جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: منبع و متن عربی حدیثی پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم در شأن حضرت زهرا سلام الله علیها

نوشته
    318
    حضور
    6 روز 14 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    637

منبع و متن عربی حدیثی پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم در شأن حضرت زهرا سلام الله علیها

با سلام

لطفا منبع و متن عربی بهمراه ترجمه حدیث زیر را بگذارید . سپاس

حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : من از سینه فاطمه بوی بهشت را استشمام میکنم .
    ویرایش توسط رایحهٔ بهشت : ۱۳۹۴/۰۴/۲۰ در ساعت ۲۲:۰۵

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

منبع و متن عربی حدیثی پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم در شأن حضرت زهرا سلام الله علیها

کارشناس بحث: استاد پیام

5. صلوات ها 2

علاقه
    تحقیق
    نوشته
    2,487
    حضور
    14 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8530

سیوطى از پیغمبر اکرم(صلى الله علیه وآله) نقل مى کند:
    «لَمّا اُسْرِیَ بِی اِلَى السَّماءِ اُدْخِلْتُ الجَنَّةَ فَوَقَفْتُ عَلى شَجَرَة مِنْ اَشْجارِ الجَنَّةِ لَمْ اَرَ فِی الجَنَّةِ اَحْسَنَ مِنْها وَ لا اَبْیَضَ وَرَقاً وَ لاَ اَطْیَبَ ثَمَرَةً، فَتَناوَلْتُ ثَمَرَةً مِنْ ثَمَرَتِها، فَاَکَلْتُها فَصارَتْ نُطْفَةً فِی صُلْبِی، فَلَمّا هَبَطْتُ اِلَى الاَرْضِ وَاقَعْتُ خَدِیجَةَ، فَحَمَلَتْ بِفاطِمَةَ، فاِذا اَنَا اشْتَقْتُ اِلى رِیحِ الجَنَّةِ شَمَمْتُ رِیحَ فاطِمَةَ»؛ (در شب معراج مرا وارد بهشت کردند، و در برابر درختى از درختان بهشتى ایستادم که در تمام بهشت از آن زیباتر و برگ هایى از برگ هاى آن سفیدتر، و میوه اى از میوه آن خوشبوتر ندیدم، یکى از میوه هاى آن را برگرفتم، و تناول کردم، و نطفه اى در صلب من تشکیل شد، و بعد از آن که به زمین هبوط کردم و با خدیجه همبستر شدم نطفه فاطمه(علیها السلام) منعقد شد، لذا هنگامى که اشتیاق بوى بهشت پیدا مى کنم بوى فاطمه را استشمام مى کنم).
    تفسیر درّ المنثور، ذیل آیه 17 سوره اسراء.

7. صلوات ها 2

علاقه
    تحقیق
    نوشته
    2,487
    حضور
    14 روز 3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8530

ابن عباس مى گوید: پیغمبر اکرم(صلى الله علیه وآله) زیاد فاطمه را مى بوسید، روزى عایشه عرض کرد: شما زیاد فاطمه را مى بوسید؟
    رسول خدا(صلى الله علیه وآله) فرمود: «این دلیلى دارد» در شب معراج هنگامى که جبرئیل مرا وارد بهشت کرد، از تمام میوه هاى بهشتى به من داد، و از عصاره آنها نطفه فاطمه در رحم خدیجه منعقد شد.
    «فَاِذَا اشْتَقْتُ لِتِلْکَ الثِّمارِ قَبَّلْتُ فاطِمَةَ فَاَصَبْتُ مِنْ رائِحَتِها جَمِیعَ تِلْکَ الثِّمارِ الَّتی اَکَلْتُها»؛ (هنگامى که مشتاق آن میوه هاى بهشتى مى شوم، فاطمه را مى بوسم و از بوى او بوى تمام آن میوه ها را که در آن شب خوردم استشمام مى کنم).

ذخائر العقبى، صفحه 36

9. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۳۱, ۱۳:۲۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری