صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهنمایی برای پیدا کردن همسر با شرایط خاص ...

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

اشاره راهنمایی برای پیدا کردن همسر با شرایط خاص ...

درود بر دوستان.

بعد از تاپیک
    :

http://www.askdin.com/thread48168.html

با خوندن نظراتی که دوستان لطف کردن به این نتیجه رسیدم ازدواج خوبه:) ... و تونستم این جوری خودمو قانع کنم که یه سری ملاکهایی برای انتخابم در نظر میگیرم که بعدا پشیمون نشم...
    الان در مرحله ای هستم که میخام اون فرد مورد نظرمو پیدا کنم.
    ملاکهام به این صورته(ترتیب خاصی نداره همشون در یه سطحن فقط به ترتیبه سختی در پیدا کردن این ملاکها در یه دختر نوشتم):
    1.رشته خاص (نمیخام اسم رشته را بگم)بخونه.خونواده میگن اکثر دخترا هرچی بیشتر درس بخونن زبون درازتر میشن مخصوصا اگه رشته خاص بخونه دنباله کسی هست که درامدش بالاتر باشه.مهم نجابت و خونواده دختره و ... من میگم درسته.منم بقیه ملاکها را انکار نمیکنم .من میگردم ازون اقلیت که همه این خصوصیاتو دارن.پیدا میکنم.میگن خب خودت پیدا کن.ما از کجا بیاریم.خودت هر کی را گفتی ما میریم خاستگاری.(1*به نظرتون من چجوری پیدا کنم؟دانشگاه جایی داره معرفی کنه؟یا معرفی میکنه اصلا؟مشاور های دانشکده کمک میکنن؟)

.2.دختر نجیبی باشه.دوس پسر قبلا نداشته باشه.(2*یه سوال از دوستان مخصوصا متاهلا ازمایش بکارت قبل از ازدواج یه چیزه عادیه دیگه؟توی همه ی خونواده ها هست؟به نظرتون لازمه اینو بهش بگم قبل ازمایش یا یهویی تو عمل انجام شده قرارش بدم؟که وقتی رفتیم دکتر بفهمه؟!)

3.اصالت خانوادگی هم که دیگه توضیح نداره.مهمه

.4.بقیه موارد توی همینا خلاصه میشه به نظرم...

ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۶/۰۶ در ساعت ۱۹:۰۹
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58301

با نام و یاد دوست

راهنمایی برای پیدا کردن همسر با شرایط خاص ...

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 5

نوشته
    764
    حضور
    25 روز 7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3689

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    درود بر دوستان.

بعد از تاپیک:

چه جوری بگم نمیخوام ازدواج کنم؟

با خوندن نظراتی که دوستان لطف کردن به این نتیجه رسیدم ازدواج خوبه:) ... و تونستم این جوری خودمو قانع کنم که یه سری ملاکهایی برای انتخابم در نظر میگیرم که بعدا پشیمون نشم...

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
    خدا را شاکرم که تونستی نظرت رو عوض کنی و تصمیم به ازدواج گرفتی
    به نظر می رسد ملاکهای شما دقیق و واقع بینانه نباشد لذا مطالعات خود را افزایش دهید و ملاکهای درست و دقیقی با توجه به شرایط خود و جامعه مد نظر قرار دهید.

الان در مرحله ای هستم که میخام اون فرد مورد نظرمو پیدا کنم.
    ملاکهام به این صورته(ترتیب خاصی نداره همشون در یه سطحن فقط به ترتیبه سختی در پیدا کردن این ملاکها در یه دختر نوشتم):
    1.رشته خاص (نمیخام اسم رشته را بگم)بخونه.خونواده میگن اکثر دخترا هرچی بیشتر درس بخونن زبون درازتر میشن مخصوصا اگه رشته خاص بخونه دنباله کسی هست که درامدش بالاتر باشه.مهم نجابت و خونواده دختره و ... من میگم درسته.منم بقیه ملاکها را انکار نمیکنم .من میگردم ازون اقلیت که همه این خصوصیاتو دارن.پیدا میکنم.میگن خب خودت پیدا کن.ما از کجا بیاریم.خودت هر کی را گفتی ما میریم خاستگاری.(1*به نظرتون من چجوری پیدا کنم؟دانشگاه جایی داره معرفی کنه؟یا معرفی میکنه اصلا؟مشاور های دانشکده کمک میکنن؟)

.2.دختر نجیبی باشه.دوس پسر قبلا نداشته باشه.(2*یه سوال از دوستان مخصوصا متاهلا ازمایش بکارت قبل از ازدواج یه چیزه عادیه دیگه؟توی همه ی خونواده ها هست؟به نظرتون لازمه اینو بهش بگم قبل ازمایش یا یهویی تو عمل انجام شده قرارش بدم؟که وقتی رفتیم دکتر بفهمه؟!)

3.اصالت خانوادگی هم که دیگه توضیح نداره.مهمه

.4.بقیه موارد توی همینا خلاصه میشه به نظرم...

تاکید روی رشته خاص دلیل منطقی می خواهد و البته شما اشاره ای به دلیل خود نکردید به نظر می رسد در این مورد و ملاک باید بازنگری نمایید و اگر هم تاکید و اصرار دارید باید در اولویتهای بعدی باشد جراکه ایمان و تقوی و اصالت خانوادگی بسیار مهم تر از تحصیل در یک رشته خاص می باشدلذا پس از مطالعات درست و واقع بینانه ملاکهای خود را اصلی و فرعی نمایید و به هر یک امتیاز بدهید در نهایت موردی که بیشترین امتیاز را برای شما آورد را انتخاب نمایید یا موردی که بیش از 80 درصد امتیازها را آورد را برگزینید.

در مورد یافتن مورد متناسب با ملاکهاتون برخی دانشگاهها این کار معرفی را انجام می دهند باید پیگیری نمایید البته از نهادمقام معظم رهبری در دانشگاه نیز می توانید کمک بگیرید. البته از کسانی که در رشته مورد نظرتون در حال تحصیل یا تدریس هستند بخواهید تا کمکتون کنند .

در مورد آزمایش هم بهتر است این مسئله توسط یکی از محارمتون مثل مادرتون با مادر ایشون مطرح شود و سعی کنید به صورت مستقیم خود مطرح نکنید
    و اینکه بخواهید در عمل انجام شده قرار بدهید کار پسندیده ای نیست و موجبات اختلاف و بدگمانی را در ابتداء زندگی فراهم می نماید.
    نکته آخر: توجه داشته باشید که در ملاکها و تحقیقاتتون دقت لازم را به خرج دهید و زندگی را بدگمانی شروع نکنید که عوارض و مشکلات بسیار بدی و سختی به همراه دارد در زمینه راههای تحقیق درست در ازدواج نیز مطالعه و بررسی نمایید. تا بتوانید با اطمینان کافی زندگی خود را شروع نمایید.
    در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 7

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام. من فقط یه چیز رو خواستم بگم. اینکه گفتید آزمایش و معاینه یه چیز عادیه نه اینطور نیست. یکی از اساتید درس پزشکی قانونی ما میگفت فقط در تهران روتینه و همراه با سایر آزمایشات قبل از ازدواج انجام میشه

9. صلوات ها 5

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,367
    حضور
    27 روز 1 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5752

آزمایش دادن ی دختر به خواست خودش و برای دبه در نیاوردن پسر ی چیزه!
    ولی اینکه ازش بخواین شبیه فحش می مونه ب نظرم
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

11. صلوات ها 11

علاقه
    زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

یه سوال از دوستان مخصوصا متاهلا ازمایش بکارت قبل از ازدواج یه چیزه عادیه دیگه؟توی همه ی خونواده ها هست؟به نظرتون لازمه اینو بهش بگم قبل ازمایش یا یهویی تو عمل انجام شده قرارش بدم؟که وقتی رفتیم دکتر بفهمه؟!

چی؟ یه چیز عادی؟ تو خانواده‌هایی مثل خانواده‌های اقوام و آشنایان و دوستان ما این یه توهین بزرگ حساب میشه!
    شما برید سراغ یه خانواده‌ای که مطمئن باشید اهل این جور کارها نیستند، خودتون میگید اصالت خانوادگی مهمه، یکی از مهمترین ملاک‌های خانواده‌های اصیل به نظر من همینه که نمیذارن دخترشون ول بگرده.

13. صلوات ها 14

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها
    :توجه داشته باشید که در ملاکها و تحقیقاتتون دقت لازم را به خرج دهید و زندگی را بدگمانی شروع نکنید که عوارض و مشکلات بسیار بدی و سختی به همراه دارد در زمینه راههای تحقیق درست در ازدواج نیز مطالعه و بررسی نمایید. تا بتوانید با اطمینان کافی زندگی خود را شروع نمایید.
    من به این اعتقاد دارم که خدا عدالت را برقرار میکنه.براساس ایه 26نور.زن مومن برای مرد مومن و..... ولی یکی از اساتید این سایت در تحلیل این ایه میگفت باید ادم درست حسابی تحقیق کنه.و با چشم بسته بر این ایه تکیه نکنه.خب معاینه قبل از ازدواجم خودش یه راه تحقیق هست.واقعا با چیزایی که در سطح جامعه میبینم خیلی خیلی بی اعتمادم نسبت به دخترا.اصلا نمیتونم فقط به یه تحقیق و شناخت خانواده بسنده کنم.
    بیشتر ازین جهت این موضوع برام اهمیت داره که به نظر من دختری که روی نفسش کنترل داشته.و تونسته در این جامعه پاک بمونه.دختر باهوشیه.که گول کسی را نخورده.من ازین جور شخصیت ها خوشم میاد.اگه دختر چیزی برای پنهان کاری نداره.پس چرا باید ناراحت بشه!یه راهی که به ذهنم میرسه که میتونم جایگزین معاینه قبل ازدواج کنم.اینه که شدید تاکید کنم براش که رابطه قبل ازدواج برام جزء خط قرمزاس و اگه بعد از ازدواجم بفهمم خیلی خیلی بد میشه.حالا شما همین جمله منو به صورت مودبانه ترش بگین که من بهش بگم.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

