صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: \\\ دامگاه چت /// •• چت و عشق ••

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

\\\ دامگاه چت /// •• چت و عشق ••

سلام به همه دوستان خوب خودم
    اسک دینیهای باصفا

چت و عشق؟؟؟ !!!

مگه ممکنه یکی را که ندیدی و هیچی ازش نمی دونی فقط باهاش چت کردی عاشقش بشی؟

به نظرتون ممکنه؟

از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

2. صلوات ها 33

3.  

نوشته
    156
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1265

سوال:
    سلام، من یه مشکلی با خودم دارم با خودم کنار نمی یام. من عاشق یه نفر شدم که البته هم جنس من نیست و قصدمون ازدواجه. نمی دونم عاشق شدن گناه یا خیر، درسته یا نه؟؟ نمی دونم این عشق باعث خرابی و تباهی آیندم میشه یا نه؟ شاید براتون خنده داره اینکه از چت یه نفر رو انتخاب کردن، ولی من فقط به خاطر پاکیش و ایمانش اون رو میخوام و هیچ ارتباطی غیر از چت با هم نداشتیم که باعث گناه بشه. لطفاً به من کمک کنین، دارم از عذاب وجدان داغون می شم.
    جواب:
    1-

عشق عبارت از دوستي بيش از حد يا چيره گشتن دوستي بر كسي، دل باختگي به محبت چيزي يا كسي است. حس دوست داشتن در نهاد همه انسانها وجود دارد و حس محبت يكي از سرمايه هاي زندگي است. اما آنچه مهم به نظر مي رسد اينكه چگونه اين سرمايه عظيم را بايد خرج كرد.
    گذشته تاريخ نشان داده است كه انسانه در برخورد با حس محبت خود به دو گروه تقسيم مي شوند:
    برخي آنرا در جهت كمال معنوي به كار برده و متوجه وجود حقتعالي مي نمايند. مقدمه اينگونه عشق حقيقي عبارت از معرفة الله و خداشناسي است. چنانكه در حديث قدسي آمده است: من عرفني عشقني هركه مرا شناخت به من عشق ورزيد ) اينگونه عشق سبب رشد و تكامل آدمي است، چنانكه اولياء الهي اينگونه بوده اند.
    اما برخي سرمايه عشق و محبت خود را به سمت و سويي هدايت مي كنند كه نتيجه اي جز اضطراب و استرس و ناهنجاريهاي روحي چيز ديگري به دنبال ندارد و ريشه اينگونه عشقها بعد از مدتي به سردي مي گرايد و ايجاد بحران مي كند.
    قربانيان اينگونه عشقهاي مجازي، بيشتر دختران معصوم و بي گناهي هستند كه با چراغ سبز يك پسر جواني خود را گرفتار اين دام خطرناك ميكنند. غافل از اينكه آن پسر ممكن است با چندين نفر ديگر در يك زمان به عشق و عاشقي مشغول باشد و هركدام را به حرفهاي جذاب فريب دهد و بعد از مدتي راه خود را جدا كرده و انتخابي كاملاً جدا را برگزيند و مشتريان خود را بدون هيچ حساب و كتابي رها نمايد، در اين هنگام اين دختران معصوم و مظلوم كه اسير تندباد هوا و هوس قرار گرفته اند، خود را سر شكسته و به بن بست رسيده مي دانند.

2-

سعي كنيد محك زندگي شما، احساسات محض و بدور از خردورزي نباشد. شما علاوه بر سرمايه عمر گرانبها كه در بحبوحه جواني هستيد، سرمايه عظيم و گرانقدري به نام عفت داريد كه مي توانيد به وسيله آن تا مرز فرشتگان پرواز كنيد. چنانكه پيامبر اكرم (ص) مي فرمايد: كاد ان يكون العفيف ملكا من الملائكه ( نزديك است كه انسان عفيف، فرشته اي از فرشتگان گردد. )
    بنابراين بكوشيد اين سرمايه ارزشمند خود يعني عشق را در صدف عفت به بازار عبوديت و بندگي ببريد و آن را با خداي رحمان و رحيم سودا كنيد كه خريدار اين عشق مقدس، جز خداي متعال كسي نيست. آنگاه لذت محبت و عشق ورزي را تجربه خواهيد كرد.

3-

چت كردن با نامحرم نيز از دامهاي خطرناك شيطاني است كه گاه با لعاب دوستي شروع مي شود. اما مشخص نيست به كدام نا كجا آباد منتهي شود و از نظر شرعي نيز جايز نمي باشد.
    با كمال صداقت و دلسوزي مي گوييم: ارتباط با نامحرم را حتي از طريق چت قطع كنيد و خشنودي خداي مهربان را با رضايت نفس اماره عوض نكنيد، و اين حالت عذاب وجداني كه احساس مي كنيد نداي بيدارگر نفس لوامه است كه خداي متعال نمي خواهد شما از رحمت او دور شويد و دشمن قسم خورده بشريت يعني شيطان را شاد كنيد.
    منبع:http://motagin.blogfa.com/post-142.aspx

5. صلوات ها 27

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

با سلام
    من اینو تو کانون گفتمان قران((اسک قران)) گذاشته بودم و فعلا برای شروع بحث بد نیست که اینجا هم بزارمش

با سلام
    خب بحث عاشق شدن خیلی گستردس و خیلی خطرات در پی داره مخصوصا اگر تو محیطای نا امنی مثل چت و تو اتاقای خصوصی و تنها باشه
    عاشق شدن از راههایی مثل شناخت علایق سلیقه ها و اخلاقیات و معنویات وظاهر و تیپو و..... ...میتونه حاصل شه
    خب از راه چت هم تا حدودی به بعضیا از این شناختا میشه رسید
    مثلا اینکه طرف انسان معتقدی هست و شاید مستحباتم همیشه انجام میده و..
    اما واقعا این شناخت همیشه درسته ؟؟؟
    من که میگم خیلی توش خطا هست و ..
    چون کسی نمیاد از رذایل اخلاقیش صحبت کنه و از ضعفاش صحبت کنه و طرف رو از خودش به نوعی دور کنه...
    تازه اگر کسی واقعا ادم معتقدی باشه هیچ وقت تا اینجا که بخواد هر روز با نامحرم چت کنه ادامه نمیده و...
    امکان داره اوایل طرفین برای یه کار ضروری و کار با هم ارتباط داشته باشن اما به مرور که این ارتباط از ضرورت بیوفته یواش یواش مهر و محبت کاذب بین طرفین ایجاد میشه و به مرور عشق کاذب به وجود میاد و...
    ((من خودم به سفارش یکی از دوستان معنوی و خوب ومورد اعتماد تمام ادلیستای خانومو از یاهوم پاک کردم تا شیطون یکی از راههای نفوذش بسته شه..البته اگر کار واجب و ضروری پیش بیاد از طریق ارشیو مکالمات برای دسترسی به آیدی اقدام میکنم))
    خب اینکه میگن زن و مرد نامحرم تو یه اتاق تنها نشن میتونه به چت هم ارتباط داد..
    وقتی شما 2 نفری((البته با حضور دشمن قسم خورده و منتظر به غفلت شماها))چت میکنید
    به نوعی اولا که به هم عادت میکنید و شاید بعد از مدتی دلتون برای چت کردن با هم تنگ هم بشه
    و به مرور که کمبود محبتای همدیگرو تا حدودی جبران کردید و رابطه 2 نفری شما تبدیل به 3 نفری ((همراه با شیطان منتظر و قسم خورده))
    شد اونوقت محبت خطرناکی بین طرفین به وجود میاد که اگر طرفین مجرد باشن عاشق هم میشن و ...
    اما خدای نکرده اگر متاهل باشن حتی اگر کی از اونها اونموقع هست که باید منتظر از هم پاشیده شدن یه خانواده و قهر خدای مهربون و جشن پیروزی شیطون برای حماقت بعضی از ((اشرف مخلوقات))باشیم
    پس برای اینکه عشقای مجازی و بی پایه وسست ایجاد نشه حتما ارتباط با نامحرم رو به هر وسیله((چت پیام عمومی خصوصی اس ام اس یاهو الفور ای و...))حتما تا حد ضرورت قطع کنید و نگذارید که خدای مهربونمون قهرش بگیره و شیطون هی بهمون بگه دیدید ارزش سجده نداشتید>؟؟؟
    البته من یکی از رفیقام از طریق یکی از رومای مذهبی عاشق خانومی شد و چون ادم معتقدی بودن سریع با خانواده هاشون مشورت کردن و اونا رو در جریان گذاشتن و با این بصیرت و آینده نگری جلوی کار و فعالیت شیطون رو گرفتن و یه تو دهنی محکم به شیطون ودسیسه هاش زدند و..
    پس اگر فکر میکنید طرف عاشقتونه بگید به خانوادش بگه و همه رو در جریان بزاره و اگر دیدید که طرف میگه نه هنوز زوده و صلاح نیست و ایجاد مفسده میکنه و اینجور کلاه شرعی ها بدونید که طرف به احتمال خیلی زیاد شما رو برای ارضا شدن حس کمبود محبتش میخواد نه بیشتر!!!
    وگرنه یا اینکه اصلا چت نمیکنه با نامحرم و در صورت مشاهده سماجت با یه برخورد تند طرف رو از خودش دور میکنه یا اینکه واقعا به فکر ازدواج و شناخته بیشتره که از راه درستش میره وبه نظر من دختری که خیلی راحت از طریق چت پا به پای نامحرم جلو میره و عشق بازیه مجازی می کنه اصلا دختر مذهبی نیست مگر اینکه همون اول حس عاشقی و تشکیل محبت بخواد تا تصمیمش در مورد خبر دادن به خانواده ها رو بدونه و...
    التماس دعا و خدا نگهدارتون
    یا علی(ع)

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=20888

7. صلوات ها 24

علاقه
    ایمان ، اخلاق ، عمل ، امر به معروف و نهی از منکر
    نوشته
    1,947
    حضور
    3 روز 22 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    75
    صلوات
    10621

نقل قول نوشته اصلی توسط گل نرگس نمایش پست ها
    اسک دینیهای باصفا

چت و عشق؟؟؟ !!!

به نظرتون ممکنه؟

سلام ، خب الان تو جامعه برخی از افراد به وسیله چت عاشق هم می شن.
    ولی به نظر من این عشقها عشق به گفته هاست نه عشق به واقعیت

قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ

قال الامام الباقر (ع): ان حدیثنا یحیی القلوب

صبا از نكهت كویت نسیمی سوی ما آورد
    ز سوز شعلة شوقت چو تاب افتاد در دلها

بار الها: از تو پوزش می خوام که به اصرار می خواستم اراده خودم بر زندگیم حاکم باشه!خدایا اینک سکان زندگی طوفان زده ام را به تو می سپارم!باشد که آرامش نتیجه این اعتماد و توکل باشد.من وثق بالله اراه السرور و من توکل علیه کفاه الامور

9. صلوات ها 24

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

چت و عشق؟؟؟ !!!

با سلام

گل نرگس بزرگوار

بحث خوبي را كليد زديد هر چند ما هم دراين ادرس

http://www.askdin.com/showthread.php?t=4227&page=3

بحثي را شروع كرده بوديم كه با ورود دوستي عزيز بحث به انحراف كشيده شد و نيمه كاره.

واقعا بحث مورد نياز امروز جوانان اعم از مذهبي و غير مذهبي است و ارائه راه كارهايي مناسب مي تواند گره كشاي خيلي از مشكلات باشد.

علاوه بر چت ،‌ دوست شدن در فروهماي ديگري و در قالب هاي ديگري از اينترنت هم مد شده است و جوانان به جاي پرسه زدن در خيابان و ايجاد مزاحمت به ديگران و دوست يابي و .....كه همواره مزاحمت هايي را از طرف دوست و اشنا داشته در دنياي مجازي به راحتي امكان پذير است.

ارئه راهكار و فاكتورهايي در اين زمينه از طرف كارشناسي همچو سركار و ديگر دوستان ضروري به نظر مي رسد.

