طلب مهريه در دوران نامزدي

تب‌های اولیه

84 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
طلب مهريه در دوران نامزدي

با عرض سلام و احترام

لطفا بفرماييد [=&quot]دختري كه در دوران عقد تا عروسي در خانه ي پدر زندگي مي كند ، آيا مي تواند مهريه اش را مطالبه كند ؟

لطفا بر اساس نظرات آيات عظام سيستاني ، رهبري و مكارم شيرازي پاسخ بفرماييد .

متشكرم
[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

ممتحنه;671915 نوشت:
با عرض سلام و احترام

لطفا بفرماييد دختري كه در دوران عقد تا عروسي در خانه ي پدر زندگي مي كند ، آيا مي تواند مهريه اش را مطالبه كند ؟

لطفا بر اساس نظرات آيات عظام سيستاني ، رهبري و مكارم شيرازي پاسخ بفرماييد .

متشكرم

با سلام و عرض ادب

اگر مهریه اش عندالمطالبه است و شرط خاصی ندارد همچنین مرد توان پرداخت مهریه را دارد زن می تواند در هر زمانی آن را مطالبه نماید.

استفتا از دفاتر آيات عظام سيستاني ، رهبري و مكارم شيرازي

نمیدونم چرا ولی گفتن اینکه مهریه مو میخوام Fool یا مهریمو بده Fool

همین گفتنه همین خواستنه باعث میشه دیگه ارزشی نداشته باشه

منظورم اینه که طرف باید خودش بده نه اینکه بهش بگی

گفتنش حس خوبشو خراب میکنه به نظر من

تازه اگه شوهر بنده خدا توانایی مالیشو هم نداشته باشه که دیگه بدتر

Miss Chadoriii;673582 نوشت:
نمیدونم چرا ولی گفتن اینکه مهریه مو میخوام Fool یا مهریمو بده Fool

همین گفتنه همین خواستنه باعث میشه دیگه ارزشی نداشته باشه

منظورم اینه که طرف باید خودش بده نه اینکه بهش بگی

گفتنش حس خوبشو خراب میکنه به نظر من

تازه اگه شوهر بنده خدا توانایی مالیشو هم نداشته باشه که دیگه بدتر

بخاطر همین هست که آقایون همش اصرار دارن مهریه رو کم بزنن...
فرضا من اگه ازدواج کردم و مثل مورد سوال طرف مقابلم فردای روز عقد بگه مهریه ام رو میخوام، در بهترین شرایط که مهریه 14 سکه است من باید برم ماشینم رو بفروشم تا بتونم پول مهریه اش رو بدم...

mehrant;673584 نوشت:
بخاطر همین هست که آقایون همش اصرار دارن مهریه رو کم بزنن...
فرضا من اگه ازدواج کردم و مثل مورد سوال طرف مقابلم فردای روز عقد بگه مهریه ام رو میخوام، در بهترین شرایط که مهریه 14 سکه است من باید برم ماشینم رو بفروشم تا بتونم پول مهریه اش رو بدم...

دقیقن اشتباهتون همینجاس که فکر میکنین ما دخترا طلب مهریه میکنیم Fool

درصد کمی از دخترا که هدفشون زندگی نبوده از شوهرشون خسته شدن دنباله بهونه اند مهریه شون رو طلب میکنن

یا اینکه پسره آدم بدیه با اهرم مهریه میخوان طلاق بگیرن

وگرنه هیچ دختر عاقل از نظر فکری و شعوری هیچوقت مهریه اش رو درخواست نمیکنه

اصلا با ذات ما دخترا این طلب کردن مهریه مغایرت داره

فقط درحالی که شوهره یه دسه گلی اب داده باشه ممکنه بگیم مهریه رو رد کن بیاد Fool

باور کنین

طبق سایت هایی که در اینمورد مطلب درج کردند 2000 زندانی مهریه با تفکر «کی داده، کی گرفته» فعلا در زندان ها هستند!

???;673604 نوشت:
طبق سایت هایی که در اینمورد مطلب درج کردند 2000 زندانی مهریه با تفکر «کی داده، کی گرفته» فعلا در زندان ها هستند!

این تفکر کاملا درسته

در مورد ازدواجی که :

1. مادیات توش دخیل نباشه

2. یه علاقه ی حداقلی بین طرفین شکل بگیره

3. اجبار توی ازدواج نباشه از طرف خانواده ها یا شرایط یا هر چی

4. آقای شوهر دسه گل به آب نده ( خیانت )

اگه این فاکتورا رعایت بشه و طرفین ازدواج سالم از هر نظر داشته باشن عمرا حرف مهریه و پول من پول تو و حقمه بیاد وسط

این رو در نظر بگیریم که مهریه حق زنه گرچه مردی پرداخت نکنه.
ببینین یک دختری که مهریه شو اجرا گذاشته ت چه شرایطی بوده که مجبور به این کار شده. و الا کمتر دختری واقعا به دنبال مهریه هست.
دختری هم که هنوز نرفته خونه ی همسرش اگر قصد جدایی داشته باشه مهریه اش نصف میشه ولی نداشته باشه کامله.
ولی به نظر من نرین دنبال این کار چون عاقبت خوبی نداره و به نتیجه ای هم نمیرسید قطعا.

[=Microsoft Sans Serif]

ممتحنه;671915 نوشت:
با عرض سلام و احترام

لطفا بفرماييد دختري كه در دوران عقد تا عروسي در خانه ي پدر زندگي مي كند ، آيا مي تواند مهريه اش را مطالبه كند ؟

سلام علیکم...

یک اصلی برای خانوم ها صادق است...و آن اینکه... مهریه کلا واس ماس....یعنی کلا ماس ماس....

