صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: توهم جدید غربیها پیرامون ایران: « رستوران‌ زیرزمینی: تجربه مزه کردن غذاهای ممنوع،بدون مانتو و روسری»

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۲
  نوشته
  879
  حضور
  20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  1
  گالری
  17
  صلوات
  2341

  توهم جدید غربیها پیرامون ایران: « رستوران‌ زیرزمینی: تجربه مزه کردن غذاهای ممنوع،بدون مانتو و روسری»
  بسم الله الرّحمن الرّحیم

  شاید در بین خبرگزاریهای غربی که علیه ایران به نشر دروغ مشغول هستند، نام خبرگزاریهای فرانسوی، قدری مورد کم لطفی قرار گرفته باشد! خبرگزاریهای فرانسه نیز از همان اوایل انقلاب، نسبت به ایران اسلامی، اعلان جنگ کردند، و نبردشان علیه ایران، محدود به فروش میراژ به صدام نبود.

  یکی از دروغهای معروف فرانسویها که نقل محافل ضدّانقلاب شد، این ادعای مضحک بود که در ایران به نوجوانان کلیدهایی موسوم به "کلید بهشت" می دهند و به آنها می گویند که وقتی در جبهه شهید شدید، در کاخهای بهشتی را می توانید با این کلیدها باز کنید!! بنده از سطح هوش نوجوانان فرانسوی خبر ندارم، ولی بعید می دانم که کندذهنترین نوجوان ایرانی هم ممکن باشد که چنین چیزی را باور کند!

  امّا یک توهم جدید از فرانسویها که در سایت فرانس24 چند روزی است که نشر یافته و به سرعت در حال نشر در بین گروههای دین گریز است، مطلب ذیل می باشد:

  رستوران‌ زیرزمینی: تجربه مزه کردن غذاهای ممنوع، بدون مانتو و روسری

  چند وقتی است که رستوران‌های غیر رسمی یا به نوعی "زیرزمینی" نیز جای خود در جامعه ایرانی باز کرده‌اند. رستوران‌هایی که می‌توان در آنها "محصولات غیرقانونی"از جمله مشروبات الکلی و نیز غذاهای "ممنوع"را یافت و یا شاهد "وضعیت‌های غیرقانونی"بود.

  اگر دوست دارید تجربه رستوران رفتن همراه با دوستان اعضای خانواده بدون حجاب اجباری همراه با منویی که به خاطر مسایل شرعی یافتنشان در رستوران‌های معمولی ممکن نیست را داشته باشید، لازم نیست حتمن سری به کشورهای خارجی بزنید. کمی اگر پرس و جو کنید می‌توانید رستوران‌های "زیرزمینی"را در همان اطراف خودتان پیدا کنید.


  به نظر می‌رسد تقریبن هر محصول و پدیده‌ای که در ایران ممنوع است و نمی‌توان آن را به صورت علنی و قانونی پیدا کرد، به صورت زیرزمینی و مخفیانه می‌توان آن را یافت. از مشروبات الکلی گرفته تا تتو، موسیقی زیرزمینی، کلاس رقص و...


  به گفته ناظران، اما حالا چند وقتی است که رستوران‌های غیر رسمی یا به نوعی "زیرزمینی"نیز جای خود در جامعه ایرانی باز کرده‌اند. رستوران‌هایی که می‌توان در آنها "محصولات غیرقانونی"از جمله مشروبات الکلی و نیز غذاهای "ممنوع"را یافت و یا شاهد "وضعیت‌های غیرقانونی"بود همچون گرد هم آمدن خانواده و دوستان بدون اینکه زن‌ها مجبور باشند حجاب را رعایت کنند و یا حتی درکنار یکدیگر با موسیقی در حال پخش، به میانه میدان روند.


  فرانس 24 در این خصوص می نویسد ، هیچ آمار و تحقیقی درباره تعداد رستوران‌ها، کافه‌ها و کافی‌ شاپ‌های غیررسمی در ایران وجود ندارد، در نتیجه نمی‌توان گفت "رستوران‌های زیرزمینی"در ایران تا چه میزان به یک پدیده رایج تبدیل شده‌اند. اما می‌توان این را گفت که یافتن یک رستوران و یا کافی شاپ غیر رسمی، حداقل در شهرهای بزرگ ایران دیگر کار سختی نیست. آنها تبلیغ و تابلو ندارند اما اگر کمی در میان دوستان و رفقای خود پرس و جو کنید، حتمن آنها آدرس یکی از این اماکن را "در همین اطراف"دارد: تهران، مشهد، شیراز، تبریز،گرگان، قزوین و... . امکانات و خدمات و شکل کار هم در رستورا‌ن‌های مختلف متفاوت است. در اکثر موارد قبلن باید جای خود را رزرو کنید. در برخی از آنها از قبل می‌توانید حتی غذایی را که دوست دارید سفارش دهید. در بسیاری از آنها مشروب هم همراه غذا می توانید بنوشید، البته در برخی نیز این امکان وجود ندارد. سطح قیمت‌ها هم به تبع از یک رستوران معمولی بالاتراست اما به نظر نمی‌رسد که این تفاوت قیمت زیاد باشد.