موفق و مويد

11. صلوات ها 23

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

مگه ممکنه یکی را که ندیدی و هیچی ازش نمی دونی فقط باهاش چت کردی عاشقش بشی؟ به نظرتون ممکنه؟

با سلام

ممكن باشد يا نباشد الان در جامعه ما مصاديق متعددي را مي بينيم چندي قبل از همسايگان شنيدم كه دختر و پسري در دنياي مجازي با هم اشنا شده و پس از كلي چت بازي وعشق و عاشقي

بالاخره دل به دريا زده و ادرس براي خواستگاري رد و بدل مي كنند و از قضاي روزگار فاميل نزديك هم بودند و بالاخره ازدواجشان سر مي گيرد.

بزرگوار مصاديق متعددي براي عشق و عاشقي اينترنتي مي توان شمرد و كساني كه دستي در كار دارند اگاهند بر اين قضيه.

ولي انچه مي توان در اين تايپك با حضور دوستان و كارشناسان عزيز به بحث نشست اين است كه راه كارهايي ارايه شود كه در چنين مواردي چه بايد كرد

همان جمله هميشگي :پيشگيري قبل از درمان

بنده با اجازتون سولاتي را براي اغاز بحث مطرح مي كنم.

مي توان گفت كه نبايد وارد اين دنيا --البته براي چت-- شد؟؟؟ و چت براي مواقع ضروري است؟؟؟

برشمردن ضرورتهاي چت كردن ؟؟؟

جوانان با ورود به سايبري واشنايي اوليه با چت و تالارهاي گفتگو چه نكاتي را بايد رعايت كنند؟؟؟

تا چه اندازه مي توان اطلاعات خود را در اختيار ديگران قرار داد؟؟؟

برشمردن اسيب هاي احتمالي چت كردن؟؟؟

دلبستكي به طرف مقابل هنگام چت كردن؟؟

و.......

دوستان و كارشناسان عزيز ............بسم الله

13. صلوات ها 25

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

مي توان گفت كه نبايد وارد اين دنيا --البته براي چت-- شد؟؟؟ و چت براي مواقع ضروري است؟؟؟

در مواقع ضروری که بحثی روش نیست
    مثلا من رفیقم که رفته بود مسابقات ملی مهارت کانادا کلی باهاش چت ...کردم اما رو هم دیگه 100 تومنم خرجم نشد

اما برای کارهایی مثل شرکت تو رومای مذهبیم من مفید میدونم و..

اما اگر بی هدف وارد این چت رومای مخصوصا یاهو بشه اشتباه بزرگیه وو...
    البته من خودم تا پارسال به بهانه تقویت زبان انگلیسی همش تو چت رومای خارجی بودم اما اعتراف میکنم به جز پیدا کردن رذایل اخلاقی چیزی گیرم نیومد...
    چت رومای ایرانم که فسادشون 100 برابره

برشمردن ضرورتهاي چت كردن ؟؟؟
    ارتباط با اشنایان
    حل مشکل و ...

جوانان با ورود به سايبري واشنايي اوليه با چت و تالارهاي گفتگو چه نكاتي را بايد رعايت كنند؟؟؟
    اگر خدا رو در نظر داشته باشیم و مراقب نفسمون باشیم و نکات اخلاقی در برخورد با نامحرم رو رعایت کنیم و ...

تا چه اندازه مي توان اطلاعات خود را در اختيار ديگران قرار داد؟؟؟
    در حد ضرورت
    واز اونجایی که تا حد ممکن کسی نباید اطلاعاتی از ما((مخصوصا خانوما))داشته باشه
    به نظر من باید سعی کنیم فقط نظراتمونو منتقل ککنیم نه خصوصیات فیزیکی و .....

برشمردن اسيب هاي احتمالي چت كردن؟؟؟
    ایجاد شدن محبت کاذب بین طرفین
    شکست عشقی خوردن
    توهین شدن انسان
    حقیر شدن در خیلی از موارد
    از همه مهمتر ناراحتی خدا و خوشحالی شیطان...
    دلبستكي به طرف مقابل هنگام چت كردن؟؟
    خب طرف وقتی با یه گربه یه مدت مانوس میشه بهش عادت میکنه
    حالا چه برسه به انسان که معمولا وابستگی شدیدی بینشون ایجاد شده و وخصوصا اگر نامحرم باشه که اونموقع شیطون یه بلایی سر دل این 2 طرف بیاره که....

و.......

