جمع بندی راهنمایی برای پیدا کردن همسر با شرایط خاص ...

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهنمایی برای پیدا کردن همسر با شرایط خاص ...

درود بر دوستان.

بعد از تاپیک:

http://www.askdin.com/thread48168.html

با خوندن نظراتی که دوستان لطف کردن به این نتیجه رسیدم ازدواج خوبه:) ... و تونستم این جوری خودمو قانع کنم که یه سری ملاکهایی برای انتخابم در نظر میگیرم که بعدا پشیمون نشم...
الان در مرحله ای هستم که میخام اون فرد مورد نظرمو پیدا کنم.
ملاکهام به این صورته(ترتیب خاصی نداره همشون در یه سطحن فقط به ترتیبه سختی در پیدا کردن این ملاکها در یه دختر نوشتم):
1.رشته خاص (نمیخام اسم رشته را بگم)بخونه.خونواده میگن اکثر دخترا هرچی بیشتر درس بخونن زبون درازتر میشن مخصوصا اگه رشته خاص بخونه دنباله کسی هست که درامدش بالاتر باشه.مهم نجابت و خونواده دختره و ... من میگم درسته.منم بقیه ملاکها را انکار نمیکنم .من میگردم ازون اقلیت که همه این خصوصیاتو دارن.پیدا میکنم.میگن خب خودت پیدا کن.ما از کجا بیاریم.خودت هر کی را گفتی ما میریم خاستگاری.(1*به نظرتون من چجوری پیدا کنم؟دانشگاه جایی داره معرفی کنه؟یا معرفی میکنه اصلا؟مشاور های دانشکده کمک میکنن؟)

.2.دختر نجیبی باشه.دوس پسر قبلا نداشته باشه.(2*یه سوال از دوستان مخصوصا متاهلا ازمایش بکارت قبل از ازدواج یه چیزه عادیه دیگه؟توی همه ی خونواده ها هست؟به نظرتون لازمه اینو بهش بگم قبل ازمایش یا یهویی تو عمل انجام شده قرارش بدم؟که وقتی رفتیم دکتر بفهمه؟!)

3.اصالت خانوادگی هم که دیگه توضیح نداره.مهمه

.4.بقیه موارد توی همینا خلاصه میشه به نظرم...

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

mohsen1990;669592 نوشت:
درود بر دوستان.

بعد از تاپیک:

چه جوری بگم نمیخوام ازدواج کنم؟

با خوندن نظراتی که دوستان لطف کردن به این نتیجه رسیدم ازدواج خوبه:) ... و تونستم این جوری خودمو قانع کنم که یه سری ملاکهایی برای انتخابم در نظر میگیرم که بعدا پشیمون نشم...

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
خدا را شاکرم که تونستی نظرت رو عوض کنی و تصمیم به ازدواج گرفتی
به نظر می رسد ملاکهای شما دقیق و واقع بینانه نباشد لذا مطالعات خود را افزایش دهید و ملاکهای درست و دقیقی با توجه به شرایط خود و جامعه مد نظر قرار دهید.

mohsen1990;669592 نوشت:
الان در مرحله ای هستم که میخام اون فرد مورد نظرمو پیدا کنم.
ملاکهام به این صورته(ترتیب خاصی نداره همشون در یه سطحن فقط به ترتیبه سختی در پیدا کردن این ملاکها در یه دختر نوشتم):
1.رشته خاص (نمیخام اسم رشته را بگم)بخونه.خونواده میگن اکثر دخترا هرچی بیشتر درس بخونن زبون درازتر میشن مخصوصا اگه رشته خاص بخونه دنباله کسی هست که درامدش بالاتر باشه.مهم نجابت و خونواده دختره و ... من میگم درسته.منم بقیه ملاکها را انکار نمیکنم .من میگردم ازون اقلیت که همه این خصوصیاتو دارن.پیدا میکنم.میگن خب خودت پیدا کن.ما از کجا بیاریم.خودت هر کی را گفتی ما میریم خاستگاری.(1*به نظرتون من چجوری پیدا کنم؟دانشگاه جایی داره معرفی کنه؟یا معرفی میکنه اصلا؟مشاور های دانشکده کمک میکنن؟)

.2.دختر نجیبی باشه.دوس پسر قبلا نداشته باشه.(2*یه سوال از دوستان مخصوصا متاهلا ازمایش بکارت قبل از ازدواج یه چیزه عادیه دیگه؟توی همه ی خونواده ها هست؟به نظرتون لازمه اینو بهش بگم قبل ازمایش یا یهویی تو عمل انجام شده قرارش بدم؟که وقتی رفتیم دکتر بفهمه؟!)

3.اصالت خانوادگی هم که دیگه توضیح نداره.مهمه

.4.بقیه موارد توی همینا خلاصه میشه به نظرم...

تاکید روی رشته خاص دلیل منطقی می خواهد و البته شما اشاره ای به دلیل خود نکردید به نظر می رسد در این مورد و ملاک باید بازنگری نمایید و اگر هم تاکید و اصرار دارید باید در اولویتهای بعدی باشد جراکه ایمان و تقوی و اصالت خانوادگی بسیار مهم تر از تحصیل در یک رشته خاص می باشدلذا پس از مطالعات درست و واقع بینانه ملاکهای خود را اصلی و فرعی نمایید و به هر یک امتیاز بدهید در نهایت موردی که بیشترین امتیاز را برای شما آورد را انتخاب نمایید یا موردی که بیش از 80 درصد امتیازها را آورد را برگزینید.

در مورد یافتن مورد متناسب با ملاکهاتون برخی دانشگاهها این کار معرفی را انجام می دهند باید پیگیری نمایید البته از نهادمقام معظم رهبری در دانشگاه نیز می توانید کمک بگیرید. البته از کسانی که در رشته مورد نظرتون در حال تحصیل یا تدریس هستند بخواهید تا کمکتون کنند .

در مورد آزمایش هم بهتر است این مسئله توسط یکی از محارمتون مثل مادرتون با مادر ایشون مطرح شود و سعی کنید به صورت مستقیم خود مطرح نکنید
و اینکه بخواهید در عمل انجام شده قرار بدهید کار پسندیده ای نیست و موجبات اختلاف و بدگمانی را در ابتداء زندگی فراهم می نماید.
نکته آخر: توجه داشته باشید که در ملاکها و تحقیقاتتون دقت لازم را به خرج دهید و زندگی را بدگمانی شروع نکنید که عوارض و مشکلات بسیار بدی و سختی به همراه دارد در زمینه راههای تحقیق درست در ازدواج نیز مطالعه و بررسی نمایید. تا بتوانید با اطمینان کافی زندگی خود را شروع نمایید.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام. من فقط یه چیز رو خواستم بگم. اینکه گفتید آزمایش و معاینه یه چیز عادیه نه اینطور نیست. یکی از اساتید درس پزشکی قانونی ما میگفت فقط در تهران روتینه و همراه با سایر آزمایشات قبل از ازدواج انجام میشه

آزمایش دادن ی دختر به خواست خودش و برای دبه در نیاوردن پسر ی چیزه!
ولی اینکه ازش بخواین شبیه فحش می مونه ب نظرم

[="Tahoma"]

mohsen1990;669592 نوشت:
یه سوال از دوستان مخصوصا متاهلا ازمایش بکارت قبل از ازدواج یه چیزه عادیه دیگه؟توی همه ی خونواده ها هست؟به نظرتون لازمه اینو بهش بگم قبل ازمایش یا یهویی تو عمل انجام شده قرارش بدم؟که وقتی رفتیم دکتر بفهمه؟!

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::ajab!::ajab!::ajab!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

چی؟ یه چیز عادی؟ تو خانواده‌هایی مثل خانواده‌های اقوام و آشنایان و دوستان ما این یه توهین بزرگ حساب میشه!
شما برید سراغ یه خانواده‌ای که مطمئن باشید اهل این جور کارها نیستند، خودتون میگید اصالت خانوادگی مهمه، یکی از مهمترین ملاک‌های خانواده‌های اصیل به نظر من همینه که نمیذارن دخترشون ول بگرده.

راهنما;671111 نوشت:
:توجه داشته باشید که در ملاکها و تحقیقاتتون دقت لازم را به خرج دهید و زندگی را بدگمانی شروع نکنید که عوارض و مشکلات بسیار بدی و سختی به همراه دارد در زمینه راههای تحقیق درست در ازدواج نیز مطالعه و بررسی نمایید. تا بتوانید با اطمینان کافی زندگی خود را شروع نمایید.

من به این اعتقاد دارم که خدا عدالت را برقرار میکنه.براساس ایه 26نور.زن مومن برای مرد مومن و..... ولی یکی از اساتید این سایت در تحلیل این ایه میگفت باید ادم درست حسابی تحقیق کنه.و با چشم بسته بر این ایه تکیه نکنه.خب معاینه قبل از ازدواجم خودش یه راه تحقیق هست.واقعا با چیزایی که در سطح جامعه میبینم خیلی خیلی بی اعتمادم نسبت به دخترا.اصلا نمیتونم فقط به یه تحقیق و شناخت خانواده بسنده کنم.
بیشتر ازین جهت این موضوع برام اهمیت داره که به نظر من دختری که روی نفسش کنترل داشته.و تونسته در این جامعه پاک بمونه.دختر باهوشیه.که گول کسی را نخورده.من ازین جور شخصیت ها خوشم میاد.اگه دختر چیزی برای پنهان کاری نداره.پس چرا باید ناراحت بشه!یه راهی که به ذهنم میرسه که میتونم جایگزین معاینه قبل ازدواج کنم.اینه که شدید تاکید کنم براش که رابطه قبل ازدواج برام جزء خط قرمزاس و اگه بعد از ازدواجم بفهمم خیلی خیلی بد میشه.حالا شما همین جمله منو به صورت مودبانه ترش بگین که من بهش بگم.

mohsen1990;671129 نوشت:
من به این اعتقاد دارم که خدا عدالت را برقرار میکنه.براساس ایه 26نور.زن مومن برای مرد مومن و..... ولی یکی از اساتید این سایت در تحلیل این ایه میگفت باید ادم درست حسابی تحقیق کنه.و با چشم بسته بر این ایه تکیه نکنه.خب معاینه قبل از ازدواجم خودش یه راه تحقیق هست.واقعا با چیزایی که در سطح جامعه میبینم خیلی خیلی بی اعتمادم نسبت به دخترا.اصلا نمیتونم فقط به یه تحقیق و شناخت خانواده بسنده کنم.
بیشتر ازین جهت این موضوع برام اهمیت داره که به نظر من دختری که روی نفسش کنترل داشته.و تونسته در این جامعه پاک بمونه.دختر باهوشیه.که گول کسی را نخورده.من ازین جور شخصیت ها خوشم میاد.اگه دختر چیزی برای پنهان کاری نداره.پس چرا باید ناراحت بشه!یه راهی که به ذهنم میرسه که میتونم جایگزین معاینه قبل ازدواج کنم.اینه که شدید تاکید کنم براش که رابطه قبل ازدواج برام جزء خط قرمزاس و اگه بعد از ازدواجم بفهمم خیلی خیلی بد میشه.حالا شما همین جمله منو به صورت مودبانه ترش بگین که من بهش بگم.

اينجور مواقع دخترها چيكار كنن براي اعتماد ؟ چه راهي هست كه بفهميم پسر قبل ازدواج رابطه اي نداشته ؟ ازمايش بكارت براي زن هست درست چه ازمايشي براي مرد رو مشخص ميكنه !!!!! بهتر نيست شناخت و تحقيق رو جايگزين اين برگه كنيد ؟ بسيار راه هاي ارتباط هست كه بكارت دختر صدمه نمي بينه ! فكر كنم منظورم رو رسونده باشم
اين روش أصلا مناسب نيست
اگه بنا به اعتماد نباشه دخترها بيشتر بأيد شك كنن چون اگه ازمايش بكارت گذشته دختر رو ، رو ميكنه هيچ ازمايشي گذشته پسر رو مشخص نميكنه !

mohsen1990;669592 نوشت:
2*یه سوال از دوستان مخصوصا متاهلا ازمایش بکارت قبل از ازدواج یه چیزه عادیه دیگه؟توی همه ی خونواده ها هست؟به نظرتون لازمه اینو بهش بگم قبل ازمایش یا یهویی تو عمل انجام شده قرارش بدم؟که وقتی رفتیم دکتر بفهمه؟!)

وااااای!
این چه حرفیه؟
اصلن باورم نمیشه!!!
فک کنم دارم شاخ درمیارم!!
میدونین این حرف شما یعنی چی؟؟
این بدترین حرفی بوده که توی مدت اخیر شنیدم.
این کار شما درواقع متهم کردن دختره مظلومه به ....
چطور ی دختر میتونه با کسی ازدواج کنه که اول راه انگشت اتهامی به این بزرگی رو به سمتش گرفته؟!
خواهش میکنم هیچ وقت اینجوری حتی فکر هم نکنید.

mehrant;671114 نوشت:
سلام. من فقط یه چیز رو خواستم بگم. اینکه گفتید آزمایش و معاینه یه چیز عادیه نه اینطور نیست. یکی از اساتید درس پزشکی قانونی ما میگفت فقط در تهران روتینه و همراه با سایر آزمایشات قبل از ازدواج انجام میشه

پناه بر خدا!!!!:ajab!:

:dar:

Nla;671133 نوشت:
اينجور مواقع دخترها چيكار كنن براي اعتماد ؟ چه راهي هست كه بفهميم پسر قبل ازدواج رابطه اي نداشته ؟ ازمايش بكارت براي زن هست درست چه ازمايشي براي مرد رو مشخص ميكنه !!!!! بهتر نيست شناخت و تحقيق رو جايگزين اين برگه كنيد ؟ بسيار راه هاي ارتباط هست كه بكارت دختر صدمه نمي بينه ! فكر كنم منظورم رو رسونده باشم
اين روش أصلا مناسب نيست
اگه بنا به اعتماد نباشه دخترها بيشتر بأيد شك كنن چون اگه ازمايش بكارت گذشته دختر رو ، رو ميكنه هيچ ازمايشي گذشته پسر رو مشخص نميكنه !
اگه پسری خودش اهل اینجور برنامه ها باشه که براش فرقی نمیکنه دختر باکره باشه یا نه.برای همینم این قضیه را مطرح نمیکنه.ولی اگه خودش کاری نکرده باشه حق داره با کسی باشه که اونم مثل خودش باشه.

mohsen1990;671141 نوشت:
اگه پسری خودش اهل اینجور برنامه ها باشه که براش فرقی نمیکنه دختر باکره باشه یا نه.برای همینم این قضیه را مطرح نمیکنه.ولی اگه خودش کاری نکرده باشه حق داره با کسی باشه که اونم مثل خودش باشه.

خب سؤال منم همينه اگه يه دختري هم باشه أهل اينجور برنامه ها نباشه چه راهي هست برا فهميدن ؟ اينكه پسر قبلا رابطه نداشته !

Nla;671143 نوشت:
خب سؤال منم همينه اگه يه دختري هم باشه أهل اينجور برنامه ها نباشه چه راهي هست برا فهميدن ؟ اينكه پسر قبلا رابطه نداشته !

هیچ راهی نیست
دلیلش هم تفاوت خلقت این دو جنس هست
البته میشه از خدا درخواست کرد که در خلقت بعدی حتما به این موضوع توجه کند

[="Tahoma"]

mohsen1990;671141 نوشت:
ولی اگه خودش کاری نکرده باشه حق داره با کسی باشه که اونم مثل خودش باشه.

خیلی راحت میشه به این حق رسید، اصلا نیازی به این چیزها نیست.

چقد زود تصمیمت عوض شد نمی خوای بیشتر فکر کنی بحث یه عمر زندگیه ها نزنی خودتو با دختر مردم رو بدبخت کنی:badbakht: :khandeh!:

بچه محله امام رضا;671151 نوشت:

خیلی راحت میشه به این حق رسید، اصلا نیازی به این چیزها نیست.

شما راهنماییم میکنی راه رسیدن به این حق را؟

گذر موقت;671164 نوشت:
چقد زود تصمیمت عوض شد نمی خوای بیشتر فکر کنی بحث یه عمر زندگیه ها نزنی خودتو با دختر مردم رو بدبخت کنی:badbakht: :khandeh!:

Smile خب نظر دادن دوستان منم قانع شدم.میترسم اگه ازدواج نکنم پشیمون بشم در اینده.

در مورد فاجعه اول دوستان دارن از خجالتتون درمیان

من دیگه چیزی نمیگم

ولی در مورد فاجعه دوم :

mohsen1990;669592 نوشت:
د

لازم نیس اسم رشته رو بگید

قبلن گفتید چون

دندونپزشک

پزشک

داروساز

ینی رسما یه پایه ازدواجتون منفعت طلبیه Fool

اگه نیس بگید که چرا میخوایید همسرتون حتمن فارغ التحصیل این رشته های خاص و پولساز Fool باشه؟؟؟

من نتونستم صبر کنم توی پروفایلتونم اومدم نوشتم

اگه اینجوری بخوایید ازدواج کنین همون بهتر که برگردین به نظریات قبلتون و نکنین Fool

واقعن جدی میگم

شما جای برادر من

این راه که میرید بدجوری به ترکستان است

[="Times New Roman"][="Black"]خیلی ها هستن از این ارتباط ها دارن ولی با صد تا آزمایش هم نمیشه تشخیص داد..
.
یه کارهای دیگه میکنند..:Cheshmak:
.
دختر رو از پدر و مادر دوستهاش و تحقیق میشه شناخت..نه این مسخره بازیا..
.
یعنی من جای دختر باشم یه همچین حرفی بهم بزنند همونجا یه کف گرگی میزنم تو صورتت کلا پازلت بهم بریزه.. :ok:
.
همین که همچین چیزی ازش می خوای معنیش اینه که احتمال دادی که ممکنه.......
.
بخدا من جای دختر باشم میگم آزمایش میدم به شرطی که تو هم بهم ثابت کنی همجنس باز نیستی و توی همجنس بازی هیچوقت مفعول نبودی..
.
خداییش اینو بهت بگن چه حسی بهت دست میده..؟
.
من طرفدار خانومها نیستم..ولی وقتی خودمو میزارم جاشون خیلی بهم بر می خوره..:Narahat:
[/]

mohsen1990;671129 نوشت:
م.واقعا با چیزایی که در سطح جامعه میبینم خیلی خیلی بی اعتمادم نسبت به دخترا.اصلا نمیتونم فقط به یه تحقیق و شناخت خانواده بسنده کنم.
.

