جمع بندی توبه و راهکار های شیطان برای ترغیب انسان به گناه

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
توبه و راهکار های شیطان برای ترغیب انسان به گناه

من متن زیر رو از سایت 40 توبه کپی کردم ...
میخوام بدونم این مطالب تا چه حد صحت داره و میتونیم ازش بهره بگیریم.

متن:

میدونم با خوندن عنوان پست کمی تعجب کردید ولی باید به خدمتتون عرض کنم که شیطان علاوه بر پدر سوخته گری بسیار موجوده حروم لقمه ای هم هست!!! در ادامه بهتون ثابت میکنم که با چه کسی شما روبه رو هستید!!!
یادتون نره.شیطان همیشه هست باید ادبش کرد و مدیریتش کرد..یاد بگیر هر کاری رو خواستی بکنی قبلش از خودت بپرسی : امام زمانم خوشش میاد؟
متن زیرو بخونید و ترفندهای گول زدن شیطان رو یاد بگیرید.بعد یه مدت یه اتفاق جالبی میوفته و احساس میکنید که این بدنتون دستتون امانته و باید ازش مراقبت کنید
ببینید شما با شیطان طرفید نه با عمو گل باقالی!! خیلی زرنگ و باهوشه و دقیقاااا از رو به رو میزنه دقیقا!! میزنه تو برجکت!! اما من تموم طرفنداشو براتون رو میکنم…امکان نداره همچین متنی رو جایی پیدا کنید پس خوب به حرفام دل بدید و بیاید دست تو دست هم بذاریم و دهن این ملعون رو آسفالت کنیم!!

شیطان حروم لقمه از چندین روش استفاده میکنه تک تک براتون توضیح میدم

نوستالژی شیطان/

یکی از ترفندای زیرکانه شیطان همینه!!! اقا مثلا یه مدت طولانی از توبه ای که کردی میگذره یا تصمیم گرفتی دور یه کاره بد و گناهتو خط بکشی…بعد از حدود سه هفته یا چهار هفته میاد بهت میگه : عزیزم یادته اون روز اون کارو کردی چقدر حال داد؟ بعد تو جواب میدی: خفه شو گمشو برو از فکرم بیرون!!! بعد میاد بهت میگه : چرا ناراحت میشی عزیزم؟ بهش فکر کن فکر کردن که گناه نداره.تو منو سه هفته شکست دادی…فکر کن…یادته چقدر خوب بود؟ یادته چقدر خوش گذشت؟ یادته عزیزم؟یادته این اهنگه یادته این خیابون چقدر خاطره داشتی…یادته؟
این بیشرف خیلی زرنگه بعد سه هفته میاد گناهاتو برات زیبا جلوه میکنه…یه وقت سنگر خالی نکنیدا!!! خیلی حروم زادست.حواستون جمع باشه
..
.

وسواس فکری/

خدا نکنه که بخوای یه نماز بخونی…خدا نکنه بخوای کاریو برا خدا کنی این ملعون ان چنان وسواس فکری برات درست میکنه که حالت از هر چی عبادتو نمازه بهم میخوره..میاد بهت میگه : وضوت باطله …نمازت باطله..وضویی که گرفتی دستتو درست نشستی…نمازت باطله اخه لباست رنگیه…روزه ای که گرفتی باطله اخه گناه کردی…تو گناه کاری خدا نمازتو قبول نداره..
این آشغال از این طریق شمارو نیستو نابود میکنه…به حرفاش محل سگ هم ندید و راحت از کنارش عبور کنید
..
.
خواب/

این ملعون عوضی تو خواب هم میتونه بیاد…به صورت یه خانوم و یه اقا در میاد و شمارو وسوسه میکنه…بعضی وقت ها به شکل ناموست خواهر یا برادر یا نزدیکانت…این میخواد براتون وسواس فکری درست کنه …بعد که از خواب پا میشی حتما سوره ناس بخون تا این حروم لقمه ازت دور بشه.
وقتی یه مدت دست شیطان رو از زندگیت دور میکنی تموم تلاششو میکنه که تو خواب بهت صدمه بزنه و برات وسواس فکری درست کنه.مواظب باشید…حتی شیطان از سمت مذهبی ها هم بهت حمله میکنه….خواب هایی میبینی که دقیقا نقطه ضعفاته!!! مواظب باشید شیطان داره رو شما کار میکنه
..
.

نا امیدی /

یکی از بهترین قشنگ ترین حرفه ای ترین ناز ترین…بازم بگم؟ یکی از بهترین ترفنداش همینه…میاد کلی بهت موج منفی میده…داغونت میکنه…میگه تو هیچی نیستی..خدا نمیبخشت…تو ضعیفی …تو بدرد نخوری… تو …مواظب باشید این امواج منفی رو از خودتون دور کنید.تو این جور شرایط تموم امواج منفیتونو تو یه کاغذ یاد داشت کنید و خیلی راحت حلش کنید.نذارید این امواج منفی زیاد تو فکرتون باقی بمونه
..
.

کفر گویی/

تا یه اتفاق بد برات تو زندگی میوفته سریع نا امیدت میکنه و میگه کفر بگو!! میگه : دیدی خدا دوست نداره…دیدی امام حسین کمکت نکرد.دیدی اینا همه کشک بود؟..انقدر میاد اینارو بهت میگه که یهویی به خدا گله میکنی و سر خدا داد میزنی…
..
.
ترس/

بی دلیل و بی جهت میترسونت..میگه خدا اون دنیا میندازت جهنم..خدا گناتو نمیبخشه بد بختت میکنه…اگه بمیری پوستتو میکنه…شبا از جن میترسونت.میگه الان که برقا خاموشه جن تو اتاقته میترسونت و راه شیاطینو به زندگیت باز میکنه…یه بسم الله بگو و تموم این افکارو بریز تو چاه مستراب!!!!!!
..
.
وسوسه/

تو یه وقت خواصی که همتونم میدونید کیه یهویی میاد بهت میگه : پیس پیس صدامو میشنوی؟ ببین چقدر خوبه! الان که سرت خلوته برو فلان فیلمو ببین …پیس پیس صدامو میشنوی؟ برو به فلانی اس ام اس بده…نیازتو بر طرف کن…پیس پیس ببین گناه داره بهش زنگ بزن بنده خدا منتظرته…یه اس بهش بده از دلش در بیار…بابا درسته توبه کردی که دیگه بهش اس ندی فقط یه اس بده خبرشو بپرس…
این حروم زاده حروم لقمه حروم ریشه میاد وسوستون میکنه که دوباره برگردید به سمت گناه…خیلی مواظب باشید…یه راهکار دارم..تموم چیزایی که فکر میکنی تورو وسوسه میکنه از خودت دور کن
..
.
یاداوری و خنده بیجا /

این کثافت چون مغروره شمارو مغرور میکنه…به عبادت به زندگی به نگاه به دیگران…مثلا میبینی یکی از تو پایینتره میگه مسخرش کن بخندین یا…مواظب باشید لبچه ها..کسیو مسخره نکنید..این شیطانو خوشحال میکنه
..
.

بیحوصلگی/

وقتی حال نداری و بیحوصله ای میاد بهت میگه : این چه زندگی خاک بر سریه که برات خودت درست کردی؟ اینم شد زندگی؟ نگاه کن ببین دوستات چقدر چقدر پیشرفت کردن…خاک تو سرت با این زندگیت…میاد داغونت میکنه و بیحوصلت میکنه و عین یه تیکه گوشت میوفتی گوشه خونه.
تو این شرایط به شیطان بگید : خفه خفه خفه!! خیلی هم خوشحالم از اینکه دوستام پیشرفت کردن.ایشالله که به هر چی میخوان برسن.امیدوارم به هر چی که ارزوشونه برسن…بگو خدایا شکرت که دوستام پیشرفت کردن..نذار حسادت تو خودت به وجود بیاره این ملعون.

..
.

غده سرطانی عقل /

وقتی یه مدت زماان نسبتا زیادی رو با شیطان گذرونده باشی شیطان بر تو مسلط میشه!!بخاطر همین خیلی خیلی راحت گناهو برات زیبا جلوه میده و تو مثل اب خوردن گناه میکنی…خیلی مواظب باشی.
تنها راه نجات از این مرحله یه توبه چهل روزست….شیطون با لگد پرت میشه بیرون از عقلت و مسیر زندگیت روشن میشه

..
.

فراموشی /

نیت کار خیری داری…نیت کردی مثلا برا امام زمان دعا کنی…نیت کردی کمک کنی…نیت کردی یه دویست تومن بندازی صندوق صدقات نیت کردی ۵ تا صلوات واسه سلامتی امام زمان بفرستی(اگه میشه همین الان بفرستید) نیت میکنی مثلا یه امروزو گناه نکنی…این ملعون میاد خیلی شیکو مجلسی یه کار میکنه که فراموش کنی و کارتو پشت گوش بندازی…
خیلی حواستون باشه!!! این ملعون اگه بمیره نمیزاره شما کار خیر بکنید چون میدونه خدا چقدر پاداش میده…واسه همین بهت یه وحی شیطانی میکنه که مثلا برو تلوزیون ببین فلان برنامه داره یا برو سر وقت اینترنت یا کامپیوتر…
..
.

صبر ایوب شیطان /

بدترین زشت ترین نامرد ترین و وحشتناک ترین حمله شیطان اینه…صبر ایوب شیطان!!! شیطان صبرش زیاده وقتی توبه میکنی و دور یه گناه رو خط میکشی میره یه گوشه از خونه میشینه و صبر میکنه دو هفته بگذره بعد دوباره میاد سر وقتت…بعد که به فکرای شیطانیت میگی نه دوباره میره و ۳ هفته دیگه میاد..بعد که اعصابش خورد میشه هر روز میاد بعد که دید نمیتونه هر ساعت میاد…بعد که دید نمیتونه میره ۱ ماه بعد میاد یه سال بعد و حتی ۵ سال بعد تا لحظه مرگ……
بچه ها تورو خدا مواظب این ترفند شیطان باشید.من خودم تموم تلاشمو دارم میکنم.خیلی این مرحله مهمه خیلی…به روز های پاکیتون هیچوقت مغرور نشید
..
.

نفس

میچسبونه خودشو به نفس لوامه و تورو به سمت بدی ها میکشونه و کاری میکنه که دیگه بعد گناهات عذاب وجدان نمیگیری..
یعنی تو هر بار با گناه کردن رو عذاب وجدانت خاک میریزی و میگی خفه شو!! همینی که میگم!!
بچه ها بعد از چهل روز توبه کردن عذاب وجدانتون بیدار میشه و شما خیلی پیشرفت میکنید…
..
.
زیبا کردن گناهان/

این که دیگه نیاز به توضیح نداره…یه گناهو که خیلی لذت بخش بوده براتو همش میاره جلو چشت و وسوست میکنه
..
.

عکاسی شیطان و نفس/

این یکی از بیهترین روش هاییه که شیطان به کار میبره…این حروم زاده یه دوربین عکاسی دستشه و از گناهایی که میکنی عکس میگیره و وقتی دو یا سه هفته از اون گناهی که کردی میگذره این عکسارو به وسیله قوه تخیلت بهت نشون میده. دقت کردی یه صحنه هیچوقت از تو ذهنت بیرون نمیره؟؟؟؟ این حروم لقمه خیلی این کارش حرفه ایه و هر لحظه از کارات عکس میگیره…نا امیدت میکنه با یه عکس…جالبه که بدونید همه ما بیشتر گناهامون به یادمون میمونه نه کارای خوبمون!!!!!!
واسه مقابله با این ترفند شیطان سعی کنید به کارای خوبتون که انجام دادید فکر کنید تا این اشغال ازتون دور شه
..
.
عصبانیت/

یکی دیگه از ترفندای شیطان همینه که موقع عصبانیت میاد نقطه ضعف طرف مقابلتو بهت گوش زد میکنه و در همین لحظه شیطان به اون طرف مقابلتم نقطه ضعف تورو گوشزد میکنه…یه سوال ؟ از شیطان حروم زاده تر کسی داریم؟ تو این پست خیلی فحش دادم اما دوست دارم یه فحش خواهر مادر همینجا بدم فقط چشماتونو ببندین اگه طاقت ندارین…
..
.
نه!!!!‌فحش نه!! این یکی دیگه از ترفندای شیطانه…هیچوقت فحش ندید..حتی فکرتون!!! آیات شیطانی میشه همین فحش ها…موقع عصبانیت یا وقتی کسی فکرتونو خراب کرد با حرفای چرت و پرت یا تهمت یا …سریع گوشاتونو بگیرین تا نشنوین یا از اون محیط فاصله بگیرید یا ذکر بگید …هر ذکری که دوست دارین .من همیشه میگم لا اله الی الله شما هم بگید.
..
.
شیطان ۲۰۱۴/

