جمع بندی آیا ازدواج با این شرایط درست است؟ (ازدواج و خودارضائی)

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا ازدواج با این شرایط درست است؟ (ازدواج و خودارضائی)

سلام
بنده 24 سالمه.و دانشجوام. اگه خدا بخاد قراره تا چند ماه آینده برای ازدواج اقدام کنم و خواستگاری بریم. منتها یه مشکلی هست. من از دوران بلوغ ینی حدود 10 سال پیش به عادت زشت خودارضایی مبتلا شدم و تا الان با وجود هزاران بار توبه کردن متاسفانه متاسفانه هنوز نتونستم ترکش کنم. واقعا هم دیگه نمیدونم چیکار کنم و به ستوه اومدم و خودم فک میکنم تنها راه حلش فقط ازدواجه. از طرفی میترسم که بعد ازدواج هم نتونم ترکش کنم و ادامه داشته باشه.چون قبلا خانواده مخالف ازدواجم بودن و ناامیدی باعث میشد اینکارو انجام بدم ولی الان نمیدونم چرا بازم نتونسته انگیزه ای باشه واسه ترک این کار. ینی امکان داره بعد ازدواج هم نتونم ترکش کنم!؟ بنظرتون با این شرایطم اقدامم برای ازدواج درسته؟!! از طرفی هم خسته و ناامید شدم و دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم. البته هدفم از ازدواج صرفا نیاز جنسی نیست و واقعا چند ساله که نیاز به ازدواجو در تمامی جنبه ها حس میکنم.لطفا راهنمایی بکنید.ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

ye-nafar;670503 نوشت:
سلام
بنده 24 سالمه.و دانشجوام. اگه خدا بخاد قراره تا چند ماه آینده برای ازدواج اقدام کنم و خواستگاری بریم. منتها یه مشکلی هست. من از دوران بلوغ ینی حدود 10 سال پیش به عادت زشت خودارضایی مبتلا شدم و تا الان با وجود هزاران بار توبه کردن متاسفانه متاسفانه هنوز نتونستم ترکش کنم. واقعا هم دیگه نمیدونم چیکار کنم و به ستوه اومدم و خودم فک میکنم تنها راه حلش فقط ازدواجه. از طرفی میترسم که بعد ازدواج هم نتونم ترکش کنم و ادامه داشته باشه.چون قبلا خانواده مخالف ازدواجم بودن و ناامیدی باعث میشد اینکارو انجام بدم ولی الان نمیدونم چرا بازم نتونسته انگیزه ای باشه واسه ترک این کار. ینی امکان داره بعد ازدواج هم نتونم ترکش کنم!؟ بنظرتون با این شرایطم اقدامم برای ازدواج درسته؟!! از طرفی هم خسته و ناامید شدم و دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم. البته هدفم از ازدواج صرفا نیاز جنسی نیست و واقعا چند ساله که نیاز به ازدواجو در تمامی جنبه ها حس میکنم.لطفا راهنمایی بکنید.ممنون

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
برای دریافت راههایی برای جلوگیری از خود ارضایی به تاپیک های زیر مراجعه نمایید:

چیرگی بر غریزه جنسی؛ چند راهکار

خیلی خیلی التماس دعا

فشار جنسی باعث تضعیف اعصابم می شود

غلبه بر خودارضايي

راهکارهای کنترل غریزه شهوت در جوانی و نوجوانی

چطوری به رفیقم کمک کنم؟ ( رهایی از خود ارضائی )

مديريت شهوت: الگو گیری از شهید بابایی در مدیریت شهوت

گناه بزرگ خود ارضایی(چطور می تونم به دوستم کمک کنم؟)نمودار

احادیث و آیات قرآن کریم در رابطه با خود ارضایی

چند دستورالعمل مناسب برای جلوگیری از خود ارضایی و تهذیب نفس

راه بازگشت

برای آنان که از استمنا رنج می برند

یه نفر داشت با الاغش....(حامی و دو کلوم با گل پسران مجرد ) میشه اگر بخوای

پاسخ به چند سوال متداول در زمینه خودارضایی (سوال فقهي)