اما روی صحبتم با آقایونه... حواستون باشه... جوگیر نشید برید زیر یه دینی که از عهدتون بر نیاد....:ok:

یا علی

یا‌رقیه;673633 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

سلام علیکم...

یک اصلی برای خانوم ها صادق است...و آن اینکه... مهریه کلا واس ماس....یعنی کلا ماس ماس....

ببخشید شما مغزتون دخترونه میتونه فک کنه؟؟؟

اصلا اینجوری نیس

اصلااااااااااااااااااااااا

ابدااااااااااااااااا

مگه اینکه شوهر دسه گل به آب بده

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]آقایون...

حواستون باشه...

سعی کنید در همه چیز مطابق موازین شرعی گام بردارید....

وگرنه چوبشو خودتون می خورید...

در مورد مهریه هم باید زیر دینی بروید که توان پرداختش را داشته باشید..... این حرفا که اگه خوب باشی نمی گیریم و ... همش غصه س... ممکنه به خاطر کوچکترین نا ملایمتی و در ادامش اجرا گذاشتن مهریه زندگی از هم بپاشه...

به خدا هزار تا علت داره که می گم....

اینقد هست زندگی هایی که به خاطر کوچکترین اتفاقی بهم می خوره... این مهریه های سنگین پایه های زندگی رو سست می کنه....

یا علی[/]

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

Miss Chadoriii;673639 نوشت:
ببخشید شما مغزتون دخترونه میتونه فک کنه؟؟؟

سلام علیکم...

دخترونه فکر نمی کنم...

ولی بسیار شاهد خراب شدن زندگی هایی بوده ام، که قابل احیا بوده اند...

بسوزد پدر تجربه...آن هم از نوع غم بارش...

یا علی[/]

یا‌رقیه;673643 نوشت:
[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]آقایون...

حواستون باشه...

سعی کنید در همه چیز مطابق موازین شرعی گام بردارید....

وگرنه چوبشو خودتون می خورید...

در مورد مهریه هم باید زیر دینی بروید که توان پرداختش را داشته باشید..... این حرفا که اگه خوب باشی نمی گیریم و ... همش غصه س... ممکنه به خاطر کوچکترین نا ملایمتی و در ادامش اجرا گذاشتن مهریه زندگی از هم بپاشه...

به خدا هزار تا علت داره که می گم....

اینقد هست زندگی هایی که به خاطر کوچکترین اتفاقی بهم می خوره... این مهریه های سنگین پایه های زندگی رو سست می کنه....

یا علی

[/]

تو خواستگاری ها که بحث مهریه میشه معمولا میگن این بحث مربوط به بزرگترهاست...
و بزرگترها خودشون صحبت میکنن و روی عددی به توافق میرسن و بعد پسر و دختر باید قبول کنن...

[=Microsoft Sans Serif]

mehrant;673652 نوشت:
تو خواستگاری ها که بحث مهریه میشه معمولا میگن این بحث مربوط به بزرگترهاست...
و بزرگترها خودشون صحبت میکنن و روی عددی به توافق میرسن و بعد پسر و دختر باید قبول کنن...

سلام آقا مهران عزیز

من روشی که برای صحبت پیرامون این قضیه توی ذهنم هست رو خدمت شما عرضه می کنم... ان شا الله اگر کاربردی بود... شما هم استفاده کن...

[=Microsoft Sans Serif]البته تو خصوصی می گم..:Cheshmak:[=Microsoft Sans Serif]..[=Microsoft Sans Serif]

یا علی

یا‌رقیه;673646 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

سلام علیکم...

دخترونه فکر نمی کنم...

ولی بسیار شاهد خراب شدن زندگی هایی بوده ام، که قابل احیا بوده اند...

بسوزد پدر تجربه...آن هم از نوع غم بارش...

یا علی

قابل احیا از نظر یه دختر ( زن زندگی ) با نظر پسر ( مرد زندگی ) متفاوته

ممکنه مرد زندگی پاشه بره خیانت کنه عین خیالشم نباشه صاف زل بزنه تو چش خانومش بگه مگه چی شده حالا

اما از نظر زن زندگی تمومه همچی

من فقط از یه چیزی حرصم درمیاد

اونم اینکه شما آقایون فک میکنین ما دخترا برامون زندگی و ازهم نپاشیدنش مهم نیس

تا تقی به توقی خورد میدووییم میریم مهریه مونو میزاریم اجرا Fool

بعد من نمیدونم شماها که همچین تفکری دارید در مورد دخترا خب واسه چی انقد اصرار به ازدواج دارید

وقتی فک میکنید انقد شعور دخترا پایینه چرا بازم علاقه دارید باهاشون ازدواج کنین؟

Miss Chadoriii;673622 نوشت:
این تفکر کاملا درسته

در مورد ازدواجی که :

1. مادیات توش دخیل نباشه

2. یه علاقه ی حداقلی بین طرفین شکل بگیره

3. اجبار توی ازدواج نباشه از طرف خانواده ها یا شرایط یا هر چی

4. آقای شوهر دسه گل به آب نده ( خیانت )

اگه این فاکتورا رعایت بشه و طرفین ازدواج سالم از هر نظر داشته باشن عمرا حرف مهریه و پول من پول تو و حقمه بیاد وسط

سلام میس چادری
خب خیلی از ازدواجا مادیات توش دخیلیه پسر بیچاره هم روحش خبر نداره که به خاطر مادیاتش میخوان
یعنی دختره اینجوری تربیت نشده که بره زندگی کنه با خوبی و بدیش بسازه
مادرش واسه میدون جنگ تربیتش کرده که فقط بره پول بچاپه و خوش گذرونی کنه
خدا شاهده منظورم اصلا استارتر تاپیک نیستن چون ایشون هیچی نگفتن و فقط صرفا یه حکم پرسیدن و بس
منظورم تو این دستته بندیا بود که واقعا هستن دخترایی که اینجوری که تو گفتی فکر نمیکنن به نظر منم برعکس چیزی که فکر میکنن زرنگن و چسبیدن به مادیات خیلی هم بی عقلن البته بدون فرضیات دسته گل به اب دادن آقا و ...