همیشه مشت نمونه خروار نیس

من توی دوست و آشناهام زیاد دخنرای غیر مذهبی با سر و شکل عجیب غریب پیدا میشن

دخترایی که لباس مهمونیشون به زور نیم متر پارچه برده

آرایششون هفتاد قلمه همیشه

بی پروایی و جسارتشون به شدت غلط اندازه

اما حرف رابطه که برسه میزنن پسری که عاشقشنو با خاک یکسان میکنن و تف میکنن تو صورتش

نمیدونم

شیر پاکی که خوردن

لقمه حلالی که سر سفرشون بوده

یا دعای پدر مادر

یا هر دلیل دیگه ای

عجیب این دخترا رو محکم نگهداشته با اینکه نه ظاهر مذهبی دارن نه اعتقادی نه نماز روزه ای

به من بارها تو زندگیم ثابت شده که از ظاهر کسی نباید قضاوت کرد

شما هم با چیزایی که تو جامعه میبینید در مورد دخترا قضاوت نکنین

Nla;671133 نوشت:
ازمايش بكارت براي زن هست درست چه ازمايشي براي مرد رو مشخص ميكنه !!!!!

یاد این جمله افتادم: "اگر دنیا عدالت داشت... مرد هم بکارت داشت..."

دوست عزیز(منظورم شروع کننده بحثه) این حرفای استغفراللهی دیگه کف انتظاراته برای دوستانی که اینجا میان انتظار میره یه خورده عمیق تر به مباحث ازدواج دقت کنن. کتاب بخونن، فایلای صوتی که تو این زمینه هست و دوستان تو این سایت هم دارن روش کار می کنن استفاده کنند و ... . بعدشم ازدواج تنها انتخاب نیست باید از خدا بخوای اون کس که صلاحته رو برات جور کنه یعنی همراه با عمل و مطالعه و تحقیق دعا رو فراموش نکنی.

زینب خاتون;671157 نوشت:
ملاک های انتخاب همسر (2) ویژه آقایون

این تایپیک یکی از بدترین تایپیکای انجمن بود بیشتر شبیه سایت همسریابیه! یه عده اومدن نظر دادن راجع به ملاکاشون بعدشم هیچ نتیجه گیری ای وجود نداره :Gig:

mohsen1990;671129 نوشت:
خیلی خیلی بی اعتمادم نسبت به دخترا

سلام
من شنیدم اونایی که خیلی شکاک و بی اعتماد هستن،معمولا در گذشته یا خودشون اهل همون چیزایی که ازش میترسن؛ بودن و یا اینکه ذهنشون خیلی خیال پردازه و این چیزا رو مجسم میکنه و بهش شاخ و برگ میده.در واقع میشه گفت انحراف ذهنی...
خیلی از مردایی که به همسرشون شک دارن در واقع به همجنس های خودشون شک دارن،چون خودشون هم قبلا مثل اونا بودن و یا اینکه در ذهنشون همچین افکاری رو میسازند و بهش فکر میکنند
میخواستم بدونم همچین حرف هایی درسته یا نه؟

دوست عزیز به هیچ وجه منظورم شخصِ شما نیست.به عنوان یه سوال مطرحش کردم

اگر تا الآن پاک زندگی کردین مطمئن باشین زنی پاک نصیبتون میشه این وعده ی خدا تو قرآن هست که برای شما جفت شما رو آفریدیم تا کامل کننده ی شما باشد
یعنی چی؟؟؟؟؟ یعنی زنی که اگه شما یه کاستی هایی دارین اون شما رو تو اون بُعد کامل میکنه و اگر اون کاستی هایی داشته باشه شما اون رو کامل میکنین
و همه ی اینها به آینده نگری خداوند بستگی داره که میشه حکمت....شما تحقیقاتتون باید در عرف جامعه باشه نه اینکه با شکاکی صورت بگیره....
شما تو جلسه ی خواستگاری میتونین نظر طرفتون ر درباره ی دوستی های بین دختر و پسر ازشون بپرسین و از جواب هایی که میدن مطمئن شین که اصلا اهل دوستی نیست چه برسه به همچین چیزایی.....
حالا بماند که علم چقدر پیشرفت کرده و حتی آزمایش هم نمیتونه همچین چیزی رو ثابت کنه....
چرا باید همسرتون یه رشته ی خاصی داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا به خاطر اینکه دوست دارین بستگانتون تاییدشون کنن؟؟؟؟
یا ملاکتون اینه که اگه کسی اون رشته رو داشته باشه شما موفقین؟؟؟؟؟
مهمترین چیزی که ملاک باید باشه اینه که همسرتون توانایی اداره ی یک زندگی و توانایی تامین آینده ی تربیتی فرزندانتون رو داشته باشه
یعنی شما به آینده به طور کامل فکر کردین که میخواین فقط همچین همسری داشته باشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکم ملاک هاتون تخیلی محسوب میشه....... به زندگی با دید بازتری نگاه کنین و هدفتون رو همون اول راه مشخص کنین

ღ پریا ღ;671191 نوشت:
سلام
من شنیدم اونایی که خیلی شکاک و بی اعتماد هستن،معمولا در گذشته یا خودشون اهل همون چیزایی که ازش میترسن؛

نه من اهل اینکارا نبودم و نیستم.
ღ پریا ღ;671191 نوشت:
و یا اینکه ذهنشون خیلی خیال پردازه و این چیزا رو مجسم میکنه و بهش شاخ و برگ میده.در واقع میشه گفت انحراف ذهنی...
اگه از این جمله اینجوری برداشت کنیم که مثلا من بر اساس گفته های دوستانم که در مورد رابطه هاشون با دخترها تعریف میکنن.یا دختر هایی که خودم در دانشگاه دیدم.و رفتارشونو با جنس مخالف دیدم.ویادختر دبیرستانیایی که همش با پسر های لات و لوت تو پارکن و ... اینا را میبینم و بهش شاخ و برگ میدم.شاید این مورد درست باشه.اگه ادم این چیزا را ببینه بعد بگه حتما در همین حده رابطشون به نظرم یکم گاگوله اون طرف.شما یه بار سر ظهر که شد خیابونا خلوت شد برو تو کوچه ها دختر پسر مثل گربه دارن.... یا توماشین ها را یه نگا بنداز بد نیست و خیلی چیزای دیگه.اینقدر دیدم و شنیدم حالم بهم میخوره.در هر صورت گفتم صرف رابطه جنسی نداشتن مهم نیست.مهم اینه که اون دختری که پاک مونده و به همسر ایندش وفادار بوده.لیاقت دوست داشتن و عشق را داره.
ღ پریا ღ;671191 نوشت:
خیلی از مردایی که به همسرشون شک دارن در واقع به همجنس های خودشون شک دارن،چون خودشون هم قبلا مثل اونا بودن و یا اینکه در ذهنشون همچین افکاری رو میسازند و بهش فکر میکنند
هر رابطه دو طرف داره.مسلمه که همجنس خودمم هم در همون اندازه ی دختر شاید بیشتر گناهکاره.(منظورتون از شاخ و برگ دادن را متوجه نمیشم.چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.به اندازه ی کافی رابطه ها شاخ وبرگ دارن.بیشتر ازین نمیشه)
ღ پریا ღ;671191 نوشت:
دوست عزیز به هیچ وجه منظورم شخصِ شما نیست.به عنوان یه سوال مطرحش کردم
اشکال نداره.:) اگه بازم سوالی داشتین در خدمتم.

Miss Chadoriii;671178 نوشت:

ینی رسما یه پایه ازدواجتون منفعت طلبیه Fool

اگه نیس بگید ؟؟؟

هستم.خب دلیل دیگه پیدا نکردم برای ازدواج.من میخام یکی از خصوصیات همسر حداقل سر باشه.یا همینی که گفتم یا خیلی خشکل یا خیلی حرف گوش کن و خوش اخلاق... من دیدم اون دو تای دیگه سخت تره دختر پیدا کردن از توشون.برای همین این یکی را گفتم.
Miss Chadoriii;671186 نوشت:

دخترایی که لباس مهمونیشون به زور نیم متر پارچه برده

آرایششون هفتاد قلمه همیشه

بی پروایی و جسارتشون به شدت غلط اندازه

اما حرف رابطه که برسه میزنن پسری که عاشقشنو با خاک یکسان میکنن و تف میکنن تو صورتش

نمیدونم

شیر پاکی که خوردن

لقمه حلالی که سر سفرشون بوده

یا دعای پدر مادر

یا هر دلیل دیگه ای

عجیب این دخترا رو محکم نگهداشته با اینکه نه ظاهر مذهبی دارن نه اعتقادی نه نماز روزه ای

به من بارها تو زندگیم ثابت شده که از ظاهر کسی نباید قضاوت کرد

شما هم با چیزایی که تو جامعه میبینید در مورد دخترا قضاوت نکنین

از ظاهر قضاوت نمیکنم.از شنیده ها و دیده های عینی و علنی نمیدنم چجوری بگم... قضاوت میکنم.وگرنه من خودمم که اهل اینجور برنامه ها نیستم.تیپ قیافم و اخلاقم به کسایی که اهل دوس دختر و اینا هستن بیشتر میخوره.

Im_Masoud.Freeman;671183 نوشت:
[=Times New Roman]

.
بخدا من جای دختر باشم میگم آزمایش میدم به شرطی که تو هم بهم ثابت کنی همجنس باز نیستی و توی همجنس بازی هیچوقت مفعول نبودی..
.
خداییش اینو بهت بگن چه حسی بهت دست میده..؟

تا حالا تو زندگیم اینقدر قانع نشده بودم.منم برای همین سوالمو اینجا مطرح کردم که از شما دوستان نظر بخام.اگه به این نتیجه برسم که نباید بگم خب نمیگم.ادم انتقاد پذیری هم هستم .حرف حقم قبول میکنم.

بلا;671207 نوشت:

چرا باید همسرتون یه رشته ی خاصی داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خب دلیل دیگه پیدا نکردم برای ازدواج.من میخام یکی از خصوصیات همسر حداقل سر باشه.یا همینی که گفتم یا خیلی خشکل یا خیلی حرف گوش کن و خوش اخلاق... من دیدم اون دو تای دیگه سخت تره دختر پیدا کردن از توشون.برای همین این یکی را گفتم.
بلا;671207 نوشت:
آیا به خاطر اینکه دوست دارین بستگانتون تاییدشون کنن؟؟؟؟

یکیش همینه.کلن به اونا که ربطی نداره.ولی از اینکه دوست و فامیل حسودی میکنن خوشم میاد.نمیدونم شاید مشکل روحی روانی چیزی دارم:) چکار کنم دیگه.
بلا;671207 نوشت:
یا ملاکتون اینه که اگه کسی اون رشته رو داشته باشه شما موفقین؟؟؟؟؟

اینم میتونه یکی از دلایل باشه.
بلا;671207 نوشت:
مهمترین چیزی که ملاک باید باشه اینه که همسرتون توانایی اداره ی یک زندگی و توانایی تامین آینده ی تربیتی فرزندانتون رو داشته باشه
یعنی شما به آینده به طور کامل فکر کردین که میخواین فقط همچین همسری داشته باشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وقتی فکر میکنم.به این مسائلی که فرمودین شک میکنم به ملاکم .مثل یه کفه ترازو میمونه این حرفا.یه طرف حرفایی که الان زدین.یه طرف همون ملاکای خودم.که الان هر دوتا در توازن هستن.متعادل.من دوست دارم.هر دوتا کفه بشن یکی.که همشو با هم داشته باشم.
بلا;671207 نوشت:
یکم ملاک هاتون تخیلی محسوب میشه....... به زندگی با دید بازتری نگاه کنین و هدفتون رو همون اول راه مشخص کنین

شما که بهتر میدونین.همین چند تا ملاک و هدف هم بزور با خودم کلنجار رفتم برای ازدواج پیدا کنم.اصلا نمیتونم درک کنم هدف از ازدواج چی میتونه باشه.نمیدونم شایدم کلن بی خیال این ملاکای به قول شما تخیلی بشم.و واقع بینانه تر به قضیه نگاه کنم.اصلا خیلیییی گیج شدم.از این همه که نظرمو تغییر میدم.میترسم.... میترسم که نکنه بعد از انتخابم نظرمو تغییر بدم.برای همین سقف انتظاراتمو گذاشتم که مو لا درزش نره.هیچ وقت فکر نمیکردم این قدر انتخاب همسر سخت باشه.قبلن که سنم کم بود.اصلن برام هیچی مهم نبود فقط میخاستم دوتا گوش باشه و یه زبون که حرفامو بشنوه و با هام درد ودل کنه ولی الان ....

mohsen1990;671141 نوشت:
اگه پسری خودش اهل اینجور برنامه ها باشه که براش فرقی نمیکنه دختر باکره باشه یا نه.برای همینم این قضیه را مطرح نمیکنه

سلام
معمولا 99 درصد مطرح میکنند چه اهل باشن چه نباشن

این همه دوستان دلیل گذاشتن براتون بعد شما دست گذاشتین رو یه دلایل یه جورایی به درد نخور؟؟؟؟؟؟؟؟
سقف ملاکتون یکم کوتاه نیست؟؟؟
حداقل بگین ایمانش بیست باشه + نماز خون باشه + خوش اخلاق باشه + آشپزی بلد باشه + خونواده دار باشه + خونه داریش بیست باشه + قد بلند باشه + تحصیل کرده باشه + حداقلش لیسانس داشته باشه + تک دختر باشه + تا حالا با هیچ پسری دوست نشده باشه ....
اینا ملاک های پسر عموم واسه ازدواج بود.......:ok:

:hamdel:بسمه تعالی:hamdel:
سلام
در رابطه با اینکه از کجا پیدا کنید خب بعضی خانم ها هستند که دفتر ازدواج دارند ،مادرتون میتونن
به این گونه افراد مراجعه کنند و با دادن مشخصات همسری که میخواهید شماره دریافت کنند.
مطابق با نظر کارشناس که گفتند نهاد رهبری درسته ، یه سری برگه هایی
هستش که هم پسر هم دختر پر میکنن بعد مطابق با ملاک هاشون بهم معرفی میشن. وقتی دختر پسر رصد شدن بعد جلسه
معارفه میزارن تو خود دفتر تا اونا با هم صحبت کنند و همدیگه رو ببینند... پس هم دفاتر حوزه علمیه هم اکثر مسئولین فرهنگی مساجد قسمت خانم ها
و هم دفاتر نهاد میتونید مراجعه کنید.
برای بحث آزمایش چند سال پیش استاد تنظیم خانوادمون دکتر همین مسائل بود گفتش اگه برای آزمایش سلامت کسی رو بیارن پیشمون برای
اینکه زندگیشون بهم نخوره ما الکی میگیم سالمه مگر اینکه نامه از دادگستری و دادگاه داشته باشن.
دوم این که ممکنه رابطه داشته بوده باشه اما به طرق دیگر که قابل مشخص شدن نباشه.پس الکی خودتو اذیت نکن داداش.فکرتو درگیر این مسائل نکن.
خودت خوب باشی انشالا با چشم باز تحقیق کن انشالا درست میشه.دنبال موردای هم کفو خودت باش.:Gol:

[="Tahoma"]

mohsen1990;671165 نوشت:
شما راهنماییم میکنی راه رسیدن به این حق را؟

شما برید سراغ یه خانواده‌ای که مطمئن باشید اهل این جور کارها نیستند

سورنا;671190 نوشت:
این تایپیک یکی از بدترین تایپیکای انجمن بود بیشتر شبیه سایت همسریابیه! یه عده اومدن نظر دادن راجع به ملاکاشون بعدشم هیچ نتیجه گیری ای وجود نداره :Gig:

من از محتوای تاپیک خبر ندارم فقط فکر کردم با توجه به عنوانش ممکنه به شروع کننده (استارتر) کمک کنه.

mohsen1990;669592 نوشت:

یه کم تند رفتی عزیز
به نظرم دلیل اصلیش اینه که زیاد تو نخ اینجور قضیه ها رفتی.
یه لحظه به خودت نیگاه کن. مطمئنا تا حالا دستت به نامحرم نخورده.
ببین پدر و مادرت چجوری بودن که تو اینجوری بار اومدی؟؟
بگرد دنبال یکی مثل خودت، کار تمومه. کسی که تقریبا مثل خودت بزرگ شده، همون قدر پول تو دست و بالش بوده. همونقدر آزادی داشته همونقدر..
سخته ولی نشد نداره.

دختر خوب زیاده، خیلی هم زیاده . تعداد دخترهای خوب به مراتب از پسرهای خوب بیشتره.

منم یه روزی مثل شما خیلی رو این قضیه ها فکر میکردم.یکی دوسالی تو فکر ازدواج با یه خانوم بسیییییییییییییییار نجیب و با حیا و با خانواده و با ایمان بودم. اون موقع این خانوم برخلاف همه ی خوبی هاش حجاب نسبتا شلی داشت. الان نمیدونم چه جورین. وقتی میرفتم تو خیابون یا پارک قدم میزدم و این همه دختر نااهل رو می دیدم دلم می خواست آب بشم برم تو زمین. من یک مرد بودم . به خوبی از دل و مقصود اون همه گرگی که اون دخترا رو نشون کرده بودن خبر داشتم. به قول مولا علی " یه وقتی هست که رواست مرد از غصه دق کنه و بمیره".
حالا می دیدم دختر خانوم پاک و نجیبی که مد نظرمه مثل همونا لباس می پوشه، خیلی خیلی عذاب می کشیدم.
بعد یواش یواش داشت به ذهنم فکرای شما می رسید. توقعاتم داشت خیلی کم می شد.
" فقط دوست پسر نداشته باشه بقیش مشکلی نیست"
یعنی عملا خیلی از ملاکهای مهم توی ازدواج رو به خاطر بدبینی داشتم حذف می کردم.
ولی خدا رو شکر خدا نزاشت تو چاه بدبینی نسبت به ناموس مردم بیفتم. یه کم خودم رو جمع و جور کردم و منطقی تر فکر کردم. ایشون رو از خودم خیلی بهتر و بالاتر دیدم.

برادر عزیر، متاسفانه خیلی از دخترهای امروزی اینطورین. یعنی باطن و عقاید و رفتار درستی دارن ولی قیافه رو سپردن به ماهواره و مد. نمی دونم چرا؟؟؟

یه جورایی بهت حق میدم. دختر 17 ساله مثل زن 35 سالست. زن 40 ساله مثل دختر 20 سالست. :Gig:
اندکی از چادری ها و محجبه ها به ظاهر درست خیانت می کنن. خیلی از دخترای خوب ظاهر خوبی ندارن.
گاهی این تناقض ها انقدر رو آدم تاثیر میزاره که سردرگم میشی و باعث میشه بخوای همه رو با یه چوب بزنیم (آزمایش بکارت!!!).

