صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: این عدالته؟ چرا خدا منو با بیماری عذاب میده؟

نوشته
    31
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    67

این عدالته؟ چرا خدا منو با بیماری عذاب میده؟

با سلام و تشکر از سایت مفیدتون...

من پسری ام 22 ساله..
    لکنت زبان دارم از بچگی..از 10 11 سال پیشم وسواس گرفتم...اوایلش وسواس نبود رفته رفته بدتر شدم...خونوادم هیچگونه کمکی نکردن بدترم کردن...همه چیمو از دست دادم..دوستام..درسم..کار..شخصی ت..ارزش..غرور...

الان ب شدت از خدا بدم میاد..دوسش دارم ولی نمیتونم بفهمم این کجاش عدالته که همه چیمو ازم گرفته؟؟؟؟؟

میگن حکمته میگن صلاحش این بوده..خب وقتی این مشکلات منو از خدا دور میکنه این کمجاش حکمته؟؟

حکمته ی جوری زندگیمو بسازه که گناه کنم بعدم عذاببده شاد بشهمثلا"

من فک میکنم ینی مطمئنم خدا منو عذاب میده..قشنگ معلومه..از بچگی ی جوری زندگیمو ساخته که همش گناه همش سختی ..
    الان بشدت افسرده شده ام..فقط میخام بمیرم...

الان توخدمتم..وقتی ب بعد خدمت فک میکنم که باید کار کرد زندگی کرد متنفر میشم از خدا دنیا خونوادم خودم..

تو یکی از تالارهای روانشناسی تچنتا تاپیک دارم.... ..انقد حرف زدیم که دیگه تاپیکهام بسته شدن ولی بجای نرسیدم..بدتر هم میشم..دیقه دیقه وضع روحیم بدتر میشه....افکار وسواسم داره دیوونم میکنه...
    http://hamyaryiran.ir/thread4845.html
    http://hamyaryiran.ir/thread9333-4.html#post61197

اینم ادرس تاپیکهام...

چیکار کنم؟(لطفا" کمکم کنید

اینم بگم خ دوس داشتم نماز خون بشم..زندگی با برنامه داشه باشم..همه چیم داغون شد

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

این عدالته؟ چرا خدا منو با بیماری عذاب میده؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما برادر بزرگوارم
    ما از اشخاصي بيشتر انتظار داريم كه با آن ها رابطه نزديكي داريم. انتظار ما از برادر و يا والدين بيش از همسايه يا فرمانده و... است. در ارتباط با خداوند هم همين طور است ما چون با خداوند ارتباط نزديكي داريم از او انتظار بالايي داريم. قطعا مي دونيد كه ائمه و انبيا خيلي اذيت شدند هم آزار بدني ديدند و هم آزار روحي. بدترين شكنجه آنها جهل مردم بود اين بود كه مي ديدند آب گواراي هدايت را رها كرده اند از چرك آب هاي گناه مي نوشند.
    ائمه عليهم السلام هم وقتي اذيت مي شدند و ناراحت و در شدايد و مشكلات شكوه مي كردند ولي آنها «از خداوند» شكايت نمي كردند «به خدا» شكايت مي كردند
    إِلَهِي إِلَيْكَ أَشْكُو نَفْسا بِالسُّوءِ أَمَّارَةً
    خدايا از نفسى كه فراوان به بدى فرمان ميدهد به تو شكايت مى‏كنم
    http://www.erfan.ir/farsi/mafatih67/...8C%D8%A7%D9%86