Miss Chadoriii;673664 نوشت:
قابل احیا از نظر یه دختر ( زن زندگی ) با نظر پسر ( مرد زندگی ) متفاوته

ممکنه مرد زندگی پاشه بره خیانت کنه عین خیالشم نباشه صاف زل بزنه تو چش خانومش بگه مگه چی شده حالا

اما از نظر زن زندگی تمومه همچی

بعد من نمیدونم شماها که همچین تفکری دارید در مورد دخترا خب واسه چی انقد اصرار به ازدواج دارید

وقتی فک میکنید انقد شعور دخترا پایینه چرا بازم علاقه دارید باهاشون ازدواج کنین؟

لزوما برای موقع از هم پاشیدن زندگی که نیست
مثلا خانم به پول احتیاج داره بگه مهریه ام رو میخوام
این که دیگه چیز دور از انتظار و غیر ممکنی نیست مواردش هم دیده شده.
و بعد هم وقتی تو دین حق حبس رو برای خانم گذاشتن و همچنین اینکه مهریه عندالمطالبه است یعنی هر زمانی از عقد به بعد خانم بگه مهریه رو میخوام همسر باید و براش واجبه که پرداخت کنه کلش رو.....
.....
یه چیزی نوشتم بعد پاکش کردم....ببیخیال

عاشق امام خامنه ای;673667 نوشت:
سلام میس چادری
خب خیلی از ازدواجا مادیات توش دخیلیه پسر بیچاره هم روحش خبر نداره که به خاطر مادیاتش میخوان
یعنی دختره اینجوری تربیت نشده که بره زندگی کنه با خوبی و بدیش بسازه
مادرش واسه میدون جنگ تربیتش کرده که فقط بره پول بچاپه و خوش گذرونی کنه
خدا شاهده منظورم اصلا استارتر تاپیک نیستن چون ایشون هیچی نگفتن و فقط صرفا یه حکم پرسیدن و بس
منظورم تو این دستته بندیا بود که واقعا هستن دخترایی که اینجوری که تو گفتی فکر نمیکنن به نظر منم برعکس چیزی که فکر میکنن زرنگن و چسبیدن به مادیات خیلی هم بی عقلن البته بدون فرضیات دسته گل به اب دادن آقا و ...

وافعن تعداد این دخترا انقد زیاده که بشن یه دسته قابل توجه؟؟؟

واقعا میشه آدم انقد بی عقل باشه

ازدواج کنه واسه مادیات واسه اینکه هر روز خون به جیگر بشه و خون به جیگر بکنه؟؟

ینی واقعن کسی پیدا میشه که همچین ریسکی رو با عمر خودش بکنه؟؟؟

mehrant;673670 نوشت:
لزوما برای موقع از هم پاشیدن زندگی که نیست
مثلا خانم به پول احتیاج داره بگه مهریه ام رو میخوام
این که دیگه چیز دور از انتظار و غیر ممکنی نیست مواردش هم دیده شده.
و بعد هم وقتی تو دین حق حبس رو برای خانم گذاشتن و همچنین اینکه مهریه عندالمطالبه است یعنی هر زمانی از عقد به بعد خانم بگه مهریه رو میخوام همسر باید و براش واجبه که پرداخت کنه کلش رو.....
.....
یه چیزی نوشتم بعد پاکش کردم....ببیخیال

بله نیس

ولی حاضرم قسم بخورم که یه دختری ( با توجه به حرفای عاشق امام خامنه ای یه دختر عاقل )اگه از زندگیش راضی باشه شوهرشو دوس داشته باشه حتی اگه پولم لازم داشته باشه باز نمیگه مهریمو بده Fool

مطمئنم نمیگه

حالا باز 0.001 درصد میزارم واسه ضریب خطا

ولی جدی میگم

شما آقایون بگردید دنبال دختر درست

دختری که بدونه هدفش چیه از زندگی

اگه همچین دختری پیدا کردید میتونید با خیال راحت یه میلیارد سکه مهریه اش کنین عمرن اگه ریالی ازش رو طلب کنه

روایت داریم اگر کسی مهریه ای را تعیین کند که توان پرداختش را ندارد همچون "سارق" و "زناکار" است...

یعنی اگر مرد بگه: "ولش کن! کی داده کی گرفته! بزن ده هزارتا!!!" ....همه ی ارتباطهایی که با همسرش دارد حکم زنا را خواهد داشت!!!!

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

لبیک یا علی النقی;673674 نوشت:
روایت داریم اگر کسی مهریه ای را تعیین کند که توان پرداختش را ندارد همچون "سارق" و "زناکار" است...

یعنی اگر مرد بگه: "ولش کن! کی داده کی گرفته! بزن ده هزارتا!!!" ....همه ی ارتباطهایی که با همسرش دارد حکم زنا را خواهد داشت!!!!

واقعا؟؟؟؟؟؟:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
خوب اگه اینجوره که خیلی بد میشه
کسی از آینده اش که خبر نداره
مثلا میگم اگه مهریه 14 سکه باشه و ازم بخوان باید ماشین رو بفروشم
اومدیم و ماشین رو دزد برد آتیش گرفت اصلا قیمتش اومد پایین!
هیچی دیگه مرتکب گناه کبیره شدیم!

برادر لبیک Fool

تو رو خدا بیخیال شید ( فک کنم یه ماه نشده اون تاپیک مهریه قبلیه )

الان موضوع این تاپیک تعداد مهریه نیس

گرفتن و نگرفتنشه

حالا هر چن تا

Miss Chadoriii;673672 نوشت:
وافعن تعداد این دخترا انقد زیاده که بشن یه دسته قابل توجه؟؟؟

واقعا میشه آدم انقد بی عقل باشه

ازدواج کنه واسه مادیات واسه اینکه هر روز خون به جیگر بشه و خون به جیگر بکنه؟؟

واا
ینی واقعن کسی پیدا میشه که همچین ریسکی رو با عمر خودش بکنه؟؟؟

تعدادشون رو نمیدونم ولی خودم دیدم
وااااااااااااااقعا هستن وااااااقعا حتی بی عقل تر از این

یه نفر بود که خودم به چشم خودم دیدم یه پسره بود یه مادر پیری داشت که مریض بود تنها بچه بود و یه خونه دو طبقه داشتن قرار بود پسره که عروسی کرد برن طبقه بالا بشینن که پسره هم خودش حواسش به مادرش باشه .قرار شد با یه دختری ازدواج کنن خودشم کلییییییییییییی ادعای معرفت و ایمانش میشد وقتی عقد کردن خرش از پل گذشت خون پسره رو کرد تو شیشه که بااااااااید بریم یه جا دیگه زندگی کنیم انقدددددر پسره کوتاه اومد هر چی این گفت انجام داد خونه بالایی رو فروخت رفت یه جا دیگه خونه گرفت هرررررررر سازی دختره زد باهاش رقصید مادرش تک و تنها بی کس افتاد مرد بعدشم دختره گفت من مهریمو میخوام حقمه باید بدی نه پسره خیانت کرده بود نه چیزی اتفاقا خیلی هم زن ذلیل بود از نوع حادش هر کاری گفت کرد مهریه رو هم تا قرون آخرش داد تازه بعدش کلی از این قرارادادایی که میبندن وسط زندگی اینو باید بهم بدی اونو باید بهم بدی و به اسمم کنی در آورد
پس میسی هستن از اینا تعدادشون رو نمیدونم ولی بی عقل تر از اونایی هم که فکرشو بکنی هستن
الانم طلاق گرفتن رفتن پی کارشون پسره موند و خون جیگری که بابت رها کردن و مردن مادرش داره میخوره که اونم از سر بی عقلی خود پسره بود

من واقعا میفهمم چی میگی کاملا درک میکنم که باورش تا ندیده باشی سخت باشه تو خونه خودمون بابام به زور پول میده به مامانم انقدر با هم تعارف تیکه پارچه میکنن که نه فرقی نداره آدم گیج میشه از تعارفاشون.منم فکر میکردم همه آدما مثل مامان بابای منن یا مثل آدمایی که دیدم ولی بعدا یه ازدواجایی رو دیدم که رفتم تو شوک
اما همین مستندایی رو که میدن که زنا تله میذارن برا مردا فقط واسه مهریه و میندازنشون تو زندون رو نگاه کن
واقعا هر جور آدمی هست

Miss Chadoriii;673664 نوشت:

:hamdel:به نام خدا:hamdel:
سلام.
خانم چادری شما خودتون خوب هستید ، برای همین فکر می کنید همه خوبن. اما اینطور نیست.من نمیگم همه میخوان مهریه بگیرن ،نه .....!
من میگم ممکنه تو دوران عقد دختر اخلاقش خوب نباشه اونوقت پسره از ترس پرداخت مهریه دهنش بستس ،دختره هم کلی اذیتش می کنه.:Sham:
همین امروز دوست مادرم زنگ زده بود گفتش پسرش خیلی مظلومه مهریه 114 سکه قبول کردن اونوقت الان تو دوران عقدشون دختره داره پسره رو اذیت می کنه.مادرش
میگفت پسره گریه میکرده میگفته من این دختره رو نمیخوام.حالا از ترس این که مهریه رو نزاره اجرا هرچی میگه اینا نمیتونن چیزی بگن........ .

من و دوستان حرفمون اینه که ما برای محکم کاری باید مهریه رو در حد توانمون تعیین کنیم که خدایی نکرده اگر اتفاقی افتاد بتونیم از پسش بر بیایم.وگرنه
جسارتی به دخترا نکردیم.فقط کار از محکم کاری عیب نمی کنه.تعیین مهریه واسه همین موقعاس که اگه به توافق نرسیدن حداقل پسر بتونه مهریه رو بده:Gol:
تو روایات داریم مهریه زیاد نفاق میاره ... یا مهریه زیاد کینه میاره و... .
:Gol:

یا‌رقیه;673643 نوشت:
ممکنه به خاطر کوچکترین نا ملایمتی و در ادامش اجرا گذاشتن مهریه زندگی از هم بپاشه...

هیچ کس سر هیچی مهریه اش رو اجرا نمیذاره..
اون چیزی که باعث از بین رفتن زندگی میشه مهریه نیست که حرف کی داده و کی گرفته هست صوری بودن هست مرد میاد خواستگاری خونه داره ماشین داره حد اقل پدرش یه تیکه زمینی چیزی داره ولی هیچ وقت اونو به عنوان مهر دختر نمیدن تا پس فردا پشتوانه دختر بشه. ولی تو گفتار همه میگن تو هم شدی دختر دیگه من ( خرج دخترت میکنی اما چی خرج عروست کردی) یا میشه شریک زندگی ( شراکتش کجاست؟) مهریه رو باید گرفت و این نباید باعث ناراحتی بشه .

علی صفا;673754 نوشت:
همین امروز دوست مادرم زنگ زده بود گفتش پسرش خیلی مظلومه مهریه 114 سکه قبول کردن اونوقت الان تو دوران عقدشون دختره داره پسره رو اذیت می کنه.مادرش
میگفت پسره گریه میکرده میگفته من این دختره رو نمیخوام.حالا از ترس این که مهریه رو نزاره اجرا هرچی میگه اینا نمیتونن چیزی بگن........ .

امان از این حرفای خاله زنکی بی اساس برخی مادرشوهرای عزیز...
رو دختره اسم گذاشته الان مثل بچه ها میگه نمیخوام؟! اولش چشمش رو باز میکرد.. هیچ دختری تو زندگی که محبت نباشه نمیمونه و تحملش براش غیر ممکنه

روزنه;673759 نوشت:
هیچ کس سر هیچی مهریه اش رو اجرا نمیذاره..
اون چیزی که باعث از بین رفتن زندگی میشه مهریه نیست که حرف کی داده و کی گرفته هست صوری بودن هست مرد میاد خواستگاری خونه داره ماشین داره حد اقل پدرش یه تیکه زمینی چیزی داره ولی هیچ وقت اونو به عنوان مهر دختر نمیدن تا پس فردا پشتوانه دختر بشه. ولی تو گفتار همه میگن تو هم شدی دختر دیگه من ( خرج دخترت میکنی اما چی خرج عروست کردی) یا میشه شریک زندگی ( شراکتش کجاست؟) مهریه رو باید گرفت و این نباید باعث ناراحتی بشه .

کدوم پدری برای دخترش یه ماشین و یه خونه میخره برای پسرش هم یه ماشین و یه خونه؟ که میگید چرا مثل دختر خودش رفتار نمیکنه و چرا چیزی رو بعنوان پشتوانه دختر نمیذاره؟ خود شما الان خونه و ماشين و زمین دارید؟

[="Black"]

روزنه;673623 نوشت:
ببینین یک دختری که مهریه شو اجرا گذاشته ت چه شرایطی بوده که مجبور به این کار شده. و الا کمتر دختری واقعا به دنبال مهریه هست.

Miss Chadoriii;673622 نوشت:

سلام.
قبل از ازدواج،بله کمتر دختری به فکر اینه که مهریه رو بگیره (مگر یک عده خاص) و همینطور کمتر پسری که مهریه سنگی رو قبول می کنه فکر می کنه که خانمش ازش می گیره!(و گرنه یا انسان بی عقلیه یا عاشق شده (که این هم از همون عوارض بی عقلیه) که با اینکه یقین داره مهریه رو نداره بده اما قبول می کنه)
اما ازدواج فقط قبلش که طرف در ایده آل های خودش می اندیشد نیست! بعد از ازدواج هم هست،امام علی (ع) می فرمایند: لا تغالوا بمهور النساء فتکون عداوه؛ مهریه زنان را سنگین نگیرید چرا که دشمنی پدید می آید!
این دشمنی از کجا پدید می آید؟ یـک تـصور غـلط در مورد اختلافات وجود دارد و آن این است که "صـلح و آرامـش طبـیـعـی بوده اما اختلافات و ناسازگاری ها غیر عادی میباشند." اما حقیقت آن است کــه هرگاه دو فرد با یکدیگر در ارتباط باشند، بروز اختلافات طبیعی و اجتناب ناپذیر خواهد بود و بین کمتر زن و شوهری ممکن است در طول زندگی این اختلاف پیش نیاید اما مهریه سنگین باعث می شود که زن در برابر کوچکترین ناملایمت و سختی ای ، که در هر زندگی ای خواه ناخواه به وجود می آید سریعا بخواهد از همان اهرم به اصطلاح شما فشار استفاده کند که طبیعت مرد به گونه ایست که به شدت از چنین چیزی و اینکه تحت فشار بخواهد قرار بگیرد تنفر دارد و یقین بدانید با همان اهرم به اصطلاح فشار فاتجه اون زندگی رو باید خوند!
از جهات دیگه ای هم می شود این قضیه را تحلیل کرد پس همانطور که امیرالمومنین فرمودند نه تنها مهریه سنگین ضامن زندگی نیست بلکه زمینه ساز ایجاد دشمنی بین زن و مرده![/]

پدر برای دخترش جهیزیه سیسمونی میخره تازه اگر دختر سرپرستی نداشته باشه میشه قیمش. بحث رو خصوصی نکنین.
ولی شما تصور کن دختری که چیزی نداره و خونه دار هست نمیدونه فردا چی میشه اگر طلاق گرفت یا هزارتا اتفاق دیگه کوچیک و بزرگ پدرش هم نبود یا اگر بود توانی نداشت باید چیکار کنه.. تا حالا فکر کردین سهم زن از زندگیتون چیه؟

[="Black"]

روزنه;673623 نوشت:
این رو در نظر بگیریم که مهریه حق زنه گرچه مردی پرداخت نکنه.

روزنه;673759 نوشت:
مهریه رو باید گرفت و این نباید باعث ناراحتی بشه

دقیقا به همین خاطر است که اسلام تاکید دارد که مرد باید مهریه ای را تقبل کند که توان پرداخت آن را داشته باشد چون حق زن است و باید پرداخت کند و حق شرعی و حق الناس است.[/]

علی صفا;673754 نوشت:

:hamdel:به نام خدا:hamdel:
سلام.
خانم چادری شما خودتون خوب هستید ، برای همین فکر می کنید همه خوبن. اما اینطور نیست.من نمیگم همه میخوان مهریه بگیرن ،نه .....!
من میگم ممکنه تو دوران عقد دختر اخلاقش خوب نباشه اونوقت پسره از ترس پرداخت مهریه دهنش بستس ،دختره هم کلی اذیتش می کنه.
:Sham:

