عزاداري براي شهادت حضرت زهرا(س) چرا؟؟؟؟؟

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با سلام

دوستان بزرگوارو كارشناسان محترم

متن زير گفتگوي يكي از دوستان محترم است در عزاداري براي شهادت حضرت زهرا(س)

اين بزرگوار براي ادامه بحث از سايت اسك دين و كارشناسان محترم ياري مي طلبد.

نظر دوست عزيز

کسی نگفته که شما بیایید همش گریه و ناله و عذاداری کنید
اسلام هم نخواسته که خنده را از شما بگیره
اما یعنی اینقدر نمی تونید تحمل کنید که دو هفته به خاطر احترام به خود حضرت زهرا از شادیتون بگذرید
واقعا براتون متاسفم که دیگه احترامات را هم کنار می زارید

اگه من درآوری هم باشه و هیچ جا هم نگفته باشند و بعضی ها برای خودشون میگند
اما به نظر من هر مسلمانی یه ذره از سختی های حضرت زهرا را شنیده باشه و آدم باشه دو هفته براش چیزی نیست که به احترام حضرت زهرا سکوت کنه و شادی نکنه
حضرت زهرا هم نیازی به عذاداری شما ندارند شما می تونید برید کف و سوتتون را بکشید و خوش باشید

ونظر شخص مخالف :

من به نظرات شما احترام ميگذارم. من اصلا و ابدا نگفتم كسي نبايد براي حضرت زهرا عزاداري بكنه.(هرچند من اصلا با عزاداري مخالفم اما ديگران ازاداند اينكار رو اگر درست ميدونند انجام بدند)
من عاشقانه دختر پيامبرم رو دوست دارم.

اما شما اگر يك جمله از اين بزرگوار پيدا كرديند كه مسلمانان رو به عزاداري تشويق كرده باشند.شما ميخواي براي اولاد پيامبر عزاداري كني در حالي كه خود اون ها راضي به اينكار نيستند.

شما فكر ميكنم 15 16 سالت باشه. مطمئن باش هرچي بگذره از عمرت اگر انسان متفكري باشي خود به خود خيلي از نظراتت عوض ميشه.

شما الان بصورت مشخصي داري حرف هاي بزرگترات و احتمالا خانوادت رو تكرار ميكني.

ببين خواهر گلم. اما حسيني كه به شما معرفي كردند با امام حسين من خيلي فرق داره. شما همش از امام حسين شنيدي كه واي 72 نفر بودند. واي بچه هاش و ياراش كشته شدند. واي ....

اما امام حسين من خيلي بزرگتر از اين حرفاست. من هيچ وقت براي امام حسين و امام حسين هاي تاريخ گريه نميكنم. من اونها رو ستايش ميكنم.

من تمام انسان هاي ازاده جهان رو ستايش ميكنم. تمام كساني كه زير بار حرف ظلم نميرند رو ستايش ميكنم. تمام كساني كه جانشون رو حتي فداي ازادي و راحتي و سربلندي ديگر انسان ها و سعادت و موفقيت نهايي اونها ميكنند.

شما مطمئن باش هيچ جا نمياند در مجلس عزاي حسين از درس عاشورا بگند. هيچ جا تا حالا نشنيدم از رو منبري ها كه بياند و بگند اقا اصلا چرا امام حسين قيام كرد. فقط بلدند اشك مردم رو در بيارند.

شما ميگي حضرت زهرا و سختي هاش. من چند ميليون زن در طول تاريخ برات بيارم كه از حضرت زهرا سختي هاي بسيار زياد تري كشيده باشند؟؟؟ايا بايد براي همشون تو سر و مغز زد؟؟

ايا حضرت زهرا اومده به شما گفت تو سر و مغزت بزن يا گفته نمازت رو بخون و شكر خدا و نعمت هاش رو بكن؟؟ حضرت زهرا ميگه گريه زاري كن يا ميگه غيبت نكن و دروغ نگو و دست خير داشته باش؟؟؟

هيچ وقت چيزي رو بي تفكر قبول نكن. حضرت زهرا هر بينوايي در خونش ميومد رو بهش كمك ميكرد. شما زندگي اين بزرگواران رو بخون و از اونها درس بگير.

نه اينكه براشون گريه زاري كني. اونها در بهشت برين خدا هستند. دليلي نداره براشون گريه بكني. اونها خوشبخترين انسانها هستند.

سعي كن حسيني و زهرايي باشي و ببيني چجوري زندگي كردند. نه اينكه براشون عزاداري بكني.

دوستان.................. بسم الله

طاها;22450 نوشت:
[=arial]
[=arial]
با سلام

دوستان بزرگوارو كارشناسان محترم

متن زير گفتگوي يكي از دوستان محترم است در عزاداري براي شهادت حضرت زهرا(س)

اين بزرگوار براي ادامه بحث از سايت اسك دين و كارشناسان محترم ياري مي طلبد.

با سلام

توجه کنید؛ بین عرض ارادت و محبت، غم و اندوه در حزن اهل بیت (ع) و شاد بودن در شادی اهل بیت (ع)، که در یک جمله بخشی از شعائر دینی و مذهبی است، با عمل به سیره و روش و کسب معرفت واقعی آن بزرگواران و نیز پیروی حقیقی از ایشان در قول و عمل و اندیشه هیچ منافاتی نیست.

لزومی ندارد که ما مجبور به انتخاب یکی از دو راه باشیم: یا حفظ ظواهر و شعائر دینی؛ نظیر عزاداری و حضور در مجالس حزن و شادی اهل بیت (ع) و ... و یا توجه مان را تنها به معرفت و عمل گرائی صرف، بدون توجه به روحیۀ عشق و محبت و ابراز دوستی و مودت به اهل بیت، معطوف کنیم. چه اشکالی دارد وقتی انسان می تواند هر دو امتیاز و فرصت را توأمان برای رشد و تعالی و تقرب الی الله داشته باشد، تنها به یکی از دو راه اکتفا و خود را محدود سازد. در حالیکه در فضیلت و اهمیت هر دو مورد، تأکید بسیاری در آیات و روایات، شده است).

افراد در مواجهه با مسألۀ حفظ ظواهر و شعائر دینی و روح و باطن آن، ایمان و عمل صالح و خلوص نیت با عشق و محبت و ارادت به اهل بیت (ع) و عزاداری آنها چند دسته اند:

1. برخی می گویند آدم باید در قلبش ایمان داشته باشد و به اهل بیت (ع) با عمل صادقانه اش عشق بورزد، نه در ظاهر، حیطۀ ظاهر مخصوص افراد فریبکار و متظاهر است. از اینرو خودشان به ظواهر و شعائر دینی توجه چندانی ندارند. ایشان تنها به یک جنبه توجه می کنند و بدلیل آنکه به ظواهر شرع اهمیت نمی دهند، در روح اطاعت و عمل کامل به شریعت، دچار نقصان بوده و قطعاً مورد مؤاخذه قرار می گیرند. چون دین اسلام، امری تک بعدی و یک جنبه ای نیست، بلکه حیطۀ ظاهر و باطن و درون و بیرون امور را شامل می شود.

2. برخی تنها گرفتار ظواهر شرع و یا در بند ابراز عشق و محبت و دوستی نسبت به اهل بیت هستند، و همه چیز را در این دستگاه با برکت می بینند، اما به مسائل معرفتی و روحیۀ عمل و پیروی واقعی از دین و راه و روش اهل بیت (ع) توجه چندانی ندارند. بر خلاف گروه اول که به دام افراط افتاده اند این گروه، گرفتار نوعی تفریط شده اند و از حقیقت دین که همانا ایمان و عمل صالح و خلوص باطنی است غافل مانده اند.

3. گروهی هم هستند که نه به ظواهر شریعت و نه به ایمان و عمل واقعی و پیروی حقیقی از مکتب اهل بیت (ع) توجه دارند، و تنها اسمی از مسلمانی را یدک می کشند. یعنی آزادانه به هر فسق و فجوری دست می زنند، واجب الهی را ترک می کنند و نسبت به محبت و مودت اهل بیت (ع) و حضور در مجالس شادی و حزن اهل بیت (ع) نیز هیچ احساس و اشتیاقی ندارند بلکه چه بسا محبین اهل بیت و عزاداران را تمسخر هم می کنند.

حکایت و سرانجام این گروه که روشن و بدیهی است، نعمات الهی را به نغمت و هدایتش را به ضلالت تبدیل نموده با دستان خود، به گمراهی و تباهی ابدی خویش دامن می زنند.

4. آخرین گروه افرادی اند که در عین حالیکه اهل معرفت و ایمان و عمل صالح و پیروی واقعی از قرآن و مکتب و سیره و روش اهل بیت (ع) هستند، در ایام حزن و شادی اهل بیت و مجالس عزاداری آن بزرگواران از جهت تصفیۀ روح و کسب معنویت و نیز تعظیم شعائر دینی و مذهبی حضور فعال پیدا می کنند. و ثابت کرده اند که بین رعایت ظاهر و تعظیم و تبلیغ شعائر و ظواهر دینی با ایمان و عمل راستین و خلوص باطن هیچ تنافی و تضادی وجود ندارد.

بدون شک، این گروه سعادتمندان حقیقی عالم و بندگان واقعی خداوند، و متمسکین حقیقی به قرآن و اهل بیت (ع) و پیروان راستین طی طریق در مسیر اعتدال و میانه روی اند، که به بیان قرآن به تقوا نزدیکتر است و طبق فرمایش حضرت امیر (ع): "الیمین و الشمال مضلة و الطریق الوسطی هی الجادة).

موفق باشید ...:Gol:

با سلام

ممنون از استاد صديق به خاطر دسته بندي زيبا و مطالب خوبشان

بنده هم با اجازه ،‌ مطالب اين بزرگوار را به نقد مي گذارم

طاها;22450 نوشت:
اما شما اگر يك جمله از اين بزرگوار پيدا كرديند كه مسلمانان رو به عزاداري تشويق كرده باشند.شما ميخواي براي اولاد پيامبر عزاداري كني در حالي كه خود اون ها راضي به اينكار نيستند.

دوست بزرگوار

برفرض كه ما درباره عزاداري از اهل بيت حديث و روايتي نداشته باشيم--- كه به اندازه كافي داريم---
افعال اين بزرگواران را چگونه مي توانيد توجيه كنيد

اگر منظورتان اين است كه اهل بيت اصلا عزاداري نداشتند و نفي مي كردند عزاداري را كه اشتباه محض است و تاريخ گواهش برخلاف اين است

و اگر منظورتان اين است كه خودشان عزاداري مي كردند و به ما توصيه نكرده اند كه اشتباهي ديگر است و با عصمت ائمه ناسازكار است كه خود افعالي را انجام دهند و بسيار هم انجام دهند و در تاريخ چه قدر از گريه و عزاداري امامان براي شهادت امام حسين(ع) و حضرت زهرا(س) صادر شده است و بعدا خودشان بقيه را از گريه كردن نفي كنند

از طرفي درمورد عصمت ائمه و اولياء داريم كه قول و فعل و تقرير ايشان برايمان حجت است.

دليل ديگر عزادراي و گريه اهل بيت است بر امامان گذشته و پيامبر و حضرت زهرا(س) است و نمي شود ونمي تواند اينها را از تاريخ حذف كرد.

طاها;22450 نوشت:
شما ميخواي براي اولاد پيامبر عزاداري كني در حالي كه خود اون ها راضي به اينكار نيستند.

بنده نمي دانم اين راضي بودن را از كجا استدلال و استنباط كرده اند و استدلال خود را مبني بر نارضايتي امامان از اين كار برايمان بياورد.

ادامه دارد......

طاها;22450 نوشت:

شما اين مطلب را از كجا نقل ميكنيد كه ائمه از عزاداري ما ناراحت هستند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
اينها همه احاديث وجود داره كه براي عزاداري و زنده نگه داشتن ياد امام حسين و.. تأكيد شده

امام باقر (ع) در زمينه برپايي عزا در خانه ها براي امام حسين (ع) مي فرمايند: " ثم ليندب الحسين و يبکيه و يامر من في داره بالبکاء عليه و يقيم عليه و يقيم في داره مصيبته باظهار الجزع عليه و يتلاقون بالبکاء بعضهم بعضا في البيوت و ليعز بعضهم بعضا بمصاب الحسين. " ( به کساني که روز عاشورا نمي توانند به زيارت آن حضرت بروند اينگونه دستور مي دهند) بر حسين (ع)، ندبه و عزاداري و گريه کند و به اهل خانه خود دستور دهد که بر او بگريند و در خانه اش با اظهار گريه و ناله بر حسين (ع)، مراسم عزاداري برپا کنند و يکديگر را با گريه و تعزيت و تسليت گويي در سوگ حسين عليه السلام در خانه هايشان ملاقات کنند.

