جمع بندی تله کینزی چیست؟ آیا حقیقت داره؟

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تله کینزی چیست؟ آیا حقیقت داره؟

با سلام
چند وقتیه در فضای مجازی بحث تله کینزی مطرح شده ! چند تا سوال در موردش داشتم!
1- آیا اصل این موضوع حقیقت داره؟ یعنی در انسان توانایی های هست که با تمرین یا ریاضت یا هرچی به این توانایی ها برسه؟
ببینید اصلا بحثم سر سیر و سلوک نیست! چون افراد مدعی اصلا مسلمان نیستن(دقت کنید)
خودم در ذهنم بود چیزی شبیه ورزش هست منتهی برای روح نه جسم!
2-بر فرض صحت این قضیه آیا این امور جزو سحر هست؟در برخی سایت ها اومده جز سحر و جادو بوده و الان علمی شده!!!
3-افراد و کتاب های مربوطه را تا چه حد اعتبار داره؟
حقیقتش بنده چندتا فیلم دیدم ولی شک دارم راست باشه بیشتر شبیه شعبده و تردستیه تا ی کار خارق العاده
با تشکر

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اویس

[=Georgia]با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی
تله کینزی یاتوانایی حرکت دادن اجسام توسط انرژی روانی یکی دیگر از کارهای نه چندان شگفتی است که نفس انسانی قادر به انجام آن است.
این توانایی به هیچ وجه منشا سحر و جادو نداشته و بر توانایی حقیقی تمرکز شخص برای این کار استوار است.
امروزه می گویند: تئوری تله کینزی همان وجود میدانهای انرژی یا امواج انرژی روانی متراکم شده است که باعث حرکت اجسام می شود. اما دقیق تر آن است که بگوییم بر اساس آنچه در سلسله دروس معرفت نفس بیان داشتیم منشاء اصلی تله کینزی و توانایی های نسبی دیگری همچون هیپنوتیزم و تله پاتی، تجرد نفس است و تحلیل این مساله برای آنان که درصدد فهم حقایق نفس و معرفت بدان باشند نتایج بسیار ارزنده ای را به دنبال خواهد داشت.
تله کینزی مانند هیپنوتیزم و تله پاتی بر 3 فعل اصلی نفس انسانی استوار است که عبارتند از :1-
تمرکز بسیار 2- استمرار 3- اعتقاد راسخ بر توانانی نفس برای به حرکت درآوردن اجسام با نیروی ذهن.
اگر سه فعل اصلی مذکور حاصل شود شخص بعد از چندی به راحتی قادر به تحرک اجسام از طریق تمرکز ذهنی خود خواهد بود و این نه تنها کار خارق العاده ای نیست بلکه برای آنان که در سودای طلب کمال حقیقی اند بازیچه ای در دست اطفال بیش نیست.
در سه اصلی که در خصوص تله کینزی مطرح شد شرطی مبنی بر عمل به شریعت مطهره و اهتمام بدان موجود نمی باشد و هرکسی که کافر به خدا و پیغمبر باشد نیز با رعایت سه اصل مذکور می تواند به این بازیچه دست یابد و شریعت مطهره الهی برای این کار تازمانی که منجر به فریب و آسیب دیگران نشود منع محکمی را در نظر نگرفته است.
اما برای آنان که می خواهند قدمی فراتر از دستورات فقهی بردارند و به کمالات حقیقی انسانی نائل شوند آداب بیشتری در میان است که از جمله آنها عدم صرف وقت در اموری است که باعث اشتغال ذهنی و تعلق مادی انسان می شود.
بدیهی است اشتغال و اهتمام به اموری چون تله کینزی مورد استقبال بسیاری از کمال نایافتگان عوام قرار گرفته و این کار معرکه ای برای صاحبان این بازیچه فراهم خواهد کرد. معرکه ای که تمامی همت و عمر آدمی را منصرف به کاری می کند که نه تنها کمال نیست بلکه مورد مذمت صاحبان کمال است.
عرفان حقیقیِ شریعت الهی با منع انجام چنین کارهایی راهی را به انسان طالب کمال پیشنهاد می کند که نتیجه ان به هزاران برابر شگفت تر از این دسته از امور است. در حقیقت
اهتمام به انجام واجبات و ترک محرمات و اهتمام به کسب معرفت 3 رکن اصیلی است که شریعت الهی برای طالبان کمال حقیقی در نظر گرفته که اگر این سه با استمرار سالک الی الله همراه شود کمالاتی چون شنیدن اذن الهی برای تصرف در ماده کائنات و طی نمودن هزاران عوالم وجودی در یک لحظه نصیب وی خواهد شود.
امید که با نصب العین قرار دادن دستورات شریعت الهی در زمانی کوتاهتر به نتایجی به مراتب عالی تر دست یابیم.

