صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جملات کوچک ... اما خیلی بزرگ

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

جملات کوچک ... اما خیلی بزرگ

خیلی وقتا، استفاده از جملات کوچکِ خوب، یک تاثیر فوق العاده مثبت روی همسرتون و بهتره بگم روی کل زندگی تون میذاره... البته خودتون این مطلب رو
    می دونید

ولی شاید خیلی کم در این مورد تلاش کرده اید... چه خوبه از همین حالا سعی کنیم این جملات را پیدا کنیم و در یک گوشه یادداشت کنیم(یادداشت خیلی مهمه) و در

وقت خودش به همسرمون بگیم وسعی کنیم تا می تونیم به جای بعضی از جملاتی که خیلی تکرار کردیم از جملات جدید استفاده کنیم... خوب چند تا مثال خوب هم

اینجا داریم:

ما باید از سرمایمون خوب مواظبت کنیم/

تو کارهای بزرگ تر رو وقتی 20 ساله بودی انجام دادی پس با توکل به خدا هر وقت اراده کنی می تونی یه کار بزرگ انجام بدی/
    اینطوری حرف نزن/
    این که چیز مهمی نیست/
    بستگی داره چه طور به زندگی نگاه کنیم/
    خیلی نگرانتم/
    خیلی دلولپس شدم/
    این که مساله مرگ و زندگی نیست/
    تو باید بیشتر به فکر خودت باشی/
    ما با هم از پایین پایین می ریم بالا/
    من مطمئنم کاری نیست که نتونی انجام بدی/
    این برای من خیلی مهمه که.../
    بالاخره همیشه شروع یه کار جدید سخته/
    خوب شاید اصلا نباید این حرفو می زدم/
    و...

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

2. صلوات ها 14

3.  

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

5. صلوات ها 9

نوشته
    1
    حضور
    29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6

خدایی جملات خوب وسازنده ای هستن.مرسی

7. صلوات ها 6

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

زدی شبکه…، داری سریالِ… می بینی… بابا اینا دیگه خیلی باحالن… طرف میره خواستگاری، چند ثانیه بعد میرن سر خونشون… عجب خونه ای… بزرگ و شیک و مبله… نیاز به تعریف نداره دیگه خودتون می دونید هر چی بگم کم گفتم… معلوم نیست چه جوری این زندگی رو تهیه کردن… جوونای این فیلم ها هم که معمولا اصلا سرکار نمی رن… باز سریال های قدیمی به چند تا املاک سر میزدند، تا یه آدم منصف پیدا می کردند بعد می زدن این در و اون در تا بالاخره یه زندگی جور می کردند… ولی خلاصه بگم تو این فیلم های جدیدی، اینجوری تو سر خانواده ها می کنند که داماد باید سریع خونه بگیره و… ولی بابا، تو این شرایط شاید ۲- ۳ سال طول بکشه یه نفر بتونه زنش رو ببره خونشون… خوب وقتی خانواده ها این جور فیلم ها رو می بینند، به آقا داماد فشار می آورند… خوب شاید درک نکنند… ولی یه جورایی همه مسولیم که کم کم خانواده ها رو متوجه این موضوع کنیم که بابا هوای داماد رو داشته باشید… نداره… نداره… چه جوری بگم آخه… شیپیش ته جیبش جفتک چارگوش می ندازه!!!… حالا که داره راه درست رو می ره چرا درکش نمی کنیم… ای بابای عروس – ای مامان عروس، دیگه داماد پسر شما هم هست، باهاش مدارا کنید، جای دوری نمی ره، اگه حمایت بشه، دخترتون حمایت شده… راستی یادم نره، عروس خانم، اگر یه حرفی هم اطرافیان گفتند و سرکوفت زدند که کی خونه می گیرید… کی… کی… کی… سعی کنید زیاد به همسرتون فشار نیارید… این زخم زبون ها را نشنیده بگیرید… بله می دونم سخته… ولی زندگی خیلی ارزشمند تر از اینه که یکی یه چیزی بگه، بعد شما احساساتی بشید، و با توپ پر برید دل همسرتون رو بشکنید… یه کوچولو هم که شده به همسرتون حده اقل زبونی روحیه بدید… نذارید له بشه… نذارید له بشه… همسرتون به اندازه کافی به فکر زندگیش هست و داره تلاش می کنه… آخـــــــــــــــــــــــ ــه بـــــــــــــــــــا بـــــــــــــــــــا ما کی می خوایم همدیگر رو درک کنیم… چرا خودمون رو جای دیگری نمی ذاریم… همه که بابای پولدار ندارند… بابا بعضی از جوونا… اصلا ولش کنید… پاشم برم یه لیوان آب بخورم…

9. صلوات ها 10

علاقه
    سایت و وبگردی
    نوشته
    74
    حضور
    2 روز 20 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    475

خیـلی قشـنگه وقـتی داری مـوهـاتـو شـونه مـیزنـی ،
    یا جـلوی آیـنه داری آرایـش میـکنی ...
    فـرزنـدت بیـاد بگـه :
    آخ جـون الان بـابـایـی مـیاد ...(♥)
    نه اینـکه بگـه : مـامـان قـراره کـجا بـریـم ؟!

چادرم سیاه ترین رنگ جهان هم که باشد
    باطنش رنگی است پر از نقش حیا و عفت وپاک دامنی
    اگر تو فقط سیاهی اش را میبینی
    ایراد از چادر من نیست از چشمان توست
    عمیق تر بنگر

11. صلوات ها 13

علاقه
    سایت و وبگردی
    نوشته
    74
    حضور
    2 روز 20 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    475

چادرم سیاه ترین رنگ جهان هم که باشد
    باطنش رنگی است پر از نقش حیا و عفت وپاک دامنی
    اگر تو فقط سیاهی اش را میبینی
    ایراد از چادر من نیست از چشمان توست
    عمیق تر بنگر

13. صلوات ها 10

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

بسم الله الرّحمن الرّحیم

خیلی از زندگی ات ناراحتی... خوب دوست داری جای کی باشی... دوست داری جای خواهرت باشی... جای برادرت... جای دختر خاله... پسر خاله... جای همسایه ها... جای فلان هنرمند... چی؟... جای هیچ کدوم... یعنی واقعا حاضر نیستی که یک روز هم جای یکی دیگه باشی... پس خداوند رو شکر کن که این قدر زندگی ات خوبه و انقدر زندگی ات را دوست داری که حتی فکر اینکه جای یک نفر دیگه باشی هم اذیتت می کنه...

مشکلات یا بهتره بگیم آزمایش و امتحان همیشه هست، حالا این آزمایش و امتحان شما یک کمی با کسای دیگه فرق می کنه... درسته یه ذره سخته و البته اگر سخت نبود که نمی شد امتحان... ولی، توکل کن به خداوند و توسل کن به ائمه اطهار(س) و هیچ وقت کم نیار...

15. صلوات ها 6

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

یک وقت هایی فکر می کنم مرد بودن چقدر می تواند سخت باشد. هیچ کس از دنیای مردانه نمیگوید. هیچ کس از حقوق مردان دفاع نمیکند. هیچ انجمنی با پسوند «... مردان» خاص نمیشود. مرد ها نمادی مثل رنگ صورتی ندارند. این روزها همه یک بلند گو دست گرفته اند و از حقوق و درد های دنیای زنان می گویند. در حالی که حق و درد و دنیای هر زنی یکی از همین مرد ها است. یکی از همین مرد هایی که دوستمان دارند. همین هایی که وقتی از ما خواستگاری کردند مثل بچه هول شدند...

یکی از همین مرد های همیشه خسته... از همین هایی که از 18 سالگی دویدن را شروع میکنند.، و مدام باید عقب باشند... مدام باید حرص رسیدن به چیزی را بخورند... سربازی، کار، در آمد، تحصیل... همه از مرد ها همه جوری توقعی دارند...

ما هم برای خودمان خوشیم! مثلا از مردی که صبح تا شب دارد برای در آمد بیشتر برای فراهم کردن یک زندگی خوب برای ما که زنش باشیم به این در و اون در می زند، توقع داریم که شبش بیاید دو ساعت به حرفامون گوش بده... توقع داریم که عضو ارشد هیات مدیره ی شرکت واردات رادیاتور هم باشد، توقع داریم همزمان دوستمان داشته باشند، زندگی مان را تامین کنند، صبور باشد و دلداریمان بدهد، خوب کار کند و همیشه بوی خوب بدهد و زود به زود سلمانی برود و غذاهای بد مزه مارا با اشتیاق بخورد و تعریف هم بکند... توقع داریم با ما مهمانی هایی که دوست داریم بیاید و هر کسی را که ما دوست داریم دوست داشته باشند و دوست های دوران مجردیشان را فراموش کنند و یه ریز، توی جمع قربان صدقه مان برود و...

مرد ها دنیای غمگین صبورانه ای دارند... بیایید قبول کنیم... مرد ها صبرشان از ما بیشتر است.، وقت هایی که دعوامون می شه، وقت هایی که خواسته های سنگین داریم، وقت هایی که چکشان پاس نمیشود، وقت هایی که فرصت نمی کنند جواب پیامک ما را بدهند، وقت هایی که عرق کرده اند، وقت هایی که کفششان کثیف است تمام این وقت ها خسته اند و کمی غمگین... و ما موجودات کوچک شگفت انگیز غرغروی کم طاقت را دوست دارند... دوستمان دارند و ما همیشه فکر میکنیم که نکند من را برای خودم نمیخواهد و برای زیبایی ام میخواهد، نکند من را برای چال روی لپم میخواهد؟... نکند... در حالی که دوستمان دارد، ساده و منطقی... مرد ها همه دنیایشان همین طوری است، ساده و منطقی... درست بر عکس دنیای ما...

بیایید بس کنیم... بیایید میکرفون ها و تابلو های اعتراضیمان را کنار بگذاریم، من فکر میکنم مرد ها، واقعا مرد ها، آنقدر ها که داریم نشان میدهیم بد نیستند. مرد ها احتمالا دلشان زنی میخواهد که کنارش آرامش داشته باشند، فقط همین. کمی آرامش در ازای همه فشار ها و مشکلات و سختی هایی که برای خوشبخت کردن ما تحمل میکنند... کمی آرامش در ازای قصر رویایی که ما طلب میکنیم... بر خلاف زندگی پر دغدغه ای که دارند، تعریف مرد ها از خوشبختی خیلی ساده است... خیلی...

17. صلوات ها 4

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

خدای من....
    اینجا خیلی خوبه...
    خدا قوت به شما

19. صلوات ها 6

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

بسم الله الرّحمن الرّحیم

این مشکلو دارم... اون مشکلو دارم...

می گی این مشکلو دارم... می گی اون مشکلو دارم... می گی اینجوری شده... می گی اونجوری نشده... خوب شما هم یکی از بنده های خدا هستی و مثل همه مشکلاتی داری... ولی خوب این دلیل نمی شه که خوشبختی هاتو نبینی... این دلیل نمی شه که چشمات رو به روی خوبی ها ببندی و همه چیز رو تیره و تار ببینی...
    اول خداوند رو به خاطر همه چیز شکر کن، به خاطر همۀ چیزهایی که بهت داده و به خاطر همه چیز هایی که بهت نداده... مطمئن باش که اگر خداوند چیزی رو بهت نداده هم خیری توش بوده...
    خوب حالا که کمتر از یه ذره، خداوند را شکر کردی... مشکلاتت رو مطرح کن و از ایشان بخواه هر آنچه در دل داری...

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۴/۰۶, ۱۵:۲۷ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری