صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عرفان را پیش چه استادی یاد بگیرم؟

نوشته
    5
    حضور
    3 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    44

اشاره عرفان را پیش چه استادی یاد بگیرم؟

باسلام
    مدتی است حال خاصی دارم انگار چیزی را گم کرده ام و به دنبالش می گردم، دیروز رفتم منزل آیت الله ناصری ولی متعصفانه در حال مکاشفه و احوال عرفانی و موارد دیگر خود نبودند و نتوانستند خواسته ام را متوجه شوند با آنکه با چشم گریان پیش ایشان رفتم.کسی را هم ندارم و نمیشناسم که یتواند کمکم کند نه استادی نه دوستی در این مورد و نه ....
    لطفا راهنمایی ام کنید که چه کنم؟
    آیت الله شوشتری هم که به علت داشتن بیماری در دسترس نیستند نمی دانم چه کنم وامانده ام.
    اگر کسی در اینجا هست که بتواند مرا کمک کند ممنون میشوم که راهنمایی ام کند.
    میترسم کم بیارم . نمی دانم شاید یک اشکالی هم که دارم این است که دانشجو هستم آن هم رشته مهندسی کامپیوتر.
    اگر کسی هست لطفا کمکم کند.
    باتشکر فراوان
    من الله التوفیق
    ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ در ساعت ۱۶:۲۵

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    175 روز 1 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58313

با نام و یاد دوست

عرفان را پیش چه استادی یاد بگیرم؟

کارشناس بحث: جناب استاد

5. صلوات ها 10

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    2,976
    حضور
    94 روز 6 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25282

نقل قول نوشته اصلی توسط سردار کوشا نمایش پست ها
    باسلام
    مدتی است حال خاصی دارم انگار چیزی را گم کرده ام و به دنبالش می گردم، دیروز رفتم منزل آیت الله ناصری ولی متعصفانه در حال مکاشفه و احوال عرفانی و موارد دیگر خود نبودند و نتوانستند خواسته ام را متوجه شوند با آنکه با چشم گریان پیش ایشان رفتم.کسی را هم ندارم و نمیشناسم که یتواند کمکم کند نه استادی نه دوستی در این مورد و نه ....
    لطفا راهنمایی ام کنید که چه کنم؟
    آیت الله شوشتری هم که به علت داشتن بیماری در دسترس نیستند نمی دانم چه کنم وامانده ام.
    اگر کسی در اینجا هست که بتواند مرا کمک کند ممنون میشوم که راهنمایی ام کند.
    میترسم کم بیارم . نمی دانم شاید یک اشکالی هم که دارم این است که دانشجو هستم آن هم رشته مهندسی کامپیوتر.
    اگر کسی هست لطفا کمکم کند.
    باتشکر فراوان
    من الله التوفیق
    سلام علیکم
    إن شاء الله خداوند متعال که هادی و هدایت کننده واقعی ذات مقدس اوست،به شما عنایت کرده و از نعمت خاص تزکیه بهره مندتان کند.
    سعی بفرمایید نیت خود را خالص کنید و فقط برای خود خدا وصالش را طلب کنید،نه اینکه خدایی نکرده حب مقام و کرامات و امثال آن در دلتان باشد،که فرمود:
    یک صبح به اخلاص بیا بر در ما / گر کام تو بر نیامد آنگه گله کن

از اساتید معتبر و معروفی که می توانیم به شما معرفی کنیم حضرت آیت الله محی الدین حایری شیرازی حفظه الله هستند.ایشان را می توانید در قم زیارت کنید.
    امیدوارم طلب شما آنقدر باشد که سختیهای این راه را به جان بخرید.

عرفان را پیش چه استادی یاد بگیرم؟
    تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود

7. صلوات ها 10

نوشته
    2
    حضور
    6 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

سلام در اصفهان کسی را نمی شناسید

9. صلوات ها 5

علاقه
    علوم خداشناسی
    نوشته
    58
    حضور
    5 روز 23 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    248

حضرت آیت الله تقوایی(حفظه الله تعالی)...

11. صلوات ها 2

علاقه
    بندگی الله رو انجام دادن
    نوشته
    54
    حضور
    8 روز 14 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

پرسش

سلام علیکم

اگه حس میکنید که لحن سوالهام توهین آمیزه،ازتون عذر میخوام ولی واقعا منظوری ندارم و به قدری تعجب کردم که حس کردم اینطور سوال بپرسم جواب درستی رو دریافت میکنم.

دیروز رفتم منزل آیت الله ناصری ولی متعصفانه در حال مکاشفه و احوال عرفانی و موارد دیگر خود نبودند و نتوانستند خواسته ام را متوجه شوند با آنکه با چشم گریان پیش ایشان رفتم
    مگه چشم گریان، پوئن مثبت حساب میشه که شما، با حالت امتیازگونه این جمله رو گفتید؟؟؟!!!

یعنی شما انتظار داشتید بدون اینکه چیزی به ایشون بگید،جوابی برای شما داشته باشند؟؟!!!البته در جواب این مطلب جمله ای در پست بعدیتون گفتید،که اگه ممکنه توضیحش بدید و تعریف کنید که چه چیزی رو ایشون از غیب گفتن؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط استاد نمایش پست ها
    از اساتید معتبر و معروفی که می توانیم به شما معرفی کنیم حضرت آیت الله محی الدین حایری شیرازی حفظه الله هستند.ایشان را می توانید در قم زیارت کنید.
    ممکنه از مقامات(عرفانی) ایشون یه تعداد نام ببرید؟؟(چون من ایشون رو بیشتر در بحث های سیاسی دیدم،البته از حق نگذریم رای های سیاسیشون خیلی منطقیه)اگه مواردی در محضر ایشون برای خودتون یا نزدیکانتون رخ داده ،ممنون میشم تعریف کنید؟؟
    و همچنین،آیا شما آیت الله تحریری و آیت الله نیکبخت رو هم میشناسید؟؟نظرتون در مورد این دو بزرگوار چیه؟؟

اکر واقعا به دنبال استاد هستید برید خدمت آیت الله ناصری ؛ فقط فراموش نکنید که در مواردی خود دیده ام که ایشان از قبل ، از آمدن برخی افراد خدمتشان باخبر بوده اند.
    شما در پست اولتون فرمودید که ایشون نتونستند کارتون رو راه بندازند و الان درمانده شده اید... و الان این دوستمون رو سفارش به رفتن خدمت همین استاد میکنید؟؟؟!!!(من مخلص آیت الله ناصری و بقیه علما نیز هستم ولی این مطالب رو بابت واضح شدن مطلب برای خودم پرسیدم)

---------------------------
    تعجبم از مطالب شما به خاطر این بودش که،در سایت ویکیپدیا،در مورد جناب محی الدین ابن عربی این مطالب علم غیب رو طوری توضیح داده بود که من فکر میکردم این علم رو(علم مکاشفه) کمتر کسی داره ولی ظاهرا اینطور نیست

خود ابن عربی، در مرحلهٔ دیگری از زندگانیش، صحنهٔ دیدار خود را با فیلسوف ارسطو گرای بزرگ، ابن رشد تصویر می‌کند که بر آنچه گفته شد، گواه است. وی می‌گوید: «روزی در قرطبه به خانهٔ قاضی آن شهر ابوالولید ابن رشد رفتم. وی خواهان دیدار من بود، چون چیزهایی از آنچه خداوند در خلوت بر من آشکار کرده بود، به گوشش رسیده بود و دچار شگفتی شده بود. بدین سان پدرم که از دوستان وی بود، به بهانهٔ حاجتی مرا نزد وی فرستاد. من در آن هنگام نوجوانی بودم موی بر چهره نروییده و شارب برنیاورده. چون بر وی درآمدم، برای نشان دادن مهر و احترام به من، از جایش برخاست و مرا در آغوش گرفت. سپس به من گفت: آری! گفتم: آری. پس شادی او از اینکه من نیتش را فهمیده بودم، افزون شد. آنگاه من از آنچه انگیزهٔ شادی او شده بود، آگاهی یافتم و گفتم: نه. در این هنگام ابن رشد خود را کنار کشید و رنگ چهره‌اش دیگر شد، [گویی] دربارهٔ اندیشیدهٔ خود دچار شک شده بود. سپس گفت: شما امر را در کشف و فیض الهی چگونه یافتید؟ آیا همان است که [عقل و] اندیشهٔ نظری به ما داده‌است؟ به او گفتم: آری - نه! میان آری و نه روحها به بیرون از موادشان پرواز می‌کنند و گردنها از بدنهایشان جدا می‌شوند! ابن رشد رنگش پرید، لرزه بر اندامش افتاد و نشست و می‌گفت: لاحول و لاقوة الا بالله»، زیرا آنچه را من بدان اشاره کرده بودم، دریافته بود... و پس از آن روز ابن رشد از پدرم خواست که من بار دیگر با او گرد آیم، تا آنچه در اندیشه دارد، بر من عرضه کند [و بداند] که آیا [اندیشه‌های او] موافق [با برداشت من] است یا مخالف آن، زیرا وی از صاحبان اندیشه و نظر عقلی بود. سپس وی خدا را سپاس‌گزارد از اینکه در زمانی زندگی می‌کند که در آن کسی را دیده است که نادان به خلوت خود داخل می‌شود و اینگونه بیرون می‌آید، بی‌درسی و بحثی و مطالعه‌ای و خواندنی. وی سپس گفت: این حالتی است که ما [وجودِ] آن را اثبات کرده بودیم، اما کسی را که دارای آن شده باشد، ندیده بودیم. سپاس خدای را که من در زمانی هستم که در آن یکی از دارندگان این حالت یافت می‌شود که قفلها را می‌گشاید. سپاس خدایی را که ویژگی دیدار با او را نصیب من کرد». سپس ابن عربی می‌افزاید که می‌خواسته‌است بار دیگر با ابن رشد دیدار کند، اما این دیدار دست نداده تا در ۵۹۵ق که در همان شهر قرطبه بر سر تابوت ابن رشد حاضر شده‌است.

باتشکر

درپناه حق
    اللهم انا نشــــــــکو الیک، فقد نبینا، صلواتک علیه و اله و غیبــة ولینا و کثرة عدونا و قلـة عددنا و شدة الفتن بنا و تظاهر الزمان علینا...
    بــارالها! ما به درگاه تو شکایت می کنیم، از فقدان پیغمبرت و از غیبت امام ما و بسیاری دشمن ما و کمی عدد ما و فتنه های سخت بر ما و غلبه محیط روزگار بر ما...

13. صلوات

نوشته
    5
    حضور
    3 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    44

نقل قول نوشته اصلی توسط alieye نمایش پست ها
    مگه چشم گریان، پوئن مثبت حساب میشه که شما، با حالت امتیازگونه این جمله رو گفتید؟؟؟!!!

یعنی شما انتظار داشتید بدون اینکه چیزی به ایشون بگید،جوابی برای شما داشته باشند؟؟!!!البته در جواب این مطلب جمله ای در پست بعدیتون گفتید،که اگه ممکنه توضیحش بدید و تعریف کنید که چه چیزی رو ایشون از غیب گفتن؟؟
    ینده اصلا نباید در این موارد در این انجمن مطلب می گذاشتم مگر اینجا مکان بررسی این است که علما چه کراماتی دارند؛بنده اشتباه کردم که این مطالب را بیان کردم ؛ یادم خواهد ماند که دیگر در هیچ جای دیگر در مورد این مطالب صحبت نکنم.

شما بروید و داستان زندگی آیت الله بهجت را بخوانید؛ ایشان و آیت الله ناصری با هم در ارتباط بودند شاید بفهمید بنده چی میگم.