اسباب طبيعي
    خداوند عالم را براساس نظام اسباب و مسباب خلق كرده است. اراده خداوند به اين تعلق گرفته است كه ما با درك صحيح از اين نظام علي و معلولي حوادث را پيش بيني كنيم و مهار. اگر به هر دليلي ما در مسير سيل بنشينيم اگر سيل راه بيفتد گرفتار مي شويم
    اگر بدون مهارت شنا در آب عميق بيفتيم غرق مي شويم.
    اگر هنگام به دنيا آمدن بند ناف به گردن ما بپيچيد احتمال دارد دچار عقب ماندگي ذهني شويم
    و...
    براساس همين اسباب و علل بود كه پيامبر (ص) در كودكي مادر و پدرشان را از دست داد.
    شمشير بر فرق امام علي اثر كرد و چندين امام با زهر كشته شدند و....
    اگر همه جا خداوند مداخله مي كرد و معجزه مي شد و نظام علي و معلولي را به هم مي زد ديگر ما در اين دنيا زندگي نمي كرديم ما نمي توانستيم با اختيار خود رشد كنيم و جانشين خدا شويم و جهان ما با عالم فرشتگان يكسان بود.
    به هرحال در مشكلات وظيفه ما اين است كه از توانايي ها و امكانات و استعدادها و رغبت ها و علايق نهايت استفاده را كنيم و با توكل و توسل و دعا متناسب با ظرفيت خود رشد مادي و معنوي كنيم. بله اين طور نيست كه خداوند دستگيري نكند حتما به ما استعدادهايي داده كه بايد به كشف آن بپردازيم.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ در ساعت ۱۸:۵۱

7. صلوات ها 3

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سگ همه گير
    مشكلات زندگي مانند سگ همه گير است اين طوري نيست كه فقط شما را گرفته باشد باور كنيد در اين سايت هستند افرادي كه غبطه وضعيت شما را بخورند چون مشكلشان به مراتب شديدتر است. ما حتي من مشاور هم وقتي در گرداب مشكلات گير مي كنيم به دلايلي چون اسناد مشكلات به بيرون از خود، نپذيرفتن مسؤوليت و ميل به راحت بودن تمايل داريم با ورد و دعا و يا تخيل يا انكار مشكلات رفع شود ولي در واقع برد با افرادي است كه مشكلات را مي پذيرند و براي رويارويي و سازگاري، مهار يا حل آن مطالعه مي كنند و مشورت. حتي دعاي ما وقتي اثر دارد كه ما وارد عمل شويم. وقتي حركت كنيم خدا هم به حركت ما بركت مي دهد.
    براي رفع مشكل خود از گفتاردرمانگر و روان شناس باليني كمك بگيريد.

اجر معنوي
    مشكلات و بيماري هاي جسمي و رواني ما ريشه و عوامل خودش را دارند كه خودمان، اطرافيان، والدين و اجدادمان، امور طبيعي و... مي توانند در مشكلات ما دخيل باشند حضرت زينب روز عاشورا 18 عزيز از دست دادند چه كردند از خدا شكايت كردند يا به خدا. وقتي ابن زياد گفت ديديد چه سرنوشتي پيدا كرديد گفتند من جز زيبايي چيزي نمي بينم زشتي از كار شما بوده است.
    با اين حال ائمه براي اين كه ما بتوانيم مشكلات را راحت تر رفع يا دفع و مهار كنيم راه حل هايي داده اند مثلا فرموده اند ما هم در تب شما تب مي كنيم يا براي شما دعا مي كنيم
    در روايت داريم كه وقتي مؤمني روز قيامت وارد بهشت مي شود و با پاداش هاي بهشتي كه زوال ندارند روبه رو مي شود با تعجب مي گويد اينها همه براي من است؟ من كه اين قدر هم انسان خوبي نبودم. جواب مي شنود كه اينها به خاطر آن دعايي بود كه مي كرديد و ظاهرا مستجاب نمي شد ان دنيا دو روز بود و گذرا ولي اينجا ماندگار هستي و جاويد. ان مؤمن مي گويد اي كاش مي شد به دنيا باز مي گشتم چند روز سختي دنيا را تحمل مي كردم مشكلات زيادتري را تجربه مي كردم و خداوند دعاهايم را مستجاب نمي كرد تا اينجا متنعم شوم.
    ادامه دارد

9. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

بلاي عمومي
    ما وقتي احساس كنيم خودمان يك مشكلي را داريم و در ان تنها هستيم خيلي احساس فشار مي كنيم ولي وقتي با افراد زيادي روبه رو شويم و ببينيم كه انها چگونه به زندگي اميدوارند و از موج مشكلات براي موج سواري استفاده مي كنند نگرش مان براي رويارويي با مشكل و درمان متفاوت مي شود به همين دليل است كه مي گويند بلاي عمومي عروسيه
    و نيز به همين دليل است كه گروه هاي خودياري و گروه درماني چون افراد مشكل مشترك دارند موفق بوده است
    براي مطالعه بيشتر
    http://loknat.org/forum/showthread.php?tid=3266

