نحوه رابطه در دوران عقد

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نحوه رابطه در دوران عقد

با سلام خدمت همه کاربران و مدیران محترم،

در ابتدای عرایضم از همه به خاطر نوع سوالی که می پرسم عذر خواهی می کنم و باور کنید از نوع سوالم خجالت میکشم ولی برایم دچار مشکل شده
و اگر مدیران محترم میدانند که جای پرسیدن اینگونه سوالات اینجا نیست :offlow: میتوانند راحت سوالم را حذف کنند.

و اما طرح مشکل: :please:
من به تازگی حدود دو ماه است که ازدواج کرده ام و الحمدلله بسیار از ازدواجم راضی هستم ولی فقط عقد کرده ام و تا عروسی شاید زمان زیادی باید صبر کنم تا شرایط مهیا شود.:Mohabbat:

وقتی به منزل همسرم میروم ایشان بسیار زیبا خود را آراسته و از من استقبال میکند و در بیشتر موارد به اتاق شخصی ایشان می رویم و با هم گپ و گفت داریم ولی هیچ نوع رابطه زناشويي با هم تجربه نکرده ایم، به دلیل اولا خجالت من و ثانیا یک بار هم که با کلی خجالت از ایشون در این باره سوال کردم فرمودند که چون عرف نمی پسنده در دوران عقد چنین چیزی باشه، فعلا نه!

ولی چون اولین دختری است که من با ایشون رابطه داشتم و گپ و گفت دارم و از طرفی بدون حجاب و با آرایش زیبا در مقابلم ظاهر می شود بسیار تحریک میشوم و اصلا دست خودم نیست و از اول ازدواج فشار روانی زیادی را تحمل میکنم و نمیدانم اصلا چنین روابطی را آغاز کنم و یا نه؟!
و اگر بخواهم شروع کنم چگونه باشد که هیچ مشکلی از قبیل روحی و روانی و یا مشکل آبرویی و یا بارداری و ... برای هر دوی ما پیش نیاید.
و کلا از عواقب هر عملی در این باره بی اطلاعم!

از صبر و حوصله همه دوستان و پاسخگویی فهیمانه پیشکسوتان بسیار متشکرم!:khejalat:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام خدمت شما برادر گرامي
از اين كه سؤال تان را با اين مركز در ميان گذاشتيد صميمانه تشكر مي كنم
بزرگوار چرا شما بايد خجالت بكشيد؟!
خجالت را بايد فردي بكشد كه شرايط گناه نكردن برايش فراهم است ولي باز گناه جنسي مي كند.
خجالت را بايد آن خانم شوهر داري بكشد كه با لباس محرك به خيابان و مهمان هاي فاميلي حاضر مي شود و سبب گناه مجردان و سرد شدن زندگي زناشويي ديگران مي شود.
خجالت را بايد كسي بكشد كه حاضر است گناه بشود ولي از مجوزات و رخصت هاي شرعي كسي استفاده نكند.
خجالت را زنان و مردان متأهلي بايد بكشند كه حاضر نيستند قدم خيري براي گناه نكردن جوانان بردارند و حتي از معرفي و واسطه شدن فرار مي كنند.
وقتي به سؤالات مردم از پيامبر و ائمه عليهم السلام رجوع مي كنيم مي بينم كه مردم از ايشان سؤالات مربوط به مسائل شهوت جنسي را مي پرسيدند و ايشان هم منعي نمي كردند و حتي خودشان گاهي قبل از اين كه كسي سؤالي داشته باشد مسائل مربوط به شهوت و رويارويي با شهوت را بيان مي كردند و در عين حال حياي در پاسخ و پرسش و بيان مسائل شرعي مربوط به مسائل جنسي را رعايت مي كردند.
[/]