دوستان و كارشناسان عزيز ............بسم الله

15. صلوات ها 17

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

اسک دینیهای باصفا

چت و عشق؟؟؟ !!!

به نظرتون ممکنه؟
    با سلام به بزرگواران
    خوب این که در چت روم امکان عاشق شدن و عشق وجود داره! که مساله جدیدی نیست!
    اما اینکه وقتی کسی در چت روم به دنبال عشق میگرده این باید مورد توجه باشه!بارها شاهد بودیم که سو استفاد گران با حرفها و گفتارهای دروغ چه مشکلاتی را ببار آوردند !!
    مساله مهمی را که باید در نظر داشت!این که وقتی در اینترنت به دنبال عشق هستیم !آیا معقول است ؟یا نیست؟
    شاید شاهد ازدواجهای باشیم که با موفقیت از طریق اینترنت انجام شده و پایان خوشایندی داشته باشد !اما این به اندازه نیست که مد نظر داشت !
    مساله مهم که باید در نظر داشت این که شناخت یک انسان از چه راهی امکان پذیر میباشد!؟
    من ۲ راه اساسی و کلی را بیان میکنم و بعد مقایسه با شناخت اینترنتی !
    ۱-شناخت طرز تفکر و اندیشه یک شخص !اگر کتابی،جزوی ویا نوشتی دارد را مطالعه کنیم و با طرز تفکر ان آشنا بشویم!
    اما این به تنهای در شناخت یک انسان به ما کمک نمیکند و نیاز به مساله دیگری داریم .
    ۲-شناخت( اکتوبیوگرافی )شناخت شرح حال زندگی یک انسان !رابطهای عاطفیش،رابطهای دوستش !دچار عشق شدن یا نشدنش!رابطهای جنسیش !دوران کودکش و...!!
    با این ۲ عامل میتوان یک انسان را شناخت!(راهکارهای دیگرم است اما این ۲ اصلیست)
    خوب حالا میریم به سراغ چت !وقتی شخصی با کسی چت یا همان گفتگو و تبادل نظر ایترنتی میکنید تا چه اندازه میتواند طرف مقابل را بشناسد !از برداشت شمار ۱-فقط میتواند تا حدودی با اندیشه او آشنا شود!نه بطور کامل!
    چرا؟چون اینترنت وسعت زیادی دارد و در اینترنت بدنبال جملات قشنگ که برازنده زائقه طرف مقابل باشد را به راحتی میتوان پیدا کرد !!اینجاست که جوانها دچار یک اشتباه بزرگ میشوند !!!و بعد از چند وقت دچار عشق !بدون در نظر داشتن مورد دوم که بسیار مهم میباشد و بدونه تمیز دادن مورد اول از تشخیص درست اندیشه و میبینیم که بعضی از وقتها این اشتباهات به کجاها که کشیده نمیشود !!!
    در مورد گفتگوی اینترنتی در حد مراحل اولیه برای شروع یک شناخت به نظر من خوب !!اما نه اینکه از شناخت اینترنتی نتیجه ازدواجی بگیریم !چرا که این دو عامل اساسی از طریق اینترنت روشن نیست !!!!!
    و این جاست که باز به سنتهای قشنگ اسلامی در مورد ازدواج پی میبریم .
    در پناه خداوند پیرزو سر بلند باشید
    ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۲/۲۱ در ساعت ۱۴:۳۲
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