عوارض خود ارضایی در دختران

اما در مورد اینکه آیا امکان دارد که پس از ازدواج نیز ادامه یابد باید عرض کنم بله امکان دارد لذا باید حتی پس از ازدواج راههایی پیشگیری را ادامه دهید
که مهمترین آنها:

1. نگاه نکردن به نامحرم
  2. ارتباط قوی با خداوند و اهل بیت و توسل به آنها (خواندن نماز شب و دعای کمیل و زیارت عاشورا و زیارت آل یاسین و...)
  3. خواندن نماز با حضور قلب
  4. ارضاءدرست و صحیح(ارضاء غریزه جنسی پس از ازدواج باید درست و صحیح صورت گیرد )
  5. اجتناب از هر آنچه موجب غلیان شهوت می شود.
  6. روزه گرفتن و ورزش کردن
  7. استفاده از راهکارهای تقویت اراده
  8. تنها نماندن
  9. استفاده از راههای کنترل فکر
  10. برای تسکین و آرامش خود در مواجهه با مشکلات راههای جایگزین در نظر بگیرید همانند دعا و توسل به اهلبیت ،رفتن به مکانهای مدهبی نظیر امامزاده ها
  11. انتخاب و رفت و آمد با دوستان مذهبی و مناسب
  12. و...

بدانید با شرایط شما ازدواج برای شما واجب است و البته مطلوب نیز می باشد فقط باید آگاهی خود را در زمینه خانمها و ویژگیهای جسمی و روحی آنها و در زمینه ازدواج بالا ببرید و ملاکهای مناسبی را در نظر بگیرید.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

به نظرم ازدواج کردن بعنوان راه حل برای خود ارضایی و مشکلات جنسی و اینها مناسب نیست

mehrant;673656 نوشت:
به نظرم ازدواج کردن بعنوان راه حل برای خود ارضایی و مشکلات جنسی و اینها مناسب نیست

خودش که گفت دلیلش فقط به خاطر نیاز جنسی نیست.دلایل دیگه هم داره.جواب پرسشگر:شما اقدام کن ببین دختر واسه ازدواج پیدا میکنی.والا من که یه هفته هست دنبال دختر میگردن پیدا نمیشه.همه میخان ادامه تحصیل بدن.شما اقدام کن حالا کو تا ازدواج... منم قبلا فکر میکردم تا بگم میخام ازدواج کنم زود همون موقع عروسی و خلاص :)

عزیزم من 6 ساله دارم میگردم مورد خوب پیدا نکردم :d

mohsen1990;673681 نوشت:
خودش که گفت دلیلش فقط به خاطر نیاز جنسی نیست.دلایل دیگه هم داره.جواب پرسشگر:شما اقدام کن ببین دختر واسه ازدواج پیدا میکنی.والا من که یه هفته هست دنبال دختر میگردن پیدا نمیشه.همه میخان ادامه تحصیل بدن.شما اقدام کن حالا کو تا ازدواج... منم قبلا فکر میکردم تا بگم میخام ازدواج کنم زود همون موقع عروسی و خلاص :)

نه منظورم حرف خودش نبود منظورم توصیه کارشناس بود ...

درباره ی مساله ی خودارضایی حرفهای نادرست و بعضا مزخرفی به خورد ما دادند مثلا من یادمه توی کلاس دوم یا سوم راهنمایی دبیر دینی مون برای اینکه به حساب خودش از اینکار ما پیشگیری کرده باشه بهمون گفته بود مایع منی بمحض تماس با چشم آدمُ کور میکنه!! یا مثلا اینکه آدم دیوانه میشه و خیلی چیزای دیگه. از آنجا که نیاز جنسی جزء نیازهای اولیه و حقوق ابتدایی انسانه و با درنظر گرفتن مشکلات فراوان پیش روی جوانان وهمچنین سنت های غلط که مانع ازدواج بهنگام آنان میشود میتوان گفت مساله ی خودارضایی اصولا به امری اجتناب ناپذیر مبدل شده است

ضمنا اگر هدف شما از ازدواج نیاز جنسی هم باشه ایرادی بشما نیست چراکه در این کشور برآوردن نیاز جنسی فقط از کانال ازدواج میگذره. درباره کسی که هدفش از ازدواج صرفا نیاز جنسی هست میشه به اون حاجاقایی اشاره کرد که تو برنامه زنده باد زندگی شبکه دو آوردنش و اونُ بعنوان الگو بخوردمون دادن (همونی که میگفت بدون اینکه زنشو ببینه اونُ انتخاب کرده) میشه گفت از زن فقط جنسیت اش رو دیده.

بعد ازدواج هم احتمالش زیاده ادامه بدی
در مورد کنترل کردن هم دوش آب سرد فقط Smile

تسنیـم;673772 نوشت:
درباره ی مساله ی خودارضایی حرفهای نادرست و بعضا مزخرفی به خورد ما دادند مثلا من یادمه توی کلاس دوم یا سوم راهنمایی دبیر دینی مون برای اینکه به حساب خودش از اینکار ما پیشگیری کرده باشه بهمون گفته بود مایع منی بمحض تماس با چشم آدمُ کور میکنه!! یا مثلا اینکه آدم دیوانه میشه و خیلی چیزای دیگه. از آنجا که نیاز جنسی جزء نیازهای اولیه و حقوق ابتدایی انسانه و با درنظر گرفتن مشکلات فراوان پیش روی جوانان وهمچنین سنت های غلط که مانع ازدواج بهنگام آنان میشود میتوان گفت مساله ی خودارضایی اصولا به امری اجتناب ناپذیر مبدل شده است (با یک نگاه دقیق تر تو همین فضای مجازی و نمونه های فراوان مشابه به همین نتیجه میرسیم) ناگفته نماند که افراط درهرکاری به زیان انسانه. درجمع اونچیزی که من فهمیدم اینه که خودارضایی اگر بصورت وسواس گونه درنیاد و به افراط کشیده نشه ضرر جسمی ندارد.
شما نگران این موضوع نباش اصلا مگر این عادتو به چه مقدار انجام میدی؟ میتونی به روانپزشک مراجعه کنی اون برات دارویی تجویز میکنه که میتونی کنترلش کنی و به حد نرمال برسی. ایشالا بزودی ازدواج موفقی خواهی داشت و دوباره نشاطت رو هم بدست میاری
ضمنا اگر هدف شما از ازدواج نیاز جنسی هم باشه ایرادی بشما نیست چراکه در این کشور برآوردن نیاز جنسی فقط از کانال ازدواج میگذره. درباره کسی که هدفش از ازدواج صرفا نیاز جنسی هست میشه به اون حاجاقایی اشاره کرد که تو برنامه زنده باد زندگی شبکه دو آوردنش و اونُ بعنوان الگو بخوردمون دادن (همونی که میگفت بدون اینکه زنشو ببینه اونُ انتخاب کرده) میشه گفت از زن فقط جنسیت اش رو دیده.

سلام
اولا حتی اگر ضرر جسمی هم نداشته باشه حرامه و گناه کبیره است
این دوستمون انوشیروان یه مقاله سی صفحه ای اورد که نشون میداد خود ارضایی بر خلاف رابطه جنسی معمول عمل میکنه و .....
عقل میگه ضرر داره
کلی جنبش ترک خود ارضایی خارجی و ایرانی تشکیل شده به خاطر تاثیری که در روح و جسم انسان میزاره .....
دوما بعید میدونم مجری اون برنامه زنده باد زندگی بیاد تعریف کنه از اون اقا
این هم بعید میدونم سفارش کرده باشن
سوما گیریم که همچین کاری رو هم کرده باشه
اشکالش چیه ؟ شاید اون حاج اقا ایمانش خیلی بالا بوده و به خدا اطمینان داشته که قراره همسر یه خانم خوب بشه
زود قضاوت نکنیم Smile

موضوع قفل شده است