در پاسخ به سؤال شما توجه شما را به نكات ذيل جلب مي كنم:
الف - حتما در برنامه زندگي مشترك خود برنامه مطالعه و مشورت را بگنجانيد و عوامل تحكيم روابط خانواده و عوامل تضعيف را ياد بگيرد و در عمل سبب شادكامي و نشاط زندگي مشترك شويد.
ب - يكي از عوامل تحكيم روابط خانواده، رابطه زناشويي با محوريت «مسائل روان شناختي» و «بهداشتي روابط زناشويي» است در اين خصوص نيز از كتاب ها و نرم افزارهاي مفيد استفاده كنيد.
ج - زن و شوهر هر دو نياز به ارضاي مشروع جنسي دارند در واقع اين امر به شكل همكاري متقابل انجام مي شود. اگر به ظرافت هاي اين امر دقت شود رضايت مشترك زناشويي محقق مي شود وگرنه ممكن است براي مرد و زن مشكل ساز شود و «سرد جنسي» را به همراه داشته باشد.
د-نياز جنسي زن و مرد در شروع متفاوت غالبا است استارت رابطه جنسي مرد شهوت است ولي زن با روابط عاطفي رابطه اش استارت مي خورد.
هـ - اولين رابطه بسيار مهم است. در واقع اگر اولين رابطه شيرين باشد احتمال اين كه افراد در روابط بعدي مشتاق باشند هست ولي اگر اين رابطه تلخ باشد ممكن است فرد (‌زن يا شوهر) در روابط بعدي از اين امر گريزان شود. بنابراين آرامش روان و مساعد بودن شرايط جسمي و محيطي فوق العاده مهم است.
و- رابطه زناشويي در دوران عقد از نظر شرعي هيچ مشكل شرعي ندارد ولي به دلائل فرهنگي و عرفي ( بارداري - احتمال جدايي - احتمال فوت همسر ) خانم ها در اين رابطه اضطراب دارند. چون استارت رابطه زناشويي براي زن با عاطفه شروع مي شود و رابطه اول اهميت زيادي دارد بنابراين شوهر بايد فوق العاده براي اين رابطه دقت به خرج دهد. برخي دختران نگران هستند كه در ايام باردار شوند و از نظر عرفي جلوي خانواده ها خجالت بكشند. با مراجعه به «متخصص زنان و زايمان» راه هاي جلوگيري از بارداري را آموزش ببينيد و اين همه نگراني را از خود دور كنند و از لذت مشروع زناشويي لذت ببرند.

عَلِی(علیه السلام):

«لاینْبَغی لِلْعاقِلِ أَنْ یقیمَ عَلَی الْخَوْفِ إِذا وَجَدَ إِلَی الاْءَمْنِ سَبیلاً»؛

«سزاوار نیست انسان عاقل در اضطراب و نگرانی به سر برد، اگر راهی به آرامش و ایمنی داشته باشد».[1]

ز- خانم ها بايد دقت كنند كه در دوران عقد شوهرشان از نظر جنسي در فشار هستند مقتضي موجود و موانع (شرعي) مفقود است طبيعي است با تحريكات زياد بيرون از منزل مرد متديني بخواهد آتش شهوت خود را با همسر شرعي خود خاموش كنند و همسران نيز نبايد راضي شود كه مردشان از اين جهت در فشار باشند و خداي ناكرده گرفتار گناه شوند. مردي كه همسر دارد اگر گرفتار گناه شود عذاب وجدانش به مراتب بيشتر از افراد مجرد است. بنابراين خانم ها بايد به شوهرشان كمك كنند تا تقواي خود را حفظ كنند ( تعاونوا علي البر و التقوي)
ح- با كم كردن تشريفات دست و پاگير ازدواج رابطه ايام عقد را شش ماه يا كمتر از آن كنيد. ارزش ندارد براي رسيدن به برخي از تشريفات ( جهيزيه بيشتر و مسكن عالي و يا ماشين و..) مرد و زن ايام طولاني عقد را قرين با تلخي تجربه كنند.
و - خانم ها دقت كنند كه در ايام عقد بسياري از بهانه گيري هاي شوهرشان ناشي از ناكامي جنسي و تحريك زياد است بنابراين با ارضاي جنسي او را خلع سلاح كنيد. بله طبيعي است كه براي خانم ها تمتعات حلال به غير از عروسي لذت بخش نيست ولي كمك كنيد بايد كمك كنند تا شوهر حداقل با تمتعات حلال ( به غير از روابط زناشويي ) ارضا شوند به عنوان نمونه ارضاي شوهر با دست همسرش از نظر شرعي خودارضايي نيست و جايز است.
ز- در ايام عقد تلاش كنيد كمتر خلوت هاي طولاني جنسي با هم داشته باشيد.
.....
[1] . غرر الحکم، ص 581.
موضوع قفل شده است