شیطان میاد میگه : خدا وجود نداره که…اینا همه دروغه…کی دیده حالا اون دنیارو…بهشت کجا بود بابا.این همه ادم من کجای زندگی خدام…این همه ادم مردن چی شد؟ اصلا برا چی زندم؟
بچـــــــــــــــــــــــــــه ها !! هم خدا هست و هم بهشت جهنم و هم همه چی!! این شیطان ملعون میاد معاد و باور به خدارو براتون میزنه…خیلی مواظب باشید.گول این ترفند شیطانو بخوری خیلی راحت بگم ناراحتم نشو اما بد بخته بد بختی …ولت نمیکنه…بیچارت میکنه …بهه خاک سیاه میکشونت!!
برای مقابله با این ترفند شیطان کتابای خداشناسی هارون یحیی رو مطالعه کنید یا دانلود کنید…خیلی مفیده.دیدتون باز میشه…این حروم زاده به این اروپایی ها گفته ما از نسل میمونیمو از این چرت پرتا…بچه ها گول نخوریدا…بد بختتون میکنه این شیطان..حتما کتابای هارون یحیی بخونید

..
.
منت گذاشتن/

یه کار خیر میکنی با یه تیکه انداختن و منت گذاشتن خرابش میکنی این هم یکی دیگه از ترفنداشه!
..
.
وعده فقر /

میاد بهت میگه کمک نکنی !! تو که پول نداری کمک کنی خودت فقیری کمک نکن بابا.میخوای به به هیئت یا مسجد محلتون یکم کمک کنی میگه ول کن نده!! هستن کسایی که بدن.این پول نون خشک هم نمیشه..نده ول کن..بیخیال شو…پول نداری لباس بخری میخوای به فقیر کمک کنی!!!!!

بچه ها این هم خیلی مهم بود که گفتم.مواظب باشید…هیچکی با کمک کردن در راه خدا فقیر نشده خیالتون راحته راحت..همه دارن سود میکنن
..
.
واجب کردن مستحبات/

یه مدت که توبه میکنی و سعی میکنی با خدا بیشتر باشی همچین کارهای مستحبی مثل ( قران خوندن نماز مستحبی خوندن خوندن دعا ها خوندن کتابای فلسفی خوندن زیارت عاشورا خوندن کمیل و…) انقدر سرتو گرم میکنه که سه تا حالت بد برات به وجود میاره. اولیش اینه که مغرورت میکنه با خودت میگی اره دیگه الان من جام بهشته خوش بحالم دوستم مهدی بد بخته میره جهنم من میرم بهشت یعنی مغرورت میکنه.دومیش اینه که از واجبات میوفتی یعنی نماز صبح خواب میمونی سومیشم که خیلی زیاد دیده شده اینه که ادم حالش از هر چی دینه بعد یه مدت بهم میخوره …دین زده میشی یعنی افراط!!!!!!
..
.
حسادت/

اقا این حروم زاده میاد بهت میگه : بد بخت نشتی خونه که چی؟ بیچاره همه دارن پیشرفت میکنن…به خودت نگاه کن.این چه لباسیه اخه…بی پول بد بخت..هیچی نداری همه ماشین دارن تو نداری…تو یه عنصر بی مصرفی تو اندازه کاسه توالتم ارزش نداری…خاک تو سرت ببین مهدی چه گوشی داره تو گوشیت سادست…خاک بر سرت..
بچه ها این حسادت اصلا خوب نیست…بیچارتون میکنه.بگم چکار کنید؟ یا سعی کنید نبینید یا اگه دید سریع با خودتون بگید : خدایا شکرت دوستام چقدر پیشرفت کردن.خدایا شکرت ایشالله که بازم پیشرفت کنن…برای دوستات دعا کن و از پیشرفتشون خوشحال شو…میدونم سخته ها.اما تمرین کنی انقد دلت سبک میشه…بعد نماز برا دوستات دعا کن حتما تا حسادت ریشش خشک بشه
..
.
بحران/