من و دوستان حرفمون اینه که ما برای محکم کاری باید مهریه رو در حد توانمون تعیین کنیم که خدایی نکرده اگر اتفاقی افتاد بتونیم از پسش بر بیایم.وگرنه
جسارتی به دخترا نکردیم.فقط کار از محکم کاری عیب نمی کنه.تعیین مهریه واسه همین موقعاس که اگه به توافق نرسیدن حداقل پسر بتونه مهریه رو بده:Gol:
تو روایات داریم مهریه زیاد نفاق میاره ... یا مهریه زیاد کینه میاره و... .
:Gol:

قبول دارید یه رابطه ای به طلاق برسه

باز اونی که بیشتر ضرر میکنه دختره؟؟؟

انصاف داشته باشید و حرف حق رو بپذیرید بی زحمت Fool Fool Fool Fool

پس کسی که بیشتر ضرر میکنه حقشه که خسارت بیشتری هم بگیره ( مهریه )

Miss Chadoriii;673767 نوشت:

سلام.
خسارت می خواهد از چه کسی بگیرد؟ از کسی که پول ندارد؟
ما می گوییم مرد باید مهریه ای را قبول کند که می تواند پرداخت کند حالا شخصی مولتی میلیاردره 2015 سکه قبول کند اما نه کسی که 14 سکه هم ندارد بدهد و باید برود زندان چون زنش می خواهد خسارت بگیرد!!!!!!

روزنه;673760 نوشت:
امان از این حرفای خاله زنکی بی اساس برخی مادرشوهرای عزیز...
رو دختره اسم گذاشته الان مثل بچه ها میگه نمیخوام؟! اولش چشمش رو باز میکرد.. هیچ دختری تو زندگی که محبت نباشه نمیمونه و تحملش براش غیر ممکنه

بسمه تعالی
:Gig: نمیدونم منظورمو متوجه نشدید یا کلا جواب حرف من و ندادید :Gig:
متاسفانه تقصیر دختره هستش که زندگیشون داره از هم میپاشه.(پسره رو کلی داره اذیت می کنه و زور بهش میگه)..

Miss Chadoriii;673767 نوشت:
قبول دارید یه رابطه ای به طلاق برسه

باز اونی که بیشتر ضرر میکنه دختره؟؟؟

انصاف داشته باشید و حرف حق رو بپذیرید بی زحمت Fool Fool Fool Fool

ببخشید جسارتا میتونم بپرسم پسری که چیزی نداره و دختر همونجوری قبولش کرده حالا پشتوانه ازش میخواد که چی؟
پس پشتوانه ی پسر چیه؟ اگر دختری بهش خیانت کرد این پسر باید بازم برای دختر پشتوانه درست کنه؟
من کم ندیدم از زندگی دوستام که بخواطر اذیت کردنای مادر زن یا خود دختره زندگیشون از هم پاشیده. بعدش پشتوانه هم میخوان؟
اما دیگر مثل زمان قدیم نیستش.اول این که پسرها اکثرا عندالاستطاعه میکنن مهریه رو.بعدش باید مهریه ی کمی قبول کنن.
ثانیا وقتی دختر مهریشو بزاره اجرا پسر میتونه تمکین کنه وخیلی راه های دیگه که وکیل همه رو میگه و کاری کنه که پشیمون بشن.
این در صورتیه که عیب و ایراد توسط دختر اجرا بشه و بخواد پسر رو اذیت کنه .خیلی راه ها هستش:Gol:

به علت مرگ توجه کنید!!!!:khaneh:

???;673775 نوشت:

به علت مرگ توجه کنید!!!!:khaneh:

توجه کردم:Nishkhand::khaneh:

شعرش کاملا وصف حالشو توصیف کرده :
من از بیگانگان هرگز ننالم .................... که با من هرچه کرد آن آشنا کرد
:khaneh:
ولی بنظر میاد فتوشاپ باشه.چون اون قسمت که نوشته به علت ...... بعدش رنگ فونت و فونت تغییر کرده

رحمت;673770 نوشت:

سلام.
خسارت می خواهد از چه کسی بگیرد؟ از کسی که پول ندارد؟
ما می گوییم مرد باید مهریه ای را قبول کند که می تواند پرداخت کند حالا شخصی مولتی میلیاردره 2015 سکه قبول کند اما نه کسی که 14 سکه هم ندارد بدهد و باید برود زندان چون زنش می خواهد خسارت بگیرد!!!!!!

نظر شخصی خودم در مورد مهریه رو بارها گفتم

دوباره میگم

مهریه ای که بخواد با شاخ و شونه کشیدن گرفته شه

فایده نداره

اصلا هر پولی که توش نارضایتی باشه فایده نداره

مهریه فقط یه امتیازه واسه وقتی که اوضاع غیر قابل تحمل شد

چون ما دخترا حق طلاق نداریم

مهریه رو میبخشیم در عوض خلاصی از عذابی که شوهر تحمیل کرده Fool

این از این

در مورد خسارت هم

با توجه به حرفای روزنه گفتمش

چون واقعن اگه یه دختری بی پشت و پناه باشه شوهرشم یه آدم پست باشه که مجبوره ازش ظلاق بگیره به پول مهریه برای زندگیش نیاز داره

زنی که تو دوران عقد بخواد مهریشو بگیره
مرد هم باید بره با 100x دختر ازدواج موقت کنه تا ببینیم کی از حقش استفاده میکنه [emoji35]

اون حدیثی که جناب لبیک یا علی النقی گفت خیلی منو به هم ریخته
الان شدیداً عصبانی هستم

سلام
میشه لطفا منبعش هم بگذارید بسیار ممنونم:Gol:

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: مهریّه هاى فوق العاده سنگین که نشان از سفاهت زوج مى‌دهد، یا قرینۀ بر عدم قصد جدّى نسبت به آن است، باطل است و تبدیل به مهرالمثل مى‌شود، ولى اصل عقد در هر حال صحیح است.[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سؤال: تعیین مهریه‌ای که مرد و همسرش می‌دانند هیچ گاه مرد توان پرداخت این مقدار مهریه را ندارد، مانند تعیین هزار، دو هزار و یا سه هزار سکه بهار آزادی جایز است؟

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی): در اسلام حدّى براى مهريه به نحو لزوم معيّن نشده، ولى هر چه كمتر باشد، بهتر است و مستحب است كه مقدار مهريه از مهر‌السنه كه پانصد درهم است، زيادتر نباشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: مهریّه هاى فوق العاده سنگین که نشان از سفاهت زوج مى‌دهد، یا قرینۀ بر عدم قصد جدّى نسبت به آن است، باطل است و تبدیل به مهرالمثل مى‌شود، ولى اصل عقد در هر حال صحیح است.

حضرت آیت الله سیستانی: جايز است.

آیت الله علوی گرگانی: تعیین مهریه‌ای که مرد طی مدت طولانی هم نتواند آن را پرداخت کند، صحیح نیست و تبدیل به مهر المثل می‌شود و تشخیص آن بر عهده عرف است.[/]

[="Black"]

Miss Chadoriii;673780 نوشت:
مهریه رو میبخشیم در عوض خلاصی از عذابی که شوهر تحمیل کرده :|

Miss Chadoriii;673780 نوشت:
چون واقعن اگه یه دختری بی پشت و پناه باشه شوهرشم یه آدم پست باشه که مجبوره ازش ظلاق بگیره به پول مهریه برای زندگیش نیاز داره

سلام.
پس مهریه این کارکرد ها را از نظر شما داره:Gig:،خوب ما مسلمان هستیم و این مهریه هم سنت پیامبره،به نظر شما هدف از وجود مهریه از نظر دین چیه؟ یعنی کارکرد دینی مهریه چیه؟ آیا این مطالبی که شما می گویید منطبق بر دین هست یا نیست؟[/]

mehrant;673790 نوشت:
اون حدیثی که جناب لبیک یا علی النقی گفت خیلی منو به هم ریخته
الان شدیداً عصبانی هستم

علی صفا;673791 نوشت:
میشه لطفا منبعش هم بگذارید بسیار ممنونم

سلام.
اگر مردی مهریه‌ای را با نیت پرداخت نکردن، قبول نماید حکم شرعی آن چیست؟ مثلاً قبول چند هزار سکه طلا که حتی شاهدین عقد از عدم پرداخت آن در آینده نیز اطمینان دارند. در صورت صحیح بودن عقد، مقدار مهریه واقعی چقدر است؟
ابتدا باید توجه داشت که چنین نیتی اخلاقاً صحیح نبوده و فردی که نیت عدم پرداخت مهریه را در ذهن خود می‌پروراند در روایات مانند سارق اعلام شده است (کافی، ج 5، ص 383)، اما با این وجود این ازدواج صحیح است و باید تمام مهریه پرداخت شود. اما برخی از فقها (آیة الله مکارم شیرازی) درباره‌ی مهریه‌های فوق العاده سنگین می‌گویند، اگر به شکلی باشد که نشانه سفاهت مرد بوده یا قرینه بر عدم قصد جدی وی نسبت به پرداخت آن باشد، آن مهریه باطل است و تبدیل به مهرالمثل می‌شود. یعنی مهریه زن، معادل مهریه زنی مشابه او در آن منطقه و با همان شرایط خواهد بود.
پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سۆال، چنین است:
حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی):

صرف مورد مذکور موجب بطلان عقد نیست.

حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):

مهریه‌های فوق العاده سنگین که نشان از سفاهت زوج می‌دهد، یا قرینه بر عدم قصد جدی نسبت به آن است باطل است و تبدیل به مهر المثل می‌شود، ولی اصل عقد در هر حال صحیح است.

حضرت آیة الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):

عقد صحیح است و باید تمام آن را پرداخت کنید.

حضرت آیة الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی):

عقد صحیح است و مهریه مذکور بر عهده مرد است.

[=Microsoft Sans Serif]

علی صفا;673791 نوشت:
میشه لطفا منبعش هم بگذارید بسیار ممنونم

سلام...

مردی که مهریه‏ای (برای زن قرار دهد) و قصدش این باشد که به او ندهد او همانند دزد است...... امام صادق علیه السلام......فروع کافی، ج 5، ص، 383

مهریه زنها را سنگین نگیرید که موجب کدورت و دشمنی گردد......حضرت امیر المومنین حیدر علی بن ابی طالب علیه السلام......وسائل الشیعه، ج 15، ص 11

در مورد مهریه که مرد می پردازد سخت گیری نکنید و آسان بگیرید زیرا در صورت سخت گیری باعث غضب و کینه می شود ......

[=Microsoft Sans Serif]حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم.....
[=Microsoft Sans Serif]میزان الحکمه، ج 4، ص 279

مهریه همان چیزی است که طرفین بر آن توافق می‏کنند، کم باشد یا زیاد.....
[=Microsoft Sans Serif]امام باقر(ع).....
[=Microsoft Sans Serif]فروع کافی، ج 5، ص 378...... الان که معمولا از ناچاری قبول می کنن

یا علی

[="Indigo"]سلام

اصلا مهریه چیزه به درد بخوری نیست. چون اگه جونت به لب برسه آخرش میگی مهرم حلال جونم آزاد. به نظرم تنها کاربریش جاییه که خدایی نکرده مرد زندگی فوت کنه. که در این صورت اگه زیاد باشه میشه یه چیزی که باهاش بتونی از پس مخارج زندگی بچه‌ها و... بر بیای.

ولی چیزه بهتری که برای این مورد هست شرط ضمن عقد شریک زندگیه. چون به هرحال به قول میس چادری خیلی کم هستن دخترهایی که بگن مهریه رو میخوان ولی اگه شوهر فوت کنه قضیه خیلی فرق میکنه برا همین من به همه دوستانم توصیه میکنم مهریه در حد حضرت فاطمه بگیرن ولی این شرط رو حتما اضافه کنن. به نظرم این مدلی هم پسر خیالش بابت مهریه راحته و هم دختر پشتوانه مناسبی داره.[/]

رحمت;673813 نوشت:

سلام.
پس مهریه این کارکرد ها را از نظر شما داره:Gig:،خوب ما مسلمان هستیم و این مهریه هم سنت پیامبره،به نظر شما هدف از وجود مهریه از نظر دین چیه؟ یعنی کارکرد دینی مهریه چیه؟ آیا این مطالبی که شما می گویید منطبق بر دین هست یا نیست؟

برادر رحمت

اگه قرار بود فقط ما انسانها بیاییم و بر اساس دین رفتار کنیم ( که البته باید بکنیم ) دیگه لزومی نداشت خدا عقل بزاره تو کلمون که

خدا هیچوقت از ما نخواسته عقلمونو بزاریم لب طاقچه اتفاقا برعکس همیشه توصیه کرده به تدبر و تعقل

خب؟

عقل میگه همیشه تمام احتمالات ممکن رو در نظر بگیر و برای رویایی باهاش برنامه داشته باش

مثلا یه احتمال :

بعده 20 سال زندگی مشترک وقتی که خانم میشه 45 ساله هیکلش بعده زایمان بهم میخوره پوستش چروک میشه دیگه جوون نیس دیگه به خوشگلی 20 سالگیش نیس

ممکنه این اتفاق پیش بیاد که فیل همسرش یاده هندستون بیوفته Fool

خب؟؟؟

الان تکلیف این خانوم چیه؟؟

اگه مهریه ای قابل توجه داشته باشه میتونه ازش استفاده کنه و روح و روانشو نجات بده ( اگه نیاز مالی داشت بگیرتش اگه هم نداشت ببخشه و طلاق بگیره )

اما اگه 5 تا دونه مهریه داشته باشه خیلی راحت اقا 5 تا دونه مهریه رو میندازه جلوش و میگه هری یا اینکه میگه عمرن طلاقت نمیدن مهریه اتم گرفتی حالا بشین منو با معشوقه جدیدم تماشا کن

raha2020;673886 نوشت:

ولی چیزه بهتری که برای این مورد هست شرط ضمن عقد شریک زندگیه. چون به هرحال به قول میس چادری خیلی کم هستن دخترهایی که بگن مهریه رو میخوان ولی اگه شوهر فوت کنه قضیه خیلی فرق میکنه برا همین من به همه دوستانم توصیه میکنم مهریه در حد حضرت فاطمه بگیرن ولی این شرط رو حتما اضافه کنن. به نظرم این مدلی هم پسر خیالش بابت مهریه راحته و هم دختر پشتوانه مناسبی داره.

آره اینم خوبه

مثلا آدم بگه در صورتی دس گل به آب نده شوهره مهریه 110 شاخه گل

ولی اگه دس گل به آب داد ( خیانت حتی به اندازه یه اسمس )

1000000 تا سکه

حق ظلاق غیابی

حق حضانت فرزند

نفقه فرزند به میزان کافی

:khandeh!:

علی صفا;673771 نوشت:
بسمه تعالی
نمیدونم منظورمو متوجه نشدید یا کلا جواب حرف من و ندادید
متاسفانه تقصیر دختره هستش که زندگیشون داره از هم میپاشه.(پسره رو کلی داره اذیت می کنه و زور بهش میگه)..

شما تو زندگیشونین؟

مهریه رو باید تا جاییکه میشه داد ولی این روز ها قوانینی هست که مرد کلا میتونه مهریه نده. در حالیکه مهریه قوام زندگی هم هست

روزنه;674026 نوشت:
شما تو زندگیشونین؟

:khaneh: ولش کن مهم نیست ... بابت نظر ممنون:Gol:

باسلام
با اجازه دوستان و کارشناس این تایپیک بنده وارد بحث میشم.

خب به نظر بنده اول هم پسرها و هم دخترا باید هدفشان را از ازدواج مشخص کنند که دنبال چه می گردند و برای چه می خواهند ازدواج کنند ؛ معیارهایشان را در مورد همسر آیندشان مشخص کنند و اینکه ببینند چه معیارهایی برایشان اولویت دارد و طبق آنها برای انتخاب شریک زندگیشان اقدام کنند.
[=book antiqua]خداوند بزرگوار در قرآن کریم در آیه 30 سوره مبارکه روم فرموده اند که ما ازدواج را فقط برای یک هدف که آن آرامش و تسکین آدمی است قرار دادیم.

دو طرف می بایست ببینند از موارد گوناگون با یکدیگر کفویّت و همتایی دارند یا اینکه نه؟
[=comic sans ms]در امر ازدواج باید به 2 منظر توجّه شود : یکی اینکه چشم به آنچه طرف مقابل هست داشته باشیم و یک چشم هم به آنچه آرزوی آن را داریم.

[=system]اگر بخواهیم ازدواج خوبی داشته باشیم باید فقط ایمان طرف مقابل برایمان مدنظر باشد.:Gol::Mohabbat::hamdel:

اگر 2 طرف به دنبال موارد بالا باشند هرگز دچار کدورت و اختلاف نخواهند شد البته باید مواردی را هم رعایت کنند ...

موضوع قفل شده است