امام رضا فرمودند:محرم، ماهي است که مردم دوره جاهليت جنگ در آن را نا روا مي دانستند، ولي در اين ماه، دشمنان، خون ما را به ناحق ريختند و هتک حرمت ما نمودند و فرزندان و بانوان ما را به اسارت گرفتند و به خيمه هاي ما آتش زدند و غارت کردند و در کار ما، براي رسول خدا هيچ حرمتي را رعايت نکردند. روز حسين ( =عاشورا ) پلکهاي ما را مجروح و اشک هايمان را جاري کردند و ما از سرزمين کربلا، گرفتاري و رنج به ميراث برديم. پس بايد بر کسي همچون حسين، گريه کنندگان بگريند، که گريه بر او، گناهان بزرگ را هم فرو مي ريزد."

خود امام حسين (ع) فرموده است: " انا قتيل العبرة، لا يذکرني مؤمن الا بکي "، من کشته اشکم، هيچ مؤمني مرا ياد نمي کند مگر آنکه ( بخاطر مصيبت هايم ) مي گريد.

به فرموده امام صادق (ع): هر ناله و گريه اي ناپسند و مکروه است، مگر ناليدن و گريستن بر حسين (ع): " کل الجزع و البکاء مکروه سوي الجزع و البکاء علي الحسين

فلسفه ي عزاداري

زنده داشتن ياد و تاريخ پرشكوه نهضت حسينى، كه الهام بخش روح انقلابى و ستم ستيزى است.
يعنى احيا و زنده داشتن نهضت عاشورا موجب زنده نگهداشتن و ترويج دائمى مكتب قيام و انقلاب در برابر طاغوتها و تربيت كننده و پرورش دهنده روح حماسه و ايثار است.
يعنى: عزادارى براى اهل بيت: موجب احياى ياد و نام آنها و در كنار آن فرهنگ و مكتب و هدف آنان است. به عبارت ديگر در شكل يك پيوند روحى راه آنان به جامعه الهام گشته و پيوستگى پايدارى بين پيروان مكتب و رهبران آن برقرار مىسازد و ديگر گذشت قرون و اعصار نمىتواند بين آنان جدايى افكند. همين مسأله موجب نفوذ ناپذيرى امت از تأثيرات و انحرافات دشمنان مىگردد و مكتب را هم چنان سالم نگه مىدارد و يا تحريفات و اعوجاجات را به حداقل مىرساند. از همينروست كه استعمارگران براى نابودى ملل اسلامى مىكوشند رابطه آنان را با تاريخ پر افتخار صدر اسلامى قطع نمايند تا با ايجاد اين خلاء زمينه القاى فرهنگ خود را فراهم آورند. اينها از آثار اجتماعى عزادارى است و آثار روانى و تربيتى ديگرى نيز دارد.
امام خميني قدس سره مىفرمايد: روضه سيّد الشهداء عليه السلام براى حفظ مكتب سيّد الشهداء عليه السلام است، حرف سيّد الشهداء عليه السلام حرف روز است، هميشه حرف روز است، اصلاً حرف روز را سيّد الشهداء عليه السلام آورده است و سيّد الشهداء عليه السلام را اين گريه حفظ كرده است، مكتبش را اين مصيبتها و داد و قالها حفظ كرده است .
صحيفه نور ج 8 ص 69.

و در جاى ديگر مىفرمايد: شايد غرب زدهها به ما مىگويند كه ملت گريه! وشايد خودىها نمىتوانند تحمل كنند كه يك قطره اشك مقابل چقدر ثواب است، اين گريه است كه يك ملت را بسيج مىكند براى يك مقصد اسلامى، مجلس عزا نه براى اين است كه گريه بكنند براى سيّد الشهداء عليه السلام و اَجر ببرند - البته كه هست - وديگران را از اجر فردى نصيب كند؛ بلكه مهم آن قضيّه سياسى است كه ائمه ما در صدر اسلام نقشهاش كشيدهاند كه تا آخر باشد .
صحيفه نور ج 13 ص 156.