اویس;672094 نوشت:
اگر سه فعل اصلی مذکور حاصل شود شخص بعد از چندی به راحتی قادر به تحرک اجسام از طریق تمرکز ذهنی خود خواهد بود و این نه تنها کار خارق العاده ای نیست بلکه برای آنان که در سودای طلب کمال حقیقی اند بازیچه ای در دست اطفال بیش نیست.

با سلام دوباره و تشکر از پاسخ شما
پس در مجموع چنین کاری ممکن هست!!!
1-حد و حدود اون جسمی که حرکت داده میشه چقدر هست؟(از نظر ابعاد)
مثلا در حد اینکه ی قاشق رو خم کنه؟
یعنی طرف 30 سال تمرین میکنه این کارو انجام بده؟ که چی مثلا؟
اویس;672094 نوشت:
می تواند به این بازیچه دست یابد و شریعت مطهره الهی برای این کار تازمانی که منجر به فریب و آسیب دیگران نشود منع محکمی را در نظر نگرفته است.

2-ببخشید اون وقت اگر کسی سو استفاده کرد و مردم رو اذیت کرد خدا همین طوری راه رو باز گذاشته هر کاری خواست انجام بده؟!!!!:Moteajeb!:
اینطوری که هر کی رد بشه میاد تمرین میکنه پدر مردم رو در میاره!!!
ممنون میشم این دو سوال رو هم پاسخ بدید

[=Georgia]

جوجه اردک زشت;672276 نوشت:
با سلام دوباره و تشکر از پاسخ شما
پس در مجموع چنین کاری ممکن هست!!!

با سلام اینکه حد و حدود دقیق چنین توانایی چقدر است باید از همانهایی پرسیده شود که این کار را انجام میدهند اما مسلم آن است که این توانایی بسیار محدود بوده و در مقابل قابلیتهای روحانی حقیقی نفس بسیار ناچیز می باشد.
اما اینکه چرا انها 30 سال مثلا تمرین میکنند تا صرفا به این توانایی برسند این مساله ناشی از دنیا طلبی و همت کم ایشان و عدم درک قابلیتهای واقعی نفس می باشد.

2-ببخشید اون وقت اگر کسی سو استفاده کرد و مردم رو اذیت کرد خدا همین طوری راه رو باز گذاشته هر کاری خواست انجام بده؟!!!!
ممنون میشم این دو سوال رو هم پاسخ بدید

ظاهرا حضرتعالی به پست اول این حقیر در پاسخ به سوالتان توجه نفرمودید. بنده عرض کردم: «شریعت مطهره الهی برای این کار تازمانی که منجر به فریب و آسیب دیگران نشود منع محکمی را در نظر نگرفته است.» این یعنی آن که اگر کسی بخواهد از این طریق سواستفاده کند و باعث فریب و آزار و اذیت دیگران شود این کار شرعا حرام است.

جوجه اردک زشت;670590 نوشت:
با سلام
1- آیا اصل این موضوع حقیقت داره؟ یعنی در انسان توانایی های هست که با تمرین یا ریاضت یا هرچی به این توانایی ها برسه؟
2-بر فرض صحت این قضیه آیا این امور جزو سحر هست؟در برخی سایت ها اومده جز سحر و جادو بوده و الان علمی شده!!!
با تشکر

با سلام

خیر این توانایی جزو سحر و جادو نیست اما بیشتر شعبده بازان و ساحران از چنین تواناییهایی استفاده میکردند و الان که درباره انرژی و انرژی درمانی و... و متافیزیک، کتب و مطالب در دسترس عموم قرار گرفته افراد از منبع و اصل این توانایی ها تا حدودی آگاهی یافتند!

بالفعل کردن برخی از این تواناییها با تمرینات ممکن است اما به استعداد شخص هم بستگی دارد و حتما باید زیر نظر یک استاد واقعی تمرین کند و تمریناتی که در کتب و مطالب سایتها است کافی نیست!

در کل بنده کسی را توصیه نمیکنم که وارد امور متافیزیک شود چون این علوم در غرب بطور تجربی بدست آمده و به همه جوانب آن آگاهی ندارند.

اکثر این توانایی ها با چاکراها یا همان مخازن انرژی بدن سر و کار دارند که کار کردن با آنها به همین سادگی نیست و چه بسا خطرناک هم باشد!

یکی از دوستانم میگفت دوستش استاد علوم متافیزیک و.. هست و خیلی کارش درسته و راحت چاکراهاش رو باز میکنه و...

بعد چند ماه پیش شنیدم همین دوستش شیراز رفته برای درمان مشکل بینایی و قند و...

گفتم آقا جان! کار کردن روی چاکراها شوخی نیست حتی اگر از تمام کتب و کلاسهای این علوم در دنیا کسب علم کرده باشی! این مشکلات دوستت مثل قند، بینایی و... به اختلالات چاکراهایش برمیگردد!

وقتی روی چاکراهای خود کار میکند ممکن است چاکرایش باز شود اما مشکل دیگری کم کم برایش پیش می آید که خودش به آن آگاهی ندارد.

بنده هم یه زمانی دنبال این چیزا بودم ولی الان اصلا بهش فکر نمیکنم و فهمیدم خیلی چیزای مهمتری هست که باید دنبالش بود!

2-ببخشید اون وقت اگر کسی سو استفاده کرد و مردم رو اذیت کرد خدا همین طوری راه رو باز گذاشته هر کاری خواست انجام بده؟!!!!

همانطور که گفتم براساس قدرت و استعداد شخص هست البته ساحران و شعبده بازان فقط از این قدرتها استفاده نمیکنند و از جنهای کافر و شیطانی هم کمک میگیرند! یادگیری این امور بیشتر برای سرگرمی یا سرگرم کردن بقیه و.. هست! برخی هم برای فضولی و سرک کشیدن و.. از آنها استفاده میکنند که توصیه های زیر مردم را از این شرها حفظ میکند.

اگر میخواهید از هر نوع شر و اذیتی حفظ شوید این توصیه های عمومی بنده را انجام دهید:

همیشه صبح، مغرب و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید و بعد نماز صبح و عصر هم صدبار استغفار و صلوات بگویید!

اویس;672517 نوشت:
چرا انها 30 سال مثلا تمرین میکنند تا صرفا به این توانایی برسند این مساله ناشی از دنیا طلبی و همت کم ایشان و عدم درک قابلیتهای واقعی نفس می باشد.

با تشکر از شما
به نظر من که حماقت محض هست اگر آدم دنیا رو هم بخواد خیلی چیز های بهتر هست تو این دنیا!

1-آیا تله کینزی جز همین علوم غریبه خودمون حساب میشه(اون پنج مورد معروف) یا نه جز علوم غریبه نیست و کلا از ادیان دیگه اومده(نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه؟!)

اویس;672517 نوشت:
ظاهرا حضرتعالی به پست اول این حقیر در پاسخ به سوالتان توجه نفرمودید. بنده عرض کردم: «شریعت مطهره الهی برای این کار تازمانی که منجر به فریب و آسیب دیگران نشود منع محکمی را در نظر نگرفته است.» این یعنی آن که اگر کسی بخواهد از این طریق سواستفاده کند و باعث فریب و آزار و اذیت دیگران شود این کار شرعا حرام است.

منظورم حروم دونستنش نبود اون که مشخصه
منظورم اینکه آیا خدا راه آسیب رسوندن به مردم رو برای فرد باز گذاشته؟!!!

2-آیا این توانایی ها با چاکرها ارتباط داره؟
اصلا مگه بحث چاکرها و 7 تا دریچه انرژی(یا هرچی) این ها واقعیت داره؟!!!:ghati:
بابا ما فکر میکردیم همش خرافات هست!!!

دیگه فال قهوه که خرافاته ؟ نگید اونم داریم!!!:Moteajeb!:

لطفا این چند تا سوال رو هم جواب بدید

[=Georgia]

جوجه اردک زشت;672947 نوشت:
آیا تله کینزی جز همین علوم غریبه خودمون حساب میشه(اون پنج مورد معروف) یا نه جز علوم غریبه نیست و کلا از ادیان دیگه اومده(نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه؟!)

خیر . تله کینزی از علوم غریبه نیست. همونطوری که در توضیح تله کینزی به عرض محضر رساندم تله کینزی یکی از قابلیتهای نه چندان بزرگ نفس ناطقه انسان است که سرنخ این قابلیت را در همه ادیان می توان یافت و اختصاص به دین خاصی ندارد. هرکسی درهردینی که باشد با بهره گیری از راههای تقویت این قابلیت می تواند بدان راه یابد.

تله کینزی به خودی خود حرام نیست و مورد منع خداوند نیست همچنان که هیپنوتیزم کردن حرام نیست. این امور زمانی حرام می شوند که سخن از فریب و اسیب دیگران مطرح باشد. اگر بگویید خب همین که امکان فریب دادن در این افعال وجود دارد باید برای منع خداوند کافی باشد در جواب میگوییم خیر. امکان فریب دادن کفایت برای منع نمی کند زیرا در هر شغل و حرفه ای نیز امکان فریب دادن دیگران وجود دارد ولی به صرف امکان و احتمال نمیتوان انها را ممنوع کرد.

آیا این توانایی ها با چاکرها ارتباط داره؟
اصلا مگه بحث چاکرها و 7 تا دریچه انرژی(یا هرچی) این ها واقعیت داره؟!!!

دیگه فال قهوه که خرافاته ؟ نگید اونم داریم!!!

بنده اعتقادی به چاک راه و فال قهوه ندارم و همانطوری که گفتم این توانایی نه چندان مهم نفس یکی از خصوصیات نفس مجرد انسان است.

اویس;673172 نوشت:
بنده اعتقادی به چاک راه و فال قهوه ندارم و همانطوری که گفتم این توانایی نه چندان مهم نفس یکی از خصوصیات نفس مجرد انسان است

سلام
اینو از این جهت گفتم که دوستی که در مورد ارتباط چاکرا و تله کینزی در همین تاپیک صحبت کرده بود شما زیر پستش صلوات فرستاده بودید گفتم شاید به معنی تایید حرفشون باشه

در کل ممنون از شما دیگه سوالی ندارم:Gol:

-آیا این توانایی ها با چاکرها ارتباط داره؟
اصلا مگه بحث چاکرها و 7 تا دریچه انرژی(یا هرچی) این ها واقعیت داره؟!!!

سلام نه خرافات نیست!
کلا خدا انسان رو خیلی پیچیده افرید
وقتی پیامبر (ص) به معراج رفت خدا بهش گفت به این ترتیب وضو بگیر و او نیز گرفت

در واقع وقتی وضو میگیرم مسیرکانال های روح (چاکرا) با مسیر مسح کردن دست و صورت یکی هست و انرژی های زاید درون روح تخلیه میشه و ادم سبک میشه!

سلام

دست بالا دست زیاده !

نه خیر خدای قادر متعال همیشه افرادی ذخیره دارد که روی این افراد را کم کنند !

بندگانی غریب و ناشناخته اما قدرتمند !

به رقابت و مقابله جناب شیخ بهایی رحمه الله با ساحران زمانش مراجعه کنید ... وفوق کل ذی علم علیم

ولی من فکر میکنم این تله کنیزی همش فوتوشاپه. چون فقط توی فیلم دیده میشه. تازه یک سری اسباب بازی هم اومده که میشه باهاش مردم رو گول زد.

این درست مثل اینه که بگیم انسان میتونه از زمین بلند بشه و در ارتفاعدx متری روی هوا معلق واسه خودش بمونه.

بعید میدونم کسی تا حالا عینا همچین چیزی رو دیده باشه.

شما اگر توجه کرده باشی این فیلم هایی که توی اینترنت میذارن دو ویژگی مشترک دارند:

1. کیفیت پایینی دارند.
2. از اجسمامی استفاده میشود که با فوت کردن هم میتوان آن ها را تکان دادِ
هرچیزیدباید توجیه علمی داشته باشه مگر اینکه معجزه باشه.

این نیرو از کجا تأمین میشه؟ جنس نیرو از چه نوعیه؟ (گرانشی، الکتریکی، الکترو مغناطیسی)

یادمه یه زمانی یه نفر بود میگفتن مریضادرا با انرژی درمانی خوب میکنه مردم هم در مطبش صف میکشیدن. تا اینکه گندش دراومد کلاه برداری گرفتن انداختنش زندان. توی خود اخبار ث0 و 30 هم نشونش داد.

خیر البریه;673933 نوشت:
سلام

دست بالا دست زیاده !

نه خیر خدای قادر متعال همیشه افرادی ذخیره دارد که روی این افراد را کم کنند !

سلام
خدا بالا تر از این حرفاس که بخواد روی بدنش رو کم کنه!
در کتاب کیمیای محبت اومده فردی اهل ریاضت از هند میاد میره مشهد در راه ی قطار رو 30 دقیقه نگه میداره
بعد میاد پیش شیخ رجبعلی شیخ بهش میگه برو توبه کن و ...
به نظرم همون حرف کارشناس درسته

Mohammad-Za;673946 نوشت:
ولی من فکر میکنم این تله کنیزی همش فوتوشاپه. چون فقط توی فیلم دیده میشه. تازه یک سری اسباب بازی هم اومده که میشه باهاش مردم رو گول زد.

فوتوشاپ نیست!
شعبده هست
اما بحثم سر افراد مدعی داشتن این قدرت نیست
اصل حرف سر این هست که اصلا طبق نظر اسلام این کار ممکن هست یا نه
اینکه کیا چه ادعایی دارن ی بحث دیگس
بنده ی ویدئو دارم طرف اول ی دلار رو خم میکنه بعد شروع میکنه بلندش کردن و ... بعد آخر ویدئو کلکش رو میگه
و میگه اگر خواستید این تیریک رو اجرا کنید چه کارهایی نباید بکنید
مثلا میگه پشتتون به نور نباشه(وگرنه نخ معلوم میشه!!!)

جوجه اردک زشت;674253 نوشت:
سلام
خدا بالا تر از این حرفاس که بخواد روی بدنش رو کم کنه!
در کتاب کیمیای محبت اومده فردی اهل ریاضت از هند میاد میره مشهد در راه ی قطار رو 30 دقیقه نگه میداره
بعد میاد پیش شیخ رجبعلی شیخ بهش میگه برو توبه کن و ...
به نظرم همون حرف کارشناس درسته

فوتوشاپ نیست!
شعبده هست
اما بحثم سر افراد مدعی داشتن این قدرت نیست
اصل حرف سر این هست که اصلا طبق نظر اسلام این کار ممکن هست یا نه
اینکه کیا چه ادعایی دارن ی بحث دیگس
بنده ی ویدئو دارم طرف اول ی دلار رو خم میکنه بعد شروع میکنه بلندش کردن و ... بعد آخر ویدئو کلکش رو میگه
و میگه اگر خواستید این تیریک رو اجرا کنید چه کارهایی نباید بکنید
مثلا میگه پشتتون به نور نباشه(وگرنه نخ معلوم میشه!!!)

سوال شما که آیا از تظر دین چنین موردی امکان پذیر است یا تیر به نظرم برای یک انجمن عمومی مناسب نیست.
چون اگر پاسخ مثبت باشد که هست، ممکن است برخی افراد را به مبنای همین پاسخ مثبت گرفتار کلاهبرداران و شیادان کند.

موفق باشید.

Mohammad-Za;674283 نوشت:
سوال شما که آیا از تظر دین چنین موردی امکان پذیر است یا تیر به نظرم برای یک انجمن عمومی مناسب نیست.
چون اگر پاسخ مثبت باشد که هست، ممکن است برخی افراد را به مبنای همین پاسخ مثبت گرفتار کلاهبرداران و شیادان کند

دقیقا بر عکس عمدا خواستم مطرح کنم
شما فرض کن ی نفر بفهمه تله کینزی هست خوب این فرد یکی از کارایی که میکنه اینه که نظر اسلام رو میخواد
اما در سایت های اسلامی معتبر تقریبا هیچ مطلبی در این مورد نیست!
مثل همیشه منفعل عمل میکنیم
حتما باید یکی بیاد ی فرقه بزنه دو سه هزار نفر رو به فنا بده بعد تازه حوزه ما فعال میشه!
بنده سعی کردم اطلاعات جامعی در این خصوص در تاپیک باشه
مثلا گفتم در بعضی سایت ها گفته جز سحر و جادو بوده و علمی شده خوب کسی که اون سایت ها رو بخونه بعد بیاد این جا بفهمه کارشناس میگه ربطی به سحر نداره
خود به خود باید بفهمه اون سایت کلاه برداره
می خواستم در مورد روش های این کار هم سوال کنم از کارشناس که کسی در دام های افراد شیاد قرار نگیره اما بعید میدونم کارشناس محترم پاسخ بدن
بنابرین تا همین جا بحث رو آوردم و ادامه ندادم
مثلا ی بحث اینه که چند سال ریاضت برای این کار لازمه ولی عرض کردم احتمال 90 % کارشناس جواب نمیدن حالا به هر دلیلی

[=Georgia]

جوجه اردک زشت;674354 نوشت:
مثلا ی بحث اینه که چند سال ریاضت برای این کار لازمه ولی عرض کردم احتمال 90 % کارشناس جواب نمیدن حالا به هر دلیلی

با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی
ما کارشناسان انجمن گفتگوی دینی دلیلی برای پاسخ ندادن به سوالات به جای شما حضرات گرانقدر نداریم و هرجا که لازم بود سعی می کنیم با توضیحاتمان ابهاماتی که در مسائل گوناگون دینی وجود دارد برطرف نماییم.
در مورد سوالی که طرح نمودید باید بگویم نمیتوان مقدار مشخصی را بیان کرد و گفت مثلا در طول این یک یا دو سال ریاضت، لزوما شخص قادر به انجام کارهایی چون تله کنیزی می شود زیرا کسب این مهارتها بستگی به توان روحی و میزان تمرکز و قابلیت درونی فرد دارد. ولی همانطور که قبلا نیز توضیح دادم بهتر است به جای وقت صرف کردن برای اینگونه از مهارتها و آگاهی از کم و کیف آنها، درصدد کسب کمالات حقیقی نفسانی خود باشیم کمالاتی که هم سعادت واقعی انسان را در حیات ابدی اخروی او رقم می زند و هم موجب رضایت خداوند و پیامبران و اولیای الهی خواهد شد.

اویس;675851 نوشت:
با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی
ما کارشناسان انجمن گفتگوی دینی دلیلی برای پاسخ ندادن به سوالات به جای شما حضرات گرانقدر نداریم و هرجا که لازم بود سعی می کنیم با توضیحاتمان ابهاماتی که در مسائل گوناگون دینی وجود دارد برطرف نماییم.

سلام
منظورم این بود که شاید صلاح ندونید برخی سوال ها علنی پرسیده بشه نه اینکه پاسخگو نیستید
اویس;675851 نوشت:
ولی همانطور که قبلا نیز توضیح دادم بهتر است به جای وقت صرف کردن برای اینگونه از مهارتها و آگاهی از کم و کیف آنها، درصدد کسب کمالات حقیقی نفسانی خود باشیم کمالاتی که هم سعادت واقعی انسان را در حیات ابدی اخروی او رقم می زند و هم موجب رضایت خداوند و پیامبران و اولیای الهی خواهد شد.

وقتی این کار نه مکروه هست نه حرام و نه خلاف قانون چرا سوال کردن در موردش بد هست؟
کلا هیچ علاقه ای به عرفان دین و ... ندارم که بخوام این مسیر ها رو برم حالا شما هی بگید بهتر است این کار رو بکنی بهتر است اون کار رو بکنی...
بنده سوال میپرسم شما چرا هی نصیحت می کنید؟!

جوجه اردک زشت;670590 نوشت:
ا سلام
ببینید اصلا بحثم سر سیر و سلوک نیست! چون افراد مدعی اصلا مسلمان نیستن(دقت کنید)
خودم در ذهنم بود چیزی شبیه ورزش هست منتهی برای روح نه جسم!
حقیقتش بنده چندتا فیلم دیدم ولی شک دارم راست باشه بیشتر شبیه شعبده و تردستیه تا ی کار خارق العاده
با تشکر

سلام و عرض ادب
در مورد Psychokine یا Telekinesis مسلما چنین ادعاهایی بوده و هست و به خاطر محیرالعقول بودن ، علاقه به سرگرمی و تفریح [SPOILER]تنبلی مردم و علاقه مسیرهای میانبر در رسیدن به منابع قدرت و انرژی یا پول مفت[/SPOILER] مورد اقبال مردم بوده .

ولی از دید علمی چنین مواردی تا بحال اثبات نشده و بسیار بعید هست که بدون مدد از تکنولوژی چنین اموری به حقیقت بپیوندد
حتی جوایری برای مدعیان اعلام شده از جمله جایزه یک ملیون دلاری جیمز رندی و یا جایزه دویست و پنجاه هزار پوندی جرالد فلمینگ که این ادعاها را در مجامع علمی مطرح کنند و مورد آزمایش قرار دهند تا بحال که کسی این دعوت ها را نپذیرفته

قاطعانه باید گفت چنین اموری واقعیت نداشته و ندارند پس پرداختن به این امور جز ضایع کردن وقت و عمر نیست
حتی اگر این ادعاها خود را در سایه دین یا تقدس با عناوین کرامات یا ریاضت بخواهند مأوا بگیرند و خود را از تیغ آزمایش و واکاوی محفوظ کنند
[HL]ادعاها و شارلاتان بازیهایی مانند: جن گیری، احضار ارواح، فالگیری، طالع بینی، تعبیرخواب، دعانویسی ، رمالی، کرامات،اخبار از غیب،کف بینی،انرژی درمانی،هومیوپاتی از این امور هستند و به چز در ذهن ساده انگاران و کلاشان حقیقت ندارد[/HL]

این ادعاها برای بشریت آفات بسیار بزرگ و مخربی هستند حتی شریعت اسلام و مسیحیت به مقابله جدی و قاطعانه به ساحران و جادوگران میپردازد

پیروز و موفق باشید

[="Georgia"][="Blue"]جمع بندی
سوال

آیا تله کینزی حقیقت دارد؟ یعنی در انسان توانایی های هست که با تمرین یا ریاضت به این توانایی ها می رسد؟
بر فرض صحت این قضیه آیا این امور جزو سحر محسوب می شود؟افراد و کتاب های مربوطه در این موضوع تا چه حد اعتبار دارد؟

پاسخ
تله کینزی یا توانایی حرکت دادن اجسام توسط انرژی روانی یکی دیگر از کارهای نه چندان شگفتی است که نفس انسانی قادر به انجام آن است.
این توانایی به هیچ وجه منشا سحر و جادو نداشته و بر توانایی حقیقی تمرکز شخص برای این کار استوار است.
امروزه می گویند: تئوری تله کینزی همان وجود میدانهای انرژی یا امواج انرژی روانی متراکم شده است که باعث حرکت اجسام می شود. اما دقیق تر آن است که بگوییم بر اساس آنچه در سلسله دروس معرفت نفس بیان داشتیم منشاء اصلی تله کینزی و توانایی های نسبی دیگری همچون هیپنوتیزم و تله پاتی، تجرد نفس است و تحلیل این مساله برای آنان که درصدد فهم حقایق نفس و معرفت بدان باشند نتایج بسیار ارزنده ای را به دنبال خواهد داشت.
تله کینزی مانند هیپنوتیزم و تله پاتی بر 3 فعل اصلی نفس انسانی استوار است که عبارتند از :1-
تمرکز بسیار 2- استمرار 3- اعتقاد راسخ بر توانانی نفس برای به حرکت درآوردن اجسام با نیروی ذهن.
در سه اصلی که در خصوص تله کینزی مطرح شد شرطی مبنی بر عمل به شریعت مطهره و اهتمام بدان موجود نمی باشد و هرکسی که کافر به خدا و پیغمبر باشد نیز با رعایت سه اصل مذکور می تواند به این بازیچه دست یابد و شریعت مطهره الهی برای این کار تازمانی که منجر به فریب و آسیب دیگران نشود منع محکمی را در نظر نگرفته است.
اما برای آنان که می خواهند قدمی فراتر از دستورات فقهی بردارند و به کمالات حقیقی انسانی نائل شوند آداب بیشتری در میان است که از جمله آنها عدم صرف وقت در اموری است که باعث اشتغال ذهنی و تعلق مادی انسان می شود.
بدیهی است اشتغال و اهتمام به اموری چون تله کینزی مورد استقبال بسیاری از کمال نایافتگان عوام قرار گرفته و این کار معرکه ای برای صاحبان این بازیچه فراهم خواهد کرد. معرکه ای که تمامی همت و عمر آدمی را منصرف به کاری می کند که نه تنها کمال نیست بلکه مورد مذمت صاحبان کمال است.
عرفان حقیقیِ شریعت الهی با منع انجام چنین کارهایی راهی را به انسان طالب کمال پیشنهاد می کند که نتیجه ان به هزاران برابر شگفت تر از این دسته از امور است. در حقیقت
اهتمام به انجام واجبات و ترک محرمات و اهتمام به کسب معرفت 3 رکن اصیلی است که شریعت الهی برای طالبان کمال حقیقی در نظر گرفته که اگر این سه با استمرار سالک الی الله همراه شود کمالاتی چون شنیدن اذن الهی برای تصرف در ماده کائنات و طی نمودن هزاران عوالم وجودی در یک لحظه نصیب وی خواهد شود.
امید که با نصب العین قرار دادن دستورات شریعت الهی در زمانی کوتاهتر به نتایجی به مراتب عالی تر دست یابیم.

موضوع قفل شده است