15. صلوات

علاقه
    مطالعه در مورد دين اسلام
    نوشته
    300
    حضور
    10 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1387

من به این اعتقاد دارم که خدا عدالت را برقرار میکنه.براساس ایه 26نور.زن مومن برای مرد مومن و..... ولی یکی از اساتید این سایت در تحلیل این ایه میگفت باید ادم درست حسابی تحقیق کنه.و با چشم بسته بر این ایه تکیه نکنه.خب معاینه قبل از ازدواجم خودش یه راه تحقیق هست.واقعا با چیزایی که در سطح جامعه میبینم خیلی خیلی بی اعتمادم نسبت به دخترا.اصلا نمیتونم فقط به یه تحقیق و شناخت خانواده بسنده کنم.
    بیشتر ازین جهت این موضوع برام اهمیت داره که به نظر من دختری که روی نفسش کنترل داشته.و تونسته در این جامعه پاک بمونه.دختر باهوشیه.که گول کسی را نخورده.من ازین جور شخصیت ها خوشم میاد.اگه دختر چیزی برای پنهان کاری نداره.پس چرا باید ناراحت بشه!یه راهی که به ذهنم میرسه که میتونم جایگزین معاینه قبل ازدواج کنم.اینه که شدید تاکید کنم براش که رابطه قبل ازدواج برام جزء خط قرمزاس و اگه بعد از ازدواجم بفهمم خیلی خیلی بد میشه.حالا شما همین جمله منو به صورت مودبانه ترش بگین که من بهش بگم.

اينجور مواقع دخترها چيكار كنن براي اعتماد ؟ چه راهي هست كه بفهميم پسر قبل ازدواج رابطه اي نداشته ؟ ازمايش بكارت براي زن هست درست چه ازمايشي براي مرد رو مشخص ميكنه !!!!! بهتر نيست شناخت و تحقيق رو جايگزين اين برگه كنيد ؟ بسيار راه هاي ارتباط هست كه بكارت دختر صدمه نمي بينه ! فكر كنم منظورم رو رسونده باشم
    اين روش أصلا مناسب نيست
    اگه بنا به اعتماد نباشه دخترها بيشتر بأيد شك كنن چون اگه ازمايش بكارت گذشته دختر رو ، رو ميكنه هيچ ازمايشي گذشته پسر رو مشخص نميكنه !

17. صلوات ها 12

نوشته
    164
    حضور
    4 روز 22 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    674

2*یه سوال از دوستان مخصوصا متاهلا ازمایش بکارت قبل از ازدواج یه چیزه عادیه دیگه؟توی همه ی خونواده ها هست؟به نظرتون لازمه اینو بهش بگم قبل ازمایش یا یهویی تو عمل انجام شده قرارش بدم؟که وقتی رفتیم دکتر بفهمه؟!)
    وااااای!
    این چه حرفیه؟
    اصلن باورم نمیشه!!!
    فک کنم دارم شاخ درمیارم!!
    میدونین این حرف شما یعنی چی؟؟
    این بدترین حرفی بوده که توی مدت اخیر شنیدم.
    این کار شما درواقع متهم کردن دختره مظلومه به ....
    چطور ی دختر میتونه با کسی ازدواج کنه که اول راه انگشت اتهامی به این بزرگی رو به سمتش گرفته؟!
    خواهش میکنم هیچ وقت اینجوری حتی فکر هم نکنید.

19. صلوات ها 8

نوشته
    164
    حضور
    4 روز 22 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    674

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    سلام. من فقط یه چیز رو خواستم بگم. اینکه گفتید آزمایش و معاینه یه چیز عادیه نه اینطور نیست. یکی از اساتید درس پزشکی قانونی ما میگفت فقط در تهران روتینه و همراه با سایر آزمایشات قبل از ازدواج انجام میشه
    پناه بر خدا!!!!

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)