امام خميني " قدس سره " فرمود: " الان هزار و چهارصد سال است که با اين منبرها، با اين روضه ها و با اين مصيبتها و با اين سينه زنيها، ما را حفظ کرده اند، تا حالا آورده اند اسلام را ... هر مکتبي تا پايش سينه زن نباشد، تا پايش گريه کن نباشد، تا پايش سر و سينه زن نباشد، حفظ نمي شود...

طاها;22450 نوشت:

شما مطمئن باش هيچ جا نمياند در مجلس عزاي حسين از درس عاشورا بگند. هيچ جا تا حالا نشنيدم از رو منبري ها كه بياند و بگند اقا اصلا چرا امام حسين قيام كرد. فقط بلدند اشك مردم رو در بيارند.

شما مثل اينكه اصلا تو مجالس امام حسين و... حضور نداشتيد!!!

بايد عرض كنم خدمتتون كه در مجالس امام حسين حدود دوساعتي را برادران روحاني زحمت ميكشند و بالاي منبر ميرند و از اهداف و ثمرات عاشورا و... ميگند شما كجا روحاني را ديدي كه بالاي منبر فقط بشينه وسينه بزنه و عزاداري كنه!!!!

طاها;22450 نوشت:
شما فكر ميكنم 15 16 سالت باشه. مطمئن باش هرچي بگذره از عمرت اگر انسان متفكري باشي خود به خود خيلي از نظراتت عوض ميشه. شما الان بصورت مشخصي داري حرف هاي بزرگترات و احتمالا خانوادت رو تكرار ميكني.

با سلام

به نظر ذكر اين نوع مباحث در بحث نوعي فرار از بحث محسوب مي شود مباحثي كه اظهار نظر در مورد عقايد ديگران و قضاوت در مورد انديشه ديگران است برازنده مباحث علمي نيست.

طاها;22450 نوشت:
اما حسيني كه به شما معرفي كردند با امام حسين من خيلي فرق داره. شما همش از امام حسين شنيدي كه واي 72 نفر بودند. واي بچه هاش و ياراش كشته شدند. واي ....

خوب بزرگوار

حسيني (ع) كه گريه ندارد و فقط تحسين بر انگيز است حسين ناقصي است كه براي مباهات به كار مي رود و بس و ثمره عملي ندارد شما مي توانيد براي اين حسين فقط افتخار كنيد و ان را ستايش كنيد و كار ديگري نمي توانيد بكنيد

طاها;22450 نوشت:
اما امام حسين من خيلي بزرگتر از اين حرفاست. من هيچ وقت براي امام حسين و امام حسين هاي تاريخ گريه نميكنم. من اونها رو ستايش ميكنم. من تمام انسان هاي ازاده جهان رو ستايش ميكنم. تمام كساني كه زير بار حرف ظلم نميرند رو ستايش ميكنم. تمام كساني كه جانشون رو حتي فداي ازادي و راحتي و سربلندي ديگر انسان ها و سعادت و موفقيت نهايي اونها ميكنند.

ولي حسيني كه ما داريم

حسيني است كه همه چيز دارد هم برايش افتخار مي كنيم كه چنين امامي داريم كه هيچ جاي دنيا هيچ فرقه و گروهي ندارد

هم به خود مي باليم كه پيرو مذهبي چنين امامي هستيم و دستورات دين را از ايشان مي گيريم و اين امام ما معصوم است و نماينده خدا بر روي زمين است و......

بزرگوار

حسيني كه شما مي شناسيد مي تواند لنگه داشته باشد و فرداي تاريخ فردي ازاد مرد پيدا شود كه در مقابل ظلم بايستد و حتي زن و بچه خود را فداي انديشه و عقيده خود كند حال معلوم نيست ان انديشه و افكار درست است يا نه

ولي حسين ما دومي ندارد اين حسين براي جلب رضاي خدا دست به قيام زد در مقابل كساني ايستاد كه در صدد نابودي دين خدا بودند

حسن ما فقط ازاد مرد نبود و فقط درصدد برتريت و پيروزي بخشي به انديشه و عقيده خود كه معلوم نباشد به كجا بسته است نبود

اين حسين نماينده خدا بود و امام امت پيامبر خويش بود

خلاصه كه حسين ما جامع تر از حسيني است كه فقط و فقط به انديشه و عقيده ---نا معلومش بباليد

از طرفي كساني به حسيني گريه نمي كنند كه خود به خود و با تاسي از عقل و انديشه خود به حسين رسيده باشند و چيز ديگري جزء نبرد حسين و ازاد مردي حسين نديده باشند و فقط از ان زاويه حسين را بشناسند و حسين را فردي ازاد مرد بدانند و بس.

ولي حسيني كه ما مي شناسيم از طرف خدا و توسط پيامبر دين اسلام به ما معرفي شده است و ما خود به خود و با تفكر بدان نرسيده ايم ----هر چند اين تفكر و انديشه و عقل ما حسيني را كه معرفي شده است را رد نمي كند اين بحث ديكري دارد كه جايش اينجا نيست----

اين حسين ما تنها ازاد مرد نبود بلكه امام هم بود قائد ماهم بود ما موظفيم كه از امام خود--- اگر معلوم شد كه امام زمان است ---اطاعت محض داشته باشيم

معرفان امام ما و همچنين امامان بعد ازايشان با حسين هر طور رفتار كنند ماهم بايد از انها بياموزيم و طبق سيره انها رفتار كنيم زيرا امامان ما هريك حسيني بودند در زمان خويش و راه برما بوده و هستند و ما بايد طبق سيره ايشان رفنار كنيم

و درتاريخ به ما رسيده كه امامان بعد از ايشان گريه و عزاداري را در دستور كار خود داشتند و بر شيعيان و پيروان خود دستور داده اند كه مواظب عاشورا و محرم باشند و در اين ماه عزاداري را به صورت علني برپا كنند

ادامه د ارد....

طاها;22450 نوشت:

با سلام

هر چند سركار ستايش مطالب خوبي بيان فرموده اند

بنده فقط چند جمله عرض كنم كه:

چرا هيچ كجا نمي ايند و از فلسفه عزاداري نمي گويند؟؟؟

به چه دليل نبايد بگويند؟؟؟ دليل تان بر اين ادعا چيست؟؟؟

چگونه رو در روي كساني كه بارها و بارها در هيئت ها و سخنراني ها از فلسفه عاشورا و كربلا شنيده اند نگاه خواهيد كرد با اين مطالب بي پايه و اساس؟؟؟

مطالب سركار ستايش را ياد اور مي شوم

ستايش;22474 نوشت:
شما مثل اينكه اصلا تو مجالس امام حسين و... حضور نداشتيد!!! بايد عرض كنم خدمتتون كه در مجالس امام حسين حدود دوساعتي را برادران روحاني زحمت ميكشند و بالاي منبر ميرند و از اهداف و ثمرات عاشورا و... ميگند شما كجا روحاني را ديدي كه بالاي منبر فقط بشينه وسينه بزنه و عزاداري كنه!!!!

اين جمله اشتباه است --- كه اشك مردم را در مي اورند--- بهتر است بگوييم مردم به خاطر ارادت و عشقي كه به امام خويش دارند بر مصيبت هاي وارده بر امام خويش گريه مي كنند

در مطالب بالا امد كه امام حسين (ع) ما جامع تر از فردي است كه فقط ازاد مردي دارد و بس.

سلام
حقیر هم موافق ستایش و طاها ها هستم

یاعلی حیدر مددی
اگه جوابتون بله هست بیایید با من بخونید:
«اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد و غصب حقهم و هو الزنديق الکبر، الاحمق الابتر، الکافر المردود، ثاني اثنين نمرود، الفاسق الفاجر، المشرک المطرود، عدو الله و عدو الرسول الذي انکر حق البتول،غاصب ارض فدک المدفون بقعر الدرک، راس اهل الضلالة و الشقاوة خسرالدنيا و الاخرة الملقب بکلب وادي التهامة، المؤبد في عذاب يوم القيامة، قاطع حق الخلافه،ابوبکر بن ابي قحافه لعنة الله عيله.»