تمرين:
    آيا كسي را سراغ داريد كه به رغم لكنت يا بيماري خاص يا معلوليت موفقيت هم داشته باشد؟

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

11. صلوات ها 3

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

اگر سراسر شب را براي تاريك بودن شب گريه كنيم از تماشاي ستارگان لذتي نخواهيم برد.
    بزرگوار
    به عنوان يك مشاور خدمت تان عرض مي كنم
    شايد بسياري از اين نكات حالت شعاري داشته باشد براي شما و آشفتگي ذهني اجازه ندهد به مطالب فكر كنيد ولي در خلوتي باز به اين نكاتي كه گفتم تأمل كنيد
    كتاب هنر رضايت از زندگي را مطالعه كنيد و نكاتش را يادداشت برداري كنيد
    به اين بينديشيد كه اگر لكنت داريد ولي صندوقچه جواهرات اراده شما پر است مي توانيد حركت كنيد و براي درمان مطالعه كنيد و مشورت با افرادي كه مشابه اين مشكل را داشته اند مشورت و گفتگو كنيد
    درباره مشكل خود وبلاگ بزنيد و بنويسيد كه زندگي پايان نپذيرفته است
    كتاب پايي كه جا ماند و يا من زنده ام را بخوانيد ببيند چگونه باورهاي ديني و اميد به خدا و توجه به استعدادهاي عالي انساني انها را سر پا نگه داشته است

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ در ساعت ۱۹:۴۰

13. صلوات ها 3

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

چيزي که من هميشه در زندان انفرادي با خودم مي‌گفتم اين بود که رجايي،همه اش نبايد ديگران سرنوشت باشند و تو آنها را بخواني. يکبار هم تو سرنوشت درست کن و بگذار ديگران بخوانند.»
    شهيد رجايي

15. صلوات ها 3

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط پائیز نمایش پست ها
    من پسری ام 22 ساله..
    لکنت زبان دارم از بچگی..از 10 11 سال پیشم وسواس گرفتم.
    سلام
    همونطور که اشاره شد برو خدا رو شکر کن . چون وضعت خیلی خوبه! من پدرم سرطان داشت و جلوی چشمامون از گرسنگی مرد و هیيييييييیچ کاری هم از دست هیييييييييچ احدی بر نمیومد. هم پدرم هم خودم هم خونوادم اینقدر رنج کشیدیم که الان که دارم به اون دورات (همین پارسال) فکر میکنم گریم میگیره!
    نمیتونم برات شرح بدم که این سرطان چه بلاهایی سر پدرم اورد چون حالم بد میشه! فقط میتونم بهت بگم موضوع تاپیک رو که خوندم با خودم گفتم حتما این هم سرطانیه برم دلداریش بدم! اما الان که خوندم فقط میتونم بگم خدارو شکر کن و اگر میخوای بفهمی چی بگم یک سر به یک سرطانی... نه اصلا نمیخواد سر بزنی چون من خودم تا قبل اینکه از نزدیک درکش کنم نمیدونستم این چه دردیه و هرکی هم میگفت سرطان یک تصور دیگه ازش داشتم اما وقتی پدرم رو اونطوری از پا دراورد فهمیدم چی میکشیدن این سرطانیا
    وحشتناک بود و بدیش این بود که هیچ کاری از دستمون برنمیومد...
    خدافظ

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

17. صلوات ها 8

نوشته
    168
    حضور
    5 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    435

نقل قول نوشته اصلی توسط پائیز نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از سایت مفیدتون...

من پسری ام 22 ساله..
    لکنت زبان دارم از بچگی..از 10 11 سال پیشم وسواس گرفتم...اوایلش وسواس نبود رفته رفته بدتر شدم...خونوادم هیچگونه کمکی نکردن بدترم کردن...همه چیمو از دست دادم..دوستام..درسم..کار..شخصی ت..ارزش..غرور...
    الان ب شدت از خدا بدم میاد..دوسش دارم ولی نمیتونم بفهمم این کجاش عدالته که همه چیمو ازم گرفته؟؟؟؟؟
    با سلام

امام على عليه السلام : از گناهان دورى كنيد ؛ زيرا هيچ بلایی رخ ندهد و هيچ رزقى كم نشود، مگر به سبب گناهى، حتى خراش برداشتن و به سر در آمدن و مصيبت. خداوند عزّ و جلّ مى فرمايد : «و هر مصيبتى كه به شما رسد به خاطر كارهايى است كه مى كنيد».

امام رضا (علیه السلام) فرمودند : بیمارى براى مؤمن تطهیر و رحمت و براى کافر، عذاب و لعنت است. بیمارى، همدم مؤمن مى‏ماند تا هنگامى که هیچ گناهى بر وى نباشد .

امام صادق علیه السلام : خداوند وقتی بخواهد به بنده اش خیری برساند، وقتی بنده اش گناهی میکند به دنبال گناهش، او را به بلا و گرفتاری دچارش میسازد تا استغفار کند؛ اما وقتی بخواهد به بنده اش شری برساند وقتی بنده اش گناهی کرد دنبال گناهش نعمتی به او میرساند، تا بدین وسیله استغفار از یادش برود و او همچنان به گناهکاری خود ادامه دهد.

امام على عليه السلام :
    همانا تقوا و پروای از خدا، داروى درد قلوب شماست و بينا كننده كورى دلهايتان و شفابخش بيمارى جسمهايتان و درست كننده تباهى سينه هايتان و پاك كننده آلودگى جانهايتان و زداينده كورى [پرده] ديدگانتان.

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجعَل لَهُ مَخرَجًا وَيَرزُقهُ مِن حَيثُ لا يَحتَسِبُ ۚ وَمَن يَتَوَكَّل عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمرِهِ ۚ قَد جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيءٍ قَدرًا و هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد؛ و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می‌کند؛ خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند؛ و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است!

همیشه صبح، مغرب و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید و بعد نماز صبح و عصر هم صدبار استغفار و صلوات بگویید!!!

درمان مشکلات تکلم : برخی مشکلات تکلم و لکنت زبان با این قبیل دستورات رحمانی قابل درمان است.

اول صدقه دهید بنیت شفای مشکل لکنت زبان و بخشش گناهانتان!

30492 صلوات را شروع کنید به خواندن! هر روز هزار یا دو هزار و هر چه قدر میتوانید بخوانید تا به عدد مذکور، صلوات خوانده شود. بسته به تعدادی که روزانه میخوانید ممکن است دو هفته یا یک ماه طول بکشد. بعد از آخرین صلوات بگویید: خدایا این 30492 صلوات را اهدا میکنم به امام صادق علیه السلام و از تو میخواهم شفای لکنت زبانم و..

موفق باشید
    ویرایش توسط دل عالم : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ در ساعت ۱۸:۴۴

19. صلوات ها 3

نوشته
    31
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    67

سلام و خیلی ممونم از مشاور عزیز و دیگر دوستان...

ولی مشکل من کم واسان نیس. برای چی شکر کنم؟؟؟؟؟؟

اولا من از نظر مذهبی هم مشکل اساسی دارم...

"""اسباب طبيعي
    خداوند عالم را براساس نظام اسباب و مسباب خلق كرده است. اراده خداوند به اين تعلق گرفته است كه ما با درك صحيح از اين نظام علي و معلولي حوادث را پيش بيني كنيم و مهار. اگر به هر دليلي ما در مسير سيل بنشينيم اگر سيل راه بيفتد گرفتار مي شويم
    اگر بدون مهارت شنا در آب عميق بيفتيم غرق مي شويم.
    اگر هنگام به دنيا آمدن بند ناف به گردن ما بپيچيد احتمال دارد دچار عقب ماندگي ذهني شويم
    و..."""