شما اگه با این تفکر جلو بری مطمئن باش یه ضرر گنده می کنی. چرا؟؟؟

دلیل حرفم اینه که شما سطح توقعاتتون رو خیلی پایین گرفتین
اینکه شما پاک باشین، دختر مدنظرتون هم پاک باشه جزو بدیهیاتتون باید باشه. مگه خدای نکرده شما می خوای بری دنبال یه دختر مورد دار؟؟؟
اگه همه ی دنیا پاک بودنش رو تصدیق کردن ولی بهتون ثابت شد که ایشون زن حسودی هستن آیا حاضرین بگیریدش؟؟
اگه همه ی دنیا پاک بودنش رو تصدیق کردن ولی بهتون ثابت شد که ایشون زن بداخلاقی هستن آیا حاضرین بگیریدش؟؟
اگه همه ی دنیا پاک بودنش رو تصدیق کردن ولی بهتون ثابت شد که ایشون زن بی ایمانی هستن آیا حاضرین بگیریدش؟؟
صد درصد جوابتون منفیه.

شما پیشفرض هات رو خیلی خیلی جلوتر ببند.
دستت رو بزار رو زانوت و از خدا بخواه و بسم الله. مطمئن باش همسری برات پیدا میشه که در خواب شب هم نمی دیدی.
انشاالله روزی برسه که بعد از اردواجتون مدیر سایت رو کچل کنید از بس بهش بگید این تاپیک رو حذف کنه:ok:

mohsen1990;671231 نوشت:
هستم.خب دلیل دیگه پیدا نکردم برای ازدواج.من میخام یکی از خصوصیات همسر حداقل سر باشه.یا همینی که گفتم یا خیلی خشکل یا خیلی حرف گوش کن و خوش اخلاق... من دیدم اون دو تای دیگه سخت تره دختر پیدا کردن از توشون.برای همین این یکی را گفتم.

:ajab!:
[SPOILER]من اولین باره از این شکلک دارم استفاده میکنم !
خدایا خودت ظهورکن![/SPOILER]

koosha;671332 نوشت:
.

دختر خوب زیاده، خیلی هم زیاده . تعداد دخترهای خوب به مراتب از پسرهای خوب بیشتره.

صلوات بلنددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

واقعن ما دخترا خیلی گلیم

:khandeh!::Kaf:

mohsen1990;671241 نوشت:
خب دلیل دیگه پیدا نکردم برای ازدواج.من میخام یکی از خصوصیات همسر حداقل سر باشه.یا همینی که گفتم یا خیلی خشکل یا خیلی حرف گوش کن و خوش اخلاق... من دیدم اون دو تای دیگه سخت تره دختر پیدا کردن از توشون.برای همین این یکی را گفتم.

یکیش همینه.کلن به اونا که ربطی نداره.ولی از اینکه دوست و فامیل حسودی میکنن خوشم میاد.نمیدونم شاید مشکل روحی روانی چیزی دارم:) چکار کنم دیگه.

.

برادر محسن

زندگی خاله بازی نیس کههههههههه

لابد اگه کل فامیل حسودی نکنن و بگن مثلا خانومتون زشته از چشمتون میوفته

آخه چرا انقد به حرف مردم اهمیت میدین

شما بگردید دنبال دختری که باهاش حس خوب بهتون دست میده از همه نظر

همین واسه خوشبخت شدنتون کافیه

koosha;671332 نوشت:

انشاالله روزی برسه که بعد از اردواجتون مدیر سایت رو کچل کنید از بس بهش بگید این تاپیک رو حذف کنه
همین الانشم میخام همین کارو بکنم Smile چون هم جوابم را گرفتم.هم بازخورد این سوال را دربین دختر خانمها دیدم.ولی میخام بمونه تاپیک شاید به درد ایندگان بخوره.

mohsen1990;669592 نوشت:

با خوندن ملاکهات به این نتیجه رسیدم هنوز وقت ازدواجت نرسیده

ببخشید اقا محسن دیر جنبیدم.شرمنده

ربطی به تاپیک نداره ها ( آخه پستشونو حذف کردن )

ولی کلا نسبت به آقایونی که میخوان خانومشون شاغل باشه و این جز شروط خاستگاریشونه حس خوبی ندارم

به نظرم به اندازه کافی مرد نیستن

Miss Chadoriii;671474 نوشت:
ربطی به تاپیک نداره ها ( آخه پستشونو حذف کردن )

ولی کلا نسبت به آقایونی که میخوان خانومشون شاغل باشه و این جز شروط خاستگاریشونه حس خوبی ندارم

به نظرم به اندازه کافی مرد نیستن

سلام دخترم
اره بعدش حذف کردن . واسه همین منم حذف میکنم:ok:
اخه چرا ؟؟؟؟!!!!!! باید اول ببینیم دلیل این کار چیه؟ نمیشه که به کل تعمیم داد .
یه چی بگم؟؟ منم دوست ندارم طرفم با سرکار رفتنم مخالف باشه :Cheshmak:.

سلام
سر کار رفتن.اینو بخونید

استاد حسن عباسی کارشناس مسائل استراتژیک با بيان اين مطلب که اینک 12 سال است جمعیت دختران دانشجو 65 درصد ظرفیت دانشگاه ها را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: ممکن است این مسئله شرایط اشتغال را برای دختران فراهم کند اما به همان نسبت امکان ازدواج کاهش خواهد یافت چرا که از یک طرف شرایط هم‌کفوی به‌هم خورده و از طرف دیگر از آنجا که کارفرمایان ترجیح می‌دهند زنان را با هزینه کمتر استخدام کنند، امکان اشتغال برای مردان کم شده و آمادگی آنها برای ازدواج کاهش خواهد یافت، در نتیجه امکان ازدواج برای دختران نیز از بین خواهد رفت.

عباسی ادامه داد: از اين طريق، اطلاعات استراتژیک کشور توسط سازمان ملل از کشور خارج و در دسترس سازمان‌های جاسوسی قرار می‌گیرد، به طوری که حتی در مسائل هسته‌ای كه اطلاعات دارای طبقه‌بندی امنیتی هستند، علی‌رغم اعتراضات ایران تمامی اطلاعات مستقیما در اختیار سازمان cia آمریکا قرار می‌گیرد.

وی افزود: سازمان cia و جامعه اطلاعاتی آمریکا براساس این اطلاعات، در سال 1387 در گزارش های 2015 و 2025 اعلام کرده بودند، جمعیت ایران به سرعت در حال کاهش و در حدود عدد 1.5 فرزند برای هر خانواده رسیده است.

عباسی ادامه داد: در این گزارش برای ایران وضعیت چین و آمریکای لاتین پیش‌بینی شده، به طوریکه در آينده زنان به بازار تحصیل و کار وارد خواهند شد و در نتیجه آن میزان زاد و ولد کاهش خواهد یافت.

این کارشناس مسائل استراتژیک، اقدامات وزارت علوم و دانشگاه آزاد را به‌عنوان دومین عامل کاهش میزان زاد و ولد دانست و تصریح کرد: این دو مجموعه با ظرفیت‌سازی گسترده برای تحصیل بانوان سن ازدواج را به تاخیر انداخته، چرا که آقایان درگیر مسئله سربازی و اشتغال بوده، بنابراین خانم‌ها راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

وی با اشاره به همایش "نسل سوخته" دخترانی که هرگز نخواهند توانست ازدواج کنند در سال 1382‌ اظهار داشت: دود افزايش نسبت دختران دانشجو به چشم خود اين دختران خواهد رفت به‌طوري‌که یکی از نمایندگان زن مجلس ششم نيز هشدار داد که این مطلب باعث به‌هم‌ خوردن شرایط هم‌کفوی و بالا رفتن سن ازدواج و در نتیجه شرایط تشکیل خانواده برای این دختران خواهد شد‌ اما از آنجا که در آن زمان انتخابات مجلس در پیش بود، سایر هم‌حزبی‌ها به این نماینده معترض شدند چرا که احساس می‌کردند رای خانم‌ها را از دست خواهند داد.

عباسی فعالیت‌های مرکز مشارکت امور زنان در دولت‌های تکنوکرات و لیبرال تحت عنوان طرح توانمندسازی زنان را از دیگر عوامل کاهش جمعیت دانست و بیان داشت: در حالی طرح‌های توانمندسازی زنان اجرا شد که بايد طرح‌های توانمندسازی مردان اجرا می‌شد تا آنها بتوانند هرچه سریعتر شغلی پیدا کرده و شرایط ازدواج برای جوانان فراهم شود.

وی ادامه داد: دفتر امور مشارکت زنان با اجرای طرح توانمندسازی زنان، طرح‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، هنری، سیاسی را در این راستا دنبال کرد، به طوریکه کاندیداتوری برای ریاست جمهوری و همچنین انتخاب زنان به‌عنوان وزیر را مطرح کرده و حتی لباس شنا طراحی کردند تا زنان بتوانند با حجاب در مسابقات جهانی حاضر شوند.

عباسی افزود: تمام طرح‌های توانمندسازی زنان با هزینه‌ کردن مبالغ گسترده اجرا شد، در صورتی که برای فراهم‌سازی شرایط ازدواج بانوان باید شرایط را برای مردان فراهم کرد تا آنان براي خواستگاري و ازدواج اقدام كنند، چرا که آنها از یک طرف درگیر سربازی بوده و از سوی دیگر در اثر تحصیل تخصص و شغلی را به دست نمی‌آورند‌ و از سوي ديگر در اثر طرح‌هاي مذكور بازار کار توسط خانم‌ها اشباع شده است، بنابر اين طی 16 سال از تاریخ 1368 تا 1384 در اثر اين اقدامات جمعیت کشور کاهش یافت.

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به مصاحبه سال 1385 خود با مجله "حورا"‌ اظهار داشت:‌ بنده در آن مصاحبه به بررسی مقوله به‌هم‌خوردن نسبت جنسیتی دانشگاه‌ها پرداخته و اشاره کردم یکی از راهکارها برای برقراری توازن جنسیتی، می‌تواند تعریف سربازی برای بانوان در حوزه‌هایی از جمله وزارت بهداشت و آموزش و پرورش توسط مجلس باشد.

elina822;671493 نوشت:
سلام دخترم
اره بعدش حذف کردن . واسه همین منم حذف میکنم:ok:
اخه چرا ؟؟؟؟!!!!!! باید اول ببینیم دلیل این کار چیه؟ نمیشه که به کل تعمیم داد .
یه چی بگم؟؟ منم دوست ندارم طرفم با سرکار رفتنم مخالف باشه :Cheshmak:.

دلیلش واصجه دیگه

دوس دارن خانومشون شاغل باشه تا چرخ زندگیشون بهتر و بیشتر و تندتر بچرخه

صد البته که دیدگاه درستیه

ولی به شرط اینکه یه دونه شمسی خانوم استخدام کنن واسه کارای خونه و آشپزی و بچه داری

وگرنه واقعا بی انصافیه خانوم هم تو خونه کار کنه هم بیرون

خیلی بی انصافیه

M3hrdad;671505 نوشت:
سلام
سر کار رفتن.اینو بخونید...

سلام
اول بابت متن و وقتی که گذاشتید واقعا ممنونم
اگه اینجا بگم ممکنه دوستان اعتراض کنند که چرا خارج از تاپیک حرف میزنیم پس زیاد راجبش صحبت نمیکنم:ok: فقط اینکه، من با اینکه شرایط الان بده و بازارکار و اقتصاد و ... موافقم ولی تحصیل و کار خانم ها رو دلیل( حداقل تنها دلیل) نمیدونم البته با کمال احترام نسبت به نظر شما و بقیه دوستان Smile

اگ وقت کردید یه نگاه هم به این تاپیک بندازید
http://www.askdin.com/thread47698-2.html

Miss Chadoriii;671514 نوشت:
دلیلش واصجه دیگه

دوس دارن خانومشون شاغل باشه تا چرخ زندگیشون بهتر و بیشتر و تندتر بچرخه

صد البته که دیدگاه درستیه

ولی به شرط اینکه یه دونه شمسی خانوم استخدام کنن واسه کارای خونه و آشپزی و بچه داری

وگرنه واقعا بی انصافیه خانوم هم تو خونه کار کنه هم بیرون

خیلی بی انصافیه

خب اگه به این دیدگاه باشه که منم دوست ندارم ولی اگر خودش بخواد قضیه فرق میکنه
با کارهای پاره وقت مشکل زیادی پیش نمیاد:ok:

موضوع قفل شده است