صاحب شبهه با زیرکی خاص وکاملا آگاهانه ای قصد به زیر سوال بردن شعائر فاطمی وحسینی سلام الله اجمعین رادارد
کل مطالبش را وقتی میخوانی ظاهرش این است که میخواهد یک درمیان فلسفه اشک ریختن برای آن مظلومه مغضوبه را به زیر سوال ببرد اما باطن کلامش کاملا مشخص است که او نه تنها با شعایر دینی مشکل دارد ......
بلکه هدف بزرگتری را دارد دنبال میکند ،او با شبهات پی در پی قصد این را دارد تا ذهن خواننده را ابتدا با طرح شبهاتی از قبیل غیر عقلانی بودن اشک به طرف خودش جلب کند وسپس با طرح شبهات عصمت ذاتی آن نازنین مادر یعنی کل بنای اسلام وعقاید شیعه را به زیر سوال ببرد ......
چنان که صاحب شبهه درکلامش چنین میگوید
نقل قول
شما ميگي حضرت زهرا و سختي هاش. منچند ميليون زن در طول تاريخ برات بيارم كه از حضرت زهرا سختي هاي بسيار زياد تريكشيده باشند؟؟؟ايا بايد براي همشون تو سر و مغز زد؟؟
صاحب شبهه کاملا آگاهانه ابتدا رشادت وجود مقدس زهرای مرضیه سلام الله علیهارا کم رنگ میکند سپس درجاهای دیگر فلسفه اشک ریختن که همان غیرت به ناموس آل الله است را زیر سوال میبرد و درکل متنش ،چنین برای مخاطبش ذهنیت درست میکند خوب که حالا مثلاچه شد یک دختر 18 ساله وبعد چنین رشادتی انجام داد که داد حالا یک اشتباهی انجام داد.اصلا کجای دین گفته یک زن بیاید با یک ملت مادربه خطا رفته در بیفتتد اصلا چنین مطلبی عقلانه نیست وبعد هم کتمان فلسفه شهادت ....
ان وقت باید بدویم دنبال اینها که ثابت کنیم شهادت مادرم افسانه نیست واین همان هدفی است که دارد دنبال میکند ........
نقل قول
هيچ وقت چيزي رو بي تفكر قبول نكن. حضرت زهراهر بينوايي در خونش ميومد رو بهش كمك ميكرد. شما زندگي اين بزرگواران رو بخون و ازاونها درس بگير.
صاحب شبهه معتقد است که هیچ وقت نباید چیزی را بدون تفکر قبول کرد اما متعصافانه او خودش از کسانی است که یک سری شبهات را از زبان متعصبین جاهل دارد تکرار میکند وخودش هم روی آن هیچ تفکری نکرده چرا که اواصلا حوصله تفکر ندارد . وبه دنبال هوای نفس خود که مخالفت با شعار دینی است دارد مطلب میفهمد در ادامه میگوید ایشان به همه کمک میکرد
خوب حالا منظورش چیست؟؟؟کمک چه ربطی به گریه دارد ؟؟؟ او چه هدفی را دنبال میکند؟؟؟ کاملا مشخص است که طرفدارن این گونه عقاید با اصل برائت در دین مشکل دارند وقتی وجود چنین شبهاتی را از جوانان شیعه میشنویم وکارشناسانه آن را ریشه یابی میکنیم به اینجا میرسیم ، ترویج عقاید ملاعین منحرفی همچون مولانا جلاالدین بلخی (مولوی) محی الدین ابن عربی ومدعیان دین شناس چون دکتر شریعیتی و ورود عقاید وهابیت در نسل جوان با عث ترویج چنین شبهاتی میشود ونتیجه این است که اصل برائت در جامعه به زیر سوال میرود چرا که اصل دین را ار کج فهمان آموخته اند.اما بگذارید سخن کوتاه کنیم ونشان دهیم که وهابیت با طرح یک شبهه چه طور در مغز استخوان مستضعفین شیعه نفوذ میکند وبرای نمونه مطالب صاحب شبهه را نقل میکنیم
نقل قول
من عاشقانه دختر پيامبرم رو دوستدارم.

حضرت زهراهر بينوايي در خونش ميومد رو بهش كمك ميكرد

ايا حضرت زهرا اومده به شما گفت توسر و مغزت بزن يا گفته نمازت رو بخون و شكر خدا و نعمت هاش رو بكن؟؟
حضرت زهرا ميگهگريه زاري كن يا ميگه غيبت نكن و دروغ نگو و دست خير داشتهباش؟؟؟

