نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام گزینه را درمورد علاقه مندی در ازدواج قبول دارید؟

رأی دهندگان
54. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • فقط باطن مهم است و ظاهر اهمیتی ندارد

1 1.85%
  • اگر باطن خوب بود ، میشود از ظاهر چشم پوشی کرد

14 25.93%
  • ظاهر و باطن در کنار هم و به یک اندازه مهم هستند مهم هستند

0 0%
  • باطن مهمتر است ، اما اگر طرف مقابل به دل ننشست ، حتی با وجود باطن خوب ، نباید با او ازدواج کرد

39 72.22%
صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: انتخاب همسر بدون دیدن چهره

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,121
    حضور
    136 روز 8 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19217

اشاره انتخاب همسر بدون دیدن چهره

سلام به تمامی دوستان

بارها دیدم در تاپیک ها ، یک سری از دوستان اصرار دارن که در ازدواج ، چهره و ظاهر ، حتی علاقه پیدا کردن به طرف مقابل ، ملاک مهمی نیست و فقط باطن طرف برای ازدواج مهمه. یعنی همین که دیندار باشه کافیه و به ظاهر نباید توجه کرد

ضمن نظر سنجی ، از این دوستان هم یه سؤال دارم. آیا شما حاضر هستید با کسی ازدواج کنید که از نظر ایمان و اخلاق در سطح مطلوبی قرار داره ، با این شرط که تا بعد از ازدواج ، به هیچ وجه اون شخص رو نبینید؟

لطفاً بحث کم نیاوردن و این حرفها رو بذارید کنار و وجدانی پاسخ بدید

ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۶/۰۶ در ساعت ۱۹:۰۳

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

2. صلوات ها 22

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

انتخاب همسر بدون دیدن چهره

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 11

نوشته
    764
    حضور
    25 روز 8 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3689

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان

بارها دیدم در تاپیک ها ، یک سری از دوستان اصرار دارن که در ازدواج ، چهره و ظاهر ، حتی علاقه پیدا کردن به طرف مقابل ، ملاک مهمی نیست و فقط باطن طرف برای ازدواج مهمه. یعنی همین که دیندار باشه کافیه و به ظاهر نباید توجه کرد

ضمن نظر سنجی ، از این دوستان هم یه سؤال دارم. آیا شما حاضر هستید با کسی ازدواج کنید که از نظر ایمان و اخلاق در سطح مطلوبی قرار داره ، با این شرط که تا بعد از ازدواج ، به هیچ وجه اون شخص رو نبینید؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و تمامی اسک دینی های عزیز
    با توجه به سوال شما نکات زیر قابل توجه می باشد:

1. میزان توجه و اهمیت به ظاهر در شرایط مختلف و با توجه به هر شخص متفاوت می باشد اما شاید آنچه به صورت کلی می توان گفت این است حداقل ظاهر باید این باشد که مورد تنفر طرف مقابل نباشد چرا که در زندگی و تفاهم در مسائل مختلف نقش موثری دارد.
    2. میزان ایمان و تقوی طرفین در پیشبرد زندگی در هنگام تعارض مهم می باشد چه بسا ایمان و گذشت شخصی پایین باشد و از مسئله کوچکی بحران درست کند و البته بالعکس ایمان بالای شخصی سبب شود مسئله بزرگی را با گذشت و ایثار بدرستی مدیریت نماید در واقع عاملی که موجب می شود ما از ظاهر مقداری کوتاه بیاییم علاوه بر تقوای طرف مقابل تقوای خود ماست چرا که موجب می شود ما کمتر به ظاهر توجه نماییم ..
    3. نکته دیگر که در چهارچوب تقوی نیز قرار می گیرد تقوای در زندگی می باشد همچون تقوای در نگاه به نامحرم و تقوای در برخورد با همسر و... ،بسیاری از ناملایمات و اختلافات به خاطر بد اخلاقی و نگاه به نامحرم و متاسفانه مقایسه با همسرخود رخ می دهد.
    4. نکته پایانی توجه بانوان به آراسته نمودن خود و همچنین آرایش نمودن خود در محیط خانه می باشد که این کار در رفع اختلافات مخصوصا اختلافاتی که از چهره و ظاهر ایجاد می شود بسیار موثر می باشد.

در واقع هر چه تقوای طرفین بیشتر باشد تنشی که ممکن است بخاطر ظاهر پیش بیاید کمتر می شود و لذا نیاز توجه به ظاهر(بیش از مقدار حداقلی که همان عدم تنفر می باشد) کمتر می شود.و دیدن یاندیدن همسر پیش از ازدواج از همین قانون تبعیت می کند.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ در ساعت ۱۲:۰۵

7. صلوات ها 13

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

البته که نه!
    اون کارتون دیو و دلبر بود که دختره عاشق دیوه میشه!!!!
    طلوع می‌کند آن آفتاب پنهانی
    زسمت مشرق جغرافیای عرفانی
    دوباره پلک دلم می‌پرد نشانه چیست
    شنیده‌ام که می‌آید کسی به مهمانی
    کسی که سبزتر از هزار بار بهار
    کسی شگفت کسی آن چنان که می‌دانی

قیصر امین پور

9. صلوات ها 7

نوشته
    154
    حضور
    1 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    356

من فقط همین که چهرشو دوس داشته باشم یا به دلم بشینه واسم کافیه و نمیخام خوشگلترین دختر روی زمین باشه ، حتی نمیخوام خوشگل باشه ، فقط چهرش به دلم بشینه کافیه
    تنهایم ای پناه بی پناهان ...
    پناهم ده ، پناهم ده در آغوش گرم و پر مهرت ، آغوشی که مادرم فکرش را نمی تواند بکند...
    گرمی آغوش مهدی ات را می خواهم...
    کاش منتظرش میشدم...

11. صلوات ها 12

نوشته
    823
    حضور
    40 روز 22 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3227

آیا شما حاضر هستید با کسی ازدواج کنید که از نظر ایمان و اخلاق در سطح مطلوبی قرار داره ، با این شرط که تا بعد از ازدواج ، به هیچ وجه اون شخص رو نبینید؟

با سلام
    بنده خودم با همین روش ازدواج کردم
    یعنی تا قبل از عقد همسرم رو ندیدم
    حتی وقتی قرار شد باهم صحبت کنیم انقدر سرمو پایین نگه داشتم تا مجلس تموم شد
    البته من قبلش با خدا معامله کرده بودم
    وقتی فهمیدم همچین خواستگاری دارم
    به خدا گفتم خدایا من تا موقع عقد اصلا نگاش نمیکنم تا ثابت کنم دینش واسم مهمتره
    شماهم ثابت کن کسی که بهت اعتماد کنه ضرر نمیکنه
    پس یه کاری کن ایمانش همونی باشه که من میخوام
    و الحمدلله در این معمله هیچ ضرری نکردم.

البته این روش رو به همه توصیه نمیکنم

باید از سمت خدا معجزه نازل بشود
    تا دلم ، باز دلم ، باز دلم ، دل بشود ...

13. صلوات ها 22

نوشته
    810
    حضور
    33 روز 5 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    55
    صلوات
    3874

به نام خدا
    سلام

احتمالا داستان جويبر و بانو ذلفا را به ياد داريد،در اين داستان بانو ذلفا به علت ايمان بالايي كه داشت راضي به اين وصلت شد.

ویرایش توسط ناگفته هاي ناب : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ در ساعت ۱۳:۳۹
    شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

15. صلوات ها 6

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,239
    حضور
    302 روز 1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    356
    صلوات
    19623

سلام به تمامی دوستان

باسلام
    یاد این متن افتادم.

یك زن عربستانی در سال 2008 تقاضای طلاق كرد زیرا شوهرش بعد از 30 سال زندگی مشترك سعی كرده بود یك نگاه دزدكی به صورت او بیندازد!
    این زن 50 ساله در یكی از روستاهای بومی در جنوب غربی شهر «خمیس مشیت» به دنیا آمده و پرورش یافته است.
    در این روستا سنتی وجود دارد كه طبق آن زن باید در تمام عمر صورت خود را از همه بپوشاند. شوهر كه از كنجكاوی به ستوه آمده بود سعی كرد نقاب زن را از روی صورتش بردارد ولی زن به شدت خشمگین شد و فردای آن روز تقاضای طلاق داد.
    زن به قاضی گفت: همسرش متنبه شده و قسم‌خورده دیگر این عمل قبیح را تكرار نكند ولی او دیگر نمی‌تواند به زندگی مشترك ادامه دهد.

واقعا همچین چیزی هست !!!!!
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

انتخاب همسر بدون دیدن چهره

17. صلوات ها 10

علاقه
    طراحی قالب سیستم های مختلف ٫ کدنویسی
    نوشته
    1,226
    حضور
    30 روز 11 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    202
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    7926

امام خمینی(ره):

نظر به صورت و دو دست و مو و محاسن و مچ دست و سایر بدن به جزء عورت جایز است به شرط این که به قصد لذت نباشد، مانع شرعی از ازدواج با او نداشته باشد، احتمال بدهد زن ازدواج با او را قبول می کند، با این نگاه کردن اطلاع تازه ای پیدا می کند، و در صورتی که با نظر اول اطلاع حاصل نشد تکرار مانعی ندارد.

(تحریرالوسیله، ج2، کتاب النکاح، ص 245، م 28، اولین بحث)

آیة الله بهجت(ره):

نگاه کردن مرد به صورت زنی که می خواهد با او ازدواج کند، جایز است به شرط آنکه بداند، مانع شرعی از ازدواج با او نیست و احتمال هم بدهد که زن ازدواج را قبول می کند و احتمال بدهد که با این نگاه کردن اطلاع تازه ای پیدا می کند و با این شرایط، نگاه کردن فقط برای مرد جایز است اگر چه چند مرتبه باشد، بلکه چنین نگاه کردنی برای جلوگیری از نزاع بعد از عقد مستحب نیز هست و اجازه زن هم در آن لازم نیست بنابر اظهر (اظهر: ظاهرتر، مساعدتر و هماهنگتر با دلایل مربوط، روشنتر از نظر تطبیق با ادله فتوا) نگاه کردن به مو و محاسن دیگر آن زن هم، با همین شرایط جایز است.

(توضیح المسائل، ص 386، م1944)

آیة الله تبریزی(ره):

نگاه به زنی که قصد ازدواج با او را دارد و قصد التذاذ هم ندارد اشکال ندارد و در صورتی که با نظر اول اطلاع حاصل نشد تکرار مانعی ندارد، نگاه به صورت و دست ها و مو و مقداری از بدن، که گردن و بعضی از سینه است، اشکال ندارد.

(استفتائات جدید، ج1، ص 355، س 1580، 1579)

آیة الله سیستانی(دام ظلّه):

نگاه به محاسن زنی که قصد دارد با او ازدواج کند مثل: صورت، دست ها، مچ دست ها، مو و ساقین و نحو ذلک جایز است به شرط اینکه به قصد تلذذ نباشد و احتمال اختیار کردن زن را بدهد و تزویج او فعلاً جایز باشد مثلاً در حال عدّه نباشد.

(منهاج الصالحین، ج3، ص 15، م 28)

آیة الله صافی گلپایگانی(دام ظلّه):

بنابر احتیاط واجب اکتفا کند به دیدن وجه، کفین، مو، محاسن و اگر با یک مرتبه مقصود حاصل نشود؛ یعنی اطلاع بر حال او پیدا نکند تکرار نظر مانع ندارد و شرط است در جواز نظر به اینکه از حال او قبل از نظر، اطلاع نداشته باشد و احتمال تزویج با او را بدهد والاّ جایز نیست.

(هدایة العباد، ج2، ص 400، م 28 جامع الاحکام، ج2، ص 171، م 1709)

آیة الله فاضل لنکرانی(ره):

نگاه به صورت، دست ها، موها و محاسن زنی که می خواهد با او ازدواج نماید، جایز است، بلکه به سایر بدن زن به غیر از عورت او نیز می تواند نگاه کند، البته به شرط این که احتمال دهد او را اختیار می کند و مانعی از ازدواج با او نیز وجود نداشته باشد (مثلاً در عدّه نباشد. شوهر نداشته باشد)

(احکام الواضحه، ص 374، ن 1649)

آیة الله مکارم شیرازی(دام ظلّه):

نگاه کردن مرد به زنی که می خواهد با او ازدواج کند (به مو و گردن و صورت و دست ها و محاسن او) به منظور آگاه شدن از حسن و عیب او جایز است. حتی اگر با یک بار نگاه کردن این منظور حاصل نشود می تواند چند بار در چند مجلس نگاه کند.

(توضیح المسائل، ص 409، م 3091، تعلیقات بر العروة الوثقی، ص 665، م 26)

آیة الله همدانی(دام ظلّه):

نگاه کردن به صورت، دست ها، مو و محاسن زنی که می خواهد با او ازدواج کند، جایز است؛ بلکه جواز نظر به سایر بدن او غیر از عورت نیز بعید نیست. بله اگر خصوصیات زن را از روی لباس بتواند تشخیص دهد بدون پوشش نمی تواند نگاه کند.

(تعلیقه بر العروة الوثقی، ص 440، م 26)

آیة الله وحید خراسانی(دام ظلّه):

نگاه کردن به زنی که قصد ازدواج با او را دارد جایز است.

(منهاج الصالحین، ج3، ص 295، م 1232)

http://www.codetarh.com
    طراحی و کد نویسی
    با ما در ارتباط باشید

19. صلوات ها 12

نوشته
    810
    حضور
    33 روز 5 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    55
    صلوات
    3874

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam27 نمایش پست ها
    البته که نه!
    بايد ادامه جملات شما را نقل قول ميكردم اما جمله اول شما را نقل قول ميكنم.
    هرچند ازدواج بدون شناخت درست و صحيح نيست و ممكن هست مشكلاتي رو به وجود بياره،اما لطفا اينگونه بي باك هر سخني را بر زبان نياوريد بسياري از نسل هاي قبل-حالا نه خيلي قبل،1-2 نسل قبل- به اين روش ازدواج كردند.ممكن است با خواندن اين جملات ناراحت شوند يا به پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ و... بدبين شوند و خود يا اطرافيانشان كه حاصل اين ازدواج هستند احساس حقارت كنند.
    لطفا آن قسمت از متن رو اصلاح بفرماييد.بهتر هست در مسائل شخصي و خانوادگي با احتياط زياد صحبت كنيم.

شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری