پوشش مادران پسر دار در منزل

تب‌های اولیه

66 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پوشش مادران پسر دار در منزل

[="Arial"][="Blue"]سلام در مورد طرز صحیح پوشش مادرانی که دارای پسر می باشندچند سوال مطرح است:
1-پسر بجه ها معمولااز چه سنی ممیز می شوند؟
2-حد راحتی در پوشش مادر از نظر دینی چقدر است( روسری ودامن و... )
لطفا در صورت امکان مصداقی بفرمایید
[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

بنت الحسین;673959 نوشت:
سلام در مورد طرز صحیح پوشش مادرانی که دارای پسر می باشندچند سوال مطرح است:
1-پسر بجه ها معمولااز چه سنی ممیز می شوند؟
لطفا در صورت امکان مصداقی بفرمایید

با سلام و عرض ادب

برای دریافت پاسخ سوال اول،نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید.
در پاسخ به سوال دوم،بطور کلی پوشش باید به گونه ای باشد که محرک شهوت نباشد و زمینه ساز گناه نشود و البته تشخیص موضوع برعهده خودتان است.

موفق و موید باشید

سلام مرجع تقلید من مقام معظم رهبری هستند
درواقع علت طرح این سوال این است که یکی از دوستانم که همسرشان روحانی هستند وپسرپنج ساله دارندبه ایشان اجازه پوشیدن لباس استین کوتاه نمی دهند
البته سوالم از منظر روانشناسی بود
در هر صورت ممنون از پاسخ تون

بنت الحسین;675812 نوشت:
سلام مرجع تقلید من مقام معظم رهبری هستند
درواقع علت طرح این سوال این است که یکی از دوستانم که همسرشان روحانی هستند وپسرپنج ساله دارندبه ایشان اجازه پوشیدن لباس استین کوتاه نمی دهند
البته سوالم از منظر روانشناسی بود
در هر صورت ممنون از پاسخ تون

با سلام و عرض ادب

استفتای زیر از نظر مقام معظم رهبری وجود دارد:
آيا زن بايد بدن و موي خود را از بچة مميز نابالغ بپوشاند؟ بسمه تعالی. اگر بچه مميز به مرحله ای رسيده که نگاه کردن به او يا نگاه او به زن موجب تهييج شهوت می شود نگاه به او جايز نيست و بايد خود را نزد او بپوشاند.

پایگاه اطلاع رسانی پاسخ به سوالات جامعه الزهرا(سلام الله علیها) به آدرس:
http://pbs.jz.ac.ir/ViewPasokh4.aspx?id=1045

این فتاوا برای نا محرم نیست؟
یعنی نباید فرقی بین محرم و نامحرم باشه؟
این رفتارا باعث نمیشه بنیان خانواده به سمت بی اعتمادی بره؟و بچه ها از همون اول با این حقیقت روبرو باشن که مادرت هم ممکنه باعث تهیج قوای شهوانی بشه؟؟؟
یه موقع بچه به موی سر مادر نگاه میکنه وهیچ حسی بهش دست نمیده چون مادرشه وبچه از همون اول فهمیده که مادر با هر ظاهری باز مادره!!!ولی یه موقع مادر خودش با رفتارش مثلا پوشاندن مو به بچه این طور وانمود کنه که موی سرمن ممکنه تورو !!!!!
اینا درست نیست به نظر من
حدو مرز مشخصه که پوشش چطور باشه
ولی نه اینطور که همون چیزی که نامحرم بکنه مادر که محرم هست هم باید بکنه!!

مریم السادات;676590 نوشت:
این رفتارا باعث نمیشه بنیان خانواده به سمت بی اعتمادی بره؟و بچه ها از همون اول با این حقیقت روبرو باشن که مادرت هم ممکنه باعث تهیج قوای شهوانی بشه؟؟؟
یه موقع بچه به موی سر مادر نگاه میکنه وهیچ حسی بهش دست نمیده چون مادرشه وبچه از همون اول فهمیده که مادر با هر ظاهری باز مادره!!!ولی یه موقع مادر خودش با رفتارش مثلا پوشاندن مو به بچه این طور وانمود کنه که موی سرمن ممکنه تورو !!!!!
اینا درست نیست به نظر من

برای بچه نا محرمه

[="Times New Roman"][="Black"]

مریم السادات;676590 نوشت:
اینا درست نیست به نظر من

من فکر میکنم انسان ها در این بحث سه دسته هستند..
.
1- کسانی که اصلا هیچی رو رعایت نمی کنند و واسه برخیشون بچه شون مشکل ساز میشه..
.
2- کسانی که فقط به دنبال این هستند که یه وقت مشکلی پیش نیاد و تا حدود مناسب و متعادل رعایت می کنند..
.
3- کسانی که به زمین و زمان شک دارند و بچه رو با مادر تو خونه تنها نمی زارند و لباس کامل و بدون آرایش و بوسیدن دست مادر از روی دستکش و این چیزها..
.
گروه 1 گاهی به مشکل می خورند . گروه دو بعید هست که به مشکل بخورند . گروه سه انسان های بیمار و روانی تحویل جامعه می دهند..همونی که شما اشاره کردین..[/]

پوششون کامل باشه بهتر هست و به نفع خانواده ( دامن بلند و لباس استین بلند و روسری)
1.اولا که مادر الگوی فرزندان و بخصوص دختران هست
من مادرانی میشناسم که در خانه هیچ موردی رو رعایت نمی کنند و دختران هم ولگرد بار امده اند
2.این مورد هم ربطی به بی اعتمادی و فلان نداره = یعنی این پوشش جزئی از مادر هست

بنت الحسین;673959 نوشت:

سلام.
در احكام اسلامي و نظر فقهی مشهور ، حد پوشش واجب براي محارم جنس موافق يا مخالف ، عورتين است البته به شرط عدم ريبه و تلذذ و خوف فساد اما مراجع عظام تقلید بعضا احتياط را در جنس مخالف ، پوشش حد متعارف مي دانند مانند :

مسأله 2084ـ مرد و زنى كه باهم محرمند (مانند خواهر و برادر) مى توانند به بدن يكديگر به آن مقدار كه در ميان محارم معمول است نگاه كنند و در غير آن احتياط آن است كه نگاه نكنند.(رساله آيت الله مكارم )
و برخي نيز علاوه بر عورتين ، احتياط را در ترك نگاه به بين ناف و زانو مي دانند (رساله آيت الله خوئي،صافي)

با روشن شدن حكم مسئله مي توان اينگونه بيان كرد:

در بين محارم بزرگسال (كه مي توانند تكليف را رعايت كنند) تا زماني كه معاشرت معمولي باشد بدون ترس از افتادن در حرام و فساد و لذت جويي (براي خود يا طرف مقابل) ، همين حد پوشش از نظر شرعی كافي است گرچه هميشه احتياط و رعایت جنبه های اخلاقی مسئله خصوصا در اين امور نيكوست .

اما در بين محارم خردسال و براي جلوگيري از بلوغ زودرس و تبعات آن ، علماي اخلاق و روانشناسان به حد متعارف پوشش در منزل و عدم استفاده از لباس هاي بدن نما توصيه مي كنند که ان شاء الله اساتید بیشتر توضیح خواهند فرمود.

[="Arial"][="Blue"]از همه دوستان شرکت کننده ممنونم
یک نکته هست که همین پسرپنج شش ساله نسبت به بقیه خانم ها حساسه
یعنی اگر دست یا قسمتی از گردن خانمی بازباشه دقت می کنه در حالی که من به بقیه پسر بچه های هم سن وسالش توجه کردم این میزان از دقت وحساسیت رو ندارندبه طوری که همسرم می گوید پیش او حجاب کامل داشته باشم
سوال اینجاست که ذات این بچه اینجوریه یا رفتار پدر مادرش باعث این مساله شده؟
قطعا وقتی انسان رواز چیزی منع کنید نسبت به اون موضوع ولع بیشتری پیدا می کند
[/]

[h=2]پوشش مادر و تأثیرآن در فرزندان[/h] از نظر حكم شرعی، واجب نیست مادر همه ی اعضای بدن خود را از فرزندان خودش بپوشاند. بنابراین باز بودن سر و گردن، دست ها و پاها و ساق پا اشكالی ندارد.3

امّا از نظر تربیتی باید بگوییم كودك به راحتی رفتار و صدای مادر را تشخیص می‎دهد و آن را دنبال می‎كند. رفتار مادر برایش كاملاً آشناست و حافظه‎اش مملو از خاطراتی از این رفتارها است؛ كودك از رفتار و شكل آن ها عكس برداری و در حافظه ی خود ذخیره می‎كند.
پایه‎های اساسی رشد شخصیت كودكان و نوجوانان از طریق تقلید نهاده می‎شود و این شیوه ی تقلید هم از راه شنیداری و هم از طریق بصری حاصل می‎شود. تقلید و الگوپذیری از ویژگی‌های دوران كودكی است. كودك هر آن چه را كه ببیند، براساس تقلید می‎پذیرد و مطابق آن ها عمل می‎كند، بدون این كه از خوبی و بدی آن اطلاع داشته باشد. چشم و گوش كودك، چون دریچه‎ای باز است و ذهن كودك مانند دوربین عكاسی است كه هر چه می‎بیند در آن منعكس و ثبت می‎شود.4
بنابراین رفتار مادر تأثیر فراوانی بر روی كودكان دارد. آن ها نمی‎توانند در كارهای شان هدف‎گیری درستی داشته باشند، لذا تمام توجه‎اش به پدر و مادر و اطرافیان است، اعمال و حركات آن ها را مشاهده می‎نمایند و از آنان تقلید می‎كنند. 5
این امر در مورد پوشش نیز صدق می کند. اگر مادر همیشه با پوشش مناسب در مقابل فرزندان خود ظاهر شده باشد؛ كودك هم سعی می‎كند همان پوشش را از مادر تقلید كند و در دوران نوجوانی كه نوبت به انتخاب می‎رسد، سعی می‎كند با مادر همانندسازی كند و همان شیوه ی مادر را برای خود انتخاب كند.

بعضی از والدین تصور می‎كنند بچه‎ها چیزی نمی‎فهمند لذا با پوشش نامناسب در مقابل فرزندان خود ظاهر می‎شوند. غافل از این كه كودك آن چه را می‎بیند، در حافظه ی خود ضبط كرده، روزی نمونه ی آن را از خود بروز خواهد داد

امام باقر (علیه السلام) در این مورد می‌فرمایند: «بپرهیزید از این كه در حالی عمل زناشوئی را انجام دهید كه كودكی بتواند شما را ببیند و وضعیت شما را توصیف كند.» 6
در حدیثی امام صادق(علیه السلام) می‎فرماید: «در حالی كه كودكی در خانه هست نباید مرد با همسرش جمع شود چون دیدن این منظره به وسیله ی كودك باعث می‎شود كه كودك در بزرگ سالی زناكار شود.» 7
پوشش اطرافیان در بلوغ زودرس کودک نقش مهمی دارد. كودكی كه قبل از سن نوجوانی هر روز با بدن نیمه عریان مادر و خواهر مواجه است، زمینه ی تحریك جنسی در او سریع‎تر و زیادتر می شود و باعث ظهور زودرس علائم بلوغ جنسی می گردد. هم چنین پوشش‎های نامناسب والدین در مقابل فرزندان، حیاء و عفت را در دید و منظر آن ها كم اهمیت جلوه می دهد. بنابراین لازم است مادر قبل از پنج سالگی در مقابل كودكان پوشش مناسب داشته باشد تا تصویری كه در ذهن كودك از مادر باقی می‎ماند، تصویری زیبا و آراسته باشد و الگوی مناسبی از پوشش در ذهن كودك نقش ببندد.