خب اگه اینطوره پس بارش باران علت طبیعی داره نباید گفت که خدا نعمت داده و رحمت اسمانیه.نه؟

یا اگه زمین لرزه ای رخ میده علتش جابجایی سنگهاس و نباید بگیم خدا میخاد قدرتشو نشون بده یا تنبیه کنه درسته یا نه؟؟؟؟؟

وقتی نمیتونم ی ذره حس ارامش کنم برا چی شکر کنم؟؟
    شکر کنم ک لکنت دارم همه مسخره میکنن؟؟شکر کنم بخاطر لکنت استرس تو همه صدم ثانیه ها کنارمه و داره از تومنو میخوره؟؟؟چیو شکر کنم؟؟؟

خب شما برا پدرتون ناراحتید..

میگید مثلا پدر دارم شکر کنم.

باورتون میشه گاهی وقتا از خدا میخام پدرمو ازم بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟ازش نفرت دارم..بدم میاد..هیچوقت دوس ندارم سر سفره باهاش باشم..منو درست تربیت نکرده اونوقت انتظار کار زیادم داره ..اح..
    چیو شکر کنم؟؟؟بخاطر پدرم؟شکر نمیکنم ازم بگیره راحتترم میشم..وسواسمو زیاد میکنه..هر چقد فرهنگ یادشون میدم فایده نداره هیچ بدترم میشن...
    وقتی بابام لکنتمو مسخره میکنه ب چی شکر کنم اخه؟؟؟

شکر کنم که سالمم(از نظر جسمی مثلا)؟؟

وقتی نمیتونم از جسم سالمم برای کار..ورزش گردش استفاده کنم برای چی شکر کنم؟؟؟

خب خدا بدن سالم داده ولی شرایط استفاده نداده..ولی میبینی ی معلولی هس تو همه کاراش موفقه خب اون از من بهتره دیگ ب چیه این وضع شکر کنم؟!!!!!!!!!(

زندگیم بخاطر وسواس و لکنت داره نابود میشه

خدا چرا منو لکنتی کرد؟؟؟؟؟؟هدفش چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلیا ازش رنج میرن...این عدالت نیست!!!
    ائمه اونقد خدا پرست بودن ومومن اخرش چی شد؟؟همشون زجر کشیدن اذیت شدن..خب وقتی خدا پرستی فایده نداره هیشکی سمت خدا نمیره..باید برا خدا وقت بزاریم خودمونو بکشیم همه نماز هارو بخونیم و انواع مستحبات اخرشم ب بدترین نحو بمیریم اخه این عدالته ینی؟؟؟؟؟؟

من اینو قبول ندارم خدا منو خلق کنه بعد این همه مشکل بریزه سرم بابا چرا زور میگه اخه؟؟؟؟؟؟؟؟
    این کجاش عدالته کجای این مهربونیه..کجای این حکمته که من لکنت داشته باشم درسو ول کنم برم دنبال کار بد اونم برای خالی کردن عقده ام؟؟؟

کجای این صلاحه؟؟

خدا قراره اینجا پدرمونو دربیاره چون میخاد اون دنیا نعمتی عطا کنه؟؟؟؟

چرا منت میذاره برای نعمتهاش؟؟؟؟؟خوب میخاس مارو دنیارو خلق نکنه شما گفتی خلقت کنه؟من گفتم خورشید خلق کنه ؟!!!!!چرا منت میذاره اخه؟؟؟؟

من بخاطر وسواسم و لکنتم اعصابم خیلی بهم ریختس در حد روانی کلا نماز و قرانم رها کردم ..هیچوقتم نمیرم سمتش..ولی نباید این گناهای که دارم مرتکب میشم و میدونم بعضیاشون کبیره ان اما حق نداره تو اخرت عذابم بده حق نداره..چون خودش اینو خاسته..من لکنت دارم تو نماز هم میگیره اعصابم خورد میشه نمیونم بخونم..من وسواس دارم نمیتونم تو جمع باشم و علم بیاموزم من وسواس دارم نمیشه برم کلاس قران..من لکنتم نمیذاره ورزش وتندرستی یادبگیرم..پس میرم دنبال گناه ..خودش اینو خاسته خود خدا!!!

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری