به انها نداشته باشند خود را دعانویس معرفی میکنند!

کسانی که به این مسائل آگاهی ندارند میگویند خرافات است و... در حالیکه بنده با آیات و روایات و ادعیه این مسائل را در همین سایت اثبات کردم

arash68;676082 نوشت:
سلام اینجوری یعنی اینایی که ازدواج کردن همه چشاشون درویش بوده ؟

نه خب . شاید ازدواحشون به تاخیر افتاده . یا شاید با شخصی کمتر لیاقتشون ازدواج کردن
یا شاید ....
در هر صورت خدا به ادمای گناهکاری مث من . به اندازه که به بنده خوباش لطف میکنه .به من لطف نمیکنه .:(

شوخ;676093 نوشت:
با سلام

بنظر بنده دوست شما اگر از نظر ظاهری و... مشکلی ندارد پس احتمالا مشکلی مثل چشم زخم و... دارد و باید توسط یک دعانویس موثق درمان شود و بعد دستورات ازدواج را انجام دهد! نه اینکه هر دستور ازدواجی پیدا کرد انجام دهد و خلاص! اول باید مشکلش رفع شود!

متاسیعنی ادما فانه بعضی افراد میروند از یک روحانی و... میپرسند و وی هم یک دستوری که از کتابی بلد هست میدهد و شخص نتیجه نمی بیند.

این قبیل مسائل اگر دیدید با دستورات حل نمیشود پس بدانید که حتما مشکلی هست که تاثیر نمیکند! مثلا کسی که سحر شده اگر دستوری برای ازدواج انجام دهد تاثیری نمی بیند چون عوارض دارد و باید اول تطهیر شود بعد دستورات ازدواج را انجام دهد!

در ضمن بنده بارها در این سایت گفته ام که دعانویس با ساحر فرق دارد و متاسفانه ساحران برای اینکه کسی کاری به انها نداشته باشند خود را دعانویس معرفی میکنند!

کسانی که به این مسائل آگاهی ندارند میگویند خرافات است و... در حالیکه بنده با آیات و روایات و ادعیه این مسائل را در همین سایت اثبات کردم

یعنی برا ارتباط با خدا .جهت رسیدن به نیازها .راه خاصی وجود داره
که دعانویس اون راهو بلده ؟
یعنی دعانویس مرتبه خاصی پیش خدا داره ؟
یا دعای خاصی هست که متناسب با خواسته ما . و اون بلده ؟
یعنی دعانویس واسطه اس یا ابزار داره ؟
یعنی مفهوم . توکل . تلاش . رسیدن به هدف . وجود نداره .و با یه نوشته دعا روی یه کاغذ به هدف میشه رسید ؟
من با حرفتون مخالف نیستم . فقط قانع نشدم .همین

[="Indigo"]

Miss Chadoriii;676084 نوشت:
حالا ازدواج کرد بالاخره یا نه ؟

انجام نداد دستورو . بنده خدا تا اومد انجام بده تصادف کرد فعلا چند ماهیه تو خونه است[/]

باغ بهشت;676098 نوشت:

انجام نداد دستورو . بنده خدا تا اومد انجام بده تصادف کرد فعلا چند ماهیه تو خونه است

:ajab!:
چقد ترسناک
به نظرم دیگه بیخیال انجام دعا و اینا بشه تا بلای بدتری سرش نیومده

manizhe1373;675810 نوشت:
بدرک که قبول نکردن خدارو شکر این جنبه حیوانی (ازدواج)قسمت مانشد وقت بیشتری برا مطالعه دین داریم .[emoji106]

واقعن میشه مطالعه دین رو جایگزین همسر کرد؟؟؟

mohsen1990;675959 نوشت:
ایراد از خونواده های دخترا هم هست...من تا قبل از اینکه تصمیم بگیرم برم خاستگاری و ازین حرفا فکر نمیکردم دیگه به من ایراد بگیرن چون موقعیتم خوب بود .خونه درامد تحصیل اخلاق خوب :).... ولی لان یه مدتیه که اقدام میکنیم مادرم زنگ میزنه .مادر دختره یه ایرادایی میگیرن انتظار دارن یه پسر 25 ساله.اندازه یه مرد 40-50 ساله کامل باشه.یکی میگن سربازی نرفتی...یکی دیگه میگه شغل ثابت نداره...یکی میگه حقوقت کمه...یکی میگه اعضاخونواده زیادن... همه این ایرادا از پشت تلفن...من خودم ادمیم که هیچ وقت ناامید نمیشم و تا اخرش دنبال کاری که شروع کردم میرم .ولی وقتی این برخورد ها را میبینم دیگه دوست ندارم جایی زنگ بزنیم.شاید بگین توقعات زیادن.ولی امتحان کردم توقعهامو به صفر رسوندم که امتحان کنم ببینم کسی پیدا میشه که نشد حالا یه پسر بنده خدا با اینجور برخوردها چجوری بازم به ازدواج فکر کنه و ناامید نشه...!!!

سلام

یه آشنایی تعریف می کرد که از یه تیم فوتبال خواستگاری کرده... گفتم: یعنی چی؟! گفت: یعنی اینکه 11 جا رفتم خواستگاری و نشد و قسمتم دوازدهمین جا بود و ازدواج کردم و خیلی ام راضی ام... حاج آقا قرائتی هم می فرمودند: 50جا خواستگاری رفتند...روحانیِ دانشگاهمون هم می فرمودند 17 جا رفتند خواستگاری و هجدهمین جا قسمتشون شد... بسیاری از افرادی که اطرافمون هستند هم تو همین مایه هاند و بعضیا لو نمی دهند!!
این مطلب هدیه باشه به کسانی که تا دو-سه جا می رند خواستگاری و قسمتشون نمی شه کم می آرند!

این مطلب توی سایت علمی فرهنگی آشنا خونده بودم ، بدونید که این مسائل فقط برای شما نیست مهم اینه که امیدتون رو از دست ندید.
امیدوارم همسر صالح و شایسته ای نصیبتون بشه.

حامی;675670 نوشت:

پاسخ به پرسش‌های ازدواج و خانواده ( دانلود يا مطالعه )

فهرست مطالب

سخن آغازین..
موانع ازدواج..
ارتباط دختر و پسر.
صبر و عفاف و دعا، کلید ازدواج..
ازدواج موقّت..
خواستگاری..
دوران عقد.
همسر شایسته.
عروسي و زفاف..
میوۀ شیرین صبر و استقامت در خانواده.
اثر گذشت، ایثار و فداکاری در تعالی خانواده.
وفاداری و محبّت، لازمۀ زندگی..
راهکار اصلاح اخلاق و رفتار همسر.
عاقبت سوء تندخویی و بداخلاقی در خانه.
تعدّد زوجات..
فرزندآوری..
ارزش محبّت به فرزند.
روش رویارویی با معضلات فرزندان..
ضرورت صبر، گذشت و تواضع در برابر والدین..

خدا خیرت بده. بسیار چنین کتاب جامعی احتیاج داشتم.
موضوع قفل شده است