سرباز عشق;676664 نوشت:
پوششون کامل باشه بهتر هست و به نفع خانواده ( دامن بلند و لباس استین بلند و روسری)
1.اولا که مادر الگوی فرزندان و بخصوص دختران هست
من مادرانی میشناسم که در خانه هیچ موردی رو رعایت نمی کنند و دختران هم ولگرد بار امده اند
2.این مورد هم ربطی به بی اعتمادی و فلان نداره = یعنی این پوشش جزئی از مادر هست

سلام و عرض ادب...

ببخشید منظورتون اینه که مادر جلو پسرش، روسری سرش کنه؟

[="Times New Roman"][="Black"]

سرباز عشق;676664 نوشت:

پسرها به جز حس عشق و عاطفه هیچ حسی نسبت به مادراشون ندارند..
.
اونهایی هم که به مشکل می خورند انگشت شمار هستند..
.
ولی داره اینجوری جا میفته که همه مشکل دارند به جز چند نفر..
.
به نظرم پسر بره یه خونه واسه خودش اجاره کنه تا به گناه نیفته..[/]

سرباز عشق;676664 نوشت:

هرچیزی اندازه خودش رو داره

پسری که الان میره تو کوچه و خیابون، نگم بدون روسری ولی تقریبا خانم هایی رو می بینه که بهتر بود همون روسری رو هم نداشتن، اگه مادرش بخواد تو خونه روسری سر کنه و کارهای افراطی دیگه معلومه که چه ذهنیتی پیدا می کنه

معلومه که می تونه یکی از مشکلاتی که بوجود میاد این باشه که ذهنیتش بره به سمتی که پس مادر من از همه بیشتر بهم نامحرمه و ...

یا اینکه اینجوری تصور کنه که زیبایی فقط مخصوص خانمای بیرون خونست و ... و بعد برای ازدواجش کلی مشکلات متنوع بوجود بیاد

اگه پدر و مادری از اول مراقب رفتارهای توی خونشون باشن، و مهر و محبتشون بهم به اندازه ی متعارف (نه اینکه بدون هیچ توجهی هرکاری می خوان بکنن، نه اینکه مثل 2 تا نامحرم باشن) باشه، و نوع پوشش مادر هم نه خیلی باز باشه نه تا این حد بسته، کمترین مشکل برای بچه بوجود میاد

هر افراط و تفریطی نتیجه ی عکس میده، یعنی خدا نعوذبالله نمی دونست این چیزا رو که برای محارم فقط بعضی نقاط رو حرام کرده و بقیه رو اگر خوف افتادن به گناه بود؟!

من نمی گم فقط اون قسمتا رو بپوشونن ولی حجاب بیش از حد هم نتیجه ای شاید به مراتب بدتر از مادر بدون پوشش داشته باشه

سرباز عشق;676664 نوشت:

روسری؟؟؟
کلمه ی روسری در فتوایی آمده است؟
اگر آمده مرا از اشتباه در آورید لطفا.
یکی نیست به خانم های توی خیابان بگه لطفا روسری سرشون کنند.

سرباز عشق;676664 نوشت:
.این مورد هم ربطی به بی اعتمادی و فلان نداره = یعنی این پوشش جزئی از مادر هست

سلام خدمت سرکار خانم سرباز عشق
لطفا پاسخ بفرمایید

این پوشش جزئی از مادر هست؟
مادر شما توی خونه روسری دارند؟
چند تا از مادرها توی خونه روسری دارند؟
میشه بچه هاشونو به ما نشون بدید. دوست داریم ببینیمشون.

[="Navy"]سلام

همون چیزی که در تلوزیون نشون داده میشه خانم ها در خونه همینطوری باشن خیلی عالیه بنظرم!
[/]

من که نفهمیدم روسری و آستین بلند توی خونه رو جدی میگید یا دارید شوخی میکنید Fool

[="Arial"][="Blue"]خب به فرض که من به عنوان مادر در خانه روسری پوشیدم ودامن ولباس آستین بلند
این میتونه اثر مثبتی در روان پسر من داشته باشه؟
یا یک نوع خود آزاری محسوب میشه؟
با فرض مثال فرق میان محرم ونا محرم در چیست؟
[/]

[="Arial"][="Blue"]

.: ترنج :.;677308 نوشت:
من که نفهمیدم روسری و آستین بلند توی خونه رو جدی میگید یا دارید شوخی میکنید :|

سلام دوست عزیز
خیر شوخی نیست در صفحه قبل هم گفتم که کارهای یکی از دوستانم باعث طرح این سوال شده
ایشون پسر شش ساله دارنددر مورد حجاب خیلی به خودشون سخت می گیرند
من با بعضی افکارشون موافق نیستم ومی خواستم با دوستان مشورت کنم
[/]

فتوایی که کارشناس گفت مربوط به ممیز نا محرم بود
تازه شرط تهییج شهوت برای ممیز گذاشته بودن
اگه برید به لینکی که ارجاع دادن میفهمید
من نمیفهمم این بحثا برای چیه ؟
واقعا دوست دارید یه ایرادی به اسلام بگیرید و بعدش تفسیر های خودتونو بکنید ؟ عادت بدی شده ها ....
در صورتی كه پسر بچه ممیز محرم باشد پوشیدن عورتین برای خانمها لازم است.
 امام، اراكى، فاضل، گلپایگانی و مكارم: عروه، (ستروساتر)، قبل از مسئله 1
یعنی فقط پوشیدن عورتین کافیه
کارشناس محترم لطفا سوال ها رو با دقت بخونید و فتوای مربوط به سوال رو جواب بدید تا این همه ناراحتی به وجود نیاد

و همچنین سوال کننده محترم
سوال شما اخلاقیه تا فقهی
از لحاظ فقهی پوشاندن عورتین کافیه
اما از لحاظ اخلاقی سوال باید جایی دیگه پرسیده بشه نه اینجا که مربوط به احکامه Fool

سلام
بزرگوار من کلاسهای خانم همیز شرکت کردم و این مبحث جزء مباحث اصلی ایشون است که زیاد از طرف شاگردان مورد بحث و سوال قرار گرفت و با مصداق قرآن و روایت پاسخ داده اند.
سن تمیز و ممیز برای دختر و پسر سن 4 سالگی است.یعنی این سنی است که خوب و بد را تشخیص میدهد و شما بالای جلوی یک پسر بچخ 4 ساله حجاب کنیدوحجاب به چه معنی یعنی پوشاندن سر با لباس معمول خونه.که وقتی لباس معمول خونه را توضیح بدهم همون سوال دوم شما خواهد شد.توی این سن تمیز دختر بچه نباید توسط نامحرم بوسیده بشه و روی پای نامحرم نشانده بشه.روایتی از امام رضا(ع) نقل کردن که گفتن دختری از فرزندان اصحاب وارد مجلس اصحاب شدن و توسط اصحاب بوسیده شد، به اما رسیدن امام پرسیدن دختر چند ساله است که میگن 5.امام میفرمایند دختر برو و کنار پدرت بشین.
یک نکته دیگه درمورد سن تمیز دخترو پسر اینه که دیگه نباید عورتش توسط هیچ کس حتی پدر و مادر رویت بشه.
در مورد لباس در خونه.جلوی بچه در سن تمییز و بزرگتر.طبق آیه قرآن تفسیری عنوان شد که در سوره نور داریم که 3 بار در روز لباسهایتان را کم کنید و غیر از اون زمانها لباستون کم نباشه.به شکا ریز میشه گفت بلوزی که استین تا روی بازو داشته باشه.دامن که 1 وجب از مچ کوتاهتر باشه.شلواری که خیلی تنگ و بدن نما نباشه.یقه ای که سینه پیدا نباشه.

در مورد این که دید این پسر به بقیه حساسه من اینطوری توجیح میکنم که ذات بشر میخاهد که ببینه.اما پدر و مادرش نباید بگذارند که ببینه، خوب بچه تا حالا محافظت شده و باید از این به بعد هم محافظت بشه.من برام جای سواله خانمی که اینقدر رعایت میکنه چطور بچه اش را توی مجالسی که خانمها حجاب ندارن میاره؟!!؟؟ پسر 5 ساله حجاب کامل نمیخاهد و میشه مثلا یک مجلس دعای زنونه بردش اما عروسی نه.

سلام

قـال رسول االله - صـّلی االله علیه و آله - : ... لِلْابنِ و الأخِ ما فوقَ الـَّدرعِ و لِغَیْرِ ذي مَحرمٍ اَربَعـة اثوابٍ: دِرعٌ و حمارٌ و جلْبابٌ و إزارٌ.

رسول خـدا (صـلّی االله علیه و آله) : زن در پیش برادر و پسر خود اگر یـک پیراهن بپوشـد که تـا زانوان یا ساق پاي او مسـتور باشد کافی است
ولی در نزد نامحرمان، زن باید چهار لباس داشـته باشد: پیراهن، روسري یا مقنعه، چادر و شلوار.

«تفسیر نورالثقلین، ج 3، ص 624»

یه نفری;677237 نوشت:
نوشته اصلی توسط سرباز عشق
پوششون کامل باشه بهتر هست و به نفع خانواده ( دامن بلند و لباس استین بلند و روسری)روسری؟؟؟
کلمه ی روسری در فتوایی آمده است؟
اگر آمده مرا از اشتباه در آورید لطفا.
یکی نیست به خانم های توی خیابان بگه لطفا روسری سرشون کنند.

نوشته اصلی توسط سرباز عشق
.این مورد هم ربطی به بی اعتمادی و فلان نداره = یعنی این پوشش جزئی از مادر هستسلام خدمت سرکار خانم سرباز عشق
لطفا پاسخ بفرمایید

این پوشش جزئی از مادر هست؟
مادر شما توی خونه روسری دارند؟
چند تا از مادرها توی خونه روسری دارند؟
میشه بچه هاشونو به ما نشون بدید. دوست داریم ببینیمشون.

یاس133;677197 نوشت:
سلام و عرض ادب...

ببخشید منظورتون اینه که مادر جلو پسرش، روسری سرش کنه؟

Im_Masoud.Freeman;677208 نوشت:
پسرها به جز حس عشق و عاطفه هیچ حسی نسبت به مادراشون ندارند..
.
اونهایی هم که به مشکل می خورند انگشت شمار هستند..
.
ولی داره اینجوری جا میفته که همه مشکل دارند به جز چند نفر..
.
به نظرم پسر بره یه خونه واسه خودش اجاره کنه تا به گناه نیفته..

╮∩╭(︶︿︶)╮∩╭ ñ¡ªz;677217 نوشت:
هرچیزی اندازه خودش رو داره

پسری که الان میره تو کوچه و خیابون، نگم بدون روسری ولی تقریبا خانم هایی رو می بینه که بهتر بود همون روسری رو هم نداشتن، اگه مادرش بخواد تو خونه روسری سر کنه و کارهای افراطی دیگه معلومه که چه ذهنیتی پیدا می کنه

معلومه که می تونه یکی از مشکلاتی که بوجود میاد این باشه که ذهنیتش بره به سمتی که پس مادر من از همه بیشتر بهم نامحرمه و ...

یا اینکه اینجوری تصور کنه که زیبایی فقط مخصوص خانمای بیرون خونست و ... و بعد برای ازدواجش کلی مشکلات متنوع بوجود بیاد

اگه پدر و مادری از اول مراقب رفتارهای توی خونشون باشن، و مهر و محبتشون بهم به اندازه ی متعارف (نه اینکه بدون هیچ توجهی هرکاری می خوان بکنن، نه اینکه مثل 2 تا نامحرم باشن) باشه، و نوع پوشش مادر هم نه خیلی باز باشه نه تا این حد بسته، کمترین مشکل برای بچه بوجود میاد

هر افراط و تفریطی نتیجه ی عکس میده، یعنی خدا نعوذبالله نمی دونست این چیزا رو که برای محارم فقط بعضی نقاط رو حرام کرده و بقیه رو اگر خوف افتادن به گناه بود؟!

من نمی گم فقط اون قسمتا رو بپوشونن ولی حجاب بیش از حد هم نتیجه ای شاید به مراتب بدتر از مادر بدون پوشش داشته باشه

سلام

این قضیه اسمش افراط نیست و فرهنگ اسلامی و دینی ماست
در ضمن خانواده هایی میشناسم که خواهر و مادر پوشش کامل در خانه دارند
اولادها بسیار محترم و صالح تربیت شده اند .
و نکته دیگه هم اینکه همه چی برای تربیت کودک باید از خانه شروع شود .
پس اینکه خواهر و مادر در خانه با پوشش کامل و روسری باشند هیچ مشکل ذهنی و غیره بوجود نمیاره و بسیار هم برای تربیت اولاد سازنده هست .
و جو خانواده هم بسیار زیبا میشه
و اینکه این پوشش جزئی از مادر هست یعنی اینکه مادر اصلا با روسری شناخته میشه .
بر عکس این میشه که مثلا پدر با روسری باشه ؟ قبول میکنید چنین چیزی ؟

سرباز عشق;677793 نوشت:
سلام

پس اینکه خواهر و مادر در خانه با پوشش کامل و روسری باشند هیچ مشکل ذهنی و غیره بوجود نمیاره و بسیار هم برای تربیت اولاد سازنده هست .
و جو خانواده هم بسیار زیبا میش
ه

خیلی مسخره و بی معنیه که مادر جلوی پسرش روسری سرش کنه!!

خواهشا این چیزارو جای دیگه نگید بهمون میخندن!!!

من نمیدونم شما خانومید یا اقا

ولی اگه آقایید، احساس میکنم خیلی افراطی دارید صحبت میکنید و نظرتونو میگید
حتی اگه خانوم هم باشید، واقعا بی معنی و مضحکه که مادر جلوی پسرش که پاره تنشه، روسری سرش کنه!!!!!

پسری رو که با دیدن موی سر مادرش، تحریک بشه بایستی اونو تیکه تیکه کرد...

سرباز عشق;677793 نوشت:
سلام

سلام مجددو عرض ادب

به ترتیب شروع میکنم

اگه اسمش تفریط نیست پس چیه؟! کجای اسلام اومده که مادری که بچه هاشو به دنیا اورده ،جلوشون روسری سرش کنه؟!!

خانواده هایی که اینکارو میکنن برای ما حجت نیستن و افراطی برخورد میکنن با این قضیه(مثل قضیه پوشیه برای خانوما که هیچ جای اسلام نیومده که زنای مسلمون پوشیه بزنن حالا بعضیا دوست دارن که به خودشون مربوطه)

باهاتون موافقم که همه چی از خونه شروع میشه

الان به نظر شما اونایی که مادر و خواهراشوئن تو خوونه روسری سرشون نیست و با آستین کوتاه جلوی پسر یا برادرش هست، ذهنیت برای اون پسر بوجود میاره؟!

اون پسرو باید دار زد که با دیدن موی سر خواهرش یا مادرش از راه به در بره

بله روسری جزیی از پوشش مادر هست اما نه برا محارمش!!

جمله آخرتون بی معنیه و جوابی نداره...

مگه آقایون تو شهر شما روسری سرشون میزارن؟!!

یاس133;677815 نوشت:
سلام و عرض ادب

ببخشید قصد جسارت و بی ادبی ندارم

ولی خیلی مسخره و بی معنیه که مادر جلوی پسرش روسری سرش کنه!!

خواهشا این چیزارو جای دیگه نگید بهمون میخندن!!!

من نمیدونم شما خانومید یا اقا

ولی اگه آقایید، احساس میکنم خیلی افراطی دارید صحبت میکنید و نظرتونو میگید
حتی اگه خانوم هم باشید، واقعا بی معنی و مضحکه که مادر جلوی پسرش که پاره تنشه، روسری سرش کنه!!!!!

مجددا تکرار میکنم که قصد جسارت نداشتم فقط نظرمو گفتم

پسری رو که با دیدن موی سر مادرش، تحریک بشه بایستی اونو تیکه تیکه کرد...

عذر میخوام ولی حرفاتون اصلا قابل هضم نیست

مادر روسری سرش میکنه چون این یک هنجار بهتر است .
با روسری کردن در خانه هم هیچی ازش کم نمیشه
ما باید سعی کنیم همیشه به بهترین شیوه عمل کنیم تا نتایجی عالی تری داشته باشیم .
اینجاهم اگر مادر خانه پوشش کامل باشه نتایج مثبتی در پی خواهد داشت .
پس مادر اگر روسری سرش کرد دلیل بر این نیست که پسرش قصد بدی داره
مادر نقشش ایجاب میکنه که مادر باشه نه غیره !
در فرهنگ ایرانی اسلامی هم مادر رو با پوشش خاصی میشناسیم .
روسری ، دامن و ..

یاس133;677821 نوشت:
سلام مجددو عرض ادب

به ترتیب شروع میکنم

اگه اسمش تفریط نیست پس چیه؟! کجای اسلام اومده که مادری که بچه هاشو به دنیا اورده ،جلوشون روسری سرش کنه؟!!

خانواده هایی که اینکارو میکنن برای ما حجت نیستن و افراطی برخورد میکنن با این قضیه(مثل قضیه پوشیه برای خانوما که هیچ جای اسلام نیومده که زنای مسلمون پوشیه بزنن حالا بعضیا دوست دارن که به خودشون مربوطه)

باهاتون موافقم که همه چی از خونه شروع میشه

الان به نظر شما اونایی که مادر و خواهراشوئن تو خوونه روسری سرشون نیست و با آستین کوتاه جلوی پسر یا برادرش هست، ذهنیت برای اون پسر بوجود میاره؟!

اون پسرو باید دار زد که با دین موی سر خواهرش یا مادرش از راه به در بره

بله روسری جزیی از پوشش مادر هست اما نه برا محارمش!!

جمله آخرتون بی معنیه و جوابی نداره...

مگه آقایون تو شهر شما روسری سرشون میزارن؟!!

رفتار شما هم از نظر بنده افراط هست که مثلا دوس دارید مادرتون در خانه بدون پوشش تردد کند

یاس133;677821 نوشت:

در قران دعوت به حجاب خانم ها شده است ( بصورت کلی )
من سوالی دارم :
کجای دین اسلام امده است که مادر بدون پوشش در خانه قدم بزند ؟ شما حدیثی چیزی بیارید (ایه ) تا قانع کننده باشه

سرباز عشق;677793 نوشت:
سلام

سلام
فتوا را نفرمودید؟ دوباره سوال میکنم:فتوایی داریم ؟

سرباز عشق;677793 نوشت:
سلام

فرهنگ اسلامی و دینی ماست؟!!!!!!!!
حدیثی داریم؟

اگر داریم ،خوشحال میشم ،بدانم.
سرباز عشق;677793 نوشت:

مطمئن باشید که شما فقط از بیرون به آنها نگاه کرده اید که به نظرتان محترم و صالح آمده اند.
شناخت مشکلات روانشناختی آدمها،چیزی نیست که به این راحتی ممکن باشد و حتی در جلسات روانکاوی هم جلسات متعدد و طولانی می طلبد.
سرباز عشق;677793 نوشت:

این یک جمله است که اصلا در اینجا کاربرد ندارد.
تصور کنید بچه ای را که همیشه مادرشو با روسری دیده. حالا سه سالشه.با مادر میره بیرون.چه جوری به خانم های بیرون نگاه میکنه؟موهای سرشونو میبینه نمی پرسه این چیه؟مادر باید بهش بگه عزیزم چیزی نیست. الان تموم میشه.اینا یه چیز خطر ناک است .نگاه نکن .گناه داره . خدا خوشش نمیاد.اصلا تو نباید اینا رو بدونی .یه موقع تحریک میشی .
حالا میخواد بره مهد کودک. همون روز اول ،چشم مادر رو دور می بینه و برای فهمیدن تفاوت جنس موهای پسر و دختر،موهای همکلاسی شو می خوره به نظرم.
توی نه سالگی هم میگه من زن میخوام.

بس کنید تو رو خدا . دیگه حوصله ی شوخی ندارم.

سرباز عشق;677793 نوشت:

حالا چرا شما رفتید سرِ برعکسش؟!!!
مگر هر چیزی یا باید خودش درست باشد یا برعکسش؟
اصل حرف از خود سرکار بود.

سرباز عشق;677846 نوشت:
من سوالی دارم :
کجای دین اسلام امده است که مادر بدون پوشش در خانه قدم بزند ؟ شما حدیثی چیزی بیارید (ایه ) تا قانع کننده باشه

بدون پوشش؟
چرا بدون پوشش؟
این یک موضوع فطری است که انسان تمایل به پوشش دارد.
منتها شما پوشش را مترادف روسری میدانید؟

[="Arial"][="Blue"]

مسیحا;677428 نوشت:
در مورد این که دید این پسر به بقیه حساسه من اینطوری توجیح میکنم که ذات بشر میخاهد که ببینه.اما پدر و مادرش نباید بگذارند که ببینه، خوب بچه تا حالا محافظت شده و باید از این به بعد هم محافظت بشه.من برام جای سواله خانمی که اینقدر رعایت میکنه چطور بچه اش را توی مجالسی که خانمها حجاب ندارن میاره؟!!؟؟ پسر 5 ساله حجاب کامل نمیخاهد و میشه مثلا یک مجلس دعای زنونه بردش اما عروسی نه.
سلام دوست عزیز ممنون از نظرات بسیار خوبتون
یک بار که به مجلس زنانه آمده بود یک دفعه جلوی چشمش را گرفت وبه مادرش گفت مامان من نگاه نمی کنم
سوال من دقیقا این است که سخت گیری ها وبکن نکن های افراطی این بچه را اینقدر حساس کرده یا همه بچه ها اینطورند؟
[/]

[="Arial"][="Blue"]

سرباز عشق;677835 نوشت:
مادر روسری سرش میکنه چون این یک هنجار بهتر است .
با روسری کردن در خانه هم هیچی ازش کم نمیشه
ما باید سعی کنیم همیشه به بهترین شیوه عمل کنیم تا نتایجی عالی تری داشته باشیم .
اینجاهم اگر مادر خانه پوشش کامل باشه نتایج مثبتی در پی خواهد داشت .
پس مادر اگر روسری سرش کرد دلیل بر این نیست که پسرش قصد بدی داره
مادر نقشش ایجاب میکنه که مادر باشه نه غیره !
در فرهنگ ایرانی اسلامی هم مادر رو با پوشش خاصی میشناسیم .
روسری ، دامن و ..

عرض سلام وادب
اگر بحث اخلاقی روسری رو کنار بگذاریم به نظرتون یه کم سخت نیست برای من مادر
به نظر من پسر ها نسبت به محارم معمولابه گناه نمی افتند مگر اینکه رفتار یا پوشش غیر عادی از آنها ببیند
البته عقیده شما محترم هست
[/]

سرباز عشق;677837 نوشت:
رفتار شما هم از نظر بنده افراط هست که مثلا دوس دارید مادرتون در خانه بدون پوشش تردد کند

سلام

شبتون بخیر

منظورتون از پوشش چیه؟ اگه منظورتون روسری هست

بله...

چون خیلی مسخره هست که مادری که بچشو به دنیا میاره اونو بغل میکنه و میبوستش جلوش روسری سرش کنه!!!

این نظر من نیست صرفا، خیلیا اینو میگن...

موفق باشید

سرباز عشق;677846 نوشت:
من سوالی دارم :

اگه منظورتون از پوشش لباس هست نه صرفا روسری من کی گفتم که مادر و خواهر بایستی بدون پوشش در منزل باشند؟!!

حرفا میزنیدا!!

منظورم فقط روسری هست که خیلی خیلی خیلی خیلی مسخره و مضحکه که مادر جلو پسرش روسری سرش باشه!!!

همین سخت گیریها و افراط بازیای افراد مثلا مذهبی بعدها کار دستشون میده

التماس دعا...

[=arial]تکرار میکنم پسری که مادرشو به چشم یه نامحرم ببینه بایستی دار زد و تیکه تیکه کرد...

اینطور که بوش میاد، دو روز دیگه فتوا میدن که دست دادن پدر شوهر با عروسش حرامه!! شاید پدر شوهر به گناه بیفته!!

یه سوال...

تو قضیه کربلا (اگه اشتباه نکنم) حضرت زینب سلام الله علیها خطاب به امام حسین علیه السلام فرمودن اگه نامحرم اینجا نبود کبودیهای تنمو نشونت میدادم داداش

این موضوع رو چطور تفسیر میکنید سرباز عشق؟

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

بابا بخدا مام تو خانواده های مذهبی بزرگ شدیم، ولی تا حالا ندیده بودیم مادری جلو پسرش روسری سر کنه

یعنی اصلا هیچ توجیح عقلانی نداره

کامل بودن هرچیزی رو باید به نسبت همون چیز سنجید

بنظر من کامل بودن پوشش در خانواده اصلا با روسری معنی پیدا نمی کنه از اینجا به بعدش دیگه میشه افراط

اصلا این یه جنبه قضیه هست

مثلا زنی که همیشه تو خونه روسری سرشه، پدر اون خانواده دل نداره؟ همش باید زنش رو با روسری ببینه؟ مگه اینکه پسرشون خواب باشه یا مثلا بگه پسرم نیا تو اتاق من یه دقیقه روسریم رو بردارم بابات موام رو ببینه؟:Nishkhand:

البته من نمی دونم شاید واقعا تو خانواده ای این چیزا هست وگرنه اصلا مطرح نمی شد، ولی واقعا تو این دور و زمونه این چیزا معنی کامل افراط رو میده

زن بیرون روسری و چادر و بدون آرایش و ... که خب عقل و شرع حکم می کنه که باید اینجوری باشه

ولی تو خونه باید به بهترین شکل بگرده ولی با رعایت تمام مسائل

لطفا دلیل عقلی و فطری برای این قضیه بیان کنید، یه روایتی حدیثی، سخن بزرگانی چیزی...

به نظرم این حد پوشیدگی چادر و چاقچور تو خونه بدترین تاثیر رو داره
تمامی ایت الله تا اونجا که من میدونم به جز پوشاندن عورتین یا در حد فاصلی در این حد نگاه به بدن محرم موردی نداره
الانم من تا این سنم با لباس های باز اعم از تاپ و شلوارک باز گشتم هیچ موردی نبوده
محرم بودن فقط یه نسبت خونی نیست یه باور میشه تو خود فرد که حتی خارجی ها هم با هر دین و مللی80%به یقین میتونم بگم روابط با محارم به شدت تو ذهن و باور جامعشون مذموم و بد تلقی میشه چون هیچقوت به اون فرد با اون دید نگاه نمیکنند در هر شرایطی کسی که به محارم خودش چشم داشته باشه به نظرم منحرف ترین و کثیف ترینه یا حتی فکر ه اینکه پسر میتونه با دیدن خواهر و مادر خودش به فکر بیفته
به هرحال هرخانمی حس نگاه بد یا مورد دار رو تشخیص میده با باز ترین لباس ها هم بری جلوی محارمت هیچوقت این حسو نداری
این روسری و ...به نظرم افراطه وگرنه که خدا محرمیت رو نیمذاشت فقط زن و شوهر محرم هم بودن
این رفتار ذهن اون بچه رو مریض بار میاره الان تی وی ایرانم حتی فیلم کره ای دوران کهنش!که هیچ موردی نداره و میشه گفت جز پوشیده ترین لباس هاست سرشونم لخته تو خیابون عملا خانما سرشون هیچی نیست تا کی دست رو چشم بچه گرفت؟بعدشم بچه بزرگ شه اون بچه حتما فکر بد میکنه که اونا به من شک داشتند و تازه میره تو فکر که یعنی اندام و مو و شکل خواهر و مادر من چطوره؟

یاس133;677976 نوشت:
تکرار میکنم پسری که مادرشو به چشم یه نامحرم ببینه بایستی دار زد و تیکه تیکه کرد...

