دزدی کلمات کلیدی سایت و حق الناس

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دزدی کلمات کلیدی سایت و حق الناس

هوالرحمن الرحیم

مقدمه سوال (مهم)

seo؛ علم بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو است؛ زمانیکه سایت در موتورهای جستجو بهینه سازی و محبوب بشه؛ بازدید کننده و مشتری و فروشات و در آمد، شهرت و ... میره بالا.
معمولا سایت ها را با کلماتی که جستجو زیاد میشه بهینه سازی میکنند تا بازدیدکننده زیاد بگیره...
مثلا خوبه که صفحه اصلی سایت اسک دین با کلمه ««پاسخگویی به سوالات دینی»» یا «انجمن دینی» بهینه سازی بشه تا زمانیکه این عبارت جستجو میشه موتورهای جستجو اسک دین را معرفی کنند.

سوال

بنده مدتی در اینترنت seo کار میکردم؛ سایتی ساختم و در آن سفارش میگرفتم.
یک بنده خدایی با بنده تماس گرفت؛ مشکل سایتش را مطرح کرد، منم سعی خودم را میکردم مشکل سایتش را برطرف کنم؛ ولی نتوانستم چونکه سیستم مدیریت محتواش مشکل داشت.

زمانیکه به من اطلاعات سایت خودش را داد؛ بخش (گوگل وبمستر) سایتش را گرفتم تا از اونجا فعالیتی انجام دهم و خطاهای سایتش را برطرف کنم؛ ولی سَرَک کشیدم به بخش کلمه های کلیدی سایتش که در گوگل وبمستر به وضوح دیده میشد.

در اونجا لیستی از کلمات برای من نمایش داده شد که از طریق اون کلمات اون سایت از موتورهای جستجو بازدیدکننده زیادی میگرفت. از اون لیست من هم چند کلمه انتخاب کردم؛ مثلا فرض کنید کلمه کلیدی آموزش سئو و چند کلمه دیگه را گرفتم.
در واقع بهترین و ناب ترین کلمات کلیدی سایتش رو که از طریق اون کلمه کلیدی از موتورهای جستجو بازدیدکننده زیادی دریافت میکرد رو دزدی کردم.

سپس سایت یا بعضی از مطالب سایتم را با این کلمه کلیدی بهینه سازی کردم؛ سایتم بسیار بازدید کننده گرفت. حتی هنگام جستجوی بعضی از کلمات کلیدی که از سایتش بدون اجازه برداشته بودم؛ سایت من از سایت خودش رتبه بالاتری در جستجو داشت

بالاخره سایت رو چونکه بازدید کننده زیادی بخاطر اون کار گرفت؛ رو فروختم

1- آیا من کار حرامی مرتکب شدم؟
2- آیا حق الناس گردن من است؟
3- آیا پولی که از فروختن سایتم بدستم آمد با توجه به اینکه با کلمه های کلیدی سایت اون بنده خدا بهینه سازی شده بود و کارم بدون اجازه اش بود؛ حلال است؟

بنده بین دو مرجع احتیاط میکنم

خواهش میکنم نظر آیت الله مکارم و آیت الله سیستانی را ذکر کنید

هرجای سوال و موضوعم که ابهام دارد بفرمایید تا بیشتر توضیح دهم
ببخشید که خراب توضیح دادم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

user;666852 نوشت:
1- آیا من کار حرامی مرتکب شدم؟
2- آیا حق الناس گردن من است؟
3- آیا پولی که از فروختن سایتم بدستم آمد با توجه به اینکه با کلمه های کلیدی سایت اون بنده خدا بهینه سازی شده بود و کارم بدون اجازه اش بود؛ حلال است؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤالات شما

بدون اجازه صاحب یا صاحبان سایت یاد شده ، کار شما شرعا جایز نبوده و درآمد حاصل شده نیز تنها با اجازه آنان حلال می شود و گرنه استفاده از آن اشکال دارد.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله سیستانی در قم[/]

موضوع قفل شده است