ساخت جک برای حج ، توسط خودمون!!!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ساخت جک برای حج ، توسط خودمون!!!

سلام

چند وقت پیش که بحث تجاوز به جوانان در سفر حج پیش اومد و حرف های های زیادی هم در این زمینه مطرح شد ، به ذهنم رسید که احتمالاً تا چند وقت دیگه ، جک ، تصاویر طنز و متن های توهین آمیز (به بهانهء سوژه خنده) برای این مطلب ساخته خواهد شد. اما گفتم مطرحش نکنم بهتره ، چون برای اون کار تبلیغ میشد و احتمالاً گفتنش فایدهء چندانی هم نداشت. لذا فقط امیدوار بودم که چنین اتفاقی نیفته

اما متاسفانه در چند روز اخیر ، مطالبی دیدم که فهمیدم این موضوع واقع شده و بهتر دیدم با شما دوستان خوبم مطرح کنم

با کمال تأسف چند روزی هست که در فضای مجازی ، بلوتوث ها ، عکس ها و..... مطالبی جُک مانند درمورد اتفاق مطرح شده می بینیم. از تمسخر جوانان گرفته تا توهین به عمل حج و حتی توهین به خانهء خدا!!! بدتر و تأسف بارتر اینکه این کار داره توسط خود ایرانی ها شکل میگیره یا لااقل میشه گفت خود ایرانی ها از این جک ها و تصاویر طنز استقبال کردن و در نشر اونها شریک هستن!

واقعاً خودم به ذهنم نمیرسه که برای مقابله ، چه کارهایی میشه انجام داد؟!
فقط نادیده بگیریم کافیه؟
فقط خودمون در این بحث ها شرکت نکنیم کافیه؟
آیا باید نهی از منکر کنیم؟ چطوری؟ چه کنیم که تاثیر عکس نذاره؟

خلاصه مثل همیشه نظرات کارشناسان و دوستان عزیز رو مطالبه میکنم
با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

Reza-D;668845 نوشت:
سلام

چند وقت پیش که بحث تجاوز به جوانان در سفر حج پیش اومد و حرف های های زیادی هم در این زمینه مطرح شد ، به ذهنم رسید که احتمالاً تا چند وقت دیگه ، جک ، تصاویر طنز و متن های توهین آمیز (به بهانهء سوژه خنده) برای این مطلب ساخته خواهد شد. اما گفتم مطرحش نکنم بهتره ، چون برای اون کار تبلیغ میشد و احتمالاً گفتنش فایدهء چندانی هم نداشت. لذا فقط امیدوار بودم که چنین اتفاقی نیفته

اما متاسفانه در چند روز اخیر ، مطالبی دیدم که فهمیدم این موضوع واقع شده و بهتر دیدم با شما دوستان خوبم مطرح کنم

با کمال تأسف چند روزی هست که در فضای مجازی ، بلوتوث ها ، عکس ها و..... مطالبی جُک مانند درمورد اتفاق مطرح شده می بینیم. از تمسخر جوانان گرفته تا توهین به عمل حج و حتی توهین به خانهء خدا!!! بدتر و تأسف بارتر اینکه این کار داره توسط خود ایرانی ها شکل میگیره یا لااقل میشه گفت خود ایرانی ها از این جک ها و تصاویر طنز استقبال کردن و در نشر اونها شریک هستن!

واقعاً خودم به ذهنم نمیرسه که برای مقابله ، چه کارهایی میشه انجام داد؟!
فقط نادیده بگیریم کافیه؟
فقط خودمون در این بحث ها شرکت نکنیم کافیه؟
آیا باید نهی از منکر کنیم؟ چطوری؟ چه کنیم که تاثیر عکس نذاره؟

خلاصه مثل همیشه نظرات کارشناسان و دوستان عزیز رو مطالبه میکنم
با سلام و عرض ادب

در جایی که امر حرامی واقع می شود و شرایط امربه معروف و نهی از منکر وجود دارد خود مکلف باید تشخیص دهد که به چه نحوی نهی از منکر تاثیر بیشتری می گذارد شاید در بعضی موارد با ترک تمام مواردی که نام بردید نوعی نهی از منکر شود بنابراین باید همین کار را انجام دهید.

همواره به سلامت باشید