وقتی یه بحران و یه سختی برات به وجود میاد بهت میگه: نه تو نمیتونی…نه تو نمیتونی این مشکلوو حل کنی…تو ضعیفی تو هیچی نمیفهمی…زنگ بزن از فلانی کمک بگیر…نه تو نمیتونی ترک کنی…نه تو نمیتونی توبه کنی…تو ضعیفی تو خونوادت مقصرن …نه تو نمیتونی از بحران در بیای ..تو نمیتونی چاق شی…تو نمیتونی لاغر شی تو نمیتونی تو ضعیفی…
بچه ها این نمیتونی ها از سمته شیطانه و میتونی از سمت خدا…یه یا علی بگو و با کله برو به سمت مشکلات!!!
..
.
مدیریت نیازها/

مدیریت نیازها: نذار نیازی در تو بوجود بیاد که بعدش نتونی حلش کنی..خودتو تو موقعیت گناه قرار نده که بعدش بگی چرا گناه کردم
..
.

عنوان ها/

زیبا کردن گناهان ..مثل : من با این دختره دوستم اما خب ابجیمه…گناه که نمیکنم دلم پاکه…مانتوم تنگه اما دلم پاکه جلو نامحرم بدنم معلومه اما دلم که پاکه..بابا دلت پاک باشه..نماز نمیخونم اما دلم پاکه..مسجد نساختم اما خب گناهی که نکردم…
مواظب باشید دوستان این ملعون از این کارا زیاد میکنه… مراقبه کنید.اگه نمیدونی مراقبه چیه حتما در گوگل سرچ کنید مراقبه چیست و بخونید.مراقبه یعنی پیشگیری!
..
.
حدس نفس/

خیلی ها هستن دارن نماز میخونن ها اما یهویی یکی میاد واسه کی داری میخونی؟ خدا وجود نداره !!! به این کاره شیطان میگن حدس نفس که یکی از حرفه ای ترین حملاته شیطانه…۴۰ روز طول میکشه که این حدس نفس از ادم دور بشه..مواظب باشید
..
.

غرور کاذب/
اینکه تا یکی پایینتر از خودت میبینی و محل نمیدی یا سلام نمیکنی یا…اینا همه کاره شیطانه.مواظب باشید مغرور نشید.خدا انقده بدش میاد از ادمای مغرور که حد نداره…من خودم حالم بهم میخوره از ادمای مغرور …
..
.
در نماز صبح :
راه کار های شیطان :
۱: یکم دیگه بخوابم پا میشم
۲: تا قبل طلوع افتاب وقت دارم
۳: امروز خستم فردا میخونم حتما
۴: یکی دیگه بخوابم حتما پا میشم
۵: وایستا اذان تموم شه حتما پا میشم
۶: مهمون داری بخواب ..خدا درکت میکنه که نمیتونی مهمون داری…ممکنه مهمونات اذیت بشن

اگه بتونی گول این ترفند های شیطان نخوری بعد چند ماه خوده خدا با الهامات از خواب بیدارت میکنه.خودتم باور نمیکنی اما انکاری یکی سریع قبل اذان بیدارت میکنه…باورت نمیشه که بیدار شدی…کسی که باید تا دیروز هزار تا زنگ کوک میکرد الان راحت از خواب پا میشه
..
.
کنجکاوی/

شیطان بعضی وقت ها به وسیله قوه خیال بهت حمله میکنه و بیخودی تو یه سری از مسایل کنجکاوت میکنه…خیلی خیلی مهمه…مثلا میگه برو در مورد فلان عکس از اینترنت ببین یا فلان فیلم یا فلان…یا برو به فلانی زنگ بزن باهاش دوست شو …یا برو به عشق گذشتت اس بده خبر بگیر یا …
اینا همش کاره این شیطان خبیثه…میخواد گولتون بزنه!!!! یه استغفار کنید و با خودت بگو من قویم من میتونم من شیعه امام علیم و زورم زیاده متوسل شو به اهل بیت.بگو من کم نمیارم.
..
.
شانس و خودم خودم/

تا به یه موفقیتی میرسی با خودت میگی : این من بودم که به اینجا رسیدم خدا کاری نکرد که.اگه من ماشین خریدم خودم کار کردم خدا کجا بود.اینا همش افسانست.کشکه…توکل کردن یعنی چی …اینا همش واسه پیر مرداست!!

بچه ها ما هر چی داریم از خدا داریم.اگه خدا نخواد که ما میمیریم که.مواظب این افکاره شیطانی باشید
..
.
چهار جهت زدن ابلیس/
شیطان کم کم تو کاست میذاره پس فک نکن یهویی میگه مثلا برو زنا کن یا برو دزدی کن!!! نه کم کم گولت میزنه…اینده و گذشتتو هی به یادت میاره که ناراحت و نا امیدت کنه…اگه قراره توبه کنی باید شیطون و راه کاراشو خوب بشناسی
..
.
اولیالله شیطان/
شیطان اولیالله داره!! یعنی بعضی ادما از خود شیطانم بیشتر میرن و میشن اولیا شیطان…هنگام خشم و دعوا شیطان میاد به اون یکی نقطه ضعف اینو میگه و به این طرف نقطه ضعف اونو میگه و بینشون دعوا میندازه…خیلی ها جون خودشونو دادن سر این بحث ها…
اخیش تموم شد بلاخره

..
.
بزرگ کردن معصیت ها و کوچک کردن کار های خوب :
شیطان همش میاد گناهاتو بزرگ جلوه میده و کاری میکنه که کارهای خوبت به چشمت نیاد.مواظب باش اسیر این ترفند شیطان نشی.خودتو دسته کم نگیر و سعی کن تو این جور شرایط کارهای خوبی که به عشق خدا کردیو به خاطر بیاری
..
.
پارازیت :
یه نوع شیطان هست فقط مخصوص مطالعه گذاشته شده.یعنی به محض اینکه میخوای درس بخونی یا رو یه موضوعی تمرکز کنی …یه کاری میکنه که نتونی تمرکز کنی مثلا خاطره ای رو به یادت میاره یا اینکه میگه به فلانی اس بده یا هر کاری که از دستش بر بیاد میکنه که نتونی تمرکز کنی.کارش پارازیت انداختنه
راه کار : سعی کنید با تمرین راه کار های تمرکز این پارازیت هارو کم کنید و محل ندید
..
.
فاجعه در آینده :
بعضی وقت ها شیطان از طریق استرس شرایطی رو برات فراهم میکنه که استرس تموم وجودتو میگیره …و داغونت میکنه وو کاری میکنه که از رحمت خدا نا امید بشی…به طوری که سر درد میگیری و داغون میشی…
راه کار..: سعی کن هر تهدیدی رو به فرصت تبدیل کنی و سرنوشت رو قبول کنی و با یه ذکر لا حول ولله قوه الله بلا از جات پاشی و توکل به خدا کنی و بهش اعتماد کنی.. و به همه اتفاق ها از جنبه مثبت نگاه کنی و مثبت نگر باشی.یه مومن هیچوقت تو بنبست قرار نمیگیره

..
.
سارق زمان :
شیطان زمانتونو ده دقیقه ده دقیقه میدزده مواظب باشید که کارهایی که دارید انجام میدید شمارو از اون مسیر واقعی ادم وا نداره
مدیریت زمانی داشته باشید
..
.
یورش افکار منفی :
یه زمانی که بیکاری و قول و قرارتو با خدا فراموش میکنی یا فراموشم نه…مثلا تازه از خواب بلند میشی هنوز گیجی حالیت نیست یهو شیطان از طریق نفست یه راه کار هایی بهت میده..
یاد بگیر تو لون لحظه سریع به یاد قول و قرارت بیوفتی
..
.

ممنون میشم اگه پیگیری کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

fatemeh2000;673141 نوشت:
میخوام بدونم این مطالب تا چه حد صحت داره و میتونیم ازش بهره بگیریم.

مطالب مذکور برخی از مطالب درست و نادرست است که به این شکل کنار هم چیده شده . برخی از آنها مفاد آیات و روایات است و برخی هیچ مستندی نداره.
توصیه ما این است که سعی کنید معارف دینی رو از کتب معتبر و یا سایت های معتبر مطالعه کنید.

موضوع قفل شده است