  «قوانین و نبایدهای دست و پا گیر وجود ندارد»


  سحر از مشتری‌های ثابت یکی از رستوران‌های غیر رسمی در ایران است. او درباره تجربه غذا خوردن در یکی از این رستوران‌های "زیرزمینی"به ناظران می‌گوید:  رستورانی که من غالبن به آن می‌روم در یکی از محلات قدیمی شهر است. یک خانه قدیمی بسیار بزرگ که بازسازی شده و به شکل یک رستوران درآمده است. تابلو و نشانه‌ای از رستوران بودن در خارج از ساختمان به چشم نمی‌خورد. همه مشتری‌ها از طریق دوستان و رفقای خود و توصیه دیگران با آن آشنا شده‌اند. هنرمندان زیادی هم آنجا رفت و آمد دارند.


  پیش از رفتن باید حتمن زنگ زد و میز رزرو کرد، حتی می‌توان غذا را از قبل سفارش داد و گفت که چه غذائی و دسری و نوشیدنی‌ای دوست داریم بخوریم.


  اولین بار که می‌خواستم بروم گمان می‌کردم باید کمی محتاط باشم که کسی متوجه نشود و با کسی درباره جایی که می‌روم حرف نزنم اما بعد دیدم خیلی هم "مخفی بازی"لازم نیست، نگهبانی وجود نداشت و رفت و آمد کاملن طبیعی بود. خیلی معمولی و عادی زنگ می‌زنیم و وارد می‌شویم، به نظرم جایی که برای آن انتخاب کرده‌اند عالی است. هم جای بسیار زیبایی است و هم اینکه توجهی جلب نمی‌شود و رفت و آمد هم مزاحمتی برای همسایه‌ها ندارد.


  غذا خوردن در اینگونه رستوران‌ها با این حال حس کاملن متفاوتی می دهد. حس آزادی بیشتری وجود دارد. دیگر قوانین و باید و نبایدهای دست و پا گیر وجود ندارد. من وقتی به آنجا می‌روم احساس خیلی خوبی دارم. مثلن برای خانم‌ها دیگر خبری از روسری و مانتو نیست. کسی اگر بخواهد می تواند مشروب هم بنوشد، کیفیت غذا هم خوب است. هر غذا و شیرینی ای که بخواهید می‌توانید از قبل سفارش بدهید. درست است که نظارتی روی بهداشت و کیفیت وجود ندارد اما این گونه رستوران‌ها برای اینکه مشتری‌های خود را از دست ندهند به این مسایل بیشتر توجه می‌کنند بویژه آنکه می‌دانند اگر کوچکترین مشکلی پیش بیاید دچار دردسر زیادی خواهند شد. در نتیجه خیال من از نظر بهداشت و سلامت غذا کاملا راحت است.


  من قیمت دیگر رستوران‌های اینگونه را خیلی نمی‌دانم اما رستورانی که من میروم به نسبت دیگر رستوران‌های شهر قیمت نسبتن معقولی دارد.


  یک سرویس کامل شامل دو نوع غذا و سالاد و نوشیدنی، البته نوشیدنی غیر الکلی، چیزی بین ٤٥ تا ٦٠ هزار تومان برای هر نفر تمام می‌شود.

  به نظر من، اینها بیشتر هدفشان، خط دهی به نوچه هایشان در ایران است، تا چنین بساطهایی راه بیندازند، و نه اینکه در حال نشر حقایق باشند، چرا که با چنین وضعیتی، چنین رستورانهایی به سرعت لو می روند و صاحب عمارت بیشتر از آنکه از این کارش سود ببرد، به دلیل پلمپ شدن رستوران غیرقانونی اش، ضرر خواهد کرد.

  ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

 2. صلوات ها 16


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۲
  نوشته
  879
  حضور
  20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  1
  گالری
  17
  صلوات
  2341  سلام. جهت یادآوری.  ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۳
  نوشته
  334
  حضور
  7 روز 12 ساعت 31 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1463  نقل قول نوشته اصلی توسط tazkie نمایش پست ها
  امّا یک توهم جدید از فرانسویها که در سایت فرانس24 چند روزی است که نشر یافته و به سرعت در حال نشر در بین گروههای دین گریز است، مطلب ذیل می باشد:
  متاسفانه این خبر واقعیت محضه. همین الان تو همین شهری که من هستم بعضی رستوران ها و تالارها هستند که از هر نفر 10 بیست تومنی به عنوان ورودی می گیرند و جشن و پارتی مخلوط برگذار می کنند

  مطمئن باشین که کسانی در اماکن و نیروی انتظامی هستند که از این قضایا مطلع اند اما منافعشون ایجاب می کنه حرفی دراینباره زده نشه.

 6. صلوات ها 9


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  علاقه
  دشمن شناسی - سرودن شعر
  نوشته
  6,315
  حضور
  148 روز 1 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  19749  نقل قول نوشته اصلی توسط tazkie نمایش پست ها
  رستوران‌ زیرزمینی: تجربه مزه کردن غذاهای ممنوع، بدون مانتو و روسری


  احتمالاً تیتر خبرگذاری های مشابه ، تا چند وقت دیگه:
  ایرانی ها در گردهمایی های زیرزمینی ، توانستند برای اولین بار ، گفتن کلمهء
  "اوه شِت" را با زبان شیرین آمریکایی تجربه کنند و در هنگام عصبانیت ، خود را به سبک غربی تخلیه کنند! این عمل ایرانی ها ، گام محکم دیگری است از سوی ایرانی ها به سمت دموکراسی و آزادی بیان! سران افراد حاضر در این گروه های زیرزمینی تاکید کردند ، این عمل ما ، گفتن یک "نه" محکم است ، به نقض حقوق بشر در ایران!

  گفتنی است که حکومت ایران ، تا کنون 2500000000000 نفر را در ارتباط با این موضوع به زندان انداخته و برای 8253462 نفر از آنان حکم اعدام صادر شده است!

  ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۲:۰۴

  مرا رازی‌ست اندر دل، به خــون دیده پرورده
  ولیکن با که گویم راز، چون محرم نمی‌بینم... 8. صلوات ها 9


 9. #5

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  123
  حضور
  3 روز 7 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  432  اصلا رستوران لازم نیست که، تو همه عروسی های شهرهای بزرگ اینجوریه، حتی وضعش خیلی بدتر از اینیه که بالا توضیح داده شده.

 10. صلوات ها 8


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  علاقه
  امام رضا،مامان و بابا،مطالعه؛شعر،کامپیوتر،اینترنت،دریاشهرم
  نوشته
  273
  حضور
  19 روز 2 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1234  متاسفانه شاید راست باشه

  چون همین چند وقته پیش از وجود کلاس ایروبیک مختلط در یکی از شهرهای کشورمون مطلع شدم
  پر پروانه شکستن هنر انسان نیست...

 12. صلوات ها 4


 13. #7

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۱
  نوشته
  809
  حضور
  33 روز 19 ساعت نامشخص
  دریافت
  15
  آپلود
  1
  گالری
  56
  صلوات
  3788  نقل قول نوشته اصلی توسط roya8 نمایش پست ها
  کلاس ایروبیک مختلط
  ايروبيك و......... وقتي هم اعتراض ميكنيم رئيس فدراسيون طلبكار ميشه و ما رو مشتي هوچي گر و عقب مونده كه ميخوايم جلوي پيشرفت زنها رو بگيريم مينامد و وجود تمارين و باشگاه ها و اردوهاي مختلط را شرط پيشرفت ورزش بانوان مي دانند.

  اين روزها نه فقط رستوران بلكه فروشگاه هايي سازماندهي شده مشغول فروش انواع مواد غير حلال هستند خصوصا در مناطقي كه بهاييان مسيحيان يهوديان و ساير اقليت ها هستند مثل تهران شهر هاي مرزي اصفهانو....و شهر هاي زيارتي را هم به سبب تقدس زدايي قبح شكني هدف قرار دادند.
  البته آن گونه كه خبرگزاري فرانسوي القا مي كند اوضاع خراب نيست.
  متاسفانه در بين نوجوانان و دبيرستان ها فعاليت راحتي دارند.

  شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

  کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

  یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

 14. صلوات ها 5


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  65
  حضور
  1 روز 20 ساعت 30 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  209  مگه ادم دیوونه اس بره همچین رستورانی همین کارا رو میشه تو خونه هم انجام داد بدون درد سر و استرس
  NoThInG

 16. صلوات ها 5


 17. #9
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۲
  نوشته
  879
  حضور
  20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  1
  گالری
  17
  صلوات
  2341  نقل قول نوشته اصلی توسط koosha نمایش پست ها
  متاسفانه این خبر واقعیت محضه. همین الان تو همین شهری که من هستم بعضی رستوران ها و تالارها هستند که از هر نفر 10 بیست تومنی به عنوان ورودی می گیرند و جشن و پارتی مخلوط برگذار می کنند

  مطمئن باشین که کسانی در اماکن و نیروی انتظامی هستند که از این قضایا مطلع اند اما منافعشون ایجاب می کنه حرفی دراینباره زده نشه.
  جناب کوشا، همانطور که آیدی پریسا گفتند چنین کاری هم برای کسانی که بخواهند به چنین رستورانی بروند و هم برای گردانندگان، فقط استرس است و بس! البته ممکن است که خبرگذاریهای آنور آبی، از وجود رستورانهای مخصوص اقلیتهای مذهبی سوءاستفاده کرده باشند و آنها را به کلّیت ملّت تعمیم بدهند.

  ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

 18. صلوات ها 4


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۳
  نوشته
  334
  حضور
  7 روز 12 ساعت 31 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1463  نقل قول نوشته اصلی توسط ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ نمایش پست ها
  مگه ادم دیوونه اس بره همچین رستورانی همین کارا رو میشه تو خونه هم انجام داد بدون درد سر و استرس
  همچین پردرسر هم نیست. میرن عرق و ورق و آبجو و مشروبات اونور آبی رو همراه با پارتی کوفت جان می کنن. هر مشکلی هم پیش بیاد با صاحب رستورانه. که اونم دستش تو دست یکی از کسانیه که مسئول گیر دادن به اینطور مجالسه.

  مردمم که ادعای دین داریشون میشه کشک  نقل قول نوشته اصلی توسط tazkie نمایش پست ها
  خبرگذاریهای آنور آبی، از وجود رستورانهای مخصوص اقلیتهای مذهبی سوءاستفاده کرده باشند و آنها را به کلّیت ملّت تعمیم بدهند.
  والا من اقلیت مذهبی تو اینا ندیدم. همش بچه مسلمانهای از دین برگشته هستند. همونهایی که خودتون می شناسیدشون

  ازدواج نمیشه کرد. کار نیست یا اگه باشه پارتی و پول می خواد. توقعات بالاست اونم در حد لالیگا. تورم و کوفت و زهر مار هم بلای جونمونه. به واسطه ی تهاجم فرهنگی، نداشتن اطلاعات، کم ظرفیتی، و ... همون یه ذره اعتقادی هم که در قلب پدر و مادر هامون بوده دیگه در بچه هاشون نیست.

  دوستان عزیز، کار غلط رو نمیشه توجیح کرد اما مطمئنن این رو هم قبول دارید که ظرفیت همه ی انسان ها برابر نیست. بعضی ها مثل دوستان حاضر در این سایت اونقدر خدا بهشون قدرت اراده و ایمان داده که با وجود همه ی این شرایط بازهم حاضر به رفع نیازهاشون (به هر شکلی) نشدن و صبر پیشه کردن
  بعضی ها هم که تکلیفشون با خودشون مشخص نیست.
  بعضی ها هم که ظرفیت پایینی داشتن رو می تونی در چنین مکانهایی پیدا کنی.

  به نظر من در این دوره زمانه نباید تاسف به حال کسانی خورد که دست از همه چیز کشیدن چون شرایط طوریه که اگر بخوای مثل بقیه ی مردم باشی یاید همینطوری زندگی کنی

  بلکه باید با تمام وجودمون از خدا به خاطر آفرینش بندگانی تشکر کنیم که همه ی این سختی ها رو دیدن اما مثل "مرد" پای اصول درستشون واستادن.
  ما باید با دیدن هرکدومشون به انسان بودن و همنوع بودن با اونها افتخار کنیم. واقعا بغض می کنم وقتی می بینم کسانی پیدا میشن که " فرسایش لاستیک ماشین کسی که بواسطه ی یک ترمز کوچیک" براشون حکم حق الناس رو داره.

  http://www.askdin.com/thread48407.html
  من گاهی صمیمانه به همچین انسان هایی عشق می ورزم
  ویرایش توسط koosha : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ در ساعت ۰۶:۲۲

 20. صلوات ها 9


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود