جلوگیری از بروز غریزه ی جنسی در نوجوانان

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جلوگیری از بروز غریزه ی جنسی در نوجوانان

سلام،بنده یه مدته که توی یه مدرسه معلم هستم،بعد توی این مدرسه،معلما و مشاوراش درمورد مدارس دیگه حرفای خیلی بدی میزنن که مثلا دوتا پسربچه توی فلان مدرسه فلان کار رو کردن و یا ... و خیلی هم روی این مدرسه حساس هستند ولی نمی دونن چه طوری جلوی این چیزها رو بگیرن،دیگه ته فکرشون اینه که جلسات مشاوره برای بچه ها بذارن
خواستم بدونم که برای نوجوونا چه راهکاری هست؟چون که تا جایی که من شنیدم فراگیر شده و دختر و پسر هم نداره یعنی توی هر دوجنس وجود داره این مشکل
شما راهکاری دارید؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

amirabdi;673483 نوشت:
سلام،بنده یه مدته که توی یه مدرسه معلم هستم،بعد توی این مدرسه،معلما و مشاوراش درمورد مدارس دیگه حرفای خیلی بدی میزنن که مثلا دوتا پسربچه توی فلان مدرسه فلان کار رو کردن و یا ... و خیلی هم روی این مدرسه حساس هستند ولی نمی دونن چه طوری جلوی این چیزها رو بگیرن،دیگه ته فکرشون اینه که جلسات مشاوره برای بچه ها بذارن
خواستم بدونم که برای نوجوونا چه راهکاری هست؟چون که تا جایی که من شنیدم فراگیر شده و دختر و پسر هم نداره یعنی توی هر دوجنس وجود داره این مشکل
شما راهکاری دارید؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
از اینکه به این موضوع بسیار مهم توجه دارید و درصدد اقدامی سنجیده و راهنمایی صحیحی می باشید بسیار متشکرم.
غریزه جنسی امری خدادادی می باشد و نبود آن باعث مشکلات فراوانی می شود لذا توجه داشته باشد که بروز آن اشکالی ندارد تنها باید در مسیر صحیح هدایت شود و قدرت کنترل این غریزه را تا زمان فراهم شدن شرایط در آنها ایجاد کرد.لذا برای این کار به نکات زیر توجه نمایید:

1. اولین کار ایجاد رفاقت و دوستی صحیح بین معلم و دانش آموزان می باشد که بخاطر روحیاتی که دانش آموزان در این سن دارند از خانواده خود فاصله پیدا می کنند و گرایش عمیقی به معلمین متخصص پیدا می کنند و به شدت از آنان الگو گیری دارند لذا در ابتدا ضمن انتخاب معلمین صالح و متدین زمینه الگو گیری صحیح را برای آنان فراهم آورید.
  2. ضمن مطالعه در زمینه ویژگیهای نوجوانان برخورد خود را با آنان اصلاح نمایید.
  3. با ایحاد رابطه صحیح و صمیمی فضا را به نحو شایسته در جهت طرح سوالات و پاسخ به آنها فراهم آورید.
  4. آنها به سمت فضاها و مکانهای مذهبی همچون مساجد ، مراسم دعاها و مناجاتها همچون دعای کمیل و...،مزار شهداء،زیارت اهل قبور و...راهنمایی نمایید رفتن آنها به این مکانها مخصوصا مساجد، سبب ایجاد فضایی معنوی برای جلوگیری از گناه می شود.لذا این نکته بسیار مهم می باشد .
  5. بسیاری از گناهان به خاطر جو حاکم و دوستان نامناسب صورت می پذیرد لذا با انتخاب و معرفی دوستان مناسب و راهنمایی برای رفتن مداوم به مکانهای مذهبی و فعالیت در آنجا زمینه را برای انجام ندادن گناه و حرکت در مسیر درست فراهم آورید. دوستان همفکر سبب می شوند که همدیگر را در طی کردن مسیر درست تقویت نمایند و لذا در این مسیر پایدار و مستحکم می شوند
  6. بسیاری از رفتار و اعمال ما بخاطر غلبه احساس می باشد که با رعایت دستور فوق احساسات نوجوانان به سمت تصمیم درست هدایت می شود.
  7. لحظات شادی آفرین و به یاد ماندنی که مرتبط با امور دینی است برای آنها فراهم آورید.
  8. از مشاورین متدین و متخصص در جهت پاسخگویی به سوالات آنها و رفع مشکلات آنها استفاده نمایید.
  9. تشویق به توبه و توسل به اهل بیت را مد نظر داشته باشید.
  10. سعی کنید که آنها ارتباط معنوی خود را با خدای مهربون حفظ نمایند.
  11. خانواده آنها را شناسایی کرده و با توجه به شرایط هر نفر نسبت به او اقدامات لازم را انجام دهید.
  12. و...
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام

قوی ترین راه فقط روزه گرفتن و کنترل غذاست .... والاسلام

*شیوا*;675019 نوشت:
والاسلام
:moteajeb:
منظورشون والسلام بود....:khandeh!:

تاپیک جلوگیری از غریزه جنسی در نوجوانان...

غریزه جنسی واسه بچه پولداراست ما مشکلات مالی داریم عاقا ماااااالی :Ghamgin: :Nishkhand:

[=comic sans ms]نه اینکه ما آدم خیلی منظمی باشیم ... نَه ...
امّا
برای اینکه بشه این غریزه رو مهار کرد ... پایبند بودن بودن به یه برنامه منظم کولاک میکنه ...
اصلاً کُلاً نظم تو هر مرحله ای کمک میکنه ...

اکثر این کار هایی که گفتید رو انجام دادم،شاید باورتون نشه ولی با تک تک شون رفیقیم و همه ش میبریمشون اردو و ... ولی وقتی با ما هستن خوب ن،وقتی با ما نیستن...
به خانواده هاشون هم تک تک خیلی تذکر دادیم ولی اکثرشون میگن که برو بابا مگه توی عصر پیامبر زندگی میکنیم و جوونا باید آزاد باشن و ...
اکثرا هم وقتی برنامه ی مذهبی میذاریم،اگه اختیاری باشه که نمیان،اگرم اجباری باشه میرن یه گوشه از نمازخونه میخوابن،نمیتونیم هم اجبارشون کنیم چون میترسیم که زده بشن از مذهب...
و اینکه کلی هم براشون جلسات مذهبی و مشاوره و ... گذاشتیم و از بدی های غرایز جنسی و خوبی های ائمه و ... گفتیم و به معلم دینی و قرآن شون گفتیم که روی این موضوع ها خیلی تمرکز کنن
البته اینم بگم که بچه ی خوب و مذهبی هم داریم ولی بچه ی بد هم خیلی داریم(نصف-نصف تقسیم شدن)
خواهرم هم که توی یه مدرسه ی دخترونه معلم المپیاده خیلی حرفای بدی میزنه از مدرسه شون
تازه اینا مثلا مدارس برتر کشور هستن!ترس من اینه که وقتی مدارس برتر وضع شون اینه،بقیه ی مدارس چه وضعی دارن

فقط از خدا میخوایم ظهور آقا رو برسون چقدر بیچاره شدیم وای بر ما .

[=comic sans ms]وقتی که از هفت سالگی به بعد ... بچه رو رها کنند و اجازه بدهتد که هر کاری رو که دل اش می خواد انجام بده ...

وقتی والدین تو این سنین حساس خیلی موارد رو رعایت نمی کنند ... وقتی تلاش خاصی برای تربیت فرزند انجام نمیشه ... (خیلی خیلی کم به رشد سالم روح و روان فرزندمون فکر میکنیم)

وضعیت ما این میشه که الان با اون مواجه هستیم ...

شما فرض کن 16 سال پیش که ما دبستان بودیم این وضعیت ناراحت کننده در اون دوران و زمان وجود داشت الان که دیگه جای خودش داره ... :Sham:

تو هر دورانی یه جور هوای مسموم منتقل میشه، ریشه یه چیزه ولی ابزارهاش جدیدتر شده ... یه زمانی با فیلم های ویدیویی مسموم و الان هم با تبلیغات و فیلم های آلوده ماهواره و استفاده ناجور از اینترنت و انیمه های داغون و افتضاحی ساخته میشه و چیزی جز فساد همراه اون ها نیست و ...

واقعاً آدم نمی دونه فریاد بزنه ... هوار بزنه ... چی کارکنه!

اونی که خواب هست رو میشه بیدار کرد ولی اونی که خودش رو به خواب زده رو نمیشه................

تو کلاس ما هم همین مشکل هست اونم خییییلی .
همه ی بچه ها که نه ولی خیلیا شون با چشم بد به معلم های مرد نگاه می کنند وبه خصوص اون دو تا معلمی که جوون ترن.بچه ها ی دبیرستانی بیشتر این مشکل رو دارن و در مدارس عادی و غیر دولتی هم حتی من خودم چند بار دیدم پسر ها با موتور میان و...
خلاصه این که هم دختر و هم پسر بی شرم تر شده اند.

[=courier new]یا علی

نه عزیز پولدارا هم تو این مملکت نمیتونن کاری کنن فک نکن ازین خبراست الان پدرم من گفته باید از 32 سالگی به بعد ازدواج کنی

سلام
خدا نسخه این مشکل را در قرآن آورده!
مشکل این است که ما و اولیا و معلمان به راه های قرآن هنوز ایمان نیاوردیم و شفا وحل مشکلات جامعه را از مسیری غیر از قرآن میخواهیم دنبال کنیم!

خدا در قرآن میفرماید:
................
سوره مبارکه نساء آیه 28.
یرید الله ان یخفف عنکم وخلق الانسان ضعیفا
خدا مى‌خواهد بر شما آسان گيرد، و آدمى ناتوان آفريده شده است
...................
سوره مبارکه ق آیه 16.
ولقد خلقنا الانسان ونعلم ما توسوس به نفسه ونحن اقرب الیه من حبل الورید
و همانا ما انسان را آفريديم، و مى‌دانيم كه نفس او چه وسوسه‌اى به او مى‌كند، و ما از رشته رگ‌ها به او نزديك‌تريم
......................

مگر میشود وقتی خدا مشکل ضعیف النفس بودن انسان را میداند و اعلام میکند که میدانم چه چیزی هایی اون رو وسوسه میکند ، بعد هیچ راهی در قرآن که خدا ادعا میکند شفای مومنان است قرار نداده باشد؟

این آیه را همه مان میدانیم و بسیار شنیده ایم:
......................
سوره مبارکه عنكبوت آیه 45.
اتل ما اوحی الیک من الکتاب واقم الصلاة ان الصلاة تنهی عن الفحشاء والمنکر ولذکر الله اکبر والله یعلم ما تصنعون
آنچه از كتاب به سوى تو وحى شده بخوان و نماز را برپا دار، كه نماز [آدمى را] از زشتكارى و ناشايست باز مى‌دارد، و قطعا ياد خدا مهم‌تر است. و خدا مى‌داند چه مى‌كنيد
..................

اما مشکل این است که افراد را دعوت به نماز میکنیم اما میبینیم باز هم دنبال شهوات روانند !!!!!!!

بله مشکل از نماز و این دستور نیست
مشکل آنجاست که خداوند میفرماید نماز را بپا دارید و زکات بپردازید!

بپا داشتن نماز چیست؟
۱ . اول وقت خوانده شود
۲. به جماعت خوانده شود
۳. با حضور قلب خوانده شود
۴. برگزار کنندگان نماز کمک به مستمندان و محتاجان را فراموش نکنند. حداقل مقداری انفاق در برنامه زندگیشان باشد
...................
حال اگر شما کسی را به اقامه نماز با شرایط آن دعوت نمائید و آن اقامه نماز را برنامه همیشگی او قرار دهید خدا تضمین کرده که آن نماز از فحشا و منکر جلوگیری خواهد کرد!
....................
به نظر من ابتدا دانش آموزان را باید به مسجد رفتن دعوت کرد و آنها را با نماز جماعت آشتی داد
بصورتی که نماز صبح در مسجد و نماز ظهر در مدرسه و نماز مغرب و عشا در مسجد حتما خوانده شود
سپس آنها را به حضور قلب در نماز دعوت نمود
و در آخر فرهنگ انفاق ولو مختصر و کمک به دیگران را به آنها آموزش داد.

خدا تضمین کرده که اگر شخصی این کار را بکند من او را از پلیدی ها بیمه میکنم
پس فقط اقامه نماز باشرایطش جواب کافی این مساله خواهد بود و نمیخواهد مسائل جنسی و امثال آن طی مشاوره برای دانش آموزان تشریح شود مثل سند ۲۰۳۰!

خیلی از نوجوان های بسیجی را دیدم که علی الظاهر مسجدی اند اما باز حرف های نامربوط و زشت میزنند ،چون دقت کردم دیدم آنها فقط نماز مغرب به مسجد می آیند اون هم به نیت رفیق بازی!

amirabdi;675102 نوشت:
اکثر این کار هایی که گفتید رو انجام دادم

سلام.

این کارهایی که انجام دادین خوبه. اما یه مشکلی داره که تا درستش نکنید، نتیجه نمیگیرید.

شما سعی دارید اون چیزی که فکر میکنید درسته رو به دانش آموز ها انتقال بدید، اما دانش آموزها در درستیش با شما توافق ندارند، چطور انتظار دارید چیزی که قبول ندارند رو ازتون بپذیرند؟

یه زمانی ذهن ها و فکرهای ساده رو میشد با ترساندن کنترل کرد، اما ذهن بچه های امروزی قوی تر و پیچیده تر از اونیه که با این ترفندهای عصر حجری تحت تاثیر قرار بگیرند.

شما باید اون چیزی که اونا فکر میکنند درسته رو بهشون بدید تا قبول کنند و به شما و دوستی واقعیه شما اعتماد کنند، بعد آرام و آرام هدایتشون کنید. من اینکارو کردم. جواب میده. مطمئن باشید.

amirabdi;675102 نوشت:
البته اینم بگم که بچه ی خوب و مذهبی هم داریم ولی بچه ی بد هم خیلی داریم(نصف-نصف تقسیم شدن)
سلام خیلی بدم اومد که این دو واژه ی خوب و مذهبی رو در مورد بچه ها کنار هم گذاشتید . انگار که در کودک و نوجوان هم ، خوب برابر با مذهبی است . بچه ی بد هم که وجود خارجی نداره و حاصل توهم شماست.
اما در مورد سوالتان باید بگویم که اولا یک معلم می تواند بگوید به من چه؟ من موظفم که مثلا زبان انگلیسی به دانش آموز یاد بدهم و به زندگی خودم بپردازم. این را فراموش نکنید که در وهله ی اول بایستی به فرزند یا فرزندان خود بپردازید . این نشه که بچه های مردم در اولویت باشند تا بچه های خودتان. و در مورد فرزندان خودتان بدانید که بهترین راه پیشگیری است. (همچنین در مورد بقیه.) اما بایستی بدانیم که بالاخره در حد خودمان در مورد بقیه هم مسئولیت داریم. به نظر من مهمترین راه تعامل با خانواده هاست . اگر خانواده ها با شما همراهی نکنند فکر نمی کنم کاری از پیش ببرید. به نظر من بایستی با خانواده ها صحبت کنید و برنامه هایی بریزید تا اولا بچه ها سرگرم بشوند . توصیه کنید که کلاس های متنوع بچه ها را بفرستند. کلاس هایی که بچه ها علاقه داشته باشند البته . با بچه ها وقت بگذرانند. ثانیا بیش از حد تاکید بر کنکور لعنتی نداشته باشید و بچه ها را در ترس از کنکور قرار ندید. ثالثا می توان به نحوی تبلت ، کامپیوتر ، گوشی بچه ها را کنترل کرد. برای پدر و مادرها توصیه کنید که با متخصصین رایانه مشورت کنند. احتمالا آن ها تا حدی می توانند پدر و مادر ها را در کنترل کردن بچه یاری کنند . البته گرفتن گوشی از بچه توی این دوره فکر کنم امکان ناپذیره. خلاصه هوشیاری پدر و مادرها بسیار مهمه. یکی از مهمترین مواردی هم که نوجوانان را به سمت انحرافات جنسی می کشاند ، افسردگی آن هاست که معمولا ناشی از افسردگی خانواده ها است . معمولا به راحتی قابل تشخیص نیست این افسردگی ها. به نظر من توصیه کنید همه و همه یک دور پیش روانشناس بروند. چه آن ها که فکر می کنند مشکل دارند و چه آن ها که فکر می کنند مشکل ندارند.اما مهمترین کار مدرسه به نظر من دو چیز است: 1- هوشیار کردن والدین به طور مداوم و هشدار دادن به آنان 2- گوشی را در مدرسه ممنوع کنید.
amirabdi;675102 نوشت:
به خانواده هاشون هم تک تک خیلی تذکر دادیم ولی اکثرشون میگن که برو بابا مگه توی عصر پیامبر زندگی میکنیم و جوونا باید آزاد باشن و ..
در این موارد که باید گفت خانه از پای بست ویران است .
یک کتابی هم خارج بحث بهتان معرفی کنم که برای کسانی که به نحوی با آموزش و پرورش سر و کار دارند لازمه. کتاب (رهایی بخش یا سلطه) دکتر بیژن عبدالکریمی انتشارات نقد فرهنگ

دوستان این تاپیک مال سه سال پیشه،دیگه متاسفانه نصیحت هاتون کمکی نمیکنن

ولی از اونجایی که باعث شد بعد از چند وقت یه سر به انجمن بزنم گفتم حداقل یه آپدیتی از وضعیت اعضای اون دوره بدم

تمام (99 درصد) اون بچه هایی که گفتم با نمره ها و رتبه های عالی تر از عالی ولی تنفر شدید از دین و مذهب (و همینطور حکومت!) و علاقه ی زیاد به هرچیزی که حرام هست فارق التحصیل شدند و هم اکنون در شریف و تهران و امیرکبیر در تلاش برای کسب علم ( نمره و رزومه ی خوب جهت اپلای کردن به دانشگاه های معتبر کانادا و انگلیس) هستند

معلم های اون دوره همه یا اپلای کردند رفتن خارج یا اینکه معلمی خرجشون رو نداد و رفتن سراغ شغل های دیگه، حجم زیادی شون با مدرک دکترا کار پیدا نکردند رفتن راننده آژانس شدند و بقیه هم با هزار بدبختی و پارتی و رو به همه جا انداختن یه شغلی پیدا کردن که البته درآمدشون هنوز از همکارای راننده تاکسی شون کمتره (البته تعدادی هم به دلایل مختلف از جمله افسردگی یا معتاد شدند و در کمپ ترک اعتیاد به سر میبرند و یا که در یه تجمع اعتراضی شرکت کردند و در فشافویه و قرچک به سر میبرند)

تو پرانتز بگم که این گروه از معلم ها و شاگرد های مثلا نخبه، قرار بود که آینده ی این مملکت رو بسازند

ختم کلام اینکه، اگه میخواید یه چالش تبدیل به بحران نشه، همون اول سعی کنید باهاش مقابله کنید نه اینکه صورت مسئله رو پاک کنید;)

سلام برادر.

چرا تو زمین دشمن بازی میکنید؟
بحران یعنی چی؟ مگه نمیدونین تو ایران حرف از بحران بزنی سایه تو با تیر میزنن؟ مملکت امام زمان و بحران؟
اینها فقط یکسری مسائل سطحی و کوچیکه که به حول و قوه الهی حل خواهد شد.

این دانشجو ها و اساتید نخبه هم که میگید، اگه واقعا نخبه بودن، باید به راه انحراف کشیده نمیشدند، نخبگی یعنی با بصیرت بودن، حالا مهم نیست که شاخص بصیرت چیه، همین لفظش کفایت میکنه.
شما عظمت مقاومت مردم ایران رو ببین، حالا یه چند تا جوان بی بصیرت که در دانشگاه های بی صیرت تر تحصیل میکنن به انحراف کشیده شدن، واقعا چه اهمیتی داره؟

باهوش تر و ریزبین تر و دقیق تر و نکته سنج تر و متفکرتر بودن این نخبه ها هم هیچ تاثیری بر مسیر انتخابیشون نداره، اونایی هم که معتاد شدن از ضعف اراده خودشون بوده و اصلا حقشونه که در فلاکت زندگی کنن با این اراده شون!

شما میدونید افسر اسرائیلی کلاهش پاره شد از بس از سر برداشت دوباره گذاشت رو سرش؟ نمیدونید که! میدونید؟ نه نمیدونید! بعد شما از بحران صحبت میکنید؟ خون شهدا این مملکت و حکومتش رو بیمه کرده، همونطور که خون شهدای بدر و احد حکومت به حق پیامبر (ص) رو بیمه کرده بود!!!!

موضوع قفل شده است