جمع بندی یاری برادر افسرده

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یاری برادر افسرده

سلام
ببخشید من نمیدونم این سوالو کجا مطرح کنم.والان واقعا ناراحتم.
لطفا کمکم کنید.
برادری دارم که افسردگی داره.کلا رابطه خوبی با ما نداشته.خود من هم تا مدتها بهش اعتماد نداشتم.ومدام با هم مشکل داشتیم.
اما حالا که سنم بیشتر شده بهتر میفهمش.اما...
هیچ به حرفمون گوش نمیده و کاملا ناامیده.
فقط میخوام خواهش کنم بگید من چه دعایی بخونم.که این مشکل عمیق ده ساله حل بشه.
واقعا خسته شدم.خودش اعتقاداتش ضعیفه.من دیگه خودم میخوام کاری بکنم.اما فقط با دعا میتونم....چیکار کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

بسمه تعالی با سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی از جمله اختلالات روانی که می تواند سطح دینداری فرد را متاثر نماید، افسردگی است، بنابراین هم از بعد فردی و هم از بعد شرعی ضرورت دارد تا فرد تحت درمان قرار بگیرد. درمان افسردگی دارای سه ضلع است؛ دارو درمانی، روان درمانی و فعال شدن سیستم حمایتی. اینکه با گذشت زمان بهتر ایشان را درک می کنید در واقع بخشی از همان شبکه حمایتی است که ایشان به آن نیازمند هستند. فرد افسرده شدیدا نیازمند حمایت و ابراز همدلی اطرافیان است، اینکه از زاویه نگاه وی به مسائل نگاه شود و به گونه ای با وی رفتار شود که او به این نتیجه برسد که دیگران او را می فهمند! در عین حالی که لازم است زمینه مراجعه وی به روانپزشک فراهم شود، می بایست تمهیداتی فراهم شود تا فرد از بیکاری و تنهایی هرچه بیشتر فاصله بگیرد و زمینه تفریح و سرگرمی های متنوع برای ایشان فراهم شود. در مورد ورود دعای خاص در این زمینه نیز لازم است موضوع از کارشناسان محترم قرآن و حدیث پیگیری شود.

موضوع قفل شده است