ما در مورد هنجار عالی صحبت میکنیم و تمام احتمالات رو در نظر میگیریم

یعنی چی مادر تو خونه روسری و چادر سرش کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!همین نظرا رو میدین که میگن اسلام فلان و بهمانه!‏
اصلا اگر قرار بود مادر و خواهر تو خونه روسری و چادر سرشون کنن دیگه کلمه ای به عنوان محارم در دین نمیومد! میگیم نامحرم دقت کنید! نا+محرم=یعنی کسانی هستند که محرمند! و بقیه محرم نیستند!
یعنی وهابی ها هم اینجوری فکر نمیکنند!!!!!!!
از پیامبر و امامان مومن تر نشید خواهشا ‏،‏ برای خودتون بده

به نظر من این بستگی به سنت های یه خونواده داره
مثلا کسی که تو یه روستا زندگی میکنه همواره همین مدلی که بیرون هست داخل هم میباشد چرا که یه چیز کاملا طبیعی در عرف اون مجموعه ی کوچیک هست
در صورتیکه شما برین به یه جامعه ای دیگه تو شهری پر از رونق دقیقا عکس اون رو ببینین
محیط تربیتی یک شخص از همون بچگی وجود داره
مثلا یکی مامانش از همون روز اول میاد خیلی راحت لباس میپوشه
و یکی دیگه نه از همون ابتدا با حجاب هست
ولی یه عده ای که تا یه سنی یه مدل و بعد اون یه مدل....
این باعث بدبینی بین افراد خانواده و دوری فرزند از مادر میشه....
چرا که قبلا مثلا با تاپ شلوارک بوده یهویی با رسیدن پسرش به 18 سال میاد با روسری و کت دامن بلند میشینه
همین حجاب میشه یه پرده که فاصله میندازه و مثل یه سد عمل میکنه..... و بدترین کارها هست....

با سلام خدمت دوستان

از نظر من بايد حد اعتدال و ميانه روي رعايت بشه وقتي كه دين ما اينقدر روي خانواده تاكيد داره براي همينه و اصولا اگه از جنبه روانشناسي هم نگاه كنيم به اين نتيجه ميرسيم كه لازمه كه توي خانواده هم جنس مادر باشه و هم جنس پدر و يكي از دلايلش هم همين مبحثيه كه مطرح شد.
به عنوان نمونه اگه مادر بيش از حد پوشيده باشه بچه احساس نياز به ديدن جنس مخالف ميكنه و اگه بيش از حد باز باشه حد و حدود و حيا بين مادر و بچه ميريزه كه من هر دو مورد رو باهاشون صحبت كردم و نتايجش رو ديدم و لذا به نظر من بايد حد اعتدال و ميانه روي رعايت بشه.

:Gol:خلاصه به نظر من خير الامور اوسطها
:Gol:

[="Arial"][="Blue"]به نظر من هم پوشیدن روسری خیلی ضروری نیست ولی رفتارپدر ومادر پیش بچه ها چه پسر چه دختر باید کنترل شده باشه بچه ها یه دوره ای خیلی حساس می شوند
ممنون از همه دوستان ولی من جواب سوالم رو نگرفتم
لطفا از بحث روسری بیایید بیرون
[/]

بنت الحسین;678996 نوشت:
به نظر من هم پوشیدن روسری خیلی ضروری نیست ولی رفتارپدر ومادر پیش بچه ها چه پسر چه دختر باید کنترل شده باشه بچه ها یه دوره ای خیلی حساس می شوند

سلام
بنظر من باید روسری هم داشته باشن و پیرهن های محلی تنشون کنن! ....... البته شلوار گشاد کُردی هم پاشون کنن که دیگه خیلی عالی میشه !!:khandeh!:

من توی خونمون اگه سر مادر خواهرم روسری نباشه اصلا نمی تونم غذا بخورم!

پرنس کوچولو;679010 نوشت:
من توی خونمون اگه سر مادر خواهرم روسری نباشه اصلا نمی تونم غذا بخورم!

چرا؟ میتونین دلیلتون رو بگین....

بلا;679030 نوشت:
چرا؟ میتونین دلیلتون رو بگین....

سلام
اینو خب گفته بودم قبلا شما ندیدین حتما

[SPOILER]راستش من هر چند وقت یکبار کله شون و ماشین چهار میزنم که حجابشون و خوب حفظ کنن!:Khandidan!:

[/SPOILER]

پرنس کوچولو;679049 نوشت:
راستش من هر چند وقت یکبار کله شون و ماشین چهار میزنم که حجابشون و خوب حفظ کنن!

اصلا شوخیشم اشکال داره:Narahat:

سرباز عشق;677837 نوشت:

چی کی دوست داره مادرش تو خونه بدون پوشش تردد کنه؟
الان ما اینجاییم تا نوع پوشش مامانمو انتخاب کنیم ؟! خنده داره .. اینو که باید خودش انتخاب کنه

بلا;679051 نوشت:
اصلا شوخیشم اشکال داره

خب جواب این سوال مشخص هست دیگه

موی زن ها موقع غذا خوردن باید پوشیده باشه چون خوردن موی زن اگر به صورت اتفاقی در غذا باشه خدای نکرده زخم معده میاره!

[SPOILER]اون ماشین کردن هم منظورم این بود...راست راستی که ماشین دو نمیزنم که گفتن حالا!
[/SPOILER]

موضوع قفل شده است