17. صلوات ها 16

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست ها
    مي توان گفت كه نبايد وارد اين دنيا --البته براي چت-- شد؟؟؟ و چت براي مواقع ضروري است؟؟؟ در مواقع ضروری که بحثی روش نیست مثلا من رفیقم که رفته بود مسابقات ملی مهارت کانادا کلی باهاش چت ...کردم اما رو هم دیگه 100 تومنم خرجم نشد اما برای کارهایی مثل شرکت تو رومای مذهبیم من مفید میدونم و.. اما اگر بی هدف وارد این چت رومای مخصوصا یاهو بشه اشتباه بزرگیه وو... البته من خودم تا پارسال به بهانه تقویت زبان انگلیسی همش تو چت رومای خارجی بودم اما اعتراف میکنم به جز پیدا کردن رذایل اخلاقی چیزی گیرم نیومد... چت رومای ایرانم که فسادشون 100 برابره برشمردن ضرورتهاي چت كردن ؟؟؟ ارتباط با اشنایان حل مشکل و ... جوانان با ورود به سايبري واشنايي اوليه با چت و تالارهاي گفتگو چه نكاتي را بايد رعايت كنند؟؟؟ اگر خدا رو در نظر داشته باشیم و مراقب نفسمون باشیم و نکات اخلاقی در برخورد با نامحرم رو رعایت کنیم و ... تا چه اندازه مي توان اطلاعات خود را در اختيار ديگران قرار داد؟؟؟ در حد ضرورت واز اونجایی که تا حد ممکن کسی نباید اطلاعاتی از ما((مخصوصا خانوما))داشته باشه به نظر من باید سعی کنیم فقط نظراتمونو منتقل ککنیم نه خصوصیات فیزیکی و ..... برشمردن اسيب هاي احتمالي چت كردن؟؟؟ ایجاد شدن محبت کاذب بین طرفین شکست عشقی خوردن توهین شدن انسان حقیر شدن در خیلی از موارد از همه مهمتر ناراحتی خدا و خوشحالی شیطان... دلبستكي به طرف مقابل هنگام چت كردن؟؟ خب طرف وقتی با یه گربه یه مدت مانوس میشه بهش عادت میکنه حالا چه برسه به انسان که معمولا وابستگی شدیدی بینشون ایجاد شده و وخصوصا اگر نامحرم باشه که اونموقع شیطون یه بلایی سر دل این 2 طرف بیاره که.... و.......

با سلام

بزرگوار

جواب هايي كه فرمودين معمولا فراگير است و هر كسي براي اولين بار هم كه شده اكر وارد اينترنت شود اينها رارعايت مي كند

انچه مد نظر من بود به بحث و مبا حثه گذاشتن و پيدا كردن راه كارهاي عملي براي اين سوالات و البته سوالات فراوان ديگر است

بهروز عزيز

انچه شما فرموده اي كه بايد خدا را مد نظر داشت و ....حرف هايي است كه همه مي دانيد و مي دانيم نه تنها در اين مورد كه در همه حال مي دانيم بايد خدا را مد نظر داشته باشيم ولي ايا واقعا اين چنين است؟؟؟

منظور و مقصود بنده از علاقه پيدا كردن هم نكته ديگري داشت --همه مي دانيم كه به گربه هم انسان علاقه پيدا مي كند اكر مدتي با ان باشد ولي علاقه اي كه فردي در سايت به نوشته هايي كه نمي داند از طرف كيست وچيست و..... بايد راه كارهايي داشته باشد

و تمام سوالهاي ديگري كه بنده مطرح كردم

بهتر است كمي عميق شويم و راه كارهايي عملي تري ارائه دهيم

19. صلوات ها 13

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

الهی به امید تو
    تشکر می کنم از همکاری دوستان و کارشناسان عزیز
    مشکلی که امروز مطرح شد و آن وابستگی از طریق چت به طرف مقابل است ، متاسفانه در آینده ای نه چندان دور گریبانگیر فرزندانمون خواهد شد.
    باید راهکاری اندیشید برای گریز از این دامگاه زیبا و فریبنده .
    ابزار مسینجر گاهی می تواند وسیله ای برای صله رحم و احوالپرسی از دوستان باشد ، گاهی زمینه ای برای کسب اطلاعات و شرکت در اجتماعات مجازی و گاهی ابزاری برای سرگرمی و به عبارتی خوشگذرانی.
    باید از هم اکنون به فکر آگاه کردن فرزندانمان ؛ نوجوانان و جوانان باشیم.
    این مساله ایست که باید در رسانه ها به کرات به نقد کشیده شود.
    باید خانواده ها را آگاه کرد.
    من فکر می کنم بهتر است عنوان این تاپیک را " دامگاه چت " بنامیم.
    چرا که قصد داریم در مورد اثرات مخرب چت به گفتگو بنشینیم.
    با ما همراه باشید...

ویرایش توسط گل نرگس : ۱۳۸۹/۰۲/۲۱ در ساعت ۱۳:۵۴
    از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری