اختلاف بین پدرم و همسرم به خاطر خوشبختی من

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اختلاف بین پدرم و همسرم به خاطر خوشبختی من

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با عرض سلام و خسته نباشید.
من حدود سه سال هست ازدواج کردم و هنوز خونه خودم نرفتم.
همسرم مغرور است و زود عصبانی می شود (ولی در کل به من علاقه دارد) تو این دو سال ما سر کوچکترین مسائل اختلاف داشتیم و دعوا می کردیم و پدرم به خاطر اخلاق تند همسرم چند باری می خواست به پدر شوهرم زنگ بزند که من نزاشتم که این دفه اخر این اتفاق افتاد و پدرم ، شوهرم را به خانه راه نداد و گفت برو با پدرت بیا...
حالا بعد یک 10 روز با شوهرم آشتی کردم ولی متوجه شدم،شوهرم قصد آمدن به خانه ما و آشتی کردن با پدرم را ندارد و میگه من انداختن بیرون.
بعضی ها میگن اگه با شوهرت رفتارت عادی بشه و او بخواد به همین روند ادامه دهد، من پدرم تحقیر کردم چون پدرم به خاطر من این کار کرد. صبر کن و کمتر با شوهرت در ارتباط باش،تا غرورش رو کنار بزاره و بیاد خونتون.
حالا من واقعا نمی دونم چه کاری درست است؟ و چه کاری می توانم انجام دهم؟
ببخشید کمی طولانی شد،لطفا مرا راهنمایی نمایید.
با تشکر

مشخصات کاربر:

نقل قول:
سن شما: 27
تحصیلات: لیسانس
شاغل یا بیکار: بیکار
کیفیت برخورد افراد خانواده با یکدیگر: خوب
نحوه آشنایی با همسر: خواستگاری سنتی
میزان اختلاف سنی با همسر: کمتر از یک سال
تحصیلات همسر : لیسانس
شغل همسر: آزاد

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما و تشكر از حسن اعتمادتان به اين مركز
بزرگوار بهترين و دقيق ترين پاسخ براي اين مشكل وقتي مي تواند بيان شود كه من مشاور هم فهم درستي از مشكل و يا مشكلات داشته باشم.
اخلاق تند همسر شما نيز بايد بررسي شود يعني آيا اين تند بود در ارتباط با شما است يا با همه. اگر با شما است دليل و حرف حسابش چيست؟ به هر حال با دانستن علل و ريشه ها درمان منطقي تر است.
اما به طور كلي چند نكته را دقت كنيد:
1- مذاكره: تلاش كنيد فرهنگ مذاكره و گفتگو براي حل مشاجرات و مشكلات زناشويي را بين خودتان ايجاد كنيد و سريع مشكلات خود يا اختلافات خودتان را به خانواده ها منعكس نكنيد. اگر به نتيجه نرسيديد از مشاوره يا حداقل فرد قابل اعتماد و معتبر و مورد قبول دو طرفكمك بگيريد.
2- ظلم و ظالم: بين ظلم و ظالم فرق است. برخي خرده شيشه دارند و به تعبير عرفي ذاتشان خراب است و پالانشان كج. اين افراد از اذيت كردن و ظلم به ديگران لذت مي برند ولي بسياري از مردم حتي اگر ديگران را هم با رفتارهايشان اذيت كنند از روي سوءتفاهم است يعني واقعا همان قدر يك يك طرف خودش را حق مي داند آن هم خودش را حق مي داند. اين امر كمك مي كند تا راحت تر بتوانيم اين افراد را بپذيريم و ببخشيم و تلاش كنيم تا مشكلشان را رفع كنيم.
3- اعتراف نگيريم: براي برقرار آشتي نبايد كسي را مجبور كنيم كه به تقصير و قصوراتش اعتراف كند همين كه به طور ضمني هم بدانيم متوجه شده است مشكل از او بوده كفايت مي كند اعتراف گرفتن سبب مي شود كه او حالت تدافعي و گارد به خود بگيريد و رابطه را كدر كند.
4- علل تندخويي: علل تندخويي را بررسي كنيد گاهي فقر آهن، مشكلات تيروئيدي و فشار اقتصادي، توقعات ديگران بيش از امكانات او و...مي تواند منجر به تندخويي شود. طولاني شدن دوران نامزدي مي تواند به او فشار زيادي آورد مثل فشار جنسي و در دسترس نبودن همسر، نيافتن كار خوب، نداشتن درآمد و پس انداز لازم و ديد منفي ديگران به داماد كه او مثلا عرضه ندارد كه زود شرايط را فراهم كند همسرش را به منزل ببرد.
5- رابط : شما رابط بين همسر و پدرتان هستيد تلاش كنيد با همدلي شرايط هر دو را درك كنيد جانبداري از روي تعصب نكنيد. با توجه به شرايط گذشت زمان، كمك از واسطه، مناسبت هاي سال، كوتاه آمدن فردي كه فهيم تر و سازگارتر است و... مي تواند صلح را برقرار كرد.
امام صادق عليه السلام فرمود: [HL]صَدَقَةٌ يُحِبُّهَا اللّه : إِصلاحٌ بَينَ النّاسِ إِذا تَفاسَدوا، وَ تَقارُبٌ بَينَهُم إِذا تَباعَدوا؛[/HL] صدقه اى كه خداوند آن را دوست دارد عبارت است از: اصلاح ميان مردم هرگاه رابطه شان تيره شد و نزديك كردن آنها به يكديگر هرگاه از هم دور شدند.[1]
6- عوامل معنوي: براي افزايش آرامش و آسايش از عواملي معنوي مانند زيارت ائمه و امامزاده ها، توسل، نذر، صدقه و دعا و نماز و صبر كمك بگيريد.
7- جوشن دادن حرمت ها: شكسته شدن حرمت ها آسيب جدي اي در روابط است به هرحال بهتر بود كه زودتر با گفتگو و مذاكره و زبان خوش مشكل را حل مي كرديد ولي الان هم مي توانيد درس بگيريد و مانع شكاف بيشتر بين خود شويد. به هر حال هر دو طرف مي توانستند بهتر عمل كنند و براي اين رفتار خود مجبور نبودند. براي اين كه زمينه آشتي را فراهم آوريد از زمان هايي كه آرامش بيشتري دارند كمك بگيريد تا
انصاف را در نظر بگيرند امام على (عليه ‏السلام ): [HL]الْإِنْصَافُ يَرْفَعُ الْخِلَافَ وَ يُوجِبُ الِائْتِلَاف؛ [/HL]انصاف، اختلافات را از بين مى ‏برد و موجب الفت و همبستگى مى ‏شود.[2]
اعياد و مهماني ها بهانه خوبي است براي برقراري صلح. دقت داشته باشيد برخي فكر مي كنند اين مشكل فقط در زندگي آنها رخ داده و زندگي ديگران گل و بلبلي است به همين دليل پل هاي پشت سر را خراب شده مي دانند در حالي كه نه اين طور نيست در زندگي افراد زيادي اين مشكلات پيش مي آيد هنر اين است كه مشكل را به بهترين وجه مديريت و حل كنيم.

گذشت زمان مهم است
نتيجه آزردن ديگران
امام هادى سلام الله علیه
لا تَطلُبِ الصَّفاءَ مِمَّن كَدَرتَ عَلَيهِ
از كسى كه مكدّرش كرده‏ اى صفا مجوى .[3]
........................

1- كافى، ج2، ص209، ح1
2- تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 394 ، ح 9116
3- دوستی در قرآن و حدیث: ح 832

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

اين سخنراني را با همسران گوش كنيد
http://www.askdin.com/thread26525.html
[/]

سعی کن با زبون نرم حرفت رو بهش بزنی و ازش خواهش کنی که به خاطر شما این کار رو بکنه.

3 سال مزدوجی ولی هنوز نرفتی خونه خودت؟

آخه چرا

همین مدت عقد طولانی خودش باعث یه عالمه مشکله

در مورد سوالتم ای کاش پدرتو قانع میکردی که خودت میتونی مشکلو حل کنی

الان شما آشتی کردین شما زن و شوهرید شما همدیگه رو میبخشید

ولی پدرتون و همسرتون همچین حس قوی ای بهمدیگه ندارن که ببخشن و بیخیال شن

باید سعی کنی راضیش کنی که کوتاه بیاد بالاخره پدر شما بزرکتره دیگه توی این 3 سال حتمن یه رگ خوابی باید ازش اومده باشه دستت

ایشالا که ختم به خیر میشه همچی

سلام. صحبت های استاد حامی خودش کامل و کافیه و اگر واقعا اون ها رو عملی کنی مطمئن باش جواب مثبت میگیری:ok:

منم فقط چنتا نکته ی کوچولو میگم
تا جایی که میتونی مشکلات رو به خونواده منتقل نکن مگر وقت هایی که خواستی مشورت بگیری( اونم با ارامش) ، اینجوری حرمت مادر و پدرت هم حفظ میشه
سعی کن با احترام متقابل از همین الان برای خونوادت احترام بیاری و شوهرت با اون ها رو در رو نشه وگرنه ممکنه این قضیه بعدا برات مشکل ساز شه
با پدرت هم صحبت کن و زودتر زندگی مشترکتون رو شروع کنید . مسلما این جدایی شوهرت رو اذیت میکنه
ریشه ی مشکل در اخلاقش رو پیدا کن و برای حلش از همین الان تلاش کن
از خدا بخواه حتما کمکت میکنه
موفق باشی دخترم

[="Times New Roman"][="Black"]به نظر من حرمت پدر زن برای شوهر از پدرش و حرمت پدر شوهر برای زن از پدرش واجب تره..
.
باید کاری کنید بیاد به پدرتون بگه غلط کردم..به هیچ وجه نباید حرمت پدرتون شکسته بشه..
.
داماد باید جدای از روابط صمیمانه پدر و پسری با پدرزنش ، از پدرزنش حساب ببره.. :ok:
.
در صورتی که هیچ کدوم از اینا جواب نداد مراسم داماد زنون 1 رو اجرا کنید.. :Nishkhand:
[/]

نقش شيطان در اختلافات خانوادگي

[emoji4] به نظر من که کمی صبر کن تا زمان بگزره شاید گزر زمان باعث بشه شوهرتون به اشتباهاتش پی ببره

همسر تون اگه واقعاً به شما علاقه داشته باشه لج بازي رو كنار ميذاره
مگه اينكه اعمال پدر شما غير طبيعي باشه

موضوع قفل شده است