جمع بندی ماجرای آیت الله مرعشی نجفی و شعر شهریار؛ حقیقت دارد یا خیر؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ماجرای آیت الله مرعشی نجفی و شعر شهریار؛ حقیقت دارد یا خیر؟

سلام، چند وقت پیش در کتابی داستانی مبنی بر اینکه آیت الله مرعشی نجفی شبی خواب می بینند که در محضر امام علی (ع) هستند و فردی با نام شهریار شعر "علی ای همای رحمت" را خواند. وقتی بیدار شدم خواستم که شهریار را پیش من بیاورند. بعد ابتدای شعر را برای شهریار خواندن و شهریار گفت که بنده همان شبی که شما خواب دیدید این شعر را سرودم.

نکته اینجاست که آیت الله مرعشی نجفی شهریار را نمی شناختند و تا به حال ندیده بودند. سایت های زیادی این داستان را نقل کرده اند که می توانید در لینک زیر آن را مطالعه کنید:

http://jahannews.com/vdcgtw9wzak9q74.rpra.html

سوال اینجاست که بعضی ها گفته اند این داستان ساختگی است و در سایت ها نیز بحث سر این موضوع وجود دارد. میخواستم از شما بپرسم که قضیه چیست؟ آیا این داستان حقیقت دارد و اگر دارد منبع آن را ذکر کنید. اگر هم حقیقت ندارد باید دید که از کجا نشات گرفته و چرا در کتاب های مذهبی ما یک داستان دروغ (و در واقع یک شایعه) وجود دارد.

با تشکر فراوان از شما دوستان و عزیزان

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

x86;672636 نوشت:
سلام، چند وقت پیش در کتابی داستانی مبنی بر اینکه آیت الله مرعشی نجفی شبی خواب می بینند که در محضر امام علی (ع) هستند و فردی با نام شهریار شعر "علی ای همای رحمت" را خواند. وقتی بیدار شدم خواستم که شهریار را پیش من بیاورند. بعد ابتدای شعر را برای شهریار خواندن و شهریار گفت که بنده همان شبی که شما خواب دیدید این شعر را سرودم.
نکته اینجاست که آیت الله مرعشی نجفی شهریار را نمی شناختند و تا به حال ندیده بودند. سایت های زیادی این داستان را نقل کرده اند که می توانید در لینک زیر آن را مطالعه کنید:
http://jahannews.com/vdcgtw9wzak9q74.rpra.html
سوال اینجاست که بعضی ها گفته اند این داستان ساختگی است و در سایت ها نیز بحث سر این موضوع وجود دارد. میخواستم از شما بپرسم که قضیه چیست؟ آیا این داستان حقیقت دارد و اگر دارد منبع آن را ذکر کنید. اگر هم حقیقت ندارد باید دید که از کجا نشات گرفته و چرا در کتاب های مذهبی ما یک داستان دروغ (و در واقع یک شایعه) وجود دارد.

تائید صدق و کذب این موضوع از عهده ما خارج است. در این موضوع منبع موثقی نداریم. هر چند تحقق خارجی این موضوع نیز بعید نیست. به هر حال برای بررسی صحت و سقم این موضوع رو می توانید با فرزند و خانواده ایشان صحبت کنید و سواتان را بپرسید.
بدین منظور می توانید به آدرس قم - خیابان ارم - کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی ـ تولیت کتابخانه، نامه ای نوشته و سوال خود را بپرسید و یا با شماره تلفن ( ‎ ۰۲۵-۳۷۷۴۱۹۷۰) تماس بگیرید.

موضوع قفل شده است