روزه های قضا شده من

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روزه های قضا شده من

سلام.
من 2-3سال پیش تو ماه رمضون موقعه ای که روزه بودم .اسمتمنا میکردم(فک کنم اون موقع میدونستم که استمنا روزه باطل میکنه ولی بازم این کار میکردم):Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:
ولی الحمد الله الان توبه کردم.
چندتا سوال داشتم
1-میخواستم ببینم من میخوام روزه های مستحبی ماه رجب رو بگیرم ایا میتونم این روزه های مستحبی رو بگیرم؟
2-اگه بخوام کفاره روزه ها مو به صورت نقدی بدم چه جوری در میاد؟
3-و آیا میشه روزه های قضا مو به صورت جدا جدا یعنی یک روز روزه بگیرم بعدش دو روز بعد روزه بگیرم؟
مقلد آیت الله خامنه ای هستم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

کربلایی حیدر;671198 نوشت:
سلام.
من 2-3سال پیش تو ماه رمضون موقعه ای که روزه بودم .اسمتمنا میکردم(فک کنم اون موقع میدونستم که استمنا روزه باطل میکنه ولی بازم این کار میکردم):Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:
ولی الحمد الله الان توبه کردم.
چندتا سوال داشتم
1-میخواستم ببینم من میخوام روزه های مستحبی ماه رجب رو بگیرم ایا میتونم این روزه های مستحبی رو بگیرم؟
2-اگه بخوام کفاره روزه ها مو به صورت نقدی بدم چه جوری در میاد؟
3-و آیا میشه روزه های قضا مو به صورت جدا جدا یعنی یک روز روزه بگیرم بعدش دو روز بعد روزه بگیرم؟
مقلد آیت الله خامنه ای هستم

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

1-در صورتی که روزه قضا دارید نمی توانید روزه مستحبی بگیرید ولی اگر به نیت روزه قضا روزهای خاصی که روزه مستحب است انجام دهید انشاء الله از ثواب آن بهرمند می شوید.
2-شما برا هر روز باید 60 نفر فقیر را اطعام کنید.(که دفتر رهبری برای این هر فقیر که 750 گرم گندم یا برنج باشد را الان(1394/02/16) 1500 تومان می گیرد که 60 روز آن می شود 90 هزار تومان در یافت می کند وتبدیل به نان می کند وبه 60 فقیر می دهد /فقط باید بگویید کفاره عمد است/چون باید به 60 فقیر برسد ودادن به یک فقیر کفایت نمی کند)
3-شما می توانید روزه های قضا را جدا جدا بگیرید(و به همان صورتی که در سوال مطرح کردید عمل کنید).

منم این مشکل مسافدت را دارم باید با روزه هایی که تو مسافرت بودم نگرفتم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟....؟

egol;679724 نوشت:
منم این مشکل مسافدت را دارم باید با روزه هایی که تو مسافرت بودم نگرفتم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟....؟

سلام علیکم

باید قضای آنها را بگیرید ، اگر تا سال بعد نگرفته اید علاوه بر قضا کفاره تاخیر هم دارد.

موضوع قفل شده است