شما فكر ميكنم 15 16 سالت باشه. مطمئن باش هرچي بگذرهاز عمرت اگر انسان متفكري باشي خود به خود خيلي از نظراتت عوض ميشه.
او با طرح شبهات کارشناسی شده چنین در ذهن مخاطب القائ میکند که بله بابا جان دنیا ،دنیای عشق ومحبت است کسی با کسی دشمنی ندارد من حضرت زهرا رو خیلی دوسش دارم بابا حضرت خیلی مهربون بود به همه کمک میکرد از کسی بدش نمی آمد اصلا کسی را بعد هرنماز واجبش لعن نمیکرد .علی، پشت فلان مردک نماز میخوندو دخترش رو بهش داد بابا اینها همه باهم دوست بودن کسی با کسی مشکل نداشت این حرفا را آخوندها از شکمشان درآوردن....
این میشود نفوذ افکار شیطانی اهل خلاف والبته وهابیت نجس که به این شکل در ذهن شیعه مستضعف نفوذ میکند...
نقل قول
اما شما اگر يك جمله از اين بزرگوار پيدا كرديند كه مسلمانان رو بهعزاداري تشويق كرده باشند

شما ميگي حضرت زهرا و سختي هاش. منچند ميليون زن در طول تاريخ برات بيارم كه از حضرت زهرا سختي هاي بسيار زياد تريكشيده باشند؟؟؟ايا بايد براي همشون تو سر و مغز زد؟؟
اونها در بهشت برين خداهستند. دليلي نداره براشون گريه بكني. اونها خوشبخترين انسانها هستند.

ودرادامه میگوید زندگی اینها را بخونید ودرس بگیرد
اما متعصافه او خودش به این نصیحت عمل نکرده چرا که حتی یک بیسواد نادان هم نمیتواند با قدرت چنین ادعاهایی که او کرده را بکند چرا که اگر فقط یک بار کتب فریقن را باز میکرد چشمانش به روایات مورد نظر می افتاد

درابتدای کلامش ببیند چه طور شروع به شبهه میکند خوب اول با شما دست میدهد تا ورود کند درذهنتان

نقل قول
من به نظرات شما احترام ميگذارم.
من اصلا و ابدا نگفتم كسي نبايدبراي حضرت زهرا عزاداري بكنه.
متعصفانه صاحب شبهه درهمین ابتدای کلامش نتوانسته دم خروس را قائم کند ،تناقص کلامش را ببیند هم با عزاداری مشکل ندارد وهم دارد ....

(هرچند من اصلا با عزاداري مخالفم اما ديگران ازادانداينكار رو اگر درست ميدونند انجام بدند)

ودر آخر تیر خلاصی را میزند
سعيكن حسيني و زهرايي باشي و ببيني چجوري زندگي كردند. نه اينكه براشون عزاداريبكني.

دراین جا میتوان به سه نیجه درباره او رسید
الف او یک بیسواد ناصبی است
ب او آگاهانه درحال اشکل وارد کردن است
ج او یک وهابی است
د همه موارد
حقیر گزینه( د) را انتخاب میکنم

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

anti310;101797 نوشت:
یاعلی حیدر مددی

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

anti310;101797 نوشت:

[=times new roman]الف او یک بیسواد ناصبی است
[=times new roman]ب او آگاهانه درحال اشکل وارد کردن است
[=times new roman]ج او یک وهابی است
[=times new roman]د همه موارد
[=times new roman]حقیر گزینه( د) را انتخاب میکنم

:Gig:

طاها;22450 نوشت:

سلام
به دلایل زیر برای اولیاء الهی عزاداری و گریه می کنیم :
1- تبری ( برائت جستن از ظالمان )
2- تعظیم ( بزرگداشت مصیبت ولی الهی )
3- تطهیر ( پاک نمودن جان از گناه به آب محبت ولی الهی )
4- تمهید ( زمینه سازی فکری و روحی تحول اجتماعی علیه مستکبرین )
5- تزود ( توشه برداشتن از محبت اولیاء الهی )
6- تبرئه ( تبرئه خود از میل به جائران )
7- تودد ( اظهار دوستی به ولی الهی در ملا عام )
8- تلطیف ( لطیف ساختن روح و روان در زلال مهر اولیاء الله )
9- ترحیم ( رحم آوردن برای مرحوم واقع شدن )
10 - تعالی ( ترقی معنوی در سایه ارتباط روحی با ولی خدا )
11- ...
دوستان توضیح می دهند . ندادند خودمان توضیح می دهیم انشاء الله
موفق در پناه حق
موضوع قفل شده است