سؤال یک دختر بچه 9 ساله شیعه از مدیر اهل سنت مدرسه اش

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سؤال یک دختر بچه 9 ساله شیعه از مدیر اهل سنت مدرسه اش

ما در کلاس که 24 نفر هستیم، معلم ما وقتی می خواد از کلاس بیرون بره به من میگه: خانم محمدی! شما مبصر باش تا نظم کلاس بهم نریزه... و به بچه ها میگه: بچه ها! شما به حرف مبصر گوش کنید تا من برگردم.

شما میگید پیامبر صلّی الله علیه وآله از دنیا رفت و کسی رو به جانشینی خودش انتخاب نکرد؟ آیا پیامبر صلّی الله علیه وآله به اندازه ی معلم ما، بلد نبوده یک مبصر و یک جانشین بعد از خودش تعیین کند که نظم جامعه اسلامی بهم نریزه؟!

جواب مدیر اهل سنت به دانش آموز شیعه:
برو فردا با ولیت بیا کارش دارم!

دانش آموز رفت و فرداش با دوستش اومد.
مدیر گفت: چرا ولیتو نیاوردی؟ مگه نگفتم ولیتو بیار؟!
دانش آموز گفت: این ولی منه دیگه!

مدیر عصبانی شد و گفت: منظور من سرپرستته، پدرته، رفتی دوستتو آوردی؟

دانش آموز گفت: نشد دیگه ... اینجا میگید ولی یعنی سرپرست، پس چطور وقتی پیامبر میگن این علی ولی شماست میگید معنی ولی می شه دوست...!!!

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمؤمنین علیه السلام

[="Microsoft Sans Serif"][="Black"]باریکلا آفرین

زنده باد شیعه:Kaf:[/]

متن قشنگی بود.ممنون
داستان واقعیه؟ به نظرم دختر بچه 9 ساله این چیزا به ذهنش نمیرسه.

[="Tahoma"][="Blue"]

mohamad313;676557 نوشت:
متن قشنگی بود.ممنون

mohamad313;676557 نوشت:
متن قشنگی بود.ممنون

داستان از این قرار هستش که یک بچه شیعه به یکی از شبکه های شیعی زنگ می زنه و قضیه معلم و مبصر رو می پرسه و می گه که این سوال من از علمای وهابی وسنی است که جواب بدهند که ظاهراً تا کنون هیچ شبکه ای از علمای اهل سنت یا وهابیت جواب آن را نداده است که من تا اینجا کلیپ این مطلب رو دیدم ولی بقیه که بعدا با دوستش بیاد رو ندیدم.البته با سرچ در اینترنت می تونید این کلیپ را به سادگی پیدا کنید.[/]

مرحبا به این شجاعت و هوش:Kaf:

« صلی الله علیک یا رسول الله »

رسول خدا صلى الله عليه و آله :
[=Traditional Arabic] أنا أوَّلُ وافِدٍ عَلَى العَزيزِ الجَبَّارِ يَومَ القِيامَةِ و كِتابُهُ وأهلُ بَيتي ثُمَّ أُمَّتي ثُمَّ أسألُهُم: ما فَعَلتُم بِكِتابِ اللّهِ و بِأهلِ بَيتي؟
نخستين كسى كه روز قيامت، بر خداى عزيز جبّار وارد مى شود، من هستم و كتاب او و اهل بيت من، و سپس امّتم. آن گاه، از آنان مى پرسم: «با كتاب خدا و اهل بيت من، چه كرديد؟».

الكافي : ج ۲ ص ۶۰۰؛ پيامبر اعظم از نگاه قرآن و اهل بيت ج1، ص228

سلام دوستان

دوستان تو کلاسای غدیرپژوهی اگه تو شهرتون برگزار میشه حتما شرکت کنید

[=Times New Roman]من منتظرم یکی از در بیاد توی تاپیک بگه اینا داستان های من در آوردیه برای تعریف و تمجید از اسلام.. :Gig:

[="Microsoft Sans Serif"][="Black"]

╮∩╭(︶︿︶)╮∩╭ ñ¡ªz;676683 نوشت:
دوستان تو کلاسای غدیرپژوهی اگه تو شهرتون برگزار میشه حتما شرکت کنید

به درد نمیخوره این کلاسها

جسارت نباشه اما یه مشت بی سواد اومدن تدریس میکنن[/]

یـــوســف گــمـگــشــتـــه;676731 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]
به درد نمیخوره این کلاسها

جسارت نباشه اما یه مشت بی سواد اومدن تدریس میکنن

چطور به درد نمی خوره؟

بی سواد؟!!!!

نمی دونم میشه از استاداشون اینجا اسم برد یا نه، اگه بشه اسم می برم تا بقیه خودشون قضاوت کنن!!!

با سلام
این حرفا خیلی خوب نیست سنی های ما هم مانند شیعه ها خیلی خوب هستن
ما اسما می گیم علی، ولی عملی خاصی برای علی نداریم ولی اونا شاید علی نمیگن ولی امام علی رو دوست دارن و براش جون هم میدن!
فک میکنین مرزهای کشور و کی نگه میداره ما با خیال راحت تو خونه نشتیم کیف می کنیم (مرز نشین ها بیشتر سنی مذهب هستن!)

اگه اونا نبودن ما فرقی با مردم سوریه عراق میانمار فلسطین و افغانشتان نداشتیم

این چیزا حتی برای بیرون مرز یعنی اعراب سنی مذهب هم نباید گفته بشود چه برسه به خودی ها!

از امام خمینی (ره) نقلی هست که گفتن امام علی (ع) واجب نیست ،مستحب هست!
یعنی اگر کسی می خواهد به مقامات عالیه برسد باید به علی علیه السلام اقامه کند تا به ان درجات برسد! (به مانند ان طلبه سنی که اول در خواب پیامبر را دید که قصری از طلا به اون نشان داد و بعد فرمود یا علی بگو تا به سعادت ابدی برسی ...که شهید شد توی جنگ! )

این یعنی برای ما مردم عادی خیلی صدق نمیکند چی باشیم چون اصلا نمی دونیم تقوا چیه؟(یعنی بیشتر به صورت حیوون فوت می کنیم)

اون دنیا هم ما را بیشتر گمان کنم همان شهدای محلمون در شب اول قبرمون تفکیک کنن! و اصلا کار به مقامات بالاتر مانند رهبری هم نمیکشد چه برسه به امام علی و پیامبر و بقیه معصومین!

به فکر میهن خود باشیم که همه بعد مرگ در یک مکان جمع می شویم چه سنی چه شیعه

پرنس کوچولو;676870 نوشت:
به فکر میهن خود باشیم که همه بعد مرگ در یک مکان جمع می شویم چه سنی چه شیعه

سلام البته من مفهوم حرف شما را تا حدودی متوجه شدم

و البته که هیچ کس حق نداره وحدت شیعه و سنی رو بهم بزنه و به مذهبی توهین کنه

ولی در مورد اینکه در قبر از اماماتون هم سوال می کنن شهدای محلتون رو صدا می کنید و اونا به جای شما جواب می دن؟!

╮∩╭(︶︿︶)╮∩╭ ñ¡ªz;676879 نوشت:
ولی در مورد اینکه در قبر از اماماتون هم سوال می کنن شهدای محلتون رو صدا می کنید و اونا به جای شما جواب می دن؟!

با سلام
هر کس مومن باشد اون خودش متوجه حقانیت می شود نیازی به کتاب و درس و مکتب و تلوزیون نیست!

بیشتر ما که شیعه هستیم از کجا می دانیم که در شب اول قبرمون چیزی به خاطر بیاوریم؟

کسی که می داند می تواند سخن بگوید(در شب اول قبر) و لال نیست و حافظه ی برزخی اش بیدار هست او خودش در دنیا به دنیال حقایق می گرد و نیازی به توصیه دیگران نیست!

در مورد سوالی که کردین باید بگم از امام صادق علیه السلام نقلی هست که گفتن با مردم عادی در شب اول قبر کاری نیست و به حال خود رها میشوند ...مثل کارگران و عوام بیسواد و ...)

یعنی ممکن هست یکی از مومنین و یا شهدا بیاد تا به او تلقین کند تا به جایگاه خود که همون محله های متناظر بزرخی هست برود !(یعنی باید مقام و ارزش معنوی داشت که مورد بازخواست قرار بگیرد!

این یعنی فقط بهشتی ها مورد سوال و جواب قرار می گیرند مانند استاد مرحوم عبد الباسط که مورد سوال قرار گرفت که البته انها انسان های بسیار بزرگی بودن و حقیقت امر می دانستن و بهشتی شدن!

پرنس کوچولو;676880 نوشت:
ر کس مومن باشد اون خودش متوجه حقانیت می شود نیازی به کتاب و درس و مکتب و تلوزیون نیست!

ببخشید چجوری یه نفر مومن میشه؟

بچه ای که به دنیا میاد اگه به حال خودش رها بشه و نه کتاب نه آموزش نه درس نه هیچ چیزی نداشته باشه چجوری باید به حقانیت پی ببره؟!

پرنس کوچولو;676880 نوشت:
بیشتر ما که شیعه هستیم از کجا می دانیم که در شب اول قبرمون چیزی به خاطر بیاوریم؟

از هیچ جا، کسی نگفت چون شیعه ایم تو قبر راحتیم، ما ها که اسم شیعه رو فقط یدک می کشیم معلومه که تو قبرمون چه خبره!

ولی اگه کسی واقعا مومن باشه خیلی راحت به سوالایی که ازش می کنن جواب میده

پرنس کوچولو;676880 نوشت:
نیازی به توصیه دیگران نیست!

متوجه منظورتون نشدم!!!

پرنس کوچولو;676880 نوشت:
در مورد سوالی که کردین باید بگم از امام صادق علیه السلام نقلی هست که گفتن با مردم عادی در شب اول قبر کاری نیست و به حال خود رها میشوند .

یعنی یکی از مومنین و یا شهدا میاد به او تلقین میکند تا به جایگاه خود که همون محله های متناظر بزرخی هست برود !(یعنی مقامی و ارزشی چیزی نداشت که مورد بازخواست قرار بگیرد!...مثل کارگران و ...)

معنیشم نوشته بودن یا خودتون معنی کردین؟

من فک می کنم شما اشتباه متوجه شدید، همه ی آدما از هر قشری و شغلی که باشن می تونن بهشتی باشن می تونن جهنمی باشن

اینی که شما می گید برای کسایی هست که مسئولیتی تو این دنیا داشتن، یعنی کسی که رئیس جمهور بود یا یه مسئولیتی داشته خیلی مورد سوال و جواب قرار می گیره و خیلی معطل میشه ولی کسی که به قول شما یه کارگر ساده بوده به اندازه خودش سوال و جواب میشه و به بهشت یا جهنم میره

فرقی بین آدما تو رفتن بهشت یا جهنم و همچنین سوالای قبر نیست

( البته من خواهش می کنم از کارشناسای محترم که نظرشون رو بدن چون من تا بحال همچین چیزی نشنیده بودم که شخص دیگه ای بیاد جواب سوال ما رو تو قبر بده!!! )

╮∩╭(︶︿︶)╮∩╭ ñ¡ªz;676898 نوشت:
ببخشید چجوری یه نفر مومن میشه؟

بچه ای که به دنیا میاد اگه به حال خودش رها بشه و نه کتاب نه آموزش نه درس نه هیچ چیزی نداشته باشه چجوری باید به حقانیت پی ببره؟!

سلام
مثلا من می دونم نباید گناه کنم اما گناه می کنم پس تقوا ندارم یعنی خیلی راحت دروغ میگم غیبت می کنم فحش میدم دزدی می کنم حق مردم نمیدم نزول می خورم گرون فروشی می کنم کم فروشی می کنم و ...
وقتی تقوا نمی کنم پس مومن نیستم ....یعنی این در همون بچه بصورت فطری هست

متوجه منظورتون نشدم!!!

البته توصیه _اجبار به دین_ منظورم هست که نیاز نیست

روزی مرتاضی می امد اینده مردم و می گفت و کسب درامد میکرد
خبر دادن به امام موسی کاظم علیه السلام که این مرد همه چی رو می داند و درست هم میگوید

امام (ع) او را خواست و به او گفت چگونه اینطور قدرت پیدا کردی در حالی که این علم برای اولیا هست!؟
گفت هر چیزی دلم خواست نرفتم دنبالش !

بعد امام گفت خدا رو قبول داری
گفت اصلا
امام گفت من بهت چیزی بهتر بدم قبول میکنی؟
گفت چی؟
امام گفت مسلمانی!

ان مرد چون متوجه راستی امام شد قبول کرد و مسلمان شد اما فردا سراسیمه امد گفت من دیگر هیچ تمرکزی ندارم و تمام قدرتم از بین رفت!!!

امام گفت من به تو چیزی دادم که در ان دنیا از تمام چیزهایی که تو اکنون داشتی بالاتر هست!

این بعنی کسی که تقوا کند با یک جمله ساده سعادت مند می شود چون تمام راه رو اون قبلا پیموده است و نیازی به کتاب و درس و مشق و مکتب نیست

معنیشم نوشته بودن یا خودتون معنی کردین؟

من فک می کنم شما اشتباه متوجه شدید، همه ی آدما از هر قشری و شغلی که باشن می تونن بهشتی باشن می تونن جهنمی باشن

نه نوشته نبود
منظورم این نیست که کارگر نمیتونه بره بهشت!

منظورم اینه که کارگر و زحمت کش ها اومدن پیش امام گفتن شب اول قبرمون چطوری میشه؟ (ما فقط توی زندگی کار کردیم سواد و تقوای درست و حسابی نداریم )
که امام گفتن با مردم عادی کاری نیست!

مسئولین و هم نگه میدارن درسته!

[="Indigo"]دوستان لطفا بحث های حاشیه ای نکنید .
متشکرم
:Gol:[/]

موضوع قفل شده است