15. صلوات ها 2

نوشته
    5
    حضور
    3 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    44

نقل قول نوشته اصلی توسط استاد نمایش پست ها
    سلام علیکم
    إن شاء الله خداوند متعال که هادی و هدایت کننده واقعی ذات مقدس اوست،به شما عنایت کرده و از نعمت خاص تزکیه بهره مندتان کند.
    سعی بفرمایید نیت خود را خالص کنید و فقط برای خود خدا وصالش را طلب کنید،نه اینکه خدایی نکرده حب مقام و کرامات و امثال آن در دلتان باشد،که فرمود:
    یک صبح به اخلاص بیا بر در ما / گر کام تو بر نیامد آنگه گله کن

امیدوارم طلب شما آنقدر باشد که سختیهای این راه را به جان بخرید.
    باسلام
    خواهشمند است هرچه زودتر این تاییک را بسته و آن را حذف نمایید؛ بنده هم یا دیگر در این انجمن فعالیت نخواهم کرد و یا اگر چیزی هم بدانم بیان نمی کنم چون آیت الله بهجت هم به هرکس که چیزی می دانستند می گفتند به کسی نگویید حتی در مواردی از آن ها قول بر سخن نگفتن در این موارد می گرفتند.
    اگر هم می شود لطف کرده و دستور بستن اکانت بنده را دهید.
    باتشکر فراوان
    من الله التوفیق

17. صلوات

علاقه
    بندگی الله رو انجام دادن
    نوشته
    54
    حضور
    8 روز 14 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

ینده اصلا نباید در این موارد در این انجمن مطلب می گذاشتم مگر اینجا مکان بررسی این است که علما چه کراماتی دارند؛بنده اشتباه کردم که این مطالب را بیان کردم ؛ یادم خواهد ماند که دیگر در هیچ جای دیگر در مورد این مطالب صحبت نکنم.

شما بروید و داستان زندگی آیت الله بهجت را بخوانید؛ ایشان و آیت الله ناصری با هم در ارتباط بودند شاید بفهمید بنده چی میگم.
    دوست عزیز نمیدونم چرا یه دفعه از کوره در رفتید؟؟؟ولی در کل ازتون معذرت میخوام

باسلام
    خواهشمند است هرچه زودتر این تاییک را بسته و آن را حذف نمایید؛ بنده هم یا دیگر در این انجمن فعالیت نخواهم کرد و یا اگر چیزی هم بدانم بیان نمی کنم چون آیت الله بهجت هم به هرکس که چیزی می دانستند می گفتند به کسی نگویید حتی در مواردی از آن ها قول بر سخن نگفتن در این موارد می گرفتند.
    اگر هم می شود لطف کرده و دستور بستن اکانت بنده را دهید.
    باتشکر فراوان
    من الله التوفیق
    نه برادر من،چرا تاپیک حذف بشه؟؟!!به نظر من که تاپیک خوبی شده،البته اگه استاد بیاد و ادامه بده و شما هم یه مقدار بنده رو عفو کنید و بیایید ادامه بدید،نور علی نور میشه.
    در ضمن،از شما که نرم افزاری هستید بعیده این حرفا!!!
    چرا باید اکانتتون حذف بشه؟؟خب یه اکانت دیگه بسازید....نترسید دیتابیس سایت به همین راحتی پر نمیشه

دوست عزیز...اگه آیت الله ناصری ازتون خواسته که چیزی نگید که بحث کلا فرق میکنه،ولی اگه خودتون فکر میکنید نباید بگید،....

درپناه حق
    اللهم انا نشــــــــکو الیک، فقد نبینا، صلواتک علیه و اله و غیبــة ولینا و کثرة عدونا و قلـة عددنا و شدة الفتن بنا و تظاهر الزمان علینا...
    بــارالها! ما به درگاه تو شکایت می کنیم، از فقدان پیغمبرت و از غیبت امام ما و بسیاری دشمن ما و کمی عدد ما و فتنه های سخت بر ما و غلبه محیط روزگار بر ما...

19. صلوات ها 2

علاقه
    برنامه نویسی، طراحی وب سایت ، مسائل عرفانی و دینی
    نوشته
    23
    حضور
    15 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط alieye نمایش پست ها
    از شما که نرم افزاری هستید بعیده این حرفا!!!
    بنده تا آمدن "استاد" با هیچ کسی سخنی ندارم.

از این پس به سوال هرکس که استاد بگویند پاسخ می دهم.

والسلام

موفق و پیروز باشید

21. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری